New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 90 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Breckin Garfield
tollából
Ma 19:22-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 19:22-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 19:22-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 19:21-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 19:15-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 19:00-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 18:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 18:41-kor
Millie Crawford
tollából
Ma 18:12-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

oliver easton
Témanyitásoliver easton
oliver easton EmptyVas. 12 Jan. - 15:06
Oliver Easton

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Cecil Oliver (ne hívd Cecilnek) Easton
Becenevek:
Oli, Oliver, de nem Cecil és semmilyen körülmények között sem Liv (annál még a Cecil is jobb #nemOliviavagyok)
Születési hely, idő:
New York, 1999. augusztus 22.
Kor:
20
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
átmeneti szingli
Csoport:
üzlet
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
-
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Vállalkozó
Ha dolgozik//Munkahely:
Lollipop company
Hobbi:
rajzolás, falmászás, további sportok adrenalinfüggőknek
Play by:
Nathan Niehaus

Jellem
Nagy, szerető családban felnőni káprázatos érzés, legalábbis a közhiedelem így szól. Oliver se tudná elképzelni az életét népes családja nélkül, de mégis sok fejfájással járt neki az évek során három testvérrel osztozni a szüleik szeretetén. Sose volt ő a kedvenc a szülei szemében, mert valakinek mindig sikerült túlragyognia, bármilyen dicséretes dolgot csinált. Ha megnyert egy rajzversenyt, valamelyik testvére hirtelen, még az Olivernek kijáró elismerés előtt eltörte a kezét, bárányhimlős lett, vagy egyszerűen valami szóra érdemesebb tettet hajtott végre. Egész életében küzdött a neki kijáró rivaldafényért, egyszerűen ez okozza azt, hogy kóros feltűnési viszketegsége van. Képes minden témába indokolatlanul bekapcsolódni, még akkor is ha mit se tud a beszélgetés tárgyáról. Ha fizikáról beszélget valaki, ő hirtelen atomfizikussá válik, ha pedig a konyhatudomány a téma, akkor mesterszakáccsá avanzsál. Bármenyire is analfabéta az adott témában, egy laikus számára akár hitelesnek is tűnhetnek szavai, olyan szenvedéllyel tud beszélni, ha egyszer belelendül. Nagy gesztikuláló mozdulatokkal illusztrálja szavait, amik hevesen hagyják el ajkait. Az emberek ezt a tulajdonságát irritálónak vagy káprázatosnak tartják, de átmenet nem nagyon van a két kategória között.
Tásasági ember. Az ideje nagyrészét a barátaival tölti ahelyett, hogy némi segítséget nyújtana az otthoni tevékenységben. Ha teheti New York utcáit rója, vagy valamelyik parkban henyél. Az éjszakai élet a szívéhez van nőve, rajong a hangos zenékért, mikor önfeledten üvöltözhet a pogózó tömegben. Az alkoholt se tagadja meg magától, és olykor egy-két szál füves cigit is elfogyaszt, csak a hangulat kedvéért. Ezeken a bulikon megesik, hogy összekeveredik néhány szemet gyönyörködtető lánnyal, akiknek aztán az ajkán lógva fejezi be az estét. Nem az egy éjszakás kalandokra utazik -, habár abból is akad egy-kettő -, általában párkapcsolatot keres magának. Nagyon könnyen esik szerelemben, és minden második lánnyal kapcsolatban úgy érzi, hogy megtalálta az igazit. Nagyon intenzíven éli meg azt a maximum pár hetet, amit együtt tölt a barátnőivel, aztán valahogy mindig elveszik a varázs, és valami mondvacsinált indokkal szakít.
Mindenben önigazolást keres, mégis van olyan makacs, hogy csak a saját feje után megy, bárki mondjon bármit. Ezért döntött úgy, hogy az egyetemet, ahova vért izzadva jutott be, otthagyja, mert ezt látta a megfelelőnek. Nem túl kitartó, sokszor megesik, hogy inkább félbe hagyja a dolgokat, ritkaság, hogy valamiért hajlandó lenne megküzdeni. Szereti, ha az ölébe esnek a dolgok. Minden álma, hogy függetlenedjen a szüleitől, mégis elvárja, hogy megadjanak neki mindent, ruhákat, kaját, pénzt.
Az egyetlen dolog, amit azóta kitartóan csinál, hogy rendesen meg tudja fogni a ceruzát, az a rajzolás. Szereti a művészeten keresztül kifejezni a gondolatait. Sokszor demonstrálja a véleményét gyors skiccek segítségével vagy éppen gúnyrajzokkal. Kiskamasz kora óta a photoshop és az illustrator nagymesterévé vált, amiből már képes némi bevételt is összekaparni. Ezen felindulásból jutott eszébe, hogy akár egy vállalkozást is alapíthatna a készségeire. Így most rajta a világ szeme, hogy mikképp bír el egy céggel, és mikor hagyja maga mögött inkább az egészet.

Múlt
Egyszer láttam meghalni egy macskát. Rövid jelenet volt és brutál véres. A cicus kifutott New York egy zsúfolt utcájára, és egy autó úgy kente fel a törékeny testét az aszfaltra, ahogyan a vajat szokás a kenyérre. Nyikkant még egy utolsót, és ennyi, csak egy pillanat volt az egész. Még sok autó átgázolt rajta a következő percekben, pedig izzó vörös vére terítette be az utat, én pedig csak kábultan bámultam. Senki nem vette észre rajtam kívül, vagy nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget. Én egy darabig még lecövekelt lábakkal meresztettem szemeim, miközben anyám próbált odébb ráncigálni. Ő se értette, hogy mit figyelek annyira. Végül termeténél fogva győzött, sikerült neki elhúznia a tett helyszínéről.
- Anya – néztem fel rá, ugyanis akkoriban a derekáig is alig értem –, bármikor meghalhatunk?
Láthatóan megrázta a kérdésem, arca egy pillanatra egészen eltorzult formát öltött. Nyelt egy nagyot, és alaposan végig gondolta válasza minden egyes betűjét. Lassan fogott bele a beszédbe, kimért volt és talán kissé zaklatott:
- Az emberek szép hosszú életet élnek, és a végén mindenki elmegy a Mennyországba. Van, aki kicsit előbb, de sokan megélik a száz évet is akár – kielégítő válasznak találtam, és örömömben szökdécselni kezdtem, a nyelvem hirtelen megeredt, mintha a korábbi jelenet meg se történt volna.
- Akkor én háromszáz évig fogok élni, és lesz egy hatalmas házam, ahova te is beköltözhetsz meg apa, de Clydék ki vannak zárva.

A macska halálának esete mély nyomot hagyott bennem, annak ellenére, hogy hatévesen könnyedén túlléptem rajta. Ekkor fogalmazódott meg először bennem, hogy milyen hamar elpatkolhatunk, és nem érdemes elvesztegetni az életünk. Szóval én nem is szerettem olyan dolgokra pazarolni az időm, ami untatott, vagy fölöslegesnek tartottam. Ennek hatására már sok olyan döntést hoztam, ami mások szerint végzetes hülyeség volt, szerintem meg atom király. Ezúttal is ez ösztönzött, ez adott erőt újabb sorsfordító elhatározásomhoz, amit a szüleim újfent nem támogattak.  Szerencsére már nagykorú voltam, így vállalhattam egyedül a felelősséget a saját döntéseim vonzatáért. Kétségtelen, ez volt életem legjobb ötlete, mégis izgatottan babráltam az ujjaimmal, miközben azt hallgattam, ahogyan az egyetem titkára kopácsol a klaviatúrán.
- Elég hamar feladta – közölte két ütés között lesajnáló hangnemben, ami megemelte a pulzusom. Feladtam… Én nem feladtam, csak új lehetőségek felé néztem, amik sokkal ígéretesebbek ennél az ezeréves koszfészeknél. Egyébként is, nem örökre adtam fel- ha már ezt a szót használjuk -, csak kicsit szüneteltettem.
Egy kelletlen mosolyt eresztettem meg felé, ahelyett, hogy hangosan kifejtettem volna véleményem arról, hogy ő meg megrekedt egy titkárnői állásban negyven évesen, és a menopauza is csúnyán kiült arcára.  Pont ilyen ember nem akartam lenni, aki egy unalmas munkahelyen, unalmas emberekkel, unalmas feladatokat végez el. Én szilárd alapokra akartam helyezni a jövőm, hogy ne végezzem egy irodába.
- Végeztünk is. Mostantól nem a Cornell Egyetem hallgatója – jelentette be ünnepélyesen, miközben még kattintott egy utolsót az egérrel.
Ez volt a végszó. Megköszöntem a hazájáért tett szolgálatait, majd felálltam, és elhagytam az irodát. Nagy sóhaj szakadt fel belőlem. A győzelem érzete futott át testemen, szinte megújultam. Sokkal könnyebb volt elhagyni az egyetemet, mint bejutni. Nem is értettem, miért szenvedtem annyit a gimiben, hogy aztán néhány öreg fószer rizsázzon nekem architektúrákról meg korintoszi oszlopokról. Az építészet nem nekem való volt, de az egyetemi rendszer elképzelése se állt hozzám közel. Ekkor már egészen biztos voltam benne, hogy én inkább a kemény munkára vagyok hivatott. Nem voltam olyan agyas, mint a testvéreim, de más erényekkel rendelkeztem. Én voltam a kreatív és az ambiciózus a családban, minden szerénységem félretéve.
Itt volt az ideje, hogy kezembe vegyem az irányítást, és belekezdjek valami hatalmasba, valami forradalmiba, valami káprázatosba. Eljött a pillanat, hogy elindítsam a saját startup cégem, amiben kamatoztathatom azt, amiben kimagasló vagyok.
Súlyos léptekkel hagytam el még egyszer utoljára az egyetemet, miközben győzedelmes vigyor ült ki arcomra. A bejáratnál már vártak rám a haverjaim, akik hozzám hasonlóan elvágták tanulmányaikat, hogy mocskosul meggazdagodhassunk együtt. Lepacsiztam mindnyájukkal, majd az erős napsütés ellen leemeltem a homokomon pihenő napszemüveget, és az orrom nyergére helyeztem.
- Uraim – kezdtem bele büszkén – a mai nap, 2019. december 21-én hivatalosan is megalapítjuk grafikai és animátor brandünket, a Lollipop-ot, amivel várhatóan nemsokára felmossuk az egész Walt Disney vállalatot.
Nagy szavak voltak ezek egy kezdő vállalkozó szájából, de ahogy mondani szokás: Merj nagyot álmodni. Én meg mertem álmodni, már csak a hibátlan kivitelezés volt hátra, hogy rácáfoljak minden kételkedőre, akik szerint félbehagyom majd az egészet.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oliver easton
oliver easton EmptyVas. 12 Jan. - 17:12
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Oliver!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Teljesen el vagyok ragadtatva! oliver easton 3874598021 Számomra rettentő szórakoztató és gördülékeny a stílusod, csak úgy faltam a szavakat, és jókat mosolyogtam a történet egyes részein. Nem volt nehéz elképzelni egy fiatal srácot, aki ötletektől zsongó aggyal hirtelen azt sem tudja, hogy a középiskolából való kiszabadulást követően mibe is fogjon pontosan.
Az egyik opció nyilván az egyetem, ahová mindenki igyekszik, csak mert a szülők olyan büszkék lehetnek és nyugodt lelkiismerettel dicsekedhetnek az ismerőseiknek arról, hogy a gyerekük számára mekkora ugródeszka lesz az a bizonyos diploma. Arról persze szó sincs, hogy pontosan mivel is jár az egyetemista lét, milyen a könyvek fölött görnyedni és milyen kevés idő kell hozzá, hogy az ember rájöjjön: nem is biztos, hogy feltétlenül neki való a hallgatói lét.  oliver easton 2703332305
A második lehetőség mindig kicsivel több rizikót hordoz magában, mert kreatívnak és kitartónak is kell lenni hozzá. Kell hozzá egy saját ötlet, vagy szenvedély, amiből valami nagyot lehet alkotni. Ezzel a lehetőséggel éltél Te is. Lehet, hogy vannak, akik számára ez a nagy vállalkozás talán túl nagynak is tűnik és nem hisznek a sikeredben. De elég ha Bill Gates-re, vagy Steve Jobs-ra gondolunk, nekik sem kellett ahhoz diploma, hogy komoly sikereket érjenek el.
Most pedig azt hiszem itt az ideje, hogy rólad is kiderüljön, követed-e a nagyok példáját, vagy azoknak lesz igaza, akik jobban örültek volna, ha az egyetemen maradsz. oliver easton 2624752903
Színt és rangot hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
oliver easton Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
oliver easton Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
oliver easton 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
oliver easton 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
oliver easton 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
oliver easton
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Yesabelle Easton
» Nemo Easton
» Conrad Easton
» y. evanna easton
» Camilla Easton

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: