New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 22:14-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Damon & Holly - Aruba partjai
TémanyitásDamon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptySzer. Feb. 27 2019, 11:45


to Damon

Szeretem a munkámat, és nem csak azért, mert egyúttal ez a hobbim is, hanem azért is, mert rengeteg olyan helyre eljuthatok, amiről mások csupán álmodoznak. Nem egyszer jártam már Európában, Afrikában, és Ázsiában is. Igaz, hogy sokszor nem szórakozásból, hanem tényleg dolgozni indultam neki, de a kettő nálam valahogy teljesen kéz a kézben járt. Aki pedig ledegradálta azt, amiből élek, azt el tudtam volna küldeni a fenébe. Amilyen hangulatban voltam mostanában, még ennyi sem kellett hozzá, pedig alapvetően kedves és barátságos nőszemély vagyok.
A mostani kiruccanást már nagyon vártam. Szükségem volt még egy kis kikapcsolódásra, mielőtt megállapodnék – vagy legalábbis megpróbálnám egy időre -, illetve azzal sem akartam folyton szembesülni, hogy apám újabb áldozatát mégis megtalálták. Akkor újra elővennék a régi ügyet a médiában, és természetesen ehhez az én nevem is társulna. Nem akartam kamaszkori önmagammal szembesülni az újságok hasábjain újra és újra.
Így hát szokásomtól eltérően engedtem egy felkérésnek. Nem szerettem azért fotózni, mert konkrétan megbíztak egy feladattal, de a képeimet kiállító galéria tulajdonosa ragaszkodott hozzá. Ráadásul olyan remekül oldotta meg az üzletet, hogy még számomra is megérje. A megrendelő szenvedélyes műgyűjtő hírében állt, és rajongott a hajóroncsokért. Az is nagyon érdekelte, amit nemrégiben találtak meg. Mivel nem mozogtam otthonosan a témában, ezért kénytelen voltam utána olvasni, mivel szerettem felkészült lenni. Azt is felfedeztem, hogy a környéken merre találhatóak még efféle kincsek.
Fizette hát az utamat, a szállásomat, a felszerelést a merüléshez – szinte már extrém sportnak számított, amikor dolgoztam -, és minden egyéb segítséget, amire csak szükségem lehetett. Hajót, legénységet rá, szóval tényleg nem volt okom panaszra. Legalábbis a mai napig, amikor minden megváltozott.
Azt ugyan nem tudtam, hogy a pénz állhatott-e a háttérben – mintha fél füllel hallottam volna, hogy nem fizették még ki őket -, vagy valami más ügy, de mire feljöttem, már csak a csónak várt a vízen lebegve, hajó pedig sehol. A csónakban ott feküdtek a táskáim, a cuccaim, minden. Soha nem kerültem még ilyen helyzetbe, így érthető okokból a pánik volt az első, ami eluralkodott rajtam, és az adrenalin segített, hogy kihúzzam magam a vízből. Ott aztán folytathattam hol a káromkodást, hol a kétségbeesést, ami szerintem az adott helyzetben teljességgel érthető volt. Azt sem tudtam pontosan, hogy hol vagyok, vagy merre induljak el. Annyi volt csupán a szerencsém, hogy nem eveznem kellett, hanem motorral volt ellátva a ladik.
Annak segítségével már egyszerűbb volt megindulni, a távolban látott szárazföld irányába. Már nem érdekelt, hogy jó irányba tartok-e, csak az, hogy szilárd talaj legyen a lábam alatt, és ember a közelemben, akitől segítséget kérhetek. Bár, jobban belegondolva talán mégsem kellett volna rájuk támaszkodnom, mert alig egy órával ezelőtt is milyen csúfosan rászedtek!
Nagyjából Aruba közelében lehettem, legalábbis úgy tippeltem, mivel valahol a sziget, és Kolumbia között voltunk. Már most eldöntöttem, miközben a hajó rásiklott a homokra a parton, hogy soha többet nem engedek, és nem fogok megrendelésre dolgozni. Kész, befejeztem. Nem véletlenül zárkóztam el általában ettől, és most is pontosan így kellett volna tennem.
Dühösen hagytam magam mögött a motorcsónakot, és huppantam le egy nagyobb sziklára, próbálva életet lehelni a telefonomba. Túlzottan sok térerővel nem büszkélkedhettem, azt meg inkább el sem képzeltem, hogy milyen röhejesen festhetek, ahogy emelgetem a készüléket, és forgatom mindenféle irányba.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyCsüt. Feb. 28 2019, 22:32


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • • • •

Végre úgy éreztem, hogy szabad vagyok, nem volt egyszerű kijutnom ide, gyakorlatilag kellett találnom valakit aki hamis iratokat készít nekem, és úgy lépek le az országból, elraktam magamnak egy rakat készpénzt, és felbéreltem két magángépet, az egyiken egy csöves utazott, álmai városába, Új-Zélandra, az én nevemen. A másikban én utaztam, Florida környékére, onnan pedig felszálltam arra a jachtra, amit már egy hónappal ezelőtt vettem;  és csak úgy, elindultam a tengeren. Persze megválogattam a legénységet, akivel utaztam, azért hiába nem vagyok Damon, egy Dumas  akkor sem tudnak átverni, és jobb, ha nem próbálkoznak. A hajós kapitány normális volt, egyáltalán nem az alkoholistafajta. Szinte mindennek új szaga volt még, de nem hiányozhatott innen sem a jakuzzi és a két jetski, gyakorlatilag , önhatalmúan kivettem némi szabadságot Damon  életéből, ki gondolta volna,hogy ilyen korán meg fogom unni az egészet? De azt se gondolták,hogy majd önállósítom magam, és kivonom a kötelező családi viselkedési formák alól, és egyé kötelező családi szarságok alól is. Néhány helyen kutya pelenka övezte az utam a jachton, mert Joe még nem volt teljesen szobatiszta, és nem bírja még a hosszabb utakat. Egész biztos,hogy ilyen távol New Yorktól, majd kicsit kiengedhetem a fáradt gőzt, kapcsolatok, következményektől mentesen. Senkit sem fog érdekelni semmi.
Egy kissé kihaltabb partszakaszt választottunk a partra szállásra, motorcsónakkal jöttünk ki és el is engedtem Joet, hogy rohangásszon, a kis labdájával, amit a vízbe is dobáltam neki. Végül úgy döntöttem, hogy egy kicsit sétálni se ártana, így mezítláb a homokban indultam neki, Joeval a nyomomban, bírja a kis krapek, akkorát fog aludni, hogy horkolni is fog. Szokása. Ha nagyon elfáradt, hortyog álmában.
Ezután meglepett,hogy a kis szürkés fekete vizes kis gömböckém elkezdett a sziklák irányába rohanni. Majd megkerülte azokat és a túloldalról hallottam, a vékonyka kölyök hangját, amint tovább ugat. Utána futottam, és morcosan kaptam fel a földröl.
- Hééé! Shh! Mi a fenét csinálsz már?! És,ha megesz téged reggelire? Mit fogsz nekem mondani, hm? – természetesen a kutyát ennék meg reggelire, mert olyan kis apró. Természetesen Joe azonnal elhallgatott, én meg ott álltam a sziklák aljában.
- Elnézést, ha zavarok, már itt sem vagyok. – válaszoltam angolul, remélhetőleg megértik errefelé, bár nem biztos. Van ahol még francia a közös a gyarmatosítás miatt.
Amúgy csinos nő, de azért egy vad idegennel mégsem kezdek flörtölésbe, jobb óvatosnak lennem, pláne, ha fel fog ismerni, akkor méginkább, nem árt, ha odafigyelek.
- De ha segítségre van esetleg szüksége? – pillantottam körbe, és láttam, hogy a telefonnal babrál esetlegesen még mindig. Nem viseltem felül pólót, csak egy hosszabb nadrágot, ami nagyjából térdig ért.




MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyPént. Márc. 01 2019, 09:38


to Damon

Nem tudnám megmondani pontosan, hogy mennyi idő telhetett el. Valószínűleg nem túl sok, de kiindulva abból, hogy mennyire szerencsétlen tudok lenni, szinte lehetetlennek tűnt, hogy hamar érkezzen bárki is a segítségemre. Igazából még csak azt sem tudtam pontosan, hogy hol vagyok, tehát a telefonnal se mentem volna sokra. Azért az elég bosszantó volt, hogy nem működött, mert így a térkép segítségével nem tudtam rájönni én sem, hogy hová is kellene kérnem a felmentő sereget.
Gondolataimból az idegesítő, fejhangon ismétlődő kutyaugatás zökkentett ki. Annyira váratlanul ért, és úgy megijedtem tőle, hogy összerezzentem a hanghatástól. Csakhamar fel is bukkant egy kisméretű kutya, ami azt jelentette, hogy valahol egy gazdának is lennie kell.
- Hát te meg, hogy kerülsz ide? – kérdeztem a folyamatosan sípoló ebtől, és csak reménykedtem benne, hogy nem ő is partra sodródott, ahogy én. Az roppant bosszantó lenne, mert hallgathatnám tovább őt is, és a helyzetem kilátástalansága is csak növekedne. A fejemben mindenképpen, még ha sokat nem is befolyásolna az ügyemben az állat jelenléte. Maximum abban reménykedhettem ezek után, hogy majd elkezdik keresni, és akkor előbb-utóbb engem is megtalálnak, vele együtt. Ilyen körülmények között képes voltam lemondani arról, hogy halljam a saját gondolataimat.
- Jesszusom! – a férfi felbukkanása olyannyira a frászt hozta rám, hogy ezúttal már nem tudtam kivédeni a dolgot. Az érkezése azt eredményezte, hogy nemes egyszerűséggel a szikla mellé, a puha homokba huppantam. – Ó, a francba… - dünnyögtem az orrom alatt, a csípőmet dörzsölve, ahol sikerült bevernem. Jó, vártam én rá, mint szőke, megmentő hercegre, de arra nem voltam felkészülve, hogy ilyen gyorsan meg is fog érkezni. Nekem nem szokott kedvezni Fortuna, erre most rövid időn belül az utamba sodort egy idegent, aki talán segíthet rajtam.
- Öhm, helló! – én is angolul köszöntem vissza, és már annyival is előrébb voltunk legalább, hogy volt közös nyelvünk, amin kommunikálhattunk. Most roppant ostobának éreztem magam, hogy képes voltam egy hátast dobni az első szavától, de tényleg nem volt szándékos, ahogyan a most rám törő zavarom sem megjátszott, vagy mesterkélt volt. – Bevallom, az jól jönne! – csaptam le máris a lehetőségre, miközben felültem, és mire a sziklára támaszkodva álló helyzetbe kászálódtam, már a napszemüvegem is a fejem tetején, a hajamba tűzve kötött ki. Előtte természetesen jól megnéztem magamnak az illetőt, de halványlila gőzöm sem volt arról, hogy kicsoda, azt leszámítva, hogy jelenleg ő volt a privát hősöm. Most már világosszürke íriszeim az arcát fixírozták kitartóan.
- Igazából azt sem tudom pontosan, hogy hol vagyok, ráadásul térerő sincs, ahogy elnézem… - felvettem a porból a telefonomat, és megint elkezdtem vele járkálni, hátha akad a parton egy olyan pont, ahol felvillan legalább egy halvány kis csík, ami jelzi, hogy esélyem van telefonálni. Lehet, hogy most már nem is volt szükséges, de nem akartam egy idegent csak úgy lerohanni könyörgések közepette, hogy menekítsen ki innen. A világ talán legszebb partszakasza volt, én mégsem vágytam semmi másra, csak hogy eltűnjek innen. Minél messzebb.
- Van esetleg telefonja? – próbálkoztam, hátha csak az én hálózatom nem működik itt, és az övéről esetleg ellőhetek egy hívást. Tisztára, mint a börtönben.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptySzer. Márc. 06 2019, 21:41


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • • • •  

Az igazat megvallva, a partszakasz e részén nem számítottam arra, hogy bárki is itt lesz, megnéztük előtte a térképet, és a kicsiny sziget e része nem volt annyira felkapott hely, mert távolabb volt a központtól. Ennek ellenére, elég jól ki volt építve, van edzőtermük, hotel, négy csillagos is, és az, hogy a telefonszolgáltatás szakadozik, az nem igazán zavart engem, elvégre a kiruccanásom lényege pont ez volt. Minél nehezebben érhessenek el, mindenki, akárki. Értem ez alatt az új ismertségeimet, és a Damon által megismert embereket is.
- Ó, jaj! – lepődtem meg én is, és tettem egy lépést ösztönösen, hogy felsegítsem, de a szikla az utamat állta. – Jól van? Nem ütötte be magát, nagyon? – a hangokból ítélve talán nem. Felkelnie a homokból, úgy tűnt, hogy egyedül is megy, és hűű! Azok a szemek! Végig futtattam a pillantásom a nőn, tényleg egyben van, de a szemei… ha más helyzetben lennénk, büszke lehetne rám, mert nem a melleit nézem a randi közben, hanem a szemeit és próbálnék rájönni, hogy mennyire szürke, és náluk is észrevehető, a szürke szeműeknél, hogy hangulat változás hatására kissé váltja az árnyalatait? Késve válaszoltam a segélykérésére, amit igazából az én kérdésem eredményezett, de nem…nem fogom béna kis srácként bevallani, hogy épp a szemeit figyeltem.
Joe eközben lenyugodott a karomban, és bátran szaglászott a nő felé, még a farkát is csóválta.
- Itt csak műholdas telefonnal tud telefonálni… - pillantottam a készülékre, majd átmásztam a szikla túloldalára, és letettem a kiskutyát a homokba, mire elkezdte körbeszaglászni a nő holmiját és a lábait. Nem az a terület jelölgetős fajta, és nem is szokott mást csak úgy lepisilni.
-Aruba kicsit kietlenebb partoldalán vagyunk, a túloldalon van a felkapottabb rész. – magyarázom nyugodtan. -  Persze, a hajón van egy műholdas telefon, ha szeretné, átvihetem a part túloldalára, hátha ott találunk több telefont is, ha az enyém se akarna működni. – ajánlottam neki.
- Nem vagyok se kalóz, se haramia, sem pedig sorozat gyilkos.  Gabriel Dumas nevem. – mutatkoztam be a nőnek, és ha engedte, és amennyiben volt itt kint pár holmija a csónakján kívül is, akkor azokat felemeltem, és elindultam az én motorcsónakom irányába.  Noha, hiába mutatkoztam be neki az eredeti nevem alapján, elég nehezen tudott volna rám bukkanni, voltak papírok, arról, hogy hol éltem, és hol tanultam. De nagyjából ennyi. Ezek a menekülések, minél távolabb a rokonaimtól, a lassú de biztos törekvéseim, a saját valóm megélésére. Élni akartam, a magam útját járni. Ugyan ki ismerne fel ilyen távol Kanadától, és Franciaországtól?
- Mi történt veled? Közel Mexikóhoz, egyedül egy nőnek , nem túl biztonságos… - jegyeztem meg csöndesen, miközben fürkészőn pillantottam oldalra rá. Észre sem vettem, hogy önkéntelenül kezdtem tegezni, talán azért mert szimpatikusnak gondoltam, vagy csak azért, mert korombélinek. Vagy a bemutatkozás után, a helyzetre való tekintet miatt, nem gondolkodtam, csak tényleg elengedtem magam, most először beszéltem úgy valakivel, hogy nem gondoltam arra, miféle következményei lehetnének annak ,hogy valakivel közvetlenebb, vagy barátságosabb vagyok.






MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyCsüt. Márc. 07 2019, 08:56


to Damon

Elég cikinek éreztem, hogy egyből ahogy megismerkedtünk, már dobtam is egy hátast. Nem volt szokásom, hogy hanyatt vágjam magam egy férfitól, úgyhogy így különösen röhejes volt a helyzet, persze csak nekem. Hiszen ő nem tudhatta, hogy milyen is vagyok, mindenesetre bizonyára kevésen múlt, hogy nem nevette el magát a jelenet láttán. Ha jobb passzban lettem volna, és nem én vagyok az elszenvedő alany, valószínűleg én is kellemeset derültem volna a saját magam ügyetlenségén.
- Semmi gond, megmaradok! – ráztam meg a fejemet tagadóan. – Csak egy egészen kicsit sajog a csípőm, semmi komoly. – biztosítottam róla gyorsan, és hiába nem húzott végül, azért magamban megjegyeztem, hogy bemozdult felém. Talán a szándék is megvolt benne, de én gyorsabb voltam, és így kevésbé éreztem cikinek azt, ami egyébként teljes mértékben az volt.
- Tényleg? – kérdeztem vissza hitetlenkedve. – Pedig eddig működött a mobilom is. Nem is értem, most mi ütött belé… - haraptam tétován az ajkamba, ahogy a kezemben tartott készüléket tanulmányoztam. Mintha így kideríthetném, hogy mégis miért nincs térerő rajta. – Öhm… nincs semmi bajom a kutyákkal, de igaz nem fog kárt tenni abban? – utaltam a holmimra. Valószínűleg ostoba, hisztis nőszemélynek gondolhatott, aki el van teljesen szállva magától, de igazából csak a felszerelésemet féltettem. Túl drága volt, és igazából elengedhetetlen kelléke volt a megélhetésemnek. Arról már nem is beszélve, hogy a mostani munkámat is rejtette, és ha már ilyen szituációba kerültem, legalább az legyen meg. Az meg, hogy mit gondolt rólam a fickó, nem igazán érdekelt. Vagy rájön, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek elsőre látszom, vagy nem. Egyelőre magam sem tudtam, hogyan fogok innen kikeveredni egyáltalán.
- Rendben, azt nagyon megköszönném. Fontos lenne telefonálnom, egyet mindenképpen. – természetesen az volt a célom, hogy elrendezzem a hazafelé vezető utamat, és elújságoljam a megbízómnak, hogy miféle embereket sikerült felbérelnie számomra. Olyanokat, akik képesek egy védtelen nőt faképnél hagyni. Oké, hogy egyébként nem szorultam rá senki védelmére, de ezt ők nem tudhatták, és mit sem változtatott azon, hogy az óceán közepén hagytak egy nőt.
- Messze van a hajója? – érdeklődtem, és próbáltam nem túl sürgető lenni. Most már édes mindegy volt igazából, hogy mikor ejtem meg a telefont, mert a munkát elvégeztem. Csak szerettem volna minél előbb távol kerülni ettől a helytől, még ha az emberek többsége emiatt őrültnek nézne is. Egyelőre nem tudtam elképzelni, hogy bármi képes lenne marasztalni, de hát sohasem lehet tudni. Elég egyszerre csak egyetlen problémát megoldani, a későbbieken meg ráérek még gondolkozni.
- A két előbbi állítást elhiszem, tényleg nem tűnik annak… - azért egy pillanatra kiszáradt a szám a sorozatgyilkos emlegetésétől. Ennél jobban bele sem trafálhatott volna, de inkább elharaptam a mondat befejezését, miszerint én nagyon jól tudtam, hogy egy gyilkost szinte lehetetlen felismerni. Mindig olyan, akiről utolsónak gondolnád. Némiképp visszafogottabb is lettem, és a szemeimet inkább újra a napszemüvegem lencséje mögé rejtettem, mintha így akarnék menekülni a helyzetből.
- Egyébként Holly vagyok! – árultam el a nevemet én is, ha már bemutatkozott. Ez a minimum, ha tényleg tud nekem segíteni, és megmenti a kiruccanásom, na meg engem. – Mondjuk úgy, hogy nem voltam egyedül. – fújtam egyet, mert a düh ismét felütötte bennem a fejét. Természetesen nem neki szólt, hanem azoknak, akik itt hagytak. – Dolgoztam, ezek a férfinak nem nevezhető egyedek pedig faképnél hagytak. Csak szó szerint, amíg lemerültem… - nem voltam annyira temperamentumos nőszemély egyébként, de ha felpaprikázott valaki, akkor bizony nem kellett félteni. Szegény Gabriel most pont a nem éppen kedves oldalamat kapta, hiába nem ő bosszantott fel.
- Nem is értem még mindig. Az a szerencse, hogy legalább a holmimat, meg a csónakot ott hagyták, de a telefon nélkül fogalmam sem volt, hogy merre vagyok. – panaszoltam, miközben felvettem a mellettem sétáló tempóját. – Jól sejtem, hogy te nyaralni érkeztél? Vagy hivatásos megmentő vagy? – kérdeztem némi szünetet követően, amíg sikerült kicsit lehiggadnom, és visszaváltani normális beszélgetőtársba.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyCsüt. Márc. 07 2019, 23:43


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • • • • •

Szemügyre vettem, és próbáltam nem feltűnő lenni, újra rajtam volt a napszemüveg, így ezt szinte úgy tehettem meg, hogy észre se vette, egzotikus, és a pillantása, folyton magával ragadta volna az enyémet is. Próbáltam leállni a bazsajgással, azt hiszem, hogy talán ment. A csomagja felé pillantottam.
- Még kölyök, így nem garantálhatom, viszont… segítek vinni, a hajon is feltesszük egy magasabb helyre, hogy nehogy véletlenül lepisilje, most tanul rendesen viselkedni. – Joet a nő kezébe nyomtam, ugyanis az ő kis tappancsainak forró volt a homok. – Kezd egy kicsit forró lenni a homok, és még megéghet a lába… - amúgy most már teljesen barátságosan viselkedett a számára idegen emberrel. Kíváncsi volt rá, szimatolt felé, és úgy fordult, hogy az arcát is megszaglászhassa Hollynak, halkan felnevettem, miközben ellépkedtem a csomagokért.
- A kanyar után… - válaszoltam a nő csomagjait cipelve. – Mondd, hogy nem a sminkjeid ennyire fontosak…? – bár láttam itt egy-két fotó masina tárolásához alkalmas táskát is.
Ahogy sétáltunk, éreztem, hogy kissé sötétebb vizekre eveztem a beszélgetésünkben, ennél rosszabbul nem is indíthattam volna.
- Általában jobban mennek a csajozós szövegek, egy klubban, vagy bárban, bocs az iménti szar… hasonlatért, -céloztam a sorozat gyilkosos megszólalásomra. Míg haladunk, hallgatom a sztoriját és kissé elkomorodom, elfelhősödik a pillantásom, és a korábbi lábnyomaimat veszem szemügyre, szinte azokban lépkedek.
- Kellett volna melléd egy gardedám, egy férfi. Ne érts félre, nem azért mondom, mert elítélnélek, sőt a gyengébbik nem a kedvencem, ez az egész meg kezd egy hím soviniszta megszólalásra hasonlítani… Úgy értem, aki elbánik az embereiddel, és kézben tartja őket, míg te odalent vagy. Mit csináltál odalent egyedül?
Az egyik fedélzeti dolgozó kiszalad hozzám a csomagokért, és franciául kezdett magyarázni, ő szeretett felvágni azzal, hogy tud franciául, miután váltottunk pár szót, és egyébként is örült a munkának, amikor felajánlottam neki. A kapitányom tesztelte, hogy tud-e csomókat kötni meg a többi cucc. Elvette tőlem Holly holmijait és betette a motorcsónakba, én pedig felszálltam a kis létrán, a kezemet nyújtottam a nőnek, először a kutyámat vettem el tőle, remélem, hogy fogta, míg ide tartottunk, majd őt segítettem be a csónakba, ha hagyta magát.
- Szükséged van a csónakra is, vagy mehetünk a nélkül? – pillantottam át a napszemüvegem peremén rá, és ha megvolt a válasz, elindultunk a jacht felé.
A karomba fogtam Joet, és el se engedtem volna egy pillanatra sem, nem szerettem volna ,hogy ha megdob egy hullám minket, kiessünk, vagy ő essen ki a hajóból.
A fedélzetre lépve a kapitány aggodalmas tekintetével találtam szemközt magam, amint felsegített, ám mivel látta, hogy vendégem van, nem kezdett azonnal traktálni a részletekkel. Felsegítettem újra Hollyt és segítettem kipakolni a holmijait a motorcsónakból. A jacht hátsó része, olyan volt, mint egy garázs ajtó, idelent tároltunk még két jetskit is, és innen lehetett felmenni a vízszint közelében található szobámbhoz is, és a fedélzetre is, ahol a jakuzzi ott pihent. Most kezdtem kicsit túlzásnak érezni a kényelmes hajómat, egyértelmű, hogy levágja,hogy gazdag vagyok. Életemben először éreztem cikinek az engem körülvevő drága holmit, mindig is Franciaországban laktam, abban a chateuban, azt nem éreztem túlzásnak, azt magamhoz közelinek éreztem, és helyesnek. De talán túl feltűnő volt a meneküléshez választott közlekedési eszközöm…
-  A hivatásos megmentő státuszra gyúrok, de a füzetem egyelőre még üres, te lennél az első aki belevésné a jegyét. - léptem ki a lépcsőn a fedélzetre és intettem, hogy foglaljon helyet. Nem volt személyzet, az egyik a kapitányom volt a másik a mindenes srác, aki főzni is tudott. Nem voltak nagy igényeim, tényleg, és a mindenes még horgászni is szeretett, volt felszerelése is, és a halon is tökéletesen elélltem, amióta úton voltunk.
- Kérsz inni? – én állva maradtam, és elmentem a konyhába, Joe pedig utánam baktatott, ő is ivott, egyébként több helyen itató volt kitéve neki. Hogy,ha szomjas lenne, meg egy –két helyen kutyapelenka.  Elhoztam Hollynak amit kért, kezemben a telefonnal.
- Tessék, itt van; de a kapitány azt mondja, hogy csúnya vihar közeledik, ami zavarhatja az interferenciát, és azt is tanácsolta, hogy jobb volna nekem is a szigeten megszállni, amíg ők a tengeren kikerülik a vihart, de visszatérnek értem, pár nap, nem tudom,hogy meddig tart itt errefelé, egy ilyen. – leültem és belekortyoltam a saját kólámba. Ha telefonálni akart, akkor magára hagytam, és elindultam a hajó orrába, ott már elkaptam néhány delfint, amint a jacht elejét kísérték. Talán lesz alkalmam velük fürdeni…? Lassan haladtunk, így ki tudtam feküdni a hajó orron az egyik napágyra és magamhoz húztam az napkrémet,úgy is volt már rajtam egy adag, így nem kentem be magam , még egyszer.
Megkerültük a szigetet és hamarosan a kikötő felé kezdtünk manőverezni, így elindultam a szobám felé, hogy összepakoljak magamnak néhány váltás ruhát, és Joe cuccait. Megbíztam az emberemben, szerződést is írtunk, és Franciaországban lejelentettem a régi dadámnak, hogy úton vagyok, ennyi eszem azért még volt, tudtam,hogy soha nem árulná el senkinek sem, hogy hova jöttem, hova szöktem, neki sem tetszett,hogy Damont helyettesítsem. Amikor végeztem, kivittem a cuccaimat a fedélzetre, és kérdőn pillantottam Holly irányába.
- Sikerült elérned valakit, azért? – rövid hallgatás után úgy döntöttem felvetem neki az ötletet – Ha itt hagytak minden peták nélkül, szállj meg abban a szállodában, ahol én fogok, később pedig kifizetheted, megadom majd a bankszámla számom, mit szólsz? Így nem kell lekötelezve érezned magad. – elég önállónak tűnt, és így én is nagyvonalúnak, hogy ne érezze magát sértve, vagy bármi egyéb, hasonló.



MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyPént. Márc. 08 2019, 08:49


to Damon

- Azt megköszönném, mert elég fontos nekem! – árultam el, bár az előbbiből erre bizonyára már magától is sikerült rájönnie. A felszerelésem volt a mindenem igazából, ezzel együtt bárhol képes lettem volna megállni a lábamon a világban. – Ó! – dünnyögtem az orrom alatt, amikor a kiskutya a kezemben kötött ki. Nem igazán számítottam rá, ráadásul még magyaráztam volna tovább is, de így a szavak bennakadtak. – Aha, értem… - még mindig csak motyogtam a meglepettségtől. Igazából mindig is vágytam kutyára, de sohasem volt gyerekkorom óta sem, így nem igazán értettem hozzájuk. Nem is lett volna való mellém, azt hiszem. A társaság talán jól jönne, különösen mostanság, de túl sokat utaztam.
- Nem, dehogy! – a feltételezésen el kellett, hogy nevessem magam. – Miért cipelnék ilyesmit a tengerre magammal? – nem az a típus voltam. Ha használtam is sminket, általában a visszafogottság híve voltam. Látszott, de nem vittem túlzásba, és aligha foglalt volna ennyi helyet, mint amennyit a felszerelésem. – Ne is törődj vele! Nálam meg nem működnek a csajozós szövegek. – mondtam őszintén, mert tényleg így volt. Régen volt már, hogy naiv kislánynak lehetett titulálni, ráadásul a kapcsolatok terén sem tudtam túl sokat felmutatni. Nem mondom, hogy nem akadt egy-egy férfi az életemben, de nem jártam annyit klubokba, hogy bárkinek is esélye legyen elsütni ilyesmit a jelenlétemben.
- Egy kicsit! – értettem egyet, de visszafojtottam a készülő mosolyomat, és csak türelmesen pislogtam a mellettem lépkedőre, amíg beszélt. – Ez pedig elég feministán fog hangzani, de tudok vigyázni magamra, még ha a mellékelt ábra nem is ezt mutatja. Bár elég nehéz úgy vigyáznia az embernek, ha úgymond a háta mögött bánnak el vele… - még mindig dühített, de kezdtem beletörődni a helyzetbe, és igazából szerencsém is volt, hogy Gabriel felbukkant. Jókor, jó helyen, igaz?
- Nem szoktam így járni egyébként, és a fene sem gondolta, hogy most ez lesz. Ők pont azért voltak ott, hogy segítsenek, de úgy látszik csak felvették a pénzüket, és ennyi volt. – vontam meg a vállaimat. Bármennyit dühönghettem kedvemre, úgysem tudtam már változtatni a történteken, és ezt el kellett fogadnom. Máskor majd körültekintőbb leszek, és csak a végén kapják meg a pénzt, akik velem jönnek. Ezt most nem én intéztem, meg is látszott. – Természetesen fotóztam. Fotós vagyok. – tettem hozzá, mert ugyebár azt említettem, hogy dolgoztam, csak azt nem árultam el eddig, hogy mégis mit.
Közben sikeresen elértük a csónakot, én pedig a hónom alatt a kutyával beszálltam, elfogadva Gabriel segítségét. Azt csak magamban jegyeztem meg, hogy franciául beszélt a hozzánk igyekvő férfi, de ellenálltam a kísértésnek, hogy automatikusan válaszoljak neki az általa használt nyelven.
- Nyugodtan hátra hagyhatjuk ezek után, azt hiszem. – az sem érdekelt volna, ha bevasalják az árát a megbízómon, ez már ugyanis nem az én gondom volt többé. – Hogy sikerült ehhez a kiskutyához hozzájutnod? – érdeklődtem kíváncsian. – A barátnődé? – kérdezősködtem, hogy addig se teljen az idő némán. – Nem akarlak megsérteni, csak ahogy rád nézek, valahogy egy nagyobb testű ebet tudok elképzelni melléd. – és tényleg nem sértésnek szántam, egyszerűen csak ez volt a véleményem, amit nem is voltam rest közölni vele.
- Hű, az igen… - dörmögtem alig hallhatóan az orrom alatt, amikor megláttam a jachtot. Jártam már gazdag közegben, de alapvetően egyszerű lány voltam, aki nincs hozzászokva az ilyesfajta luxushoz. Nem éltem rosszul, de azért ehhez hasonlóan sem. – Majd adok akkor egy szignót. – mosolyodtam el, amikor sikerült túllépnem a látottakon. – Valami hideg jól esne, köszönöm! – nem akartam udvariaskodni, vagy szégyenlősködni. Jó ideje úton voltam már, és nyilván ebben a melegben megszomjaztam. Főleg a nagy izgalmakra, úgyhogy tényleg jól esett volna valami hűsítő a szervezetemnek.
- Hát, egy pár napig biztosan. – jártam már a Karib-térségben, még ha nem is büszkélkedtem vele. Fotóztam már vihart is, kerültem rázós szituációkba, de ezt sem kezdtem ecsetelni most, egyelőre nem volt sem helye, sem ideje. – Akkor nem tudnak visszavinni a szárazföldre? – érdeklődtem egy kicsit csalódottan, mert másra sem vágytam, mint végre hazatérni. A legtöbben bizonyára őrültnek gondolnának ezen vágyam miatt, de szerintem jelen körülmények között abszolút érthető volt.
Megpróbáltam pár perccel később telefonálni, de nem igazán sikerült, és a felhők vészjóslóan gyülekeztek a horizonton. Végül a megbízómat elértem, és vázoltam a helyzetet, aki sűrű elnézések közepette biztosított a kárpótlásról, és arról, hogy utal pénzt a kártyámra, és természetesen fedezi az itt tartózkodásomat is, amíg haza tudok menni.
- Igen, bár nagyon rosszul hallottam. Köszönöm! – nyújtottam vissza a telefont hálásan. – Öhm, nagyon kedves tőled… - azért ráncba szaladt a homlokom, és nem tudtam eldönteni, hogy sértődjek meg ezen, vagy jól mulassak rajta. Valószínűleg szerencsétlen fickó nem tudta, hogyan álljon hozzám. Ha olyan lány lettem volna, valószínűleg ölök egy ilyen lehetőségért, és kihasználom, hogy fizeti nekem. Akkor biztosan vérig sértene, hogy később ki akarja fizettetni velem, nekem viszont eleve meg sem fordult a fejemben ilyen. Ettől függetlenül kicsit zavart lettem, nem tudtam ezt hová tenni. Főleg, hogy egyébként még a bőre alatt is pénz volt, legalábbis úgy tűnt.
- De meg lesz oldva, a munkaadóm kárpótlásul utal pénzt. – hárítottam el végül udvariasan. Azt legalább jól gondolta, hogy önálló vagyok, de akkor is furcsán hangzott egy férfitól egy nő felé az előbbi. – Remélem hamar elül a vihar, bár vészesen jönnek fel a felhők. – meg is éreztem az első hűvösebb fuvallatot. – Már tudod, hogy hol akarsz megszállni? – kíváncsiskodtam, mert én nem igazán voltam ismerős ezen a szigeten, de elég válogatósnak tűnt ahhoz, hogy rábízzam a választást.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyVas. Márc. 10 2019, 23:37


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • •

Sosem éreztem még nő mellett ennyire kényelmetlenül magam, mármint, a szituációt tekintve. Mennyi az esélye annak, hogy épp megakarok szökni a világ elől, de pont, hogy belebotlok valakibe, aki bajba jutott? Semennyi. Ráadásul totálisan égőnek érzem, ahogy próbálok beszélgetni vele, általában magabiztos vagyok, de teljesen bénának érzem magam, a szövegelést tekintve, talán csendbe kellene maradnom, úgy nem beszélnék hülyeségeket. Szerintem, ideges vagyok, mert látni fogja a jachtot, amivel érkeztem, és… nem egy kis apróságról beszélek. Tényleg kényelmes hajóban akartam tölteni az időt, amit meneküléssel töltök.
A tetejében mindenféle szöveg lepereg róla, nem mintha fel akarnám szedni, szerintem másra sem vágyik, hogy eltűnjön innen, így tényleg jobb volna befognom.
- Igen, csúnyán elbántak veled. – foglaltam össze én is, és elgondolkodtam azon,hogy miféle nő adja a fejét olyan munkára, ami ennyire lazán veszi a biztonságát. Vagy…egyáltalán mit dolgozik? Ennyi holmival kinézem belőle azt is, hogy tengerbiológus, igen, simán az, egy indiai szépség, aki kitört a társadalmi elvárások börtönéből, és azt teszi amit szeretne. Ezért is gondolom őt erős akaratú nőnek, és vagyok vele óvatos, mert nem akarom megsérteni az önérzetét sehogy sem, és tényleg be kéne fognom. Édes istenem! Totális idiótának érzem magam!
- Azt hittem, hogy tengerbiológus! – meglepetten ráncoltam a szemöldököm, és mosolyogva pillantottam vissza rá. – Természet fotós?Szívesen megnézném a képeid. – a tájképekért kevésbé, az állatosakért már inkább, és természetesen az ízléses aktokért is oda voltam, de azt hiszem, mint ahogy azt már megállapítottam, magamban, jobb ha befogom.
- Vettem, kinéztem egy megbízható tenyésztőt, és megvettem, magamnak. – elnevettem magam – Nem, nincs barátnőm. Agglegény partit tartok, pontosabban, ő kölyök partit én agglegényt. – hunyorogva mosolyogtam az orrom alatt. – Volt egy nagyobb kutyám is, de nagyjából fél éve meghalt, sokat voltam távol tőle, ő pedig idős volt már, manapság pedig sokat utazom, egy kisebb testű kutyát könnyebb kézi poggyászként szállítani is. Hülyén hangzik, de praktikus. – ereszkedett meg kissé szomorkásan a vállam, majd Joera pillantottam. – Nem egy cane corso, de van annyira kis szívós. – vakargattam meg a fejét, miután szabaddá vált a kezem, és Hollyra irányába is megeresztettem egy mosolyt.
Mosolyogtam a megjegyzésén is, hogy kaphatnék egy szignót, de a napszemüveg takarásában , kissé elsötétedett a pillantásom, láttam rajta, hogy lenyűgözi a látvány, én pedig nem akartam mást, csak a korábbi egyszerű életemet, amikor motorral jártam városról városra Nizzában, és a környéken, majd azzal az egyszerű motorral vittem a lányokat a hátsó ülésen.
Beleszaglásztam Joe bundájába, sós kókuszos tenger illata volt, talán a naptejem miatt, ahogy magamhoz öleltem,az ő szőrébe is ragadt belőle.
Miután visszatértem, kínosan mosolyogtam rá és néhány percig csendben álltam és úgy pillantottam rá, igen, megpróbáltam olvasni a testbeszédéből, hátha.
- Nézd… amióta találkoztunk, folyamatosan cikis szövegeket nyomok. Ami nem szokásom, de el tudod képzelni, hogy most én érzem kényelmetlenül magam, mert ekkora a jachtom, holott, nem akartalak ezzel lenyűgözni...látom rajtad, hogy önálló, talpra esett nő vagy, aki nem szereti ha tutujgatják, és egyébként sem vagyok az a körbe babusgatós fajta. Csak udvarias akartam lenni. – torok köszörülve, köhécselve hajoltam le, hogy megigazítsam a cipőm, menet közben felvettem egy cipőt is a lábamra, ahogy közeledtünk a part felé, belebújtam az atlétámba is.
~Francba! Pedig megmondtam, eldöntöttem, hogy befogom a szám, és nem fecsegek.~
Amíg a cipőmmel babrálok, Joe engem is körbe ugrál, majd megnézi magának újra Hollyt, én pedig azon töröm a fejem, hogy biztos azért kérdezi, hogy melyik szállodába szállok meg, hogy az ellenkezőben szállhasson meg, mert egy gazdag szatír dadogós pöcsfejnek gondol, aki lelketlen barom, mert össze vissza beszél a pénzről, egy ekkora vízi járművel a segge alatt.  Amikor felegyenesedtem, újra rá pillantottam, és olyasmin akadt meg a tekintetem, amin talán nem kellett volna, de a hűs fuvallat miatt, egyértelműen dudorodni látszott, és egy kicsit még a napszemüvegben így is sikerült megbámulnom. Így már nem a megmentő, hanem tényleg a szatír leszek, és nem a képzeletbeli üzenő füzetembe kapom a jó pontot, hanem a rendőrségi listámra majd a szél jegyzetet, hogy: addig bámulta a fürdőruhás kebleket, míg nem szégyellte, mire a nő felképelte.
A szemeimet forgatva horkantottam fel a saját hülye belső viccemen, majd feltoltam a fejem tetejére a napszemüveget.
- Hozhatok egy inget, vagy pulcsit? – hátra pillantottam a vállam felett, megvártam a válaszát, majd azzal a holmival tértem vissza amit kért. Közben pedig próbáltam kiverni a fejemből a képet, amint közelebbi ismertséget kötök a melleivel.
- Van egy offline lista a tabletemen, négy szálloda van nagyjából, de nekem az tetszett, amelyiknek az alsó részében egy edző terem is van. Állandó konyhával és vihetem Joet is. – magyaráztam lelkesen.
- Egyébként nem készültem, úgy döntöttem, hogy szabadságot veszek ki az életemből, és sodródom az árral. – ültem le az egyik párnázott ülésre. – Egy ici pici tervezést mégis megengedtem magamnak, a szállodák tekintetében, amíg van net, addig igyekszem utána nézni,hogy milyen feltételek vannak a környéken, így nem lepődök meg. Mert, amúgy nem tudok főzni, remélem lesz helyi kifőzde is. Az pedig, hogy szabadságot vettem ki, erős túlzás volt, elszöktem ugyanis a felelősség és a problémák elől.
Próbáltam nem feltűnőn végig mérni, de hiába volt rajta; ha rajta volt a felsőm, az is hagyott olyan helyeket, amik sejtelmesen kivillantak itt-ott. Ráadásul egyre hidegebb szél fújt, és a távolban már villámlott is, Franciaország környékén se alakult ki ilyen hamar a vihar, bár ez jócskán a trópusok… Egyenlítő környéke…




MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyHétf. Márc. 11 2019, 10:06


to Damon

Igazából, ha nem is látszott annyira rajtam, de nagyon hálás voltam a segítségért. Éppen jókor érkezett, és nélküle valószínűleg teljesen elveszett lennék most. Talán szerencsém lett volna, és pár órán belül hozzá hasonlóan valaki más is feltűnik azon a partszakaszon, de nem jósoltam ennek túl sok esélyt. Mindenesetre már kár is lett volna ezen gondolkoznom, hiszen utána vagyunk, már így történt az eset. Azt azonban semmiképpen sem tudtam hová tenni, hogy miért viselkedett ennyire zavartan a közelemben. Általában azért nem váltottam ki ilyesmit senkiből. Ha tudta volna, hogy ki vagyok, akkor talán még meg is érteném, de ez nem volt túl valószínű.
- Hogy micsoda? – kérdeztem vissza meglepetten, aztán akaratlanul is elnevettem magam. – Ne haragudj, nem téged akartalak kinevetni, csak sohasem néztek még tudósnak. Számomra a tengerbiológusok már tudósszámba mennek. – ingattam a fejemet, tényleg szórakoztatott a gondolat. – Igen, csak fotós vagyok. – degradáltam le magam egy kicsit, ehhez ugyanis nem kellett túl sok sütnivaló, még ha volt is nekem hála istennek. Nem végeztem hozzá drága iskolákat, nem tudtam felmutatni semmi tudományos érdemet. Ennek ellenére én nem éreztem magam kevesebbnek, mintha lógna a falamon legalább három diploma.
- Van egy weboldalam, majd leírom neked a címét. Ott elérhetőek a munkáim. – ajánlottam teljesen magától értetődően. Egyébként a gépemen is ott voltak a legfrissebb munkáim, de azt egyelőre még nem akartam felfedni senki előtt sem, hiszen még volt vele dolgom bőven. – Ó, értem! – bólogattam, elnézve pár pillanatig a kiskutyát. Mások menhelyről szoktak befogadni, bár azt hiszem, hogy én is inkább vennék egyet. Dobáljon rám nyugodtan bárki köveket, én akkor is így voltam vele. Talán tényleg rám férne egy eb társasága, addig sem lennék egyedül abban a nagy házban otthon.
- Sajnálom… - mondtam őszintén, kissé elkomorulva. Nekem sohasem volt kutyám, így sajnos nem éreztem át teljes mértékben, hogy milyen lehet elveszíteni egy hozzánk közel álló állatot. Talán egyszer majd én is megtapasztalhatom, ha hozzám nő egy. – Ez mondjuk igaz. Nekem talán pont ezért nincs, mert én is sokat utazok. Nyaralás miatt, vagy munka is közrejátszik? – érdeklődtem, hogy az ő esetében melyikről van szó. Egyébként nem voltam az a nagyon könnyedén barátkozó, szószátyár típus, de most jobb híján én is a csevegést választottam. Ha már így hozta a sors, hogy össze lettünk valamelyest zárva egy hajón.
- Csak egy kicsit. Akkor nem ez a megszokott? – komolyan kérdeztem, de aztán nem bírtam sokáig, hogy ne mosolyodjak el. Csak reméltem, hogy nem vette sértésnek az őszinteségemet, de hát tényleg kicsit furcsán viselkedett, pedig nem gondoltam, hogy én megzavarhatok bárkit is. Különösen nem itt, és most. – Ez így van. Vannak olyan esetek, amikor az embernek nincs más választása. – kicsit elvékonyodtak az ajkaim, ahogy egy pillanatra összeszorítottam őket. Nekem muszáj volt önállónak és talpraesettnek lennem, mert más nem volt az helyettem. Túl kellett élnem, és meg is tettem. – Egyébként egy ilyen hajó bárkit lenyűgözne, de ettől még nem vagyok az a típus, akit ilyen könnyen meg lehet fogni. – tettem hozzá, csak úgy a mihez tartás végett. Talán azt fogja hinni, hogy megbántott a feltételezésével. Lehet, hogy így is volt, de ezen nem szándékoztam most fennakadni, viszont az sem volt éppen szokásom, hogy véka alá rejtsem a véleményem.
A csend néhány percre ránk telepedett ugyan, de én egyáltalán nem bántam. Jelen esetben talán pont az volt a kellemetlen, ha beszéltünk, a némaság pedig nem vált kínossá. Tekintetem a távolba révedt addig is, így nem vettem észre, hogy engem fixíroz éppen a kedves megmentőm. Talán ez a szerencséje, mert csak akkor pillantottam rá, amikor horkantott egyet. Mivel nem tudtam igazán mire vélni, így ráncba szaladt a homlokom, de nem tettem semmiféle megjegyzést.
- Azt megköszönöm, kezd egy kicsit lehűlni a levegő. Az ing tökéletes lesz. – egy pulcsi valószínűleg úgy állt volna rajtam, mint tehénen a gatya, az ing viszont ápol és eltakar. Amúgy sem tudtam magam sem, hogy miért számított, hogy milyennek lát. Jelenleg elég messze álltam a jó öltözött, csinos nő látszatától. – Most pont azt akarjuk elkerülni, hogy sodródjunk az árral. Egy kicsit ironikus. – állapítottam meg kissé szórakozottan. – Nos, akkor én rád bízom a választást, nekem nincsenek különleges igényeim, csak tudjak valahol lezuhanyozni, meg legyen egy kényelmes ágy. – vázoltam a tényleg visszafogott elvárásaimat. Én még kaja nélkül is simán elvoltam, ha azon múlt.
- Néha én is szívesen kivennék egy kis szabadságot… - sóhajtottam gondterhelten, de akár ráfoghattam a mostani helyzetre is, nem feltétlenül kellett ebbe többet is belelátni. Az egyik villámnál összerezzentem ugyan egy pillanatra, de már kaptam is elő a gépemet, hogy lefotózzam a vihart, ami az egyik kedvenc témám volt. Itt a trópusokon különösen pusztító tudott lenni, és én imádtam megörökíteni. Még ha kissé beteges is a rajongásom, hiszen az erős szél most is megtépázta a tincseimet, amiket idő közben leengedtem, hogy megszáradjon.
- Azt hiszem, hogy hamarosan elérjük a partot! – ahogy kimondtam, rá fél percre tényleg elértük a kikötőt. – Remélem azért néhány napnál nem tart majd tovább. – de legalább társaságom már volt, ha megunnám az egyedüllétet.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptySzomb. Márc. 16 2019, 19:43


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • •

A felvetésem, miszerint tengerbiológus lenne, hamar megcáfolódni látszik, mert bizony kinevetett, emellett a nő mellett folyamatosan ingadozott a belső békém, hol talán kissé túl magabiztos voltam,vagy épp nem, vagy épp nem értettem, hogy mi a nevetés tárgya. Nagyon nem tesz jót az önbecsülésemnek, hogy a bátyám szerepében kell tetszelegnem. Mihamarabb véget kell vetnem ennek az egész komédiának az én mentális egészségem érdekében.
- Azért gondoltam, mert rengeteg a holmid, és arról beszéltél, hogy mire feljöttél a vízből, itt hagytak. – magyarázom magától értetődőn, hogy miért hittem azt, amit. Egyébként, nem ismerem, simán lehet tengerbiológus is, mert az alkata megvan ahhoz, hogy hosszú órákat edzetten a víz alatt töltsön. Sose láttam még pocakos aktív tengerbiológust, munka közben, kint a tengeren. Más a professzorok kinézete, de ha találkoztam is volna, ilyen munkásságú egyénekkel, egész biztos, hogy ő lett volna az első, Holly.
- Azt megköszönném. – szerettem a művészeket, és egy-egy elkapott pillanatnak is megvolt a maga értéke. Sajnos a neve nem mondott semmit, korábban sem, így nem tudom, hogy milyen munkákat készít, de majd a neten esetleg rákeresek én is, hogy jobban képben legyek.
- Mindkettő, de most csak nyaralok. – ami nem teljesen volt igaz, menekültem a valóságom elől, menekültem New York elől, és attól amit otthagytam magam mögött.
- Nem, általában kerülöm az olyan megmozdulásokat, ahol a vagyon is meglátszik. – vontam meg a vállam könnyedén, és kipillantottam, a háborgó tenger irányába
Azt hiszem,hogy örökre elástam magam, mert biztos ennyi dumálás utána azt hiszi, hogy felakarom szedni, így úgy érzem az tűnik kifizetődőnek, ha inkább csendben maradok. Abból nem lehet bajom.
- Fogd fel ezt most úgy, mintha szabadságon lennél , csak míg a vihar tart. – pillantottam rá egy bíztató mosoly kíséretében.
Nem kerülte el a figyelmemet, ahogy az egyik villám után megrezzent, mégis előkapta a gépét, és a látványt kezdte el megörökíteni. Halvány mosollyal az ajkamon csóváltam meg a fejem, és elindultam a lejárat felé.
Én egy nagyobb táskát fogtam magamhoz, és annak a tetejére tettem rá Joeyt és ha engedte Holly, akkor valamelyik táskáját neki is megfogtam.
Idekint már pakoltak, és sürögtek-forogtak a rossz idő miatt, már ismerték a rutint. Egyáltalán nem voltak kétségbe esve, én azért izgultam egy kissé, ekkora trópusi viharban még nekem sem volt részem igazából.
Segítettem Hollynak leszállni, ha igényelte, de egyébként viszonylag tempósan indultam el, távolabb volt egy taxi szerű autó. Szerencsére nagyjából probléma nélkül kötélnek állt, így tíz percen belül a hotel recepcióján ácsorogtunk.
- Áh, nászlakosztály, see? – mosolygott a recepciós nő, mire meglepetten pillantottam Hollyra.
- Nem, nem vagyunk házasok. – már a harmadik nyelven próbálkoztam, de reménytelen esetnek tűnt a nő, itt már a kezemben fogtam Joeyt és segélykérőn pillantottam Hollyra. Elakadtam, a kommunikáció terén.



MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyKedd Ápr. 09 2019, 10:36


to Damon

- A fotózás olyan „hobbi”, ami elég sok holmival jár, ha az ember komolyan csinálja. – világosítottam fel. Nem akartam én kioktatni, csak annyira adta magát a dolog, hogy nem bírtam lakatot tenni a számra. – Egyébként ritkán vállalok ennyire extrém munkákat, most csak így alakult. – vontam meg a vállaimat, mintegy mellékesen. Igazából semmi köze nem volt hozzá, nem is nagyon tudtam hová tenni, hogy miért osztottam meg vele eme apróságot.
- Megbízásokat csak hébe-hóba vállalok be. – pillantottam rá a napszemüvegem sötét lencséjének takarásából. Ha netán szeretett volna alkalmazni, mert kissé talán félreérthető volt a megjegyzésem. Nem ajánlgatni akartam magam a weboldallal, hanem egyszerűen csak reklámoztam magam. Kész munkáimból még simán vásárolhatott meg, de hogy pénzért cserébe készítsek előre megkomponált fotókat, az nagyon nem feküdt nekem. Ahhoz nagyon pénz szűkében kellett lennem, hogy belemenjek egy ilyenbe. Nem mintha ez a mostani meló nem azért lett volna, de egy ház megvétele igencsak megviseli a földi halandók pénztárcáját. Én meg nem születtem arany kanállal a számban sajnos. Akkor talán teljesen más lenne az életem, bár másrészt meg örültem neki, hogy mindent én építhettem fel magam körül. Beleértve saját magamat is egyébként, mert azon az éjszakán másfél évtizede elveszítettem azt a gyereket, aki voltam.
- Hát, pedig ez egy elég feltűnő járgány. – mutattam körbe a hajón. Persze, mondjuk az ember nyaralásnál hajlamos olyanokra is pénzt költeni a kényelme és a kikapcsolódása érdekében, amire máskor nem. Ezzel nem is volt semmi baj, főleg, ha telik rá az illetőnek. Nagyon úgy tűnt, hogy neki nincsenek efféle gondjai, de ezt csak magamban állapítottam meg. A világért sem szerettem volna pénzhajhásznak tűnni. Közöm sem volt az afféle nőkhöz, még távolról sem.
- Nem is tudom, hogy egyáltalán van-e nekem olyan, hogy szabadságon vagyok… - gondolkoztam el hangosan, inkább csak magamnak állapítva meg. Azt hiszem, hogy egy művész soha nincs igazán szabadságon. Különösen akkor nem, ha fotósról beszélünk, aki bármerre megy, ha megihleti a pillanat, már kattogtatja is a gépét. Én tipikusan ezek közé tartoztam, de emiatt soha nem éreztem azt, hogy munkamániás lennék, vagy akár csak megszállott. Ez ilyen, a pillanat ihleti a képeimet, nem divatfotósként tetszelgek.
- Az egyik kedvenc témám a vihar. – közöltem, mikor éreztem a hátamon a tekintetét a képek készítése közben. Még kattintottam két utolsót, aztán én is a móló felé vettem az irányt. Mivel sok cuccom volt, ezért kivételesen elfogadtam a segítséget, noha hozzászoktam, hogy mindent egyedül oldjak meg. Néha tehetek kivételt, igaz? – Úgy látom még a helyiek is úgy látják, hogy nagy vihar lesz. – néztem végig én is a pakolók seregén. Ha úgy érezték, hogy el kell rámolni a holmikat, akkor bizony tényleg nagy valami volt készülőben.
- Köszönöm! – dünnyögtem mind a segítség, mind a fuvar miatt az orrom alatt. Némán töltöttem az utazási időt, és csak a recepción szaladt ráncba a homlokom. – Nem! – egyértelműen ráztam meg a fejemet. - No estamos casados. – jutott eszembe hirtelen, hogy itt többek között a spanyol a hivatalos nyelv, bár angolul is tudniuk kellett volna.
- No hay habitación disponible, Signorina! – rázta a fejét tehetetlenül, megvonogatva a vállát.
- Azt mondja, hogy a lakosztályon kívül nincs szabad szobájuk. – közöltem kelletlenül, Gabriel felé fordulva. – Most mi lesz? – tettem fel a nagy kérdést, kényelmetlenül érezve magam. Ez abból is látszott, hogy egyik lábamról a másikra álltam. – Nem tudom, hogy hány nap ez. Keressek másik szállodát? – egyébként nem feltétlenül lett volna nekem gondom azzal, ha osztozni kell, csak rámenős sem akartam lenni. Patthelyzet, mert eddig pont én voltam olyan, mint aki mindenféle közeledést elutasít, most meg fordulna a kocka, mintha megéreztem volna a pénz szagát? Nem tudtam, hogy mit tegyek.
- Biztos teltház van a vihar miatt… - hol Gabrielt néztem, hol a recepciós nőt, aki egyre türelmetlenebbül toporgott a pult mögött, elnézve a gyülekező turistákat.

™️ • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyVas. Május 12 2019, 13:47


Holly  & Damon
Hey?
• • • • • • • • • • • • • •

Nem mintha fel szerettem volna bérelni bármire is, egyrészt, még a munkáit sem láttam, és bár csinos, de nem ez volt nálam a döntő, ha művészi képekről volt szó, hogy az illető, aki készítette, hogy nézhet ki a kamera mögött. Egyszerűen csak a tudását értékeltem, én hobbi szinten értek már amennyire a fotózáshoz. Mostanában kezdek belekóstolni abba, hogy milyen a rendezői szék, a kamera mögött ücsörögni, az is fárasztó meló, eddig csak átéltem, hogy milyen a forgatás, és nekem dirigáltak, állítottak be, de a kamera mögötti élet is érdekel, ahonnan a beállításokat készítik. Viszonylag csendben tettük meg az utat a hotelig, az én szavam is elakadt, és egyébként sem voltam az a fajta alak, aki csak úgy feleslegesen beszélt volna. Bár, elég viccesen festhettem férfi létemre egy kis gombóc kutyával a kezemben, mégsem érdekelt. Kihurcolkodtunk, igen, spanyolul nem tanultam meg, a spanyol szerepeket, amiben volt ilyen szöveg, azt mindig a bátyám játszotta. Ilyen életet élt, ahova nem akart elküldeni, én mentem. Volt ,hogy egy városban voltunk, de én nem élvezhettem annak látnivalóit sem, mert a forgatás után haza kellett mennem a szállodába, vagy az apartmanba, amit béreltek a szüleim, szerencsére, nem egy helyen laktunk, ki nem állhattam volna a bátyám, se hosszabb se rövidebb távon. Máig nem értem, hogy mire ez a színjáték, és még most is más valaki bőrében kellene élnem.
Hallgattam a diskurzust, és hátra pillantva láttam, hogy érkezik a többi turista is, így gyorsan döntöttem, majd alszom én a kanapén.
- Kiveszem, kivesszük. Te majd alszol a hálóban, én pedig a kanapén. annak ellenére, hogy egy nagy hajóval jöttem, voltam egyetemista én is, és aludtam kényelmetlen helyeken, remélem meg sem fog kottyanni a nyakamnak a kanapé, és van akkora, hogy kényelmesen elférjek rajta. De nem osztottam meg Hollyval, hogy pont ezen aggodalmaskodnék. Felesleges lenne elindulnod másik szállodát keresni, sok a holmid, itt legalább nem fognak elázni. – válaszolok a következő aggodalmas gondolatmenetére is.
Miután a recepciós látja, hogy dűlőre jutottunk, aláírom a papírokat, és átnyújtom adategyeztetés céljából az útlevelemet is. Ott valóban az igazi nevem van, amin Hollynak is bemutatkoztam.
Ezután, a minimum, hogy segítenek felcipelni nekünk a holmijainkat a szobánkba, amiről kiderül, hogy a földszinten van, egyáltalán nem bánom, és nem is itt a házban, hanem ki kell mennünk, egy fedett úton a bungallók irányába. Végül is logikus, ha a nászutas lakosztályról van szó, akkor jobb,ha kívül esik a vendégek hallószögén.
A bungalló egy nagy nappaliból áll, aminek a háta mögött ott a hatalmas ágy, és szerencsére van kanapé is, elég nagy, hogy elférjek rajta én is. Az ajtóbó oldalról is nyílik, meg az ekrélyről is le lehet menni egy kanyargósabb ösvényen a fehér homokos partra. A fürdőszoba, szerencsére vízvezetékes, de az is a hálóból nyílik, úgy tűnik nem sok privát terünk lesz, de egyébként igazán kellemes a hely. Hangulatosnak is gondolnám, leteszem a földre Joey-t és már körbe is rohan. Elbújik a kis dohányzó asztal alá. Én elfoglalom a nappali birodalmát, ahogy ígértem. Legfeljebb elhúzzuk a spanyol falat, az ágy végébe, majd úgy mindenki úgy lehet, ahogy akar, a lehetőségekhez képest.
- Akkor, enyém a kanapé. Nyugodtan fürödj meg elsőnek, aztán… majd utánad én jövök. és máris kipakolom, azt ami fontos, a kutya ágya, és a pelenka neki, már nem is szükséges, mert éjszaka már nem csinálja össze magát. A dohányzó asztalra teszem ki a ma éjszakai ruháimat, majd a nappali egyik fiókos szekrényébe kezdem berámolni a holmijaimat. – Ha gondolod, ide húzhatjuk a spanyol falat, hogy ne zavarjalak? – kérdezem tőle, miután végeztem a kiszemelt szekrényem telepakolásával.




MADE BY TORIE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai EmptyCsüt. Május 30 2019, 22:25


to Damon

- Hogy mi?! – kérdeztem vissza meglepetten, mert annyira elgondolkoztam azon, hogyan oldjam meg ezt az elég kellemetlen helyzetet, hogy fel sem fogtam teljesen. Nem tudtam, hogy mi lenne a legjobb megoldás, de nem is értem a végére elég gyorsan, mert máris megvolt a döntés, csak éppen az én fejem fölött.
- Öhm… ezt nem fogadhatom el! – jelentettem ki, mit sem törődve azzal, hogy mögöttünk mekkora sor halmozódott fel, és vélhetően mind szívesen lecsaptak volna arra a lakosztályra. Nekünk volt most elsőbbségi jogunk, és hiába sürgetett a recepciós, nem kívántam tágítani, amíg nem tisztáztuk ezt magunk között. Természetesen a szobát sem akartam annyiban hagyni, ha már hozzá tudtunk volna jutni a többiekkel ellentétben. – Igen, tényleg sok a holmim, de attól még nem száműzhetlek egy kanapéra… - néztem rá komolyan. Tényleg rosszul éreztem volna magam emiatt, ha kiűzném a hálószobából.
Végül hagytam, hogy elrendezzék a papírmunkát, de azért továbbra is húztam a számat, és elég kellemetlenül éreztem magam. Nagyon nem szerettem mások lekötelezettje lenni, mert utána mindig kényszert éreztem rá, hogy viszonozzam azt. Amúgy is, a kiszolgáltatottság érzése soha nem tetszett nekem, hiszen úgy nőttem fel, hogy gyakorlatilag csak magamra számíthattam. Jobban mondva, én hitettem el ezt magammal, hogy egyedül is képes legyek megállni a lábamon.
- Nem tűnik valami kényelmesnek… - adtam hangot a kétségeimnek a kanapét illetően, miután megkerestük a lakosztályunkat, és lepakoltuk a holmit. – Dehogy, nem zavarsz! – legyintettem, a zavarom ugyanis egyáltalán nem az ő jelenlétének szólt. Egyik lábamról átálltam a másikra, igazából szokatlan volt számomra, hogy ilyen tanácstalannak érezzem magam. – Igazából… nincs nálam semmi. – vallottam be. – Ebben a sok táskában csak a munkafelszerelésem van, hiszen dolgozni jöttem el a szállásomról. – magyaráztam, elhúzva a számat.
- Se törülközőm, se tisztálkodási eszközöm, de még csak egy hálóing sincs nálam, vagy egy póló, amiben aludhatnék. Ráadásul nem tudom, hogy van-e itt a közelben valami üzlet, ahol vásárolhatnék ezt-azt, mielőtt leszakad az ég, és ki se lehet majd lépni a szállodából. – közben a kétszárnyú teraszajtóhoz sétáltam, és kilestem a horizontra. Elég sötét fellegek gyülekeztek ott, és a villámok is megmaradtak. Nem sok jóval kecsegtetett a közeli jövőre nézve.
- Úgyhogy nyugodtan fürödj le, én meg megpróbálok szerintem keresni valami boltot. – adtam át a felajánlott lehetőséget. Amúgy is át kellett gondolnom, mégis hogyan kezeljem ezt a helyzetet. Napokra össze leszek zárva egy idegennel, aki ugyan nem volt egy utolsó látvány, viszont nem szoktam hozzá ahhoz, hogy az életemen másokkal osztozzak. Se rövidebb, se hosszabb ideig. Most pedig halványlilám sem volt arról, hogy ez meddig fog tartani, és a fürdőszobán, vagy a hotel közösségi terein kívül még csak el sem tudtam vonulni sehová, ha magányra vágytam. Kész katasztrófa ez az utazás, pedig a házam elfoglalása előtt ez lett volna az utolsó meló.
- Nem vagy éhes? – kérdeztem, váratlanul megfordulva. Oldani akartam a feszültséget, ami valószínűleg csak bennem létezett, de nem sok ötletem volt, hogyan tegyem. Kissé talán magamnak való típus vagyok, de a természetfotózás magányos hivatás.

:tm: • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damon & Holly - Aruba partjai
Damon & Holly - Aruba partjai Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Damon & Holly - Aruba partjai
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Damon & Michael Dumas
» 『 therefore i am 』Holly & Sky
» Blake & Holly
» Dragan & Holly
» Almost 10 year. Holly shit!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: