New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 120 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 101 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Rowan W. Mills
tollából
Ma 21:40-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 19:14-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 19:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Cat&Erik
TémanyitásCat&Erik
Cat&Erik EmptySzer. Júl. 11 2018, 18:35
Azt mondta, hogy segít nekünk, hogy nagyok legyünk. Azt mondta, hogy közösen dolgozva befuthatunk, meg azt is, hogy ez egy nagyszerű közös kaland lesz... erre a mai nagyszerű "közös kaland" az, hogy "anyuval" bevásárolni mehetek! Na jó, igazság szerint én mondtam neki, hogy mi lenne, ha a banda anyagi forrásait kicsit felszerelésbe forgatnánk, mert az intenzív turnézás azért adott a motyóinknak. Meg az is, hogy azért a mostani new yorki klub koncerteken a leharcolt felszerelésnek mi is adtunk még pár pofont, mert a vadabb színpadi akciók remek hírverést nyújtottak (ezt is ő ajánlotta) úgyhogy most össze kell vásárolni ezt-azt. Amit egyedül is bőven meg tudnék csinálni, elvégre, amíg nem irányított minket, addig én intéztem ezeket a dolgokat lelkiismeretesen és következetesen. Mégis mitől fél? Hogy a zenekar pénzén fél uncia füvet, meg egy rekesz piát veszek? Beismerem, aki először találkozik velünk, az jogosan gondolhat erre. Csakhogy annyira szeretem ezeket a zenekaros motyókat, hogy a világért se költeném másra a pénzt. De az is lehet, hogy pont ettől tart, hogy elszalad velem a ló az erősítők, hangládák, hangosító berendezések, keverők, füstgépek és pedálok világában, aztán több lesz a jóból a kelleténél. Ezt se mondanám irreális fenyegetésnek. A lakásom is olyan volt, mint egy hangszerbolt, mielőtt a próbaterem hangszigetelése be nem fejeződött. Sőt, kamasz koromban is a szerencsétlen kis szobámba be volt zsúfolva két negyven kilós ütött-kopott ENGL négyszer tizenkettes hangláda, rajta meg a száz wattos fej, aztán az ablakban meg remegtek az üvegek, amikor kisebb hangerőn gyakorolni kezdtem. Igen, még kisebb hangerőn is. Az alsógatyás fiókomból meg pedalboard-ot csináltam, a gatyák az ágy mellett laktak, a fiókban pedig hangoló, visszhang, zengető és egyéb pedálok kaptak helyet sorban bekötve egy táppal, amit kivehettem gyakorláshoz. Még koncerteztem is vele, az zseniális volt! Elmosolyodom az emlékre s közben elérem a bevásárlóközpont számunkra releváns üzletekkel berendezett részét. Ide beszéltük meg a találkozót, Két órára, amikor már mind a ketten felvagyunk és aktívak is. Karórám számlapjára pillantok, majd megállapítom, hogy gyorsabb voltam. Helyes. Nem szoktam késni, sőt, többnyire előbb szoktam érkezni mindenhova. A pontosság a királyok udvariassága, én meg... nos, igen. Meg elkészülni se volt nehéz, mert csak magamra rántottam egy fekete pólót, ami kapott egy adag parfümöt azért a biztonság kedvéért, hogy ne legyen semmilyen kellemetlen illata, hozzá a szokásos szűk kék farmer a töltényövvel, meg egy bőrkabát a hátán a banda logója és neve kézi festéssel. Imádom ezt a darabot. Na meg persze egy tornacsuka hozzá. Így támaszkodom a falnak és várok. Hozni kellett volna a lapos üvegem...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat&Erik
Cat&Erik EmptyCsüt. Júl. 12 2018, 11:26
Amolyan saját szabály, hogy tárgyalni mindig kipihenten menjek, de van az úgy, hogy nem jönnek össze a dolgok. Hajnali háromkor ért véget az egyik érdekeltségem debüt-bulija, sacc nyolc körül másztam ki valaki másnak az ágyából, ahol nem az alvás volt a napirendi program, a reggeli csúcsban rostokoló taxiban eltöltöttem fél órát miközben haladtunk öt métert, végül metróval ugyan de hazajutottam tízre. Négy órára lefeküdni nem láttam értelmét, inkább vagyok fáradt, mint a kevés alvástól duzzogósan bunkó... Smúzolni készülök, vagy mifene.
Erik persze annyit tud csupán, hogy vásárolgatni fogunk együtt. Ha egy kicsit jobban ismerne, gyanakodni kezdett volna már akkor, amikor felajánlottam, hogy elkísérem. Az adózás miatt úgyis átmegy a kezem alatt a számla, és ha sokallom az elköltött pénzt, akkor bizonyos tételeket letilthatok. Volt már rá példa másik csapattal, nem mintha éppen a munkaeszközeiken akarnék spórolni.
A bulvárfotós le volt beszélve, az ázsiai turistacsoport (túlnyomórészt lányok) nem. Beléjük botlottam a Starbucksból kifelé jövet, hogy a rajongócsajok lélegzetelakadós hápogásával, reszketeg halkan, izgatottan csillogó szemekkel mutogassak a viking felé: "ugye ti is látjátok, ez ő, a Blood Addict frontembere!" Noha ez New York, a Vegas-i trükk itt is működik, főleg a sárgák esetében, hisz nekik mindegy, hogy ki vagy mi az, kirándulás közben orrba-szájba fotózkodnak mindennel, ami kicsit is híres. Fél liter kávét szopogatva szemközt várom, hogy lemenjen a hirtelen rajongói roham, illetve a firkász is tudjon lőni pár képet, ezért csak nettó tíz perccel később élvezheti hát a társaságomat a megbeszélt két órához képest, bár kiszúrhatott már, hisz a horda alulról veri a százhatvanat.
A blúzom dekoltázsában pihentetett Police napszemüveget a kezébe nyomom.
- Tedd fel a fejedre, és menjünk. - A dizájner napszemüveg tökéletes kiegészítője a kevésbé márkás és drága ruhatárnak: összezavarja a felszínes és anyagias népeket, legyen az például egy bolt tulajdonosa, aki zene-motyók értékesítésével foglalkozik. Az átlagember drogériában, vagy ehhez hasonló bevásárlóközpontokban vásárol magának napszemüveget, közvetlenül a tangapapucsos-stand mellől. A Police mondjuk nem éppen csúcskategória, de rockzenészre nem adhatok Diort.
- Figyelj rám, gyönyörűm. A faszi esetleg hajlik rá, hogy szponzoráljon titeket, úgyhogy viselkedj rendesen odabent, rendben? Egyelőre nagyobb szükségünk van rá, mint neki ránk, de ezt ne éreztessük, ha nem muszály. - Erik szerelése után a sajátomat csekkolom a kirakatüvegben - ujjatlan, combközépig érő, lengőbordáig felsliccelt fekete blúz, alatta forrónaci amiből azért nem lóg ki a seggem. Mivel nem volt sem kedvem, sem pedig erőm vakolni, olimpiai karikák vannak a szemem alatt, nem mintha randizni készülnék.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat&Erik
Cat&Erik EmptyCsüt. Júl. 12 2018, 12:24
Azt a sunyi fajtáját! Már amikor érzékeltem, hogy késik, akkor gyanúsabb volt ez az egész. Eleve az is, hogy velem akart jönni vásárolni, mert ez azért ritka pillanat, de még volt, aminek a számlájára írhattam. Viszont most, hogy megrohantak Mao unokái, már tudom, hogy csapdába csalt. Én meg kényszeredett mosollyal szenvedem el, ahogy föléjük magasodva kell hónom alá kapni őket fotókhoz. Nem szeretem az ilyesmit, valahogy sokkal jobb, ha koncert után ülünk le meginni valamit, mint az ilyen üres akciók. Akkora hírnevünk pedig nincs, hogy ehhez hozzá kellett volna már szoknom. Sőt... a fekete buksik tengerén keresztül pedig őt szúrom ki, ahogy elégedetten mosolyog. Ördögi nőszemély. Komolyan, megérdemelné, hogy magamhoz húzzam ide és ő is élvezkedjen valahogy ebben az egészben, de ahhoz elég ravasz volt, hogy túl messze legyen... Szóval türelmesen tűrök, mesterkélt kedvességgel rendezek le mindent- és mindenkit, csak, hogy szabaduljak. - Na jó... - sóhajtok, feltéve a napszemüveget. - Mondjuk neked lehet jobban kellene, hogy ne nézzenek mosómedvének. - jelentem ki vidoran, miután megállapíthatom, hogy a hölgyemény nem sokat aludt, bár ennek ellenére is kifejezetten csinosan jelent meg. - Mikor viselkedtem ilyen helyen rosszul? - vonnám fel a szemöldököm, de a napszemüveg miatt sok nem látszana. - Már azért is, mert melóztam ilyen üzletben, szóval tudom, hogy milyen a fagyi másik végén. - vonom meg a vállam, elvégre valamiből élni kellett és ez nekem nagyon is testhezálló feladat volt, arról nem is beszélve, hogy így még több időt tölthettem kütyüjeim között és még többet tanulhattam meg róluk, amit kamatoztatni tudok. - Mondjuk éppen ezért azt se hagyom, hogy átverjen. - mert ehhez én értek jobban kettőnk közül. Cat jó menedzser, tökéletes üzleti érzékkel, de ezt a részét én értem jobban. - Még valami meglepetés mára, vagy csak a Yoko Ono kört tervezted be?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat&Erik
Cat&Erik EmptyVas. Júl. 15 2018, 10:51
- Baszódj meg, Erik. - Dünnyögöm a szám sarkában egy mosollyal, és a kezébe nyomom a kávéspoharamat: amikor azt mondtam, "hogy tedd fel a fejedre" akkor nem arra gondoltam, hogy "tárgyalni készülünk, tuti jó néven veszik ha eltakarod a szemed". Valamivel a hajvonala fölé tolom a kiegészítőt, néhány apró mozdulattal átrendezem pár szőkésbarna tincsét, és a szakállát is úgy veszem szemügyre, mint ragadozómadár a mezei nyulat. A viking nem rossz pasi, de az én (PR) mércémmel mért megjelenéssel még vannak gondjai.
- Ó, hol is kezdjem... - Tűnődök enyhe gúnnyal, mialatt visszaveszem a mancsából a kisebb vödörnyi koffeint, de a felsorolás elmarad. Nem azért, mert ne tudnék egy novellára való listát írni, hanem mert minden pályakezdő ügyfél elköveti ugyanazon hibákat. A háttéripar olyan, mint a korabeli királyi udvar: aki nem érti, hogyan játsszon a dögevőkkel, azt bizony lefejezik. A soron következő mondata ellenben úgy ér, mintha pofonvágott volna.
- Mi az, hogy átverjen? Mi az, hogy átverjen?! Lindström mégis mire gondolsz, mi fog történni odabent? - Nem szoktam felemelni a hangom, sőt, akkor vagyok a legdühösebb ha suttogni kezdek, és most azt teszem. Egyetlen mondatával felkúrta az agyamat, ahogy tenné bárki, aki megkérdőjelezi a hozzáértésemet a saját szakmámhoz.
- Komolyan ennyire amatőrnek tartasz, hogy nem tudok a helyén kezelni egy potenciális, ráadásul alsó-kategóriás szponzort, anélkül, hogy ismernéd akár a szerződési tervezetet? Intézd akkor egyedül kisfiam. - Intek széles mozdulattal az üzlet irányába, pedig legszívesebben gyomorszájon vágnám. Ahhoz képest, hogy szexeltem egy jót az éjjel, ami ugye kisimult idegeket kellene, hogy jelentsen, a harag nem csak a tekintetem mélyén parázslik, de szinte elektromos mezőt képez alakom körül. Tévedés ne essék, engem nem bánt, hogy Erik lekezel. Egyszerűen nem tűröm, hogy megtegye.
- Yoko Ono japán, ezek szerintem koreaiak voltak. - Sóhajtom rezignáltan, mint amolyan végszót - a tűsarkú ellenére is magasabb nálam, de ez soha nem okozott kisebbségi komplexust senki esetében sem. Leparkolom a fenekemet a legközelebbi padra, egyezményes jeleként annak, hogy menjen akkor intézze a dolgot, majd itt megvárom.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat&Erik
Cat&Erik EmptyHétf. Júl. 16 2018, 15:43
- Inkább nem, a baszogatás privilégiumát meghagyom neked. - vonom meg a vállam s cinkosan mosolyodom el én is, miután megfogtam a kávés poharát. Hagyom, hogy igazgassa a szemüveget saját elképzelése szerint, bár én úgy voltam vele, hogy majd akkor tolom fel, amikor beérünk az üzletbe, mert egyébként rühellem így a fejemen tartani a szemüvegeket. Például azért, mert nem tesz jót sem a szemcsi szárainak, sem a lencse tisztaságának, szóval... ha Cat így akarja, hát így lesz, ezen nem fogok pattogni, mert fölösleges lenni. A jelentéktelen apróságokban mindig engedek neki, mert így könnyebb az élet és mert megtanultam már bízni benne ilyen tekintetben. Nem sokakkal van ez így, de vele igen. - A végén, az eleje mindig unalmas. - tudom, hogy semmit se fog mondani, hiszen csak cukkoltam, de a kávéját azért visszakapja. Nekem nem kell, nincs benne rum és így nem az igazi... azonban a jelek szerint sikerül őt komolyan is felhergelni. - A kereskedők klasszikus játéka: pozícióját kihasználva össze akarja kötni a kellemest a hasznossal és olyan támogatást fog ígérni, ami üzletileg biztosan tuti, jól megéri, csak könnyen lehet, hogy valódi minőség tekintetében kisebb becsapás. - vonom meg a vállam, hiszen a legegyszerűbb vevőtől a nagyobbakig mindig megpróbálják az embert bepalizni valami olyasmire, amit ők jobban el szeretnének adni. Ez az általános trend. Cat kiakadására csak sóhajtok. Véletlenül elevenébe találtam, meg is tudom érteni, hogy miért, ezért maradok sokkal inkább türelmes és nyugodt. Mondjuk amúgy is türelmes alkat vagyok. - Nem vagy amatőr és nem is tartalak annak. Üzletileg sokkal inkább felkészült vagy, mint bárki, akit ismerek. - dőlök a falnak, ha már megálltunk. Felőlem sziszeghet itt halkan idegessége jeleként, nem zökkent ki. - Azt viszont talán belátod, mint józan szakember, hogy magukat a konkrét márkákat, termékeket én ismerem jobban mélységeiben és azt is én tudom megállapítani, hogy a banda sound-jához mi az, ami megfelel és mi nem. - fonom keresztbe karjaimat és magyarázok türelmesen. - Nem akartalak és nem akarlak megsérteni, csupán arra céloztam, hogy nem fogom hagyni, hogy ránk sózzon promoterként valami mást, mint amire szükség lenne valójában, még ha az amúgy jobb üzletnek is tűnik. - egyelőre nem érzem szükségesnek, hogy ecseteljem a dolgot részletesen, mert még azt hinné, hogy ki akarom oktatni, pedig, csak arról van szó, hogy ő menedzser és nem az ő dolga tudni, hogy mi a különbség az eltérő márkájú 6L6 végfokcsövek között, milyen a cliping dióda, vagy miért kell egy tipikus hangszóró kombináció a hangládákba... ahogy zeneírásba se engedném beleszólni, mert az meg egy producer dolga lenne... - Nem tökmindegy egy viccnél? - vonom meg a vállam, elvégre ez most marhára nem lényeges.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat&Erik
Cat&Erik Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Cat&Erik
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Isa & Erik & Jay
» Joy&Erik
» Erik & Édi
» Erik & Violet
» decode | Erik & Priya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: