New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Joe Weaver
tollából
Ma 15:42-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:36-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 15:28-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 15:20-kor
Brisea Rossi
tollából
Ma 14:57-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 14:51-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:45-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 14:41-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Jo Schneider
TémanyitásJo Schneider
Jo Schneider EmptyCsüt. 3 Okt. - 8:44
Johanna Schneider

Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
Johanna Ada Schneider
Becenevek:
Jo (gúnynév: Joda)
Születési hely, idő:
Washington, New York - 2001. Dec. 15.
Kor:
17, lassan 18
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
szingli
Csoport:
Diák (Egyetemista)
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia University
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Patisserie Chanson - pincér, takarító, mindenes
Ha dolgozik//Munkahely:
Patisserie Chanson
Hobbi:
kutyasétáltatás
Play by:
India Eisley

Jellem

Rideg, karót nyelt liba... Ezt mondja rá mindenki, aki először látja őt. Második blikkre sincs ez másképp...
Rekesz számra halmozza a könyveket, olvas és tanul, mindezt egyszerre. Persze úgy, hogy soha senki ne lássa… megtörné az imidzsét. Gyorsan tanul, precíz pontossággal őrzi meg új ismereteit.
Nem egy érzékeny típus, az érzelmekkel is hadilábon áll. Ennek ellenére kedves, azonban megeshet, hogy felidegesíti magát apróságokon. Az emberismerete jó, ezért is tudja, ki-mikor hazudik. Ez miatt ő sem tartózkodik a hazugságoktól, ha azt látja, hogy ez jobb mindenkinek. A romantika nem az Ő világa, valahogy nem rajong érte. Szeret idegen, kívülálló személy lenni, aki kimarad mindenből. Ám, de ezt sajnos nem lehet mindig kontrollálni, és bármennyire is szeretné, nem tökéletes. Pedig lehetne.
Sohasem tartozott azok közé, akit egy kicsit is barátságosnak lehetett volna nevezni. Az idegenekkel szemben határozottan elutasító, nem szívesen kezd beszélgetni másokkal, egészen egyszerűen csak azért, mert senkit sem fogad túlzottan nagy bizalommal, túlságosan is gyanakvó, Ő ezt óvatosságnak nevezi. Aki egy kicsit jobban ismeri, az sincsen feltétlenül jó véleménnyel róla, a legtöbbször talán még utálják is, főképpen mert az őszinteség fáj, és Ő  aztán kifejezetten őszinte. Mind ezek mellett pimasz és szemtelen is, aki ráadásul sokat káromkodik, próbálkozik leszokni róla, de hát nem túl gyakran mosták ki száját szappannal, pedig rá fért volna.

Egyéb:
- 135-ös IQ-ja van. Nem ismeri be, hogy rendkívüli memóriával rendelkezik. Talán még IQ tesztet sem mer mérni magán. Ijesztőnek hathat rá, azt hiszi, hogy földön kívüli, holott csak különleges. Gáznak tartja.
- Legjobb barátja 15 évesen halt meg, öngyilkos lett. Skizofréniát tapasztaltak nála halála előtt 6 hónappal. (három évvel ezelőtt)
- Állatvédő aktivista. Bár inkább „csak” kutyabarát. Különben minden állatot az ízeltlábúaktól az emlősökig a vízi állatig mindent imád, megtapiz, ha kell puszit is oszt. Talán három éves korában fogott először kígyót. Apró volt, kb 1,5 méter és imádta. Haza akarta vinni, anyja és apja persze nem tolerálták eme ötletét.
- Magassága 161 cm, 55 kg. Haja sötétbarna, míg szeme zöldeskék színű.
- Dolgozni kezdett lassan egy éve, hogy ne kelljen anyjától kölcsön kéregetnie. Zsebpénzről hallani sem akar nagyon rég óta.
Múlt

Nagyot nyögve fordul át a másik oldalára, és próbálja az egy karnyújtásnyira lévő órát jól oldalba vágni, hogy annak hangos sípolása elhalkuljon. No nem mintha utána nem csörögne a telefonja is. A kora reggeli napsugarak a sötétítők között húzódó kis résen kandikálnak befelé és érnek el egészen az arcáig, jelezve, hogy ideje lenne kelni. Vannak alkalmak, mikor automatikusan leveri az órát az éjjeliszekrényről, de felkelni túl lusta. Egy-két kósza percig még fetreng az ágyban, hogy érezze annak melegét, de aztán idejét látja annak, hogy megszakítva ezt a fajta szórakozást, kimásszon az ágyból.
Megint összevesztek. Ismét veszekedtek, pedig tényleg nem akarta, hogy így legyen. Nem kellene tetéznie a dolgokat azzal, hogy még ő is folyton bolhából elefántot csinál. Nem tudja, mi van vele, mostanában sokszor nem önmaga. Gyakran kiborul, dührohamok jönnek rá, olyan sokszor dühös, és tombolna... ez nem vall rá. Anyja szerint csak a kamaszkor - ami nevetséges, hisz azon már túl van, lassan tizennyolc lesz -, de Jo látja a szemeiben, hogy ennél többről van szó, és ezt ő is tudja. Néha mintha szavak nélkül is olvasna édesanyában, de sajnos nem lát bele eléggé ahhoz, hogy választ kapjon a ki nem mondott kérdéseire. Megint durván beszólt neki. Neki, aki megszülte őt, aki felnevelte. Látta az aráról lefagyni a mosolyt, és szemében szomorúság villant. Ezt az arcot sosem felejti el. Jo majdnem elsírta magát.
Mit tehetne? Nem tudja. Egyelőre az a legbiztosabb, ha beszél azzal az emberrel, akit a legjobban szeret ezen a világon. Akire mindig számíthat. Akinek még akkor is ott volt a jobb válla, amin kibőghette magát, amikor elpusztult Merlin az egere. A legjobb barátja. Minden titka tudója. Az egyetlen, aki épkézláb tanácsokkal tudott szolgálni, mert szívből és őszintén beszélt vele. Aki magáért szereti, a hibáival együtt is. Az az egy probléma, hogy ez a személy már halott, de még mindig képes levelezni vele. Holott sose ír vissza és nem is fog. De megírja a levelet, hogy megnyugodjon a lelke.
Leül az íróasztalához, bekapcsolja laptopját, megnyitja a böngészőt, belép az e-mial fiókba, új levelet kezd, és ír:
"Szia, megint én vagyok az!  Tudom, jól, hogy nem tudod ezeket elolvasni, de megfogadtam, hogy mindent elmondok neked, ami csak velem történik. Akár jó, akár rossz dologról van szó. Tudod, hogy szeretem anyát, de mintha kezdenénk elhidegülni egymástól. Nem olyan a kapcsolatunk, mint régen volt. De lehet, azért nem szeret már annyira, mert cigizek, meg bulizom. Szerinted utál? Állandóan a fülemet rágja, hogy mért nincs jobb haverom és miért nincs normális párkapcsolatom. Még szűz vagyok. Ki tud olyankor akasztani, de nagyon. Tudod jól, hogy milyen.”
Hálás a lánynak, ha ő nem lett volna, begolyózott volna rég. Igazán. De a lány már halott. Jo látta az öngyilkosságot. Ott volt végig. A mentők, s rendőrség kiérkezéséig. Pszichológushoz akarták vinni… nem akart menni. Azt mondta, hogy jól van, neki semmi baja. Neki nincs szüksége ilyesmire. Ahogy anyja is mindig mondta, kőből van. És hiába esett neki rosszul, de ezzel a megjegyzésével betalált. Az érzelmek néha mintha megfagynának benne. Sajnálatos módon viszont nem akkor, amikor kellene.
Épp a forró kávét szolgált fel, mikor valaki nagydarab belé ment, a folyadék meg mindkettejükre ráborult. A lány felszisszent, ahogy a bögre a földön darabokra hullt, s a forróságot is megérezte mellkasán.
- Sajnálom. Feltakarítom. - csúszott ki ennyi a száján, majd felpillantott.
- A ruhát meg kitisztíttatom… - kezdte el, de a másik szabadkozni kezdett, amire meg is lepődött. Hiszen üvöltözést várt, hogy milyen béna, hogy most rögtön fizesse ki a tisztitást, meg kirúgatja… nem ez történt. Teljesen más történt.
- Én kérek elnézést. A bögrét és a kávét is kifizetem. Állom az ön ruhájának tisztítását… én voltam figyelmetlen. - a srác öltönyt viselt, jól fésült volt és illedelmes. A lány tátott szájjal figyelte, majd észhez tért és elment a felmosóért. Amint visszatért már látta is, ahogy a férfi a bögre darabkáit szedegette. De érkezett egy sötét ruhás ipse és ahogy megszólalt, ahogy viselkedett a fiúval…
- Úrfi, elfogunk késni… - amaz felegyenesedett és feketeruhás kiterelgette a helyről, ő meg csak nézett a srác után némán… mégis léteznek még úriemberek? Figyelte, ahogy egy nagyobb autóhoz mennek, még ajtót is nyitott a másik a fiatalabbnak... Jo nem hitte el amit látott. A gazdagnak tűnő srác akart neki segíteni... ez egy komédia lehetett. De jobb ha visszatér a munkához, mielőtt még megszidják és levonják a béréből az ácsorgást.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jo Schneider
Jo Schneider EmptyCsüt. 3 Okt. - 22:26
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jo!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mondanám, hogy minden részrehajlóság és előzetes elvárások-elképzelések nélkül kezdtem neki a lapodnak, de mivel lényegében hozzám érkeztél (még ha nem is ehhez a felemhez), ráadásul mások előtt olvashattam, lódítás volna.  Rolling Eyes Az eredeti elképzeléseim szerint Jo pusztán egy tipikus lázadó tinédzser volt túlkompenzáló, mindent irányítani akaró anyával és ott nem lévő apával, akinek két különböző szinten (szociálisan vagy karrierjében) előtte járó nővére árnyékából kellene kitörnie ahhoz, hogy végre őt is érhesse a nap és nőhessen.

Ahogy azt már üzenetben is említettem neked, nagyon tetszett ez a sajátos megfogása a dolognak, az, hogy akit a család "barátai" haszontalan harmadiknak, amolyan félresikerült projektnek tartanak, valójában nagyon is hasznára válhatna bármelyiküknek. Előítéletek születnek a külsőségekből, vagy mert nem játszol olyan lelkesen a többiekkel, és inkább a gondolataid közé menekülsz, az előítélet pedig hasznos dolog lehet a gyors döntéshozatalkor, ám az első benyomáson változtatni nem akarás már a másik fél személyes hibája.

Tényleg nem lehet könnyű neked mindezzel együtt; a család, ami csak látszólag tökéletes, az anya, aki látszólag mindent kézben tart, holott alig győz kapkodni a sok fonál után, az apa, akire állítólag bármikor lehet számítani, kivéve, ha nem, az idősebb nővér, akit elvileg semmi sem érdekel a karrierjén kívül, pedig valójában lassan érzi, hogy belepusztul, aztán a fiatalabbik, aki mindig nevet a szőkenős vicceken, valójában viszont a lelke egy kis darabkája mindig meghasad ilyenkor. Nem csoda, hogy nem érted, miért nem érted, mi értelme ezek után tettetni. Külön szomorú, hogy az egyetlen ember, aki talán tényleg megértett téged, ilyen megrázó módon távozott az életedből. Az efféle traumát nehéz kiheverni, főleg, ha senki sincs, akivel beszélhetnél róla.

Mindent összevetve, természetesen nagyon örülök, hogy megalkottad a karaktert ebben a formájában, és alig várom, hogy majd összefussunk a játéktéren. Jo Schneider 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Jo Schneider
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» mark schneider
» Anja Schneider
» Anja E. Schneider
» nicole schneider
» Johanna Schneider

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: