New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 60 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 23:42-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 22:30-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 22:29-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 22:23-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 22:16-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 22:15-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 21:55-kor
Owen Grady
tollából
Ma 21:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

three o'clock things / catherine & cameron
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Témanyitásthree o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzomb. Okt. 01 2022, 23:44


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Mit csinálsz ma este?
Sosem tudom, hogy érezzek ezzel a kérdéssel kapcsolatban, mert elég sok különböző szándék lehet mögötte. Van, aki őszintén csak tudni szeretné, mit csinálsz – aztán ha nem egyezik meg a saját elképzelésével arról, hogyan kellene töltened az estédet (főleg egy olyan szombat estét, mint a mai), akkor ezt vagy megjegyzi, vagy magában tartja, de eltökéli, hogy az ő tervei sokkal jobbak. Ha elég szerencsétlen vagy (vagy szerencsés; ki tudja, van, aki szereti, ha megtervezik helyette az életét), akkor nem csak megjegyzi, de rögtön át is variálja az estédet, és így jutsz olyan szituációkba, amikhez semmi kedved, mint mondjuk egy off-off-off-off-off Broadway színházban tartott slam poetry interaktív monológos alter színház előadás, ahol négy órán keresztül tartogathatod a húgyhólyagod, mert elnézve, hogy néz ki a színpadi tér, amit a fizető nézőknek mutogatnak, bele sem akarsz gondolni, milyen állapotban lehet a mosdó (vagy nincs is).
Vagy egy dupla randi, ahová egyértelműen csak azért rángatott el a barátod, mert iszonyatosan bejön neki a csaj, de a csaj meg – Sierra, pszichológiát tanul, Burberry kabátot hord és a Starbucksban vásárol, ezeket az első mondatával tudatja veled, a második mondatával a csillagjegyedre kérdez rá, aztán tizenöt perces összefüggéstelen, legalább hét különböző ismeretlen embert tartalmazó történetbe kezd arról, milyen toxikus Mérlegeket ismer, de te nyilván más vagy – túl sok Dateline-t nézett, meg amúgy binge-elte az összes létező true crime-ot Netflixen, a Gyilkos Elmék a kedvenc sorozatom, onnan tudtam, hogy mi az életcélom, szóval nem fog randizni valakivel anélkül, hogy a barátnője vele jönne kíséret gyanánt.
A barátnő mellesleg író és rendező az indie szférában, és szerinte az emberiség legnagyobb rákfenéje a férfi nem, majd az egész estét azzal tölti, hogy semmit sem visszafogva sorolja fel, Te És A Hozzád Hasonlók miként nyomják el szisztematikusan a nőket, egy idő után pedig azzal sem foglalkozik, hogy már nem kérsz mindegyikért a nemed nevében is bocsánatot, csak próbálod addig húzni a kikért sör ivását, amíg lehet. Egy idő után reméled, hogy az egyébként évek alatt kialakuló szelektív hallás bizonyos személyek hangjára nálad valahogy a következő egy órában kialakul.
Aztán ott a másik fajta kérdező, aki csak azért teszi fel a kérdést, hogy udvarias legyen, aztán elmondja azt is, amiért igazából hozzád szólt. Általában szívességet szeretne, mert most úgy érzi, Ő a soros az off-off-off-off-off Broadway-n, vagy a duplarandin, vagy csak simán meg se akar állni Reno-ig, hogy elhiggye,  az pont olyan, mint Vegas, csak kevesebb az ember, és ezért nem trash, ha oda megy eljátszani az év végi bónuszát, amiből amúgy a hoki felszerelést kéne megvennie a kölykének; ő üzletember, komoly célokkal, aztán hétfőn majd visszakullog és nem kérdezi meg, milyen volt a hétvégéd, mert ő se akar beszélni a sajátjáról.
Úgy sejtem, hogy az anyám valahol a kettő közötti kategória; reménykedéssel a hangjában kérdez, de nem azért, mert hátha átveszek tőle egy műszakot, hanem hogy talán elmegyek itthonról és talán találok valakit, aki nem Marley, és talán hamarosan végre ő is eldicsekedhet egy-két unokával a bridzsklubban, mert Betty már minden alkalommal gúnyosan jegyzi meg, hogy hát végülis rendőr fizetésből talán jobb is, ha nincs.
Pihenek, remélem.
Otthon? Egyedül?
Úgy szoktak pihenni – bólintok, mintha hallana a telefonon keresztül. A vállammal szorítom a fülemhez a készüléket, mert ahányszor kihangosítanám, sosem hallja amit mondok, mindegy, mennyire nyomom fel a hangerőt, a kezeimet pedig lefoglalja a fakanál és a sütőlapon lévő melegszendvics.
Nem akartál elmenni valahova? Valakivel?
Ha akartam volna, megyek.
Egy kedves kislánnyal, esetleg?
Felhívhatom Pennyt, ha gondolod.
Tudod, hogy nem szerettem azt a lányt. – Tudom, tekintve, hogy közölte. Minden alkalommal, mikor beszéltünk, sőt, egyszer Pennyvel is. – De képzeld, Bridget épp ma mondta, hogy az unokája hazajött arról a misszióról a dzsungelben...!
Jaj, mama!
Az Orvosok Határok Nélküllel volt, nem csak úgy!
Mert egy orvosnak pont rám volna szüksége. Annyira leköt, hogy megpróbáljam nem hagyni magam összehozni valami barátnője lányával, hogy későn veszem észre, hogy a sistergés nem a jó fajta; aztán kaparhatom le a kifolyt sajtot a serpenyőről, próbálva megmenteni a szendvicset, miközben anya azt sorolja, miért is lenne nekem jó Bridget lánya. Valahol a "minden bölcsességfoga épen jött ki, azt képzeld el"-nél engedem el a dolgot. – Mama, figyelj, én most leteszem, jó? Mindjárt kezdődik az esti sorozatod.
De gondolkozz ám Bridget lányán!
Feltétlen. Kinyomom a hívást, lezárom a tűzhelyet, és bár megpróbálom kirakni tányérra a végeredményt, rá kell jöjjek, hogy ez még nekem is szomorú.
Azért nyúlok megint a telefonom után, mert rendelni akarok valamit vacsorára; tényleg. Csak aztán valahogy a nap közben bejött értesítéseimet törölgetve megakadok a Tindernél. A New Person is giving you a chance! Probably not gonna work out, though. You got a new Match. Your Top 10 Picks Are Ready.
Egy üzenet sem; és a korábbiak is elhaltak, egy része miattam, egy részére a másik fél nem válaszolt, mindkettő túl régen ahhoz, hogy felelevenítsem.
A gyűrűs ujjam a tokot kocogtatja, aztán végül rányomok az új match-ekre. A legrégebbi egy-két órája jött csak. Gondolom, arra a legkevésbé gáz utólag írnom.

szia

tudod, mennyit nyom egy jegesmedve?

eleget, hogy megtörje a jeget

bocs, ez szuperbéna volt


A kanapé karfájára ülök, a lábam idegesen jár a padlón. És várom, hogy kiderüljön, mennyire gyorsan ghostingol.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Okt. 02 2022, 11:53
Szinte sírni tudtam volna a gyönyörűségtől, ha nem magassarkúban lettem volna, ezért csak a lift tükrének dőlve neki számoltam én is a megtett emeleteket felfelé, ahogy a fémkalitka időről időre rántott egyet a foglyán, azaz rajtam.  Az alkaromról a csuklómra csúszott a három táska pántja, és ha szerettem a visszfogott marketinget, a Victoria's Secret táska közel sem azt hirdette. A hatalmas felirat pedig egyértelművé tette: fehérneműt is viselek és az utánpótlásra pedig szükségem volt, mert még mindig reneteg holmim maradt Franciaországban, amiket apa kellett, hogy utánam küldjön. A hétköznapokat az ügyintézésnek és álláskeresésnek szenteltem, de a hétvégimet megtartottam a város felfedezésének és nem egészen két és fél nappal ezelőtt eldöntöttem: felregisztrálom magam a társkereső oldalak egyikére, hogy tudjam, nem fogom úgysem meglépni azt, amire szükségem volt. A hirtelen jövő népszerűségem rémes volt és minden egyes alkalommal találtam kifogást: nem tudnak helyesen írni (pedig nekik az anyanyelvük volt legtöbb esetben, legalábbis nem sok olaszt hívtak Justinnak például), szlenget használtak, a köszönés helyett második kérdésként még több képet kívántak volna, ha nem akartam egy kósza légyottot, akkor már nem voltak kedves és nem voltam cica (és ha már itt tartunk, gyűlöltem az efféle undorító becézéseket, ahogy a bébi megszólítást is). A két és fél nap elegendő volt ahhoz, hogy a telefonomat bújjam újabb és újabb lehetséges match-eket találni, de ahelyett, hogy töröltem volna az alkalmazást, inkább csak igyekeztem figyelmen kívül hagyni azt.
Csak kétszer ejtettem ki a kezemből a kulcsot az ajtónál szobrozva a táskákkal és ahogy beléptem a bérelt lakásba, mely az otthonommá lett egy hónappal ezelőtt, először a cipőimből bújtam ki, hogy tíz centivel alacsonyabbá válva szabadulhassak meg minden addig fogott táskától is; prioritások. Három perccel később már a ruhák többségétől is megszabadulva töltöttem meg a poharamat vízzel és amikor az ismerős hang csippanása jelezte, újabb üzenetem érkezett, csak megforgattam a szemeimet. Tényleg szükségem volt erre az egészre? Vagy az elhagyott férjemet akartam bárkivel is helyettesíteni és utódot keresni?
NEM! Soha többé Jean-Paul!
A képernyőzárat feloldottam, hogy megnyissam az üzenetet, de a kapott négy sorra azt hiszem, nem voltam felkészülve. Először hitetlenül bámultam, hogy elmosolyodjak, a végén pedig egy rövid nevetéssel nyugtázzam azt. Ilyennel még sosem nyitottak beszélgetést, ami felüdülést jelentett. Azonnal írni akartam rá, de aztán egy sor után elakadtam:
szia Cameron!  Very Happy

Letettem a telefonomat, megkerültem a konyhapultot is, ameddig a válaszon gondolkodtam, csak hogy aztán újra kezembe vegyem a készüléket:
Ezt még nem hallottam. Szegény medvék! Azért milyen puha lehet a bundájuk?!

De várj, nekem is van valami hasonlóm:

- Mi van a macska fején?
- ???
- Cirmos cica haj!

Egyáltalán nem hezitáltam, amikor a küldés gombra rányomtam. Csak utána formált némán ajkam egy merde suttogást, mert valljuk be, évek óta nem volt szükségem arra, hogy ismerkedjek, a flörtölést pedig még a kőkorszakban alkalmaztam bárkivel is. Felsóhajtottam halkan, s bár mással kellett volna foglalkoznom, mégis a kezemben maradt a telefonom, és ha már Cameronnál jártam, akkor automatikusan creep-switch mode-ba kapcsoltam és a profilját nyitottam meg, végigpörgetve a képeit újra, ahogy ha írt bemutatkozó szöveget, azt is végigfutottam. Ismét, mert kaptam anno olyan tippeket, hogy húzzak mindenkit jobbra, aztán majd utólag szanálok, nem akartam sem Vámpírokat, sem gamer for life boi-okat a listámon. A szűrés fontos volt számomra, mert tudtam, mit szeretnék: értelmes beszélgetést. Ajkamat beharapva akadt meg a pillantásom a férfi korán, de végül kevésbé görcsöltem rá, mint kellett volna.
Semmit nem jelentett, hogy öt évvel fiatalabb volt. A magasságnak sem kellett volna számítania, mert nehezen álltam volna meg, ha karácsonyra nem fellépőt veszek, ha esetleg úgy alakulna. Mármint nehéz túlszárnyalni a százhatvan centis mélynövésem, de semmi sem lehetetlen. Kiakasztóak voltak a saját gondolataim és most nem akartam azon agyalni, hogy árucikként dobtam magam a randizás piacára, ezért véget vetve a creepy stalker énemnek inkább megszabadultam a telefonomtól, és nekikezdtem a kipakolásnak; illatgyertya, fürdőbomba, puha, kanapéra letehénkedős plédet vettem és egy nagyon komolynak ható lámás bögrét. Jean-Paul mellett mindennek feketének és fehérnek kellett lennie, aki megszabta még azt is, hogy mire mondhatok igent vagy nemet. Talán lázadtam most. Talán élni akartam és lélegezni egy kicsit, amikor nem kell attól rettegnem, mikor nem csak fenyegetésnél marad meg az öngyilkossági kísérlet. Talán mindenben a lehetőséget kerestem. Ha a Tindert vesszük alapul, akkor retardált ismerkedési szintet megütve.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Okt. 02 2022, 20:47


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Igazából közben rendelhetnék is. Abban az esetben talán még sikerül azelőttre kérnem valamit, hogy megindul az esti rendelésáradat és két óra alatt se ér ki a pad thai-om, pedig kábé négy tömbbel odébbról rendelem. Ilyenkor felmerül, hogy akkor mi a fenéért nem mentem el érte inkább, de csak utólag jut eszembe. Ha már rendelek, a pick up nem a kedvencem, mert úgy érzem tőle magam, mintha mennem kéne valahova, pedig tudom, hogy nem; egyedül meg senki sem eszik kajáldában. Még ha néha Martinez sztorijait hallgatva a Hooter'sben dolgozó, huszonegy éves barátnőjéről (aki ezzel pontosan fele annyi idős, mint ő) úgy is gondolom, hogy mégis jobb egyedül.


úgy hallom, hogy az északi sarkon elég rosszak a sampon-viszonyok, szóval lehet, hogy a puhaság nem elsődleges cél

Miért érzem úgy, hogy nem ezt kellett volna válaszolnom?

de a folyamatos hideg fürdő biztos jót tesz a vérkeringésüknek

És ezt sem.

azért örülök, hogy egyikünk sem túl jártas ebben a jégtörő dologban

nem lenne túl fair bedobni a dunkin' donuts dolgozói softball dobóját Judge ellen

Mekkora az esélye, hogy szereti a baseballt? A korábbi kapcsolataim alapján nőkkel elég kevés.

Ezen a ponton pedig rájövök, hogy ha meg is néztem a profilját, csak felszínesen; lehet, hogy most beszéltem úgy a baseballról, mintha fogalma sem lehetne róla, csak azért, mert nő, közben pedig mondjuk franc tudja, sportmenedzser. Az elég nagy "L" lenne a homlokom közepére, az egyértelmű hímsovinizmus mellé.
A bioja szerint nem. Amikor jobbra húztam, csak vetettem néhány kósza pillantást a fő képére meg a bemutatkozó szövege elejére, és igazi profilnak tűnt, ami eleve haladás, kedvesnek tűnt a mosolya, meg nem tűntek túlzottan beállítottnak-effektezettnek a képei. Nincs azzal baj, ha valaki olyanokat tölt fel (általában selfie-k mindenféle szögből, kiemelve a mellet, hátsót vagy combot, lehetőleg legalább egy furcsa kitekert pózban egy edzőtermi tükörben, vagy teljes sminkben egy már majdnem igazinak tűnő pillanatképen), csak úgy érzem, ők az életüktől is elvárják, hogy tökéletesen beállított és utómunkázott legyen, én pedig nem az az ember vagyok, aki ezt meg tudná adni nekik.
Catherine profilja pont eléggé átlagosnak (jó értelemben, nem kirívóan niche-nek) és szépnek tűnt ahhoz, hogy talán meg akarjak tudni többet. Talán, ha szerencsém van, ő is így gondolja, és nem vesztettem el Aaron Judge-al.

ne aggódj, nem beszélek mindig baseballról, csak minden második kedden. Kivéve, ha te is nézed. Akkor hozzácsapom a csütörtököket.

mivel töltöd ki a hét többi napját?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Okt. 02 2022, 22:34
A ma embere képtelen a telefon nélkül létezni: ez egy olyan megállapítás, amit osztottam és elleneztem is egyben. Tessék, bizonyíték, már legalább másfél perce nem néztem rá a fel-felvillanó képernyőjű készülékre, ami maga volt a kísértés. Tényleg igyekeztem megállapítani, hogy a lila fürdőbomba áfonyás vagy szedres volt - az utóbbi szerepelt a leíráson. Annyira belemélyedtem, hogy a portól való tüsszentésem kellős közepén a fürdőbombát sikerült a padlóra ejtenem, ami aztán lassított felvételként elgurult, a formája pedig inkább volt már egy amorf gombóc, mintsem torta alak. Erről ennyit, és ha már itt tartunk, akkor tartottam attól, hogy a habzás helyett inkább a gőzölést fogja választani, ha felavatom a kádban. Milyen balga gondolatok, csak hogy eltereljem a figyelmem. Pfff!
Na jó, ennyi figyelemelterelés elég is volt! Úgy tettem, mintha véletlenül nyúltam volna a telefonért. Persze, véletlenül!
plusz követik a raw food diétát.. tudsz ennyi pozitívumot felsorolni másik állathoz? a nyakamat teszem rá, hogy inkább egy medvére tennéd a kezed, mintsem krokodilra.. kígyóra?

Mert hát az utóbbi kettő nem volt túl gyerekbiztos, kedves állat. De persze nem ismertem Cameront, nem tudtam, milyen vágyai lehettek.
nos, egyébként a NatGeonál dolgoztam pár évig Very Happy de ne aggódj, nem tudnálak megcáfolni ilyen témában

És a következőben sem, mert annyit értettem, hogy dunkin' donut.. az utána következő név számomra olyan volt, mint egy feketelyuk, megfejthetetlen. Kényelmetlenül cirógattam végig a kijelzőt a körmömmel és helyeztem a testsúlyomat át a bal oldalamra. Valahol várt rám még a fürdőbomba, hogy felvegyem, de ez lehetett a férfi csapdája is, mert ha megfejtettem volna, hogy ez a kijelentése mit rejtett magában, akkor.. most értékelhetném a szavait. Ehelyett csak a pillantásom a magyarázatra siklott, megkönnyebbülten sóhajtva fel a helyzet komolyságát tekintve.
ha ez megnyugtat, akkor most először beszélek életem során baseballról.

referenciaként a Tom Hanks-es Micsoda csapat filmet tudnám felhozni.. ha szeretnél beavatási szertartást, akkor...

Elbizonytalanodtam. Ha ezzel elüldözöm, mint tudatlan csitri, akkor megérdemlem, hogy cicának hívjanak és azt is, hogy letöröljem a Tindert. Nem szerettem ostobának tűnni. Felszívva magam pörgettem vissza az utolsó kérdéséhez, és ha most nem törli az egész kapcsolatot az eddigieket olvasva, nos, akkor most majd fogja:
igazából nem tudok dönteni, hogy holnap a büszkeség és balítéletnek menjek-e neki, vagy inkább a fűrész filmek maratonját tartsam meg.. ha pedig nem szeretnék itthon elmélkedni, akkor fel kellene öltöznöm és kitenni a lábam a lakásból, még nem döntöttem el. te mi mellett tennéd le a voksod?

WARNING! Too much information! Oké, ez szánalmas! Mind a három eddigi hétvégémet emberek közt, az utcákat járva töltöttem, néha éjszakába nyúlóan csak bámulva és csodálva az új, ismeretlen várost, amit már sikerült valamennyire megszoknom.
nem rég költöztem ide Párizsból, igyekszem felmérni a terepet és valami újba kezdeni munka terén

Minek hazudjak?
téged mi köt le a maradék 13 napon, amikor nincs baseball?
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Okt. 05 2022, 20:10


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Lehet, hogy csak én vagyok túl földhöz ragadt, de mindig meglep, az emberek mennyi különböző dolgot dolgoznak. Mármint, a katona meg a rendőr olyan egyszerű elképzelés, hogy a három éveseknek is megy; aztán rájössz, hogy az egy szóval leírható foglalkozásokon túl is vannak munkák, amik ezer felé repítik az embert. Egy része mondjuk biztos csak kamu, hogy jobbnak mutassák magukat – egyszer volt egy randim egy nővel, aki állítólag vadászpilóta volt, aztán nagyjából a tizedik percben közölte, hogy amúgy tériszonyos, és az életem árán se jönnék rá, miért gondolja bárki, hogy pont katonának hazudni magad jó ötlet, csak annyit árul el, hogy ugyanolyan ostoba vagy, mint én –, de kétlem, hogy a "NatGeonál dolgoztam" hazugság. Mármint... Kinek jutna eszébe...?

wow. akkor még jó, hogy nem a 15 pontos fun factjeimmel indítottam cápákról

egyszer láttam egy dokumentumfilmet. de lehet, hogy discoverys volt és a konkurencia zsebét tömtem vele


Igazából már azzal lenyűgöz, hogy bármi ehhez kapcsolódó dolgot fel tud hozni és meg is teszi. Nem feltétlen női dolog, engem se nagyon érdekel mondjuk a NASCAR, szóval nem fogok beszélgetni róla.

már az lenyűgöző, hogy nem a baseball álmokat hoztad fel

ami jó film, bár én mindigis inkább "a nagy csapat" párti voltam


És most már tényleg elég a baseballból. Komolyan gondolom a kérdést, hogy meséljen, ő mit szeret, mert hát... Nem tudom, biztos tudna mondani olyat, amitől rögtön elmegy a kedvem mindentől is. Valami pár szavas válaszra számítottam, felsorolás, hasonló, ehelyett kaptam látszólag kettő és fél dilemmát, amivel nem tudom, mit kezdjek. Csak le szerette volna írni? Segítsek dönteni? Nyilvánítsak véleményt? Most egy kicsit örülnék, ha itt lenne mellettem, mert akkor legalább látnám. Nem feltétlen vagyok a legjobb az érzelmek felismerésében, de azt azért érzékelem, ha valaki "na, mondj már valamit" üzenettel néz rám, ha mást nem, akkor, mikor bordán könyököl vagy megsértődik és ott hagy.
Mondjuk van egy kérdés a végén, úgyhogy legalább egy dolgot biztos nem csak azért írt, hogy valaki meghallgassa. Elolvassa.
Már csak válaszolni kéne valamit. Várj, mi volt az opció?
Túl sokáig húzhatom az időt, miközben próbálom felfogni mit is írt és biztosra menni, hogy nem értem félre, közben befut két másik üzenet.

hát, kezd esteledni, szóval lehet, hogy a helyedben nem most állnék neki sétálgatni céltalanul

mármint nem tudom, melyik kerületben laksz, de ez mindenhol érvényes tanács

Ez lehet, hogy egy kicsit megmondós. Tapasztalatom szerint azt kevesen szeretik.

ez csak amolyan... szakmai ártalom. úgyszint, azt se ajánlom, hogy az NYPD-nél nézelődj, nem éri meg a fogorvosi ellátás


Az elején gondoltam rá, hogy nem adom meg a foglalkozásom. Nem azért, mert baj lenne vele, csak nem tetszett a gondolat, hogy a rendőrségi adatbázis miatt, ahol minden NYPD dolgozó arccal-névvel-telefonszámmal elérhető, valaki megtalál, akiről nem akarom. De aztán rájöttem, hogy ha nem írok be semmit, úgy néz ki, mintha munkanélküli lennék, annál meg már jobb a rendőr is.
hogyhogy eljöttél Párizsból? Jobban hangzik, mint itt lenni.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Okt. 05 2022, 22:16
Pakolnom kellene. Helyére tenni a gondolataimat is nem csak a lakásban eluralkodó mini zűrzavart, amit én okoztam saját magamnak. Listát kellene írnom, hogy mit akarok megtenni a következő napokban, hova akarok eljutni és mivel tudnék nyugatibb, amerikaibb lenni, mint amilyen lehetnék, úgy bármiért is, bármikor is. Kétségbeejtő volt, hogy annál jobban akartam beilleszkedni, mint amennyire kellett volna csupán harminc nap alatt. Időt kellett volna magamnak hagyni. Időt arra, hogy otthon érezzem magam. S ahelyett, hogy magamat rántottam volna össze kicsit, az elmúlt percekben alibi dolgokért nyúltam, amiknek tulajdonképpen nem volt értelme. Nem vitt előrébb egyáltalán.
ugyan, nagyon jó műsoraik vannak

bevallom, csak a magazinnál dolgoztam, újságíróként.. sosem szerettem szerepelni

Tettem helyére az elkalandozó információkat, s talán mindezzel egy kicsit magam alatt is vágva a fát, hogy ne gondolja azt, fontos ember lettem volna egy olyan helyen, amiért számos ember irigykedne.
Valószínűleg, ha választás elé állított volna, hogy melyik a jobb sport: az amerikai foci, a baseball vagy a futball, akkor magam vonultam volna a sarokba egy jól eső térdelésre, mert biztosan kiakasztom. Ehelyett egy enyhe mosollyal nyugtáztam a dicséretet, csak hogy aztán fogalmam se legyen, mégis miről beszélt, ezért mielőtt továbbhaladtam volna az olvasással, rákerestem a Cameron által említett filmre, imdb értékelés után a szereplőgárdára lesve, aztán még a trailert is végignéztem.
ha megnézem, talán egyet fogok veled érteni Very Happy

Jó ötlet lenne felhozni azt, ha már filmeknél tartunk, hogy egyetlen Star Wars részt sem láttam, ahogy a nem rég megjelenő ahhoz kapcsolódó sorozatokat is kerültem? Indiana Jonest sem mondanám kedvencnek, tudom, bitófát érdemlek ezek miatt. Ahogy azért is, mert a litániám olyan feleslegessé tette az ismerkedési fázist, mint ahogy esernyőt sem érdemes kinyitni hurrikán vagy cunami ideje alatt. Van olyan opció, hogy üzenet visszavonás? Foghatom arra a hirtelen információáradatot, hogy magányos vagyok? Nem normális? Hogy csak jó lenne valakivel beszélni, aki meg is hallgat? Áh, csak gyakorlom az angolom.. Kiskapuk, visszakozás, bezárás és állandó gyomorideg, hogy valami rosszat tettem - ismerős érzések kerítettek hatalmába, de aztán.. mit veszíthetnék? Úgy igazán, ebben a fázisban.
Az üzenetek közt válogatva arra a következtetésre jutottam, hogy biztosan bolond éjszakai bagolynak gondolt. Felsóhajtva halkan lepakoltam a telefont és végre felszedtem a hosszú percek óta elgurult fürdőbombát, amit aztán a pultra tettem. Kirámoltam mindent és ahelyett, hogy ráerőszakoltam volna magam, bocsánatot kértem volna, inkább egyetlen szó nélkül (mert hülyének nézett volna a szomszéd, ha magamban beszélek) elpakoltam mindent a helyére. Ahol én akartam, hogy legyenek - és már ez lenyugtatott.
Nem Cameront akartam büntetni a hosszúra nyúló csendemmel, hanem inkább csak magamat lenyugtatni. Amikor már mindenen túl voltam, a vízforralót is bekapcsoltam, felmarkolva a telefont a kanapéra csúsztam - négyszer újrakezdve az üzenetet is, mert nem akartam, hogy kínos legyen, ciki, sekélyes, viccesnek tűnően szomorú.
miért szerettél volna rendőrségnél dolgozni? nincsenek rémálmaid olykor?

Nem azt kérdeztem, van-e bilincse, sebesített-e meg már embert kényszerűségből vagy nyitottak rá tüzet, még ha valahol ezek a kérdések is karcolták a tudatomat.
egyébként köszönöm a javaslatot, igyekszem nem vandálkodni Very Happy

S ha már őszinteség, én magam vittem bele magunkat ebbe a témába. Nem kellett volna. Fázósan húztam magamra egy plédet és helyezkedtem úgy el, hogy a fejemet az egyik vaskos párnán nyugtattam. Hogy miért vagyok New Yorkban? Egyszerűen bonyolult.
papíron még házas vagyok, de annak a kapcsolatnak már nem volt sem jelene, sem jövője

könnyebb itt az újrakezdés teljesen nulláról

Egy bántalmazó kapcsolat cenzúrázott változatát olvashatta Cameron. Minden szenvedést mellőzve. Felfordult a gyomrom, s ahelyett, hogy nyugton maradtam volna, a hatezer red flaget a lepötyögve és elküldve a férfinek hagytam a telefont a kanapén, mert mennem kellett. Nem bírtam megvárni a választ, ha egyáltalán érkezett, mert a kudarc nyilvánvaló volt. Visszaléptem a konyhába, hogy felügyeljem azt kínlódva, ahogy a filtertől barna lötty lesz a bögrében. Már a telefontól is menekültem, nem csak Párizsból.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzomb. Okt. 08 2022, 15:44


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Közben ráveszem magam, hogy lerakjam az appot, és átugorjak az egyik rendelősbe, mert tényleg éhen fogok halni. Holnap ráadásul dupla műszakom lesz délután, úgyhogy vagy elmegyek reggel bevásárolni és csinálok valamit, vagy megint szendvicset fogok enni. Ami nem rossz, reggelire, meg talán ebédre, de a környéken lévő food truckok kezdenek elszállni az árakkal, de Martinez meg mindig ugyanahhoz az egyhez akar menni, mert bejön neki a büfés csaj. Pedig tényleg borzasztóan tocsogós a sült csirkéjük. Közben jön az értesítés az új üzenetről a képernyő tetején – miért szerettél volna rendőr lenni? –, és nem tudok elfojtani egy horkantást. Tényleg, miért szerettem volna?

nem jutottam be az orvosira

Kedves megfogalmazása annak, hogy nincs elég eszem az egyetemre. A szükséges főiskolai krediteket is csak elkezdtem megszerezni, de néhány óra után feladtam, egyszerűen semmi kedvem nem volt munka után még házit is írni, mint a középiskolában; a seregben mondjuk nem volt házi. De nagyon más sem.
Ha ő újságíró volt, akkor biztos végzett valami egyetemet, ugye? Valami jót, normálisat. Ráadásul már akkor diplomája volt, mikor én még a középiskolai vizsgákkal szarakodtam; ami amúgy nem zavar. Mármint, öt év sok lett volna tíz évvel ezelőtt; aztán valahol a húszas éveid elején rájössz, hogy semmi ilyen hülyeség nem számít. Amíg legális, persze. Csak hogy legyen benne némi hipokratikus felhang, nem hiszem, hogy kezdenék egy öt évvel fiatalabbal, legalábbis most. Huszonkettő, az... Oké, már nem tinédzser, de egy kicsit túl közel van hozzá. Vagy nem? Nemrég az egyik bárban, ahová Leroy rángatott el, találkoztam egy lánnyal, egész jól elbeszélgettünk, ittunk, és nem mondom, nagyon jól nézett ki, de aztán elmondta, hogy huszonegy, és furán éreztem magam tőle. Én már közelebb vagyok a harminchoz, ő meg még csak idén ihat legálisan. Ugyanazt akarnánk mi egy kapcsolattól? Kétlem. Martinez persze lehülyézett, amikor elmeséltem neki később. Ha egy dögös huszonegy éves egyetemista csaj téged akar, hatvan évesen sem mondasz nemet neki! Ezzel nem egészen értek egyet, de rá hagytam, mint minden hasonló megjegyzését.

eredetileg katona akartam lenni. Aztán lehúztam az első négy évet a seregben és alig vártam, hogy leszerelhessek. Nem volt lehetőségem egyetemre menni, és jobb is, úgyhogy ezek alapján kellett választanom valamit

nem olyan rossz amúgy, általában elég unalmas, ne higgy a híradásoknak meg a sorozatoknak, nem maffiával viaskodsz meg hasonló, általában csak betörések vannak meg drogosok, akik túladagolják magukat. Tizenöt év múlva már mehetek nyugdíjba, aztán elmehetek asztalosnak vagy valami.

Ez igen, Cam, ezzel biztosan leveszed a lábáról a nőket - hülye vagy egyetemre, nincs és nem is lesz diplomád, szarul keresel, de legalább hamarosan már nyugdíjas lehetsz. Hát nem egy nemzetközi média riporter vagy Párizs, az biztos. Egy pillanatra eszembe jutott, hogy hazudjak, hogy mekkora terveim vannak, meg hogy egy nap majd kapitány leszek vagy nyomozó, de kit hülyítsek? Meg minek? Ha ebből lenne bármi, csak seggbe harapna az egész, mint egy területét védő pitbull, és jogos volna.
Visszamegyek a rendelő appba; aztán meglátom azt a szót, hogy házas, és megemelkedik a szemöldököm. Házas, de csak papíron. Szóval épp válik? Az szar, ez az első reakcióm, amit szerencsére el sem kezdek leírni. A második az, hogy akkor mit keres itt? Tudom, hogy megy a rebound dolog, meg minden, de... Gondolom akkor nem komoly dolgot keres.
És ez zavar minket? Fogalmam sincs. Nem tudom, Én mit keresek.

sajnálom, hogy így alakult

de egy kicsit mégsem

gondolom házason nem sokat Tindereznél

Ez rosszul jött ki, bocsi. Nem vagyok egy nagy Tinderező, pedig házas sem vagyok.


Ez egyre rosszabb. És nem hiszem, hogy a házassága kudarca annyira könnyen átvezethető valami ismerkedős témába, minthogy nem tudom, és amúgy mi a kedvenc kajád? Elkezdem megírni az üzenetet, aztán inkább kitörlöm, és hagyom, hogy eltűnjön az író jelzés a nevem mellől. Fogalmam sincs, mit akarok, nem csak tőle, hanem senkitől, úgy általában az apptól, mert tudom, hogy ezt nem épp házasságkeresésre szokták használni, ha meg mégis, az tök véletlen. Ráadásul már most a házassága sikertelenségéről faggatom, pedig azt se tudom, hogy amúgy tényleg az-e, akinek mondja magát; és ő is ugyanígy van a másik felén. A képek csak képek. Nem mintha amúgy számítana, ha nem úgy nézne ki, mint a profilján, de lehet, hogy azt már kicsit a szívemre venném, ha igazából Bob lenne, a kamionos Jersey-ből.

nincs kedved inkább élőben beszélni valamikor?

nem azért mert gyorsan akarok haladni, csak fura üzengetni, nem?

Ha azt írja, "nem", akkor legalább tudom, hogy továbbra sincs fogalmam róla, mit akarok, de nem leszünk hosszú távon egymás mellé valók. Az előző exem például folyton nyaggatott, amiért nem írok neki elég gyorsan meg hosszan, és hogy többet érdemel pár odaböfögött szónál. Ha ő így érezte, nem vitatkoztam egyébként, azóta valami Braddel jár, láttam a múltkor instán. Brad olyannak tűnt, mint aki két szónál többel reagál.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzomb. Okt. 08 2022, 21:40
Egy idő után bezárkóztam, mert minden egyes napom azzal telt, hogy tudtam, valamit elrontottam. Legalábbis ez lett hangsúlyozva és emiatt megtanultam nem kérdezni, nem megkérdőjelezni bizonyos dolgokat, otthon a négy fal között. Igyekeztem az időközben megszakadt kapcsolataimat feléleszteni, ami borzasztó lassú folyamat volt, mert tudtam, milyen hidakat égettem fel évekkel vagy hónapokkal korábban. Nem voltam abban biztos, hogy a jó kérdéseket tettem fel, de nem akartam befejezni a lehetőségét annak, hogy beszélhessek valakivel, akitől nem tartottam semmilyen téren sem. A kérdésemre adott válasz egyszerűséget, elfogadást vont maga után, amit nem lett volna okom megkérdőjelezni. Hinni akartam abban, hogy az igazat hallom, ezért eldöntöttem, hogy a költözésemmel lehetőséget adok mindennek és mindenkinek. Hogy csak akkor fogok ténylegesen bármire is nemet mondani, ahol nem szippant be az a bizonyos örvény, amiből nem akarok szabadulni, ami elemi erővel vesz le a lábamról. A hosszúra nyúló folytatás meglepő volt, mert a férfiak zömétől nem azt várják el, hogy tudjanak és akarjanak beszélni, de ezek a sztereotípiák mindig azért léteztek, hogy azt megcáfolják.
mi vette el a kedved a katonaságtól?

mondjuk megértem... a hazaszeretet nem feltétlenül kell, hogy egyenlő legyen azzal, hogy háborúba mész és meghalsz a saját hazádért

igen, sejtettem, hogy alapvetően nem Vin Diesel vagy Steven Seagal ihleti a munkátokat a mindennapokban Very Happy de azért nem hiszem, hogy jó lenne a függőkkel viaskodni azon, hogy mivel lőtték be magukat.. vagy tévedek?

Apámból kiindulva valószínűleg én is ugyanannyira keményen fogom saját magamtól megkövetelni azt, hogy még májfoltos kézzel is dolgozzak. Csak álom lesz az, hogy tizenöt év múlva hátradőlhessek és élvezzem az életet, bár nem célom belerokkanni és a körülmények áldozatává válni. Ha Cameronnak mindez sikerül, akkor igen is büszke lehet majd magára, amit nem sokan mondhatnak el magukról, hogy negyvenöt éves koruk előtt már nem kell aggódniuk.
A házasságom olyan hazugsággá vált, ahol az utolsó időszakban báb voltam csupán, akit kényük-kedvük szerint akartak volna rángatni és beleuntam, mert sok volt. New Yorkban nem ismertem senkit, még csak az összes szomszédommal sem futottam össze a lépcsőházban/liftben, ezért nem volt értelme egy szűrőt magamra tennem, mintha a híres, teljesen felesleges tik-tok sztárocskák és az influencereknek beállított egyének egyike volnék. Sosem szerettem a színjátékot, talán ezért is fáj annyira a kudarc, amitől szabadulni vágytam. Amit anélkül írtam le és küldtem el üzenetben, mintha a párizsi krém csodás receptjét küldtem volna el. A borzasztó bűntudat mázsás súlyként nehezedett a mellkasomra, ezért is kellett egy kis szünet, noha a konyhából hallottam is, hogy érkeztek üzeneteim, nem tudtam azzal foglalkozni még.
Túl hosszúra nyúlt a csendem. Vészjóslóvá, de annak ellenére, hogy eddig pörögtek az üzenetek, úgy éreztem, hogy nem lehetek ennyire lelkes, s alapvetően képes voltam megállni, hogy a telefon ne gyógyuljon rá a kezemre. Ha a tekintetem olykor a konyhából is látható kanapéra vetült, nem adtam meg sem magamnak, sem Cameronnak a kegyelemdöfést. Vagy hát.. válaszolt, írt bármit is egyáltalán arra, amit én pötyögtem be? Vagy egyből parkolópáylára tett, mint egy zs kategóriás horrorfilmet. Részben tudni akartam, mert az visszacsatolás lett volna. Percekkel később a fekete, teával teli bögrével csúsztam vissza a kanapéra, bekapcsolva a tv-t, a Netflixet. Biztos van valami izgalmasabb benne, mint én. Mégis elolvastam az üzeneteket, s ha lehet, akkor egy kicsit még nyomorultabbul éreztem magam.
ha működne a házasság, akkor nem jutott volna eszembe egy másik kontinensre költözni

Mielőtt elküldtem volna az üzenetet, kitöröltem. Hagytam, hogy ne az első gondolatomat írjam le.
Nem történt semmi baj (:

Gyűlöltem ezt a diszkréten pszichopata emotikont. Ráadásul sikerült az egyik ujjamnak gyorsabbnak is lennie és félre is csúsztam, mert ez meg nem én voltam. Fura volt így viszontlátni ezt a kis fejet.
egyszer mindent ki kell próbálni, nem igaz? Legalábbis azt mondja minden rettentően bölcs ember Very Happy

Értve a házasságra és a Tinderre. Az önirónia azért itt erőteljes jelenlétet érdemelt.
Válthatnánk először csak a telefonálásra? Lehet, hogy ogre hangom van, vagy esetleg Jeti lábam, beluga hangon nevetek fel vagy valami hasonló, nem tudom... Very Happy

Úgy multitaskolni is lehet, ha kihangosítasz és nem foglalom le a kezeid

Ha megtaláltam volna, biztos, hogy a smirk fejjel toldom meg. De valójában ez a gyors váltás valóban azzá vált és mégsem akartam teljesen elutasító lenni, mert akkor megint én lettem volna a kurva. Jean-Paul szerette ezt a jelzőt alkalmazni rám, ha felidegesítette magát - szerinte miattam. A hogyan legyünk bizonytalanul magabiztosak mintapéldánya lettem. Vagy csak a bizonytalanságé.
Van olyan sorozat, ahol a nő minden egyes részben balek?
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Okt. 09 2022, 15:17


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Hogy mi vette el a kedvem a katonaságtól? A katonaság, főleg. Az elképzelés szép és jó, aztán odajutsz, hogy boot camp, meg állomásozás, és nettó két hét alatt unod halálra magad, mert amikor épp nem futtatnak vagy burpee-ztetnek (a sima fekvőtámasz a múlté) magad miatt, akkor futtatnak és burpee-ztetnek azért, mert Private Nolan nem tűrte be jól a nadrágját a bakancsába és a pólóját a nadrágba, mert még két percet aludni akart. Aztán rájössz arra is, hogy kábé semelyik konfliktus sem történik szemtől szembe; objektumot őriztek vízvezetéket ástok, mert a combat engineerek azt mondták, ha szerencséd van, akkor lehet, hogy csak minden másnap vagy esti műszakban az őrtoronyban, és még akkor tudsz elfutni zuhanyozni, amikor még van langyos víz - nem azért, mert amúgy a bázison lenne, csak felmelegíti a nap. Amúgy meg ülsz a levegőtlen hangárban vagy konténerirodában és versenyzel a többiekkel, hogy melyikőtök hajtogat jobb papírrepülőt, és akkor azért egy kicsit rájössz, hogy megérted, miért vannak felháborodva az emberek a hadsereg büdzséjén.

meghalni csak az unalomtól fogsz

az egésznek nincs értelme, de ezt nem tudod, amíg bele nem kerülsz


Nem mondom, hogy néha nem jut eszembe, lehetett volna másként; két év aktív szolgálattal letudod a kötelező kreditjeid a rendőrakadémiához, ha már túl hülye vagy még akár egy esti főiskolát is végezni, mint én, de mondjuk... Nem tudom. Dolgozhattam volna. Valamit. Kis túlzás, hogy csak olyan munkák léteznek, hogy még a takarításhoz is két diploma kell – bár lehet, nem New York Cityben, de nem hiszem, hogy feltétlenül ragaszkodtam volna a maradáshoz. Mehettem volna máshova; talán nem Párizsba vagy akár Los Angelesbe, de mondjuk... Nem tudom. Az országban egy csomó helyen munkaerő hiány van, pont a nem diplomás, hanem szakképzett vonalon. Lehettem volna, fene tudja, építőmunkás. Az se tolja szét jobban a hátam, mint a rendőrség.

Arra számítok, hogy megbántottam egy kicsit, azért nem válaszol. Már majdnem el is kezdek írni valamit, aztán rájövök, hogy hülyeség. Nem volt szándékom megbántani és bocsánatot kértem, ha esetleg mégis félre ment a dolog, akkor sajnos ez van. Ezért utálok üzenetben beszélgetni. Néha szemtől szembe is félre mennek a dolgok, elbeszéltek egymás mellett, de úgy vettem észre, az emberek hajlamosabbak rosszat feltételezni, ha nem látják a másikat.
Legalább arra ráveszem magam, hogy tényleg rendeljek addig – a szívem Jose's Taquería-ja felé húz, de a bélrendszerem még emlékszik a két héttel korábbira; miért ilyen finom a fűszerezett étel, de ennyire ellensége a gyomromnak? Úgyhogy marad az olasz hely és a penne, caprese csirke pestoval, mert abban már majdnem úgy érződik, hogy egészségesen eszel. Hamarosan lesz az éves fizikai felmérés.

Nem érzem annyira elutasításnak a dolgot, sőt, valamiért meg is könnyebbülök; nem vagyok biztos benne, hogy szeretnék ma menni bárhova. Nem úgy készítettem be az energiatartalékaimat. És fair, egyébként. Azon túl, hogy itt jön a rész, miszerint nem szeretek telefonálni sem. Az valahol még rosszabb is, mert benne van az élő beszéd minden kihívása – lehet, hogy nem hallod, amit mond, és vissza kell kérdezned, amitől úgy érzi, nem figyeltél rá, és nincs időd gondolkodni a válaszon – és az üzenetes beszéd minden negatívuma; továbbra se tudom, hogy jön le, amit mondok.

és a jeti lábadat érzékelni fogom a telefonon keresztül?

mert mit gondolsz, mit csinálok?

...ezt kedvesen kérdeztem. nem felháborodva. hívj, amikor gondolod.

914-924-9872


A telefonálásnál márcsak talán az a rosszabb, ha Rád hozzák ismeretlenek a frászt azzal, hogy hívnak. Gondoltam, jobb, ha ezt a szívrohamot én kapom meg, nem ő; bár ki tudja, ő talán olyan, mint a tinédzser lányok a kilencvenes-kétezres filmek sitcomjaiban, akik nem tudtak elszakadni egész délután a vezetékes telefonról. Mindenesetre, addig annyit megteszek, hogy felhúzom a cipőmet, előveszem a doboz cigarettát a kisszekrényről a bejárat mellett – már össze-vissza van törve a doboz kartonja, mert nagyjából két hónapja nyüstölöm, nem dohányzok rendszeresen, csak ha ideges vagyok. És most semmiképp sem tudok megmaradni az üres lakásban a saját hülyeségem visszhangját hallgatva; úgyhogy marad a közös erkély a folyosó végén, ami igazából a tűzlépcső. Mivel be van szorulva a másik épület mellé, kinthez képest nincs túl nagy zaj, szóval nem hiszem, hogy zavaró lesz, de legalább le tudom foglalni magam valamivel, ha már őt nem látom.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Okt. 09 2022, 20:46
Az egyik hibám az, hogy túlmisztifikálom a munkákat és az embereket. Igyekszem többet és jobbat belelátni másokba, túlértékelni őket, mert az én életem sivárrá vált, ingoványos talajjá, ami futóhomokként nyelt el, ha otthon voltam. Mert az nem otthon volt, csak egy lakás, ahol aludtam, amennyit tudtam egy olyan ember mellett, aki idegenebb már nem is lehetett volna igazán. Ha elmenekülhettem tőle, akkor megtettem - a könyvek lapjait választva a bőrömet simító kéz helyett próbálkoztam, ameddig már ez a távolság is kevésnek bizonyult. Régen nem voltam ilyen. Régebben kívántam őt - szólt az ellenérv és egyben a vád is. Valóban így volt. Évekkel ezelőtt még én magam sem tudtam, hogy a mindennapjaimat a végzetesnek hitt üres fenyegetések fogják kitenni, ahol bármit megígértem volna, csak hagyja abba az önsanyargatást, önvádat és azt a gondolatot, hogy jobb lenne nélküle az élet - mert ilyen volt házasságban élni számomra.
Cameron nem tudta, hogy a választásáról alkotott véleménye és a nehézségek megélése mennyire velőtrázóan igaz volt, mert minden élet ilyen volt: a tied, egyedül a tied a döntéseiddel, a nehézségekkel együtt. Hezitáltam, hogy írjak-e minderre, holott tudtam, hogy előbb-utóbb a beszélgetések zöme elmaradozik, félbemarad, feladja az egyik fél, mert nem lát izgalmat a másikban. Nem tudod, hova tovább. Nem tudod, mit kérdezhetnél, hogy úgy tűnjön, akarod is meg nem is. A mai napig emlékszem arra, hogy mennyire béna voltam az elején.. az ismerkedés szakasza az, aminek izgalmasnak kellene lennie. És tessék..
A visszavonuló első jele mindez, mert valóban nem tudhattam, hogy milyen volt. Soha nem akartam sem rendőr, sem katona lenni. Tudom jól, hogy nem bírnám lelkileg - és előbb akadnék ki piszlicsáré dolgokon, mint kellene. S ha már a csendemnél tartottam, azt jó ideig meg is hagytam, mert szükségem volt némi rebootra, ameddig eldöntöttem, adnék-e még egy esélyt ennek az egésznek.. mert hát miért is ne? A tea melegsége jótékonyan hatott rám, a tenyeremre simuló meleg bögre pedig szintén felmelegített.
Nem biztos, hogy a Sinister című filmet kellett volna választanom, inkább az elcsépelt Büszkeség és balítélet lett volna a mai este főszereplője, de rosszul voltam a nem valós érzelmektől és a túláradó csöppenő romantikától. Csak.. hogy az újabb üzeneteket elolvassam, amikor azok érkezéséről jelzett a telefonom.
El kellene mentenem a telefonszámát? Vagy csak azután, hogy beszéltünk..
A képernyőt eluraló négy felakasztott, rángatózó test látványára elfordítottam a pillantásom. Nem bírom a horrorokat... de ahelyett, hogy kikapcsoltam volna, hagytam, hogy a film tovább menjen, csak a hangot vettem lejjebb, hogy megtegyem, amit megkövetelt a haza. Még ha ez rossz megfogalmazása is a dolgok állásának.
Az ujjam rányomott a hívás gombra, miközben ajkamat beharapva pakoltam rá a térdemre a telefonom. A hideg is kirázott, ha a ma annyira népszerű telefonálási szokásokra gondoltam, amikor mindenhova rakták a telefont, beszéltek a mikrofonba és emelték a fülüktől pár centire a készüléket, miközben a hagyományos módon tökéletesen működött volna anélkül, hogy bárki is kiabált volna.. A kicsörgés legalább azt jelentette, valós számot kaptam meg.. reméltem, hogy nem sertéstelepét adta meg Cameron, csak hogy lerázzon.. egy kicsit kiakadtam volna. Ha felvették, akkor a biztonság kedvéért vártam egy lélegzetvételnyi időt.. csak úgy.
Szia! Catherine vagyok.

Egyszerű köszönés a bemutatkozással. Mondanom kellene a vezeéknevem is? Ha nem voltam ideges, frusztrált, akkor akcentus nélkül beszéltem angolul.
Ha szeretnéd, akkor küldhetek képet.. mármint a Jeti lábról. Az egyik szomszédnak borzasztóan aranyos dagadt kutyája van, Blökinek hívja.

Lehunytam a szemem. Te jó isten, ez még a pötyögésnél is rosszabb... A vonal túloldalán a férfi hallhatta, ahogy egy lemondó sohajt hallatok.
Azt hiszem, a sulikban a hogyan ne legyünk gyökerek telefonálás közben tananyagot is le kellene adniuk.. vagy valami ilyesmit..

Kellett volna válaszolnom arra is, hogy mit kellene még a telefonáláson kívül csinálnia? Főzésre gondoltam. Olvasásra, sudoku, rejtvény, sakk, bármi.. nem akartam belemenni ciki dolgokba, sem pedig megütni a perverzitás szintjét.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Okt. 12 2022, 20:46


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Ahogy becsukom magam mögött a közös terasz ajtaját – óvatosan odacsúsztatva azt a lapra szerelt bútor katalógust, amit valaki még, a kinézete alapján, évekkel ezelőtt hagyott itt ajtótámasznak, mert egyébként néha tényleg beragad, de nyitva meg nem hagyhatod, mert valaki úgyis panaszkodna a huzatra –, arcon vág a hideg, a város monoton háttérzaja, a két ház között húzódó sikátor csatorna- és szemétszaga, meg a felismerés, hogy épp arra várok, hogy egy egyébként teljes ismeretlen felhívjon egy unalmas hétköznap estén. Tudom, hogy az élet nem film, de azért reméltem, hogy valahol huszonöt felett ennél valamivel több dolog lesz a fejemben és az életemben. Nem feltétlen házasság vagy ilyesmi, de mondjuk... Nem tudom, egy kutya, vagy valami.
Lehet, hogy vennem kéne egy kutyát. Vagyis örökbefogadnom, nyilván. Azt nem tudom, mi lenne vele, mikor éppen dolgozom, mert egy sima műszak is tíz órás, a dupla nem ritka, egy idegent pedig kutyaszitternek nem fogok beengedni a lakásomba, magammal nem vihetem, egyedül meg nyilván nem hagyom, úgyhogy... Talán egyelőre nem az a legjobb megoldás. Esetleg egy macska. Vagy egy aranyhal.
Rátámaszkodom a korlátra, a cigarettás doboz, de egyelőre inkább további gyűrődéseket hajtok bele. Nem szokott bajom lenni a türelemmel, kivéve, amikor olyan helyzetben vagyok, ahol nem tudom, mire számítsak. Mármint, jelenleg nyilván arra, hogy felhív – azt hiszem. Lehet. Lehet, hogy ő meg a másik oldalon gondolkozik azon, mennyire nincs kedve hozzá. Inkább azzal van gondom, hogy ritkán sikeres bárminemű próbálkozásom olyannal, akit korábban nem ismertem legalább egy kicsit, vagy ne más mutatott volna be neki. Az ilyen direktben randira kimenő dolgokat egy kicsit... Nem tudom, nehezen kezeltem. Kicsit olyan érzés, mint mikor nagyon, nagyon explicit módon smároló párt látsz a metrón; érted, hogy mindenki csinál hasonlót, de... Tényleg ez a megfelelő hely neki?
Azt hiszem, legalább húsz percnek el kellett telnie; a telefonom órája szerint viszont alig öt. Egy ideig még hallgatom az egyik szomszéd vietnami pár veszekedését – arra már rájöttem pár hónapja, hogy a "duu" és a "kák" elég gyakori sértések lehetnek –, miközben a szomszéd épület résnyire elhúzott függönyén át nézek valami európai focimeccset, aztán ráveszem magam, hogy mégis elővegyem a cigarettát. Épp a megnyújtás közepén vagyok, amikor hirtelen rezegni kezd a zsebemben a telefon. Nem ejtek el semmit, de azt nem állíthatom, hogy szünet nélküli lenne az EKG-m.
Egy ideig még szemezek a számmal – tényleg New Yorkinak írja, úgyhogy gondolom mégsem Jerseyben van –, aztán végül feloldom.

Szia! Hallom.

Mármint, legalább nem Bob, a teherautós, azt azért kihallanám. Tudni, hogy ténylegesen egy ember van a szám másik oldalán, nem pedig egy furcsán jól betanított AI segít kicsit a helyzeten. Kivéve, hogy rájövök, itt nehezebb gyorsan magyarázatot fűzni a dolgokhoz, bár talán jobb, ha Bobbal nem hozakodom elő.
Abban mondjuk hirtelen nem vagyok biztos, az első két mondata között – már a bemutatkozás után – mi az összefüggés, de szerencsére annyira random mindkettő, hogy nem is akarom tudni, és kicsúszik belőlem egy nevetés.

Már a lábát vagy a kutyát?


Feszültség ül a vállamba, úgyhogy elkezdek ide-oda sétálni a teraszon, néha beleszívva a cigarettába – ügyelve arra, hogy ezt távol tegyem a telefontól. A fehérzaj az utolsó, amire szüksége van.

Ezen a ponton annak is örülhetünk, ha bármit tanítanak. Mármint... Nem leszólni szeretném a tanárokat, pont hogy annyira kevés van belőlük, hogy néha beküldik a takarítót filmet nézetni velük...


Remélem, most derül ki, hogy valamelyik rokona tanár. Pedig tényleg nincs ellenük semmim; ha bármi, akkor egy hajóban evezünk. Kivéve, hogy sokuknak több diplomája is van, nekem pedig egy se.

A társamnak van két lánya, szokott mesélni. Bár őszintén nem tudom, mennyit hihetek el abból, amit mond. Állítólag egyszer elkergetett egy pumát. Amit elhinnék, de sosem hagyta el a várost.


Beszív, kifúj, torokköszörülés, mert nem egy számára ismeretlen pasasról (aki huszonegy éves Hooter's lányokra hajt három válással a háta mögött) szeretne beszélgetni gondolom.

Szóval... Khm. New York? Miért pont... New York?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyCsüt. Okt. 13 2022, 00:58
Több szempontból is furcsa volt itt laknom. Nem tudtam az otthonomnak hívni még azt a lakást, ahova beköltöztem, de minden este mégis hazamentem. Nem maradtam ki, nem aludtam más ágyában, nem szórakoztam hajnalig és nem lógtam ki egyetlen limuzin tetőablakából sem pezsgőt locsolva a városra. (Konkrétan már csak egy macska hiányzott a kezemből, hogy vénasszonynak tituláljanak, tudom.) Furcsa volt látnom, mennyire szabadabbak voltak itt az emberek és noha Európa nyugati részéből származom, az a világ mégiscsak másabb volt: nyugodtabb, másként, visszafogottabban pezsgett. Hiába voltam szabad és tehettem azt, amit csak akartam - volna, mert voltak morális elhatározásaim és sosem voltam rebellis törvényszegő, azt hiszem, még egyetlen éjjelt sem tudtam végigaludni New Yorkban, mióta Manhattanbe költöztem. Nem csak azért, mert a teázási szokásaimnak köszönhetően el kellett szaladnom mosdóba éjjel - rendszerint belerúgva az ágy sarkába a kislábujjammal, csípőmmel eltolva az asztalt, mert szerencsére pont olyan padlócirkálónyi magas voltam, hogy mindig útban legyen valami, bármerre is léptem - egyszóval a lakásom akadálypályáját teszteltem a sötétítőfüggönyök által beszűrődő lámpák fényeinek pászmáját kihasználva a teljes sötétségben. De nem voltam hozzászokva a szirénák hangjához sem, ahogy a falakon néha átszűrődő szomszédoktól érkező zajokhoz sem. S mindezek miatt reggelente kócosan, zsémbesebben ébredtem, mint kellett volna, amin csak és kizárólag a reggeli kávém íze és annak illata segíthetett. Most viszont?
Egy olyan horrorral szembesítettem magam, amit egyébként sem akartam megnézni, leginkább amiatt, mert a figyelmem nem arra irányult, hanem a pötyögésre korábban, most pedig csak alapzajként kihasználva a filmszalagokat, a telefonálásra cseréltem a Netflix and chill mottómat, valamivel idegesebben, tépelődve bámulva a képernyőt a kicsöngésig, addig, ameddig a férfi hangját meg nem hallottam, a nevetésére pedig feszülten elmosolyodtam.
Normális esetben a kutyáknak van lábuk. Négy is, ha egészségesek, szóval kettő az egyben akció keretében kaphatnál róla egy aktképet. Csak a szőre fedné a kis testét.

Talán túlmagyaráztam, de ha zavarttá váltam, vagy egy szót nem tudtam szólni, vagy pedig totális butaságokkal főszerezett szófosás jellemzett, most mégis egy lazább, aligha magabiztos mosollyal magyaráztam. A bögrét inkább a dohányzóasztalra pakoltam, magamat pedig törökülésbe rendezve betakaróztam. A kihangosítást megszüntetve a fülemhez emeltem a telefont is, hogy a nagy rendezgetés közben talán egy szót kihagyva halljam azt, amit mondtak a túloldalról.
Nálatok a takarítókkal nézik a gyerekek a filmeket? Azért remélem nem az abortusz rejtelmeibe avatódnak be úgy?!

A mai napig emlékszem a kaparásra, amit a képernyőn keresztül toltak le a torkunkon. Összevontam a szemöldökeim. Pazar témát voltam képes felhozni, kicsit sem nézhetett féleszűnek.
Lehet, hogy metaforikusan értette.. mármint ha van két lánya, akkor felesége, ex felesége is lehet és aztán meg léteznek a pumák. Öhm.. de gondolom te férfiként ezekhez jobban értesz, vagyis jobban ismered ezeket a fajta kifejezéseket. Persze lehet, hogy csak illuminált állapotban volt az esetnél és totálisan félremegyek itt.

Segítségkérően néztem el a tévé felé, mintha attól várnék megváltást. A torokköszörülés utáni kérdésre rendeztem a gondolataimat és a vállammal nyomtam neki a telefont a fülemnek, hogy mind a tíz ujjammal úgy gyúrjam egy kicsit a plédet, mint a macskák. Hosszabb ujjakkal, rövidebb körmökkel persze.
Költözhettem volna messzebb is. Anglia túl közel volt, Franciaország pedig még inkább. New Yorkban bármikor el lehet veszni és senkinek fel sem tűnik, hogy ideköltöztem, mert annyian laknak itt. Nincs nyoma annak, hogy itt vagyok, ezért is keresek valami teljesen más munkát, mint az eddigi volt, ami nem feltűnő, ahol nem lesz látható a nevem.

Megállítottam a filmet. Megdörzsöltem az orrnyergem is, aztán felkelve a kanapéról inkább a poharat újra a kezembe fogva indultam meg felfedezni az albérletet, mintha most látnám első alkalommal. Nem szoktam még meg, maradjunk ennyiben.
Van az a mondás, hogy New Yorkot egyszer az életben látni kell. Egy kicsit hosszabb ideig szeretném látni, nem csak egyszer és futólag.  Itt születtél a városban? Te hova mennél, ha újra szeretnél valamit kezdeni az életedben és ott nem maradhatsz, ahol vagy?

A kérdésem hanglejtése megszokott volt, nem tükrözött lemondást, bár furcsának hathatott. Érdekelt, ő hova utazna úgy igazán. Azért, hogy a feléledő nyugtalanságom és vallomási kényszeremet elnyomjam, a fürdősókat kezdtem el színsorrendbe tenni a spektrum alapján. A Terrence Hillre hajazó rendőr gumikacsa a kád szélén ítélkezőn meredt rám. Megfordítottam inkább, hogy a sarok felé bámuljon csak kritizálva. Colette ajándéka volt az utolsó munkanapomon Párizsban. Sose értettem a kacsa mániáját, de megsérteni nem szerettem volna, ezért utazott el egy másik kontinensre is velem, hogy világot lásson. Egy nyomorult gumikacsáról beszélünk, igen. Pontosan.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzomb. Okt. 29 2022, 22:20


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼



Normális esetben egy kutyának van lába, mondja, én meg nem tudok vitatkozni vele, bár ezzel a magyarázattal egy fél fokkal érthetőbb, mi volt az összefüggés. Talán csak az én készülékemben van a hiba, amiért nem volt rögtön egyértelmű, legalábbis a hangsúlyából úgy hangzik.

Ha így szeretted volna megtudakolni,  a bestialitás nem a furcsa fantáziáim egyike.

És erre nagyjából ennyit tudok mondani. Nem különösebben vonzanak a… kutyás aktképek. Bár ez minden bizonnyal vicc akart lenni, és a közepébe lép a logikus gondolatmenet, úgyhogy igyekszem könnyed hangnemben átadni, remélve, hogy nem sértem meg.

Hát, én…?

Nem tudom mit mondjak. „Nálatok”? Én egy ideje nem járok már iskolába. Vagy ez valami „európaiak vs. amerikaiak” dolog akarna lenni?

Úgy értettem, ők felügyelik az órát, mert kiskorúakat nem hagyhatnak együtt. Nekik viszont általában nincs képzettségük tanítani, szóval… maradnak az oktatófilmek.

Valami ilyesmi. A témát nem szeretném külön kommentálni, mert mindenkinek joga van a véleményhez, és talán nem az első beszélgetésünk során kéne kitérni arra, ő prolife-e vagy sem. Bár úgy is lehetne felfogni, mint gyors szűrő; az ilyen alapvető dolgokban való egyet nem értés tényleg ellehetetlenít egy kapcsolatot, mindegy, mennyire szimpatikus egyébként. Kár, hogy ez túl végletesnek és ítélkezőnek érződik a számomra.

Hát… Nincs túl nagy gyakorlatom… pumákban. Semmifélében. Szóval ki tudja, akár igazad is lehet.

Nem számítottam rá, hogy ilyen témára terelődik a beszélgetés, bár Martinez, mint téma, soha nem épp „ártatlan”, és minden bizonnyal megosztó. Valószínűleg Catherine sem olyan értelemben mondta, csak magyarázatot keresett. Talán Párizsban egészen mások a beszélgetési szokások; sőt, ez szinte biztosan így van. Vagy csak én vagyok túl feszült ahhoz, hogy élvezni tudjam a helyzetet és a lényegtelen témákat.

Ez… Eléggé úgy hangzik, mintha menekültél volna Párizsból.

Máskor úgy érezném, hogy ezzel belenyúlok valami olyasmibe, amihez nincs közöm, ebben az esetben viszont egyértelműen ő hozta fel, és bunkóságnak tűnne figyelmen kívül hagyni. Nyilván benne van az, hogy érdekel, mi van mögötte; nem azért, mert elriaszt feltétlen, ha mondjuk egy exférj vagy ilyesmi, csak… Nem tudom. A „menekülés” általában rossz ómen, nem utolsó sorban pedig kényes téma, főleg egy kvázi idegen felé, mint amilyen én vagyok neki.

Ha engem kérdezel, ezt olyasvalaki találta ki, aki nem járt még itt.

New York biztos… más mint egyéb helyek. Csak néha nem vagyok biztos abban, ez a másság vajon megéri-e. Nem hiszem, hogy itt lennék, ha nem ide születek; ugyanakkor pedig elköltözhettem volna bármikor, és nem tettem. Nem tudom, ebből mennyi a megszokás, mennyi az ismeretlentől való félelem, mennyi szimpla lustaság. Újrakezdeni egy életet akár néhány várossal odébb is nehéz; a seregben a bázison kellett laknom nagyrészt, mivel nem voltam házas, és már az is egy külön folyamat volt. Szerencsés voltam, amiért jó szakaszom volt, sokukkal még mindig beszélek sűrűbben vagy kevésbé, de az ország számtalan pontjára széledtünk szét, úgyhogy abban sem találtam semmi állandót. Egyedül New York volt, ami biztos; a szirénákkal, a csatornaszaggal, a csak turisták által látogatott Times Square-rel, de az ismerős baseball pályával is a középiskola mögött, meg a templom kálváriafestményeivel, amiket már én is le tudnék rajzolni, pedig borzasztó a kézügyeszségem.
Nagy dolognak kellene történnie, hogy innen kirobbantson engem, ebben biztos vagyok. És ha meg is tenné, nem tudom, lenne-e bátorságom egy ismeretlen kontinensig menni. Bár abban biztos vagyok, hogy ő jobban beszéli az angolt, mint én… bármilyen más nyelvet.

Kanadába?

Csak ötlet. A poutine egész finom.

Mexikó elég klisés, és azt hiszem, az én színemmel két nyáron belül bőrrákot kapnék. De leginkább csak nem hiszem, hogy elmennék bárhova. Vagy hát, nem tudom, minek kéne történnie hozzá, hogy megtegyem. Túl sok dolog köt ide.

A baseball, például. A templom és a felekezet. Anya, a családom… Marley. Mintha számítania kéne.
Itt születtem egyébként, igen. Nem is nagyon mentem sehová, már a seregen kívül. Nem vagyok túlzottan „fedezzük fel a világot” típus, azt hiszem. Te igen?



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyHétf. Okt. 31 2022, 22:45
Néha be kellene magamnak is vallanom, hogy egyáltalán nem lehetek vicces/kedves/helyes/komoly egy egyébként teljesen idegen embernek. Legalábbis addig, ameddig meg nem ismerjük egymást, mert addig a fura és a nem normális jelzőket is rám aggathatnák miért ne alapon és habár csak könnyíteni akartam a feszültségemen a csipogással, muszáj voltam befejezni, mielőtt még rám nyomták volna a telefont. Jelzem, teljesen jogosan. Mégis csak egy kényelmetlen sóhajjal engedtem el az állatos vonulatot, mielőtt még tényleg kiakasztottam volna Cameront.
A visszakérdésre lehunytam a szemem. Meg kellene jól és jót kérdeznem, ha már egyszer az újságírással foglalkoztam jó ideig. Ráadásul még ha a filmeken, sorozatokon keresztül is átérezni az amerikai életérzést, benne élni teljesen más, nekem pedig tapasztalatom ehhez nem igazán volt. Ezért kérdeztem, hogy legalább lehessen viszonyítási, vagy esetleg összehasonlítási alapom, ha már csak a francia oktatási viszonyokat ismertem.
Minden egyes hozzászólásommal úgy tűnt, hogy azt a kezdeti nevetését eltemethettem és jóval távolabb kerültem attól a férfitól, ezért is hallgattam el inkább, megértve és felfogva, hogy zátonyra futott néhány eszmefuttatásom, s talán jobb is volt őket a múltban hagyni. A kimondatlan ellentétes megfogalmazások feszültséget keltettek bennem, kényszeresen is simítottam végig a hasamon, mintha le tudnám törölni a kényelmetlen érzetet magamról. Mindhiába.
S hogy hova csúsztam át? Oda, ahova abszolút nem kellett volna.
A legtöbb nő már kislányként tudja, milyen az igazi férfi, akire vágyik, milyen esküvői ruhát szeretne, de néha az élet nem úgy hozza, hogy az valósággá váljon. Néha utólag jövünk rá, hogy valójában nem passzolunk a másikhoz és jobb döntés teljesen másik irányban elindulni.

Nem éreztem úgy, mintha meg tudtam volna mondani az igazi okot, indokot, miért kellett egy kontinenssel arébb vándorolnom, mint a mamutok.
Levegőre volt szükségem. Valami újra, ahol minden csak az enyém. Azt hiszem.

Mert habár volt, aminél konkrétan tudtam, mit-hogyan akarok, itt egyedül a lehetőséget kerestem arra, hogy legyenek lehetőségeim. Hogy tudjak választani. Mert sosem késő belekezdeni valami újba, nem igaz? A miért éppen New York témára is bő lére eresztett válasszal tudtam szolgálni, de a megállapítására elmosolyodtam.. talán egy rövid nevetés is kicsúszott a számon, de nem akasztottam meg újra buta kérdéssel, hanem hagytam, hogy ő is beszéljen. A telefon két oldalán voltunk, nem egyoldalú volt mindez.
De nem is kell elmenned. Mindannyian mások vagyunk és ez a legjobb az egészben. A stabilitás nagyon is előnyös tud lenni, amire végül mindannyian vágynánk, nem igaz?

Eszem ágában sem volt őt meggyőzni arról, hogy az én döntésem volt az etalon. Mert még az is előfordulhat, hogy vissza kell térnem a végén Franciaországba. Mert nem utópiában éltem.
Nem nagyon.. Ha a jelent nem számoljuk, otthon Bordeaux és Párizs közt ingáztam. Legtöbbször inkább csak tervezgettem külföldre utazni, de a megvalósításig nem jutottam el.

Az országos bajnokságok számítanak? Számít, ha csak pár órát vagyok egy-egy városban? Számít, ha mindaz tizenöt évvel ezelőttig tartott? Számít, ha két teljes napon át hazai konferenciákon veszek részt és a városokat nem is fedezhetem fel? Nem hiszem. Hátrahagytam a fürdőmet. Inkább a konyhába sétálva nyitottam ki a hűtőt, de a bor helyett a sajtot húztam ki. A tea mellé nem túl kirívó párosítás.
Mi az, amire nem tudsz nemet mondani, ha rá szeretnének venni téged valamire? A baseballon kívül persze. Egyébként komolyan gondoltam, hogy beavathatsz, mert annyit tudok, hogy két csapat, egy ütő, egy labda kell a varázslathoz.. és egy felfestett pálya, ami körül futnak. De gondolom ezzel sosem adnám el a játékszabályokat másnak.

Elmosolyodtam. Tényleg ennyire sötétben tapogatóztam. A telefont kihangosítottam ahogy a pultra tettem azt, azon agyalva, hogy valamit kellene ennem.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Nov. 09 2022, 20:09


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼



Nem tudom, mennyi jogom van rákérdezni Párizsra; felhozta, szóval gondolom akarja, hogy tudjam, de aztán nem mondta tovább. Szóval bunkóság lehet rá is kérdezni, meg az is, ha nem kérdezek rá. A másik, amiben bizonytalan vagyok, az az, hogy akarom-e tudni; ha rákérdezek és hosszan beszél róla, bár nem hinném, hogy zavarna… Azért vannak dolgok, amikhez úgy érzem, nincs közöm, nincs jogom tudni róluk egy ennyire… Rövid ismerkedés alatt. Meg nem is értem őket, és sokszor határozottan nem én vagyok a jó ember egy mélyebb dologhoz, mert nem tudom, mit mondjak.
Ahogy most belekezd, ilyesmit érzek megint. Sosem voltam házas, és úgy tényleg nagyon komoly kapcsolatom sem volt soha, ahol az életem újrakezdését fontolgattam volna. Persze, volt már, hogy hosszú kapcsolatom ért véget, és pocsék volt, de… Itt maradtam.

Sajnálom. Már azt, hogy nem működött. Nem lehetett… Khm. Könnyű. Újrakezdeni.

Nem sokaktól hallottam még, hogy New Yorkban bármit is csak az övéknek tudnak nevezni, mert még a reggeli mosdószünet közben is a szomszéd kiabálását hallgatod a zuhany alatt, de… Meglehet, hogy ő nem így értette.
Nem hiszem, hogy engem kizökkentene a helyről az, ha szétmegyek valakivel. De ez valószínűleg inkább az én komfortzónám kicsiségét illusztrálja, nem pedig azt, hogy ő furcsa döntéseket hozna. Egy közönségen belül persze mindig furcsa az ilyen az első hetekben; nem elég a saját gondolataiddal küzdeni a kapcsolat végét illetően, de mindenki másét is hallgathatod. „Jobb ez így” vagy pont „nem gondoltam volna”, „lesz majd valaki más”, anekdota a halakról és a tengerről. Saját magamból azt tanultam meg, hogy én szeretem ha egy kicsit rosszul érezhetem magam miatta. Aztán előbb utóbb megszokod, mint minden új helyzetet, amik az elején borzasztónak tűnnek. Biztosan Catherine is így lesz vele majd később.

A legtöbben igen. De vannak, akik szeretik a bizonytalanságot. Attól… érdekesebb.

Nem egyszer hallottam vissza, hogy unalmas vagyok; néha komolyan gondolta az illető, néha eldobható félmondatnak, amiről nem gondolta, hogy megragad. És legtöbbször nem is szokott; ahhoz viszont elég, hogy tudjam, nagyon is sokan akadnak, akik nem a stabilitásra vágynak, hanem izgalomra, kiszámíthatatlanságra, különben elunják magukat. Nem szeretek mindent előre megtervezni, de a spontenaitástól is távol állok, nem érzem… Hát, biztonságosnak.

Bordeaux és Párizs.

Hümmögő, halk nevetéssel ismétlem meg a két nevet, amik számára legalább olyan eldobhatóak, mint másoknak az unalmasságom ténye; nem ő az első európai, akivel beszéltem, és mindig lenyűgöz, hogy mennyire… Egyrtelműnek vesznek dolgokat, mert tőlük tényleg karnyújtásnyira van, itthon pedig vágyálom meg nászúticél. Mondanám, hogy mások meg biztosan így néznek ránk, de minden nemzeti öntudat ellenére azért tisztában vagyok vele, hogy a mi turizmusunk elég… Másféle.

Mindkettő elég jó helynek hangzik. Sok borral. Ez nem bántó sztereotípia, remélem…?

Sosem voltam nagy borivó; szeretem az ízét, de nem tud annyira mélyen érdekelni, hogy a minőségével foglalkozzak, meg az illatlenyomatokkal vagy akármivel is. Egyszer voltam egy borkóstolón, amit a templomi bingón nyertem, elvittem rá Beccát, az akkori barátnőmet, aki oda volt érte. Minden percét utáltam, de annyit mosolyogtam, nehogy megtudja, hogy másnapra esküszöm, izomlázam lett az arcomban.
Megmosolygom amit a baseballról mond.

Mert rá akarsz venni valamire amit nem akarok? Egyébként elkaptad… nagy vonalakban. A kisebb vonalakhoz tartozó telefonszámlára pedig nem köteleznélek. De egy játék, mármint, ha szereted azt a játékot, sokkal több a szabályoknál. A baseball mentális játék; rengeteg előkészület, aztán csend, mozdulatlanság, amíg hirtelen nekilódul egy labda 97 mérföld per órás sebességgel…! Tele van ellentmondásokkal. De a hangulat az, ami igazán megfogja az embert. Vagy nem, az is opció, persze.

Csak minek…!

Az első kérdésedre viszont… Nem tudom. Ha rá akarnak venni valamire, rávesznek. „A mással jóltevő ember bővelkedik, s aki mást felüdít, maga is üdül.” Egészen addig, amíg nem teljes képtelenség valami… Vagy illegális, természetesen… Azt hiszem, ennél izgalmasabb választ vártál. Esküszöm, nem szoktam azért büntetést osztani, mert valaki nem a zebrán megy át.

Elsőre. Azt nem mondom, hogy ha sokadik felszólításra sem használja a direkt kijelölt útvonalat, néha nem veszem elő a büntetőblokkot, de általában nem ezért fizetnek minket, és az ilyesmi túl sok papírmunkával jár ahhoz, hogy megérje. Aztán persze vannak olyan időszakok, amikor a vezetőség csak azt mondja: teljesíts jobban, és hacsak nem akarsz nekiállni kitalálni dolgokat, ami ebben a szakmában nem ajánlatos, hát… Nagyon megnézed, hol áll az az autó a parkolóvonalhoz képest.

Azt mondtad, tervezgetted az utazásokat. Van olyan hely, ahová nagyon el akartál menni?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Nov. 13 2022, 00:28
Mennyire tűnhettem elveszettnek, szánalmasnak Cameron szemében? Az ismerkedést kihasználva már az első estén belerángattam olyan témákba, amire egyáltalán nem voltam büszke és nem kellett volna még csak szóba hoznom sem. Tudtam, hallottam és olvastam arról, hogy sosem jelentett jót az exeket belekeverni egy potenciális új - és egyébként bármilyen - kapcsolatba, mert azzal már előre elítéltetem magam. És különben is.. érdekelte úgy igazán a másik felet? Nem kellett túlgondolnom mindezt, mert annak ellenére, hogy szűken beszéltem a legutóbbi kapcsolatomról, türelemmel és megértéssel fordult felém. Nem is tudom, egy kicsit talán megnyugtatott a dolog, ezzel szemben nem terveztem még több információval traktálni őt, mert azzal magamat is újra ás újra visszataszítottam abba a lelkiállapotba. Mégis egyet kellett vele értenem. Egyedül voltam itt, minden eddig ismert dologtól az életemből a legtávolabbi helyen, ahol sem rokonok, sem ismerősök nem vettek körbe. Nem tudtam fordulni közvetlen segítségért senkihez sem és ha beszéltem is angolul, mégsem az anyanyelvem volt.
Igazad lehet. Ez olyan így, mintha a hotdogra az árus kell, hogy eldöntse, ketchupot, mustárt vagy majonézt kérsz és nem tudhatod, amíg bele nem harapsz..

Bizonyos esetekben nem riadtam vissza az ismeretlentől, de huzamosabb ideig nem viseltem jól azt, ha nem lehettem biztos valamiben. Ha nem éreztem magam biztonságban. Ha nem számíthattam valamire vagy valakire, hogy akkor is ott lesz, ha egyet pislantok. Biztonsági játékos lennék? Talán. Meglehet. Részben biztosan. Nekem ezt jelentette a két általam említett város, amit a túloldalról jövő nevetéssel ismételt meg. Elcsendesedtem addig, kiélvezve ezt a hangot, a magam részéről csak egy lágy mosoly jelezte, hogy a feszültség most nem kötött meg, de én sem bírtam ki, elnevettem magam a sztereotípia említésére.
Dehogy, egyáltalán nem volt bántó, sőt, teljesen igaz. Sok borral, sajttal, baguette-tel és croissant-nal. Kóstoltad már az escargot-t?

A magam részéről hanyagoltam mindenféle húst, és valahogy nem voltam odáig a zöld trutymó látványáért. Ettől függetlenül szerettem az ízeinket, szerettem kísérletezni és minden új élménnyel megismerkedni, ha lehetőségem volt rá.
Mégsem voltam az a nő, aki szeretett volna csak magáról beszélni. Szerettem kérdezni. Megismerni másokat, a gondolatmenetüket és egy kicsit hagyni, hogy az ő világuk magával ragadjon. Elnevettem magam a kérdésére, de hagytam, hogy folytassa a gondolatmenetét, visszatérve a baseball világába is némileg. Megálltam a mozdulataimban, csak hogy teljesen arra fókuszáljak, amit hallottam, hogy ismételten nevetés hangja törje meg a csendemet.
Van időd a munkád mellett meccsekre is eljárni? Vagy inkább a kisebb tömeg híve vagy, stadionmentesen?

Hezitáltam, mégsem ajánlkoztam fel neki a telefonszámlám növelése érdekében.
Valami hasonlót élnek meg az európaiak a focival, úgyhogy azt hiszem, hogy magát az érzést ismerem, csak éppen másik platformon mozog a két sport.

Említettem meg neki, csak úgy. Nem mintha fel tudtam volna sorolni a nemzeti válogatott keretét. Vagy hogy az első osztályban melyik csapatok voltak jelenleg.
Nincsenek elvárásaim és talán inkább csak az érdekelt, hogy.. nem is tudom, te mennyire tudsz nemet mondani, vagy szeretsz-e sodródni az árral és megpróbálod-e kiélvezni mindazt, amibe belesodortak.. De ne aggódj, nem fogok a körzetedben minden nem zebrán átmenni, csak hogy megbüntess.

Nevettem fel megint. Tényleg nem terveztem ilyet, csak kíváncsi voltam a reakciójára. Elgondolkodtam a kérdésén, rákönyökölve a konyhasziget márványmintás lapjára is. Ahhoz olcsóbb volt az albérlet, hogy valódi márvány álljon benne.
Butaságnak fog hangzani.. de mióta először láttam a Forrest Gumpot, azóta Washington DC-be akartam eljutni. A Lincoln emlékmű és az obeliszk között húzódó vízzel töltött medencében végigsétálni, még ha tudom, hogy nem is szabad. Sosem ültem még óriáskeréken sem.. és egyszer szeretnék hőlégballonnal felszállni. Vagy legalábbis látni a fesztivált Albuquerque-ben.

A másik opció erre Kappadókia lett volna. Most mindenképpen az említetthez voltam közelebb fizikailag. Elmosolyodtam lassan, hagyva egy lélegzetvételnyi időt magamnak. És talán Cameronnak is.
Neked van olyan álmod, amit szeretnél megvalósítani és még nem volt rá lehetőséged? Mi szerettél volna lenni kicsi korodban?

Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Nov. 16 2022, 18:30


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼








Abban sem vagyok biztos, hogy le tudnám írni.

Őszinte vallomás, a francia sosem volt az erősségem, a középiskolában spanyolt vettem fel, de azt se mondanám, hogy beszélem; innen-onnan felszedtem dolgokat, például a sveiki a köszönés lettül; tudom, mert volt egy NATO-s irodai kolléga míg kint voltam. És azt is tudom már, hogy a szláv, a szlovák és a szlovén teljesen külön dolgok, és hajlamosak megharagudni, ha összekevered őket. Fel tudnám sorolni az összes (na jó, a legtöbb) afrikai országot és elhelyezni őket a térképen, de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy melyik európai országnál van, hogy a fejrázás az igen. És azt sem tudom hogy kell leírni, hogy szavinyon blan, mert sejtem, hogy az első az egy "s", a "ny" pedig "gn", de hogy hány betűt hagynak le és honnan arról fogalmam sincs.

Hát... Ha időm lenne is, pénzem elég ritkán. Vagy több hónapnyi túlórából fizetsz egyet, vagy olyan helyre ülsz, ahonnan semmit sem látsz rendesen. De úgy évente egyszer azért próbálok. A kerületi csapatban játszom is, az NYPD-nél. És segítek edzeni a junior csapatot az iskolakörzetben.

Eszembe jut az egyik nő, akivel beszéltem egy darabig; úgy éreztem, egész jól megy a dolog, normálisnak tűnt, aztán mikor oda jutottunk, hogy elmondjuk, mit csinálunk szabadidőben, kitalálta, hogy túl sok hobbim van, és nem jutna elég időm rá. Kiderült, hogy az egyik ismerősöm, Ben is matchelt vele, sőt, ők randiztak is egy darabig; Ben építési vállalkozó kisebb munkákra, emellett meg van egy catering cége is, és vele is ugyanezért szakított; de azt azért elvárta volna, hogy drága helyekre vigye vacsorázni és dizájner ruhákat fizessen neki. Azt hiszem, nem rendőrök és vállalkozók között kéne keresgélnie, ha erre vágyik.
Nem tudom, Catherine is így gondolkodik-e, de kétlem. Ehhez túl... Felnőttnek tűnik. Nem tudom, mit szeretne ettől az egésztől – még én sem tudom, mit akarok –, de kétlem, hogy olyan táskát lát a jövőjében, amit mondjuk... Valamelyik Kardashian viselt. Ők a "trendik" manapság, ugye?
A zebrás dolgon felnevetek.

Ez nagyon rendes tőled. Ezért nem is javítalak ki, hogy az európaiak az európai focival élhetik meg ezt. Szemantika?

Nem szeretem különösebben a focit, megnézem, ha arról van szó, de egyszerűen sosem volt az én sportom, túl... Hát, nem erőszakos, inkább csak veszélyes. Nem tudnám élvezni, tudva, hogy miféle sérüléseket szereznek a játékosok alig pár év alatt. Legalább olyan rossz, mint a box. Én maradok a baseballnál, a kosárnál, esetleg a lacrosse-nál, bár azt is játszani érdekesebb, mint nézni.

A Forrest Gump jó film.

És egészen biztosan nem mernék leforgatni ma, de örülök, hogy annak idején megtették. Nem mondanám, hogy a kedvenc filmem – az a Die Hard –, de biztosan toplistás az érából. És Tom Hanks filmjei közül is.

Nem butaság, csak... Meglepő. Errefelé minden évben elvisznek iskolában valami tanulmánykirándulásra Washingtonba. A Smithsonian már a második alkalomnál is kezd unalmas lenni.

De ez biztos más, ha nem itteni vagy. Elvégre, látom a turistákat - azon kevés alkalmakkor, amikor  átmegyek Manhattanbe –, hogy mennyire rácsodálkoznak az épületekre. Még Brooklynban is, a Brooklyn-híd előtt nem lehet úgy elmenni még rossz időben se, hogy ne fotózkodna ott legalább egy-két ember. Nekünk csak azért megszokott, mert itt van. És tudom, hogy van egy csomó dolog a városban is, amit sosem láttam még, mert úgyis ráérek, és lehet, hogy nem is fogom.
Ebben a pillanatban hangzik fel egy éles dudaszó; a korlát felett áthajolva látom, hogy a párhuzamos utcában két taxi nem tud megegyezni arról, melyikük szabálytalanabb. Kénytelen vagyok eltakarni a telefon mikrofonját, és csak remélem, hogy nem kapta úgy telibe, mint én. Mire pár másodperc múlva abbahagyják, észreveszem, hogy a cigarettám is elégett majdnem a szűrőig, annak ellenére, hogy nem nagyon szívtam, de nem is baj. Elnyomom a korláton, és belerakom az üres virágkaspóba a többi mellé. Ez a kaspó már majdnem olyan jó allegóriája a városnak, mint az az "olvasztótégely", aminek hívni szokták; sőt, talán jobb. Egy csomó, más ember, más cigaretta preferenciával, néhány kissé meg van rágva, néhányon rúzslenyomat. Nem olvadnak össze, mégis van bennük valami közös. Meg hát, mind ott vannak a kaspóban.
Kiveszek egy újabb szálat, de ezt már ceruza helyett forgatom az ujjaim között.

Bocsi, a forgalom... De izé, óriáskerék. Az Londonban is van, nem? A... London Eye?

Köszönöm, kötelező kultúrtörténelem óra.

Vagy francia becsületből nem mész az ellenség oldalára? Lafayette gondolom nem bánja, ha ide jössz... De DC sincs messze. Voltál már ott? Mióta itt vagy?

Nagyon remélem, hogy igen, mert ha oda akar menni, ki fogja vissza? Alig több mint egy óra repülővel. Vonattal is csak három körül lehet. Ha már itt van a kapujában...

A kérdésére tűnődve hümmögök egyet. Nem nagyon szoktam ilyesmin gondolkozni.

Gyerekként? Katona. Előtte meg Indiana Jones. De állítólag egy időben kukás is szerettem volna lenni. Tudod, aki elviszi a szemetet...? Menőnek tűnt ott lógni az oldalán, miközben megy. Akkor még nem gondoltam arra, hogy mennyire büdös lehetsz tőle.

És nem is fizet túl sokat, gondolom, de ezt már csak magamban teszem hozzá, mert az álmok szerencsére még nem piaci alapon működnek.

Nem tudom, álomnak hívnám-e, inkább tervnek. De szeretnék kiköltözni innen. Nem feltétlenül messze. Yonkersben születtem, egy kicsit élhetőbb környék, de bárhol jó lenne mondjuk... Egy udvarral. Kutyával. Családdal. Nem mintha pontosan kitaláltam volna, inkább csak... Szeretném, ha lehetőségem lenne rá.

És gondolom ez egy ilyen vízválasztó rész; mert vagy ő is szeretne, és azt hiheti, csak csajozó szövegnek használom (Trevor meg van róla győződve, nem tudja elhinni, hogy bárki direkt akarna kölyköket), vagy lehet, hogy abszolút nem szeretne, akkor pedig nyilvánvaló okokból lehet neki ellenszenves. Nem mintha ez... Feltétlen arra menne ki, hogy legyen belőle bármi is. Azt hiszem. Azt mondta, nem rég jött, házas volt, rosszul ítélte meg... Gondolom nem vágyik erre mostanában.

Veled mi a helyzet?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyVas. Nov. 20 2022, 01:15
Mondjuk azt, hogy megértettem. Az angol through-tough-thorough-thought-though szavak is megannyi buktatót rejtettek magukban, a szerencsém csak az volt, hogy nem egyszerre kellett régebben mindezeket megtanulnom, mert akkor minden bizonnyal egy életre elment volna a kedvem ettől a nyelvtől. Néha azt is logikátlannak tartottam, hogy az angolok a számunkra ellentétes vezetéssel éltek és richtig az az ember voltam, aki mindig a rossz irányba nézett, ha a zebrán lelépett az útra az Egyesült Királyságban egy ott tartott konferencián. Ezért is, csak egy jókedélyű touché hagyta el az ajkaimat, mert ha őszinte akartam lenni magammal - csak azért lyukadtam ki ott, ahol, mert néha a gondolataim csapongóak voltak, mégis, minden egyes információval valahogy sikerült magam lenyugtatnom és a kezdeti feszengő érzésen túllendülni.
Hmm, igen, tényleg látszik, hogy csak alig szereted a baseballt! Viccet félretéve, jó, hogy ennyi platformon tudsz foglalkozni vele. Soha ne mondj le róla. És ha csak ritkán jutsz el a lelátóra, legalább különleges marad mindvégig.

Ezzel a mai beszélgetéssel róla többet tudtam meg, mint arról az emberről, akivel éveken keresztül együtt éltem, és ez most azt hiszem, inkább engem írt le, hogy mennyire hinni akartam valakiben és valakinek. Cameron őszintébbnek tűnt és pont azzal nem rettentett el a vele való kommunikációtól, hogy értelmes volt, nem nagyzolt, és nem is akarta eladni magát igazán. Egyszerűen csak azt adta, aki volt és nem többet. De talán nem kellene ennyire előre szaladnom, nem igaz?
A kijavításra megrázva a fejemet nyomtam el egy kitörni készülő nevetést, be is harapva az alsó ajkam.
Szerintem ezen egy ideig elvitatkozhatnánk, hogy európai foci-e, vagy csak az.. eredeti. De néha túlságosan is meggyőzhetőnek gondolom magam egyes témákban és biztos vagyok benne, hogy te még így is bőven többet tudsz ezekről a sportokról nálam.

Megadtam magam, ráadásul erőfeszítések nélkül, mert sosem volt bennem az a fajta bizonyítási vágy, ami elnyomott volna másokat, csak hogy élre juthassak. Értékeltem, sőt, felnéztem arra, aki tájékozottabb volt nálam. Természetesen csak vicceltem, részben, és ezt a hangom is jelezte, mert isten őrizz, hogy valaha is belemenjek-e abba, hogy az amerikai foci vagy az európai - szerinte - volt-e a jobb. Rengeteg pro- és kontra érv volt, és ha sekélyes szerettem volna lenni, vetekedve a fangirl típusú lányokkal akkor minden bizonnyal a kisportolt test arányában az amerikai verzió nyerte meg a versenyt.
Ez azt jelenti, hogy nem szeretsz órákig csavarogni múzeumokban? De.. tudom, a ti Washingtonotok a mi Párizsunk. Van, akinek az Eiffel-torony nem különleges és nem áll meg csak felbámulni rá, ha mellette jár. Ameddig nektek az új, nekünk ez.. amit nem minden nap látunk és ez így van rendjén. Máskülönben nem lenne milliónyi kép ezekről a helyekről.

Azért az megnyugtat, hogy nem nézett teljesen dilisnek, és ha az utóbbi egy hónapom sokkal aktívabb is volt ebben a városban, mint otthon járni a nevezetességekhez, attól függetlenül még gyűlöltem, ha a nyakamba lihegtek, ha nem tudtam két lépés erejéig csak magamban létezni, vagy ha arrébb löktek egy igazán szuper kilátás mellől, csak hogy a kötelező selfiejüket megcsinálják napi szinten, néha a századikat, hogy aztán azon keseregjenek, hogy melyik a legjobb az ugyanolyan képek közül. Borzasztó volt ez és emiatt néha menekülőre is fogtam. Mint ahogy az elkapott és eltompított dudaszó is ilyen, el is hajoltam a telefontól hirtelen, meg hát amúgy is túl közel voltam a készülékhez. Megtámaszkodtam az asztalon inkább a tenyereimmel, kinyújtott karokkal, miközben körbenéztem a lakásban. Zajosabb város volt, mint Párizs, de az éjszakákat már képes voltam végigaludni. Ameddig nem szakadt meg a vonal és mégis csend volt, inkább a poharammal és annak tartalmával foglaltam le magam.
Ugyan! Kezdek hozzászokni, hogy itt minden nagyobb és hangosabb, mint amihez hozzászoktam.

Kiszélesedett a mosolyom a könnyed humorra.
Párizsban is van óriáskerék, no nem annyira híres, mint a London Eye. Rettentően turista csalogatók és be kell valljam, néha a legváratlanabb helyzetekben tör rám a tériszony, talán leginkább ez az indoka annak, hogy egyébként nem diszkriminálok, hanem teljesen elhatárolódtam tőlük. Még nem jutottam ki New Yorkból, mióta ideköltöztem. Az első három napban sikerült el is tévednem és nem találtam meg a lakást sem, minden nap legalább egy órával többet sétáltam, mire sikerült bejutnom. Ma már azért jobban megy.

Nevettem fel halkan, mert teljes egészében az én hibám volt. Google maps nélkül akartam bevállalni a sétát, a tájékozódásomra hagyatkozva. Nem sikerült. Ami Washingtont illeti: majd egyszer. Nem sürgetett itt senki és mivel egyedül voltam, nem is nagyon kellett igyekeznem. A kötelezően feltett kérdések nem foglalkoztattak, mert nem azt akartam tudni elsődlegesen, hogy mi a másik fél kedvenc színe. Abból nem derül ki a személyisége, a gondolkodásmódja. Cameron válaszán elmosolyodtam, ahogy a kukásokat említette. Eszemben sem volt őt megszakítani, és ameddig beszélt, addig kihúztam a széket a pult alól és felmásztam rá. Na jó, pipiskedve pont rá tudtam csúszni anélkül, hogy lepottyantam volna róla. Ahogy elhallgatott, rövid ideig még szótlanul ültem a széken, telefonnal magam előtt a pulton, aminek a tokján kényszeresen cirógattam végig. Azt éreztem, hogy mosolyogtam, mert jó volt hallani, hogy így gondolkodott.
Eltökélt szándékom volt gyerekként, hogy az udvarban bálnát fogunk tartani, ha akarták a szüleim, ha nem és erre hosszú hetekig készültem. De a leghosszabb ideig talán hivatásos macskasimogató akartam lenni. Az összes szomszéd macska átjárt a telken, úgy gondoltam, hogy ez felhatalmaz minket arra, hogy etessük őket állandóan.

Cameron legalább létező szakmákat szeretett volna már gyerekként is. Az etetési akcióm akkor maradt abba, amikor az ebédre szánt fél kiló kockázott hússal leptem meg a grasszáló cicákat. Édesapám csak egy kicsit volt kiakadva. És most jött a komolyabb része a vallomásomnak.
Talán ez kellene, hogy legyen a követendő példa a legtöbb ember számára, amit elmondtál a céljaidról. Szeretném, ha lenne egy otthonom. Benne azokkal, akiket szerethetek és akikkel azt érzem, biztonságban vagyok. Nem csak fizikailag, hanem érzelmileg és mentálisan is, akik tudnak inspirálni. Nem feltétlenül a Times Square közelében, de talán a farmi élet is kihívás lenne.

Nem voltam idős, de túl egy bizonytalan és ingatag házasságon nem tudtam, hogy nekem a család fogalmába, a biztonság fogalmába mi fért bele pontosan jelenleg. Akkor, amikor éppen felállni igyekeztem a kudarcaimból. Esélyt szerettem volna. Jövőképet. Nem tudtam, hogy szeretnék-e gyereket, mert ahhoz biztonságra volt szükségem. Csak egy pillanatra néztem ki az ablakon, de a látványra nem voltam felkészülve. A szemközti ablak előtt egy meglehetősen lenge öltözékben parádézó ember suhant el, amire nem tudtam nem bámulni. Inkább fordítottam magamon és a székemen, mert voltak dolgok, amire még New York sem vett rá. A jobb lábamat magam alá húzva helyezkedtem el, sokáig nem tudtam egy pozícióban megmaradni.
Milyen kutyát szeretnél? Azt tudod már?


Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyKedd Dec. 27 2022, 13:11


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Meglep, hogy mennyire könnyen megy ez az egész; a beszélgetés így, látatlanban. Arról talán meg tudtam győződni, hogy nem Bob, a kamionsofőr Jersey-ből, vagy ha igen, a világ legjobb autotune-ját használja. A legtöbb esetben persze nem maga a cselekedet nehéz, hanem rávenni magad. Aztán amikor már benne vagy, nem érted, miért volt olyan nehéz - ennek ellenére biztosra veszem, hogy ha legközelebb kell felhívnom valakit, ugyanúgy utálni fogom. Ilyenkor szívesen vissza mennék valahová a hetvenes évek elé, amikor még nem terjedt el a telefon, és levelet kellett írnod kommunikálni. A háborúk persze nem hiányoznának, de... Minden kornak megvan a maga rákfenéje.
Cathrine-nel egyszerű. Úgy tűnik. Nem tudom, miért, de pont emiatt kezd visszaférkőzni a bőröm alá a bizonytalanság, az idegesség. Nem vagyok hozzászokva az egyszerűhöz.

Jó neked. Nekem még most sem sikerült.


Még a legelején laktam egészen kint, Queens legszélén; az kellően csendes volt. Csak épp két órába telt beérni a melóba. Az csak valami álom, hogy oda helyeznek, ahol laksz, főleg, ha józanabb, nyugodtabb helyen vagy; mindenki álma az, hogy nyugodtan teljenek a napjai. Nem úgy nyugodtan, hogy "ne legyen veszélyben" – legfeljebb a filmek mutatják, hogy folyamatosan lövöldözések lennének, ez nem LA –, hanem... Kevésbé érzed magadon a nap végén a város mocskát.
Aztán ott van a másik fajta, aki pedig Manhattanben akar lenni, mintha bármit is meg tudnál fizetni ott rendőri fizetésből. De ha nekik turisták kellenek...

Nem vagy túl nagy Google Maps rajongó...?


Eleinte én sem voltam, de főleg azért, mert nem szeretem elővenni a telefonom az utcán, hacsak nem muszáj; tudom, hogy nem a legújabb, legdrágább darab, de van, aki húsz dollárért is képes rabolni. Azok után pedig, hogy volt az az esetem a közeli parkban, ahol a nyilván drogfüggő és épp megvonási tüneteket produkáló paranoid pasas szerint nem adtam át neki elég gyorsan a nem létező pénzem és ezért úgy gondolta, oldalba szúr, valahol jogosnak érzem a bizonytalanságot. Az unokatestvérem szerint nem valószínű, hogy újra megtörténne velem, úgyhogy teljesen felesleges ez a félelem, de az is bebizonyosodott már, hogy a villámot nem érdekli, hogy az anekdota szerint nem csap kétszer ugyanoda, úgyhogy...

Bálnát?


Erre a válaszra határozottan nem számítottam, meglepetten nevetek fel. Bálna. Ez aranyos.

Ha bárhol, New Yorkban biztos találsz valakit, aki hivatásos macskasimogatót keres, úgyhogy... Ki tudja? Még valóra válthatod a vágyaid.


Megszalad a mosoly az arcomon, ahogy leírja, mit képzelt el. Ez egy kicsit... Profánabb megfogalmazása annak, amit én mondtam. Kicsit kevésbé behatárolt. Gondolom? Ez jó jel? Fogalmam sincs.

Hát... Régen volt egy boxerünk, és imádtam. Nagyon okos és barátságos kutyák, nagyon embercentrikusak. Szóval jó lenne mondjuk egy. De nyilván az örökbefogadás az egyetlen út, legalábbis, öm... Én magamhoz azt mérem.


Ekkor esik ugyanis le, hogy ez megintcsak megosztó téma. Van több barátom is, akikkel már elvitatkoztunk ezen, szerencsére baráti keretek között, egy-egy sör felett; ők azt mondják, hogy vannak azok az élethelyzetek – mondjuk kisgyerekesek, vagy idősek –, akik mellé nem mernének ismeretlen hátterű kutyát hozni. Ki tudja, milyen az egészségügyi háttere, amit nem ismernek, vagy hogy milyen behatások érték régen, amitől akaratlanul is megijedhet, eléggé, hogy rosszul viselkedjen. Nem mondom, hogy magát a félelmet nem értem meg, persze. De úgy gondolom, ezek a félelmek a vásárolt kutyákkal is előfordulhatnak. Attól még, hogy egy fajta kutya, nem lesz ugyanolyan a személyisége. Szóval valahol megértem; ugyanakkor meg nem lenne szívem fizetni egy állatért, amit külön pluszban hozattak a világra, szórakozásért, miközben egy csomó állatot elaltatnak, mert nem kellettek már.

Szóval ki tudja, Catherine ezzel hogyan áll.

De megértem, ha más nem, persze. Ez csak olyan... Hát, mindenki a saját lelki békéjéért felel dolog.


Rá akarok kérdezni; már nem a kutyákra. Melyik furcsább, ha úgy teszek, mint akit nem érdekel, vagy ha kockáztatom az udvariatlanságot?

Nem tudom, szabad-e ilyet kérdeznem, és nem muszáj válaszolnod, de... Jól értem, hogy nem volt annyira régen a... válásod, ugye? Hogy-hogy már... Tudod. Ismerkedni próbálsz...?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyPént. Dec. 30 2022, 00:54
Nem alszol jól?

A nők és az fantasztikus tájékozódási képességük, értettem én, de még így is csak egy mosolyra futotta, a vállam megvonását magamon kívül maximum csak az engem figyelő szomszéd figyelhette volna meg, de szerencsére senki nem volt a közelemben.
Ha mindig a telefonomra támaszkodnék, sosem tudnék jó helyen eltévedni. Egyik nap a Central Parkban szinte lementem a térképről is, képzeld.

Kontráztam rá széles mosollyal, azt kihagyva, hogy voltak olyan helyzetek és tömeg, amikor inkább a táskám legmélyére süllyesztettem a telefont, nehogy anélkül maradjak. Rossz turista voltam, mert sosem akartam feltűnően azzá válni egy még ismeretlen környezetben. Nem szorongattam a táskám, nem húztam a mellkasom elé sem. Nem szépítettem. Tényleg képes voltam eltévedni és ha segítséget is kértem, néha azzal zavartam össze magamat, hogy angolul érdeklődtem, de franciául köszöntem meg az útbaigazítást. Mindenesetre a gyerekkori álmok dédelgetése olyan téma volt, amivel megint csak sikerült Cameronból kicsalni egy nevetést és bevallom, tetszett ez. A visszakérdezésre csak elhümmögtem egy igent. Kedveltem a bálnákat, mégis a legnagyobb félelmem volt a víz, soha nem leszek képes az ő természetes élőhelyükre menni, hogy találkozzak akár eggyel is.
Az aligátorok nem olyan helyesek, mint a bálnák.

Helyeseltem hirtelen, mert Steve Irwin mellett a még pár elhivatott hüllő fanatikuson túl nem sokan tartották ezeket a dínószerű lényeket szépnek. Ebben egészen biztos voltam. A macskákról alkotott elmélete valóban igaz volt. Csak már nem tudtam, hogy én akarom-e mindezt a jelenben. Az biztos, hogy a kutyákat és a macskákat szerettem elnézni távolról, de megszoktam, hogy nincsenek az életemben. Nem, inkább elfogadtam és csak néha óhajtottam volna ennek ellenkezőjét. Ebben a lakásban sem tarthatok állatot a szerződésem alapján és szerettem inkább szabálykövető lenni, mintsem szabályszegő.
Magadhoz méred az örökbefogadást?

Azt hiszem, ezt meg kell magyaráznia, hogy érti.
Fiatalabbat szeretnél, akit még nevelhetsz is egy kicsit, vagy inkább egy idősebbet szeretnél megmenteni?

Kíváncsi voltam, persze. Azt hiszem, hogy ez az ismerkedés könnyedebb volt, mint amennyire rágörcsöltem néhány pillanatban. Nem éreztem azt, hogy mindez kényszer lenne, megjátszott, üres érdektelenség, ahol a muszáj diktálná az eltelt pillanatokat. Fura egyvelege volt ez annak, hogy valamit megint élvezek, amihez a férjemnek semmi köze nem volt. Most nem kellett menekülnöm.
Azért most örülök, hogy nem yorkiet mondtál vagy chihuahuát.. nyugodtabbnak tűnsz náluk, vagyis úgy gondolom a mai nap után, hogy jól érzem. Megcáfolhatsz mondjuk.

Adtam meg neki a lehetőséget, de azt hiszem, hogy most nem lőttem mellé. Ugye? Némileg azért elbizonytalanodtam, mert ha régebben azt hittem, jó helyen voltam, ez az elméletem megdőlt. Valahogy keserédessé vált a kimondott álmom és rossz szájízt hagytak maguk után a szavaim. Szerettem volna biztonságot, igen. Hogy megérdemeltem-e? Nem voltam benne biztos. Mindezt pedig Cameron témaváltása felerősítette bennem és az eddig érzett könnyedség átfordult bennem. Merevvé váltam, mégis a telefonomat bámultam, mintha azon át kimászna a férfi, mint a Kör című filmben a hálóinges kislány. Nem Cameron volt a rémisztő ebben a helyzetben, inkább csak...
Egy pillanat türelmet kérek.

Elléptem a pulttól, hogy a hűtőajtót kinyissam, a pohár talpa tompán koccant a felületen, amit félig megtöltöttem édes vörösborral. Szükségem volt három nagy kortyra, amit azonnal pótoltam. A hűtőt csak azután csuktam be, hogy a bort visszahelyeztem annak ajtajába és a pohárral a kezemben csúsztam fel a konyhapultra, a combomra pakolva a telefont is. Időhúzás volt a részemről, mert át kellett gondolnom, mit és hogyan szándékoztam elmondani neki magamról. Nem kellett hazudnom. Nem akartam hazudni. De mennyi igazság volt másoknak már sok? És mennyit akart tudni úgy igazán?
Itt vagy? Bocsi, csak szomjas voltam.

Felvillantottam a képernyőt, hogy megbizonyosodjak, nem szakította meg a kapcsolatot.
Szóval.. Az igazság az, hogy még nem váltunk el. Egy válóperes ügyvéddel végigjártam a tanácsadásokat és kibékíthetetlen ellentétekre hivatkozva beadtam otthon.. vagyis Párizsban a válókeresetet. A másik fél részéről nem történt még meg az aláírás.

Meglötyköltem a poharamban az alkoholt. Megvakargattam a térdemnél a nadrágom varrását is.
Kicsivel több, mint fél éve már nem élünk együtt. Egy ideig hittem abban, hogy öngyilkosságot követne el, ezzel fenyegetőzött sok esetben.. Távol kellett tőle kerülnöm.

Megköszörültem a torkom, mert azt hiszem, hogy ez egy olyan téma volt, amit nem telefonon keresztül kellett volna bevallanom. Személytelen volt. Igazából mondhattam volna bármit. Hazudhattam volna, mégsem éreztem azt, hogy meg kellene játszanom magam.
Én csak... nem is tudom... szeretném hinni, hogy léteznek normális értékrenddel rendelkező férfiak is. Akik azok is maradnak még évekkel később is.

Innom kellett. Nem is fogtam magam akkor vissza, amikor szinte az öblös pohár teljes tartalma pillanatok alatt eltűnt. Hirtelen hagyva abba a műveletet szakítottam meg a csendemet.
Nem tudom, hogy mit keresek itt, a fenébe is. Csak.. szimpatikus voltál a profilod alapján és így telefonon keresztül sem okozol csalódást.

Tessék, kibukott belőlem az igazság. Nem a bor bátorított fel ennyire. Fékeznem kellett a nyelvem, mert ezzel a többszörös vallomással minden bizonnyal elvetettem a sulykot és nem lettem volna meglepve, ha faképnél hagy és kinyomja a hívásom.
Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyHétf. Jan. 02 2023, 21:24


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Ellököm magam a korláttól, és a meg nem gyújtott cigarettát forgatva sétálok vissza az épület faláig; az ajtó mellett döntöm neki a hátam, a hideg tégla átüt a felsőmön. Nehezen állok meg egy helyben telefonálás közben. Bár ez amolyan generációs betegség, nem? Egyre több ingert kell megszoknunk, ezért bővül a figyelmünk kapacitása; ezért gyorsabbak a filmek, a zenék, a reklámok. Szűkül a figyelmi zónánk, ugrunk a következőre, különben stimulálatlannak érezzük magunkat és unatkozunk. Emlékszem, hogy a nagy-nagynéném, aki Idahoban lakik, órákon át képes volt mást sem csinálni, csak a telefonon lógni, főleg, miután beszerelték nála a vezeték nélkülit. Gyerekként meg csak azt vártad, mikor mehetsz már vissza tévézni.

Úgy értem, hogy… Mástól nem várom el. Csak magamat nem érezném jól, ha máshogy tennék. Nincs rá jó okom, miért ne.

Újabb lehetőség, hogy megbántsam; ha itt lenne, látnám, hogy nem értette és azért kérdezett vissza, vagy mert esélyt adott meggondolni magam.

Ömm… Nem tudom, ennyire még nem gondolkodtam rajta. Gondolom valahol félúton…? A kölyköknek könnyen lesz gazdája. Egy idős pedig túl gyorsan elmegy.

Talán mégis az ő megfogalmazása volt jobb, és ez álom, nem terv. Tényleg nem gondoltam bele.
Ahogy nyilvánvalóan abba se, hogy mit illik megkérdezni telefonon és mit nem. Nem tudom, csak képzelem-e, vagy tényleg hallom, ahogy elakad a lélegzete egy pillanatra, de mindenképp rosszul érzem magam tőle. Egy pillanatot kér, én pedig biztosra veszem, hogy azért kér időt, hogy letiltson.
Leengedem a telefont magam mellé és nagy sóhajjal a téglának döntöm a fejem. A távolban újabb sziréna harsan fel, a Williamsburg hídon meg elrobog a metró. Néha egészen lenyűgöz, hogy lehet körülöttem ennyi ember és mégsincsenek itt. Talán vissza kéne mennem a lakótársas léthez. Legalább valaki nézne borzasztó tévét.

Itt, igen.

Az jobban meglep, hogy ő is, és nem azért jött vissza, hogy úgy kezdje, „Figyelj, nagyon kedves vagy, de…
Némileg a picsogásból kijózanodva hallgatom végig. Szóval még nem vált el. Ez gond? Mármint nekem. Nekem gond-e? Technikailag értem, hogy házas, de azt is, hogy nem rajta múlik. Anya biztos nyakon csapna érte, de a házasság ebben az értelemben csak papír, nem? Az a része viszont zavar, hogy… Ezek szerint nem volt olyan régen az elhatározás. És ha nem magamról lenne szó, biztosan nem akadnék fenn rajta. De egy egészen kicsit kezd elegem lenni azokból a helyzetekből, ahol a semmiért próbálkozom.
Catherine nagyon szimpatikus, és nem akarom magamra redukálni.

Én… Nagyon sajnálom.

Azt is, hogy ezen kellett átmennie, és azt is, hogy rákérdeztem. Ez elég nagy égés volt, neki pedig bizonyára nehéz.

Nem… Számon kérni akartalak…?

Bizonytalanra sikerül, mert… Nem? Nem. Kérdeztem. De lényegében a számonkérés is kérdés.

Ne haragudj. Nem várható el, hogy… Rögtön tudj mindent, és… Csak szerettem volna tudni, hogy… Hogy áll a dolog.

Ettől nem lett jobb, állapítom meg, visszahallgatva a fejemben, mit mondtam; összeszorítom a szemem, hátha olyan, mint a szörny a szekrényből, ha nem látod, nincs ott. Ez az egész óvatosan fogalmazás néha az agyamra megy.

Te is szimpatikus voltál a profilod alapján. És még most is. Ezért kérdeztem, hogy tudjam, van-e ötleted arra, mi az, amit szeretnél. Nem gond, ha nem tudod. Szívesen beszélgetek tovább, amíg rájössz, vagy hát… Legalábbis arra, hogy velem mit szeretnél.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Jan. 04 2023, 23:37
Szemtől szemben sem mindig megy az sokaknak, hogy feltérképezzék, meddig mehetnek el a szavakkal. A kérdésemre kapott válaszon könnyedén mosolyodtam el a kutyát illetően, leginkább azért, mert ahogy beszélt, amilyennek hatott a beszélgetés során, el tudtam őt képzelni egy gombolyaggal. Annak ellenére, hogy számomra beidegződéssé vált az, hogy minél kevesebb élettel kelljen számolnom a férjem előtt, hogy nehogy egy újabb problémába ütközzek fele, nem kellett másoknak is tartani feltétlenül a következményektől. S bármennyire is szándékoztam a házikedvencről beszélgetni, Cameron engem illető kérdése mindent megváltoztatott.
Távolságra volt szükségem, és borra, mielőtt színt vallottam volna. Fájt? Piszkosul fájt, hogy harminckét évesen hátrahagyott családdal, felbontani vágyott házassággal és munka nélkül éltem napról napra mindenféle fix jövőkép nélkül. De akkor is, ezerszer is a bizonytalanságban akartam élni, mintsem abban a környezetben, amelybe a férjem taszított. Fel akartam készülni arra, hogy bevassam őt anélkül, hogy tudtam volna, megbízhatok-e benne. Miért ne tehetném? Rendőr volt... és a hívás közben is elviselte milyen kis hülyeségem. Csak akkor kezdtem el mesélni, amint meghallottam a jelenlétét. Amikor már kényelmesebben ültem, talán egy kicsit könnyebb volt. Talán csak valakinek el kellett mondanom. Nem tudom... De azt igen, hogy minden alkalommal, amikor levegőt kellett volna vennem, inkább a borból kortyoltam. Kelletlenül elmosolyodtam a sajnálatra. Nem azért, mert ne lett volna igaza, hanem mert én is ezt éreztem.
Semmi gond nincs. Ha nem most, akkor később mondtam volna el amúgy is.

És még így sem a teljes igazságot zúdítottam a nyakába. Nem akartam őt ennyire mélyre engedni az életemben, de tartoztam neki annyival, hogy őszintén bevallom neki azt, amire konkrétan rá is kérdezett. Nem tehettem mást. A hazugságokkal kezdődött nálunk is minden a férjemmel. Aztán pedig áttértünk a hibáztatásra. A bűnbak keresésre. Az önámításra és a fenyegetésekre az ő részéről. Ha csak egy kicsit is korábban beszéltünk volna a problémákról, lehet nem itt tartanánk. Akkor talán nem döntöttem volna a költözés mellett és akkor talán Cameron sem lenne a vonal túloldalán. Még egy halovány, aligha boldognak nevezhető mosollyal adóztam ennek a gondolatnak.
Tudom... jogod van tudni.

Megemeltem a fejem a mennyezet irányába, két kézzel kisimítva ujjaimmal a bőrömet a szemeim alatt a pillák végéig. Nem sírtam. Csak.. valahogy nehéz volt önmagamnak lenni úgy, hogy közben mégsem tudtam egyedül lenni. Ameddig meg nem történik a válás, valakitől mindig függni fogok és talán ez most realizálódott bennem igazán, a szavai nyomán. Hangos sóhajt hallattam. Hosszan lemondót. Pedig épp az ellenkezőjével biztosított.
Beszélni... azt hiszem, kitekinteni egy kicsit és megismerni olyasvalamit, amihez és akihez eddig nem volt közöm. Csak hogy tudjam, más is van.. ezt szeretném.

Nem szabadott volna, mégis felkapva a telefont húztam a talpaimat a pultra, hogy a combjaim a mellkasomhoz simuljanak. a telefont a jobb térdemre pakoltam egyensúlyt találva rajta.
Te tudod, hogy mit szeretnél most? Azt tudom, hogy milyen a jövőképed, legalábbis arról az előbb beszéltünk, de a jelenben mi az, amire azt mondanád, hogy boldoggá tenne?

Lábujjhegyes megfogalmazása ez annak, hogy tulajdonképpen arra voltam kíváncsi, ő mit látott abban, hogy mellettem kitartana, amíg el nem döntöm, mit is akarok.
Nemet is mondhatsz az ajánlatomra.. de pénteken van kedved eljönni velem étterembe?

A péntekjeimet évek óta arra áldoztam be, hogy étteremben vacsoráztam. Eleinte még csak kíváncsiságnak tudtam be, ma már szokásnak. Talán az egyik legjobb része volt a heteimnek, főleg, hogy itt New Yorkban még minden új volt, rengeteg felfedezésre váró hellyel.



Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyPént. Jan. 13 2023, 15:54


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Valószínűleg igaza van abban, hogy előbb vagy utóbb kibukott volna ez a dolog, ha nem én kérdezek rá, akkor talán ő mondja el. Mindenkinek vannak… határai, olyan dolgok, amikhez nem szeretne hozzá nyúlni, sokaké hülyeség, néhányaké érthető, biztos van olyan, aki nem szeretne belenyúlni egy olyan… kapcsolatba, aminek hivatalosan még nincs vége. Én sem vagyok biztos benne, hogy szeretnék, de abban sem, hogy nem. Nem szokatlan, hogy fogalmam sincs mit akarok, sokszor nem is érdekel, de egy ilyen ügyben azért kéne valami… Kapaszkodó gondolat. Egyelőre a gondolat, hogy Catherine a jövőben mondjuk az életem része legyen nem tűnik túl valóságosnak, de nem azért, mert ne lenne szimpatikus. Csak úgy érzem, mintha valami kitalált szereplő lenne.
Szeretném megkérdezni, ő érez-e így néha, de lehet, hogy nem rögtön ilyenekkel kéne kezdeni.

Kérdezni van jogom, legfeljebb. De köszönöm.

Nem tudom, mennyivel lett ettől jobb, de azért próbálkozom. Nem akarom erőszakosan válaszra bírni, még ha érdekel is. Tudom, hogy tradícionális értelemben erőszakosan kéne magamra vállalni a beszélgetés továbbvitelét, és ragaszkodni ahhoz, hogy én irányítsak, de ha tudatosítani is próbálnám magamban sem menne. Szívesen adom át másnak az irányítást, mert az esetek többségében nekem teljesen mindegy, hogy hol eszünk, az se zavar, ha hatszor változtatja meg a véleményét. Felőlem megnézhetjük a Szerelmünk Lapjait tizenhatodjára, már a másodiknál megtanultam kikapcsolni az agyam, és ha valakinek más nézetei vannak bármilyen kényesebb témában, nem állok neki vitázni vele csak azért, mert szerintem nekem van igazam. Ha nagyon ellentétes a dolog, akkor… Legfeljebb elkerülöm, mert vannak olyan alapvetések, amikben nem hiszem, hogy igazán különbözhetsz emberekkel ÉS mégis jól ki tudtok jönni.
Azt kérdezi, hogy tudom-e mit szeretnék most, és őszintén elfelejtek lélegezni néhány másodpercig, mert úgy érzem, mintha sarokba szorított volna. Felfogom, hogy sem a hangsúlya, sem a kérdése nem vádló, de eszembe jut az összes többi alkalom, amikor valaki hasonlót kérdezett, ami úgy éreztette velem, tudnom kéne mit akarok, hogy valami hatalmas hiba vagyok, ha nem tudom. Tudom, hogy ő csak visszadobja a kérdést. Oké. Azzal nincs gond.

Másfél órába telt kiválasztanom, egyáltalán mit szeretnék vacsorázni, úgyhogy a gyors döntések nem az erősségeim, ha ilyesmiről van szó.

Egyrészt könnyedén mondom, másrészt viszont jobb előre tisztázni. Ha „alfahímet akar” – kimondani is elég cringe-nek érződik, de hallottam már ezt másik férfitól is magáról beszélve, meg nőtől is, mint elvárás –, akkor jobb, ha máshol keresgél, mert én utána nézni se vagyok hajlandó mire gondol. Nem vagyok túl jó a megjátszásban, de ilyen esetben nem is látom, mi értelme.
Fogalmam sincs. Csak… tapogatózom.

Volt egy volt évfolyamtársam, akinek pár éve voltam az esküvőjén, a gimis barátnőjét vette feleségül; azt mondta, szerinte ezek a legjobb helyzetek, ahol egyikőtök sem igazán tudja, mi fog történni, és együtt kitaláljátok. Nekem néha úgy érződik, mintha vak vezetne világtalant, de nem akarok nemet mondani csak azért, mert befostam, hogy talán felesleges energia. Megint.
Meglep a kérdésével, még ha nekem is eszembe jutott már, de aztán minden alkalommal inkább valami más jött ki a számon. Úgyhogy néhány másodpercig csak bizonytalan „ööö”-t hallatok a telefonba, mert… meglepett. És elvesztettem a gondolatot, amin az előbb agyaltam, várni kell a rebootra.

De, persze.

Csak sikerült kinyögni.

Ömm… Már ha belefér valamikor később…? Kilenc táján? Beígértem egy hosszú műszakot.

Néha jó lenne ha nem kéne az ilyesmikkel törődni, és mindig kisétálhatnák az őrs ajtaján négy után valamivel, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor történt ez meg. Mindig közbe jön valami, ezért megtanultam nem szűkös időkerettel gazdálkodni, ha munkanap van. Emiatt szinte jobb szerettem az esti műszakot, mert legalább a kezdete biztos volt, és a délelőttöm szabad maradt.

Hacsak nincs valami ötleted, akkor… Kereshetek én valamit? Tudod, ami nem annyira… Turistacélpont.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptySzer. Jan. 18 2023, 20:20
Valószínűleg nem ideális első beszélgetés téma az exek tábora és el is kerültem volna szívem szerint, mert nem a legjobb arról beszélnem, hogy a válás küszöbén állok, nincs munkám, nem ismerek senkit, elhagytam az otthonom és egyébként még rá is mentem az ismerkedésre. Jogos a kérdés, hogy mégis miért nem tudtam magam meghúzni és csak élvezni azt, hogy tényleg nem ismer senki. Fellélegezni, létezni az ismert elnyomásból felszabadulva. Nem tudom, mit mondanék Cameronnak, ha esetleg eljutunk a személyes találkozásig és megkérdezi, mégis mit várok, miért csinálom mindezt, nem tudnám megmondani. A fogalmam sincs jó válasz? Nem vágytam most kapcsolatra. Igazán még a testiség kérdése sem merült fel bennem, mert épp elég traumát okozott az, ahogy a férjem bánt velem a házasságunk utolsó időszakában. Mégsem éreztem azt, hogy hogy tolakodó lett volna a kérdéseivel és ha valamit tanultam a válásra ítéltetett kudarcból az az, hogy jobb volt őszintének és nyíltnak lenni. Kimondani, amit gondolok - főleg most, hiszen nem volt mit vesztenem. Pontosabban megfogalmazva még nem ismertük egymást a férfivel, csak ráléptünk arra az útra, és ha olyanná formálom magamat az ő szemében, akivel nem szeretne beszélgetni sem a jövőben, nem fogom kudarcként megélni. Itt lehettem önmagam. Kitalálhattam azt, hogy milyen voltam a férjem nélkül.
Nem felejtettem el őt, csak minden reggel egyre könnyebbé vált az elfogadása annak, hogy szabadnak éreztem magam.
Továbbhaladva a magánéletem hektikusságáról inkább rá voltam kíváncsi. A mondottakra sikerült elmosolyodnom, mert igaznak gondoltam a szavait. Nem akart több lenni, nem akarta azt mondani, hogy ő mindent tud, nem akart azzá válni, amit a legtöbb nő kereshetett másokban, egy utópiát, vagy akár az állandó zizegő izgalmat. Nyugodtnak tűnt.
Ez így fair. Nem kell, hogy tudd, mit szeretnél, ha nem tudod, mit is kapsz cserében.

Felsóhajtottam. Így akartam megfogalmazni?
De.. talán sikerül majd kiderítened később mindez. Sietség vagy kényszerítés nélkül.

Nem ajánlottam fel magam, hogy segítek benne. Tudtam milyen érzés, amikor kényszerítenek valamire, amit nem akartam, és ezt el szerettem volna kerülni a jövőben. Ráadásul annak sem lett volna értelme, ha elijesztem őt az első beszélgetésünk idején, mert én magam sem tudtam, hogy mit keresek igazán. Ismerősöket. Új esélyt itt, amire az egyik legjobb megoldás az volt, ha igyekszem kiélvezni a város adta lehetőségeket és tenni is akartam érte. Talán meggondolatlanul és intuitív módon tértem át arra, hogy mégis csak feltegyem a millió dolláros kérdést, amivel igazán várhattam volna. Mert tényleg nem kényszerként akartam beavatni őt az éttermi találkozásba és amikor hosszú másodpercekig a gondolkodás és megrökönyödés hangja hallatszott a túloldalról, lehunytam a szemeimet. Már a nyelvem hegyén volt, hogy visszakozzak és bocsánatot kérjek, aztán valami badarságra hivatkozva kinyomjam a telefont is...
Elhangzott a beleegyezése. Bocsánatot fogok kérni tőle. Kilenc után valamikor, pénteken.
Persze, jó a kilenc környéke. Szabad vagyok, nincs mit csinálnom.

Ez egészen szánalmasra sikeredett. A fenébe is.
Rád bízom magam, nem is vágyom sok emberre. Nincs annál rosszabb érzés, mint amikor kinézik a falatot a szádból vagy a nyakadba lihegnek a tömegben.

Persze, feltétlenül szükséges volt az az utolsó szó oda. De legalább tudhatta, hogy tényleg nem vágytam én sem heringpartira.
Csak annyi.. hogy tudj róla, vegetáriánus étrendet folytatok. Nem csak salátát eszek.. sokan ilyenkor mindig megvádolnak ezzel, nem mintha baj lenne, csak.. mindegy is. Nem szeretném, hogy ott lepődj majd meg és szerencsére mindenhol vannak már opciók nekem is.

Nem kioktatásnak szántam, csak mellékesként, apróbetűs megjegyzésnek. Nem nekem kellett kiválasztania éttermet, nem kellett a kedvemben járnia, mert mindketten ott leszünk majd.
Nem szereted, ha sokan vesznek körbe? Vagy csak szeretnéd elkerülni a külföldi "megtehetem, mert éppen utazom" jellegű hivalkodást?

Estékre már nekem sem volt kedvem nagyon az emberekhez, mert nappal, ha csak tehettem, mindig nyüzsögtem, mentem, megismertem a város újabb részleteit. Ezért sem bántam volna, ha egy visszafogottabb helyet választ.

Tinder's night
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron EmptyCsüt. Jan. 26 2023, 20:28


i should be sleeping
It's kinda funny how I keep debating If someone's shy or if they hate me? I feel like everyone I know right now Is hooking up and getting wasted (without me) And maybe sex is overrated but we're too shy to ever say it So we pretend we're all amazing

▼▲▼

Bólintok, mikor beleegyezik a kilenc órába, és kell néhány másodperc, hogy leessen, mennyire lényegtelen mozdulat volt, mert… Nyilvánvalóan nem fogja látni. Esküszöm, a telefonálásnál már csak a rádió rosszabb, főleg, mikor kifogsz valami új diszpécsert, aki még nem tudja, hogy ha nem artikulál, a felét sem fogod érteni annak, amit mond.

Oké, akkor… Majd kitalálok valamit.

Határozottan és őszintén nem vagyok valami… Nagy étel-guru. Nagyjából bármit megeszek, amit leraknak elém, csak preferálom, ha hallom is a másikat, és ha közben nem érzem úgy magam, mint aki elfoglalja valaki helyét, mint a legtöbb étteremben. Az egyik legboldogabb pillanataim egyike volt, mikor végre elkezdtek elterjedni az önkiszolgáló kasszák a szupermarketekben, mert végre nem kell direkt nagyobb táskát vinnem magammal, hogy tudjam tartani a lépést a kasszással. Esküszöm, kicsekkoláskor még négy kart növesztenek, aztán ha nem vagy elég gyors, a mögötted lévő első terméke már ott is van a fehérjeszeleted mellett. Arra még csak rájössz, hogy nagy eséllyel nem te vetted a szárnyas betétet, ha egyedül laksz, de volt már olyan, hogy egy ismeretlen krémsajttal jöttem haza.

Ömm… oké.

Nem nagyon tudok mást hozzáfűzni a vegetáriánus dologhoz. Én nem vagyok az, de nincs bajom a salátával se, és sosem értettem se azokat, akik mániákusan vegává akarnak tenni másokat és „A HÚSEVÉS GYILKOSSÁG” molinóval akarnak agyonverni a parkolóban, meg azokat se, akik szerint vicces egy direkt vegetáriánus életmódot folytató mellett hústálat enni. Amíg nem illegális, amit eszel, nem nagyon érdekel… Úgy általában.
De persze jó tudni, gondolom. Mármint, hozzá tartozik.

Allergiás nem vagy semmire, ugye?

Ez talán fontosabb részlet. Bár nem célállomás rögtön egy megkérdőjelezhető vietnami hely.
Ööö… Mindkettő. Meg azok a helyek drágábbak is, a minőséggel össze nem függően.

Bár ha választanom kéne, akkor valószínűleg a csendesebb légkör az elsődleges, mert a nyugalomért elég sokat hajlandó vagyok fizetni. Különösebben puccosan öltözni sincs kedvem, nem azért, mert derogál nem foltos pólót felvenni – nyilván nem fogok –, de nem érzem magam kényelmesen öltönyben. És egyébként is, az nem lenne túl reprezentatív. Nem akarok úgy tenni, mintha ez lenne nekem az átlagos.

Majd… üzenek, ha találtam valamit. Hogy jó-e.

Nem tudom, a fáradtság mikor kezdett pontosan bekúszni a szemhéjaim mögé, de érzem, hogy a kognícióm kárára kezd menni. Nem fogok állva elaludni, de a szociális elemem kezdi jelezni, hogy merül.

És.. Jó volt beszélni.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: three o'clock things / catherine & cameron
three o'clock things / catherine & cameron Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
three o'clock things / catherine & cameron
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Cameron & Jess
» Hudson & Cameron
» Catherine Elisabeth Brooks
» somebody to someone / lilly & cameron
» "Cameron Yan"

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: