New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 110 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 96 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 3:48 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 2:09 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 2:00 pm-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 1:50 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 1:36 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 1:28 pm-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 1:00 pm-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43 am-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Amina Barnes
TémanyitásAmina Barnes
Amina Barnes EmptySzomb. Dec. 28, 2019 3:17 pm
Amina Barnes

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Amina Barnes
Becenevek:
Mina
Születési hely, idő:
New York, 1992, December 3.
Kor:
27
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Rendőrakadémia/ már végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Rendőr
Ha dolgozik//Munkahely:
NYPD
Hobbi:
Futás, bokszolás, olvasás
Play by:
Daisy Ridley

Jellem
Amit a fejébe vesz, azt véghez is viszi, és eléggé nehéz, már - már lehetetlen lebeszélni róla. Sokszor bajba is került ez miatt. Régen sokkal nyugodtabb volt, és más tervei voltak, mint a rendőrakadémia, de az a bizonyos sorsfordító pillanat az életében erre vitte. Szabályszegéseivel gyakran idegesíti a parancsnokát, de mivel kivételes tehetség fiatal kora ellenére, eddig mindig megúszta. Régen más volt. Sokkal vidámabb és pozitívabb ember, aki reményekkel telve kezdte meg a szemesztert az egyetemen, amit ösztöndíjjal és nagy kitartással ért el, és egy ideig minden jól is ment. Aztán megtörtént az a bizonyos tragédia, ő pedig összetört. Ez nagyban formálta a mostani jellemét: a makacsságot, forrófejűséget, bizalmatlanságot és keserűséget. Sok barátja még reménykedik benne, hogy megváltozik és visszatér a régi Amina, de ő maga erre nem lát esélyt. Csupán a bosszú élteti. Jellemét, személyiségét azonban nem csupán a múltja határozza meg, hanem a multikulturális származása is. Az édesanyja Iráni származású, anyai ágról. Tehát eléggé érzékeny, arra, ha a családja és származása szóba kerül, hiszen éppen ez miatt veszítette el a testvérét. Nem szereti az előítéletet és igen, gyakran dühös lesz, ha ez szóba kerül. Van, hogy ez a düh cselekvéssé alakul.  

Múlt

A család:
Amina múltja és származása mindig is érzékeny téma volt nála. Annál inkább küzdött a rendőrakadémián. Azonban mielőtt rendőr lett, teljesen más álmai voltak. Éppen a származása miatt szeretett volna politológiát tanulni, hogy segítsen a menekülteken a világ összes pontjáról. Nála ez igen személyes. A nagyanyja Iránban született, és a nők egyenjogúságáért küzdött, amiért menekülnie kellett az országból. Menekülési jogot kapott az Egyesült Államoktól, és itt kezdett új életet. Férjhez ment, és lett két gyermeke. Egy fia, és egy lánya is. A lánya Amina édesanyja, aki ugyan nagyon különbözött az édesanyjától, de mégis róla kapta Amina a keresztnevét. A nagymamája sokat foglalkozott a kis Aminával, és gyakran volt nála a gyerek, míg az édesanyja dolgozott. Amina apai ágról amerikai szintén, de az édesapja félig skót, szóval rendelkezik skót felmenőkkel és családtagokkal is. Évente egyszer legalább meglátogatja őket.  Mivel a nagyanyja politikai menekült, sosem ismerhette meg az iráni rokonait.  

A karrier:
A származása miatt határozta el, hogy politikával, és diplomáciával akar foglalkozni, és segíteni a menekülteket. Mindent meg is tett a sikerért az egyetemen, de másodévesen felfordult a világa. A szeme láttára ölték meg a testvérét, éppen a szélsőséges nézetek miatt. Amina az öccse elvesztése után, teljesen összetört, és úgy dolgozta fel az egészet, hogy jelentkezett a rendőrakadémiára. Napjainkban már rendőr a NYPD köreiben, és fiatal kora és heves természete ellenére egyre gyorsabban halad felfelé a ranglétrán. Még csupán járőr, de közel a nyomozói kinevezése. Titokban azonban a banda után nyomoz, akik végezte az öccsével, így mikor szolgálaton kívül meghallja, hogy lövöldözés volt az Arkangyalok banda körzetében, oda siet, és az élete ismét fordulóponthoz ér...  

***

Éppen Colin bárjában ültünk. Az egy kis ír kocsma volt, Brooklynban, ahová a körzetem összes rendőre jár iszogatni műszak után. Ma volt a szabadnapom, és meghívtak egy italra.  
- Na mond csak Stan, milyen a házas élet? - érdeklődtem az egyik kollégánál. Ő csak nagyot sóhajtott, meg akarta játszani, hogy idegesíti a kérdés, de én láttam a csillogást a szemében. Nagyon is élvezte, csak nem akart túl érzelgősnek látszani.  
- Minden rendben. - válaszolta, és ezzel le is zárta a témát. Nem volt az a nagyon beszédes fajta sem, sőt zárkózott volt.
-Biztos nem szeretné elmondani, hogy felsült a nászéjszakán.  - mosolyodott el John, piszkálva ezzel Stant, aki csak gyilkos pillantást ejtett felé.  
Férfiak meg az ő nagy egójuk. Inkább nem szóltam semmit, csak belekortyoltam a sörömbe, majd a női kollégák felé vettem az irányt, akik meg engem kezdtek el faggatni. Hirtelen együtt éreztem Stannel.  
- Na és mi van azzal a dögös tűzoltóval, akivel múlt héten voltál randin? - kérdezte Sasha.  
- Semmi különös, de nem hiszem, hogy felhívnám. Egy éjszakás kalandnak megtette. - vontam vállat.  
- Na és veled és az ügyvéddel? - tereltem a témát. - Josh? Jól emlékszem a nevére?  

Szerencsére Sasha bekapta a csalit, és innentől nem én voltam a téma. Igazán jól éreztük magunk, minden rendben volt, de aztán jött egy hívás. Mindenki egy emberként fordult felém, mert tudták, hogy mit érzek az Arkangyalok banda iránt, és meg is akartak állítani, de késő volt. Felpattantam a helyemről, az asztalra tettem öt dollárt, és elindultam a helyszínre. Mikor odaértem, a kollégák szorult helyzetben voltak, én pedig azonnal fegyvert ragadtam, hogy segítek nekik. Két bandatagot le is szedtem, de egy harmadik elmenekült, így a nyomába eredtem, több háztömbön keresztül, míg végül sarokba szorítottam és megállt.  

- Innen már nem menekülhet. Dobja el a fegyvert, és tegye fel a kezét, magasba, hogy láthassam. - figyelmeztettem, és így is tett, de aztán ismerős kattanást hallottam a hátam mögül.  
- Azt nem hiszem zsarukám. Tedd le te a fegyvert. Lassan. - figyelmeztetett. Engedelmeskedtem, legalábbis egy darabig.
- Ezt még meg fogják bánni. - figyelmeztettem őket, de a hátam mögül előlépő seggfej, csak felnevetett.  
- Térdre ribanc. Nem akarok golyót repíteni a csinos fejedbe, de nem sok lehetőséget adtál. - mondta nevetve, és pont erre vártam, a csizmámba rejtett kést gyorsan előhúztam, majd megpördültem, és eltaláltam vele a pasast. Egy késsel a fegyver ellen eléggé vakmerő húzás volt, de bevált, többé kevésbé.  Mivel ahogyan eltaláltam a késsel, a hasfalánál, ő lőtt azonnal, és pont eltalált, én pedig hátra vetődtem. Nem sok mindenre emlékszem abból, ami ez után jött. Még halványan láttam, ahogyan a másik elfut, aztán sötétség...  
A következő emlékem az, hogy egy idegen helyen ébredek, egy kanapén, és a mellkasomon kötés van...  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Amina Barnes
Amina Barnes EmptySzomb. Dec. 28, 2019 4:20 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Amina!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Ha a választott arc nem is sejtet feltétlen sok különlegességet, a név már egészen biztosan szokatlan angolnyelvű környezetben; bár New York városa már valahol a 19. században lett amolyan menekülők fellegvárává, így is akadnak olyanok, akik ferde szemmel néznek a "bevándorlókra" – azt a részletet pedig, hogy ezen a kontinensen lényegében minden fehér ember bevándorló, jótékonyan figyelmen kívül hagyják. A 9/11 utáni kétségbeesett hangulatot elnézve talán nem olyan meglepő az, ami a fivéreddel történt, ugyanakkor nem kevésbé szomorú. Az ember eltöltheti akármennyi időt a rendőrség berkeiben, a gyilkosság sosem lesz kevésbé személyes vagy felesleges.
Van, aki hasonló tragédiák után összeomlik, mások pedig valami kapaszkodót keresnek. Szerencsére Te ezt meg is találtad, még ha így gyerekkori álmaid is vesztek oda bizonyos értelemben. Az iskolapadba állítólag mindig vissza lehet térni, de elnézve, mennyire céltudatos vagy jelenlegi pályádat tekintve, valószínűleg a bünüldözés berkein belül is szép karrier vár rád. Persze mint idősebb a fiatalabbnak, és mint aki hasonlóan bosszúszomjtól fűtve marta el maga mellől a családját és barátait, s vesztette el majdnem az állását is, óva intenélek az önbíráskodástól – ha sok részletet jótékony homály is fed céljaidat illetően, azért remélhetőleg akad majd olyan, aki visszaránt a földre akkor is, amikor már az a bizonyos vörös köd lebeg a szemeid előtt. Amina Barnes 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Amina Barnes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Isla Barnes
» Something against you - Amina&Ryder
» Shayna Barnes
» Mary Barnes
» Carla Barnes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: