New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 59 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 18:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sonny Hirata
tollából
Ma 17:30-kor
Dean Calver
tollából
Ma 17:21-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 16:22-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 16:20-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 15:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 15:00-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 14:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 13:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 13:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Max x Liv ; Róma; 2015
TémanyitásMax x Liv ; Róma; 2015
Max x Liv ; Róma; 2015 EmptyHétf. 30 Dec. - 19:43

Max & Lia
• • Freedom is the power to choose your own chains.

Már a második évemet taposom Olaszország legnevesebb egyetemének jogi karán. Először nem igazán tetszett az ötlet, hogy Olaszországban járjak egyetemre. Három éves korom óta élünk Amerikában, apám szerint már kezdtem felvenni a hülye amcsik szokásit- ahogyan ő fogalmaz mindig. Így hát nem volt kérdés: nekem Olaszországban kell folytatni a tanulmányait, mondván az a legjobb minőség. Na meg ha közel leszek a gyökereimhez, a szülőföldemhez akkor könnyebben sajátítom el, hogy mit is jelent Caselli-nek lenni. Nagyanyám szárnyai alá vett, apám csak azt felejtette el, hogy az egy szem unokája vagyok. Persze megtanította a családi titkokat, meg a mi családunkban mi a nők dolga. Vagyis: hogy mielőbb férjet találjak magamnak, egy olyat ami apámnak megfelel. Vagyis olaszt, aki a Cosa Nostrának dolgozik, de elég gyáva és gyámoltalan ahhoz, hogy irányítani tudjam... vagyis inkább az apám. Viszont a Nagyi inkább kényeztetett, ami az otthoni koncentrációs táborhoz hasonló hangulathoz egészen jól esett. Viszont apám biztosra megy, így velem küldte unokabátyámat... Massimot. Leginkább azért, hogy vigyázzon rám. Hogy ne csináljak bajt, hogy mindig jó kislány legyek, és addig az itteni kirendeltségein segített a rokonoknak. Csak, hogy én eléggé lázadó személyiség vagyok. Képtelen vagyok elviselni, ha megmondják mit tegyek és hogyan. Így az összes alkalmat kihasználom amivel jól érezhetem magam és felfedezhetem Olaszország élvezetesebb részét. Vérbeli Caselli vagyok, le se tudnám tagadni. És ha pasinak születtem volna, apám mellkasa dagadna a büszkeségtől, de így sokkal inkább dagad ca feje a sok méregtől és dühtől amit okozok neki. Sokszor még egy jó nagy lapáttal rá is teszek a dologra. Illetve most az unokabátyám van így, emlékszem, pár hónappal ezelőtt az egyik előadáson találkoztam egy kedves olasz fiúval. Nem olyan rátarti és beképzelt volt, mint akikkel össze futok a családi kapcsolatok alatt. Ő nem a maffiához tartozott. És ez tetszett, gondolkodás nélkül mondtam igent az első randira. Amikor haza kísért még egy romantikus csók is elcsattant, nem volt tolakodó, vagy erőszakos. Egyszerűen csak kedves volt. Aztán olyan hirtelen nyelte el a föld, hogy csak a hiánya tűnt fel. Pár nappal később hamar rájöttem, hogy Massimo keze volt a dologban, habár apám szigorúan megparancsolta: tegye el láb alól, ő csak egy másik országba küldte. Ő is elég veszélyesen tud hatni az emberekre: így az le is lépett, nem haragszom rá, megértem. Ha tudnék én is lelépnék a Caselli-klánból, de én nem tehetem. Akire haragudtam az Massimo volt, de ő nemes egyszerűséggel csak közölte, hogy ez legyen tanulságos lecke, nem pasizni és bulizni vagyok itt.
Már éppen a kocsinál vagyok amikor unokabátyám utol ér. Egy citromsárga trikó és farmer van rajtam, fekete magassarkú cipővel, méz szőke tincseimbe a szél kacéran kap bele.
-Hé.... Olivia, hova mész?- kapja el a kezemet, mire hangosan fújtatok, mint egy macska,- Massimo, az egyetemre, délután indítanak egy új kurzust, Rómával kapcsolatban, azt akarom megnézni,- mire először felvonja a szemöldökét, majd értetlenül pislog rám, hát nem a család esze, az tuti. De mondjuk, nem is azért alkalmazza apám.
-Leegyszerűsítem: nem, ez nem a joggal kapcsolatos, vagyis nem annyira, történelmi Rómával foglalkozik, egy amerikai vendégelőadó tartja.- sziszegem, majd gondolkodás nélkül nyitom ki a kocsiajtót, de nem hagyja, hogy becsukjam magam után.
-De apád nem ezért küldött....- folytatja, mire felkapom a fejem, mérgesen csapom magamra a drága autó ajtaját.
-Jajj nem akarsz valami csajt megdönteni, vagy lazulni? Nektek semmi sem jó, ha bulizok az a baj, ha meg egyetemre megyek az. Tudom, de engem érdekel, este jövök,- azzal gyorsan faképnél hagyom, mielőtt meggondolja magát. Fél óra múlva már le is tudok parkolni az egyetem előtt, a parkolóban már ott vár Patricia, a barátnőm egy nagy pohár lattéval, mindig tudja mire vágyom. Miután megbeszéltük az aznapi pletykákat, gyorsan megkeressük a termet ahol lesz az előadás. Elől foglalunk helyett egymás mellet, hogy mindent jól láthassunk, míg a professzor megérkezik megiszom a kávém maradékát.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Max x Liv ; Róma; 2015
Max x Liv ; Róma; 2015 EmptyHétf. 30 Dec. - 22:00
Az Örök Város. Mindig elvarázsolt kicsit és minden alkalommal szívesen tértem ide vissza, ha volt rá lehetőségem. Amerikában születtem, de egy olyan európai nemzet sarjaként, ami a római birodalom örökösének tartotta magát. "A német nép szent római birodalma..." ehhez méltóan pedig az ókor kutatás számos nagy alakja német volt s talán nekem is a véremben volt ez a téma, azért tudott elvarázsolni, megfogni és magával ragadni, hogy a hadsereg és az állandó egyenruhás lét helyett inkább ezt választottam. Inkább sétálok egyet ma is a Forum romjai között, minthogy egy anyahajó fedélzetét koptassam mondjuk. Jöhetne a kérdés, hogy nem szeretem a hazámat? Sok patrióta gondolná így... de nem erről van szó. Van rangom, tartalékos vagyok, ha zűr lenne gondolkodás nélkül vonulnék be a bázisra, hogy aztán ott szolgáljam a Hazám, ahova küldenek, de momentán nem ez a világ állása. A tudomány szolgálatával többre megyek, úgy érzem.
Egy nappal korábban érkeztem és egy nappal későbbi járattal is megyek, megfizetve szállásban a különbözetet, akárcsak étkezésben, de ez a mini üdülés kell nekem, Itália melege olyan jól esik Washington állam hűvös óceáni klímája után! Az ilyenkor szokásos ókori emlékek meglátogatását javarészt tegnap már letudtam, mára a munka maradt inkább: meg kell tartanom az egyetemen az előadásaimat. Ha már ilyen sok kilométert utaztam, nem egyet tartok, voltam az irodalmároknál előadni az antik tragédiák történeti forrásértékével kapcsolatban, a nyelvészeknél is volt egy órám hasonló interdiszciplináris hangvételben, harmadszor a történettudományi tanszéken Sulla és Mithridatész Eupator konfliktusainak újraértékeléséről, aztán itt a negyedik, az utolsó mára: a jogászoknál egy előadás. A vendéglátó professzor, Giacomo irodájában magamhoz vettem egy kis frissítőt, kicsit el is csevegtünk kedves kollégámmal, majd újfent fekete elegáns ingemre vettem a sötétkék könnyű szövetből készült sportzakót amit a mai napra választottam, kicsit igazítottam fekete öltönynadrágom ráncain miután felálltam a székből, majd fekete drága bőrcipőm kissé csikorgó hangjától kísérve hagytam el irodájának puha szőnyegét és léptem már nesztelenebbül kicsit a finom gumitalpnak hála az egyetem szépre csiszolt padlóburkoló kövezetére, hogy a kijelölt előadót keressem meg, ahol már egész népes diákcsoport vár bent.
- Jó napot kívánok! - csendült hangom határozottan és kellő hangerővel, hogy zajuk alábbhagyjon, majd elcsendesüljenek és figyelmem nekem szenteljék. Egész jó olaszsággal köszöntöttem a társaságot és egyelőre nem is váltottam angolra, hogy kicsit kedvezzek nekik és a maguk patrióta érzelmeinek is, valamint megadjam a kellő tiszteletet is ezáltal..
- Maximilian Goltz vagyok, a Seattle-i egyetem docense, mint ezt bizonyára a kiírásban olvashatták. Nagyon örülök, hogy ennyien érdeklődtek és megjelentek itt! Innentől viszont ha megbocsátanak, angolul folytatnám, mert társalgási szinten tűrhetően boldogulok szépen csengő anyanyelvükkel, de tudományos témában jobb a biztos talaj. - finom mosoly ül ki szám sarkába, ahogy folytatom a kis olasz nyelvű bevezetőm, ujjaim pedig halkan dobolnak a tanári asztal lapján, ahogy mellette állva nagyon picit neki dőlök..
- A téma tehát nem más, mint a szerzői jog és a római jog paralelljei. Egész pontosan a késő-római jogban jelenik meg leginkább ez a kérdés. Elsőre biztosan furán hangozhat, hiszen ez egy igencsak modern kategória. Ugyanakkor, ha figyelembe vesszük, hogy a Római Birodalom mennyire magas szintű kultúrát alkotott; ha Spengler fogalmaiban és az ő szemléletében gondolkodunk, akkor olyan civilizatórikus fázist ért el végső időszakára, ami mindenképpen tiszteletet parancsol, másrészt pedig meglepően sok párhuzamot is fedezhetünk fel a mi nyugati, fausti kultúrkörünk civilizatórikus fázisával egybevetve azt. - kisebb szünetet tartok s az asztalon található laptop kijelzőjére tekintek. A technikus már rátöltötte és meg is nyitotta előadásom diáit, így csak a space-t nyomva váltok a következőre, hogy aztán tekintetem visszatérjen a diákokra, akiken most alaposabban végig is nézek. Beszélni kezdek újra, de tekintetem meg-megállapodik, vagy éppen visszatér egy kék szemű, szőke leányzóra, aki sárga felsőt visel és az első sorok egyikében ül. - Gondoljunk csak a tömegesen élvezett sportokra, amiknek megvannak a maguk római párhuzamai is, vagy az orvostudomány bámulatosan magas szintjére, és még sorolhatnám... teljesen természetes, hogy kialakult olyan helyzet, amikor például a hordozó felület és a műalkotás két külön tulajdonoshoz tartozott. Példának okáért a fára festett képek nagyon divatosak voltak. Gondoljunk arra, hogy Servius Flaccus deszkájára Claudius Biberius egy szép, kiemelkedő művészi értékű képet fest, ami lényegesen többre becsülhető már a saját korában, mint néhány aprópénz... - kezdek belemelegedni a témába, bár azt azért nem várom, hogy a szándékosan használt vicces neveken elmosolyodjanak, annyira nem tanultak meg komolyan latinul, a jogászok nem szoktak... bár ha egy-egy mosolyt látok felvillanni, ott talán gyaníthatok lelkiismeretesebb, komolyabb tudást, ők megértették a "kajlafülű" cognomen-t, vagy, hogy a festőt meg iszákosnak hívják. Ahogy folytatom a beszédet, szépen le is adom az előadást, tekintetem pedig minduntalan visszatér a leányzóhoz, arcomon könnyed félmosollyal adva le az anyagot, kicsit úgy, mintha neki tartanám személyesen ezt az előadást. Végül csak eltelik a kiszabott kilencven perc és én befejezem a mondókám, a figyelmet pedig megköszönöm.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Max x Liv ; Róma; 2015 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
 
Max x Liv ; Róma; 2015
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» CJ & Ro | 2015 - when we were younger
» 2015 - when it all started // Kia and Lan
» Eredet: Rowan & Travis - Az első találkozás (2015)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: