New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

the run and go | millie & leslie & bell
Témanyitásthe run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyCsüt. Jan. 16 2020, 19:35


Leslie & Millie & Bellamy

2019. október 14.



Tudtad, hogy a felvonóval való utazás a legbiztonságosabb? – kérdem, csak úgy, bele a csendbe. A tekintetem a fémdoboz kijelzőjére tapad, ahogy lassan kúsznak feljebb a számok. Aztán Leslie felé fordulok, és megvonom a vállamat. Szerintem lassan tíz perce egyikünk sem szólalt meg, sőt, a kocsi út nagy részén sem. Egy kicsit még mérges voltam, amiért úgy döntött, hogy nem hallgat rám, és mivel túl lassúnak érezte a laborosok munkáját, amivel az eredmény július óta csak szeptember végére lett meg (üdv a mi világunkban), úgy döntött, a saját kezébe veszi az irányítást. Vagy ha azt nem is, de elintézte, hogy az egyik riporterük a fejébe vegye, hogy feltétlenül a mi egységünkről akar több részes cikksorozatot készíteni, sőt, ezzel egyenesen a PR-hoz fordult, ami pedig kapva kapott minden hasonló lehetőségen. Szükségük van a jó sajtóra, mert a nagyobb prioritást kapó ügyek jelentős hányada igencsak elmaradozott a megoldások felmutatásával.
Úgyhogy itt voltunk; a riporter lány nélkül, szerencsére. Ő azóta orrolt kicsit rám, hogy direkt ott hagytam a kávézóban.
Évente huszonhat halálos liftbalesetet regisztrálnak, aminek a legnagyobb része szerelő, nem pedig utas – magyarázom. – Az utakon ehhez képest óránként halnak meg legalább ennyien. Az emberek mégis ettől félnek jobban. – És a repüléstől. Igazából mindentől félnek, amit úgy érzik, nem irányíthatnak, pedig ha őszinték vagyunk, semmit sem irányítunk, csak sodornak az áramlatok.
Vagy én képzelem be, vagy valóban borzasztóan lassú ez a lift. Alig akar elérni a tizedik emeletig. – Az első liftet, amit a használó irányíthatott, az itteni Marriott hotelben építették be. 1985. Akkor voltak a Live Aid koncertek… Bár gondolom te ahhoz is fiatal vagy, hogy tudd, mi az a Hall & Oates – vigyorodom el. A lift megáll, de szokásához híven azt sem sieti el, hogy kinyissa az ajtót. Mintha meg akarna bizonyosodni róla, senki sem látja, hogy kiszállunk. Előrefelé fordulok, de a szemem sarkából azért a lányt nézem, ahogy fojtott hangon dúdolni kezdek. – What I want, you’ve got, and it might be hard to handle…!
Nevetve sétálok ki a folyosóra, aztán a fekete filccel a kezemre írt számra nézek. Hirtelen nem volt nálam papír, mikor még kicsekkolás előtt leírtam magamnak a rendszerben feltűntetett levelezési címet.
Nem sokat mondtam Leslie-nek; igazából még köszönni is elfelejtettem, mikor felhívtam, egyszerűen közöltem, ha Gógyi felügyelőt akar játszani, akkor legyen itt az őrsön fél órán belül. Aztán közöltem hogy „akkor nyomozunk”.
A labor nem talált használható információt, a szakik nem tudták feltörni a jelszót anélkül, hogy sérült volna a tartalom, szóval szó szerint a semmire vártunk hónapokat. Mint mindig. Én már hozzászoktam, de azt hiszem, Leslie kicsit nehezebben vette. Részben ezért hívtam most el; és mert így talán kevésbé fura, hogy hívatlanul beállítok egy nőhöz.
Végigsétálunk a bérház folyosóján, aztán megtorpanok a megfelelő szám előtt. – Elvileg ez az – mondom, de azért még egyszer csekkolom a számot a kezemen, mielőtt zsebre vágnám. – Szóval ne mássz rá nagyon, oké? Lényegében szívességet tesz. És lehet, hogy nem megyünk vele semmire – vonom meg a vállam, aztán rátenyerelek a csengőre. Hallom, hogy a szomszédok morognak valamit. Imádom a társasházakat. – De ha valaki tud segíteni, akkor majd ő.
Millie nem egy tipikus ismerős volt, és valójában elég régen találkoztunk utoljára. Mikor is volt, tavaly télen? Azt hiszem. Előtte is csak futólag ismertük egymást, mielőtt az alkohol a rosszabbik oldalunkat fogta volna meg. Azt hiszem, ő volt az utolsó nő, akivel kapcsolatba kerültem, mielőtt teljesen elengedtem volna a dolgot, de ez igazából nem túl releváns. A rendszerből néztem ki a címét; nem adta meg annak idején, és nem tudom, azért-e, mert tudta, hogy úgyis ki tudom deríteni, vagy mert nem gondolta komolyan, hogy egy nap tényleg felkeresem majd a nem hivatalos állása végett.
Mindenesetre, amint nyílik az ajtó, vagy felhangzik akármilyen kérdés, azt mondom: – Bellamy vagyok.
Ami csak egy fokkal jobb, mint az „én vagyok”. Nem lep meg, ha a nőt viszont meglepi az ittlétem. És valahol ez volt a lényeg; egy olyan személy, akit igazándiból nem tudnak hozzám kötni.
Bocs a váratlan látogatásért – intek neki szórakozottan, mikor végül szembe kerülünk egymással. – Ő Leslie, az én... hosszú. A lényeg, hogy remélem, ráérsz. Mert szükségem lenne a segítségedre, egy szívesség fejében.


i can't take them all on my own
I have killed a man and all I know is I'm on the run and go
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptySzer. Jan. 22 2020, 23:22


the run and go
Trains pass me, please don't rush me

- Tehát, akkor a legbiztonságosabb, ha nem vagy liftszerelő – pontosítok a falnak dőlve, miközben haladtunk felfelé. – Mikor repülőn ültem, nem féltem. Amikor azonban elmondták, hogy mi a teendő, ha … van ok félni, akkor már kissé ideges voltam – mosolyodtam el. És egész biztosan meghaltam volna, mert a felére nem is emlékeztem annak, amit mondtak, mikor már félúton voltunk. Az ember nem hiszi, hogy vele is megtörténhet, és ha megtörténik, inkább csak szerencséje lesz, tőle olyan magasban nem sok minden múlik. – Jut eszembe! Nem szendvics ugyan, de… - de mikor azt mondta, hogy szól majd, én se arra számítottam, hogy nagyjából két hónapot kell majd várnom arra, hogy legyen eredménye. Így lesz a szendvicsből egy szelet mogyorós csoki.
Bellre pillantok, miközben folytatja, és csak halkan felsóhajtok. Én a kínos csenddel is megbirkóznék, de úgy tűnik, hogy ő ezt nehezebben viseli. Nem igazán beszéltünk még arról, hogy itt vagyok. Illetve, hogy a munkahelyén, vele és a kollégáival. Habár azt hiheti, de nem mondtam olyat, hogy megfogadom, amit mondott. Próbáltam, tényleg, de … apa azt mondogatta nekem régen, hogy menjek a dolgok elébe. Ezt tettem. Ritát nem volt túl nehéz rábeszélni arra, hogy akarjon az IU-ról egy cikksorozatot. A legutóbbi munkája nem produkálta a várt eladási és megtekintési számokat. Egy kiemelt ügyekkel foglalkozó nyomozói csoport sarkában loholni pedig hálásabb, mint a környezetet tudatosságról írni. Fotóst pedig könnyen talált maga mellé.
- Ezt ismerem, a ritmusa ismerős – bólogattam, mikor rákezdett. A garázsban, ahol apa műhelye is volt lényegében, szinte egész nap szóltak a régebbinél régebbi számok, és bár a legtöbbet szelektálta az agyam, van, aminek, ha más nem, hát a ritmusa megragadt. – Bár szerintem találóbb megfogalmazás, hogy te vagy túl öreg, hogy tudd mi az a Hall & Oates tettem hozzá, kissé gonosz mosolyra húzva a szám, követve őt a folyosón.
Hogy rosszul éreztem-e magam amiatt, hogy bele pofátlankodtam a nyomozásába, amibe nem akarta, hogy részt vegyek? Nem igazán, ami azt illeti. Éppen ezért nem is erőltettem, hogy megbeszéljük akárcsak említés szintjén is a dolgot. Kerülni nem kerültem a témát, de nem igazán tudtam volna mit mondani. Ahogy ő sem, úgyhogy azt hiszem hallgatólagosan megegyeztünk, hogy … most ez a helyzet.
- Nektek nincsen… tudod, kis füzetetek, hogy írjatok bele? Vagy egy telefon? – kérdeztem mosolyogva a kezére firkantott számra pillantva. Nem mondom, működőképes ez is, csak éppen kissé szokatlan. Habár, Bellből kinézem, hogy az egyetlen telefonja egy tárcsázós legyen a lakásában. - Vettem, semmi letámadás – biccentettem, megállva mellette az ajtó előtt. – Egyébként, ő kicsoda? A barátnőd? – mosolyodtam el, és szomorú, de azért, mert ennek lényegében semmi realitását nem láttam. Nehéz elképzelni Bellt, mint egy normális embert, aki … próbálja ápolni a szociális kapcsolatait. Nemhogy megteremteni azokat. – Te aztán tudod, hogy villanyozd fel az embert – sóhajtok fel, mielőtt bekopogna. Nem, mintha minden egyes nap úgy feküdnék le, hogy összetörök. Nem, az már rég meg volt. Nem ringattam magam abba a hitbe, hogy most majd minden megoldódik, de … szerettem volna hinni, hogy egy kicsivel közelebb kerülünk hozzá.
Amíg Bellamy bemutatkozik, van egy kis időm, hogy megnézzem magamnak a nőt, aki … ránézésre nem lehet sokkal idősebb nálam. Viszont sokkal gondterheltebbnek tűnt. – Leslie Hewson, örülök, hogy találkozunk – nyújtottam neki mosolyogva kezet, hogy hivatalossá tegyem a bemutatkozásom. – Én öhm… lényegében Bellel együtt dolgozom most – tettem hozzá. Valamiért úgy éreztem, hogy magyarázatra szorul az, hogy miért is hozott a lakásába Bell egy vadidegent. Nem, mintha ezzel mindent megmagyaráztam volna. – Két szívesség fejében – egészítettem ki Bell szavait. – Tényleg fontos volna – mosolyogtam rá a nőre. Fogalmam sincs, hogy mi az, amiben én segíthetnék neki, de nem akarok hálátlannak tűnni. Ha tud segíteni … fogalma sincsen mekkora segítség is volna az.

credit •  the run and go | millie & leslie & bell 4146035580    • 590
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Márc. 23 2020, 00:49


Leslie & Bell & Millie

Sosem vallottam magam tipikus tévé előtt ücsörgős, a kapcsolót szorongató, képernyőt bámulós fajtának. Régebben legfeljebb a híreket néztem, amióta viszont megtörtént a tragédia, ami miatt az életem azonnal száznyolcvan fokos fordulatot vett és olyan érzés kerített a hatalmába, mintha a szőnyeget kirántották volna a talpam alól, azóta inkább híreket sem nézek. Rászoktam az újságolvasásra; mind papír alapon, mind online. Egyrészt jobban leköt, másrészt olvasni is éppen elég a szörnyűségeket, így legalább nem látom magam előtt, amint képekkel is illusztrálják. Ehhez képest most mégis a kanapén ülök törökülésben, a kávémat szürcsölgetem, és a televíziót bámulom. A hírcsatornákat nagy ívben kerülve valami teljesen máson akadok meg - vagy talán csak elfáradtam a gombok nyomogatásában, plusz ínhüvelygyulladást sem akarok kapni. Magam mellé rakom a kapcsolót, miután egy kis hangot adok a műsorra. Sosem néztem Animal Planetet, habár szeretem az állatokat. Az ilyen csatornákról mindig a cuki négylábúakra - főként kutyákra, imádom azokat a bolha zsákokat - asszociáltam első soron, a most műsorra tűzött anyagban viszont az az érzésem, nem erről lesz szó. Ebben megerősít a narrátor búgó baritonja rögtön az első mondattal. “Venezuela: a felderítetlen hegyek és áthatolhatatlan mocsarak titokzatos földje.” Kicsit lejjebb csúszom a kanapén, kényelembe helyezem magam és érdeklődve figyelem a színes tájakról, az ottani emberekről és az őshonos állatokról a hatásvadász vágóképeket. Nem vagyok oda a hatásvadász dolgokért, mert azok mind csupán manipulálni akarnak valamilyen módon, de ezek a képek nálam most elérik a kívánt hatást: teljesen a tévére tapadok, még arról is megfeledkezem, hogy nemrég elővettem egy fazekat, amiben vizet akartam forralni, hogy tudjak kifőzni egy kis tésztát.. Bő negyed órával később, amikor már csak az üres bögrémet szorongatom, a kellemes, nyugtató hangú narrátor éppen a kapibara társadalomról tart rövid előadást, megszólal a csengő. Összevont szemöldökkel fordulok az ajtó felé, és azon gondolkozom, hogy várok-e valakit, de egészen biztos vagyok benne, hogy nem. Ez nem kivételes alkalom, igazából sosem várok vendégeket. Nem vagyok vendégvárós típus, ráadásul ez nem is az én lakásom. A csengő hangja nem akar szűnni, mintha valaki egyszerűen rátenyerelt volna, amivel vagy az egész emeletet maga ellen akarja haragítani kalandvágyból, vagy valami nagyon fontos dolog miatt keresheti Norát vagy engem. Sóhajtva tápászkodom fel a puha díványról, a bögrémet a dohányzóasztalra teszem. Kinézek a kukucskálón, de nem látom pontosan, hogy ki van az ajtó előtt. Illetve kik, mert két alakot látok; egy magasabbat és egy alacsonyabbat.
- Ki az? - teszem fel kedvességtől abszolút mentesen a kérdést, amire azonnal jön is a válasz. Értetlenül állok egy darabig az ajtó előtt, kicsit habozok, mielőtt kinyitnám azt. Bellamy? Mi a franc? Idejét sem tudom, amikor utoljára találkoztunk, ráadásul akkor sem voltam beszámítható állapotban, ahogyan ő sem. Azóta nem kerestük egymást - nem mintha akkor, amikor másodjára egymásba botlottunk nagyon kerestük volna a másik társaságát - és ez így van rendjén. Remélem, Norától akar valamit, mert akkor elég egyszerűen lerendezhetném annyival, hogy nincs itthon. Végül elfordítom a zárat és kinyitom az ajtót, de épp csak annyira, hogy én odaférjek és neki tudjak támaszkodni a keretnek. Karjaimat összefonom a mellkasom előtt és érdeklődve hallgatom a magyarázatát, amiből gyorsan kiderül, hogy nem Norát keresi sajnos. Tekintetem a lányra siklik, amikor ő is beszélni kezd. Elfogadom a felém nyújtott jobbot és határozottan megrázom azt.
- Millie Crawford - mutatkozom be, ha már ő is elárulta a nevét. Gyanakodva méregetem egy darabig mind a kettőjüket, mielőtt bármit is reagálnék. - Két szívesség? - kérdezek vissza, tekintetem ide-oda cikázik közöttük. - Drága lesz - húzom el a számat, de ezt elsősorban Bellnek címzem. - Amúgy azt ugye tudod, hogy ez Nora lakása, és bármikor felbukkanhat? - célzok rá elég explicit módon, hogy a lakás egy közös ismerősünké. Anno nem közölte velem egyértelműen, hogy ismeri Norát, de nehéz lett volna nem kitalálni. - Nehéz volt elfelejteni azt az arcot, amit akkor vágátál, mikor kimondtam a nevét, hiába próbáltad leplezni - jegyzem meg a fejemet csóválva. - Onnantól kezdve nem volt nehéz összerakni a képet - vonom meg a vállam. Így legalább tisztában lehet vele, hogy tudom, hogy nagyon is ismeri az unokanővéremet. Tekintetem ismét a Leslie nevű lányra siklik, majd intek a fejemmel nekik. Kitárom az ajtót, amíg bejönnek, aztán hamar ismét kattan a zár. - Kávét, üdítőt, olcsó tequilát? - sorolom fel a lehetőséget, amikkel meg tudnám őket kínálni. Nem vagyok elsőrangú házigazda, de nem is ez az életcélom, ettől függetlenül, ha kérnek valamit, akkor azt természetesen megkapják. A kanapéra mutatok, ahol kényelembe helyezhetik magukat, aztán én is lehuppanok az egyik fotelba. - Szóval? - kérdezem kényelmesen hátradőlve. - Miről lenne szó?

credit • megjegyzés • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
the run and go | millie & leslie & bell D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyKedd Márc. 31 2020, 18:11


Leslie & Millie & Bellamy

2019. október 14.



Ez… sajnos igaz – ismerem el, bár témától függően elvileg kelletlenül, valójában a legkevésbé sem tud érdekelni, hogy mennyire nyomorultul öreg is vagyok, főleg, ha olyanok vesznek körbe, mint Leslie. Vagy ha simán csak többet járok be a kelleténél a kapitányság járőr-részlegére; a legtöbb rendőr negyven évesen nyugdíjba megy, és mellette keres esetleg magának egy szakmát, amiből plusz bevételt szerezhet. Mondjuk az az idióta, akit ma bűnügyi igazgatónak hívunk, a reformjaival elérte, hogy ez se legyen olyan egyszerű, de legnagyobb szerencséjére nem a rendőrök választják meg, hanem mások. És ezt tudja is.
Mark is akarta azt a kocsmát. Kíváncsi vagyok, vajon Leslie tudja-e; ha jobban belegondoltam, nem nagyon volt fogalmam arról, hogy mennyit mesélt a családjának a terveiről, csak azt tudtam, hogy mindig ott volt nekik. És most az én hibámból, meg Ivanovéból, többé nem.
De van. Csak mindig elhagyom – ráncolom a szemöldököm,. Ahhoz képest, hogy csak sárga lapocskák tömbje, eléggé drágán adják, és jobb helyre is tudom rakni a pénzem. Egy szám pedig pont elfér olyan kéznél lévő helyen, mint… nos, a kezem. Ha nem kenődött volna el, gond sem lenne.
A második kérdésére azért küldök felé egy félig lenyűgözött, félig bosszús pillantást. Ő is tudhatná a választ erre. Nekem nincs barátnőm. Lilia volt az utolsó. – Egy… ismerősöm. Nem elég neki? Rosszat tesz neked az az újságos meló. Túl nagyra nőtt az orrod. – Egyébként sokakat zavar, ha valaki oda dugja az orrát, ahol semmi keresnivalója, de engem személy szerint sosem bosszantott, még régebben sem, amikor jóval vehemensebben tudtam nyilatkozni dolgokról. Valójában nem egy firkász volt, akiket inkább én kergettem az őrületbe a „nem-válasz válasz”-aimmal, amiket olyan jól begyakoroltam, hogy sokáig direkt engem küldtek sajtótájékoztatókra, mert nem kellett félni attól, hogy elkottyantok valamit.
Ettől függetlenül Leslie-re nem tartozik, hogy történetesen egy rövid időszak erejéig kavartam Millie-vel, mert… Nos, nem tartozik a tárgyhoz.
Bár nem lehetek biztos benne, hogy egyáltalán itthon van, azért megnyugtat, hogy mégis, mert ezek után már nem csak Leslie csalódna nagyot, ha üres kézzel kellene elmennie. Azt mondjuk nem mondhatom, hogy túl boldognak látszik, de az is meglehet, hogy ez csak az arca, és ha nem is, tényleg hívatlanul állítottunk be. Nem várom el tőle, hogy feltétlen extrovertált legyen.
Hát, van egy… Csokim – húzom hirtelen elő a zsebemből a mogyorós csokoládészeletet, amit Leslie adott nekem, ki tudja, milyen megfontolásból. – Nem fizettség, csak úgy. Neked jobban kell az endorfin mint nekem, ha jól látom – vonom össze a szemöldököm, és fel sem tűnik, hogy így egyébként burkoltan leszóltam a kinézetét. – Már ha nem vagy allergiás a mogyoróra.
Először nem is igen értem, milyen Noráról beszél. Aztán amikor igen, hirtelen megvilágosodom. Nekem már múltkor is egyértelmű volt, hogy Nora és ő valamilyen rokonságban állnak – őszintén megmondom, elfelejtettem, milyen kapocs van köztük – , de nem gondoltam firtatni a dolgot, mert az ilyesmi megesik. De történetesen még Leslie is ismeri őt, még ha csak futólag találkozott is vele, egyszer, talán. Pont most ment el végleg szülési szabadságra. Nem mondom, hogy nem hiányzik, nehéz elfogadható minőségű munkatársat találni, aki nem akar feltétlen hülyeségekről beszélgetni.
Majd próbálunk gyorsan Jehova útjára téríteni – vigyorodom el hirtelen. Leslie és én vagyunk valószínűleg a legkevésbé Jehova tanúinak tűnő páros a világon. Én legalábbis mindig a megrökönyödést látom az arcukon, mikor véletlen ajtót nyitok nekik.
Az invitációt követően viszont beljebb megyek, nem is pusztán az udvarias magaslatokig, de le is ülök a kanapé karfájára, vagy legalábbis neki dőlök. Így túlzott elkényelmesedéssel azért még nem vádolhat. – Megmondom őszintén, hogy egy kávét elfogadnék, ha nem vicceltél – mondom, miközben a tekintetem végigsiklik a berendezésen. Valamiért úgy sejtem, inkább Nora lakberendezési stílusát tükrözi, nem annyira az övét. De persze nem ismerem olyan behatóan. – De nem vagyok válogatós. A tegnapi is jó.
Ha és miután Leslie is megkérte a magáét, talán eljött az idő beavatni abba, miért is jelentem meg az ajtaja (Nora ajtaja) előtt. – Van egy… számítógépes tudást igénylő problémám. Problémánk, bizonyos tekintetben – siklik a tekintetem Leslie-re. Aztán előhúzom a pendrive-ot a zsebemből. Régebbi darab, de mivel ezidáig szinte végig rejtve volt, az évek nem látszanak meg rajta. – Jelszóval van védve, három próbálkozás, utána törli a rajta lévő információkat. Amiről egyelőre azt sem tudjuk biztosan, hogy rajta van. Ha viszont mégis, akkor… Bizalmas jellegű, hogy úgy mondjam. Nagyon. Úgyhogy tudnom kell, hogy hajlandó vagy-e vállalni a dolgot. Ha esetleg van rajta valami, és olyan, amit feltételezünk, és kiszivárogna… Annak nem jogi következményei lennének. Annál… személyesebb. – Fura ezt így kimondani, mint valami elcseszett akciófilmben, ahol a főhősöket kitagadták a, nem tudom, MI6-től, és most egy pattanásos, Dungeons & Dragonst játszó egyetemista félnótást kell megkérniük, hogy törjön be az ország legbizalmasabb szerverére. Persze a helyzet ennél talán reálisabb, és Millie sem épp félnótás, mégis idegenül csengenek a szavak. – Nem kis dolog, amit kérek, magának a dekriptáláson kívül a titoktartásod. Ha nem tetszik a dolog, akkor jobb, ha most megmondod, és békén hagyunk. Ha viszont benne lennél…
Nem folytatom. Akkor az adósaid lennénk. Akkor fizetnénk. Akkor veszélyben lenne az életed. Egy kicsit mindegyik igaz lehet. Nem tudom, Leslie jelenléte, hogy azért mégsem épp egy „maffiapofa”, segít-e vagy sem. Szeretném, hogy Millie érezze a helyzet és a döntése súlyát, ugyanakkor pedig azt is szeretném, hogy belevágjon, mert ha ő kiesik, nem igen tudom, kihez tudnánk fordulni. De egyelőre egy feladatra kell koncentrálni.


i can't take them all on my own
I have killed a man and all I know is I'm on the run and go
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Ápr. 06 2020, 00:27


Leslie & Bell & Millie

Számomra is az újdonság hatásával bír, hogy pont tévézéssel akarom elütni az időt, mert nem szokásom. Előbb veszek kézbe egy könyvet vagy újságot, minthogy a képernyőt bámuljam. Ez még régi szokás, mivel a munkám miatt amúgy is rengeteget ültem számítógép előtt. Azt hiszem, természetes, hogy egy másik, csak éppen jóval nagyobb kijelző helyett jobb szerettem a papírt nézegetni, olvasgatni. A szememnek is jobban esett a pixelek helyett a sokkal kézzel foghatóbb betűkön átfutni, nem beszélve a könyvek illatáról. Főleg a régi könyvekéről. Az utóbbi időben nem lapoztam fel egyet sem, valahogy teljesen háttérbe szorult ez az igényem sok minden másikkal együtt.
Mindössze azért esik nehezemre felállni a kanapéról, mert kényelmesen elhelyezkedtem és bekucorodtam, nem az éppen műsoron lévő adás köt le annyira, mint az öregasszonyokat a Szulejmán, Isaura, Esmeralda és társai. Nem várok senkit mára, Nora sem említette, hogy bárkire számíthatok ma, legyen az futár, postás, meglepetés pizzásfiú, mert tudja, hogy az unokatestvére kedvence a pizza… Nem, még véletlen sem tett róla említést. Meglepődve ácsorgok földbe gyökerezett lábakkal az ajtóban, amikor tudatja velem az ajtó másik oldalán ácsorgó illető a kilétét. Nem értem, mit keres itt. Az isten se tudja, mikor láttam utoljára, és ez így van jól. Nem kerestem a társaságát, rohadtul nem vágytam már a második viszontlátásra sem - az most mellékes, hogy a helyzetet átgondolva pont jókor volt jó helyen -, egy harmadik találkozás a történteket tekintve teljesen abszurd. Habozok, mielőtt kinyitnám az ajtót, de végül fordítok a záron és a résnyire lyukon kukkolok ki. Látom, nincs egyedül, egy számomra ismeretlen lánnyal van, és ráadásul nem is Norát keresik. Kezd érdekes lenni, de még mindig nem engedem be őket.
- Aha… - reagálok enyhe flegmatikus hangsúllyal a csokis felajánlására. - Tartsd meg nyugodtan. - Nem vártam tőle kedves szavakat, mert múltkor sem tűnt annak a típusnak, de azért ez elég paraszt volt, lássuk be, még akkor is, ha csak burkoltan tett megjegyzést.
- Ne erőlködj, nem fog menni - válaszolok azonnal a felajánlott hittérítésre, még mindig némi éllel a hangomban.
Rájuk csaphatnám az ajtót. Legszívesebben azt tenném, mert nincs kedvem senkivel jópofizni, az ilyen megjegyzések után pedig még tegyek neki szívességet is? Azért mindennek van egy határa. Ennek ellenére rövid tétovázás után intek nekik, hogy jöjjenek be. Azt érzem, meg fogom még bánni a határtalan jófejségemet, de ha már eljöttek idáig, akkor kíváncsi vagyok, mégis mire lehet szükségük.
- Csak az van. - Mármint tegnapi kávé. Neki pedig főleg csak az van. A konyhába megyek, előveszek egy csészét és beleöntöm a maradék feketét. - Tejet, cukrot? - kérdezek rá az egyebekre a vállam fölött hátranézve. A kívánságokat kielégítve sétálok át a nappaliba és osztom ki a rendeléseket, mint valami jó házigazda, pedig ez a szerep elég távol áll tőlem. Ledobom magam a kanapéra, a lábaimat keresztbe vetem és a hatalmas, puha díszpárnának dőlve várom a váratlan látogatás magyarázatát.
- Számítógépes tudást igénylő probléma? - hajolok előre mosolyogva. - Nem megy a sum az Excelben? - kérdezem ironikusan, de az sem lepne meg, ha fogalma nem lenne, miről beszélek. Aztán előkerült egy kis adathordozó, amin valamilyen fájlt keresnek. Hátradőlve hallgatom tovább a felvezetőt.
- Várj, jól értem, fel akartok törni egy olyan pendrive-ot, amin nem is biztos, hogy rajta van, amit kerestek? - utalok vissza az előbbiekre, mert ennél nagyobb baromságot már elég rég hallottam. Remélem, rosszul értettem, ha viszont nem, akkor tényleg nagy a baj. - Ez totál őrültség - nevetek fel ironikusan, a fejemet csóválva. Mélyet sóhajtok, a szemeimet egy pillanatra az ég felé emelem, pontosabban a plafon felé. - Ha benne lennék, akkor mi? - szegezem neki a kérdést, ugyanis nem fejezte be a mondatot, ami nélkül ez a beszélgetés részemről nem fog tovább menni. - Nem gondolod, hogy belemegyek valami olyanba, amiről nem tudok mindent? Másrészt… az etikus hackerből neked anno csak a hacker ment át? - tárom szét mindkét karomat hirtelen. Soha nem csináltam még olyat, amire kér. Soha nem használtam még a tudásomat illegális - vagy illegálisnak tűnő - dolgokra. Ha ez kiderül, márpedig előbb vagy utóbb mindig minden kiderül, akkor cseszhetek nagyjából mindent. Már így is elég sok dolog tönkrement körülöttem az utóbbi időben… - Nem mondom, hogy nemet mondok rá… - folytatom, mielőtt sarkon fordulnának. - De szeretném tudni, hogy mibe mennék bele, ha rábólintanék - jelentem ki határozottan, ellentmondást nem tűrően. Tekintetem kettejük között cikázik, ugyanis Bellre és Leslie-re is vonatkozik ez a feltételem. Szeretném, ha őszinték lennének, mert akármiért nem kockáztatnék. Ha ezek után megmakacsolják magukat, akkor szívesen kikisérem őket, ezen ne múljék.

credit • megjegyzés • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
the run and go | millie & leslie & bell D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyVas. Ápr. 12 2020, 15:07

THE RUN AND GO

Millie & Bell

Apa is olyan volt, mint Bell. Egyszerűen képtelen volt elviselni azokat a számokat, amiket a fiatalok hallgattak, mikor túl öreggé vált hozzájuk. Szinte mindent megtett, hogy a gyerekei még véletlenül se üvöltessék maximum hangerőn ezeket. Az ő ötlete volt a zongora is. Mikor Matt azt mutogatta neki, hogy már 20 perc alatt a laptopján is összetud dobni egy számot, másfél órán keresztül hallgattuk a kifakadását arról, hogy miként hal meg A Zene.
- Gyakran mondják, ha beletrafálok – jegyeztem meg elmosolyodva Bell szavain. Kétlem, hogy emiatt akár Lilia elővenné, talán csak Bell magát. Mindegy mi történt, ő is csak ember, és akármilyen mostoha körülmények közt is él, az ember nem lehet örökké egyedül. Ha csak ideig-óráig is, de időnként mindenki feledni akarja, hogy magányos. Csak akad, aki úgy gondolja, megérdemli, és rosszul érzi magát amiatt, hogy engedett ennek a vágynak. A vágynak, hogy ember legyen. Ironikus.
Az még inkább, hogy Bellnek úgy lehetett köze az előttem álló nőhöz, hogy … finoman szólva is sikerül a lehető legrosszabb szavakat megtalálni, amit férfi mondhat nőnek ilyen helyzetben. Egyelőre inkább csendben maradok, már csak azért is, mert nem sok közöm van ahhoz, amiről, vagy inkább, akiről beszélnek. Volt szerencsém Bell pár munkatársához, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindegyikük nevét betéve tudtam.
- Egy kávé nekem is jólesne, köszi. Tejjel, két cukorral – mosolygok rá, bár lehet túl sokat kérek, így a mondat vége felé kissé elhal a hangom. Nem kell terapeutának lenni ahhoz, hogy érezze az ember: Millie és Bell között nem mentek a dolgok túl fényesen. Nem hinném, hogy Bellt mostanában csak úgy körül állják a barátok, de őszintén meglep, hogy eddig szinte alig találkoztam olyannal, aki ne tette volna hozzá, hogy de. Bellamy West jó zsaru, de…
Kicsit későn veszem észre, hogy én maradtam az egyetlen, aki áll, úgyhogy végül utoljára, de én is leteszem magam Bell mellé, nem túl kényelmesen elhelyezkedve. Nem is menne, elég kényelmetlen ez az egész helyzet.
Kissé félszegen bólintottam, mikor Millie összefoglalta a dolgot. Valóban nem tűnik túl logikusnak a kérés, és annál zavarosabb a részletek hiányában. Fogalmam sincsen, hogy Bell mennyire is bízik meg a nőben, akivel láthatóan nem voltak a legjobb viszonyban, de ő maga mondta korábban, hogy Millie lehet a legjobb esélyünk.
- Az etikus sokféleképp értelmezhető – jegyeztem meg, kicsit talán túl korán kimondva, ami a fejemben járt. – Nemcsak egy hivatás erkölcsi szabályrendszere. Hanem a jóra való alapvető szándék, mások megsegítése károkozás nélkül – folytattam Millie-re nézve, csak egy pillanat erejéig sandítva Bell felé. – Jelen helyzetben, ha ezen a pendrive-on rajta van az, amit keresünk, csak az szenvedhet kárt, aki másoknak is okozott. Ez végül is… igazságszolgáltatás, nem etikátlan, csak szükségszerű – vontam vállat. Sosem voltam az a filozófiai magasságokban szárnyaló valaki, éppen ezért nem is érzem túl biztosnak ezt a talajt a lábam alatt, de valahogy megszerettem volna győzni Milliet.
- A tudásod tehát olyanra használnád, ami segítene másoknak és nekünk is, hogy jót cselekedjünk. Érthető, hogy habozol, de … szükségünk lenne rád, és másoknak is. Azon a pendrive-on – böktem a fejemmel a Bell kezében tartott kis eszközre, és közben magára Bellre is vetettem egy kérdő pillantást. De végül úgy döntöttem, hogy beszélek. – Valami olyan lehet, ami miatt megölték az apámat. Bell egykori társát – teszem hozzá, hogy érthetőbb legyen. Engem nem ismer, Mark Hewson, mint az én apám biztosan nem mond neki semmit, de mint egykori rendőrtiszt, és Bell társa, úgy talán már igen. – Jó okunk van feltételezni, mert elrejtette. Talán ... képek, videók, számlák, akármik, amik terhelő bizonyítékként szolgálhatnak olyan emberek ellen, akiknek befolyása van a Te mindennapi életedre is. Rendőrök, ügyészek, bírók, politikusok, nem tudom, de bármi is az, többet ért nekik, mint az apám élete. Biztos, hogy veszélyes beleártani magad, ha ott van rajta, amit keresünk. De … az etika és a morál minden szabályát megszegték azok, akik ezt tették és hagyni őket futni, megúszni mindet az … minden, csak baromira nem etikus, igaz? – nevettem fel kínomban, ahogy kettőjük közt cikázott a tekintetem. – Tudom, hogy őrülten hangzik, de … kicsit jobbá tehetnéd a világot. Nem ez lenne a lényeg? – pillantok Millie-re, és meglehetősen naivnak érzem magamat, de… eddig sem volt igazán másunk, mint reménykedni abban, hogy nem látunk bele ebbe az egészbe olyat, ami nincs. Minden eshetőség megvizsgálása pedig nem logikus, nem őrültség. Ahogy a klasszikus is mondja: ha a lehetetlen kizártuk, ami marad, az az igazság, bármilyen valószínűtlennek is tűnik.

the run and go | millie & leslie & bell 2081954265  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 19:42


Leslie & Millie & Bellamy

2019. október 14.



Talán észre kéne vennem, hogy Millie számára nem csak azért nem vagyok szívesen látott vendég, mert a hirtelen és hívatlan megjelenésemmel tönkretettem a délutáni programját – ami láthatóan természetfilm volt; ezt a csatornát én is szeretem, különösen jó aludni rá –, hanem valami más végett is. De nem tűnik fel. Azt mondanám, annyira megszoktam már, hogy az emberek ki nem állhatnak (a kollégák ezért, a kikérdezettek meg azért), hogy valójában az lenne igazán megdöbbentő és kirívó, ha valaki lelkesen fogadná a jelenlétemet. Akkor talán még én is gyanút fognék, hogy a háta mögött nem ajándékot rejteget, hanem egy Berettát.
Így viszont anélkül folytatom a napja félbeszakítását, hogy megtorpannék nyilvánvalóan szúrós pillantásai kereszttüzében.
Nekem simán is megteszi – rázom meg a fejem, elmélyülten tanulmányozva az egyik falat, amin különböző képek sorakoznak egy csomó… kis izé mellett. Apróságok, díszek, talán emléktárgyak nyaralásról, esetleg. Valamiért úgy érzem, ezek is inkább Nora holmijai lehetnek.
Az Excelest kérdést nem értem különösebben. Tudom, mi az Excel, de nem tudom használni, és szerencsére nem is kellett, mert nem vagyok adatelemző; a latinismereteimből mondjuk annyit még kibogarászok, hogy ez összeadás lehet, de hogy mit kéne összeadni…? Én és a technika nem jövünk ki jól. De azért gondolom ez sértés akart lenni a részéről, ami néhány fiatalabb nyomozónál alighanem célt is ért volna. Ők szerették azt hinni, hogy mindent is jobban tudnak másoknál, s ezt el is kell ismernünk feléjük. Nekem különösebben nem esett nehezemre segítséget kérni olyasmiben, amihez nem értek; nos… már.
Bár Millie nem tette könnyűvé mindezt.
Nem tudjuk, hogy pontosan mit keresünk. Úgyhogy bizonyos értelemben… igen. Nem tudjuk, hogy rajta van-e. – Bólintok. Valószínűleg számára ez az egész elég nevetségesen hangzik, nekem pedig szimplán a valóság, amiben semmi furcsaságot sem látok vagy érzek. De nem hibáztatom, amiért neki ennél több információra lenne szüksége. A gond csak az, hogy nem adhatok neki többet.
Nem tűnsz túl lelkesnek, szeretném megjegyezni az arckifejezését elnézve, de inkább mégis magamban tartom, mert pont olyan vibrálást érzek a levegőben, mint mikor véletlenül kövérnek hívtam Liliát. Mármint, nem kövérnek; csak azt mondtam, a nadrágja nem a mosóban ment össze, hanem meghízott a terhesség alatt, ami teljesen természetes velejárója a dolognak, a víztúltengés a végtagokban is jelentkezik, ezért dagad be a terhes nők lába sokszor. De ő csak odáig hallotta a dolgot, hogy „meghíztál”.
Nincs a dologban semmi illegális. Nem loptuk vagy ilyesmi – emelkedik meg az egyik szemöldököm, szinte kérdőn. Ezt feltételezed? Nem mintha megsértene vele, elvégre, nem igen ismerjük egymást, annak ellenére, hogy Nora alighanem mindkettőnkért kezeskedne. Csak szeretném tudni, ha ezt feltételezi. Az egészséges ódzkodás az idegenektől cseppet sem káros.
Mielőtt azonban belekezdhetnék a magyarázatba, vagy inkább annak a magyarázatába, hogy miért is nem adhatunk bővebb magyarázatot, Leslie megelőz. Tőle valószínűleg sokkal kevésbé tűnik kétségesnek ez a téma, mint hangzana tőlem, ettől függetlenül nem mondhatnám, hogy kifejezetten örülök neki. Nem haragszom, csak nem örülök. Pont, mint azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán itt van.
Amúgy aggódnom kéne, Mark helyett is, hogy a lánya szinte ügyvédi ügyességgel lavírozik a szavaival a legalitás sorai között?
Bár neki azért sokkal jobban áll a szinte fiatal felnőtteknek készült modern forradalmi eszméket felvonultató akciófilmbe illő rövid magyarázat, mint nekem. Nem szólok bele, mert belelendült, még akkor sem, mikor megadja ennek a lehetőségét valahol félúton. Én csak figyelek és néha bólintok, tekintetem szórakozottan jár a nappali szőnyegének szálait és az asztal famintáját figyelve. – Ha valahol van esélye az embernek megbuktatni néhány milliomost a városi tanácsban, az New York – vonom meg a vállam. Sok szart a város számlájára írok, de bizonyos értelemben… egészen demokratikus tud lenni. Néha. – Azt hiszem, Leslie kicsit jobban belelovallta magát a hazafias részletekbe – sandítok oldalra – , de… Nagyjából erről van szó. A társamat majdnem tíz éve megölték. A saját otthonából vitték el – magyarázom, mert eszembe jut, hogy ő talán nem volt itt akkoriban, és… Igazából fogalmam sem volt, merre járt, a városi híreket akkoriban hetekig vezette az eset, és nyilván országszintre is eljutott, de akkoriban Millie eléggé egyetemista éveit élhette. Talán jobb dolga is volt ennél.
Ezt előtte rejtette el – nyújtom felé a pendrive-ot, hogy elvegye, ha akarja. – Már voltam vele a saját laborunkban, de ők azzal adták vissza, hogy nem tudják feltörni anélkül, hogy sérülne az anyag. Nem hivatalos kérés volt a részemről, szóval lehet, hogy csak nem volt kedvük sokat foglalkozni vele – vonom meg a vállam. Igazából fogalmam sincs, hogy megy ez a feltörés dolog, de annyit még értek, hogy nincs két ugyanolyan módszer két… szakinál. És nincs két ugyanolyan módon feltörhető védelem sem. Ha sematikus volna, alighanem elég lenne egyszer megtanulni hozzá valamit, és nyertél. – Tényleg nem értek a technológiához. De te igen. Úgyhogy sokat segítenél vele, ha esetleg elgalább megpróbálnád. Vagy ha inkább nemet mondanál… Talán tudsz javasolni valakit? – vonom meg a vállam.
Bízom a titoktartásában, legalább részben. Jó, annyit nem mondtam volna el neki, mint Leslie tette, a gyanakvása ellenére sem, de valamiért nem hiszem, hogy a következő pillanatban már redditen posztolná az információkat. Leginkább talán azért, mert nem érdekli túlzottan.
Nem tudom, mi a szokásos tarifád, de ha ettől félsz, nem ingyen segítséget kérek tőled.


i can't take them all on my own
I have killed a man and all I know is I'm on the run and go
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyPént. Május 01 2020, 00:48


Leslie & Bell & Millie

Mielőtt beengedném a két hívatlan vendéget, egy kicsit eljátszom a gondolattal, hogy esetleg mégsem engedem be őket. Egyrészt: ez nem az én lakásom, más lakásába pedig milyen alapon engedek be bárkit is csak úgy? Másrészt: ha létezik antiszociális hangulat, akkor nekem most olyanom van; nem akarok társaságot, csak szeretnék egy kicsit egyedül lenni, pihenni, semmit tenni, kikapcsolni az agyam, és most már az is bosszant, hogy nem fogom tudni végignézni azt a természetfilmet, ami amúgy nem is érdekelt volna annyira, de most már egyre jobban. Jobbnál jobb érvek, miért kéne szó nélkül becsapnom az ajtót, de ehelyett a rést kitárom és beengedem őket. A lakás velem ellentétben egészen rendezett; nincs rumli, minden a helyén van, furcsa, beazonosíthatatlan szagok sem terjengenek, ami igazából mind Norának köszönhető, de néha még én is rendet rakok magam után, szellőztetek és összetakarítok. Még a végén túlzásba viszem és egészen házias leszek.
A két adag kávét kiöntöm egy-egy bögrébe, Bellnek simán, Leslienek tejjel, két cukorral a csészéket pedig a dohányzóasztalra teszem. Megitatni azért nem fogom őket.
Érhető mód kíváncsi vagyok, mégis mi áll a váratlan látogatás hátterében. Nem vagyok kukacoskodó, nem szoktam harapófogóval kihúzni az emberekből, amit nem akarnak elárulni, de ha valamiben a segítségemet kérik, akkor szeretnék minél többet megtudni. Szeretném tudni, mire bólintok rá, mire számíthatok a továbbiakban - jóra és rosszra egyaránt -, mi az, amit konkrétan csinálnom kéne és egyáltalán miért. Néhány egyszerű kérdés, de Bellamy szavaiból ítélve mégsem az. Nem árul el sokat, ilyen kevés információ tudatában viszont bizonytalan vagyok, és nem tudom, mit higgyek.
- Nézd el, hogy bizalmatlan vagyok, de nem mondasz semmit és nem tudom, mit feltételezzek - közlöm vele szárazon a tényeket. - Általában azok nem árulnak el részleteket valamiről, akik vagy nem bíznak a másikban - ami jelen helyzetben amúgy érthető -, vagy titkolnak valamit. Ha az első eshetőség áll fenn, akkor viszont én sem tudok megbízni abban, amit mondasz, ha a második, akkor viszont talán jobb lenne inkább kimaradnom belőle - vázolom fel a saját pillanatnyi álláspontomat. Nem hibáztatom, ha bizalmatlan, vagy úgy gondolja, jobb nem az orromra kötni a részleteket, de ha ez a helyzet, akkor tiszavirág-életű ez a kapcsolat. Mélyet sóhajtok és a lehetőségeken mélázom, amikor Leslie veszi a kezébe az irányítást meglepően határozott módon. Türelmesen hallgatom, még akkor is, ha nem értek vele egyet az etikusságról alkotott képéről.
- Ja, csak ha papírod van arról, hogy neked az erkölcsi szabályrendszert kell követned, az eléggé megköti a kezed - húzom el a számat, mert így is sokak szkeptikusak a szakmával. Sokan sokszor felteszik a kérdést, hogy az etikus hacker meddig etikus? Meddig mehet el? Honnantól számít etikátlannak, illegálisnak, amit csinál? Nem véletlen próbál mindenki az írott szabályoknak megfelelően csinálni mindent, hiszen nem egy olyan nevetséges és szánalmas per látott már napvilágot, amikor az etikus hackert egy amúgy segítő szándékú tettéért akarták elítélni. Vannak határok, amiket nem szabad átlépni. és úgy érzem, most pont egy olyan határt kéne átlépnem, ha segíteni akarnék nekik, amit normál esetben eszembe sem jutna átlépni. A lényegtelen filozofálgatás után viszont Leslie végre kiböki a mögöttes szándékot; az apja gyilkosát kutatják. Így már egyből tisztává válik, miért olyan fontos nekik ez a pendrive.
- Őrülten hangzik - bólintok elismerően. - De a filozófiai jellegű témafelvetést nyugodtan mellőzhetted volna, akkor hamarabb eljutunk idáig. - Egészen pontosan odáig, hogy felállok a kanapéról és elveszem a kis pendrive-ot, amin a remélet információk vannak. - Segítek, de nem ígérek semmit. Ha a ti embereitek tényleg csak úgy tudták volna feltörni, hogy sérüljön az anyag, akkor nagyjából bárki keze alatt sérülne. De meglátom, mit tehetek - magyarázom hol az egyikre, hol a másikra pillantva. Ha sok semmitmondó rébuszok helyett egyből azzal kezdik, hogy valakit megöltek, és ezen lehetnek bizonyítékok, hamarabb egy húron pendültünk volna. Nehéz lehet elhinni, de nem vagyok szívtelen, akármilyen nagy falat is húzok fel magam és más emberek közé, és tudom, milyen valakit elveszíteni.
- Tarifa? - kérdezem felvont szemöldökkel. Minek néz, prostinak? Az illuminált állapotban eltöltött éjszakát nem fair alapul venni, olyan bárkivel megtörténhet. - Egy köszönöm is megteszi, őszintén mosolyogva, szóval kezdhetsz gyakorolni - mosolyodom el és néhány pillanatig fogva tartom a pillantását, hogy érezze a helyzet súlyát. Nem kell a pénze, ráadásul szerintem jobban is keresek, mint ő.
Egy pillanatra eltűnök a lakás másik felébe; a szobámból előre hozom a laptopomat, amivel az étkezőhöz ülök. A velem szemben lévő két székre mutatok, ha akarnak, üljenek le. Bedugom az adathordozót az egyik csatlakozóba.
- Nem egy mai darab - jegyzem meg a meghajtó lassúságára célozva. - Gondolom semmi ötletetek, mi lehetett a jelszó, amivel levédte. Hely, évszám, név, bármi, ami nem túl egyértelmű, de fontos lehetett neki - pillantok kérdő tekintettel kettejükre.

credit • megjegyzés • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
the run and go | millie & leslie & bell D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyVas. Május 10 2020, 12:18


Leslie & Millie & Bellamy

2019. október 14.



Őrülten hangzik, mondja Millie, és fogalma sincs, mennyire igaza van, anélkül, hogy tudna bármi nagyobb részletet. Akkor sem szólnék többet a részletekről, ha nem kéne félnie a visszavágástól; az ember szeret bízni abban a rendszerben, amelyik fölötte áll. Kritizálni persze kritizálja, de a szíve mélyén reménykedik benne, hogy nem azon van, hogy teljesen kisemmizze őt. Mert a reménykedésnél nem lehet többet tenni; szavazhatsz, persze, de ahogy egész New York demokrata lakossága láthatja, ez sem feltétlen jelent semmit. A pénz és a hatalom utat tör magának, ha úgy kívánja.
Az első benyomásom az volna Millie-ről, hogy szereti szidni a kormányt és az államigazgatás minden egyéb szervét is, talán még összeesküvés-elméleteben is hisz, de ez hasracsapásszerű benyomás csupán, nem egzakt nyomozói munka eredménye, úgyhogy eszemben sincs tényként kezelni. Arra sem gondoltam volna, hogy az ajánlata még hónapokkal ezelőtt a bárban nem volt őszinte. Oké, nem várta, hogy valóban élek vele, mert én mondattam ki vele, de az ellenséges fogadtatást szeretném annak betudni, hogy az életében akadt valami változás, ami végett ennyire nem lát szívesen.
Más körülmények között megjegyezném, hogy nem hibáztathat, amiért ilyen körülmények között én sem árulok el rögtön részleteket, de így eszemben sincs vitatkozni. Inkább igazat adok neki, hátha az előrébb visz.
Vársz valakit? – vonom fel a szemöldököm, aztán a hátam mögé nézek, a tévére, ahol épp egy nagymacska kapott el valami maki-szerű képződményt és vonszolta magával. – Vagy most jön az izgalmas rész? – Miután feltettem a félig szórakozott kérdést, némileg megbántam. Nem sértésnek szántam, csak célzásnak, hogy ha gondolja, visszajövök máskor. Bár a tekintete alapján fennállna a veszély, hogy nem csak nem enged be, de áramot is vezet a kilincsbe. Vagy nevet változtat és elköltözik.
Végül viszont mégis átveszi a pendrive-ot, amire hálásan bólintok. – Köszönöm – teszem hozzá. De úgy tűnik, az ő ízlésének nem elég őszintén, és főleg nem elég mosolygósan. Próbáljon meg ő mosolyogni ilyen helyzetben, mondtam volna úgy tíz évvel ezelőtt. Azóta már elég sok vitát elengedtem életemben, „nem éri meg” felkiáltással. – Tarifa, igen. A kapitalizmus alapját képezi a kereslet-kínálat szabadpiaci versenye. Ritkán dolgozom olyanokkal, akik ne akarnának valamit cserébe. Általában pénzt. Vagy „szabadulj ingyen a fogdából” kártyát – magyarázom, hátha az első mondatot önmagában beszólásnak vette volna. Talán nem veszem magamra túlzottan mások rossz hangulatát, ha rólam van szó, de érzékelem. És próbálom elkerülni a felesleges konfrontációt, főleg, ha szívességet kérek.
A válaszát azért halványan megmosolygom. De még nem mondom köszönetet, legalábbis nem újra. – Mire végzel, már rutinból megy majd – ígérem, különösebb gond nélkül állva a tekintetét. A nőket szeretik a gyengébb nemnek hívni, de esküszöm, hogy a haragvásuk nem ismer határokat, ehhez pedig nagyon is sok erő kell. Ehhez, meg elég sok máshoz, amit ki kell állni.
Míg Millie kimegy a szobából, én belekortyolok a kávémba. – Szerintem kedvel – jegyzem meg Leslie-nek. Mint a pestist.
Mikor visszaér és leül az asztalhoz, már azelőtt felállnék, hogy rámutat a székekre. Magammal viszem a kávémat is. – Úgy tizenöt éves – bólintok, bár nem tudom, hogy ez mit segít vagy ront a helyzeten. Laikusként azt mondanám, talán segít;hátha régen nem tudták olyan jól lekódolni a dolgokat, mint ma. – Nos… Leslie már próbálozott vele – sandítok megint a lányra. Ez magyarázza a három elvesztett lehetőséget az ötből. – Megpróbálta az ő és a testvére születési dátumát és a feleségével való találkozásuk napját. Egyik se volt sikeres.
Tovább pedig nem próbálkoztam, mert akármi is lehetne. Talán az esküvői dátum, vagy amikor nyomozó lett, vagy valami egészen más. A nyolcszámjegy túl sok volt találgatni.
–  Az, hogy sérülhet az anyag, mit jelent? Lenne olyan része, amit ki tudsz nyerni, csak… részleges? Vagy abszolút használhatatlan? – teszem fel végül az egyik olyan kérdést, ami érdekel. Mert ha nem utóbbi  ahelyzet, akkor megkísérelhető dolog. – És mi történik, ha eljátsszuk az összes lehetőséget? Gondolom törlődik, de… nem tud teljesen és végleg törődni, nem? Mármint, nem robban fel vagy ilyesmi.
Tényleg nem tudom, hogyan kell ezt elképzelni. De ha nem csinál olyan Hattyú halálát, mint egyes okostelefonok, akkor… Nem tudom, nekem logikusnak tűnne, hogy lenne része, ami menthető. Visszahozzák. Mint ahogy a gépről törölt információk egésze sem törlődik. De lehet, hogy ez oltári hülyeség.


i can't take them all on my own
I have killed a man and all I know is I'm on the run and go
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Május 18 2020, 17:32

THE RUN AND GO

Millie & Bell


‑ Kedves. Főleg veled – súgom oda Bellnek, míg Millie magunkra hagy néhány pillanatra. A lehető legkedvesebb mosolyommal hálálkodom a kávéért, amiért egyből ki is nyúlok. Habár, nekik azt hiszem nagyobb szükségük lenne rá. Szívesen rákérdeznék, hogy mégis mit csinált Bell, amiért ilyen fagyos a hangulat, de azt inkább akkora tartogatom, ha elmentünk innen. Kétlem, hogy Millie segítőkészebb lenne, ha ezt most felhoznám.
‑ Csak ha felfigyelnek rád – vonom meg a vállamat, majd még egy de igazad van-t hozzáteszek halkan, mielőtt esetleg az ellentmondással leszek annyira unszimpatikus, hogy inkább ne akarjon segíteni. Nem mondom, hogy nem értem meg, mert amit mond az védhető, csak a mi helyzetünkben kis árnak tűnik.
Ahogy a hallgatásom is, ami határozottan jót tenne a beszélgetésnek, úgyhogy csak nagyokat bólogatva figyeltem a beszélgetésüket. Egyedül akkor pillantottam fel az asztalról, mikor Bell szóba hozta apát. Régen soha nem néztem az emberek szemébe, ha szóba került. Utáltam, ahogy felém pillantanak, mintha bármelyik pillanatban darabokra törhetnék. Nem akartak rosszat, de az ember ilyenkor a törődést sem veszi olyan könnyen, mint kéne. A sebezhetőség nem csak egyoldalú.
Halkan felsóhajtok, mikor végül beleegyezik. A nap fénypontja, hogy az ide való utunk nem volt felesleges. Nem tudom, hogy apám halálának a ténye volt-e az, ami végül a segítségnyújtás felé billentette a mérleg nyelvét, vagy más, de határozottan feltudtam végre lélegezni. A kávé is jobban esett így.
‑ Bell szerint te jobb vagy náluk – vontam vállat mosolyogva. Nem ismerem, és nem is valami szép dolog ilyen kevés alapján konklúziót vonni, de szerintem ő is jobbnak tartja magát. Ha pedig ez így is van, jól jártunk. – Én is, köszönöm – teszem hozzá gyorsan, a lehető legőszintébben, ha már Bell helyett is ki kell tennem magamért. – Kinyírtad a macskáját, vagy mi? – nézek Bellre hitetlenkedve, míg ketten maradunk. Viccnek szántam, de … jobban belegondolva, Belltől simán kitelik, hogy megfeledkezik egy állatot etetni. Kétlem, hogy olyan sok minden lett volna köztük, de mégis, kicsit olyan a hangulat, mint egy fájdalmas szakítás visszhangja.
Én ülve maradok, és a kávésbögrét a kezemben szorongatva figyeltem. Bell tekintete arra késztet, hogy elhúzzam a szám. – Kézenfekvőnek tűntek – magyaráztam váll vonva. Most már nem gondolom annak, de mikor megtaláltam, azt hittem, hogy nekem szól. Ha nekem szólna, kitaláltam volna a kódot, nem igaz? – Te mondtad, hogy régi – pillantottam Millie-re. ‑ Azokkal nem egyszerűbb elbánni? Úgy értem, olyan védelemmel nem láthatták el, amilyennel ma tudnák, nem? – nem vagyok egy technikai zseni, de ez tűnik a logikusnak. Az, amiről Bell beszél, nem hiszem, hogy létezett volna, mikor apa elrejtette a pendrive-ot. Legfeljebb a titkos ügynökségeknél is, de odáig talán ez az egész nem ér el. – Vagy esetleg van egy prioritási sorrend, ami alapján szelektál a fontosabb és kevésbé fontosabb fájlok között, ha elhasználtuk az összes lehetőséget? Az akkori lehetőségek a feltöréséhez nem biztonságosabbak? – nem akarok okoskodni, mert nem értek hozzá, csupán egyik ötletet mondom ki hangosan a másik után. De ez így tűnik logikusnak. Néha a legegyszerűbb megoldás vezet eredményre.

the run and go | millie & leslie & bell 2081954265  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Jún. 01 2020, 02:08


Leslie & Bell & Millie

Nem szeretem a titkolózást, a titokzatos utalásokat,a  köntörfalazást és a barokkos körülírásokat. Világéletemben utáltam ezeket, mindig is megpróbáltam a dolgok mögé látni. Kíváncsi vagyok, érdekelni szoktak a részletek. Mindenről szeretek minél többet megtudni, a lehető legtöbb információt szeretném a saját birtokomban tudni. Pláne, ha olyan dologról van szó, amihez közöm van, vagy amibe éppen készülök beszállni - még akkor is, ha csak alkalmi segítségre lenne szüksége valakinek. A talányok elöntenek rossz érzésekkel; kételkedni kezdek, a buktatókat keresem, a kockázatot, a veszélyt. Szeretek körültekintően dönteni dolgokról - amióta meg szedem a gyógyszereket, azóta csodák csodájára néha képes is vagyok rá. Ha egy zsaru keres meg valamiféle szívességgel, megkerülve a saját kollégáit, akkor az egészen biztos olyan dolog lehet, amiről alapos mérlegelés után szeretne az ember dönteni. Ennek a lehetőségétől eleinte megfosztanak, de Leslie nyelve megered és olyan dolgokat árul el, amiket valószínűleg Bell szeretett volna megtartani inkább maguk között. Érthető, amiért nem ezzel kezdték, de ha ezzel kezdték volna… akkor talán már rég nem itt tartanánk, hanem sokkal előrébb.
- Nem - válaszolok szárazon Bell kérdésére. - Ma senkit nem vártam - egészítem ki némi cinizmussal a hangomban. Értse, ahogy akarja, bár szerintem a célzás egészen egyértelmű, és még atomfizikusnak sem kell lenni, hogy átmenjen. A pendrive-ot mindennek ellenére végül elveszem. Ha már idáig eljöttek, szeretnék segíteni. Nekik sokat jelenthet, ha sikerülne valamilyen adatot kinyerni erről az őskövületről, nekem pedig igazán nem nagy erőfeszítés megpróbálni, ha már némi tudást sikerült az egyetemen magamba szippantanom, a szakmám pedig csak elmélyítette azt a hozzáértést, ami most talán Bell és Leslie legjobb lehetősége.
- Szívesen, de inkább akkor köszönjétek, ha már találtunk rajta valamit - jelzem mindkettejüknek, hogy ez most még nem a hálálkodás ideje. Akármi is van a pendrive-on, nem kizárt, hogy zsákutcába jutunk, vagy minden törlődik róla. - Hmm… - néhány pillanatig töprengek, csak utána folytatom. - Akkor ezt nevezzük a ritka alkalmak egyikének - vonom meg a vállam. Nincs szükségem a pénzére, azt meg nem is feltétlen kell tudnia, hogy az új munkámmal valószínűleg a sokszorosát megkeresem az ő bérének. De ha nem így lenne, akkor sem tudnék pénzt elfogadni tőle. Esetleg később hasonlóképp egy szívességet hajtanék be legfeljebb, de ezt nem olyan helyzetnek érzem, amikor bármit és kéne kérnem cserébe.
Néhány pillanatra az egyik szobában, aztán a laptopommal a kezemben jövök vissza. Az étkezőasztalhoz ülök, ahol azért kényelmesebb, mint a kanapén ülve, laptoppal az ölemben. A gép nehezen érzékeli a pendrive-ot, utána is csak lassan tölt be a meghajtó.
- Akkor másképp kell próbálkoznunk… - sóhajtok fel. Ha nem valamelyik családtagja születési dátumát állította be, akkor bármi lehet, ami számára kedves volt valamikor, akár egy hely, vagy tényleg az égvilágon bármi - bármi olyan, amit nem fogunk kitalálni. Mindketten olyan kérdésekkel bombáznak, amikre szeretnék nem válaszolni, mert elég bonyolult az elméleti terület, amin tapogatóznak, ráadásul nincs egy konkrét, bevett szabály, ami mindig érvényes és minden esetben igaz lenne.
- Lehet, hogy lenne, lehet, hogy nem lenne. Ezt nehéz megmondani - húzom el a számat, közben pedig azon kattog az agyam, miként próbálhatnánk meg a kódolt adatokhoz jutni. - Egész biztos nem fog robbanni - nevetek fel a feltételezésen. - Fogalmam sincs, hogy fog viselkedni, még nem dolgoztam ilyen régi cuccal. A legjobb tippem, hogy lényegében formázza magát, de csak akkor derül ki, ha megtörtént… Amit, ugye… el akarunk amúgy kerülni, szóval a legjobb, ha ki se derül - válaszolok Bell kérdéseire, aztán Leslie felé fordulok. - Ez ennél kicsit komplexebb. Attól, hogy régi, nem feltétlen könnyebb vele dolgozni. Nincs két egyforma kódolás, de a régiek már nem olyan elterjedtek, egyre ritkábbak, ezért egyre kevésbé értenek hozzá az emberek. Nincs már erre a fajta tudásra szükség. Ez nagyjából olyan, mint hogy kazettás rádió sincs már minden kocsiban… Egyszerűen kimegy a divatból - próbálkozom egy egyszerű példán keresztül megértetni Leslie-vel, miért nem annyira egyszerű dekódolni egy régebbi titkosítást. - Kétlem, hogy szelekt… - de mielőtt befejezhetném a válaszadást, lefagyok egy pillanatra. - Mindenhol van egy kiskapu… Lehet, hogy fel sem kell törni - mondom ki hangosan, ami a fejemben jár. - Lehet, hogy ki tudjuk venni magát a jelszót. - Mivel egy alapvetően régi dologról van szó, a régi dolgoknál - főleg a technológia területén - sokszor az egyszerű megoldások a legnyerőbbek, ezért talán nem is kell túlbonyolítani a helyzetet, hanem a legegyszerűbb mód eljuthatunk a kívánt eredményhez. A laptopot safe boot módban újraindítom, aztán a regedit bevetésével próbálkozom először. Ez a legegyszerűbb módszer, ami az eszembe jut, és talán a legkézenfekvőbb is. A megfelelő helyre navigálás után a write protect value-t megváltoztatom, aztán a pár perces művelet után ismét újraindítom a gépet. Az egész művelet csak pár percet vesz igénybe szerencsére. Idegesen dobolok a touchpad mellett, amíg újraindul a masina. Egyrészt kíváncsi vagyok, hogy ennyivel sikerült-e elintézni a jelszó problémát, másrészt viszont nem tudom, hogy nem csak rontottam-e a helyzeten… Ha pont az ellenkezőjét értem el, és a fájlok sérültek, vagy rosszabb esetben törlődtek, akkor nem tudom, mi lesz… Ez lehet a legjobb esélyük, hogy valami nyomot találjanak Leslie apja halálának az okára. Nagyon nem szeretném elcseszni… Ahogy feláll a rendszer, beírom a saját jelszavamat és egyből megnyitom a meghajtók listáját. A jelenleg egyszerűen “F” meghajtóra keresztelt drive-ra kattintok duplán, és feszülten várok az eredményre. A parancssorban futó zöld csík némi reményre ad okot, de nem akarom elhamarkodni az örömködést, ameddig meg nem bizonyosodom a sikerről. A zöld csík nem is fut, inkább csak vánszorog, ami miatt borzasztó hosszúnak tűnik az egyébként csak néhány másodperces várakozás, aminek a végére különböző mappák és fájlok jelennek meg egymás alatt. Megkönnyebbülve fújom ki az eddig észrevétlenül bent tartott levegőt és a monitort bámulva elmosolyodom. - Azt hiszem, innentől tiétek a pálya - fordítom Bell felé az eszközt, hadd böngésszék át, amit akarnak, hiszen biztos, van mit kutakodniuk. Addig átlépek az ugyanabban a légtérben, csak pár lépéssel arrébb lévő konyhába, előveszek egy poharat és töltök magamnak egy kis vizet, amit aztán egy szuszra lehúzok. Újratöltöm a poharam, és a derekammal a pultnak dőlve figyelem őket, hátha még szükségük van valamire, bár erősen kétlem...

credit • megjegyzés • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
the run and go | millie & leslie & bell D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
the run and go | millie & leslie & bell Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell EmptyHétf. Jún. 15 2020, 15:54


Leslie & Millie & Bellamy

2019. október 14.




Leslie kérdésére inkább nem válaszolok. Pontosabban, nem kötöm az orrára a teljes igazságot, mert nem hiszem, hogy tisztában akar vele, csak még ő sem tudja. – Legutóbbi emlékem szerint megmentettem attól, hogy kirabolják az utcán. Lehet, hogy jobb szerette volna, ha ott hagyom. – Kicsit öreg vagyok már vigilante rendőrnek, aki azt gondolja, hogy a törvény nem ítéli el eléggé a bűnözőket, a „rosszakat”, így a kezébe veszi az irányítást. De vannak dolgok, amik mellett az ember nem megy el szó nélkül; esetemben pedig nem is akarok. Lilia egyszer a fejemhez vágta, hogy egyszerűen halálvágyam van. Azt hiszem, ennél kicsit bonyolultabb a dolog, de kétségtelenül közelebb jár az igazsághoz, mint gondolná.
Habár érdeklődve figyelem Millie ténykedését az asztalnál, nem egészen a módszer érdekel, mert tudom, hogy azt úgyse vagyok képes felfogni, nem is igazán érdekel. Inkább csak nincs jobb dolgom, és a tévében adott dokumentumfilmet pont láttam. Ez a vasárnap délutáni adás ismétlése. Nem tudom, mennyire zavarja a koncentrálásban, hogy nézem őt, de ha így is van, nem adja sok jelét.
A filmekben a „hackerek” fél percnyi erőteljes klampírozás után hirtelen még a Pentagonba is be tudnak törni általában; ami majdnem akkora böszmeség legjobb tudásom alapján, mint mikor egy 240p-s ATM kamera morzsás felvételén a szakik ránagyítanak az előtte álló nő napszemüvegére, és annak a sarján lévő visszatükröződésből meg tudják mondani az egyik elhaladó kocsi rendszámát. Nyilván tűéles képről van szó. Ezért is lep meg, hogy bár lelkileg egy kissé rákészültem arra, hogy maradunk, meglep, mikor végül Millie egyszerűen… felém fordítja a gép monitorját. Előbb rá nézek kérdőn, aztán Leslie-re.
Első pillantás alapján egyetlen fájlnév se mond semmit. Van néhány jegyzet, néhány dokumentum régi ügyiratokról; tudom, mert ismerős a számuk, ami névként van megadva. Már nem a konkrét számuk, csak a stílus. És van egy hangfájl. Nagy a kísértés, hogy megnyissam, de fölé is húzom az egeret, de végül mégsem teszem. Nem tudom, mi van rajta. Biztos, hogy nem Millie előtt fogom megnyitni. Nem feltétlen azért, mert nem bízom benne, és félek, hogy igazából épp azoknak dolgozik, akik elől Leslie apja ezt el akarta dugni, hanem… Egyszerűen jobb, ha annyira minimálisat tud csak, amennyit lehet.
A zsebembe nyúlok, hogy előkotorjak onnét egy másik pendrive-ot; ez már mai. Annyira mai, hogy két hete vettem az egyik elektronikai szaküzletben. Felemelem, és Millie felé nyújtom. – Megtennéd, hogy átmásolod a fájlokat erre? – Mondjuk ha csak annyiból áll, hogy bedugom ezt is és át kell húznom, az még megy, de nem tudom, hogy működik a feltört pendrive. Úgyhogy inkább a szakember(nő)re bízom.
Végül így vagy úgy, de mindkét pendrive nálam landol. És most már tényleg semmi keresnivalóm sincs ebben a lakásban. – Nos… Köszönöm még egyszer – köszörülöm meg a torkomat. Nem tudom, ő tessékel-e (ha mást nem, a tekintetével), vagy én indulok meg az ajtó felé. Nem zavar különösebben ha nem látnak szívesen, de menni akarok. Megnézni, mit szereztünk. Leslie-nek is biccentek, hogy kövessen kifelé. Az ajtóból még azért visszafordulok. – Azt hiszem, az lenne a legjobb, ha nem mondanád el senkinek, hogy itt voltunk. Norának sem. Csak… Egyszerűbb. – A paranoiával az a baj, hogy mindig érzed, és így nem igen tudod, mikor van ténylegesen gond. – Tudom, hogy azt mondtad, nem kell fizettség, de… Ha bármi eszedbe jutna, akkor fel tudsz hívni. A központban átirányítanak, ha gondolod.
Valamiért úgy érzem, nem fogja gondolni. Ez pedig az ő döntése, amit tiszteletben tartok.
Kösz a kávét!
Bár az ajtó hamarosan becsukódik mögöttünk, és egyedül maradok Leslie kíváncsi, vizslató tekintetével a folyosón a lift felé menet, nem érzem magam megkönnyebbülten. Az egyik dolog a másikhoz vezetett. És a tény, hogy Leslie nem akart távol maradni a dolgoktól, csak nehezítette az egészet. Nem igazán sejtettem, hogy sikerül bármire jutnunk, arra még kevésbé, hogy akármit is találunk. Most viszont rájöttem, hogy egy kicsit talán azt kívántam, bárcsak inkább kisült volna az egész.



i can't take them all on my own
I have killed a man and all I know is I'm on the run and go
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: the run and go | millie & leslie & bell
the run and go | millie & leslie & bell Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
the run and go | millie & leslie & bell
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» out for blood | leslie x bell
» always keep 'em on a leash || leslie & bell
» Holden & Leslie
» back of the bus | leslie & ray
» Dominique & Leslie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: