New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 94 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 22:55-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Ma 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 22:20-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 21:59-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 21:50-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 21:48-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

In my rest(less) dreams, I see your face
TémanyitásIn my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptySzomb. Okt. 28 2023, 06:40


Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released from
the shackles of sin which bind them."



Halkan zizzennek a megsárgult, száraz falevelek a templom kövén, melyeket az utolsó, már erőtlen nyári szellők zavarnak beljebb, miközben bágyadt csillogással kúsznak át a vékony ablakokon a napsugarak, melyek az amúgy enyhén komor belsőt ezekben a délutáni órákban teljesen más hangulatba öltöztetik. A vaskos, tömör tölgyajtó mindkét szárnya szélesre tárva, én pedig egy öreg cirokseprűvel a kezemben hessegetem ki a színes leveleket a templomból. Még mindig szokatlan, hogy az általam okozott neszeken túl nem a csend terjeng, hanem egy hatalmas város monoton búgása, mely még éjjelente sem képes pihenni. Sosem voltak még ehhez hasonló tapasztalataim, hiszen életem során inkább a kisebb közösségekben mozgolódtam, s csak most jött el az az idő, mikor az egyik ismeretlen arcot követi a másik. Texasban a második napon már mindenkit be tudtam azonosítani a vonásai alapján, ám itt, Queens szélén még a második héten is akadnak bőven újoncok.  
Tudom, hogy a megjelenésem enyhén felkavarta az eddig porlepte, békés közösséget, hiszen a hívek mindegyike hozzá volt szokva James atya őszes hajkoronájához, mély ráncaihoz, s rekedtes, fátyolos hangjához, mellyel mindenki szívét képes volt megérinteni. Erre váratlanul megérkeznem én, a fiatal lelkész, akinek egy kicsit más a felfogása, kissé más a habitusa, s legfőképpen a kinézete. Ugyanis nagyon sokat számít a külcsín, nem mindegy, milyen vonások ülnek arcomon, mikor prédikálok. Nehéz megszokni egy új lelkészt, én azonban azt veszem észre, hogy lassan ugyan, de elfogadnak engem is az emberek. Aki pedig nem, annak számtalan társam tud majd utat mutatni.
Dolgom végeztével magamra hajtom az ajtó két szárnyát, mely után halk nyikorgás száll keresztül az öreg épületen. Jó látni, hogy ezt a templomot nem modernizálták, hanem megmaradtak a régi értékek, s nem veszett ki a meghitt hangulat. Ha elengedjük a külteret, még ahhoz a texasi kisvároshoz is hasonlít...
A misén kívül a mai terveim kimerülnek az iratrendezésben, illetve az egyik lelkes hölgy, ki naponta meglátogat itt, ajánlott egy remek vegetáriánus receptet, amit megígértem neki, hogy ki fogok próbálni. Nyugalom... Ez lesz a kulcsszavam a mai napra, s remélhetőleg az elkövetkezendőkre is. Érzem a sejtjeim mélyén, hogy jót fog tenni nekem ez a hely, felpezsdít majd a változás, s végre elengedhetem a háttérben tomboló Gonoszt, mely megint csak kitartóan dörömböl az ajtómon. Eddig mindig sikerült elűznöm őt, mindig visszatértem a helyes útra, s reményeim szerint ezekben az időkben végleg sikerül megszabadulnom tőle.  
Bár nem vagyok túlságosan oda a modern technikáért, de nekem is fel kell vennem a világ gyors ritmusát, így mikor nem épp az emberekkel foglalkozom, akkor a legtöbbször ott bújik a zsebemben a mobiltelefon, mely most is halk rezgéssel jelzi, hogy valaki épp rám gondol.  
Holnapra egy kisebb látogatást terveztem ugyan az egyik helyi közösséghez egy farmra, így miután most beszéltem a börtön egyik dolgozójával, utána egyből a farm lakóit hívom, hogy tájékoztassam őket a lehetséges késésemről, hiszen holnap tölti el utolsó óráit ezen a világon az egyik fogvatartott, s mindenáron meg akar nekem gyónni. Én pedig ott leszek vele, hogy ne kelljen magányosan átvészelni az utolsó perceit.
Az elkövetkezendő egy órában az egyik vallásos céggel egyeztetek a hátsó szobában, hiszen elvállaltam, hogy mikor időm engedi, akkor telefonon is elérhető vagyok az embereknek, akik nem csak New Yorkból tudják felvenni velem a kapcsolatot, hanem bármely államból. Muszáj kitöltenem az űröket, le kell foglalnom magam minden szempontból, hiszen minél többet agyalok, annál nehezebb lesz elűzni a Gonoszt. Ezt pedig csak úgy érhetem el, ha minél közelebb kerülök az Úrhoz.
Mikor visszatérek a templom homályába azzal a céllal, hogy gyújtsak pár gyertyát, hiszen a napsugarak egyre lejjebb kúsznak, meglepődve tapasztalom, hogy a gyóntatófülke ajtaja csukva, mely azt jelzi, hogy valaki ott bizony rám vár. Egy ismeretlen lelkészt még meg kell szokniuk az embereknek, s bő hetek szoktak eltelni, mire a többség képes megnyílni előttem. Belépek hát magam is a fülke másik oldalába, elhúzom a fedőt a rács elől, s fejemet az érdes fa támlának hajtom.
- Üdvözöllek, Gyermekem. Mi nyomja a lelked? - kérdem halkan, lassabb tempóban, igazán békés hangszínnel.  

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyCsüt. Nov. 02 2023, 06:57

“When God gives you a new beginning, don't repeat the same mistake.”


.

Szeretem a csendes, még sötétségbe boruló őszi reggeleket. Azt hiszem sosem volt igazán bajom ezzel, a maga nemében jócskán szeszélyesnek nevezhető évszakkal. Sokan vannak, akik nem szeretik. Mert esik az eső, reggel még elkél a nagykabát, délután, munkából hazafelé jövet meg már inkább csak nyűg.
Paul az utóbbi néhány hónapban korán indul munkába, és viszonylag későn ér haza. Ma sem alakult ez másképp, és miközben a kerek, az én két kezem által, decoupage technikával újjávarázsolt asztalnál ültem, tenyereimet egy bögre tea körül melengetve, nagyon sok minden átfutott a fejemen. Többek közt az, hogy hiába élek itt majd' fél éve, szinte alig ismerem ezt a várost, s bár hozzá vagyok szokva Idaho falls nyugodt, biztonságot nyújtó, meleg, barátságos közegéhez, azt hiszem már igazán itt volna az ideje annak, hogy a munkahelyemre vezető útvonalon kívül más "ösvényeket" is bejárjak. Talán könnyebb lenne a lelkemnek, meglehet, kevésbé mardosna a szülőföldemhez húzó honvágy, ami magányos estéimen még mindig egy az egyben képes bekebelezni. Mindez Hálaadás óta sokkal intenzívebben kapirgálja a mellkasomat, hiszen majdnem két hetet otthon töltöttem. Visszajönni olyan volt, mintha meghibásodott ejtőernyővel ugrottam volna ki egy repülőből. Tudod, hogy elkerülhetetlen lesz a becsapódás, de azért valahol reménykedsz a túlélésben...
Ma szabadnapos vagyok, így hát a reggeli gondolataimon felbuzdulva, úgy döntöttem, ideje felülkerekednem a félelmeimen, szorongásomon, és bevenni New York-ot. Ha többre nem is futja, legalább csak azt a városnegyedet térképezzem fel, ahol élek.
Odakint épp az a kellemes, gyér, ámbár még melengető napsütéses idő van, ami tökéletesen alkalmas egy kiadós andalgásra. Az autó úgyis szervízben van, tehát maradt a lábbusz.
Alapjáraton az a fajta nő vagyok, aki a nyári huszonöt fokban is képes dideregni, így bőségesen beöltöztem a bézs színű szövetkabátom alá. A mindenki -Rose és a húgom legalábbis ki nem állhatják-, szerint divatjamúlt, bordó-fekete csíkos garbópulóverem nyakát felhajtogatom egészen az államig, kordbársony, bőszárú, sötétbarna nadrágom szárát betűröm a csizmámba, így vagyok csak hajlandó dacolni a hűvös szelekkel.
Első utam egy, a lakásunktól nem messze található virágkötő üzletbe vezet, ahol selyempapírba csomagolva köttetek is egy ősziesebb hangulatú virágcsokrot, ami főképp apró, mezei virágokból, rezgőkből áll. Hiányzik a természet, a zöld, mióta ide költöztünk, mindig gondoskodom róla, hogy legyen friss, vágott virág az ebédlőasztalon. Mivel a reggeli már igen rég volt, az ebédről pedig teljesen megfeledkeztem, épp kapórajön az utamba eső, vintage stílusú kávézó, ahol kellemesen elfogyasztom a habos cappuchinomat egy szelet sütőtökös pitével egyetemben. Ha már ősz van...
Nem igazán mondható el Queensről, hogy New York turista csalogató, nevezetes látványosságokkal teli negyede, de a külső kerületi részekhez érve, azért elvétve még belebotolhat az ember csodás épületekbe. Mint ez a kápolna is, amit bő egy órányi gyaloglás után érek el. Hosszú percekig csak az út másik oldaláról csodálom, s közben végig azon morfondírozok, micsoda szégyen, hogy Katolikus létemre már vagy egy éve templom közelébe sem jártam. Mikor még otthon laktam, minden vasárnap templomba jártunk, a karácsonyi, éjféli miséről sem hiányozhattunk soha. Volt valami hátborzongatóan gyönyörű hangulata azoknak a pillanatoknak. Hosszas gondolkodás, önmagam győzködése után végül átkelek a túloldalra, ahol attól tartva lépem át a kápolna küszöbét, hogy talán valami felsőbb erő, aki látta a múltban elkövetett bűneimet, bármelyik pillanatban, gúnyosan az orromra csaphatja az ajtót. Odabent kellemes félhomály uralkodik, a rózsaablakon keresztül beszűrődő gyér napsugarak még mindig elkápráztatnak, akárcsak gyerekkoromban. A bejárattól nem messzire kihelyezett szenteltvízbe mártom ujjam, hogy aztán a tanult módon keresztet vethessek, majd lassan bátorkodom beljebb araszolni. Csend van és békesség. Csupán csizmám sarkának koppanásai visszhangzanak vissza a falakról. Az oltárnál meggyújtok néhány mécsest, majd dobok némi aprót a perselybe is. Ezt követően magamban elszavalok egy Miatyánk-ot, és tulajdonképpen már fordulnék is ki, de a gyóntatófülke látványa megakaszt. Emlékszem, gyerekként valósággal rettegtem tőle, talán csak a klausztrofóbiám miatt, vagy mert a húgom rendszerint azzal ijesztgetett, hogy maga az ördög lakik bent. Még most is kiráz a hideg, ha erre gondolok, de nem engedhetem, hogy a félelmeim irányítsanak, így kissé bizonytalanul bár, de elindulok a fülke felé. Mielőtt beülnék, azért megtorpanok, majd veszek egy mély levegőt, és megteszem azt, amihez ezelőtt sose volt elég bátorságom. Feszengve ülök a szűkös padon, majd közelgő, komótos léptekre leszek figyelmes. Nem tudom miért, de összeszorítom a szemeimet, és végig azt mantrázom magamban, hogy ez Isten háza, ide semmiféle ördögtől való gonosz lény nem teheti be a lábát! Összerezzenek, mikor a túloldalon megzörren az apácarács, a kellemesnek vélt hang azonban hamar megnyugtat. Talán még kicsit bele is pirulok.
-Oldozz fel Atyám, mert vétkeztem. - Azt hiszem ez a bevezető mondat a gyónás előtt. Na és most? Mit mondjak? Hogyan kezdjem? Én tudom mi az a bűn, ami alól feloldozást remélek, de mégis hogyan tárulkozzak ki egy idegen embernek egy ennyire kényes témában?
Amíg keresem a megfelelő szavakat, és próbálom rábírni magam a maradásra, végig azon jár az eszem, hogyan is kezdjek bele.
-Én... ártottam egy ember társamnak. - Talán nem ez volt a legjobb nyitány. Alighogy kimondtam, újból hosszas hallgatás következik, szégyenemben lehajtom a fejem, s az ölemben tartott virágcsokrot kezdem babrálni. Hirtelen felrémlik az a szörnyű nap, életem legborzasztóbb napja, a torkom elszorul.
-Ártottam egy embernek, mert egy tőlem magasabb rangú, befolyásosabb személytől ezt az utasítást kaptam. - Szégyen, vagy sem, néhol elcsuklik a hangom.
-M-mi-mit te-tehetnék Atyám, hogy fe-feloldozást nyerjek a bűnöm alól? - Az akarattal visszafojtott sírástól dadogni kezdek, majd egyszeriben elönt a kétségbeesés, a bűntudat, és bömbölni kezdek, akárcsak egy magára hagyott csecsemő.
-Elnézést, bocsánat nagyon sajnálom! - Szabadkozom sírástól elcsukló hangon, közben zsebkendő után kutatok kabátom zsebében. Más is sírta el már magát gyónás közben?

.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyPént. Nov. 03 2023, 07:22

Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released
from the shackles of sin which bind them."
Emberek vagyunk és vétkezünk, én azonban a kezdetekben, mikor még az egyetemen koptattam a padokat, nem gondoltam volna, hogy a világ bűnei ennyire szerteágazóak tudnak lenni. Hogy ennyiféle titok lappang csendesen az emberek között, s nem tudni, hogy egy lágy mosoly mekkora sötétséget fedhet el a külvilág elől. Senki sem születik rossznak. Mindenki ártatlan, mikor kibújik a biztonságot nyújtó anyaméhből, csupán e hely van tele olyan gonoszsággal, mely próbál minket leterelni a helyes útról. Sajnos, sokszor sikerül is neki. Arctalanul, hangtalanul lopózik közöttünk, hogy belénk fecskendezze mérgét...  
- Isten, akinek világossága felragyogott szívünkben, adja meg neked, hogy igazán belásd bűneidet és felismerd az ő irgalmas szeretetét! - felelem a számomra eddig ismeretlen hang irányába a fülke másik oldala felé. Keresztet vetek, majd némán hallgatom tovább a bizonytalan csendet, melybe annyi feszültség költözik. Az évek alatt megtanultam kiolvasni a hangokból az érzelmeket, és sokszor a mögöttes gondolatokat is. Kell időt hagyni nekik, hogy kibontakozzanak, ezért a betűimből font szavaim is mindig türelmet árasztanak magukból. Most is megvárom, amíg sikerül szavakba öntenie a túloldalt ülő hölgynek, hogy mi nyomja ennyire a lelkét, mely özönvízként zúdul rá, s kerek könnycseppek képében folyik a világra. Előhúzok ekkor reverendám zsebéből egy tiszta, hófehér zsebkendőt, majd amazt átnyújtom alant egy kis résen át, melyen csupán kezeink férhetnek át.
- Sok fájdalom nyomja a lelked, melyeket hónapok óta hordozol, Gyermekem. - állapítom meg hangosan, s megvárom, amíg megnyugszik egy kicsit. Időnk annyi, mint a tenger összes cseppje, én legalábbis egyáltalán nem sietek sehova.
- Mondd csak, ha ez a tőled magasabb rangú egyén nem utasított volna, mit tettél volna embertársaddal? - kérdésekkel szükséges rávezetni a probléma gyökerére, melyet nem feltétlenül találhat meg a vétkes az első beszélgetéskor. Megesik, hogy csak számtalan keserves próbálkozás után világosodik csak meg, ezzel azonban nincs semmi baj. Mások vagyunk, más lelki világgal.
- És ha nem cselekedtél volna az akarata szerint, hogy véled, mi történt volna veled? - ki kell deríteni a bűn mértékét, mielőtt egyáltalán feloldozást nyerhet. Azt már hallom, hogy megbánta, na de mit is pontosan?
- Próbáltál már bocsánatot kérni attól, akit bántottál? Ha őszintén elismerjük vétkeinket, akkor a legtöbb esetben az adhat feloldozást, akit bántottunk. - a templom csendjét eddig mi magunk töltöttük meg halk neszünkkel, azonban kérdésem után nem sokkal meghallhatjuk, amint nyitódik a kétszárnyú ajtó egyik fele. Halk, bizonytalan cipőkopogás halad végig a padok között, s hallhatóan tétován ugyan, de a csendes recsegésből le lehet szűrni, hogy helyet foglalt az illető.  
- Gyermekem, már nem vagyunk egyedül. - figyelmeztetem őt halkan, hiszen a fülkék nem hangszigeteltek, s ha nem szeretné, hogy még véletlenül is fültanúja legyen más a gyónásának, ebben az esetben kötelességem felhívni a figyelmét a harmadik félre. Én már megtettem a kezdeményezést, hogy ezeket a fülkéket tegyük át a templom egy másik helyiségébe, de ezt bizony engedélyezni kell a felsőbb vezetőknek. Egy ilyen zsúfolt városban sosem lehet tudni, hogy a sok ember közül épp kinek nyomja valami olyan a lelkét, melyről soha, senki nem szerezhet tudomást - rajtam kívül.  
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptySzomb. Nov. 04 2023, 07:13

“When God gives you a new beginning, don't repeat the same mistake.”


.

Különös érzés itt ülni. Az utóbbi néhány hónap az életemmel együtt valahogy a hitemet is megrengette kissé. Bár, valóigaz, én sose voltam az a fajta, elvakult hívő, mint mondjuk a családom. Ez most nem kifejezetten a szüleimre értendő, de tény, hogy sose hittem, kapcsolódtam olyan erővel Istenhez, ahogyan az egy Római Katolikus hitvallást gyakorló család tagjaitól elvárt lenne. Azt azért nem jelenteném ki sziklaszilárd határozottsággal, hogy nem létezik a Mindenható, hiszen nincsenek bizonyítékaink rá, ahogyan a létezésére sem, de azt hiszem könnyebb túllendülni a nehezebb napokon, ha elhiszem, hogy ő valahol ott van a világban és figyeli a tetteimet, meghallgat. Jelenleg egy "hírvivője" az, kinek vallhatok bűneimről. Gyerekként mindig úgy próbáltam megérteni, felfogni a papok és Isten közti kapcsolatot, ahogy a Mikulást elképzeltem az északi sarkon a dolgos kezű manóival, akikről bár kevés szó esik, valójában fontos szerepet töltenek be karácsony közeledtével. Habár, az ilyen és ehhez hasonló, az északi sarkon szövődött mesékből már tényleg kinőttem. De gyerekként jó volt elhinni, hogy létezik a nagy, fehér szakállas... Akkor minden könnyebb volt, nem kellett egy félhomályba burkolódzó, szűkös gyóntatófülkében várnom az ítéletre.
-Ámen! - Vetek keresztet az Atya szónoklata után, amit valamiféle köszöntésnek tudok be. Irgalmas szeretet. Létezik ilyen egyáltalán? De a legfontosabb kérdés mégis inkább az: Méltó vagyok arra, hogy egyszer ebben én is részesülhessek, és végre magam mögött tudjam hagyni a múltat, hogy aztán Isten újból a kegyeibe fogadjon? Azt hiszem ezek azok a kétes gondolatok, melyeknek meg sem kéne, hogy forduljanak a fejemben, főleg nem egy ilyen helyen.
Valójában a vártnál hamarabb sikerül leásnunk a probléma gyökeréhez, már csak az a kérdés, hogy mivel, és mennyi idő alatt lehetne kiirtani belőlem? Egy biztos, a jóga, relaxációs tréningek, a természetgyógyász, kineziológus, de még a pszichológus sem értek el maradandó eredményeket, bár mindenhol hangoztatták, hogy ők csupán segítenek túllendülni a nehézségeken, valójában rajtam áll, hogy mennyire sikerül odabent rendet tennem, elengednem ezt az egészet. Azzal együtt, ahogyan könnyeim feltörnek, mintha egy szikrányit könnyebbé válna a lelkem is. A túloldalról átcsúsztatott zsebkendő láttán sírva felnevetek, majd újabb hálálkodás áradat közepette el is marom azt.
Mikor a lelkifájdalmat említi, lehajtott fejjel heves bólogatásba kezdek, mintha legalábbis ő bármit láthatna ebből. Kérdése hallatán egy reszketeg sóhajt hallatok, fejemet megadóan döntve neki a fülke falának, egy bizonyos pontot bámulva a plafonon, amin keresztülhúz egy, odakintről beszűrődő, fehér fénysugár.
-Azt hiszem... azt hiszem egyszerűen csak fogtam volna a kezét, simogattam volna az arcát, hogy könnyítsek a helyzetén... - Mert normális esetekben ez történik, amikor már nem lehet mit tenni, csak várni a halált, ezzel szoktunk segíteni a haldoklón. A viszonylag könnyedén szélnek eresztett szavaimnak súlya csak azután tudatosul bennem, hogy kimondtam őket. Nem akartam ennyire konkrétan, egyértelműen az Atya elé tárni a valóságot, de már nem kezdhetek szabadkozásba, s vissza sem szívhatom, így csak megadóan sodródom tovább az árral, és minden erőmmel ide koncentrálok, a jelenbe.
-Akkor sose kerültem volna ebbe a helyzetbe. És az életem valószínűleg folyt volna tovább a megszokott medrében. Már rég hozzámentem volna a férfihoz, akit szeretek, talán a családalapítás is aktuális lenne, de... az a történés mindent beárnyékol, azt hiszem... És ameddig nem teszek rendet idebent... - Kocogtatom meg mellkasomat, mintha legalábbis láthatná. -...addig nem leszek képes úgy élni, és tervezni a jövőmet, mintha nem történt volna semmi. - A pszichológus azt javasolta, hogy kezdjük el szervezni Paullal az esküvőt, menjek el egy olyan emberrel ruhákat próbálni, akivel igazán jól érzem magam, kicsit szakadjak ki a mókuskerékből, utazzak haza. Ezekből egyedül a hazautazás az, ami megvalósult, de csupán a Hálaadás apropóján, és valahogy koránt sem a megszokott hangulatban telt.
-Nem tudok. Soha nem volt rá lehetőségem, mert... - Újabb reszketeg, gondterhelt, kishíján megint sírásba fúló sóhaj, válasz, majd hosszúra nyúló csend, amit csak az én hüppögésem szakít félbe néha, és már épp szólásra nyitnám a szám, hogy folytassam, de a kintről beszűrődő léptek, és a pap figyelmeztetése belém fojtják a szót.
-Mennem kellene. - Ejtem le fejem, újfent az ölemben pihenő csokrot mustrálva.
-Holnap visszajöhetnék? Valamikor délután...? - Bátorkodom feltenni a kérdést, előre félve a választól, mégis mit fog gondolni? Hogy ennyire félvállról, komolytalanul veszek egy gyónást. Isten majd megbocsájt. Remélem.
Ezzel felállok, és úgy lépek ki a fülkéből, mint akit száműztek. Kedvesen rámosolygok az idős hölgyre, aki időközben betévedt egy imára, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve, még az oltárhoz bátorkodom lépkedni, ahol a kikészített, üres vázába helyezem a csokrot, a selyempapírt kabátom zsebébe gyűrve. Hazáig úgysem bírná ki, az Atya hamarabb vízhez tudja juttatni őket. És legalább visznek egy kis színt a komor falak közé mielőtt elhalnak...

-Másnap-

Az autó továbbra is szervízben, Paul dolgozik, s bár nekem semmi kedvem szakadó esőben majd' egy órát gyalogolni újból, ettől függetlenül elindulok, az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó.
Gyorsan felszállok a leghamarabb érkező buszra, s immáron a járművön állva, a tömegben, félszegen elmosolyodom azon, hogy gyakorlatilag életemben először utazom buszon. Már ami New York-ot illeti.
Bő negyed óra elteltével már szállok is le, ismét az út túloldaláról méregetve csupán a kápolnát, s ahogy a sötétlő fellegek baljós árnyékot vetnek rá, már nem is tűnik annyira kedvesnek, szívet melengetőnek, mint a tegnapi, fáradt, őszi napsütésben. Ugyanolyan bizonytalanul, kissé talán feszülten lépem át a küszöböt, vizes kabátomat az egyik pad támlájára terítem, remélve, hogy ez nem illetlenség, majd a szokásos módon, a szenteltvízzel keresztet vetek. Egy pillanatra elnézek az oltár felé, ahol még mindig ott virítanak érintetlenül a tegnapi virágok. Ez melegséggel tölti el a szívem, még el is mosolyodom, majd a fülkék felé fordulok, amik a virágokkal ellentétben, valósággal megrémisztenek. Már nem is a zord kinézet, a klausztrofóbia ijeszt meg, inkább a gondolat, hogy tegnap mit mondtam odabent, és hogy vajon kapok-e még egy esélyt az Atyától. Végül lábaim megerednek a gyóntatófülke felé, az útközben vásárolt Latte-ék közül az egyiket behelyezem a fülkének azon az oldalára, ahol tegnap a pap ült, én magam pedig elfoglalom helyemet a túloldalon. A kávémat leteszem magam mellé a padra, s amint neszezést hallok a odaátról, megszólalok:
-Oldozz fel Atyám, mert vétkeztem. - Nem vagyok benne biztos, hogy ezt minden gyónás alkalmával elkell-e mondani, vagy idővel elhagyható...?
-Nem tudom, hogy szereti-e a kávét, Atyám, de remélem nem bánja, ha most vendégül látom egyre... - Félszegen, lehajtott fejjel elmosolyodom, amit egy gondterhelt sóhaj követ, hiszen itt nincs lehetőség időhúzásra, könnyed, a témát kerülő bájcsevejre. És főképp nem lenne okos döntés megvárni, hogy valaki újból betévedjen. Bár, az esős idő talán most inkább nekem kedvez...
-Sajnálom, hogy tegnap úgy elrohantam. - Ezt azért úgy érzem, hogy még mindenképp közölnöm kell vele. Már csak a lelkiismeretem végett is.
-Nos, azt hiszem azt kérdezte, próbáltam-e bocsánatot kérni attól, akinek ártottam... - Idézem fel szavait.
-Bocsánatot kértem tőle. A halotti ágyán, később a patológián is, és azóta is, minden este, lefekvés előtt. - Szégyenkezve hajtom le fejem, és most nagyon koncentrálok, hogy ne sírjam el magam megint, helyette azonban egy rossz szokásomnak kedvezve, idegességemben tépkedni kezdem a bőrt az ujjaimról.

.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyCsüt. Nov. 09 2023, 17:45

Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released
from the shackles of sin which bind them."
Mindig is borzalmasan nehéz feladat volt kezelni az embereket, s teljes szívvel és lélekkel rájuk hangolódni. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az bizonyosan hazudik. Hiszen hogyan is láthatnánk bele mások gondolatainak és érzéseinek a legmélyére? Hogyan láthatnánk az ő szemükkel? Hogyan tapasztalhatnánk meg azokat, melyek már a múltjukban léteznek? Ezekre csak az Úr képes. Én nem. Mégis megadom a lehetőséget arra, hogy közvetítsek mások felé, s tovább erősítsem a hitüket. A legtöbb esetben háttérbe tudom szorítani a személyes érzéseimet és megítéléseimet, olykor azonban ez rettenetes. Hiszen én is ember vagyok.
- Olyan állapotban volt ez az illető, hogy érezte volna a belőled áradó szeretetet és részvétet? Esetleg az érintésednek tudatában lett volna? - teszem fel újabb kérdésem a hölgy irányába, miután már kicsit apadtak azok a bús könnycseppek, s hangja újra tisztább valamivel. Hevesen dolgozik a lelkét gyötrő bűn, ez erősen érződik szegényből. Megbánta, ebben biztos vagyok.
- És mi történt volna az adott pillanatban, ha nem cselekszel a feljebbvalód akarata szerint? Kényszer alatt tartott akkor tán? Ez a munkádba, talán a megbecsülésedbe, esetleg a megélhetésedbe került volna? Mi volt az a konkrét érzés és gondolat, ami arra ösztönzött, hogy megtedd, amit tettél? - az ajtó felett haloványan beáramló fénycsíkon merengve próbálom átélni a másik oldalon ülő helyzetét, de egyelőre még kevés a részlet ahhoz, hogy egy nagy egészt tudjak komponálni belőlük. Ez a hölgy talán nem erre számított. A lelkészek többsége azért nem szokott leásni a részletekig, egyszerűen csak meghallgatja a másikat, s feloldozza a bűnei alól. Egy pár mondatból azonban hogy lehet leszűrni bármit is? Szerintem sehogy.
- Őszintén beszélhetsz, Gyermekem. - teszem hozzá békésen a kérdésözön után, megerősítve abban, hogy én nem táplálok előítéleteket, s bátran megoszthat velem mindent.
- A szeretett párod milyen ítéletet mondott a tetted felett? - fontos ezt is érinteni, mivel ha az ember egyedül van a problémáival, s kevés megértő fülre tud csak lelni, az még inkább növelheti a belső sötétséget, mely innentől kezdve az egész életre árnyékot tud vetni. Ezáltal pedig olyan értékes egyéneket veszítünk el, akik nélkül kevesebb a világunk.
Sajnos nem tudjuk teljes egészében kibontani a hölgyet, hiszen társaságunk akadt. Nem véletlenül figyelmeztetem őt halkan, hogy tegyen saját belátása szerint.
- Menj, Gyermekem, Isten hírével. Én mindig itt leszek, ha szükséged van rám. - a kedves hang megszűnik létezni, s én csupán akkor tárom ki a fülke ajtaját, mikor meghallom, ahogy csukódik a templom tömör ajtaja. Nem tudom, ki lehetett ez az idegen, de teljesen biztosan nem találkoztam még vele szemtől szemben. Különben különleges hangja biztosan ott tombolna az emlékezetemben.
A másnap első fele nagyon mozgalmasan telik el. Átveszek pár adományt, melyet a Queensben levő kis árváknak adunk tovább, kiknek arca mindig boldogságot és melegséget hoz a szívembe, hiszen náluk hálásabb embereket alig látni. Egy ártatlan, csillogó szem mindent megér. Azután fogadom a szerelőt, ki a pár hete elromlott templomi orgonát javítja meg, melyben én magam is segédkezek. Mindenhez is értek egy cseppet, hiszen ahonnan én származom, ott nem úgy mentek a dolgok, hogy egy csettintésre megjelent ötven szakember. Nagyon sokszor nekünk magunknak kellett megoldani mindent, s erre már az árvaházban is megtanítottak. Mindenért meg kell küzdenünk. Ez a folyamat a kora délutáni napsütéssel ér véget, s mikor a távolodó szerelő után intek, akkor tűnik fel, hogy a magasba nyúló házak közti nyílásokon át milyen borús fellegek kavarognak egyre közelebb felénk. Mire pedig végzek egy könnyed ebéd elkészítésével, mely egyszerű párolt zöldségekből és sült húsból áll, addigra már templomunk felett cikáznak el a villámok.  
Át is sétálok, hogy a nagyterem szélén behajtsam az egyik kisebb ablakot, mielőtt még a felkerekedő viharos szél kitépi azt a helyéről. Lépteim sietősen zúgnak át a megkopott padsorok között, s mikor csattan halkan az ablaküveg, akkor veszem csak észre, hogy a fülke egyik ajtaja csukva. Bűnös világot élünk... Kései ebédemet ezennel félre is teszem gondolatban, s nem kevesebb lelkesedéssel indulok meg a fülke irányába, ahol majdnem történik egy röpke kis baleset, hiszen kis híján egy pohárban landolok, melyről tán az utolsó utáni pillanatban húzom el a hátsó felem. A kis majdnem balesetet leszámítva azért enyhén megdöbbent az ajándék. Megesett, hogy hagytak számomra már süteményt, de kávét még sosem, s most annyira kitalálta a gondolataimat a túloldalt ülő, hogy hirtelen azt sem tudom, hogy mit mondjak... Köszönjem meg? De az olyan lenne, mintha elvárnék ilyesmit... Ám ha nem teszem, akkor egy aljas alaknak fogok tűnni. De ha mégis, akkor az még kellemetlen is lenne a számomra, ha egy egyszerű “köszönöm”-mel szúrom ki füleit, hiszen szabadkozni most nem tudok. Egyszerűen csodálatos, ahogy lemászik az első korty a torkomon, így végül a hallgatás mellett döntök - egyelőre legalábbis.
- Üdvözöllek ismét, Gyermekem. A vétek nem felejtődik, folytasd bátran. - felelem határozottan, de végül csak kényszert érzek, hogy reagáljak.
- Remek kávé, nagyon köszönöm! - felelem egy lelkes szusszanással végül, s talán nem tűnik így olyan kellemetlennek a helyzet. Megkezdjük közben beszédünket, s immáron kezdenek körvonalazódni a dolgok. Én természetesen nem ítélem őt. Ez nem az én dolgom.
- Halld hát szavaim, Gy... - ekkor váratlanul egy levegővétellel valahogy a torkomba kerül a kávé maradéka, melynek utolsó cseppjeit épp ezelőtt gurítottam le, ennek köszönhetően pedig talán tíz másodpercig is köhöghetek, annyira, hogy még ez az átkozott templom is visszhangzik! Az Úr bocsásson meg gondolataimért!
- Sajnálom. - nyögöm ki végül rekedten, aztán folytatom, mintha mi sem történt volna. - Arra nem gondoltál még, hogy az Úr szólította magához azt az embert, és Téged tekintett ehhez eszközének, ki segített neki? - elcsukló hangja ismét feltűnik számomra, s mivel az adakozás mindig erényem volt, így bár nem sok van nálam, amit adhatok a bánatára, de azért egy szem narancssárga-fekete színekben játszó cukorka gurul váratlanul arra a részre, ahol átnyújtottam a zsebkendőt. Én azonban nem szólok semmit, csak várom, hogy elvegye.
- Megkérdezted a feljebbvalódat amúgy, őt mi vezérelte arra, hogy azt az utasítást adja neked, amit adott? - teszem fel egyből kérdésem, mielőtt még hálálkodhatna.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptySzomb. Nov. 11 2023, 07:12

“When God gives you a new beginning, don't repeat the same mistake.”


.

Amikor az ápolói hivatás hullámhegyekkel-völgyekkel teli mezsgyéjére léptem, tudtam, hogy nem csupán arról szól az egész, hogy beadok néhány injekciót, gyógyszert, infúziót, és szólok pár nyugtató szót a betegeimhez. Tudatában voltam annak, hogy nem fogok tudni mindenkit megmenteni, hogy lesznek veszteségek, amik talán hetekig, hónapokig is kísérteni fognak mire végre túl tudok lépni rajtuk. Az onkológia egy olyan ága az egészségügyi ellátórendszernek, ahol bár néha becsordogál egy-két új beteg -sajnos-, a legtöbbje mégis olyan, akik már hónapok, vagy épp évek óta visszajáró páciensek, folyamatban van a kemoterápiájuk, vagy épp immunkezelést kapnak, és az ember akarva-akaratlanul is kötődni kezd hozzájuk. Nem csoda hát, hogy egy részünk velük távozik, ha eljön az idő... Az Atya kérdését hallva elgondolkozom, nagyokat nyelve szorítom vissza azt a kellemetlen, torkomat szorongató érzést, mely sírásra késztet... Mielőtt válaszolnék, veszek egy mély lélegzetet, amit aztán reszketve fújok ki. Néha azt képzelem, hogy ezekkel a mélyről származó sóhajokkal mindent kiűzhetek magamból, ami rossz érzéseket kelt bennem, és nem szolgálja a javamat, inkább csak még lejjebb taszít.
-A legtöbb ember haláltusájában eljön az a perc, amikor már semminek nincs tudatában, de tudományos kutatások kimutatták, hogy ha ismerős hangot hallanak, vagy csak megérintik őket, az agy még olykor felfogja ezeket az ingereket. Biztos könnyebb nekik így megvívni ezt a harcot, mint magukra hagyva, Morfiummal begyógyszerezve, amitől akár ijesztő hallucinációik is lehetnek. Én nem akarnék így távozni erről a világról. - Némi rejtett düh hallható ki hangomból, ahogy kissé intenzívebben belelovalok a témába, és újból ostorozni kezdem magam a tetteimért.
-Bocsásson meg! - Szólalok meg tüstént lelkiismeretemmel együtt. Nem szabadna ennyire indulatosan beszélnem róla, pláne nem mindenféle tudományt említenem Isten házában. Túl sok időm azonban nincs a sajnálkozásra, megbánásra, a következő kérdés ugyanis egy ágyúgolyó erejével csapódik mellkasomba. Nem az Atya tehet róla. Egyszerűen csak én vagyok ennyire gyenge, hogy még mindig túlságosan megrendít, ha beszélnem kell róla. Pedig részt vettem már számtalan bírósági meghallgatáson, bűnügyi kihallgatásokon, a pszichológus sem kímélt, mégis nehéz. Talán mindig is az lesz. Ez az én keresztem.
-Azt hittem, amit teszek, az egy megváltás lesz már a beteg számára. De talán, sőt, biztos, hogy etikusabb lett volna, ha az a személy... az az orvos megbeszélte volna a hozzátartozókkal. Akkor már hetek óta agonizált a beteg. - Több olyan szót is hallhatott az imént, amikből már könnyedén kitalálhatja, mi is lehet a foglalkozásom. Azt már inkább nem említeném, hogy ki akartam kérni erről a főnővérem véleményét, de Dr.Chen elég egyértelműen a tudtomra adta, hogy ennek a dolognak kettőnk közt kell maradnia, különben jelenti az osztályvezető főorvos felé a viszonyunkat. A viszonyunkat, ami soha, egyetlen percig sem volt valódi, és amit én inkább munkahelyi zaklatásnak neveznék, természetesen kizárólag az ő részéről... Ezekután nehéz Paulról beszélnem. Leginkább talán azért, mert soha, egyetlen percig sem éreztette velem, hogy hibás lennék, holott én is bűnös vagyok. Persze mindenek előtt hálásnak kéne lennem, amiért éjszakákon át dolgozott azon, hogy engem megmentsen a börtöntől, így született meg a bíró által megszabott, jóval enyhébb ítélet. Már ami engem illet.
-Paul... khmm... bocsánat, a vőlegényem képviselte a kórházat a bíróságon, mint ügyvéd. Mindent elkövetett azért, hogy rám enyhébb ítéletet szabjanak ki. Sikerült neki. - Mosolyogva lehajtom a fejem, ám ez a mosoly koránt sem nevezhető örömtelinek. Nem mintha számítana bármit is, hiszen a gyóntatófülkében teljesen arctalan, névtelen tudok maradni. Ám azt már nem kockáztatnám meg, hogy az Atyán kívül egy idegen is fültanúja legyen a gyónásomnak, így rövidesen a távozás mezejére lépek, a virágcsokrot meghagyva a kápolna oltárának, hátha nem fog annyira komor, szélsőséges látványt nyújtani az erre járóknak.
Tele kételyekkel, némi félelemmel, izgatottsággal térek vissza másnap, s ameddig várok a fülkében, abban sem vagyok biztos, hogy az Atya újból meg kívánja hallgatni bűneimet. Már ha arra gondolok, hogy tegnap miket gyóntam neki. Aztán meghallom a közelgő lépteket, azt ahogyan a túloldalon lévő pad kissé megnyikordul valakinek a súlya alatt, majd rövidesen az Atya hangja is felcsendül. Megkönnyebbülten, félszegen elmosolyodom. Kissé izgatott vagyok a kávé miatt, talán nem volt helyes, lehet, hogy a katolikus papok a kávéfogyasztást is olyan eredendő bűnnek gondolják, mint mondjuk az alkoholt... Éppen azért, a zord időjárás, s ama gondolat ellenére, hogy mi okból is vagyok itt, egészen felvirulok, mikor jó szemmel, vagyis, inkább szájízzel fogadja a kávét.
-Egé... - Befejezni pedig már nincs lehetőségem, a túloldalról érkező köhögés-prüszkölés ugyanis teljesen belém fojtja a szót. Próbálok lejjebb hajolni, hogy azon a résen, ahol tegnap a zsebkendő érkezett, belássak, meggyőződve arról, hogy nem fulladt meg a kávétól, de természetesen nem járok sikerrel, így ameddig újból meg nem szólal, csak remélni tudom, hogy túléli, bár legszívesebben átrontanék az Atyához, hogy saját szememmel megbizonyosodhassam róla, nincs-e szüksége segítségre.
-Jól van?! - Kérdem félszegen, mikor már képes megszólalni. Aggódva ráncolom homlokom, aztán rájövök, hogy itt nincs idő a gondoskodó szavakra, tettekre, s az Atya rövidesen rá is tér a lényegre, én pedig úgy érzem magam, mintha benne ragadnék egy szörnyű rémálomban. Az én térfelemre guruló cukorka látványa valahol mégis enyhít ezen a fojtogató érzésen.
-Köszönöm! Zöldalmás. A kedvencem. - Megmosolygom felismerésem, és már bontom is ki a csomagolásból.
-Igazság szerint, én már nagyon sok mindenre gondoltam, próbálom elhitetni magammal, hogy amit tettem, annak van jó oldala is. Nem hagytam tovább szenvedni, és nem fájdalmak közepette ment el. - Újfent lehajtom a fejem, ekkor felszisszenek, ahogy kiserken a vér az ujjamból, ott, ahol idegességemben a bőrömet tépkedtem az előbb. Jobb híján számhoz emelem ujjbegyemet, ettől remélve a vérzés csillapodását.
-A pszichológusom azt mondta, hogy gondoljak erre. A kineziológusom pedig, hogy ez egyfajta sorsfeladat volt számomra, amit nem tudtam elkerülni. - Talán nehezebben, rosszabbul hallhat, hiszen ujjamat továbbra is ajkaim közt tartom.
-Ő csak egy orvos. Azt hiszem egyszerűen csak várta már a végét. Hogy ne kelljen mindennap ugyanazokat a köröket lefutnia az aggódó hozzátartozóknál, és a viziteken. - Válaszolom meg kérdését meglepően könnyedén.
-Könnyebb lesz ez valaha? Lesz olyan nap, hogy nem ő lesz az első gondolatom reggel? Hogy nem fogok vele álmodni? - Sóhajtok gondterhelten. Ezt a kérdést a pszichológusom és a kineziológusom is más-más nézőpontokból válaszolták meg. Itt az ideje, hogy kikérjem egy harmadik fél véleményét is, olyanét, aki csupán egy személyben hisz.

.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyVas. Nov. 19 2023, 06:35

Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released
from the shackles of sin which bind them."
- “Biztos könnyebb így megvívni nekik ezt a harcot.” - ismétlem el halkan szavait, némi okító élt csempészve a betűk mögé. - Az utolsó időnkben csak az Úr fogja a kezünket. Biztosat pedig nem állíthatunk arról, hogy hogyan könnyebb másoknak rálépni az ösvényük utolsó szakaszára. Tán igazad van, Gyermekem, s békésebb, ha nem a magány engedi útjára. Ám ott van az is, hogy így csupán hátráltatod, s megnehezíted a dolgát. Ezt nem tudhatjuk. - a halál mindig is tabu volt az emberiségnek, olyan dolog, melynek említése is képes facsarni mások szívén. Mert ismeretlen. S ami ismeretlen, attól félünk.
- Ne kérj bocsánatot, nincs miért. - felelem lágyabb hangon, hiszen miért is fojtaná el az érzelmeit? Én tudom a legjobban, hogy ez mennyire nehéz, milyen rettentően kegyetlen feladat, ha titkolózni kell a világ előtt.  
- A fülkék itt mindenkinek feloldozást adnak, itt esély nyílik arra, hogy végre, legalább egyszer engedd ki azokat az érzelmeket, amik ott tombolnak benned. - toldom meg iménti válaszom, hiszen nem először hagyja el ajkait a bocsánatkérés. Gyötrődik belülről, de ha megnyitja igazán a csapot egy olyan ember előtt, ki nem ítélkezik felette, akkor azon kifolyhat az a temérdek lelki probléma.
- A hozzátartozók hogyan vélekedtek az állapotáról? Beszéltél velük erről? - halk köhintés hagyja el számat, melyet próbálok visszafojtani, mielőtt még kitörne belőlem, s megzavarnám ezzel a hölgy vallomását. Sajnos hiába próbálok intézkedni, a templom fűtési rendszerét nehéz helyrehozni, a hidegebb idők pedig hirtelen köszöntöttek be. Sajnos az előző atya nem foglalkozott olyan dolgokkal, melyek a hitéleten kívül esnek, így minden rám maradt.
- És milyen ítéletet szabtak rád? - még ennek kimondása is fájdalmat hoz nyelvemre, s bár nem látja a másik oldalt ülő, de egy gúnyos mosoly azért az ajkaimra kerekedik. Nevetséges az állami bíróság, s nagyon sokszor az egész rendőrség. Tudom, nincs mindenre kapacitás, s tudom, hogy nem kellene ezen a véleményen lennem... De aki például önszántából gyilkol meg egy ártatlan embert kegyetlen módon, annak miért kell számtalan esélyt adni az újrakezdésre? Kegyetlen elv a “szemet szemét”. Viszont én a támogatója vagyok titkon.
A beszélgetésünk megakad, azonban a következő viharos napunk új reményeket hozhat a túloldalt ülő számára, kinek némán áldom kedvességét, hiszen ez a város nem csupán a különleges édességekben remekel, de még a kávékban is. Ami persze kis híján megfullaszt, így bármennyire is próbáltam eddig visszatartani a köhögésem, most aztán úgy tör fel belőlem, mint egy vulkán. Látom a kis résen át, ahogy mozdul a hölgy, így esélyem nyílik elcsípni egy vörös tincset, de én mégis kicsit oldalra hajolok, hogy még véletlenül se lássa pirosló arcom, melyen még egy könnycsepp is átgurul.
- Persze. - válaszolom halkan, nem szeretnék szabadkozni, már így is kellemetlen a helyzet, úgyhogy gyorsan rátérek arra, amiért itt vagyunk mindketten ezen a borús délutánon. A cukorkát közben úgy tolom át a kis résen, mintha ez a mozdulat meg sem történt volna, a köszönetnyilvánításra is csupán némán bólintok.
- Sajnos vannak olyan döntések, amik borzalmasan nehezek, s valakinek mindenképp meg kell hoznia a végsőt. Tisztelendő, hogy ezt a nehézséget magadra vállaltad. Tán az Úr irányította a kezed, mikor megtetted a végső lépést, erre nem gondoltál még? Hogy Isten választott ki téged erre a nehéz feladatra, mert tudta, hogy te meg fogsz birkózni vele? Még ha most nem is így érzed. S valóban, mindenki előtt áll egy út, egy sors, amit be kell teljesíteni. - az utolsó kérdése nagyon fontos, mégsem tudok rá válaszolni, hiszen amint kimondanám az első békítő szót, váratlanul vágódik ki a templom ajtaja.
- Atyám, atyám! Itt van? Nagy baj van, sürgősen a segítségére lenne szükség, kérem! - egy idősebb, kétségbeesett férfi hang töri meg a meghitt csendet.
- Egy pillanat. - szólok át a fülke másik oldalára, s szinte kirontok onnan abban a pillanatban. Lihegve közli az öreg úr, hogy az unokája öngyilkos kísérletet próbált kezdeményezni, ami szerencsére nem sikerült, de most a pszichiátrián kezelik, s úgy viselkedik, mint akit annyira megérintett a Gonosz, hogy már a lelkét is elszívta... Mennem kell. Azonnal. Lépteim nagyon sietősen térnek vissza a gyóntatófülkébe.
- Nagyon sajnálom, Gyermekem, de nekem sürgősen el kell mennem. Bocsáss meg a gorombaságomért. A következő napokban várlak vissza szeretettel. - alig hallgatom meg válaszát, már futok is vissza, s az öreg úrral együtt szaladunk ki a templomból. Utánunk csak a csend marad.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyHétf. Dec. 11 2023, 16:33

“When God gives you a new beginning, don't repeat the same mistake.”


.

Egy lélekszakajtó sóhajjal fogadom be szavait, s hirtelen nem tudom eldönteni, hogy jó szándéktól vezérelve beszél, vagy gúnyolódni akar az általam mondottakon. A hit számomra mindig is különös, megfoghatatlan dolog volt, s bár egy részem hisz, mert ilyen neveltetést kaptam, a másik felem valahol mégsem tudja elfogadni, hogy Isten, bár látja szenvedéseinket, mégsem tesz semmit, csupán karba tett kézzel ül, és várja a dolgok végkimenetelét. A Biblia szerint Éva ette meg az almát, mégis Ádámnak akadt a csutka a torkán...
-Talán igaza lehet, Atyám. - Rebegem beletörődően, szavaim mélyről jövő sóhajba fúlnak. Akárhányszor a történteken rágódom, valahogy mindig ugyanoda lyukadok ki, nyilván nem véletlen. Bárhogy is próbálok kibúvókat keresni, azzal nyugtatni magam, hogy legalább nem szenvedett még hetekig, pokoli fájdalmakat megélve, és békében, nyugalomban tudta lehunyni a szemét, hiába akarom elhitetni magammal, hogy nem én vagyok a hibás, hogy az orvos befolyása alatt álltam, megfenyegetett, attól még megtettem azt, ami büntetendő, etikátlan. Akárhogy is, a lelkiismeretem nem nyer feloldozást, úgy érzem, a közhiedelemmel ellentétben, hogy esetemben az idő nem old meg semmit, helyette egyre rosszabb lesz, olyan érzés, mintha egy nyíltsebet, ahelyett, hogy összevarrnánk, hagynánk elfertőződni, nyakon öntenénk valami savval, hogy még a körülötte lévő szövet is roncsolódjon, biztos ami biztos, soha ne tűnhessen el nyomtalanul.
Bátorítása hallatán, miszerint ez a legalkalmasabb hely arra, hogy kibeszéljem magamból sérelmeimet, egy szomorkás mosoly terül szét arcomon, zavaromban az ölemben egymást matató, piszkálgató ujjaimat bámulom. Rátérve a hozzátartozókra, szorongás lesz úrrá rajtam. Az a fajta, ami nem enged teret a tiszta, épelméjű gondolkodásnak, amitől kavarogni kezd a gyomrod, és legszívesebben a világvégéi rohannál, hogy megszabadulj ettől a nyomorúságos érzéstől. Hónapokig a történtek hatása alatt voltam. Kizárólag akkor akadt némi csend, nyugalom a fejemben, mikor aludtam, bár kezdetben még az álmaimban is lidércnyomásként kísértettek a történtek.
-A felesége tombolt. Érthetően. Idegösszeomlást kapott. Azt hiszem ő az utolsó percig hitt a felépülésében, szerintem nem adtak pontos felvilágosítást neki a beteg állapotáról, hogy menthetetlen és a legrosszabbra kell készülni. Többször próbáltam kapcsolatba lépni vele. Hogy bocsánatot kérjek, felajánljam a segítségemet... - Egy pillanatra elhallgatok, és legszívesebben felpofoznám magam. Nem tudom mit gondoltam. Azt hiszem nem is voltak teljesen valósak, őszinték a szándékaim, önőzmódon inkább csak a saját, forrongó lelkiismeretem lecsillapításának érdekében ajánlottam fel szolgálataimat. Úgy hittem jóvá tehetem a megbocsájthatatlant. De a felesége meg se hallgatott, és azt hiszem ez volt a legnagyobb büntetés. Kegyvesztetté váltam, megingott a hitem, s magamba, a gondolataimba fordulva vártam az ítélethirdetés napját. Paul, aki a kórház védőügyvédje, annak ellenére, hogy senkinek nem beszélhetett az ügyről, a lehetséges kimeneteleiről, végig nagyon bizakodó volt, mindig azt hangoztatta, hogy könnyen megúszom a dolgot. Mosolyogtam, igyekeztem lelkesnek tűnni ezen hírek hallatán, ám legbelül azért fohászkodtam, hogy büntessenek meg, zárjanak börtönbe, kapjam meg szörnyű tetteimért a jogos jussomat, úgy éreztem csak akkor nyerhetek végre feloldozást. Az ítéletkor nem csak a halott felesége omlott össze, legbelül én is megtörtem, és fogalmam sem volt, hogyan tovább. Örülnöm, ünnepelnem kellett volna, ehelyett a bűntudat olyan mélységekbe taszított, amiből alig tudtam visszakapaszkodni. Akkor lendültem át a másik oldalra, mikor megbeszéltem egy titkos találkozót a férfi gyerekeivel.
-Van még két felnőtt gyereke. Egy férfi és egy nő. Bár látszott a csalódottság a szemükben, de tudja mit mondtak? Köszönöm. Megköszönték, hogy az apjuk nem kínok között, szenvedve ment el. - Ahhoz hasonló, mélyről jövő sóhajt tör fel mellkasomból, mint amit akkor is hallattam, mikor ezeket a szavakat kimondta a fia. Olyan érzés volt, mintha az akkor már hónapok óta a szívemet szorongató láncok szabályszerűen lerobbantak volna a mellkasomról.
-Néhány évig nem dolgozhatok kórházban, se más, egészségügyi intézményben. - Újfent lesütöm tekintetem, valahányszor kimondom a bíróság által kikiáltott ítéletet, úgy önt el a szégyen, mint amikor életemben először hallottam azt...
Az Atya fuldoklása hamar eltereli a gondolataimat, csaknem teljes készenlétbe helyezem magam, ha esetleg életet kellene mentenem. De szerencsére a vészhelyzet hamar elhárul, s ettől megkönnyebbülök. Soron következő szavaira egy szomorkás mosoly ül ki arcomra, és most igazán hálás vagyok azért az apácarácsért, ami kettőnk közé ékelődik, és segít mindkét félnek teljes inkognitóban maradnia. Teljesen remény, és hitevesztetten biccentem fejem a fülke hátának, behunyom szemeimet, és egyszerűen csak hallgatom az "Isteni szónoklatot", a kellemes, nyugodt hangot amihez nem tudok arcot társítani.
-Talán igaza van, Atyám. - Sóhajtom bele a csendbe, úgy fordítva fejemet a másik irányba, mintha végre szembe találhatnám magam a túloldalon ülő lelkész teljes valójával, ám csupán sejtelmes árnyakat látok, melyek arra engednek következtetni, hogy valóban fellelhető valaki a túloldalon.
A hosszas csend közben, melyet valószínűleg ő is arra használt, hogy kicsit elmerengjen a kimondatlan gondolataiban, hirtelen rengeteg kérdés megfogalmazódik bennem, olyanok is -kissé személyesebb hangvételűek-, melyeket talán jobb lenne magamban tartanom. Így hát kettősérzések kerítenek hatalmukba, mikor valaki berobban a templomba, és az Atya segítségéért fohászkodik. Szégyenkezve hajtom le fejem, ugyanis meglehetősen önző dolgok jutnak eszembe, melyek a váratlan vendégnek szólnak. Talán azért viselem ennyire nehezen az újabb megszakítást, mert hónapok óta a lelkész volt az első olyan ember, akinek őszintén kitárulkoztam, akiről tényleg úgy tűnt, érdekli mi zajlik bennem. Kurtán köszönök el tőle, talán némi csalódottság is fellelhető hangomban, s néhány pillanat múlva magam is elhagyom a fülkét. Hosszú, fekete reverenda, és sűrű, göndör, sötétlő fürtök, melyeket először, s minden bizonnyal utoljára látok az Atyából. Ugyanis soha többé nem jövök! A következő napok azzal teltek, hogy meggyőzzem magam arról, kétségkívül ez a helyes lépés. Ám ahelyett, hogy belenyugodtam volna a döntésembe, még nagyobb zűr keveredett az egyébként sem túl békés vizeken evickélő fejemben... Minél több idő telt el az utolsó "találkozásunk" óta, annál nyugtalanabbá, feszültebbé váltam. Mint amikor úgy érzed, valami hiányzik az életedből, és ez a nyomorult érzés annyira a hatalma alá kerít, hogy nem találod a helyed, nem tudsz tőle gondolkodni... Abban a reményben jöttem ma el dolgozni, hogy itt majd talán elterelődnek a gondolataim. Persze Rosenak szinte rögtön feltűnt, hogy valami nincs rendben, de nem különösebben firtatta a dolgot, én pedig jobbnak láttam nem beszélni róla. Még a végén félreértené... Nagyot sóhajtva teszem be magam mögött az itt dolgozók számára fenntartott konyha-ebédlő ajtaját. Örülök neki, hogy egyedül lehetek. Elolvasom Paul szokásos, reggeli üzenetét, amitől fel kéne pezsdülnöm, a szívemnek meg kellene lódulnia, de most valahogy egyáltalán nem villanyoznak fel a költői remekműveket megszégyenítő sorok. Éhes sem igazán vagyok, de ha nem akarom, hogy megint a padlóról kelljen összekapargatni a kórosan alacsony vércukorszintemmel együtt, ezzel újabb támadási felületet adva a rosszakaróimnak, valamit muszáj leszek leerőltetni a torkomon. Így hát rövid hezitálás után csinálok magamnak egy cappuchinot, bedobok két szelet kenyeret a pirítósba, majd a még otthonról, anyáék kertjéből szedett paradicsomok után nyúlok, s míg a pirítósokra várok, elkezdem felszelni a koktélparadicsomokat. Szorongás lesz úrrá rajtam, amint kisvártatva nyitódik, majd csukódik az ajtó. Fojtogató gombóc telepszik torkomra, ahogyan a lassú, komótos léptek zaja közeledik hozzám. Zavaromban megköszörülöm a torkom, felfestek egy mosolyt, és a léptek tulajdonosa felé fordítom a fejem. A pap látványa hidegzuhanyként fogad, egyrészről azért, mert mindig olyan rideg, és távolságtartó velem, másrészről pedig azért, mert a göndör fürtökről hirtelen egy ember jut az eszembe...
-Ááá basszusbasszus! - Sikkantom, amint a kés mélyen belevág ujjbegyembe. A lüktető, élénkpiros vér megállíthatatlanul hömpölyögni kezd a kezemből, összemocskolva ezzel gyakorlatilag mindent magam körül a munkalapon.
-Bocsánat! Bocsánat! - Szabadkozom, és jobb híján egy fájdalmas szisszenéssel egyetemben hideg folyóvíz alá tartom ujjamat.

.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyPént. Dec. 22 2023, 06:08

Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released
from the shackles of sin which bind them."
Mindig arra törekedek, hogy az empátiát szinte harapni lehessen a hangomban, azonban nem ez a világ legegyszerűbb dolga, hiszen az élet számtalan területén vannak hiányosságaim. Nem tudom, milyen egy szülő, gyermek vagy bármilyen családtag elvesztése, hiszen sosem éreztem még azt a mélyreható gyászt, mely képes felőrölni a lélek minden apró porszemét is. Ilyen a sorsa azoknak az árváknak, akik sosem kerülnek egy szerető családhoz, s egyedül kell megbirkózniuk az élet nagy dolgaival. Ugyanakkor minden erőmmel azon vagyok, hogy segítsek, s tudom, hogy a szavaimat az Úr vezérli, hogy eljussanak az emberek szívéhez és lelkéhez.
- Sajnos a fájdalom sok mindent képes elrejteni, s felerősíteni egyaránt. Nem lesz szép, amit most mondok, de egy haldokló ágya mellett hajlamosak vagyunk az önzőségre. Tudjuk, hogy el fogjuk veszíteni, és ez "nekünk" fáj. Tudjuk, hogy már csak az emlékekben fog létezni, és a megszokott hétköznapi dolgok már többé lesznek ugyanolyanok. Nem halljuk a hangját többé, nem érezzük az illatát, nem látjuk a mosolyát. Ebben mind ott van az “Én”. Nekem fog hiányozni. Nekem fog fájni az elvesztése. És ilyenkor megeshet, hogy nem a haldokló érdekeit nézzük, márpedig ha ennyire szenvedett, ahogy említetted, akkor az lehetett neki a legjobb, ha végre az Úr oldalára kerülhetett. Ugyanakkor... - biztatásom melegséget ültethet a kettőnk közti légtérbe, utolsó betűim azonban megakasztják ezt. - Valóban bűnt követtél el azzal, hogy a saját kezedbe vetted egy embertársad életét. Gondolkodtál már azon, hogy visszaadd a világnak azt, amit elvettél, csak más formában? A megbánás hosszú folyamat, de nem lehetetlen. - hangom ismét békésebb vizekre evez. Meglehet bánni a bűnöket, s ezért tenni is lehet. A fal másik oldalán ülő hölgy amúgy is úgy tűnik, hogy csak őrli magát a tette miatt, s nem leli meg a feloldozást. Szerencsére sok ötletem van erre.
Sajnos nem tudjuk kibontakozni megint csak a beszélgetésünket, hiszen az élet megint elszólít máshová. Reménykedek egy újabb találkozóban az elkövetkezendő napokban, hiszen örülnék, ha a szomorkás hang boldogabbá változna, s megismerhetném azt az oldalát is a bús hölgynek, ami mentes mindenféle bajtól. Ez azonban elmarad, pedig talán a kelleténél többször is bekukkantok a fülke irányába, hátha vár rám... Egy hét elteltével pedig csökken a remény, aztán végül teljesen elúszik. Érthető. Sokan nem térnek vissza hozzám, meggondolják magukat, vagy rájönnek, hogy rossz ötlet volt elmondani a legféltettebb titkukat egy ismeretlen személynek, és a legjobb megoldásként az eltűnést látják. Megértem. Mint oly sok mindent.
Pár nap múltán elérkezett az egyik leghálátlanabb teendőim egyike, melyet ugyan én vállaltam el, mégsem egy hálás feladat látni mások halálát, hiába egy börtönről van szó. Mégis, mikor igényt tartanak egy lelkészre, akkor én ott vagyok mellettük, bármilyen hatalmas bűnt is követtek el előzőleg, hiszen ennyit mindenki megérdemel.
Gondterhelt lépteim most az étkező irányába vezetnek, hiszen érzem, hogy a fejem kótyagos, a gondolataimat nehezen tudom rendezni, s abban reménykedek, hogy egy erős kávé egy kicsit szintre tud hozni, bár tudom jól, hogy a szemem alatti sötét karikákat nem fogja eltüntetni. Belépve egy vörös hajzuhatag fogad nekem háttal, kiről nagyon is jól tudom, hogy kicsoda... Illetve, a nevén kívül semmit sem tudok róla.
- Üdvözlöm, Elisabeth. - köszönök halkan, talán kissé kimérten és távolságtartóan. Tudom, kegyetlenség ez részemről, de mikor megpillantottam őt először, számtalan álmatlan éjszakát okozott számomra, hiszen pontosan úgy néz ki, mint Ő. Eleanor. Pedig ő meghalt a tűzben évekkel ezelőtt, magam láttam az égett holttestét, én azonosítottam be őt... S most itt áll előttem. Szinte ugyanazok a vonások, ugyanaz a vörös hajkorona, mely régen még engem is képes volt bűnbe csalni. Fájó emlékek, sötét foltja a múltamnak. Ezért tartom a távolságot, s ezért nem beszéltem még vele egyetlen szót sem. Talán most először köszönök az irányába, abban bízva, hogy ezzel le is tudtuk a kötelező társalgást. Ám ez nem így történik.
Az apró kis baleset még hagyján, ám mikor megszólal...
- Elnézést, nem ismerjük mi egymást valahonnan? Annyira... Ismerős a hangja... - gondolkodás nélkül nyúlok a papírtörlőért, ami most épp nem túl higiénikus, de arra tökéletes lesz, hogy elállítsuk a vérzést.
- Adja ide a kezét, majd én segítek. - mosolygom irányába, ezúttal mintha megszűnt volna minden hidegség, amit eddig mutattam felé. Ugyanis nagyon jól tudom, hogy ki ő. A hang, melyet annyira hiányoltam az utóbbi napokban. Egy bűnös lélek, ki feloldozásra vár.
- Nem gondoltam volna, hogy itt találkozunk újra. - jegyzem meg épp azzal a melengető hanggal, melyet már megszokhatott a fülkéből. - Jobb lesz, ha ezt bekötjük, mielőtt még véletlenül belekerül valami szennyeződés. Segíthetek? - kérdem tőle az elsősegélyláda felé biccentve.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptySzomb. Márc. 02 2024, 18:06

Jeremiah&Lisbeth
“WHEN GOD GIVES YOU A NEW BEGINNING, DON'T REPEAT THE SAME MISTAKE.”
Álmatlan, rémképekkel teli éjszakákon át mondogattam magamnak, hogy nem én vagyok a hibás, illetve, nem egyedül én vagyok a felelős a történtekért. Hogy bármennyire is erkölcstelen volt a tettem, mégis csak segítettem annak a szerencsétlen földi halandónak, hogy ne kelljen épésszel megélnie a haldoklását. Nem egy embert láttam már belefulladni a saját tüdőödémájába, csak mert a család foggal körömmel a Morfin adás ellen volt. Egy kis időre  meg is nyugodott a lelkiismeretem -talán jobb szó rá inkább az, hogy háttérbe vonult-, az agyam is végre fellélegezhetett a nyomasztó, depresszív gondolatok alól. Hogy ne riasszam fel Pault, ilyenkor rendszerint kimentem a konyhába, főztem magamnak egy nyugtató kamilla, vagy épp citromfű teát a békésebb alvás reményében, a jövőről álmélkodtam, csodálkozva figyeltem a konyhaablakban éledező gyógy és fűszernövényeimet. De az éjszakák valahogy mindig túl hosszúak voltak ahhoz, hogy a lelkiismeretem csak úgy végigaludja őket... Piszok nehéz volt a szépre, jóra összpontosítani, és ezt sokan nem, vagy csak nagyon nehezen értették meg a környezetemben. Mindamellett, hogy felvillant némi remény bennem az atya megértő szavai hallatán, valahol rendkívül kétségbeejtő, hogy egy idegen több megértést, szimpátiát sugall felém, mint a saját családom, vagy épp a vőlegényem. Hiszek a sorsszerű találkozásokban, abban, hogy ennek így kellett történnie, talán Cross atya lesz, aki segítő jobbot nyújt felém, és kihúz ebből a sötét, feneketlen veremből, ahol fogaikat csattogtató, kiéhezett krokodilok várják, hogy végre lemarhassák az utolsó húst is csontjaimról. Szavai újfent elgondolkodtatnak, s anélkül válaszolok rájuk, hogy átgondolnám mit is mondok...
-Fogalmam sincs, hogyan tudnám azt megtenni. Ültessek fákat?! - A válaszom egy tőlem nem megszokott szarkazmussal átitatott kérdés lett, s amint a szavak legördülnek ajkaimról, már meg is bánom őket. Kínos csend következik, fejemet bűnbánóan szegezem le, s mielőtt esélyem adódna a bocsánatáért esdekelnem, addigra az atya ismét sürgős távozásra fogja, én pedig csupán remélni tudom, hogy nem én, s az illetlen szavaim voltak továbblépésének oka.
Egészen naivan azt gondoltam, ez a mai nap is pont ugyanolyan lesz, akárcsak a többi. Azt azonban koránt sem sejtettem, hogy a sors egy újabb gonosz, ördögi tréfát igyekszik űzni velem, s mindamellett, hogy szerencsétlenül elvágom az ujjam, Cross atya valódi kilétére is fény fog derülni. Örök kíváncsi természetemből adódóan nyilván bökdöste a fantáziámat annak az embernek a teljes valója, akinek több, egymást követő napon kiöntöttem a lelkemet. Minél inkább megnyíltam neki, annál jobban éreztem, hogy meg kell ismernem annak a mély, kellemesen hűvös baritonnak tulajdonosát, aki az apácarács másik oldalán ül, s végeláthatatlan nyafogásomat hallgatja. Annyira fürkészem az arcát -már-már illetlenül sokáig-, hogy szavai csupán megkésett visszhangként jutnak el hozzám, abban sem vagyok biztos, hogy jól értettem-e, amiket imént mondott.
-Nos, ami azt illeti, én se gondoltam volna, hogy itt fogunk újra találkozni. - Hangom magasabban cseng az alap hangszínemnél, meg-megremeg valamennyi szó alatt, s átadva magam a teljes "sokkélménynek", nem is igen tiltakozom, amint kezem után nyúl, hogy egy papírtörlővel elállítsa a vérzést. Mintha nyakon öntöttek volna egy vödör jeges vízzel. Becsapva érzem magam, pedig ő sem sejthette, hogy akivel nap, mint nap kapcsolatba került a gyóntatófülkében, s akire a börtön falai között valósággal úgy néz, mintha szellemet látna, ugyanaz az ember. És most jön a következő kérdés: Hogyan tovább?
-Hogy mondja? - Hebegem teljesen összezavarodva, a világ szinte forog velem, és bizton állíthatom, hogy nem a vérveszteség, s annak látványa okolhat sápadttá vált arcszínemért. Még mindig tágra nyílt szemekkel, szinte riadtan méregetem az előttem álló papot, próbálom összerakni a kirakós darabkáit, de egy ponton minduntalan megakadok.
-Jól vagyok, csak egy kis vágás... - Szabadkozom, görcsösen próbálok természetesen viselkedni, de minél inkább normálisnak akarok tűnni, annál jobban belebonyolódom ebbe az egészbe.
-Itt tartanak elsősegély ládát?! - Meglepetten vonom fel rezes árnyalatú szemöldökeimet. Mindenképp logikusabb lépés lenne a részemről, ha inkább elvonulnék törzshelyemre, az orvosiba, és az ott fellelhető eszközökkel, kötszerekkel ellátnám ezt a kis vágást, de aligha akarom, hogy a doktornő aggódni kezdjen, esetleg felfújja a dolgot, és holnap már szárnyra is kapjon rólam valami újabb szaftos pletyka. Tehát maradok inkább az "A" verziónál. Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a két rossz opció közül ez a jobb...
-Kell lennie a dobozban steril gézlapnak, fertőtlenítőnek, talán még ilyen sebszéleket összehúzó ragtapasznak is. Azokkal általában megúszható a fércelés. - Adok némi támpontot az atyának, hogy miket is kell keresnie, közben lerogyok a legközelebbi asztalhoz, s amiközben előkerül a táska, majd Cross atya szakszerű ellátásba kezd, egyszerűen képtelen vagyok levenni róla a tekintetem. Alaposan kielemzem arcának minden egyes vonását, a göndör, fekete, kesze-kusza fürtöket, a kissé csontos, hosszú ujjakat, amik zord kinézetük, hűvös tapintatuk ellenére mégis meglepően óvatosan, finoman bánnak sérült tagommal.
-Először a fertőtlenítő... - Adom az instrukciót egész halkan, kissé félénken, s amint a hideg folyadék ujjamra löttyen, felszisszenve összerándulok.
-Minden rendben. Csak hideg. - Szólalok meg gyorsan, még mielőtt elbizonytalanodhatna, s ezután már csendben maradok, annyit teszek csupán, hogy ép kezemmel közelebb lököm hozzá mindig azokat a dolgokat, amik épp következnek a sebellátásban.
-Nagyon profi, atyám! - Görbül szám egyik sarka egy elismerő, ámbár félszeg mosollyá, amely azon nyomban tova is illan, hogy eszembe jut az a rideg távolságtartó magatartás, amit felém tanúsít már a kezdetektől fogva.
-Hálás vagyok a segítségéért! Bevallom őszintén, azt hittem nem kedvel engem. - Adok hangot végül a lelkemet marcangoló kételyeimnek, aggódva vonva össze szemöldökeimet, félve a válaszától.
note: valami valami | words: XXX | tag: @Jeremiah Cross


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face EmptyCsüt. Márc. 07 2024, 19:36

Elisabeth & Jeremiah
"It's time for mankind to be released
from the shackles of sin which bind them."
Amióta először megpillantottam ezt a vérben ázott hajzuhatagot, mely faltörő kosként döntötte romba az emlékeim köré húzott gyenge lábakon álló falat, azóta egyre többször töprengek a reinkarnáción. Nem azon a magasztos, isteni magaslatokba bújt újjászületésen... Hanem annak a sötétebb oldalán. Már kezdtem eltemetni magamban Eleanor égett húsának szagát, koromfekete látványát, s azt a fájó érzést ujjbegyeimen, mikor bőröm érintette őt, és én csuktam le szemeit. Mélyre ható trauma volt, hiszen abban az ördögi illúzióban éltem, hogy szerettem őt minden sátáni hibájának ellenére. Hiába gyújtogatott, hiába nem láttam a tekintetében a megbánásnak még csak halovány jelét sem, mikor annyi ember vált a lángok martalékává... Képtelen voltam elengedni őt, s ez máig szégyenfoltként él bennem. Vele együtt pedig a Gonoszt is eltemettem. Legalábbis, akkor azt hittem... Most azonban itt van Elisabeth, kinek még a neve is hasonlít Eleanoréhoz. A külseje pedig... Talán csak nem emlékszek már rá jól, s egy kis hasonlóságot ennyire felerősítenék? Vagy a Gonosz által Eleanor újjászületett? A gondolataim őrülten cikáznak, ám igyekszek ezt nem a tudtára adni. Mégis nehéz összeegyeztetni azt, amit látok, s azt, amit hallottam. Hiszen a kettő teljesen különböző... Más hangot, s más külsőt ismertem meg, erre most derül ki, hogy a kettő egy és ugyanaz? Hihetetlen. Mintha valaki tréfát űzne belőlem.
Az elsősegély láda hamarosan előkerül, s bár nagyjából tudom, mihez kezdjek a benne levő dolgokkal, mégis Elisabeth utasításait követem hűen. Zöldbe borult tekintetem sokszor keresi az övét, sokszor lesek az irányába vonásait fürkészve, vagy éppen kósza tincseinek játékát. Borzalmasan nagy a hasonlóság. Hogy lehetséges ez?
- Köszönöm az instrukciókat. Remélem, így már rendben lesz. - viszonzom a mosolyt, immáron őszintén. Most már nincs értelme annak, hogy tartsam a távolságot, hiszen az élet erőszakosan is, de összesodor minket. Vajon mi lehet a terve velünk?
- Bocsássa meg a gorombaságom, néha elkeveredek a saját gondolataimban, és ilyenkor megesik, hogy nem azt mutatom a külvilág felé, ami bennem van. - hazudom. Bűn a hazugság, tudom jól, de most nem tehetek mást. Elpakolok közben mindent vissza a helyére, majd ellépek a kávégéphez, ami némi apró ellenében közepes minőségű barna löttyel szolgálhat.
- Meghívhatom egy kávéra? És ha igen, mit szeretne? - bökök a változatos italkombinációk felé, s remélem, hogy nem bánja, ha az ő részére is bedobok pár aprót. Bárhogy is legyen, az övével együtt, vagy csak a sajátommal, de helyet foglalok az asztalnál.
- Elisabeth, nem élnek véletlenül rokonai Texasban? - kérdésem olyan váratlanul ér még engem is, hogy egyből megbánom, amint felteszem azt. Kíváncsiságom egyszerűen határtalan, kényszert érzek magamban, hogy kiderítsem, mi ez az egész.
- Tudja, bevallom, sajnáltam, hogy nem tért már be többé a templomba. Remélem, nem történt semmi olyan konkrét baj az életében, ami elhúzta tőlem. - illetve a templomtól, ám ennek helyesbítése talán még kellemetlenebb lenne már, így csak egy zavart mosollyal tapasztom szám a műanyag pohár szélére, s kortyolok egy aprót. Össze vagyok zavarodva. Nehéz beszélgetni, hiszen úgy akarom kezelni, ahogy Eleanort. Ő azonban Elisabeth. Eleanor meghalt... Vége... Ő nincs többé. Azonban ez a lelki válságban szenvedő hölgy létezik, hús és vér, s ennél valóságosabb már nem is lehetne. Muszáj segítenem neki, de közben meg kell küzdenem a saját démonjaimmal is... És nekem ki tudna segíteni ebbe a sötét világban?   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
In my rest(less) dreams, I see your face 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

In my rest(less) dreams, I see your face 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

In my rest(less) dreams, I see your face Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: In my rest(less) dreams, I see your face
In my rest(less) dreams, I see your face Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
In my rest(less) dreams, I see your face
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ain't no rest for the wicked
» let my heart rest - Clara & Ben
» A familiar face
» no face, no case
» shifting through shattered dreams

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: