New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 79 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 22:14-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Silas Kenneth Relish
TémanyitásSilas Kenneth Relish
Silas Kenneth Relish EmptySzer. Jan. 22 2020, 20:31
Silas K. Relish

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Silas Kenneth Relish
Becenevek:
Kenny, Relish, Csórikám, Csórógeci
Születési hely, idő:
Manhattan, Gracie Square Hospital, 1999. november 16.
Kor:
20
Lakhely:
Manhattan lecsúszottabb része
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Diák
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Manhattan International High School // végzős (bukott is, halasztott is évet korábban)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Raktári kisegítőként dolgozik a suli mellett
Ha dolgozik//Munkahely:
Egy bronxi raktár
Hobbi:
Egy városi gospel kórus tagja, régen szeretett fényképezni és imád mindenféle kütyüt bütykölni, megjavítani
Play by:
Luke Hemmings

Jellem
Kedvencek:
Kedvenc szín, és miért az? piros és sötétkék, a kék szerinte nyugalmat sugároz, a vörös pedig az erőt
Legkevésbé kedvelt szín, és miért az? rózsaszín, lányos és hányingere van tőle
Kedvenc zene, és miért az? gospel dalok ( ezeket éli át a legjobban, amikor ezeket énekli, közelebb érzi magát Istenhez) és Deuce – The One című dala, ami szerinte leírja a saját nyomorúságát és azt, hogy minden felelősség az ő vállába szakadt
Legkevésbé kedvelt zene, és miért az? opera, nem szereti az áriázást, irritálják a túl magas hangok, továbbá utálja az agyonhypeolt pop dalokat
Kifejezés: „baszd meg”, „zsírdisznó”
Közlekedési mód: gyalog, régi gördeszka
Fenegyerek vagy óvatos? attól függ, hogy milyen helyzetben van, a haverjai társaságában fenegyerek, ha a családja a közelében van, óvatos és megfontolt
Ugyanolyan, mikor egyedül van? nem, mert olyankor minden fájdalom és fáradtság kiül az arcára, olyankor látszik igazán, hogy mennyire belefásult az életbe
Jó szokások: minden este az ablakban ül, bámulja a csillagokat, és imádkozik
Rossz szokások: néha iszik, de nem túl sokat, régen cigizett
Hobbik: egy gospel kórus tagja, egy félrehangolt gitáron játszik, gördeszkázik

Háttér:
Első emlék: a nagyanyja egy altatót énekelt neki
A legfontosabb esemény a gyermekkorában, ami még mindig hatással van rá: az, hogy az apja munkanélküli, az anyja pedig alkoholista lett
Miért az? mert ott borult fel az élete
Tanulmányai: középiskola
Vallása: katolikus
Anyagi helyzete: szegény

Személyiség:
Az erejének forrása: testvérei és a hite
A gyengeségének forrása: családja, a saját büszkesége
Gyenge pontja: pénz, testvérek, család
Legnagyobb biztonsági rés: testvérek

Család:
Édesanyja neve és kapcsolata vele: Jenna Relish, állandóan vitáznak, Silas nem tudja tisztelni azt a személyt, akivé vált az anyja
Édesapja neve és kapcsolata vele: David Relish, viszonylag jól megvannak, de Silas az apját tehetetlennek és balszerencsésnek tartja, ezért kénytelen volt átvenni a családfő szerepét
Testvérek: Jeremy Abel, Alanis Faye, Hayley Lara
Születési sorrend: Silas, Jeremy, Alanis-Hayley (ikrek)
Kapcsolatuk egymással: Silas imádja őket, mindent megtesz értük, Jeremy kicsit kívülálló, őt zavarja, hogy Silas mindig pátyolgatni akarja
Kiterjedt család? nem, a nagyszülők halottak, a rokonok nem foglalkoznak velük, másik államokban élnek
Szoros a kapcsolatuk? Miért, vagy miért nem? nem igazán, a távolság miatt nem nagyon tartják a kapcsolatot

Viselkedés:
Legfelszabadultabb, ha…: a testvéreivel lehet, vagy énekelhet
Legfeszélyezettebb, ha…: ha szóba kerülnek a pénzügyi dolgok, vagy a családja
Prioritások: család, pénz, ami a családja miatt kell
Filozófia: „Ha én szívok, bassza meg mindenki”
Hogyan érez magával kapcsolatban? utálja magát, ami miatt semmit nem tud tenni a családja érdekében
Múltbéli kudarcok és szégyenek? szégyelli az apja munkanélküliségét, az anyja alkoholizmusát, a helyzetüket, és azt a sok hülyeséget, amit a pénzszerzés miatt elkövetett
Ha teljesítenék egy kívánságát, mit kívánna? hogy a testvéreinek ne kelljen nélkülöznie
Miért? mert védeni akarja a világ kegyetlenségétől, mocskosságától, csak ők maradtak neki a családjából, neki a testvérei szentek és sérthetetlenek, nélkülük szerinte nincs értelme az életének

Jellemvonások:
Optimista, vagy pesszimista? Miért? pesszimista, mert annyi csapás érte már az életben, hogy hiába hisz abban, hogy jobbra fordulhat a sorsa, mindig jön valami, ami ezt megcáfolja, és mélyebbre taszítja
Introvertált vagy extrovertált? Miért? introvertált, de extrovertáltnak mutatja magát, mert azt akarja, hogy az a kevés ember, aki „figyel” rá, foglalkozzon vele
Motivációk: pénzszerzés, a testvérei jóléte, majd a későbbiekben továbbtanulás
Tehetség: zenében és éneklésben ügyes, érdeklődik az irodalom és a történelem iránt is, ezenkívül jó az egyensúlyérzéke, és mások számára a csórósága miatt szinte láthatatlan, amíg nem hívja magára a figyelmet
Különösen jártas –ban/ben: éneklés, sport, bajba keveredés
Különösen járatlan ¬–ban/ben: nem ért a festészethez, a kertészethez, nem érdekli a színház
Jó tulajdonságok: erős az igazságérzete és a lelkiismerete, odaadó, kitartó, terhelhető, támogató, védelmező, gondoskodó
Jellemhibák: makacs, azt hiszi, mindent meg tud oldani önerőből, mártírt csinál magából, elzárkózik másoktól, rideg
Sajátosságok: sokat káromkodik, gyakran a hajába túr, ezzel összekócolja magát
A legsötétebb titka: többször megfordult a fejében az öngyilkosság gondolata, amikor már besokallt, úgy érezte, hogy nem tudja továbbcipelni a vállára nehezedő terheket, egyedül a testvérei miatt tartott ki

Önkép:

Egy szó, amivel jellemezné magát: szerencsétlen
Egy bekezdésnyi személyleírás, amivel jellemezné a külsejét: A tükörből egy csontos, beesett arc néz vissza rám. A szemeim ridegen, már-már undorral telve fürkészik az vonásaimat, az alatta húzódó sötét karikák pedig arról árulkodnak, hogy milyen kibaszottul fáradt vagyok. Az állkapcsom széles, a homlokom magas, az arcom hosszúkásságát pedig a felzselézett, tüskés frizurám még inkább hosszítja. Amikor a kék szemeimre, vagy a szőke hajamra gondolok, mindig az apai nagyszüleim jutnak eszembe, ugyanis, ezeket a tulajdonságaimat tőlük örököltem. Ha végigmérem magam a tükörben rá kell jönnöm, hogy mennyire sovány vagyok. Némelyik ruhadarabomat többször újra kellett varrnom, és akad olyan is a szekrényemben, amely mondhatni, lóg rajtam. A bőröm hasonlatos a márványéhoz, ugyanis kevés időt töltök a napon. Ritkán van időm a szabadban lenni. A testemen, a ruha alatt kisebb zúzódások, foltok, hegek vannak. A kezeimen a bőr száraz, érdes, néha vízhólyagokkal teli a tenyerem.
Mit tart a legjobb fizikai jellegzetességnek? hogy magas és szívós (elbír nehezebb dolgokat, stb)
Mit tart a legrosszabb fizikai jellegzetességnek? hogy úgy néz ki, mint egy hulla és könnyen rosszul lesz, ha a határait feszegeti
Mit gondol, mások hogyan látják őt? ugyanúgy szerencsétlennek
Mi az a négy dolog, amit a legszívesebben megváltoztatna magán? nem négy dolog lenne, hanem minden


Célok:

Rövidtávú célok: egyben tartani a családot
Hosszú távú célok: eleinte nincsenek neki, napról napra él, de a későbbiekben egyetemre akar kerülni
Hogyan akarja megvalósítani ezeket a célokat? kemény munkával, ha lehet, minél több pénzt akar szerezni

Problémák és krízisek:
Hogyan reagál a karakter krízishelyzetben? általában nyugodt marad, egészen addig, amíg nem a testvérei élete forog kockán
Hogyan néz szembe a problémákkal? nehezen bírja elviselni a vállára nehezedő terheket, de igyekszik mindig olyan megoldást találni, ami mindenkinek, vagy a többségnek jó
Problémák, amikkel általában szembesül: szegény, elítélik emiatt, kihasználják és az, hogy elcseszett életet él
Hogyan reagál az új problémákra? ideges, nyűgös lesz tőlük, hogy még azokkal is foglalkoznia kell, amikor még az előzőeket se tudta megoldani
Hogyan reagál a változásra? ha jó irányba változnak a dolgok, akkor örül, de ha rossz irányba, akkor nagyon a padlóra tud kerülni
Miért van ilyen problémája/krízis az életében? pénz és család miatt
Hogyan fog reagálni erre a problémára? majdnem összeroppan alatta


Múlt
Az osztályteremben izzadtságszag terjengett, de az istennek se tudtam eldönteni, hogy mégis ki volt ennyire kurva büdös. Nem is tudtam a tanárnőre koncentrálni, aki az előző dolgozatról beszélt, bár hozzá kellett tennem: egyáltalán nem érdekelt ebben a pillanatban az eredményem.
Húztam volna haza, hogy a részeges anyámmal meg a papucs apámmal vitatkozzak egy sort, majd miután letudtam a kötelező vitát velük, valamelyest ráncba szedjem azt a koszfészket, ahová évekkel ezelőtt költözni kényszerültünk. Majd ha azzal is megvoltam, akkor főzhettem volna vacsorát, hogy mire Jeremy hazajön a lányokkal, addigra már készen legyek, és lefekhessek aludni. Az este még dolgoztam is, így aztán pont nem érdekelt, hogy az irodalom dogán hányan hasaltak el.
A tekintetemet a falon lógó órára szegeztem, miközben a tollammal összefirkáltam a padomat. Egyszerűen még azt a szörnyű bűzt sem tudtam kiűzni az orromból, amely a teremben terjengett, szóval kezdtem egyre feszültebb lenni.
A tanárnő elindult az asztalok között, amikor letette az én papíromat az asztalra, így szólt:
− Kicsit többet vártam magától Mr Relish. – Lepillantottam a lapra, amelyen C díszelgett bekarikázva. Nem sokat tudtam készülni rá, csoda, hogy egyáltalán ilyen jól sikerült. A papírt összehajtottam, ugyanis a mögöttem lévő padból felemelkedett a haverom.
− Hé, csicska! – súgtam oda, miközben megbámulta a mellettünk elhaladó tanár fenekét. Felvont szemöldökkel pillantottam rá.
− Mit akarsz gecifejű? – kérdeztem vissza mogorván, s válasz gyanánt meglengette a gyalázatosra sikerült dolgozatát.
− A tiéd is ilyen szar lett? – érdeklődött, mire megvontam a vállamat. Fogalmam se volt arról, hogy miért izgatta őt az én eredményem, de tekintve, hogy mindenki pletykálva mutogatta a másiknak a papírkáját, így most éppen nem könyveltem el magamban kíváncsiskodó görénynek a haveromat.
− Aha – feleltem kurtán. Szemrebbenés nélkül hazudtam a pofájába, mert ezeknek az embereknek, akik engem körülvettek nem kellett tudniuk arról, hogy milyen voltam valójában, ezáltal a teljesítményemet se kötöttem az orrukra, mert a végén még tőlem várták volna a megváltást, és kibaszottul nem voltam Jézus.
Amint megszólalt a csengő, a holmijaimat a kissé megviselt táskámba söpörtem, és a kijárat felé furakodtam.
− Hé, csóri-Relish! Hová a faszba szöksz? Nem emlékszel, hogy azt beszéltük, hogy beülünk Rogerhez sörözni? – kiabált utánam a másik faszkalap, akire ráaggathattam az állítólagos barátjelzőt. Az ajtóban visszafordultam egy pillanatra.
− Bocs, de most nem jó. Van egy kis elintéznivalóm – feleltem, mire a harmadik (aki volt olyan széles, mint a másik kettő) a többiek háta mögül felhorkantott.
− Azt hittem megbeszéltük tesó: Bros before whores. Megint csajozni mész, mi? Te csórógeci! – Csak megvontam a vállamat, és faképnél hagytam őket.
Irtóra nem értem rá a gyerekes faszságaikkal foglalkozni, hiszen nekik lehet ki volt nyalva a seggük, de nekem bizony keményen mindenért meg kellett dolgoznom, és minden egyes kikúrt perc számított a nyomorúságom életemben.
Így hát rohantam haza, hogy végignézhessem, ahogy anyám elzavarta az öregemet piáért, majd nekiálltam rendet rakni. Hihetetlen borzalommal töltött el, hogy mivé váltak a szüleim. Azonban nem volt más választásom, a testvéreim miatt nem hagyhattam őket itt a gecibe, szóval nem tehettem mást, mint kussoltam, és próbáltam helyrehozni az ő hibáikat.
Az elbaszott életünkön merengtem, mialatt a konyhában próbáltam valami ehetőt kotyvasztani, de nem vágytam másra, mint némi alvásra. Így hát amint készen volt a kaja, anyámék lelkére kötöttem, hogy ne merészeljék felzabálni a kölykök elől, amit főztem, aztán ledőltem néhány órácskára.
Az ébresztő visító hangja keltett fel, pedig álmomban egy teljesen más világban jártam. Kelletlenül másztam el a fürdőig készülődni.
Mielőtt elmentem volna még ránéztem a testvéreimre, adtam egy-egy puszit a lányoknak, majd az öcsém lelkére kötöttem, hogy ha anyánk rikácsolni kezdene, akkor azonnal vonuljanak be szobájukba.
Aztán leléceltem, és elindultam afelé a kicseszett raktár felé, ahol hetente háromszor-négyszer melóztam. Más bulizással, és okádásig tartó ivászattal töltötte a péntek estéjét, én pedig erre is güriztem. Ha pedig arra gondoltam, hogy másnap korán reggel mehettem a kórusba, sírhatnékom támadt.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Silas Kenneth Relish
Silas Kenneth Relish EmptySzer. Jan. 22 2020, 22:01
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Silas!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Engem mindig kilóra megvesznek egy szépen kifejtett jellemzős résszel, ami valahogy a legtöbbeknek a legnagyobb fejfájást szokta okozni, pedig így nem csak mások tudhatnak meg sokat rólad, de saját magadnak is olyan alapokat fektetsz le, amik pillérként állnak ott a további építkezéshez. Az embert mindig mások formálnak, akár olyan, aki már eleve az életed része, akár olyan, akit később ismersz meg, ilyesformán a játéktér rengeteget tud később alakítani a kezdeti vállaláson; tán nem is az alakítani a jó jelző, sokkal inkább a színesíteni.
Bár nem panaszkodhatsz önmagadban sem; már a neved sem mindennapi, Kenny-ről meg hát csak-csak egy ikonikus South Park szereplő jut az ember eszébe – vagy Kenny Rogers. Embere-generációja váltogatja Laughing
Valószínűleg nem sokan néznék ki belőled, hogy a vallás milyen helyet foglal el a szívedben és a mindennapjaidban, evolúciós késztetés, hogy első látásra ítéljünk, de esetedben nagy hiba lenne nem mutatni hajlandóságot az első benyomás felülírására. Vagy arra, hogy ne az első néhány mondatból-bekezdésből ítéljünk; ugyanis minél tovább olvas az ember a lapodban, annál mélyebbre vezeted a személyes poklodba, ami, sajnos, az életed. Nem egyedülálló, és sokaknak talán rosszabb, de az efféle szólamok cseppet sem könnyítenek az ember által viselt terheken, amikből te túl korán és túl sokat kaptál. Sokan talán csak annyit látnak, hogy mindkét szülőd él, vagy hogy nem az utcán laksz, ráadásul a bőrszíned miatt se igen bánnak veled másképp, tehát igazán nincs mire panaszkodnod, de pont az ilyen esetekben a legszomorúbb a valóság, amikor az is elfordul, akinek segítenie kéne, mondván, látszólag nem érdemled meg.
Rendkívül szomorú, hogy már annyi nyomás nehezedik rád a mindenkinek megfelelni akarásból, hogy az életed elvétele is megfordult már a fejedben, de a gondolatot szerencsére nem követte tett. Nem nehéz megérteni, ha nem hiszel a karmában, de ennyi jótét után már igazán megérdemelsz valami valóban nagyot és átütőt az életedbe, ami talán elkergeti végre a sötétséget az árnyékos zeg-zugokból, és jobb színben engedi neked láttatni a világot. Már csak ki kell tartanod addig, amíg ez eljön. Silas Kenneth Relish 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Silas Kenneth Relish
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Silas Reed
» Silas A. Collins
» Elias Silas
» Myna & Silas
» Kenneth Weaver

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: