New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 108 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 92 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Elena & Cillian - Mi történik itt?
TémanyitásElena & Cillian - Mi történik itt?
Elena &  Cillian - Mi történik itt? EmptyVas. Nov. 10 2019, 18:27
Lassan sétálok Brooklyn utcáján, egyszerűen csak új környezetre vágyva. Jól ismerem Manhattant, s a környéket, ahol élek. Egy hosszabb séta senkinek sem árt. Egyelőre a következő munkámon elmélkedek, hogy mit fogok lerajzolni. Lassan a táskámból előkerül a jegyzetfüzet, majd a ceruza is. Sétálás közben megállok egy lezárt területnél, s értetlenül nézem, ahogy az egyik rendőr a másik után sétál és beszélgetnek hevesen valamiről. Nem kell több, hogy nekilássak a ceruzám segítségével rajzolni. Vonal után vonal jön, ami elsőre nem tökéletes, de hasonló képet kezd ölteni, ahogy egyre több időt szentelek a műveletnek. A vonalak sokaságával kezd életre kelni a helyszín, s visszaadni azt a valóságot, amit magam előtt látok. Ügyesen rajzolok, mert nem az első rajzom életemben. Ha kell tudok elég gyorsan dolgozni. Azonban, mi a legnagyobb gondom jelen helyzetben? Az, hogy nem minden egyes részletet látok tisztán. Nem törődve lépek a szalagon túli világba, ahová civil ember sosem tehetné be a lábát. A rajzolási hév elkap, s a képen látható apróságokat kezdem igényesen kivitelezni.
Megállok, ahol a legtöbbet láthatok az apróságokból. Az idő telik, míg az én kezem dolgozik. Elhalad pár ember mellettem, de én fel sem veszem az elhaladásukat. Jól látható, hogy a művemnek szenteltem a figyelmem. Mire feleszmélek a nagy koncentrációból, addigra már egy nagyon részletes képet készítettem a helyszínelésről. Körülnézek megszeppent arccal, s azon csodálkozom, hogy még eddig még senki sem szólított meg. Körülnézek, s látom, hogy egy páran azért furán néznek rám. Mint akiről nem tudják, hogy valójában Civil, vagy nem-e esetleg a rendőrség tagja. Lenézek magam elé a földre, ahol megpillantom kihűlt és élettelen hullát.
Még ott van teljesen fedetlenül, s ráadásul a szemhéjait még nincsenek lecsukva. A másodperc törtrésze alatt leszek rosszul, egyszerűen meglep engem is ez a belső kényszer. A ma reggeli, vagy esti beltartalmam viszont látja a napvilágot, egyenesen az előttem lévő hullára és melléje. A kezemből régen kiesik a ceruza és a jegyzetfüzet. Mondtam már nektek, hogy egyszerűen utálok hányni?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elena & Cillian - Mi történik itt?
Elena &  Cillian - Mi történik itt? EmptySzomb. Nov. 16 2019, 21:38


▸Elena&Cillian◂
“Do you understand? I’m no ordinary woman.”
-Crrrrrrrrr!!!- olyan hatalmasat csapok az ébresztőórára, hogy az rögtön a padlón köt ki. Már, már visszafordulnék, hogy tovább aludjak de a csörgés nem áll meg. Mi a fasz? A telefon. Hát persze. Tudtam, hogy ki kellett volna cserélnem azt a fránya csengőhangot.
- Halló. Tessék?! - szólok bele kissé ingerültebben a telefonba.  
- Elena gyilkosság, jönnöd kell! - hangzik a rövid válasz. Én meg gyorsan kipattanok az ágyból.
- Megyek mond a címet! - utasítom és rögtön lejegyzetelem azt, hogy hová kell mennem. Olyan szélsebesen kapok magamra egy feszülős farmert, melléje egy fehér inget, amit a nyakánál nem kapcsolok teljesen be. A farmerhez egy hozzá illő fekete magassarkút veszek fel és egy bőrkabátot. Mindig hasonlóan öltözöm a munkában, elsőre mindenkinek furcsa volt ez. De mára már megszokták.
Egy bő félóra múlva már a helyszínen vagyok. Mit sem törődve a szalaggal, amit időközben kollégáim már feltettek, átbújok rajta, hisz rám nem vonatkozik.
- Áh. Végre. Szia Elena. - hallom Jayce üdvözlő hangját. Én csupán bólintok egyet és egyenesen a hulla felé megyek.
- Mit kell tudni? - kérdezek rá arra, hogy eddig mit sikerült megtudniuk. Tudják, hogy én vagyok a legjobb a csapatban. Részben emiatt is hagyják rám a legtöbb ügy megoldását.
Miközben végig hallgatom Jayce monológját az áldozatról, lehajolok az említett mellé, hogy jobban szemügyre vehessem a részleteket a testén, bőrén, megdermedt testhelyzetén, a tárgyakon amik mellette vannak vagy rajta és minden más fontos, szinte láthatatlan részleten. Aztán felállok és elindulok a többi ember felé, hogy őket is kikérdezem. Közben az agyam folyamatosan kattog a látott dolgokon és a gyilkossá valószínű lefolyásán.
Miután kikérdeztem a többi kollégámat, hogy mit tudtak meg és visszafelé mennék a hullához észreveszek ott egy nem oda illő alakot.
- Mi a francot csinál az ott? - mondom halkan csak magamnak, megállapításként. Határozott léptekkel indulok el feléje, hogy eltakarítsam onnan. Ám úgy veszem észre rosszul kezd lenni. Csak az hiányzik nekem, hogy tönkretegye a helyszínt és a tetemet!
- Mi a fészkes fenét csinál maga itt? - állok meg a hátába ráüvöltve éppen akkor, mikor az illető kiteszi a gyomra tartalmát. - Mégis, hogy jutott be ide? Elrontott egy helyszínt felfogja! - folytatom tovább a mérgelődést. - Ugye tudja, hogy ezt most felfogja takarítani! - intem le az emberem, aki épp kitessékelni szeretné a férfit.  
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elena & Cillian - Mi történik itt?
Elena &  Cillian - Mi történik itt? EmptyVas. Nov. 17 2019, 18:21
Elena & Cillian


Nem számítok arra, hogy valaki mögém lopakodik, míg én megkönnyebbülök. Egyetlen percét sem élvezem, sőt kifejezetten fárasztó. Az ordítástól  előre ugrok, majd fordulok meg az ordibáló felé. Tudom jól, hogy olyan helyen vagyok, ahol nem kellene. Egyik kezem felmutatom, hogy álljon meg, mindjárt válaszolok. Vagyis válaszolnék, ha nem jönne a következő adag, még inkább megbecstelenítve a helyszín eredeti állapotát. Mikor nem marad már semmi bennem, akkor veszek erőt, hogy megszólaljak végre.
- Elnézést, hogy bejöttem. Elkapott a rajzolás, s megörökítettem az utókornak. Egyáltalán nem rossz szándék vezérel – nézek bele a nő szemébe, akin látszik, hogy nincs túlságosan elragadtatva az akciómtól.
- Rendben, feltakarítom a helyszínt és 3 napra dutyiba is vághat, emiatt. - bár fogalmam sincs, hogy miként kellene egy lehányt hullát megtisztítani, hogy ne csináljak nagyobb bajt. Nézem a földön heverő rajzfüzetem, mellette pedig a ceruzát, amivel elkészítettem a mesterművet. Van olyan sejtésem, hogy nem fogom visszakapni  mert fontos bizonyítékot készítettem. Tekintetem egy kicsit elkalandozik a környezetemen, s az jön le belőle, hogy rajtam nevetnek a rendőrök. Valóban szerencsétlen lehetek a szemükben, hogy egy hullától rosszul leszek. Tény és való, hogy most először találkozok ilyennel. Szerintem vannak akik szintén így reagálnák le elsőre.
- Akkor mennék takarító eszközért a közeli boltba – nem azért mondom, hogy meglóghassak előle, hanem a megfelelő tisztító eszközökkel térhessek vissza. A nadrágom zsebéből előveszem a személyimet, s önkénytelenül nyújtom át az….az előttem álló mérges szépségnek. Csupán biztosíték arra, hogy nem fogok meglépni. Együtt kell működnöm vele, ez lobog az agyamban.
- Esetleg még van valami, amit vétettem?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elena & Cillian - Mi történik itt?
Elena &  Cillian - Mi történik itt? Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Elena & Cillian - Mi történik itt?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elena & Cillian - Tudna segíteni, kérem?
» Ami Aspen-ben történik...
» Cillian && Allie
» Elena & Katherine
» cillian & sage

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: