New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 65 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 11:54 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 10:32 pm-kor
Levi Thatcher
tollából
Ma 10:31 pm-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 10:22 pm-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 10:20 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 9:59 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 9:50 pm-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 9:48 pm-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 9:38 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Rico & Ada :: white flag
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyKedd Jan. 30, 2024 3:46 pm


Rico & Nevada
"TRUSTING YOU IS MY DECISION. PROVING ME RIGHT IS YOUR CHOICE."

Elszúrom a lövéseket, egyiket a másik után, bár a másodiknál próbálok egy kis javulást is produkálni, persze csak minimálisat. Nem azért vagyok itt, hogy lőni tanuljak. Azon már régen túl vagyok. Azért vagyok itt, hogy több időt tölthessek Ricoval. Hogy úgy érezze, tesz értem valamit, hogy kötődünk, immár ez a közös program által is. Ezt természetesen nem úgy terveztem el eredetileg, hogy akkor itt majd rögtön be is próbálkozom nála, de a haverjai miatt keltett gyanakvás miatt nem volt más választásom. El kellett terelnem a figyelmét, kézbe venni a dolgok alakulását, gondoskodni arról, hogy ha holnap visszagondol erre az estére, akkor ne az legyen az első, ami eszébe jut, hogy Gordie miket szövegelt rólam. Jelentőségét kell veszítenie a történteknek.

Így hát megteszem az első óvatos lépéseket. Nem akarok nagyon nyomulni, csak megadni neki az esélyt, hogy szintet lépjünk, de hogy él-e ezzel a lehetőséggel, végül rá bízom. Közben pedig próbálom nem utálni magam azért, hogy nem csupán szakmai okokból szeretném, hogy ne szalassza el a kínálkozó alkalmat. Azért, hogy a gondolataim és érzéseim vele kapcsolatban így összekavarodtak az utóbbi időben. Annyira szeretnék kizárólag professzionálisan viselkedni, szétválasztani a munkát és az érzéseket, de ez baromi nehéz, ha egyébként is mindkettő ugyanabba az irányba visz.

Az öntelt vigyorát látva én is elmosolyodom. Ki gondolta volna, hogy ilyen hatással van Ricora, ha az egóját simogatom kicsit! De jól áll neki a pimaszság. - Nem hiszem, hogy meggondolnám magam... - ellenkeznék a fejemet ingatva, de belém fojtja a szót, azzal, ahogy az ujjai a tincseim közé futnak a tarkómon, majd az ajkaimra hajol. Nem gondoltam, nem reméltem, hogy ilyen gyorsan meglépi ezt, azt hittem, további biztatásra lesz szüksége... Sőt, attól tartottam, hogy még mindig egyáltalán nem biztos ebben az egészben, a közeledése viszont nagyon is magabiztos, és ez tetszik. Őszintén értékelem, hogy nem habozott tovább, hogy épp csak egy-két pillanatot ad visszakozni, aztán el is mélyíti a csókot. Nem ütközik akadályba a próbálkozásával nálam, hisz ezt akartam, mégis csak akkor ocsúdom fel igazán a határozottságával okozott enyhe meglepettségemből, amikor a karjait is a derekam köré fonja, és közelebb von magához. Készségesen simulok hozzá, majd átkarolom a nyakát, és egy kicsit lábujjhegyre is állok, hogy ezzel is tovább csökkentsem a távolságot közöttünk, hiszen jóval magasabb tőlem. Ezzel viszont kicsit rá is helyezem a súlyomat.

Egyszerre halljuk meg a kulcs csörgését – érzem abból, ahogy Rico hirtelen megfeszül –, és kapjuk tekintetünket az ajtó irányába. Aztán már a kezemnél fogva ránt is magával, hogy behúzzon egy szekrény mögé, hogy rejtve maradjunk az érkezők előtt. Egy hangot sem adok ki, de nagy, rémült szemekkel pillantok rá a bútorok takarásában. Kivételesen abszolút őszinte az érzelem, ami kiült az arcomra. Nem vártam társaságot. Pláne nem olyat, aki a kihallgatott tervek szerint ártani tervez nekünk.

- Ideje megtisztítani a környéket Diazéktól és Daltonéktól. Muszáj terjeszkednem, és csak az utamban állnak. Érted, mit mondok? - kérdezi az első férfi a másodiktól olyan hangsúllyal, amivel elég egyértelmű célzást közvetít. - Megoldást kell találnunk erre!

- A legjobb lenne úgy intézni, hogy egymásra gyanakodjanak, és nyíltan egymás ellen forduljanak. Az meggyengíti őket, és könnyebb lesz átvenni tőlük a hatalmat. - Ezúttal én vagyok az, aki megszorítja Rico kezét. Tennünk kell valamit. Találkozót szervezni Daltonékkal, még azelőtt, hogy a most hallott tervekből bármi is megvalósulni. Basszus, mióta drukkolok vagy izgulok bárkiért vagy bármelyik bandáért is jobban ebben az őrültben, mint a többiért? Mióta számít nekem, hogy Diaz bagázsát leverheti egy másik? De FBI ügynökként sem hagyhatom, hogy halomra gyilkolják egymást, főleg nem egy félreértés vagy csapda miatt. Minél előbb beszélnem kell majd az összekötőmmel. Már ha kijutunk innen élve anélkül, hogy észrevennének.




secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Rico Solano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyHétf. Okt. 23, 2023 8:52 pm


rico&ada

Fejben elég egyszerűnek tűntek a Nevadaval zajló terveink. Bezárjuk a bàrt, beugrunk a kulcsokért majd lövünk párat amíg Ada elég magabiztosnak nem érzi magát ahhoz, hogy élesben is használja, ha a helyzet megkívánja. Elég veszélyes emberek között mocorog és bár hiszem, hogy mindig képes leszek megvédeni őt, de előfordul majd olyan amikor nem loholok mellette. Olyankor nem árt, hogy képes legyen megvédeni magát mielőtt valaki éppen rajta verné le az aznapi feszültségét. Már ennek gondolata is méregként ivódik be szervezetembe így megpróbálok nem tudomást venni róla, mert akkor nem haladunk semmit sem. Nem tervezem őt szem elől téveszteni és amíg ez így van, nem kell tartania senkitől. Amúgy is épp elég gondolat foglal le most. Kezdve Gordie süketelésével, majd folytatva Ada témaváltásával amely a közelségével együtt zavarja össze minden épségben lévő gondolatomat.  
Az első lövés kezdőszint, senki sem hibáztatja ha félremegy, de az újrapróbálkozás előtt azért a kezére fogok rá vagy irányítom őt a helyes irányba, amely nem könnyű amikor a szavai éket vernek a fejemben és szüntelenül ismétlődnek. Már egy ideje egymás partnereiként dolgozunk és senki sem mondhatja, hogy nem megy simulékonyan. Ugyanakkor eljátsszuk azt is, hogy ennél többek vagyunk, de eddig mindketten éreztük hol van az a bizonyos határ. Szinte nekiütköztünk, hisz én tudom hogy Ada túl jó hozzám és hittem, hogy ő is érzi mennyire nem vagyok az a fickó akit ő érdemel. Mégis a szavai egy olyan kaput nyitnak meg amiről csak ábrándozhattam két mozgalmas perc között, de sosem bízhattam a valódiságában. Talán épp ezért rázom le először magamról kettőnk esélyét és elkönyvelem pillanatnyi megingásnak. Jó lenne, de olyan lehetetlen kategória. Attól viszont még ott ragad a gondolataimban és egyáltalán nem enged.  
Ada a második lövés során sikerrel jár, de az örömujjongás vagy a haveri ökölpacsi helyett összeszedem nyúlfarknyi esélyeimet és mindent egy lapra pakolva fel kérdezek rá a korábbiakra. Még mindig az a meggyőződésem, hogy valamit félreértettem.  
A barna szemeket fürkészem és a válaszait hallgatom. Oké, talán mégsem vagyok süket, de akkor...aztán kimondja, hogy kedvel és akaratlanul is vigyor szökik az arcomra. Jól van, ezzel már tudunk mit kezdeni.  
Egy pillanatra elvonom arcáról tekintetemet és elnézek a helyiség egyik sarkába, mert ez így egyszerre túl hirtelen. De a jó értelemben.  
- Szóval szexi.. – A fejemet ingatom vigyorogva, aztán lepillantok az ajkaira. Ő kedvel, én is őt, ami nálam nagy szó. Azt se tudtam, hogy maradt még bennem bármiféle ehhez hasonló emóció, de úgy tűnik Ruby nem irtott ki mindent. – Nem, egyáltalán nem őrültség, csak hallanom kellett megint mielőtt meggondolod magadat. – egyik kezem a tincsei közé fut és nem hezitálok amikor szavak helyett cselekszek és megcsókolom. Itt még van lehetősége ellökni, felképelni és az arcomba üvölteni, hogy csak az agyamat húzza és ez az egész őrültség. De nem teszi, így én is felbátorodom amikor elmélyítem kezdeti óvatos kezdeményezésemet és a derekán pihentetett kezemmel csökkentem a közöttünk lévő távolságot. Sok gondolat nem pörög most a fejemben Nevadan kívül. Semmi kétely, semmi megőrültélRicardo? üvöltözés, csak a karjaim között tartott nő. Talán épp ennek okán kerüli el a figyelmemet a kulcs csörgése melyet ajtó nyitódás és beszédhangok követnek. Elszakadok Ada-tól és csendre intem őt a szám elé helyezett mutatóujjammal, mielőtt megfoghatnám a kezét és menedéket kereshetnénk magunknak az egyik szekrény mellett. A férfi hangja ismeretlen, de a szövege miatt van egy tippem kihez lesz szerencsénk.
- A szerencsétlen alkalmazottam mindent szanaszét hagyott. – idegesen nevet egyet a vele érkezőket szórakoztatva, de mi nem moccannunk. Elegendő lenne egy hang és mi lennénk annak a táblának a helyén amit előbb Ada csipkézett ki. Nem volt még alkalmam Frank főnökével találkozni és nem is mesélt róla semmit. Nem mintha érdekelt volna, de most mégis úgy érzem jó lenne többet tudni mire számítsunk.  
- Itt nyugodtan beszélgethetünk. Hol is tartottunk? – kezd bele Frank főnöke majd még másik kettő alak hangját tudom megkülönböztetni. Én közben sem engedem el Ada kezét, sőt egy kicsit meg is szorítom, hogy lenyugtassam, bár nem tudom mi lesz ennek a vége. Azt viszont igen, hogy nem adom magunkat könnyen! A bokámnál húzom fel a nadrágomat és a bokatokból veszem elő a fegyveremet, ha szükség lenne rá.
- A Dalton testvéreknél. Hallottam hogy a városban lesznek és legutóbb kicsúsztak a kezeink közül. – Nem tudom beazonosítani a fickó hangját sem az akcentusát, de azt igen, hogy bármit is terveznek az egy csapda lesz Daltonéknak – és lett volna nekem is...

Nevada Remington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptySzomb. Okt. 14, 2023 6:55 pm


Rico & Nevada
"TRUSTING YOU IS MY DECISION. PROVING ME RIGHT IS YOUR CHOICE."

- Nos... ha futásnak eredt, az még mindig jobb, mintha visszalőtt volna... Azt hiszem – nevetek fel halkan, aztán egy kissé zavart fintort vágok. Na igen, lehetek akármilyen magabiztos a lőtéren FBI-osként, az a Nevita Kinsley, akinek ma itt lennem kell, eléggé megszívná egy fegyveres harcban. - Sajnos nincs itt más, akit hibáztassak, csak te jöhetsz szóba – vigyorodom el. Ám ahogy közelebb lép, hogy újra segítsen felvenni az állást, gyakorolni és a célra koncentrálni, én ismét élesen szívom be a levegőt. Nem tudom mi van velem ma. Hónapok óta együtt dolgozunk nap mint nap, és a pult mögött is néha elég szűkös a hely, kerülgetjük egymást, megérintjük egymást, persze annak nincs konkrétabb jelentősége, hisz lefoglal a munka, a vendégek... de most... ennek... ennek ami éppen történik, ennek valahogy van. Talán mert senki más nincs itt rajtunk kívül. Vagy mert az éjszaka közepe van. De úgy érzem, súlya van minden kimondott szónak, és minden ártatlannak tűnő érintésnek. Nem könnyíti meg, hogy valóban a céltáblára fókuszáljak, amiért valahol még hálás is lehetek, mert különösebb erőfeszítés nélkül sikerül egy közepesen gyengét lőnöm második „nekifutásra” is.

- Oké, főnök – bólintok egy fél mosollyal arra, hogy még gyakorolnom kell. Majd ismét vigyor kúszik az arcomra, amikor kihangsúlyozza, hogy ne rajta. - Megnyugtató, hogy nem vagyok reménytelen eset – sóhajtok is egy kisebbet. Ám amikor feltűnik, hogy a tekintete az ajkaimra téved, máris kicsit nehezebbé válik a légzésem, a mellkasomban a dübörgés pedig erőteljesebbé válik. Majd az izgatottságom csak fokozódik – egyáltalán nem rossz értelemben –, ahogy pozíciót vált, és a kezét megtámasztva a fejem mellett, mondhatni kissé sarokba szorít.

- Nem tudnám megmondani, mikor kezdődött, de... Kedvellek. Jófej vagy. Valaki, akiben megbízok, és komolyan mondom, ez nagy szó. És attól tartok, lassan már meg sem tudom számolni, hányszor keltél a védelmemre... - Alapvetően talán én is meg tudnám védeni magamat, ugyanakkor ez nem mindig egyszerű anélkül, hogy lebuktatnám magamat – amivel viszont konkrétan a halálos ítéletemet írnám alá abban a világban, amiben éppen létezünk. Szóval nem... tulajdonképpen nem is volna olyan egyszerű vigyázni magamra nélküle, mint ahogy én azt hinni szeretném, és bár nem könnyű ezt beismerni magamnak, de tényleg fontossá vált a számomra Rico, és a tény, hogy rá számíthatok ennek az őrületnek a közepén. Hogy van valaki, aki tényleg figyel rám. Nem csak a fent említett formában, hanem például azzal is, hogy most itt van velem, és nem is ez lenne az első alkalom, hogy tanítani igyekszik nekem valamit, amivel erősebbé vagy éberebbé válhatok. Ráadásul... és erre azt hiszem, épp ma jöttem rá, elég vonzó módon teszi mindezt. - Ami igazából elég szexi. Szóval... komolyan csodálkozol ezen? - vonok vállat. - Annyira őrültség volna... valóságosabbá tenni a dolgokat? - teszem fel a kérdést enyhén oldalra billentett fejjel, részben az ő megfogalmazását felhasználva. Őszintén szólva nem igazán tudom, hogy most mit is művelek pontosan. Hogy ezt még mindig a munka, az álcám miatt teszem-e, hogy infókat nyerjek és bebiztosítsam magam...? Vagy valahol útközben kicsit elveszítettem magamat, elmosódtak a határok aközött, aki vagyok és akinek lennem kell... de jelenleg tulajdonképpen ez nem is nagyon érdekel. Nem hiszem, hogy bűn lenne, ha szeretném egy kicsit jól érezni magamat.




secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Rico Solano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyCsüt. Szept. 14, 2023 11:15 pm


rico&ada

Gordon szövegelése jól megzavart és a megérkezésünk első pillanataiban nagyon nyugodni sem hagy a dolog. Felmerül, hogy valóban ismerhetik egymást, de Hófehérke nem az, aki Gordie köreibe mozogna, ahogyan a fickó sem ott ahol a kiscsaj megfordulhat. Mégis szentül meg volt győződve róla, hogy látták már egymást valahol, ez pedig pont elég ahhoz, hogy olyan kérdések fogalmazódjanak meg bennem amiket fel kell majd tennem neki, bár semmi ingerem nincs hozzá, hogy válaszokat is kapjak rájuk. Főleg nem olyanokat amiket talán hallani sem akarok. Az elmúlt időszak pazar volt. Ada a kezdeti nehézségek után jó társnak bizonyult, aki egyre nagyobb részét képezte az életemnek. Volt alkalom amikor elképzeltem, hogy a színjátékot átültetjük a valóságba, de aztán mindig elvetettem az ötletet. Ada akkor vesztette el Eddiet, én meg nem akartam az lenni aki egyből nyomul az első frissen szingli nőre, aki az útjába kerül vagy csak szimplán szól hozzá egy-két kedves szót. Bajos, hogy nem is a háttérben igenis létező házasságom ami engem megakadályoz ebben, bár az is csak papíron köt össze minket, másképp nem. Mindketten a magunk útját járjuk Rubyval, hogy aztán mikor a nálunk nagyobbaknak kell felelnünk akkor megmutassuk a működő frigyet. Az akadályt az képezte, hogy Hófehérke miképpen reagál majd a közeledésemre, de ma pont az ellenkezőjét mutatta annak, ami az aggodalmaimnak adott eddig táptalajt. Fel is kelti vele az érdeklődésemet, mert nem tudom mi késztethette pont most erre. Máskor is maradtunk már így kettesben, de talán csak a bátorságot szedte össze eddig és nem volt különösebb oka. Ugyan elutasító nem vagyok vele vagy olyan aki azt érezteti, hogy ne látná a folytatásban a fantáziát, csak muszáj időt kérnem, még ha ez kimondatlan is marad a részemről. Át kell gondolnom mi is történik most, mert jelenleg nem megy, hogy elkülönítsem mindez csakis amiatt történik, ami Gordonnál történt. Volt már rá precedens, hogy így akarták elterelni a figyelmemet, de Ada csak nem ilyen. Ahhoz viszont, hogy ebben biztosra menjek, kell egy egérút, amit most a lőgyakorlat testesít meg. Ha itt végeztünk, akkor talán külön tudom választani a kettőt. Egyelőre viszont nem megy.
Végiggondolom hogyan magyarázzak jól és érthetően. Közelebb is lépek hozzá közben, hogy segítsem a mozdulatait a vállán vagy a kezén hagyott érintésemmel. És bár kedvem van ahhoz, hogy így mérjem fel őszinte reakcióját, de inkább arra a táblára koncentrálok, amit másodperceken belül szellőssé változtat hogyha mindent jól mondtam el neki. A végső pillanatnál nem messzire, de eltávolodom tőle és várom az eredményt.
- Hát... - szórakozott a hangom. - Most eredt futásnak a célpontod. - fordulok felé könnyed vigyorral, ami akkor sem tűnik el az arcomról amikor menteni igyekszik a hátsóját.
- Így állunk, ha? Hibáztassuk csak az ártatlan oktatót. - visszalépek mellé, aztán megfogom a fegyvert tartó kezét és a megfelelő állásba igazítom. - Erősebben tartsd. - markolok rá kicsit erélyesebben a kezére, de nem úgy, hogy az fájjon is neki. - Jó lesz. Ne engedd lejjebb. - a kezét eközben elengedem és kiigazítom haját a füle mögé. Nem kerüli el a figyelmemet, hogy ő engem mér fel, ez pedig jobban eloszlatja a korábbi kételyeimet.
- Próbáld meg még egyszer és kiderítjük. - ajánlom, de megvárom amíg végül elsüti a fegyvert mielőtt végső véleményre jutnék. Ez a kör már jobban sikerül neki, így átveszem tőle a fegyvert, leteszem a helyére, Hófehérkét pedig ezt követően magam felé fordítom.
- Nem vagy te béna, csak gyakorolsz majd még. Természetesen továbbra sem rajtam. Senki sem úgy jött a világra, hogy már egy ilyen volt a kezéhez ragadva. - Most rajtam a sor, hogy tekintetem megállapodjon az ajkain és felidézzem korábbi beszélgetésünket. Talán mégsem kell annyira győzködnöm magamat. - Mit is mondtál nemrég? Hogy bejössz nekem? - pörgetem vissza most az emlékezetemet, hátha az is csalást hajtana rajtam végre. - Ez valóban így van. De mi a helyzet veled? Ha jól értem hajlandó lennél kockáztatni a kamu kapcsolatunkat valami valóságos felé? - egy kezemmel mellette támasztom a falat, közben a szemeit vizslatom válaszokért. - Mióta titkolod ezt előlem? - Vagy csak én voltam ennyire vak eddig, ő meg neonfelirattal szaladgált a homlokán, hogy Ricardo vegyél már észre!

Nevada Remington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyCsüt. Szept. 07, 2023 8:44 pm


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
Hátra vetett fejjel nevetek fel, amikor Rico közli, hogy elmegy védőfelszerelésért, mintha tényleg tartana attól, hogy véletlenül lelőhetem. A pasas tényleg egész vicces tud lenni, ha akar. - Igyekszem a célt eltalálni, de persze, te csak légy elővigyázatos, az sosem árthat – bólogatok mosolyogva. Még mindig tartok tőle, hogy az egész kis kaland Gordiék felé egyszer még lebuktathat, ezért örülök, hogy ezzel most egy kicsit elterelhetjük a történtekről a figyelmet. Közben pedig már a megfelelő magyarázaton gondolkodom magamban, hogy tudjak miket mondani, ha Riconak újabb kérdései volnának. De már az is végigfut az agyamon, hogy lehet, holnap nem ártana felvenni a kapcsolatot az összekötőmmel. Ha az irodában úgy ítélnék meg, hogy ez túl nagy kockázat, lehet végül ki is emelnének ebből az akcióból. Vagy pedig gondoskodnának Gordonról valamilyen módon, hogy ne jelentsen problémát. Mindenesetre kelleni fog a segítségük, úgy érzem. Jobb, ha ebben nem egyedül döntök vagy cselekszem, ahhoz Solano túlságosan gyanakvónak bizonyult. Persze keresem a módot arra, hogy elvonjam a figyelmét, és megfeledkezzünk a történtektől, de ez akkor is csak átmeneti megoldás. Ettől függetlenül még akár élvezhetem is a dolgot. Mármint ha már ennyire át kell szellemülnöm, felvenni ezt a szerepet, egy kis időre akár valóban megpróbálhatnám el is hinni, hogy az vagyok, akinek mutatom magam. A gyanút eltereli rólam, és én is magabiztosabban mozoghatok így. Plusz ha kicsit meg tudok feledkezni arról, ki vagyok, hogy milyen hatalmas a különbség köztem és Rico között, vagy a valódi énem és az a Nevita között, amilyennek ő kell, hogy lásson, és el tudom hitetni magammal, hogy Nevada Kinsley vagyok, talán végre valóban el tudnám engedni magamat egy kicsit Rico társaságában. Az elmúlt hónapok után talán meg is engedhetek magamnak ennyi lazítást. Rám férne. Úgyhogy mindent egy lapra teszek, és nyíltan bepróbálkozom nála. A reakciója viszont valahogy nem egészen az, mint amit vártam. Túl rámenős lettem volna? Nem jól időzítettem? Vagy simán csak félreértettem a jeleket, amiket adott, és nem úgy néz rám, nem úgy érez velem kapcsolatban, mint ahogy én hittem?

- Nem tudom... nem így lenne? - válaszolok kérdéssel a kérdésére, miközben kíváncsian fürkészem a tekintetét. Őszintén megmondom, teljesen összezavar. Ismét azt érzem, mintha a jelek, amiket küld felém, egyértelműek volnának: ahogy karját a derekamra fűzi, majd közelebb von magához. Ahogy a szemeimbe néz, már-már megrészegülve a közelségemtől, az érintésemtől. A szavai mégis valahogy elutasítóan csengenek. Egy elterelés volnék, amivel próbál nem foglalkozni. Vagy ő volna az a számomra, és azt akarja, hogy inkább a feladatra összpontosítsak? Mit is akar mondani pontosan? - Hmm... - Csak hümmögök, és azt sem tudom, mit mondhatnék, főleg mert közben már a gyakorlathoz készül elő, és készít engem is. Felveszem a pózt, amit mutat, de a gondolataim még mindig kalandoznak kicsit, nehéz koncentrálnom. Ami amúgy talán nem is baj, ha már szerencsétlen kis kezdőnek akarom mutatni magam.

Nos, úgy tűnik, még tudja fokozni a helyzetet, illetve a zavaromat. Ahogy mögém lép, hogy segítsen megtartani a helyes pózt, és közben hozzám simul, feje a vállamon, érzem a testéből áradó hőt, és azt, hogy ha elfordítanám most felé a fejemet, az ajkam valószínűleg találkozna az övével, és ettől igencsak bonyolulttá válik arra fókuszálni, amit csinálnom kellene. Mintha egy sűrű köd ereszkedett volna az elmémre. Ez a köd pedig csak akkor emelkedik fel az elmémről valamelyest, amikor ellép tőlem. Ugyanakkor furcsa ürességet érzek a hiányától.

Lassan mély levegőt veszek, és célzok. Igyekszem magamban felidézni azokat a pillanatokat, amikor lőni tanultam, újra érezni azt, amikor először fogtam fegyvert, és céloztam céltáblára... Aztán szándékosan csak a tábla szélét találom el, épp úgy, mint akkoriban. - Hát ez... azt hiszem, elég ügyetlen próbálkozás volt. Szeretném arra fogni, hogy... – fordulok közben Rico felé, és arcomon halvány mosoly keletkezik. - Teljesen elvontad a figyelmem, és összezavartál, de... - pillantok végig rajta, és picit beharapom az ajkam. - Valószínűleg amúgy is épp ilyen béna lennék – sóhajtok újra a táblára pillantva. - Vagy szerinted van bennem bármi potenciál? - Nem így terveztem, de valahogy úgy érzem, kicsit kétértelműre sikerült a kérdés, mintha nem csak a lőgyakorlatra érteném, hanem kettőnkre is. Már nem is tudom, mit akarok elérni ezzel, fogalmam sincs, mi van velem, ennél professzionálisabbnak kellene lennem. Lehet, hogy a szerepem lassan tényleg átveszi felettem a hatalmat?



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Rico Solano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyCsüt. Aug. 17, 2023 9:22 pm


rico&ada

Nem is értem hogyan csinálja az, akinek a gyanakvás nem válik a részévé miután megismeri a környezetében élőket. Lehet a körülmények meg a nevelés is közrejàtszik, de azzal ne próbáljon etetni senki sem, hogy valaki nem verte àt legalább egyszer az èletben. Velem megtörtént, aztán többet már nem annyira. Az ilyen óvatosságra int meg arra, hogy odafigyelj a jelekre; mert vannak, csak időnként àtsiklunk felettük vagy szándékosan nem akarjuk észrevenni. Bàr én is így tehetnék most Nevada esetében. Egy pillanatra elmerengek azon milyen lenne felelőtlenül a szőnyeg alá söpörni a korábban történteket és úgy tenni mintha meg se történtek volna. Hisz mire alapozom a vádjaimat? Gordon zavaros szövegelésére? Valahol tudom, hogy ez őrültség, de közben mégis ott jelez bennem a kevésbé naiv énem, hogy nem árt elővigyázatosnak lenni. A lőpàlyáig ezek a gondolatok foglalnak el, hogy aztán a küszöböt átlépve kívül hagyjam őket. Kár, hogy a bizalmatlanság rugalmas és ahogyan a bőröd alá bekúszik, úgy egy ajtó alatti rés sem fog ki rajta.
Szórakozott figyelmeztetésemet egy hasonló szellemben történő hümmögés követi melyet a válasza vàlt ki belőlem.
- Nyugtató. - ugrik meg egy leheletnyit fejjel a hangszínem. - Talán én most észrevétlenül vissza is sunnyogok egy golyóálló mellényért meg sisakért. - Fél fordulatot is teszek mintha tényleg így cselekednék, de aztán egy mosoly meg a mozdulatlanság marad hátra. Ha le akarna lőni nem ennyire egyértelmű helyen tenné, főleg hogy Gordon és Frankie is tudja a pontos helyzetünket. És ha még így is tenne? Akkor sokaknak egy gonddal kevesebb, Hófehérkének meg néhánnyal több. Én ezt az aránytalanságot a helyében elkerülném. De Ada nem ilyen - vagyis ezzel a feltételezéssel ringatom illúziókba magamat, amíg az ellenkezője végül bizonyosságot nem nyer.
Minden részletét elraktàrozva hallgatom a Gordonnal kapcsolatos futó ismeretségét. Talán később megkérdezem a másik oldalt is róla, de egyelőre nincs bennem kétely. Meg ha lenne is, akkor sem vádaskodhatnék alaptalanul. Azt a legkönnyebb kiforgatni és Ada képes lenne rà.
- Aha. - Tömören reagálok az elhangzottakra. - Ő már csak ilyen szórakoztató fickó. - értek vele egyet. Könnyen lehet igaz és megvallva én sem tudnék mindenkit felsorolni, hogy mikor vagy hol láttam. Aki számomra jelentéktelen, azokat rendszerint gyorsan elfelejtem.
Én a gyakorláshoz szükséges előkészületekkel törődök amikor Ada egy érdekes téma felé terel minket. Eleinte csak felnézek arcvonásaira, majd már kíváncsisággal szemlélem hirtelen közeledését. Mi a fene?
- Valóban ez lenne a helyzet? - kérdezek vissza egyből, de szórakoztat a helyzet. Nevada gyönyörű, okos és igen, valamikor eljátszottam a gondolattal, hogy megtegyem azt a lépést ahonnan nem tudnánk már visszatáncolni. A hely pont adott lenne erre meg hát az is, hogy rajtunk kívül senki sem vállalja magára a zavaró tényező szerepét. A kamu kapcsolatunkra tér ki, aztán már a keze rajtam állapodik meg. Fura köd telepszik az agyamra emiatt és úgy mosolyodok el mintha most vágtak volna hozzám egy jutalomfalatot csak mert jól vittem véghez a tőlem követelt instrukciókat. Nem köt minket szabály, de sosem éreztette, hogy annál többet akar, mint amivel eddig is beértük, így most ez a fordulat számomra is hirtelen és nem kevésbé meglepő.
- Csak egy szabály van és azt nagyon jegyezd meg. - Egy kezem a derekára siklik és segítségével közelebb is vonom magamhoz, hogy szavaimat most a füléhez hajolva adjam át. - Ne hagyd, hogy bármi vagy bárki is elterelje a figyelmedet, mert az öreg hiba és az életedbe kerülhet. - Lusta vigyor terül el arcomon miközben elengedem és a fülvédőt igazítom el rajta. - Állj ide szépen és vesd meg szélesen a lábadat. - mutatom számára a helyes pozíciót, közben pedig a kezembe veszem a fegyvert is, amelyet követően mellé lépek, hogy szavaimat mozdulataimmal is bemutassam neki. - Fontos, hogy a fegyvert mindig tartsd magadtól el és fogd meg erősen. - adom át neki a kezemben lévőt, majd miután átveszi, felmérem a tartását, közben pedig egy kezemmel átkarolom őt, hogy végül a válla környékén állapodjon meg tartásom. - Erősebben. - markolom meg egy pillanatra a kezét figyelmeztetésem után, aztán csak miután megbizonyosodok arról, hogy az ujja nincs a billentyűn, csak ezután folytatom. - Most kibiztosítom neked. Legyen a tartásod biztosabb. Így. - Hangomban némi biztatás is fellelhető, de ezek igenis fontosak ahhoz, hogy pontos legyen. - A fegyvered most már lövésre kész a kibiztosítás után így ha készen állsz, célozz a tábla felé. - nyugodt hangon folytatom, de figyelek közben minden mozdulatára. - Most pedig vegyél egy mély levegőt, majd ha bemérted a célpontot, akkor húzd meg a ravaszt. - Ellépek tőle, hogy teret adjak neki ezáltal majd várok a lövés eltéveszthetetlen hangjára.

Nevada Remington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptySzer. Júl. 12, 2023 2:30 pm


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
Minden pillanattal, amit a lepukkant házban töltünk, nő bennem a feszültség, hisz egyre jobban tartok tőle, hogy Gordie lebuktat. Az embernek néha elég csak egyetlen mozzanat, egy ismerős félmosoly, egy szó, egy illat, hogy a semmiből bevillanjanak az előhozni kívánt emlékek. És ő egyértelműen nagyon igyekszik, hogy emlékezzen. De pont ezért próbálok lazának mutatkozni, nem mutatni az idegességemet, nem tenni semmi olyat, amitől annak tűnhetek, aki bő öt éve voltam. Közben meg tenni érte, hogy a bájcsevejünket minél rövidebbre vágjuk, és lelépjünk innen, amint lehet.  

Miután becsukódik mögöttünk az ajtó, még mindig próbálom azt a könnyed, vicceskedő énemet hozni, akit az elmúlt percekben, tréfát csinálni az előbbi jelenetből, de valójában tudhatnám, hogy Rico ennél gyanakvóbb, és nem fogja olyan egyszerűen magunk mögött hagyni az előbbieket. Bár egyelőre nem tesz szóvá semmit, csak visszaülünk a kocsiba, és indulunk tovább az eredeti célunk felé, de van valami a tekintetében, abban, ahogyan a vonásai valamivel keményebbé váltak, ami elárulja a számomra, hogy a terveink helyett még mindig az előbbieken töri a fejét. Úgyhogy nekem pedig azon kell törnöm, hogy hogyan oldjam ezt meg, vagy hogyan terelhetném el a figyelmét anélkül, hogy még inkább gyanút fogna.

- Persze, ez érthető. Egy-két óra amúgy is elég lesz így kezdetnek, nem igaz? - Szinte sóhajtok a megkönnyebbüléstől, amikor megérkezünk a lőpályához. Azt feltételezem, hogy itt már lesz elég teendőnk, ami leköthet bennünket, és nem kell visszatérnünk Gordie gyanús kérdezősködéséhez. A lépéseim is már valahogy könnyedebbé válnak, ahogy Rico nyomában megindulok befelé az épületbe. - Haha... nem ígérhetek semmit... Végül is pont azért vagyok itt, mert nem tudok célozni – vonok vállat, és Ricora vigyorgok.  

- Na jó, tényleg igyekszem majd nem túlságosan bénázni, a Dalton tesók radarjára semmiképpen nem szeretnék felkerülni – ingatom a fejemet nagyra nyílt szemekkel, a szám szegletében bujkáló mosollyal. Valóban megnyugtató, hogy közben már vissza is tértünk a könnyed tréfálkozáshoz. Dax arca is újra kisimultabbnak tűnik. Átveszem a fülvédőt, és éppen felhelyezném azt, amikor úgy fordul felém, hogy egyértelműen látom, még mondana, vagy kérdezne valamit, ezért vissza leeresztem a kezemet. És amikor már azt hittem, hogy valóban elengedte a Frankie-éknél történteket, hirtelen előhozakodik vele. Basszus!

- Hmm... nem is tudom, törtem rajta én is a fejem, mert igazából nekem is ismerős a fickó. Végül is egy ilyen nagydarab medvét nem felejt el könnyen az ember lánya – eresztek meg egy félmosolyt, majd tűnődő arcot vágok. - Azt hiszem, valamikor tavaly tavasszal találkozhattunk futólag, amikor még Eddel voltam; valószínűleg ismerték egymást. - Olyan időpontot választok, amiről biztosan tudom, hogy Gordon már nem volt börtönben. - Úgy rémlik, a sittes sztorijaival szórakoztatott néhány fazont egy kocsma előtt, amikor mi megérkeztünk... de lehetséges, hogy kicsit be voltam csípve, mert nem igazán emlékszem konkrétabb részletekre – húzom el a számat. Fogalmam sincs, hogy ez kielégítő válasz-e így Rico számára, sikerül-e eloszlatnom a gyanúját, vagy csak még jobban felébresztem, de úgy érzem, nem kockáztathatok. Nem hagyhatom, hogy túl sokat gondolkozzon ezen a kérdésen, és ezzel elszúrjon mindent, ezért érzem, most jött el az ideje, hogy tegyek valami olyat, ami biztosan másfelé tereli a gondolatai menetét. Leteszem a tőle kapott fülvédőt a pultra mellettünk, ami a vártnál hangosabban, visszhangozva koppan a fülsüketítő csendben.

- Nem fura, hogy pár órára csak a miénk ez az egész hely? Vagy ez csak szerintem izgalmas? - pillantok fel a pasira, és közelítek felé egy fél lépést. - Tudod, hogy én igazából mit nem értek, Solano? Bejövök neked, nem igaz? Épp úgy, ahogy te nekem... - Amit szerencsére – vagy szerencsétlenségemre? Fene se tudja, ezek a dolgok ilyenkor amúgy is épp elég bonyolultak, de a helyzetet tekintve most talán tényleg így könnyebb és egyszerűbb – legalább nem kell megjátszanom. Hisz leszámítva a hátterét, azt, hogy mivel foglalkozik, amikor épp nem pultozik, pontosan az esetem. Nem csak külsőre. Igen, dögös pasi, de amellett egész jófej is, szórakoztató, és amikor épp akar, tud egész lovagias is lenni. Szóval akár tényleg tetszhetne is nekem. Egy másik életben. Vagy ebben, ha a dolgok kevésbé volnának rémesek és komplikáltak. - Hetekig a kamu csajod voltam... De valójában sosem mozdultál rám. Hogy lehet ez? Mármint... én tényleg eltűnődtem... Van erre valami szabályunk, amiről nem tudok, és tudnom kéne? Vagy félreértettem a jeleket? - Igyekszem egyszerűen csak kíváncsinak tűnni, nem pedig rámenősnek vagy kétségbeesettnek. Nem az a célom, hogy messzebbre taszítsam. Hanem hogy eltereljem a figyelmét. Hogy elgondolkodtassam kettőnkről, arról, ami történhetne... Hogy felébresszek benne valamit, ami szerintem már ott van, csak egy kis biztatásra volna szüksége. Teszek felé még egy lépést, és így már közvetlenül előtte állok. Egyik karomat finoman, óvatosan felsimítom a mellkasára, és már érzem is közöttünk a vibrálást, amit ő sem fog tudni teljesen figyelmen kívül hagyni, ebben biztos vagyok.



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Rico Solano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyKedd Május 09, 2023 2:56 pm


rico&ada

Ha valaki olyan körökben mozog mint amilyenben én is, akkor más értelmet nyer a barátság kifejezés. Az átlag embernél ez bizalommal társul, az egymás fedezésével ha beüt a gond. Az út ezen a felén azonban azokat a tagokat illetjük ezzel az elnagyolt jelzővel, akik haszonért cserébe kisegítenek és nem vernek át. Mert hát nem elég a megegyezés, de valaki szereti az utolsó pillanatban kiteríteni a lapjait. Ha ilyenbe futsz, így jártál, máskor majd jobban ügyelsz. Például nem ugrasz velük egyből a házasság részre, hanem körbeudvarolod őket. Apró kérésekkel keresed fel, hogy megnézhesd mennyire korrekt is az illető, habár olykor ez sem garancia, de legalább nem buksz akkorát, amiből ritkán kelsz fel. Frankie és Gordon abba a szűk körbe tartoztak akikkel oda-vissza alapon működött a kapcsolatunk. Frankie volt az agy, Gordie az izom. Utóbbinak elég huzatos volt odafent a padláson, de ettől még nem lenne bátorságom kicseszni vele, mert ha a helyzet úgy adódik akkor őt sem kell félteni. Így nem éppen meglepő, hogy amikor nyűgöm van egyből Frankiehez rohanok, hogy mozgasson meg egy-két szálat az érdekemben. Ő más körökben mozgott mint én, sőt voltak olyanok ahol el se viselték volna a képemet. Maradjunk abban, hogy a Főnök elég megosztó személyiség és akik neki dolgoznak azok cseszhették. Lehettél te bármennyire hatékony a területeden, előbb megnézték hogy a nap végén kivel bújsz ágyba, aztán paktáltak le veled. Épp ezért tudom jól hogyha arra kerülne sor, akkor Frankie gondolkozás nélkül letagadná az ismeretségünket és elvárná, hogy én is ezt tegyem. Szerinte ez nem személyes - neki sose semmi sem az - így ne sírjam magamat álomba éjszakánként amikor emberszámba se vesz. Én megszoktam, de az újaknak nehéz az ilyet benyelni. Ők legtöbbször gyors szövetségeseket akarnak aztán meg csodálkoznak, hogyha egy héten belül golyóval a fejükbe találnak rájuk a zsaruk egy sikátorban, mert túl sokat zizegtek olyanok körül akik ezt kevésbé tűrték. Voltam már én is hasonló helyzetben a nagy pofám miatt, csak nem jutottam el a végjátékig. Egyáltalán nem olyan szórakoztató mint ahogyan a legtöbben kacérkodnak vele. Összevetve Frankie egy jó arc, csak meg kell találni az előnyösebb profilját. Aztán felfedezel dolgokat nála, közöttük azt is, hogy miképpen méregeti Hófehérkét. Nem tesz nyíltan megjegyzést, de elég egy pillantàs mely hosszabbra nyúlik el a többinél és rájössz, hogy valamit mondana, de inkább kussol. Szerintem mindketten tudjuk hogy privátban majd elmondja mi nyomja a szívét, addig meg ad egy esélyt az ítélőképességemnek. Kezdetben lehet kockázatos is lett volna ez. Frankievel ellentétben Gordon azonban nem tudja befogni és csak nyaggatja a lányt. Én értem Frank miért kedveli, de az ösztönei ettől még csapnivalóak, melyek most úgy tűnik teljes erővel törnek felszínre. Én vagyok az aki odavakkantja egy idő után, hogy jó lenne már lapos állásba tenni a csipogóját, de ismerem már őt jól ahhoz hogy tudjam nemsokára újrakezdi. Frankie szerencsére nem húzza az időnket addig hogy ez bekövetkezzen, így kifelé menet a lőtér kulcsával leszünk gazdagabbak, én meg Gordon szavaival, amiket nem tudok hova tenni. Ada megjegyzése viszont tesz arról, hogy ne is foglalkozzak most ennek jelentőségével.
- Ettől hatékonyak, mert sosem tudod mit várhatsz tőlük. Az egyhangúakkal nem tudok mit kezdeni. - fejtem ki bővebben neki gondolataimat miközben visszatalálunk a kocsihoz.
- Pár órát kint lehetünk, de aztán vissza kell adnunk a kulcsot. Nem szeretnék Frankie haragos oldalának célpontja lenni. - jegyzem meg csak úgy mellékesen miközben az utunkat az általam ismert helyszín felé tereljük. Én most inkább hallgatok és az utat figyelem, de ha a kishölgy szólni szeretne az sem tiltott.
Az épület parkolója csont üres, de én távolabb állok meg. Nem kizárt, hogy a tulaj erre kocsikázik valami okból kifolyólag és nem szeretném ha lebuknánk. Frankie szerint nagy zűr az alak és nem a jó értelemben. Ő nem ért a szép szóból vagy a pénz nyelvén és tuti a nyakunkra hívná a zsarukat. Az meg tudjuk hogyan végződne. Természetesen már ha eljutna odáig, amit nem garantálok.
Sokat nem kell sétálnunk a bejáratig, ott pedig arra kérem a lányt hogy kövessen. Lámpát már csak a hátsó termek felé érve kapcsolok, mert azok odakintről nem látszódnak, majd útközben begyűjtöm a szükséges felszereléseket is.
- Ha lehet, akkor majd ne rám célozz. - némi szórakozottság is vegyül a kérésembe, de bízom benne, hogy nem azért jöttünk ide amiért kiábrándító munkatárs vagyok és most készül leszámolni velem. - A következő héten lesz egy fontos találkozóm a Dalton testvérekkel és a végén rajtad vernék le ha kihagynám a randevúnkat. - Ez is egy mellékes aminek a végén nem a Főnök zsebeli be a zsetont és nem mondom, jól jönne némi zsebpénz. Az már más kérdés, hogy a testvérek nem éppen a normális kategóriába tartoztak, de épp ezért jó nagyokat lehetett velük kaszálni.
- Ezt szépen vedd majd fel. - nyújtom át neki az egyik fülvédőt, aztán a kezembe veszem a fegyvert, de még nem okítom őt. Részben azért sem, mert valamit muszáj megkérdeznem tőle.
- Találkoztatok már Gordonnal? Csak hogy annyira meg volt róla győződve. - És vágom, ott azt mondta Hófehérke, hogy tömegarca van, de én ezt nem veszem be. Ezrek közül is felismerném, ha más körülmények között futottunk volna össze, mint ahogyan kezdődött az ismeretségünk. Az ember nem felejt el egy ilyen pofit amihez grátiszban még ész is jár. Gordie meg nagy ívben kerüli a bárt a régi ismeretségei miatt.

Nevada Remington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyKedd Május 02, 2023 9:46 am


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
Visszamosolygok Ricora a megjegyzését hallva. Igen, nos, szerintem is meg tudnám lepni Diazt és a vendégeit, sőt, minden bizonnyal Ricot is. Azt azért nem állítom, hogy egy J. I. Jane lennék, nem gondolom azt magamról, hogy egyedül el tudnék intézni egy fél kartellt, vagy akár csak egy fél irodányi rosszfiút, de a meglepetés ereje olykor tényleg nagy előny, és tény, hogy itt többnyire eléggé alábecsülnek. Persze ez számomra így rendben is van, úgyhogy komolyan remélem, hogy ez egyelőre továbbra is így marad.

Az este további része a kocsmában szerencsére többnyire zavartalanul telik, leszámítva egy-két részeg hangoskodót, mert ugye akadnak olyan törzsvendégek, akik néhány feles után tényleg túlságosan is otthon érzik magukat nálunk. De őszintén várom, hogy végre végezzünk, és Solanoval kettesben maradhassunk. És közben igyekszem emlékeztetni magamat, hogy ez csak munka, nem szórakozás, hogy továbbra is az szolgálná a leginkább az érdekeimet, ha jóban lennék vele, ha közel tudnám magamhoz. Csupán ennyiről van szó, és semmi többről!

A járgányomra irányuló elutasítása csak egy-két pillanat erejéig ér csalódásként, még le is biggyesztem kissé az ajkamat, mint egy gyerek, akivel most közölték, hogy a karácsony idén elmarad. Aztán sóhajtva bólintok, így adva jelét, hogy vettem, és hamar követem őt a motorral, hogy bezárhassuk azt hátul. Egyrészt ott tényleg nagyobb biztonságban lesz, ha már itt kell hagynunk, másrészt próbálok élni a lehetőséggel, és nagyon észrevétlenül körbe pillantani a raktárban, ahová eddig amúgy nem igazán volt bejárásom. Persze most is csak futólag van lehetőségem felmérni a helyet. - Köszi, és rendben, lakat a számon. - Mutatom is egy mozdulattal, ahogy eldobom a láthatatlan kulcsot, majd Ricora vigyorgok. - Ajjaj, mi lesz így, ha beleviszlek a rosszba, Solano? - utalok itt arra, hogy a kedvemért most tilosban jár. Nyilván nem hagyhatom teljesen szó nélkül ezt az apróságot, akkor sem, ha ezzel épp szívességet tesz nekem. Főleg akkor nem. Persze ezzel nem kötekedni akarok, csak kicsit cukkolni, finoman feszegetni a határokat nála.

- Egy igazi úriember... - mondom magamnak, de elég hangosan, hogy hallja, mikor kinyitja előttem a kocsiajtót. Aztán már indulunk is, és hamarosan leparkolunk egy kissé lepukkant környéken. Követem Daxot az ajtóig, ahol egy tagbaszakadt alak állja utunkat. Ennek ellenére a drága kollégám könnyedén befurakszik mellette a lakásba, de a Gordonnak nevezett engem sajnos szinte minden lépésnél újra és újra feltart a kérdéseivel. Basszus! Ekkor esik le. Gordon Bumford. Hát persze! Úgy öt és fél éve, még újoncként, tagja voltam annak az FBI egységnek, amelyik lecsukta. Nem én voltam az, aki a karjára kattintotta a bilincset, de köztük voltam. És ebben a pillanatban legszívesebben gyorsan, egyetlen szó nélkül kioldalaznék a lakásból, de természetesen ez volna a legrosszabb, leggyanúsabb, amit tehetnék. Talán nem fog rájönni... Akkor még kicsit fiatalabb voltam, a szokásos egyenruhában, FBI feliratos mellényben, baseball sapkában, szorosan összefogott hajjal. Most azonban a szabadon a vállaimra omló tincseimet kicsit előrébb húzom, hogy jobban keretezzék, lágyítsák, és egyben takarják az arcomat. - Valószínűleg a Viva la Vidából ismerhetsz, nem? - próbálkozom. - Ott vagyok már vagy... mennyi is? Öt hónapja? Szoktál oda járni? Vagy... öhm - folytatom, mielőtt újra megszólalna vagy komolyabban gondolkodóba eshetne. - Lehet, hogy Dax már bemutatott korábban? - vágok tűnődő képet. - Összefuthattunk, amíg vele jártam... - vonok vállat könnyedén, bedobva a “két hónapig Dax csaja voltam” kártyát. Végül is ő nevezett Gordie előtt “magányügynek”. Igaz, a kamu kapcsolatunk egy félreértésből alakult ki, és tényleg csak néhány hétig tartottuk fent ezt a látszatot, amíg új csajsziként ezzel nagyobb biztonságban tarthatott, de olykor jól jön ezt bedobni. Solano exeként aligha kezdenek a bűnüldözéssel összekapcsolni.

- Igen, nos... már nem először hallom, hogy tucat-arcom van - sóhajtok végül drámaian, látva, hogy Bumford tovább töri ezen a fejét, aztán szélesen elmosolyodom. Kicsit abban reménykedem, ha egy közvetlen, barátságos, tüneményesen mosolygós oldalamat látja, akkor azzal még inkább összezavarom a szerencsétlent. És mázli, hogy Rico tényleg nem húzza sokáig a dolgot, hamarosan már érkezik is a kulccsal. - Megvan? Mehetünk? - Egy istenért sem sürgetném. Á, dehogy! Végül is hamar kiderülhetne, mégis mennyire tudnék elbánni egy fél szobányi kigyúrt fickóval, ha annak a mamlasznak összeáll a kép. Inkább megindulok kifelé. - Randi a lőtéren... izgalmasan hangzik, nem igaz? Talán még ma este visszacsábítom... - kacsintok vicceskedve Gordie és Frank felé még utoljára, mielőtt elhagynám a lakást.

- Mindig annyira izgalmas, Dax, mikor bemutatsz egy-egy barátodnak. Mindegyik igazi egyéniség, és tudod... olyan ez, mint a zsákbamacska... Szinte várom, kivel lepsz meg legközelebb - ingatom a fejemet, egyértelműen gúnyolódva kicsit.  



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime
mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyPént. Márc. 10, 2023 10:14 pm


rico&ada

Elvigyorodok ahogyan azzal jön hogyan is nézne ki ő Diaz mellett, mint bébiszitter.
- Van benned lehetőség. Arra biztosan nem számítanának, hogy legyűröd őket aztán egy óvatlan pillanat és megmutatod az ellenkezőjét. - Szívesen megnézném, de azért jó hogyha minél távolabb marad az ilyen emberektől.
Ha pultosként nyomod az ipart, akkor úgy érzed minden fajta idiótával találkoztál már. Mert hát ott vannak a szolid egy-két pohárral megiszom és az asszonyt meg a kölyköket szidom egyedek, akik általában kinéznek egy világáról nem tudó balekot és elszívják az összes energiájukat. Akkor ott vannak a versengők, a hangoskodók meg a balhésok. Utóbbi kategória egy bizonyos szintig működik, mert vannak akik csak húzogatják az oroszlán bajszát, majd mikor emberekre akadnak, akkor mossák a kezeiket, hogy én ugyan nem akarok balhét, haver. De Garcia egy külön kategória. Az akit még az itt megforduló link alakok se viselnek el, hiszen ahogyan mondani szokás: nem harapunk az ételt adó kézbe. Lefordítva: ha egy ujjal is valaki hozzáér Nevadahoz, annak többet nincs itt semmi keresnivalója. A haragomat még percekkel később is ennek az eseménynek az emléke táplálja még akkor is ha Ada jól van. Nem mintha elmondaná az ellenkezőjét, mert amióta megjelent itt, azóta nem mutatta jelét, hogy félős kislány lenne. Én viszont kétlem, hogy annyira szórakoztatta őt az előbbi, még ha próbálja is leplezni. Olykor megfordul a fejemben, hogy miért van még mindig itt? Mármint okos, ügyes csaj és félre ne értsen senki, jól jön a segítség meg örülök is, hogy ő az, de annyi más lehetősége lenne az életben, mint ez a kupleráj. Mármint megvan még hogy azt mondta szerinte rászálltak, de azóta erre nem volt példa, hisz észrevettem volna ennek bármiféle jelét. Bár ez a bár olyan mint egy süllyesztő. Csak egyszer kell bekerülni ide, utána ki se lehet belőle mászni.
Nem gondoltam volna, hogy még felmerül ez a téma közöttünk, bár igazából meg sem lep. Azok után ami ma történt az emberbe egyből ott a késztetés, hogy felkészüljön minden rosszra amit a külvilág mocska sodor az útjába. Így a legutóbbi alkalommal ellentétben most nem sokat kell győzködnie. A későbbiekben amíg ő Morrissal próbál dűlőre jutni én dobok is egy üzenetet Frankie haveromnak, hogy ne érje őt váratlanul sem az érkezésünk, sem pedig a kérésünk, aztán újra csatlakozom a pulthoz, hogy még egy kis ideig túráztassuk az agysejtjeinket a sok hülyével szemben.


Az utolsó nem normálist kísérem ki a bárból, aztán bezárom magam mögött az ajtót, hogy csatlakozzam Hófehérkéhez.
- Először a kulcs, aztán a lőtér. - A program összefoglalása után az említett két kerekű irányába fordulok majd megrázom a fejemet. - Kössz, de passzolom. Az autóval jobban kijövünk. - Elvigyorodom, majd a kezemben lévő kulcscsomót válogatom át. - Viszont amíg nem vagyunk itt, told be a bár hátsó részlegébe, mert a környéken mindent visznek ami mozdítható. - tanácsom után segítek is neki ebben és felnyitom az eredetileg garázsként működtethető helyiség rész ajtaját.
- Diaz már lelépett, szóval nem fog szólni érte most, de egyébként nem örül, ha szó nélkül bejövök ide. - vallom be. Egyszer mikor átküldött ide, akkor megpróbáltam körülnézni, de minden fiók zárva volt, szóval nem jutottam semmire. Elvileg a bár papírjait tárolja itt, gyakorlatilag meg úgy néz ki semmi közöm hozzá.
Miután bezárunk alaposan mindent a kulcsokat elpakolom a zsebembe, aztán átsétálunk az egyetlen kocsihoz ami még a parkolóba maradt. Előzékenyen ajtót nyitok neki és megnézem még egyszer a telefonomat, de Frankie nem reagált. Ez az ember is olyan, mint a...na mindegy.
- Nem leszünk sokáig, csak néha nehéz a felfogása. Úgy látszik ez is egy ilyen nap. - Sóhajtva egyet szállok ki a kocsiból miután átadtam ezeket az infókat Hófehérkének, majd az ajtó felé vesszük az irányt és becsengetek. - Túlzottan nem veszélyes alakok, szóval tőlük aztán nem kell számítani semmilyen hirtelen kitörésre. - épp befejezem a mellékes megjegyzésemet amikor az ajtó kinyílik és egy nagydarab fickóval találjuk szembe magunkat. Csapzott fekete hajáról meg arról a bajuszról bárhonnan felismerhető lenne.
- Szevasz Gordon. Frankie itthon? - átveszem a kezdeményező szerepét mielőtt bármit is mondhatna.
- A kanapén. Kit hoztál? - biccent Ada felé meg jól fel is méri.
- Magánügy. - vigyorgok fel rá és ennyiben is hagyom a dolgot. Nem kell mindenbe beleütni az orrát. - Frank? - kiabálom el magamat miután bevárom a szárnysegédemet, az emlegetett meg a hátsó szobából jelez vissza.
- Nem találkoztunk mi már valahol? - faggatja Gordie most Adat. - Olyan ismerős vagy nekem. - folytatja még akkor is mikor beérünk a szobához.
- Megkaptad az üzenetemet? - vetem oda Frankienek, aki megemeli seggét a kanapéról, hogy megkeresse a telefonját.
- Én aztán nem. - szól vissza, majd hunyorogva méri fel a képernyőt. - A fene vinne el Dax. Csak akkor találsz meg ha kell valami?
Vállamat megvonom ezzel jelezve, hogy ilyen ez, Gordon viszont tovább magyaráz.
- Én komolyan ismerlek valahonnan. Színésznő vagy?
- Akadj már le róla, Gordie. - szólok oda nem túlzottan jókedvűen, Frankie meg átpasszolja nekem a kulcsot.
- Hétig hozd vissza és pakolj el magad után, mert nem vagyok a bejárónőd. - egyből vissza is ül a kanapéra, én meg a tenyerembe zárom a kulcsot.
- Úgy lesz. Örök hálám.
- Majd felírom a többi közé. - mérgelődik, én meg már fordulok is vissza Ada-hoz, hogy meginduljunk kifelé.
- Lenyugodtál már? - Gordon erre dünnyög csak valamit. - Nézd el neki, nemrég jött ki a sittről és kissé paranoiás. - regélem el ezt az információt a lánynak, hogy ne lepődjön meg a nagy medve viselkedésén. Ugyan mégis honnan ismerhetné Nevadat?

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyKedd Feb. 28, 2023 9:08 pm


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
- Nos, ha ez esetleg megnyugtat, bizony te is tudsz nagyon ijesztő lenni, ha akarsz – vigyorgok Ricora, aki látszólag nincs meggyőződve arról, hogy Diaz a megfelelő embert választotta korábban a megbeszéléséhez egy verőembernek a személyében. Pedig Diaz szerintem pontosan tudja, hogy mit csinál, nem hülye. Sok egyéb negatív jelzőt rá tudnék akasztani a “Főnökre”, de megvan a magához való esze, és általában tökéletesen tisztában van vele, hogy mit miért tesz. - Nem kell ahhoz két méteresnek lenni, vagy felfújt izmokkal rendelkezni, hogy elérd a kellő hatást. Ha engem állított volna be a háta mögé, akkor persze én is megkérdőjelezném Diaz épelméjűségét, de... ha te elég komolyan és fenyegetően néztél magad elé a tárgyalásuk idején, hidd el, biztosan elérted a kellő hatást - teszem még hozzá, és még egy kacsintást is küldök a kollégának, mielőtt elszelelnék, hogy kiszolgáljam a türelmetlenül várakozó vendégeket.

A kiszolgálás azonban koránt sem úgy történik, ahogy annak történnie kéne, vagy ahogy azt terveztem, mert az egyik törzsvendégünk, Garcia, egy igazi tapló. És most még finoman fogalmaztam. Ahol már fegyverek is előkerülnek, ott már rég túlléptünk az udvariatlanság határait is valami még rosszabb felé. Szerencsére Solano időben érkezik, bár a szituáció ettől még eléggé kellemetlen, és ezt az egész bárban megérzik. Néhány pillanatra a komplett Viva la Vida csendbe borul, és őszintén meglep, hogy Diaz nem dugja ki az orrát az irodájából, hogy megnézze, mi a franc is van. Talán már nem az első alkalom, hogy így helyre kell rakni valakit, bár az itt töltött három hónapom alatt ilyen még eddig nem volt.

- Igazad lehet - bólintok Diaz ajtaja felé. Vagy csak túl elfoglalt a véres módon szerzett pénze számolásával, de abban az esetben jobb is, ha én erről nem tudok. - De látod, mondtam, hogy elég ijesztő tudsz lenni, ha akarsz – jegyzem meg ismét, ezúttal kicsivel halványabb mosollyal, már csak a helyzet komolysága miatt is, de mégis egy cseppnyi “én megmondtam” típusú önelégültséggel az arcomon. - Viszont... tényleg köszönöm. - Addig ütöm a vasat, amíg meleg, hogy nyerjek egy kis plusz időt kettesben Ricoval, hogy közelebb kerülhessek hozzá, és az, ha lőni tanítana, erre pont alkalmas volna. Arról nem kell tudnia, hogy már tökéletesen megy a dolog. És a későbbiekben hasonló helyzetben legalább majd nem kell megjátszanom a magatehetetlen, bajba jutott hercegnőt, hanem tehetek én magam is valamit a saját védelmemben. Ugyanakkor semmiképpen nem szeretnék hálátlannak vagy pofátlannak tűnni, Ricoval pláne nem. - Igen, zárás után tökéletes lenne. Nincs programom, és ezek után úgysem tudnék aludni egy ideig még - sóhajtok, majd megvonom a vállam. Lehet, rájátszok egy kicsit, de attól még ez ugyanúgy igaz. - De persze csak ha neked sem gond. Hosszú ez a nap már így is, nem akarok a terhedre lenni – teszem mégis hozzá. Nyilán nem ezen az egy napon múlna már a dolog, ha neki a holnap mondjuk jobban megfelelne. - Hiszen már így is állandóan pesztrálnod kell. Komolyan... Nem untál még rám? - lököm meg a vállammal kicsit. Kár, hogy egy keresett bűnöző, mert amúgy tényleg bírnám - bírom - azt a kicsit lökött fejét.

Egy újabb törzsvendég, ezúttal egy sokkal bárgyúbb és határozottan jóval részegebb fajta, Morris szakítja félbe a társalgásunkat a felbukkanásával. Derekammal a pultot támasztva, arcomon egy apró mosollyal figyelem a párbeszédjüket, ahogy Rico húzza az öreg agyát.

- Dax csak szórakozik veled, Mo, te is tudod, hogy egy csapoltat akarsz - lépek közelebb a fejemet csóválva. - Egyezzünk ki abban, hogy én kimérek neked egy pohárral, addig pedig te kikészíted az árát - és közben egy biccentéssel jelzem Riconak, hogy segítsen már a számolásban, akkor hamarabb letudjuk a dolgot. Csak mert Morris minél kótyagosabb, annál valószínűtlenebb, hogy képes lesz fizetni. A matektudásával már az előző körnél is problémák voltak, már csupán emiatt is jobb, ha előre megfizettetjük vele a sört.


Pár órával később...

A falat támasztva várom, hogy Solano bezárja az ajtót, majd még egyszer ellenőrizze is, hogy mindent jól bezárt-e, és közben előhúzok a farmerkabátom zsebéből egy doboz Marlborot, és rágyújtok egy szálra. Sajnos mióta ide beépültem, megint egy kicsit visszaszoktam, pedig az első hetekben még annyira igyekeztem tartani magam. De ez van. Tagadhatatlanul stresszes huzamosabb ideig valaki másnak adni ki magam, főleg egy rakás elvetemült bűnöző társaságában. Miután Rico végez, felé tartom a dobozt, hátha ő is kedvet kapott hozzá. - Szóval most...? Lőtér? Vagy előbb el kellene mennünk a haverodhoz a kulcsért? Ha szeretnéd, mehetünk a motorommal is? - bökök a fejemmel elvigyorodva a porkolóban árválkodó fekete-narancs Honda CBR 250R felé. Egy motoros bandától kobozták el a kollégák két éve, mert drogszállításra használták, és azóta a bizonyítékraktárban csücsült. De a múlt hónapban kiharcoltam, hogy kölcsönkapjam egy időre a melóhoz, és azóta is jó szolgálatot tesz nekem. Persze ha bárki kérdezi, használtan vettem egy régi havertől viszonylag olcsón a félretett pénzemen. Vajon Solano hajlandó lenne mögöttem utazni rajta? Nem tudom, miért, de nagyon szórakoztat ez a gondolat.



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime
mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptySzer. Jan. 11, 2023 11:14 pm


rico&ada

Röhej ami a Főnök irodájában zajlik és nem feltétlenül azért, mert annyira mókás a társalgás menete. Az többnyire lehangoló. Leginkább amiatt lenne kedvem szórakozni ahogyan festhetek itt a fal mellé állítva, mintha a fenyegetés a hét törpe egyikének formájában öltött volna alakot. Ha Nevada most belépne azon az ajtón tuti lőtt volna egy képet és bekeretezve kipakolta volna a bárpult fölé csakhogy a véremet szívja vele. Sajnálatos módon vagy éppen a szerencsémre csak az én emlékeimbe vésődik bele az élmény, amitől nem leszek sem okosabb, sem harciasabb. Azért kíváncsi lettem volna arra a verzióra, ami egy nem várt támadás közben zajlott volna le. Okoztunk volna mindannyian meglepetést a másiknak, az nem is kérdés.
Az irodát elhagyva a derűs hangulatomra most Hófehérke is rásegít, aki örömmel cukkol a félinformációkkal, amiket elhadartam neki.
- Még én sem tudom. Elég valószínűtlennek találom, hogy álmatlan éjszakákat okozott neki a jelenlétem. - Aztán ki tudja? Lehetséges, hogy az ottlétem alatt az arcom egy zord külsőt kölcsönzött nekem. Nem volt nálam tükör, hogy felmérjem a helyzet valódiságát.
A hű de nagy örömöm azonban gyorsan elrepül miután visszakeveredek Ada mellé a pulthoz, akit nem sokkal később megkörnyékez a kocsma bolondja, mintha ne lett volna így is elég baja a többi elvetemülttel, aki időnként betéved ide. Garcia mindig is előszeretettel rázta a pofonfát amióta csak ismertem őt és úgy tűnik ez a mai nap sem különbözik a többitől. Máskor hidegen hagy, ha sokat iszik. Amíg a pontos összeg a kasszába kerül, ő meg záráskor az ajtón kívülre, addig nem akasszuk össze a bajszunkat. Azonban léteznek kimondott és kevesebbet hangoztatott szabályok, mert az utóbbi kategóriába esők bizonyára egy-két szövegben megfordultak. A mind közül a legfontosabb, hogy Nevadat nagy ívben kerüljék el. Mint mondtam, máskor nem érdekel Garcia nyomora, de ma az első szabálynak mondott ellent, azt pedig egyetlen percig sem fogom tűrni.
A pultot megkerülni könnyű, meg az is, hogy figyelmen kívül hagyjak mindenki mást - az esetleges következményekkel együtt. Szinte élvezem, hogy végre van indokom kidobni azt a szemetet, bár jobban örülök, amikor saját magukat kísérik ki. Garcia egyből visszavesz, de már csak az hajt, hogy ne rontsa itt tovább a levegőt. Engedelmesen vonszolja magát a kijárat felé, miközben azt várom, hogy feleslegesen jártassa a száját amitől még egy okom lesz megagyalni, de ez most elmarad. Gondolom az előbb mutatott fegyver segített jobb belátásra bírni őt. Az ajtó bezáródása után szokatlan csend lesz úrrá a helyen, ami ismerős nyüzsgéssé alakul amikor újra Ada közelébe kerülök. Futó pillantással tapad tekintetem a Főnök ajtajára és várom, hogy kidugja a képét a fennforgásra, viszont nem teszi. Valahol jobb így, mert ha észrevenné, hogy a készletet ritkítjuk, akkor nem lenne túlzottan együttérző. Még a részletesen leírt magyarázatok ellenére sem. Érdeklődésem közben egy már itallal töltött poharat nyújtok át neki, aztán visszarakom az üveget a polcra.
- Nem hinném, hogy annyira érdekelné. Akkor már rég kijött volna ránk nézni. - Magamban játszok most a lehetőségekkel, bár arra az esetre is megvan a forgatókönyvem. - Ha gond lesz majd elintézem. Te ne is rágódj ezen. - koppintok az orrára, aztán az én italomat is minél gyorsabban eltüntetem, ezután meg a két poharat is.
- Nem halok bele egy kis plusz melóba, Ada. - jegyzem meg, majd elkapom az egyik sörös rekeszt és megfordítva rakom le a pult közelébe. - Legalább ülj le akkor ide pár percre. Most úgysem tolja egyik se ide a képét. Morris már legalább két perce az üres sörös korsóját szuggerálja, pedig máskor már itt liheg a nyakunkba. - a pultot támasztom beszédem közben. - Amennyit itt lebzselnek, minimum lenne az hogy rájöjjenek hogyan töltsék újra az italukat nélkülünk. - vigyorodok el ezen. A gondolat erejét már fel se hozom, mert némelyik gondolatmentesre issza magát mire újra a pulthoz kúszik. Legtöbbször ilyenkor adok hálát a józan eszemnek, hogy papíron tisztességes állampolgár lettem. Aztán általában van egy apró betűs rész is.
- Ja, igen, emlékszem. - ujjaimmal a pulton dobolgatok. Egyszer beszéltük még mikor Ada idekerült, aztán ejtettük a témát. Ő nem hozta fel, én nem erőltettem, de vágom miért jutott újra eszébe.
- Figyelj, zárás után ráérsz? - kérdezek rá gyorsan mielőtt meggondolnám magamat. - Késő van, szóval nem gáz, ha szeretnéd elnapolni, viszont ismerek egy tagot, aki tudna kulcsot adni nekünk a lőtérre. - már éppen azzal folytatnám honnan az ismeretség, amikor felnézve Morris kótyagos tekintetével nézek farkasszemet.
- Mi a következő fogás Morris? - Látom ám, hogy elmereng, de öt perc múlva úgyis kinyögi, hogy a szokásosat. Állandóan ezt csinálja, csak szereti a kiszámíthatatlant játszani, ami a szövegelését hallgatva már kis taknyosként se ment neki.
- Te vagy a feláldozható? - Újabb kérdést teszek fel neki, ő meg úgy néz vissza rám a polc bámulása után mintha valami földönkívüli nyelven társalognék vele.
- Na a fene egye meg, most összezavartam. Így már tíz percig fog boldogítani minket. - szólok oda nem túl feltűnően Adanak, Morristól meg csak egy értetlenségből fakadó huh futja.
- Semmi Mo, csak válogass! - sóhajtok egyet, aztán nekilátok elpakolászni az elmosogatott poharakat.

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyKedd Nov. 29, 2022 4:35 pm


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
- Kolompot a nyakamba esetleg ne akasszak, mint a teheneknek szokás, hogy halld, merre járok? - forgatom a szemeimet, de közben nevetek is a saját gúnyos megjegyzésemen. - Bazári majomnak? - Nem akarok túl kíváncsinak tűnni, de természetesen érdekel, hogy ez mit takar Ricardo Solano szótárában. Minden összecsipegetett információmorzsa hasznos lehet. - Diaz veled akart ráijeszteni arra a tagbaszakadt alakra? - vigyorodom el, és igen, ezekből a szavakból is érződik az enyhe ugratás, ahogy a vállam fellett lazán odabököm őket a férfinek. Úgy teszek, mintha “a Keselyű” számomra teljesen ismeretlen volna, és reménykedem, hogy Dax mesél egy-két szót a találkozóról, de többet itt és most amúgy is nehéz volna kiszedni belőle, miközben tolonganak a vendégek a pult túloldalán. Őszintén hálás is vagyok, hogy azonnal beáll mellém erősítésnek, így azért haladósabb a kiszolgálás. Bár nekem muszáj most már megnéznem, Garcia mit akar, mielőtt nyíltan problémázni kezd.

Be kell ismernem, hamar aggasztóvá is válik a helyzet. Nem azért, mert annyira tehetetlennek érezném magam. Ha nagyon akarnám, meg tudnám védeni magamat. De nem anélkül, hogy gyanússá válnék. Vagy felfordulást okoznék. Az a Nevada, akit itt ismernek, nem fegyverez le könnyedén senkit. Talán magabiztos, éles eszű és olykor csípős nyelvű, nem tűri a tiszteletlenséget, de nincs halálvágya, és nem száll szembe puszta kézzel a fegyveres túlerővel. Ezért le kell gyűrnöm az ösztöneimet, mély levegőt veszek, és hamar engedelmességet erőltetek magamra. Bár ez nem jelenti azt, hogy önként és dalolva meg is teszem azt, amire Garcia utasít. Minden porcikám ellenkezik az ellen, hogy az ölébe üljek, és őszintén remélem, hogy erre nem is lesz semmi szükség. Ha Rico észreveszi, mi történik... Nem tudom, csodát nem várok, de szerintem nem hagyná, hogy ilyen helyzetbe kerüljek. Ennyit már biztosan kijelenthetek az elmúlt pár hónap után, amit mellette töltöttem, hogy rajtam tartja a szemét, és vigyáz rám. Hogy felsőbb utasításra teszi-e, vagy esetleg megkedvelt, azt nem tudom. Talán mindkettő. Kár lenne tagadni, hogy én is megkedveltem őt. Amire a főnökeim biztos felvonnák a szemöldöküket, de emberből vagyok én is, és közöttük élek már hónapok óta, nem tudok teljesen elhatárolódni. Még ha csupán álca is, jelenleg akkor is ez az életem.

- Köszönöm az ajánlatot, igazán... - keresem a szót, és miközben hízelgőre fogom a hangsúlyt, próbálom nem elhányni magamat - … igazán figyelmes. De tényleg vissza kellene mennem dolgozni, sok a vendég ma este... - próbálnék hárítani, és hátrálni.

- Na, gyerünk már, Nevita, ne kéresd ennyire magadat! - kapja el a karomat, és ránt magához kicsit közelebb. De legalább a pisztolyát valamennyivel lejjebb ereszti közben. És szerencsére mire felocsúdok, Solano már mögötte áll, és kézbe veszi az irányítást. Habozok egy-két pillanatot, és elfojtok magamban egy rövid szitkozódást, mert a valódi énem kevésbé van lenyűgözve attól, hogy macsósan visszaküld a pult mögé. Nem szeretek kimaradni a dolgokból, nem szeretem, ha félreállítanak, úgy nem végezhetem rendesen a munkámat. És ezt természetesen most nem a pultozásra értettem. Ugyanakkor hálás vagyok a segítségért, Rico védelméért, nélküle ez a beépülés tényleg jóval nagyobb szívás volna, és a látszatra is adni kell, ezért csak némán bólintok, és hagyom őket lerendezni a dolgot. Épp visszatérek a helyemre, és a felvenni készülök egy rendelést, amikor meghallom Rico felemelt, erős, határozott hangját, ahogy helyre teszi a jelenlevőket. Azt követően pedig olyan síri csend lesz, hogy akár azt is meghallanánk, ha egy tűt leejtene valaki. Lehajtom a fejemet, nem keresek senkivel szemkontaktust, érzem, hogy ez most egy olyan pillanat, amikor jobb, ha meghúzom magam. Rico miattam fenyítette be az egész bárt, tehát olyannak kell látszanom, aki valóban rászorul a védelmére, és kissé zavarban van emiatt. Ez még csak nem is áll annyira távol a valóságtól.

- Persze, jól vagyok – mosolyodom el, amikor visszatér hozzám. - Nem lesz ebből baj? Hogy kidobtad innen Garciát? Diaz lehet, hogy nem fog örülni ennek. Nem... nem szeretném, hogy bajba kerülj miattam - érintem meg a karját, és komolyan nézek a szemeibe. Közben pedig... néha már nem is tudom, mennyit gondolok, mennyit érzek ebből komolyan, és mi az, ami csupán szerepem része. De tényleg nem akarom bajba sodorni. - Á, nem, nem hagylak magadra itt, amikor ennyien vannak. Úgysincs már sok hátra zárásig. De a vigaszdíjat elfogadom – bólintok, és felhajtom a saját részemet a kitöltött italból. Kicsit meg is rázkódom annak erejétől. - Kösz, hogy megvédtél. De... emlékszel, hogy az első napomon azt kérdeztem, hogy nem tanítanál-e meg lőni? Szóval... megint elgondolkodtam rajta, hogy meg kéne tanulnom megvédeni magamat, mert ez... Huh, nagyon utáltam azt, ahogy sarokba szorított, a... kiszolgáltatottságot... Ha te nem tudsz segíteni, esetleg tudnál ajánlani valakit, aki taníthat nekem pár hasznos fogást, meg esetleg a fegyvert rendesen megtartani, célozni... vagy valami? - vonom meg a vállam. Megértem, miért nem lelkesedett akkoriban az ötletért, hogy egy újoncot ilyen módon a szárnyai alá vegyen. De azóta már más a helyzet velünk, hátha beadja a derekát. Hasznos volna még egy kis plusz időt eltölteni vele, másrészről meg az sem ártana, ha legközelebb hasonló szituban nem kéne megjátszanom a védtelen, tehetetlen libát, hisz Rico maga tenne róla, hogy adott helyzetben tudjak megfelelően reagálni, megvédhetném magamat.



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime
mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyCsüt. Okt. 20, 2022 10:11 pm


rico&ada

A Főnöknek már megint zabszem szorult oda ahova a madár sem jár és valami fickóval beszélt le találkozót, aki a Keselyűnek hívatja magát. Akaratom kívül szaladt fel szemöldököm amikor a Főnök először mesélt róla, de szerencsére lekötötte őt a papírjainak bújása ahhoz, hogy észrevegye mennyire nem díjazom amiért lassan az egész állatkerttel lepaktál. Elmondása szerint jó kapcsolatokkal rendelkezik ahhoz, hogy végre szintet lépjünk a hamisítványokról és a fegyverekről a gyógyszer eladásra anélkül, hogy aggódnunk kellene a határon való szállítástól. Ingoványos terület és ha az ember nincs észnél akkor úgy hullhatnak utána a vevők, mint a legyek. Meg amúgy is csak úgy hozna profitot, ha egyből a mélyvízbe merészkednénk, az meg megint túl kockázatos. A Főnök ennek ellenére bizakodó, én meg ki vagyok hogy felülbíráljam a döntését? Ennyi év után azt feltélezhetné mindenki, hogy legalább kikéri a véleményemet, de nem. Az oldalvonalra állított rám aggatva a verőlegény címkét, ami rendkívül hihető a magam alig átbukdácsoló 170 centijével. Elég csak jobban felmérnie ennek a tagnak és egyből észre is veszi, hogy a polc felső részét már csak nyújtózkodva érem el, így amikor bejön az irodába egyből arrébb húzódok onnan a szintkülönbség figyelemfelhívását elkerülve. A Főnök minden bizonnyal a 'kicsi a bors, de erős' kategóriába próbált beskatulyázni.
A Keselyűbe nincsen semmi kirívó. Származását tekintve brit, habár az akcentusa keveredik az amerikaival. Esélyes, hogy itt él vagy azon kaméleonok csoportjába tartozik, akik begyakorolják a kiejtéseket megtévesztés céljából. Az első verzióba nincsen semmi slussz poén, azonban a második már érdekesebb.
Keselyű csak magyaráz - többet is mint kellene - én meg a cipőm orrát nézem, hogy pofátlanul ne ásítsak bele szövegelésének a közepébe. Amikor azonban a késztetés alábbhagy, egyből újra kihúzom magamat, hogy legalább a látszatát megadjam a szerepemnek.
Odakintről egyre fokozódó nyüzsgés hallatszik be én meg hálát adok az égnek, földnek, miegyébnek amikor utamra bocsájtanak a találkozó után. Már a fellélegzés folyamatába vagyok amikor Nevada majdnem elsodor.
- Hoppá-hoppá. Máskor dudálhatnál vagy tudjam is én. - Nincs jó kedvében és a hülye is látja hogy sikerült elúsznia a munkával.
- Bocs. - tartom fel védekezően mindkét kezemet. - Beállítottak bazári majomnak, de már segítek is. - ennél tovább nem részletezem, hiszen sokan vannak meg amúgy sem lenne időnk rá.
A kiszolgálás ezután a szokásosan telik. Néhány paraszt hőbörög, mások meg csak az orruk alatt puffognak, szóval pont azt kapjuk amit az értelmi szintjük megenged nekik. Az egyetlen kirívó esetet Nevada fogja ki, akinek fennhangon történt felszólítása egyből felkelti a figyelmemet. Eleinte kezeli a helyzetet, de ettől függetlenül rajtuk tartom a tekintetemet. Garcia fészkelődik, Nevada tartása pedig megváltozik, vele együtt pedig az arckifejezése és a reakciója is. No ha valakivel együtt dolgozol akkor kiismered a másikat és egy valamit tudok jól: Nevada nem tűri a tiszteletlenséget, csak ha kényszerítik rá.
- Hé Dax, kaphatok még egy kört? - a pult végéről jön a hang, engem azonban jobban leköt az a jelenet ami az asztalnál folyik.
- Vársz. - bököm oda neki válaszként, majd megkerülöm a pultot és úgy közelítem meg Garciát, hogy ne vegye észre. Ebből a szögből jól látni, hogy előkerült a fegyver, ezt pedig itt nem tűröm. Lehet itt játszani a szarzsákot mindenkinek amíg csak a száját koptatja valaki. Szokták mondani, hogy amelyik kutya ugat az nem harap, de mindig akadnak ilyen kemény legények akik azt hiszik rájuk nem vonatkozik semmi.
Garcia háta mögé megyek, majd azzal a lendülettel szorítom le tarkójánál fogva az asztal lapjára. A fegyver kiesik a kezéből melyet a lábammal arrébb is rúgok, Nevadanak meg a fejemmel intek. - Drágám, kiszolgálnád az urat a pultnál? - Minél távolabb van tőle annál kevésbé kívánok egy golyót ereszteni a tag tarkójába.  
- Mivan Garcia, nem bírsz a véreddel? - nem engedem őt, helyette szorosan fogom le. - Mit pofáztam neked a fegyverekről a bárban? - kérdezek rá idegesen.
- Dax, ugyan már. - erre még szorosabban préselem eggyé a fejét az asztal lapjával, majd a tarkójánál fogva úgy irányítom, hogy teljes rálátása legyen az oldalamhoz szegezett fegyverhez, amiről időközben feljebb húztam egy keveset a felsőmet. - Ha még egyszer egy ujjal is hozzáérsz vagy megközelíted Nevadat akkor lyukat égetek abba a nyomorult fejedbe. Érthető voltam? - kérdésemet figyelmeztetőbb hangsúllyal adom a tudtára. Garcia nyomott hangon nyöszörög valamit, így megismétlem. - Nem hallottam jól. Érthető voltam?
- Igen. - nyöszörgi nagyobb átéléssel.
- Mindjárt jobb. - egy utolsó lökéssel engedem el a tarkóját. - Most pedig takarodj innen és többet ne is lássalak itt. - a távozását megvárom, aztán körbenézek. - Van aki akar még türelmetlenkedni? - kiabálom el magamat. - Mert annak arra van a kijárat! - Egy ideig csend honol, aztán úgy tűnik lezárhatjuk a témát, így megindulok vissza a pult irányába közel sem jókedvűen.
- Megvagy? - mérem őt végig. - Menj ki egy pár perc szünetre, ha szeretnél. Addig én fedezlek. - két poharat szedek elő meg az egyik üveg alkoholt emelem le a polcról, hogy töltsek magunknak belőle. - Vigaszdíj. - vonok vállat, aztán koccintásra emelem a saját poharamat.

mind álarcot viselünk
Rico Solano
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Tumblr_pmo55mU8Hl1uajd0to3_400
Rico & Ada :: white flag 326565348c512e80b6f7156b58c859bd8113046b
★ kor ★ :
45
★ :
Rico & Ada :: white flag 9d233dd80c8c1a304affd71ef7fcf7b469ef560e
★ foglalkozás ★ :
pultos ► Viva la Vida
★ play by ★ :
adam rodriguez
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag EmptyCsüt. Szept. 29, 2022 8:05 pm


Rico & Ada
"Trusting you is my decision. Proving me right is your choice."
Rico már vagy fél órája dumálgat valakivel Diaz irodájában, és nem kétlem, hogy fontos dologról lehet szó, valami olyanról, amit nem ártana kihallgatnom, de erre persze esély nincs, hiszen ez a hét egyik legforgalmasabb estéje a La Vidában, és hála a rejtélyesen félrevonult muchachonak, egyedül kell melóznom. Egyszerre három ember helyett próbálok dolgozni, miközben legalább ötöt szolgálok ki percenként, a rendelések pedig már nem csak a pult túloldaláról érkeznek, hanem a törzsvendégek is kézzel jeleznek nekem az egyik sarki félreeső bokszból. Nyilván valamit kurva jól csinálok, ha ennyire nem látszik, hogy majd bele szakadok a munkába, ha még arra sem veszik a fáradtságot, hogy közelebb jöjjenek, és szóban rendeljenek.  

- Bakker, Solano, hol vagy már? - morgok félhangosan, miközben visszafordulok a pult felé a két pohár kimért itallal, és hát nem éppen belé ütközöm? A jó reflexeimnek köszönhetően időben felemelem a két kezem, így a pia nem veszik kárba, még csak ki sem löttyen, a frontális ütközés ellenére sem. - Hoppá! Csak hogy itt vagy! Ezek kezdenek megőrülni. Ha nem növesztek gyorsan még pár kezet, vagy mondjuk... nem tolod vissza a segged ide rögtön, és segítesz, tuti vérfürdőt csinálnak - ingatom a fejemet, jelentőségteljesen megnyomva a mondat második felét, miközben a várakozó pasas elé helyezem a két ír whiskyt. Közel öt hónapnyi közös munka után, miután tényleg majdnem minden nap egymás társaságában töltünk hosszú órákat, vagy itt, a bárpult mögött, vagy a hamisító szobában, vagy más feladatainkat intézve, már nyugodt szívvel megengedem magamnak Ricoval szemben ezt a stílust. Sokat dolgoztam azon, hogy beilleszkedjem közéjük, a kartell emberei közé, hogy bizonyítsak, hogy közéjük való vagyok, és bár továbbra is egy csak egy apró porszem vagyok a gépezetükben, ez igazából kapóra is jön, hisz már nem keltek gyanút azzal, hogy a közelükben lébecolok, de nem is vesznek túl komolyan ahhoz, hogy aggódjanak a jelenlétem miatt.

- Az öltönyös fickó a pult túlsófelén egy Jim Beam-et szeretne. Megtennéd...? Nekem ki kell vinnem négy csapolt sört Garciáknek a bokszba. Már lassan tíz perce integet nekem, de nem jutottam oda... - sóhajtok, és igyekszem nem forgatni a szemeimet. Végül is Garcia Diaznak egyik fontos embere, egy halcone, ahogy a körülötte ülők is fontos pozíciót töltenek be a helyi szervezeten belül, nem véletlenül vannak olyan kiváltságos helyzetben, hogy elég csak a kezüket felemelniük, és már rohannom is kell hozzájuk. Szóval miután továbbítom Solanonak a másik rendelést, már mérem is ki a csapoltakat, és megindulok a sarok felé egy tálcával.

- Végre! Máskor gyorsabban is szedhetnéd a csinos kis virgácsaidat, chica! - csap a fenekemre Garcia, majdnem ki is löttyentem az italokat, tekintve, hogy éppen lepakolom azokat eléjük. Ő viszont csak röhög, a kezét meg valahogy hátsómon felejti.
- Veszed le rólam a mocskos mancsodat! - lököm el magamtól a karját. Ebben a munkakörben az emberlánya gyakran ki van téve hasonló inzultálásoknak, amit egyrészt megszoktam, másrészt azonban valahol meg kell húznom a határt, mielőtt Diaz emberei azt gondolnák, hogy bármit megtehetnek, és valami körbeadható maca vagyok, akivel kedvükre játszadozhatnak. Vagyis alapvetően ezen az elven vagyok, abban a tudatban, hogy meg tudom védeni magamat, ha kell. Ám mikor Garcia a heves reakcióm miatt felkapja a vizet, és előkapja a fegyverét, majd azt alig észrevehetően, de épp elég fenyegetően az oldalamnak szegezi, azonnal megadóan tartom fel a két kezem. Nem szállhatok vele szembe - itt és most legalábbis nem -, több okból sem. Az a Nevada, akit itt ismernek, nem ennyire bátor vagy talpraesett, hogy lefegyverezzen valakit. Ha megtenném, azzal kockáztatnám a lebukásomat, ami a biztos halált jelentené. De ha nem is így történne, biztos nagy felhajtás kerekedne, amit szintén nem akarhatok.  
- Mit mondtál, kislány?
- El-elnézést, nem úgy gondoltam - ütök meg egy kedvesebb, megadóbb hangnemet, és megpróbálok elhátrálni, kezeimet még mindig feltartva. Ő azonban visszatart, szabad kezével átkarolja a derekamat, és közelebb húz.  
- Miért nem ülsz ide kicsit az ölembe? Biztos elfáradtál már, Dax majd tartja a frontot helyetted – vonakodva pillantok az említett irányába a pult felé. Nem volna okos dolog engednem a rohadéknak, de ellenkeznem sem volna jó, miközben a pisztolya csövét még mindig rám szegezi. Ebből persze mások mit sem látnak, ahhoz túl nagy a zsúfoltság, ő meg túl diszkrét, hogy bárkinek feltűnne, de mégis azt remélem, Rico észreveszi, hogy baj van.



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime
mind álarcot viselünk
Nevada Remington
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Rico & Ada :: white flag Cf7462e4902f49bfebc0a130c8bca3444f887428
Rico & Ada :: white flag 0624aad7564f528b03af592ee037991fd986233a
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Better to be strong than
pretty and useless.”

― Lilith Saintcrow
★ családi állapot ★ :
Rico & Ada :: white flag 248506dd3227fdc58c0da14ef89e932325615777
You and I are more than friends.
We are partners in crime.
★ lakhely ★ :
Bronx ‹
★ :
Rico & Ada :: white flag Ebca9dd82307d8a2d968819cae7a9fd0286360a6
★ idézet ★ :
Second chances are rare;
use your first wisely.
★ foglalkozás ★ :
waitress, hacker / undercover FBI agent ‹
★ play by ★ :
Adria Arjona ‹
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
Rico & Ada :: white flag 695596cdb16df22c87b592cbf7134263a24d17f8
TémanyitásRe: Rico & Ada :: white flag
Rico & Ada :: white flag Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Rico & Ada :: white flag
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Miles & Rico - Have we met before?
» Rico & Shay :: let's get started
» The White Fox
» Craig White
» White, like your soul

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Bronx :: Szórakozó helyek-
Ugrás: