New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 132 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 120 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 9:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 9:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 9:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Ködfátyol - Teddy&Mirabell
TémanyitásKödfátyol - Teddy&Mirabell
Ködfátyol - Teddy&Mirabell EmptySzer. 2 Nov. - 23:28

   
Teddy& Mirabell
   

   
New York-ba belopakodott az ősz. Magára öltötte hűvös szélből szőtt köpönyegét, esőkönnyét hullatta az ég, és a köd úgy ölelte körbe reggelente harmatcsókjával a világot, mint egy hazatérő, tékozló szerető, aki bármit megígér, csak maradhasson. Esernyők kattantak a reggeli lámpák fényében, hullott, földillatú leveleket rúgtak járdán tovafutó nedves talpú cipők, és a morajlást valahogyan elnyelte az örökké szürkületben tengődő, borús város.
Kipp-kopp-kipp-kopp…esőcseppek hullottak a pihenő ablakára, az emeleti erkély mellett, én pedig csak könyököltem és bámultam kifelé, mintha nem lenne ezer más dolgom.Túl voltam egy öt órás operáción, előttem volt még két konzultáció a kollégákkal, az osztályos heti értekezlet, amelyet éppen erre a péntekre időzítettek, és amelyhez minden bizonnyal a következő alkalommal sem lett volna hangulatom. A háttérben Mandy duruzsolt, egy mappából olvasott fel adatokat, amelyek eljutottak ugyan hozzám, de valójában valami egészen másra figyeltem.Mindig büszke voltam arra, hogy a munkát nem keverem a magánélettel, de az utóbbi időben ez egész egyszerűen lehetetlen volt.A rendezett és alapvetően kiszámítható életem pár évvel ezelőtt állt a feje tetejére. Éreztem, hogy baj van, talán tudtam is, hogy én vagyok akinek tennie kellene ellene, de őszintén szólva belefáradtam. Belefáradtam abba, hogy csak engem érdekel igazán a házasságunk jövője.
Két hete nem tudom merre jár a férjem. Két hete azt sem tudom, hogy hazatér még vajon, vagy egy napon már kevés lesz neki a nyitott házasságunk, kevés lesz neki a szabadság, amelyet mellettem megkap, és csak kipakolt szekrények, a kallódó esküvői fotó, megsárgult fotóalbumok emlékeztetnek arra, hogy egykor volt nekünk egy közös életünk. Együtt álmodtunk nagyot, együtt terveztünk merészet, együtt akartuk megváltoztatni a világot, vagy jobban mondva a saját képünkre formálni. A generáció, amely Woodstock után született, amelyet a nyolcvanas évek neveltek és szocializáltak, amely megedződött a kilencvenes években, és amely nyugalomra, csendre vágyott az ezredfordulót követően. Úgy tűnik azonban, hogy túl merészek voltak azok az álmok, vagy az is lehet, hogy egy ideje már egyedül álmodtam őket, és Brad észrevétlen tűnt el belőlük.Ahogy két hete az életemből is eltűnt. Nincs telefon, nincs üzenet, nincs semmi.Pedig fél évvel ezelőtt azt hittem még menthető lesz minden, annak ellenére, hogy mindketten túl messzire mentünk a külön életünkben. Abban az életben, melyet soha nem hittem, hogy nélküle képes lennék élni. Tulajdonképpen még ma sem igazán tudom mi történt akkor.Talán valahol mélyen legbelül lezárni vágyom.Csak fogalmam sincs hogyan.
Pár hónapig Brad és én újra közel kerültünk egymáshoz. A balesetemet követően azt hiszem mindketten átértékeltük a kapcsolatunkat, a házasságunkat, a jövőnket, amelyet együtt szerettünk volna folytatni. Eleinte telve voltunk reménnyel, tervekkel, új és friss álmokkal.Évtizedeket repültem vissza és ragyogtak át a szarkalábaimon egykori huszonéves bolondos lelkületem rezdülései.Aztán tompult minden. A virágok a vázában, amelyet minden nap hozott nekem, ritkultak. Hervadni kezdtek és nem voltak újak. Folytak el ismét az évek, a visszacsempészett boldog hónapok. Ahogy testben egyre jobban lettem, úgy lettem megint üres és elhagyatott lélekben. Bradley megint a maga útját kezdte járni, amelyben nekem nem jutott hely. Időleges volt a csöppnyi boldogság.
Eleinte visszavártam. Reménykedtem, hogy neki is jelentettek valamit azok a napok amelyekben az újrakezdésről beszéltünk. Arról, hogy őrültség máshol és más mellett keresni azt amit egymástól megkapunk. De Brad azt hiszem valahol mindig is kifelé tartott ebből a házasságból. Miért nem vettem észre, hogy szépen lassan kevés lettem neki? És….igazából miért lettem kevés? Miért nem voltam elég jó? Voltam valaha?
Mandy még mindig beszél, a hangjának ritmikája olyan gyönyörű elegyet alkot az esőcseppek táncával.Aztán elhallgat. A  csend tűnik fel, meg azt hiszem az, hogy a végén elhangzó kérdésére vár választ. Csak éppen nem tudom mire kellene választ adnom.Megismétli, és kutatón néz rám. Homlokát ráncolja. Szokatlan neki a szétszórtságom,én pedig lágy nevetéssel fogom a frontra, a kellemetlen időjárásra, az esőre, arra, hogy ma még nem ittam egy tisztességes feketét, hogy igazából jó lenne egyet aludni is. Még magamnak is félve ismerem be, hogy képtelen vagyok lélekben összerakni magam.Merre jársz, Brad?
Sikerül annyira rendezni a gondolataimat, hogy végül választ adjak az adathalommal kapcsolatos kérdésekre, rutinból utasítsak el egy holnapi konzultációt, és kérjem meg, hogy keressenek mást.Aztán hallom amint az ajtón kopog valaki.Nem kell szólnom, szinte magától értetődően nyit be, és először kócos, viharvert üstökét dugja be rajta. Adam az. Adam Tropowsky. A pszichiátria osztályvezetője, akivel a rezidensi éveimet együtt szenvedtem végig. Számtalan vállalhatatlan egyetemi buliban vettünk részt, és számtalan olyan emléket őrzünk magunkban azokról az időkről, amikor úgy hiszem jobb, hogy nem volt még internet, mobiltelefon, vagy bármilyen eszköz amivel rögzíteni lehetett volna bármit.
- Mira…..Dr Wagner…- javítja ki magát, bár teljesen feleslegesen, hiszen Mandy úgy gondolom mindent tud róla, rólunk orvosokról, tulajdonképpen nyitott könyv számára az egész Presbiter.
- Beszélnünk kellene….fontos….és csak te tudsz segíteni. Egy régi betegünkről van szó.Ethan az.- a név szinte letaglóz. Először a levegő akad benn, aztán a megdöbbenés szülte csodálkozás nyújtja el a vonásaimat.A szívdobogásom ezerszeresére vált, a pulzusom az egekben, mintha egy varázsszót ejtett volna ki, mivel ezeket váltja ki belőlem.
-...pontosabban csak részben Ethan….- teszi még hozzá, ami azt hiszem Mandy-ből értetlenséget, belőlem pedig mérhetetlen aggodalmat vált ki.Hosszú hónapok teltek el azóta, hogy hallottam Ethan-ről. Jobban mondva arról, akinek testében ez a hét éves kisfiú él. Nem tudom mi lenne a jó reakció, mi lenne a helyes, vagy mi lenne az igazán szakmai,professzionális, vagy úgy alapvetően bármi, amit erre a kijelentésre mondani lehet. Szeretnék szabadkozni, úgy tenni, mintha millió dolgom lenne, és én nem érek erre rá, szeretnék eltűnni, láthatatlanná válni, vagy egész egyszerűen elengedni a füleim mellett Adam kijelentését, de azt hiszem mindketten tudjuk  hogy én erre egész egyszerűen képtelen vagyok.A név…a nevek….az arc, a mimika, a gesztusok, a hanglejtés egyszerűen elképesztően elevenen él bennem. Több hónap után rohannak meg az emlélek.A tekintetében megszülető szürke ködben vergődő vihar, az aggodalom, a bizonytalanság, a gyermeki ártatlanság. Én mindig csak egy embert láttam, egyetlen egyet akit szerettem volna a fényben tartani, de ő mindig visszahúzódott, teret adva a többieknek. Egy test, melyben a lelkek úgy osztoztak, mint szegény gyerekek az epertortán az árvaházban: mindenkinek jutott egy kevés, de senkinek sem annyi, hogy igazán jól lakjon.Annyi fájdalom és kétségbeesés volt a tekintetében, annyi őszinteség, annyi ártatlanság….és annyira nem tudta igazából mi vár majd rá, hogy meddig lehet a világban. Időlegesen megszületni, pillanatnyi létben tengődni, csupán néhány órára lenni egy világban, melyet aztán később távolról szemlél, vagy mint egy filmet, amelyet még azt sem tudja miről szól.
Megköszöntem Mandynek a segítséget, és követtem Adam-et az irodájába. Délután kettőre járt az idő, én pedig lassan szerettem volna hazamenni. Előző nap hatkor vettem fel a műszakot, kezdtem fáradt és kimerült lenni.Kissé kimerülten ültem le az alapvetően kényelmesre tervezett karosszékbe és érdeklődőn emeltem tekintetem Adam-re.
- Emlékszel Thaddeus-ra, igaz?Arra is emlkészel, hogy úgy nagyjából két hónapja tanuskodnom kellett abban az ügyben….A Romarov-ügyben. A fiatal lány akit elrabolt Teddy….jobban mondva Darius, ahogy ő állította.Bár lassan már a magam számára is követhetetlen az egész. Pedig eddig csupán hat személyiséget tudtam felfedezni benne.- beszélni kezd, azonban érzem a hangjából, hogy a gondolatai csaponganak, meglehetősen nehéz őket egyre koncentrálni.
- Végül visszavonták a feljelentést, de Thaddeus azóta is gyógykezelés alatt áll a Lennoxban.Én vagyok a kezelőorovsa, de az igazat megvallva még mindig nem feltétlenül vagyok abban biztos, hogy ennek az embernek a társadalomban lenne a helye. Ugyanakkor tény, hogy az elmúlt hetekben meglehetősen sokat javult az állapota.Most azonban történt valami, ami…..hogy is mondjam….téged akar látni.- egyenesen nekem szegezi az utolsó szavakat, íriszeit mélyen, és kutatón fúrja az enyémbe, nem engedi, hogy másfelé nézzek. Úgy vélem olvasni akar az első reakciómból.
- Nem kell, hogy így nézz rám, Adam! Tudod, hogy nem szeretem, ha elemezni próbálod az első, ösztönös reakciómat.Hogy mit érzek? Nem tudom…..igazából azt sem tudom mit lenne helyes éreznem. Theron mindig is kicsit összezavart….
-Mármint Teddy….- javít ki, bár tulajdonképpen mindegy is milyen névvel illetjük.Számomra mindig is Theron volt az, akit olyan eszement módon akartam a fényben látni. Talán mert még mindig olyan pokolian erősen élt bennem az érintése. Az ujjaim közé fűzött ujjainak forrósága, vagy ahogyan a fülembe harapja a mondatot: “Akarlak!”
- ….én mondtam neked egykor Mira, hogy vékony jégre lépsz, ha beengeded őt az életedbe….őket….és most látod,ez lett  a következménye. Az ismert személyiségeinek a nagy része téged akar. Mintha te lennél a kapaszkodó a valósághoz, pedig tudod, hogy ez illúzió csupán.Szóval…..közöltem vele, hogy gyám nélkül nem fogom kiengedni. Aztán Ethan jött a fénybe, és közölte, hogy te leszel majd a gyám. Darius pedig egész egyszerűen kijelentette, hogy csak akkor hajlandó bármilyen változásra is, ha láthat téged. Újra és újra. Mirabell….azt hiszem fogalmad sincs mit indítottál el. De segítened kell. Nem tudom őket kontrollálni.
- Mit vársz tőlem?
- Hogy gyere el velem a Lennoxba! Találkozz vele! Velük.

Pár órával és egy meggondolatlan ígérettel később berregett mögöttem a Lennox hófehérre festett, bár helyenként már kopottas elektromos kapuja, amint beengedtek a szigorúan őrzött de belülről egy kellemes, könyvtárra emlékeztető helyiségbe.Olyan volt a hangulat, a bentiek viselkedése mintha egy nyugalmas vasárnapi teadélutánon lennének. Voltak akik távolabb sakkoztak, megint mások a nagy, mustársárga kanapén ültek, és a televíziót bámulták. Egy régi sitcom futott, melynek ostoba műnevetése szinte fél percenként felharsant.
Odább, a szépen megmunkált bükkfa asztal mellett pillantottam meg az ismerős vonásokat. Karba font kézzel. Szigorúan egyenes tartással ült a széken, és kitartó konoksággal olvasta az előtte heverő könyvet, amiről egyelőre nem tudtam eldönteni, hogy mi lehet. A szívem hatalmasat dobbant. Közel nyolc hónapja nem láttam őt. Utolsó emlékem, amint a balesetem közben egy kéz simul a tarkóm alá, és arra szólít fel, hogy lélegezzek. A máskor nyugtató, akkor aggódó melegbarna szempár tulajdonosa bár testben ugyanaz a személy, de lélekben egészen más volt.
…Darius….
Hol van Theron? Kérdezném, hiszen őt szeretném látni. Faggatni és kérdezni, hogy vajon gondolt rám annyit, amennyit én gondoltam rá a balesetemet követően? Gondolt rám annyit, amennyit én gondoltam rá minden ébredés után? És vajon ő is elfeledett és elnyomta magában az érzést, ahogy én tettem a múló hetekkel a férjem és a házasságom eszményébe kapaszkodva?
Lassan közelítem meg az asztalt. Rezzen a szemhéja, tudom, hogy észrevesz, ám nem tekint fel a könyvből. A lélegzetvétele azonban erősebb, a mellkasa zavarodott gyorsasággal emelkedik, majd süllyed.Óvatosan húzom ki a vele szemben lévő széket és foglalok helyet.Összefűzöm ujjaim az asztallapon. Remegnek a kezeim.Több mint tíz hónapja annak, hogy utoljára láttam. Hibásnak és felelősnek érzem magam. Figyelnem kellett volna rá, hiszen megígértem. Ethan-nek. De akkor is megígértem. Dariusnak is…Theron pedig….mit mondhatnék? Hogy beleszerettem egy férfiba, aki talán nem is létezik? A külvilág számára legalábbis. Agyrém.
-Darius?- hangom halk, kellemesen bizsergető kíváncsi rekedtség van benne. Kutatón és kitartóan próbállom megtalálni és rabul ejteni a tekintetét, amely még mindig a könyvet fürkészi, noha tudom, hogy tökéletesen tisztában van azzal is, hogy hány másodperce ültem le vele szembe. Darius mindennel pontosan tisztában van.
- Mirabell vagyok.Dr Tropowszky mondta, hogy szeretnél….-hirtelen szakad meg a mondanivalóm, amikor rám emeli a pillantását, és én tudom, hogy ebben a nézésben nem ő van.Nem aki a könyvet olvasta ráncolt homlokkal.
Nem Darius….hanem Theron.
Nyelek egy nagyot.Istenem, mennyire hiányzott!
- Theron….-sóhajtom és kapaszkodom a fénybe. Eszeveszetten ott akarom tartani. Minden erőmmel.


   
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ködfátyol - Teddy&Mirabell
Ködfátyol - Teddy&Mirabell EmptyKedd 15 Nov. - 1:58
Mirabell & Theron

A képzeletünket a valóság alakítja az érzelmeink és gondolataink által. A valóságot pedig az érzelmeink és gondolataink alakítják a képzeletünk által. Elsőre talán kissé kusza lehet megérteni, de van értelme. Mindidáig csupán egy hűvös szoba és a közepén hivogató fénye jutott osztályrészül, amihez idővel ugyan, de alkalmazkodtunk. Általa pedig kialakult egy rendszer, egy elfogadható, biztonságos rendszer. De a jó... a jó nem mindenkinek jó, van, akinek rossz, sokkal rosszabb. Változások történtek, a felszín alatt veszélyes háborúk folytak, s ezekbe csöppent bele Mirabell. Noha csekély időt tölthettünk vele, nem is mindnyájan, köztünk is sokak által kedvelt személlyá vált. Még Darius is érdeklődött iránta, nem csak a képessége végett. Ethan pedig... még a tapsi füles nyúldoktor néni mese könyve sem vígasztalta, pedig nehéz volt hozzájutni. Egyedül talán Dahlia és Susan nehezteltek rá. Susan mindig is egy szülőket elutasító kamasz volt, ám hiszem, hogy ennek meg van a maga szomorú története. Dahlia pedig úgy érzi megfosztották helyétől, s Mirabell letaszította trónjáról. Érkeztéig ugyanis senki más nem parancsolhatott Dariusnak. Ezen dolgokat látva Esther is szorgalmazta, hogy ismerjük meg, végtére is érezhetőbben többet segít nekünk, mint bármelyik orvos valaha is. Mindenki találkozni akart volna vele, ha csak egy kicsit is. Örültem, hogy nagyrészt mind szerették volna megismerni, barátjuknak tekinteni, időt tölteni vele, programokon résztvenni, csak hát... féltem, hogy önzetlenségünk Mirabellel kapcsolatunk kárára megy. Leslie úgy tekintet rá a háttérből, mint a Napra. Látta, hogy Mirabell meleg fénnyel árasztja el azokat, akikkel éppen idejét tölti, és azt hiszen őszintén mondhatom mindenki nevében, hogy soha egyikünk sem lépett ki úgy ebből a kellemes ölelő érzésből, hogy utána rossz szájízzel gondolt volna rá. Aztán minden megváltozott. Először a baleset és a férje, majd... Dahlia félelméből született őrült ötlete, nehogy elveszítse minden hatalmát Darius és általa felettünk is. Mint nő, nem tudok rossz emberként gondolni rá, de ezzel a húzásával... sajnálom, de olyan hullámot indított el, ami máig tart, amiben most is fuldoklunk s én nem vagyok képes mindenkit a felszínen tartani. Sajnáltam Dariust, de sokak élete szárad a lelkén. Az egész akkor kezdődött, mikor Estherre törte az ajtót a rendőrség.

Nem láttuk mi történik a szobán kívűl, nem észleltünk semmit a "fénybeli" eseményekből. Először Esther kezdett sikoltozni a székben, amire sokunk összerezzent, Ethan mellettem egyből belém kapaszkodott, ahogy ijedtében sírni kezdett. Kérdőén rémülten néztem el Darius felé. Ha a "fényben" atrocitás ért bennünk, annak nagy részét ő generálta vagy, ha nem, ő bele tudott nézni, képes volt bárkitől átvenni az irányítást, ám ezúttal csak az összezavarodottságot véltem felfedezni arcán. Dahlia imádkozni kezdett. Mindenki félt. Voltunk már veszélyes helyzetben, voltak kettős jelenlétek a fényben s hangos vitáink, de ez most valami más volt. Valami olyan dolog, ami nem pusztán mindenkit érintett, de... megváltozott a szoba hőmérséklete. Thaddeus azt mondta egyszer, hogy szélsőséges helyzet a valóságban százszorosan csapódhat le a sokkban lévő elmére, ránk. Éppen csak arra kaptam a fejem, hogy Esther sikoltva vágódik a földhöz, akár egy rongybaba, mikor Warren elordította magát: FEDEZÉKBE!!! Fület sértő sípolást hallottunk valami vérfagyasztóan közeledő robogással, s csak azért villant be az utolsó pillanatban a hang lehetséges hangforrása, mert előző este Dwain valami háborús műsort nézett. A becsapodó bombának volt ilyen robaja. Esthert már nem értem el, csak annyit láttam, hogy Darius ugrott volna odahozzá, míg én Ethan szorítottam magamhoz, aztán minden elsötétült.
Néha olyan valósághűen építi fel álmainkat az agyunk, hogy van, mikor egészen az ébredésig rá sem jövünk a turpisságra. Arra eszméltem, hogy a levegő nehéz, és a por a szemhéjam mögé kerülve is bök. Súlyos kő darabok fedtek be, de miután sikerült ráébrednem, hogy a szobát bomba támadás érte - még ha ez teljesen valótlanul is hangzik - erőt véve magamon emelkedtem ki a romokból. A felzavart por marta a torkom, fel is köhögtem, de amint újra oxigénhez jutottam, rémülten néztem körbe, majd felkelvén elkezdtem ásni a romok közt.
- Ethan!! Hol vagy? Esther!! Gyerekek!!! - kiabáltam a végén már inkább kétségbesve, sírva. Nem tudtam, hogy ez most a valóság, álom vagy a szoba egy borzasztó reinkarnációja, de azt igen, hogy mindenki eltűnt. A sokk miatt talán kissé túl gyászosan láttam a helyzetet, de akaratlan is eszembe jutott, hogy az egyik orvos arról beszélt Teddynek, hogy összeolvasztanak minket, de az értelemszerűen a halálunkat jelentené. Istenem... voltak nehéz pillanataink, és olykor igen, vérizzadtunk az küzdelmek által, de... szükségem van rájuk. Nem fogok hazudni, egy fél órát biztos a romokon keseregve sírva töltöttem, mire összeszedtem magam annyira, hogy kimásszak az útra. Mert, hogy az is volt. Egyszerre volt szokatlan és ismerős. Egy lebombázott városban voltam. Néhány utca után, és jó pár ismerős részhez érve pedig azt is tudtam, hogy Brooklynban vagyok. Viszont nem csak a többieket nem találtam, senki mást sem. Egy árva kutyát vagy madarat sem. Félelmetes volt, de pont emiatt nem tudtam megállni, hogy ne kiabáljam a többiek nevét. Főleg a gyerekekért. A nap erősen sütött. Arra gondoltam, hogyha ez nem is valós, akkor sem tudom miként léphetnénk át oda...

Idővel kiderült, nem mi generáltuk ezt az egészet, hanem az, amitől mindig is tartottunk. Darius volt a leggyakoribb a fényben, ám hevessége a zárkában, majd később az intézetben nem maradt megtorlatlanul. Veszélyesnek találták annyira, hogy emelt dózisú nyugatókat és altatókat adjanak. S amíg ő az elejétől kezdve küzdött a valóságban, mi a mérgek által csapdát alakított apokalipszisben próbáltunk túlélni. Idő közben néhányunknak sikerült meglelnie többünket. Én először - hál' istennek - Ethant találtam meg, de borzalmas lelkiállapotban, nyoma sem volt már szemeiben annak az eleven kisfiúnak, akit hitt a hősökben. Agresszívá vált bizonyos helyzetekben. Susannal, Dwainel és Urioval később találkoztunk, velük pedig rábukkantunk még Dahliara, Teddyre, Alexre, Lesliere, Romeora, Irishre és Dariusra. A többieket nem leltük, s bár nem tudom létezhet e ilyesmi, vagy, hogy Susan mennyire szavahihető, de azt mondta látta Esther holttestét. Alex sunyi fénybe lépése után pedig azt mondta, hogy az altatás alatt Huntert is látta. Holtan. Rendszer és fény híján, Darius képeségére hagyatkoztunk, mert ő a kezdetektől fogva képes volt irányítani ezt. Mindig nehezebb volt neki mást a "helyére cserélni" , mintha ő maga lett volna csak ott, de aztán ez a lassan kialakuló próbálkozásunk is megtört, mikor az orvosok kísérletezésbe kezdtek. Rájöttek, hogy a spontán vakító fény képes az akaratlan személyiség változásokra, még Dariust is kitaszíthatják a "fényből". Sőt tulajdonképpen miatta kísérletezik ki. Mentségére szóljon rossz emlékei vannak kezelőorvosáról, akit én is ismerek és Mira... Mirabell védett meg minket. Nem vagyok olyan, mint Darius, de ahogy véres körömmel kaparták ki maguk a föld alól az emlékek róla, elkapott egy szívemet szorongató érzés. Mint amikor úgy érezzük, hogy valaki fojtogat, hogy nem kapunk elég levegőt, pedig csak is rajtunk áll, hogy megfulladunk e. Ha a "fénybe" léptem, én sem tudtam másként viselkedni eleinte, mint ő. Harcoltam, követeltem Mirabellt. Egyáltalán él-e még?! Apaként szégyelletes, de őrültségem sokunkra átragadt, istenem, Ethan megharapta az egyik ápolót. Jó ideig csupán a szíjak fékeztek meg minket, mert attól tartottak az így is magas dózis túl gyakori beadása a gyógyszerekből függőséget, károsodást vagy halált okozhat. Kellet némi idő, át kellett beszélnünk a helyzetet, a hátrányokat és előnyöket. A veszteségeink. A reményt már rég elengedtük a szálló porral, és küzdöttünk a kezelések ellen, de, ha Ethan nem harapott, Susan nem... szemtelenkedett és Darius nem bántott senkit, akkor... akkor saját kezünkkel ihattunk a poharunkból, beülhettünk a társalgóba és ott... oké, nem egy leány álom, de, jobb egy székben ülve, csendben olvasni, mint ágyhoz szíjjazva, kiszolgáltatottan a plafont bámulni. A a zacskóba pisilésről inkább említést sem téve.
Sosem ígérték, hogy láthatjuk őt, bár az is igaz, semmi mást sem közölte Mirabellről. De imádkoztam, könyörögtem magamnak, hogy egyszer, legalább egyszer, akár a végső búcsúra, csak jöjjön el, öleljen magához és mondja, hogy minden rendben lesz. Neki elhinném...

Idővel megtanultak néhányunkat megkülönböztetni, Dariust elsőként, és rá próbáltak inkább nyomást gyakorolni. Tudták, hogy közülünk ő a hevesebb, ő az, aki játszi könnyedséggel emeli fel embertársát vagy szakítja át a rosszul zárt ajtót. Nem tudtuk őt eljátszani nekik, ők viszont az ő fegyelmét akarták. Voltak és vannak is nehézségeink, de javult a helyzet. Ezért lehetett Darius a társalgóban.

...

Nem mondanám, hogy végtelen békesség ült volna rajta, hogy nem feszült meg minden idegszálam, mert még mindig nem tudtam elfogadni a helyzetünk. Nem csak a hely vagy az orvosok hozzánkvaló állása borít ki, de itt... nem lehetek a magam ura. E-ez pedig... el sem tudják képzelni, milyen frusztráló. Nem törlik át, cseppmentesre a poharakat, az ablakok sarkaiban élő pók családokról nem is beszélve. Ha a ruha anyaga megadja magát, keletkezik rajta egy apró lyuk, vagy kilóg egy cérna, ők... semmit sem tesznek. E-ez elfogadhatatlan! A múlthéten egy rosszul kimosott, halovány folt volt a pólómon. Ha nem Ethan ette le, akkor valaki másét kaptam meg. Talán túlzás volt és elsőre kissé ijesztònek hathatott, amikor a konyhába rontottam, de csak ecetet és szódabikarbónát kerestem. Senki nem kérdezte meg, mert abban a pillanatban, hogy a kutakodás közben egyszer kirántotta a késekkel teli fiókot, azt hitték... igazából nem számít. Okkal fordultam el a világtól és igyekesztem megóvni ezektől magunk. De örültem, hogy a mai napom egy részét olvasással tölthetem. Nem volt nagy választék, de találtam egy kertészetről szóló ismeretterjesztő könyvet, ami ugyan lekötötte annyira a figyelmem, hogy ne nézegessem, ahogy a helyiség egyik sarkában egy nő a körmét, de legalábbis az ujját rágcsálja, viszont annyira nem, hogy ne szúrjam ki az érkezőt. Teljesen fel sem pillantok, már el is kapom a tekintetem. Az ismerősen kecses mozgása árulta el, s sarkallt engem is arra, hogy bizonyosodjak meg róla, valóban ő az. De nem lehet. Nem hiszem. Nem volt még rá példa, hogy ébren tévképzetek gyötörtek volna, de jelét sem akartam adni, hogy tán most még is így van. Ezek az orvosok, úgy fenik a foguk bármire, amivel bilincsbe tehetnek, mint cápa a vérre. Nem magam miatt aggódok, a többieket próbálom megvédeni, még ebben az egyoldalú harcban is, amiben nyilvánvalóan vesztésre állok. Egyre nehezebben koncentrálok, ahogy közel ér. Olyannyira, hogy már szemeim sem kell mozdítanom, hogy ne kerüljön a terükbe. Nem. Elég volt a szíjakból. Tudom, hogy a büntudat sokféle formát ölthet, de, csak is rajtam múlik leküzdöm e. Izmaim megfeszülnek a szék halk nyikorgására, ahogy kihúzza, ahogy helyet foglal. Homlokom ráncolva futok neki többször ugyanannak a mondatnak, de már szuszogásom is hangosabb, mint eddig. Megszólít, amire nem tudok nem fészkelődni a helyemen. Még... nem is volt alkalmam személyesen beszélni vele... mármint... nyugodt körülmények közt. Eme délibáb azonban elérhette a többieket is, mert Theron szinte könyörgött, hogy a helyemre léphessen. Bár az eszemre hallgatván, borzalmas ötletnek tartom, s ezáltal még csak fontolóra sem venném a kérését, de... az én bűnöm, hogy idejutottunk, hogy rosszul bánnak velünk, hogy nem engednek el. Nem tilthatom el a "fénytől", hisz ki tudja még meddig tart mindez.

Rettegtem attól mit reagálnak, ha elkezdek beszélni egy hallucinációval, és attól is, hogy ez vajon minek a romló jele. De a hangja, az illata... valódinak tűnt. Amint Darius teljesen átengedett felnéztem rá. Nyoma sem volt a katonás fegyelemnek és a feszült, mozdulstlan testtartásnak. Izmaim ugyan feszültek de közben úgy remegtem, mint, aki órákat töltött volna a jeges vízben. Szemeim könnybe lábadtak, sűrű pislogások közepette pedig peregtek végig arcomon a sós cseppek. Ajkaim úgy remegtek, hogy attól féltem nem fogok tudni megszólalni. Egyszerre hihetetlenül örömteljes és fájdalmasan szomorú a pillanat. Annyi mindent kérdeznék és mondanék. Megölelném, csókolnám és kérnem, hogy vigyen el innen, vigyem vissza az időbe. Elzokognám neki, hogy Esther úgy halt meg, hogy sosem köszönhette meg azt a sok mindent. Kétségbeesve könyörögnék neki, hogy jöjjön álmodni velem, mert nincs meg mindenki, a család nem teljes, és nem tudom mi lehet velük, de vele biztosan megtalálnám. Elmesélném neki, hogy mennyire szégyelljük a csuklónkon lévő kötés alatti vágást, amiért Alex végett akart vetni mindannyiunk életének. Vagy azt, hogy Ethan teljesen kifordult magából és nem hajlandó viselkedni.
- T-tényleg... te vagy az...? - hüppögöm és reszkető kezekkel, lassan nyúlok csak a kezei felé. Rettegek, hogy a képzeletünk játszik csupán. Mert ez, borzasztó tréfa volna. Heteket, hónapokat vetne vissza.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Ködfátyol - Teddy&Mirabell
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Teddy Listája
» | Mirabell & Thaddeus |
» Teddy & Frannie
» One Hour ~ Teddy & Olivia
» vio & teddy // salsa lessons

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: