New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Samantha J. Jones
TémanyitásSamantha J. Jones
Samantha J. Jones EmptyVas. Feb. 20 2022, 17:53
Samantha J. Jones

Samantha J. Jones 470emily_vancamp_leaving_
Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Samantha Jessica Jones
Becenevek:
Sam, Sammy, Jess (utóbbi csak keveseknek)
Születési hely, idő:
New York, 1987.Nov.18
Kor:
34
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia University, School of Nursing /már végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Nővér
Ha dolgozik//Munkahely:
NewYork-Presbyterian Hospital
Hobbi:
Olvasás, önkénteskedés egy állatmenhelyen, festészet, futás, filmezés, lógás a barátokkal és főleg a munkám.
Play by:
Emily I. VanCamp

Jellem
Olyan ember, aki ha tud, barmiben segit. Az is teny, hogy rendkivul makacs es onfeju tud lenni olykor. Szereti az egeszseges eletmodot, a sportot - de meg a legjobbak is bunoznek neha - es hat azt kell mondanom, o sem kivetel, hiaba is probalja tagadni. Azt leszamitva, hogy neha hantazik a csokirol, oszinte no, aki egyenesen a kepedbe mondja, mi a velemenye. Nem kimel, nem csomagolja diszes dobozba, mit erez.
Sajnos ritkan tud ellazulni, de a barataival egy barban azert legtobbszor sikerul neki. Szivesen biliardozik, ugyhogy ha csak nem akarod, hogy egy no verjen el benne, ne menj bele a jatekba!
Ha akad ideje, szivesen nez be az egyik menhelyre, ahol mar mindenki ismeri. Ahogy meglatja az allatokat, szeles mosoly ul ki az arcara. Olyan lesz, akarcsak egy gyerek. Maris oda a komoly Samantha Jones. Azt hiszem, egykori kisallat kereskedesukre emlekezteti az a hely.. Szoval kijelenthetjuk, hogy meg mindig nagy allatbarat.
Amikor epp nem a korhazban van, orommel netflixezik kicsit, vagy kieli muveszi oldalat es fest egy bogre kave tarsasagaban.
Ezek mellett szereti a humort, a jo poenokat, csak faviccekkel ne faraszd. Foleg ne kora reggel vagy egy hosszu muszak utan.
Magabiztos no, aki tudja, mit akar.
Bar probal nem kotodni a paciensekhez, olykor ez nem jon ossze. A legtobb beteg kedveli, hisz kedves no, aki azonnal ott terem a bajban es teszi a dolgat. Maximalista, aki igyekszik nem hibazni, hiaba tudja, hogy ez lehetetlen, hisz az eletben senki sem tokeletes.

Múlt
Mig mas korombeli kislanyok arrol almodoztak, hogy egy szep napon hercegnok lesznek egy varazslatos ruhaban – szoke herceggel az oldalukon -, en csak azt kivantam, bar mindenkin segithetnek. Bar rendelkeznek egy varazserovel, ami minden embert es allatot egyarant meggyogyit. Meg azt a torott szarnyu galambot is, aki egy osszel mellettem csukta vegso alomra a szemeit. Tudom, masoknak ez semmiseg, nekem viszont azonnal gorcsbe randult a gyomrom, amint kiszurtam szegenyt.
- Nezd, Andy. Ott egy madar! – fogom meg a baratom egyik kezet, hogy magammal rangassam.
- Ne, Sam. Inkabb hagyd. – probal visszatartani, de nem sikerul.
- Vigyuk be apahoz, ok majd meggyogyitjak! – csillan fel szemeimben a remeny.
- Nem is tudom.. Tenyleg eleg csunyan nez ki.. – probalom felmerni a helyzetet. Legbelul talan meg azt is tudom, hogy Parkernek igaza van, csak eppen elhinni nem akarom.
- Csak hozz valamit, amiben elvihetjuk a kereskedesig. – eloszor Drewra lesek, majd le a madarkara, akinek szerverezete vegleg feladta a harcot.
- Sajnalom.. – torlom le apro konnyeimet, mikor Andrew finoman vallamra teszi egyik kezet.
- Gyere Sammy, nem a te hibad, hisz nem tehettel semmit. – vonta meg hanyagul egyik vallat.
- Hat pont ez az… - pillantok fel ra tehetetlenul.
- Nem tehettem semmit.. – fordulok meg egyszer, utoljara a kis galamb fele, majd felallok es szomoruan tovabb setalok.
Eljott az ideje annak, hogy veget erjenek azok a gyonyoru mesek es elfogadjam a tenyt, hogy nem lehet mindenkin segiteni. Van, akiket barmilyen szornyu is, de nem lehet megmenteni, akarmilyen kemenyen is probalkozunk.

***

Azt leszamitva, hogy oda lett a fantaziavilagom, nagy mazlimra elmondhatom, hogy boldog gyerekkorom volt. Persze a hugom neha az agyamra ment, ahogy olykor a szuleim is, de tudom, egyikuk sem akart rosszat soha.
A suliban szinte csak jo jegyeim voltak, a szomszed sraccal pedig egyre tobbet logtunk egyutt. Szerettem a kozos kutyasetaltatasokat, csillagnezeseket, de meg a semmitteveseket is. Mindegy volt, mihez kezdunk, csak egyutt legyunk.

Aztan az egyik napon:
- Valami baj van? Olyan furcsa vagy ma. – torom meg a mar-mar kinos csendet. Ez nem jellemzo rank..
- Sammy.. – kezd bele. Ekkor mar tudom, hogy semmi jora nem szamithatok. Legszivesebben azt kernem, ne is folytassa, de a kivancsisagom gyoz, ezert varok.
- Igen? – nezek fel a nalam korulbelul egy fel fejjel magasabb fiura.
- Egy ideje mar probalom elmondani.. – nem nez a szemeimbe. Ugyan mi tortenhetett?
- Micsodat? – allitom meg komoly keppel, egyenesen a szemeibe nezve.
- Mi tortent? Mi van? Mondd mar el! – hazudnek, ha azt mondanam, a hangom tul nyugodt volt. Tudni akarom, a fenebe is.
- Apamnak uj munkat ajanlottak.. – suti le a fejet.
- Na es? – ne, ne, ne! Csak azt ne mondja ki, amire gondolok. Kerlek, Andrew!
- Hamarosan egy masik allamba koltozunk.. – probalok egy halvany mosolyt eroltetni az arcomra, de nem megy. Mit kellene mondanom? Mi a francot mondhatnek? Oruljek neki, vagy talan itt helyben torjek ki zokogasban?
- O, ertem.. – nyogom ki vegul, mikozben szemeimmel a foldet fikszirozom.
- Nem, Sammy. Nem erted. En legszivesebben itt maradnek, veled. – egyik keze az arcomra siklik, en pedig kielvezek minden egyes pillanatot.
Utunk a hazunk elott er veget. Ekkor nyujtom at a porazt, majd veszek bucsut tole es az aranyos labradortol.
- Hat ti? – teszem fel a kerdest, amikor meglatom szuleimet a kandallo elott ucsorogve. Arcuk szinte ijesztoen komoly. Megforgatom szemeimet, amiert nem kapok azonnali valaszt es nem rohanhatok egybol a szobamba, hogy megsirassam legjobb baratomat.
- Ulj le, kicsim. – szolal meg vegul apa. Nem ellenkezem, szo nelkul teszem, amit mond.
- Talan kestem? – siklanak szemeim azonnal az orara.
- Idoben jottem.. – lesek rajuk ertetlen arccal.
- Ma megjottek az eredmenyek. – eredmenyek? Megis milyen eredmenyek? Az ertetlenseg meg mindig ott virit a kepemen.
- Anyad nincs jol, dragam. – ez volt az a pillanat, amikor megtudtam, hogy az edesanyam rakos, a szivem pedig apro szilankokra tort.

***

Sok ido kellett, mig feldolgoztam, mik is tortentek azon az atkozott napon. Nem csak akkor voltam tehetetlen, mai napig az vagyok, pedig azota eltelt ket ev. Ket hosszu, remenyekkel es fajdalmakkal teli ev. Barcsak itt lehetnel, Andy.. – fut vegig az agyamon, mikozben anya orvosat varjuk. Nehany percen belul be is fut Dr. Harris, majd kozli a tenyeket: az anyam tavozott az elok sorabol. A hir mindannyiunkat sokkolt. Honapokra volt szukseg, mig mind felfogtuk, hogy anya sosem terhet mar vissza.

Az egyetemi evek alatt probaltam atvenni a helyet. En tenyleg minden tolem telhetot megtettem, de lattam, hogy szep lassan mindenki csuszni kezdett a leejton. Sot, elso sorbol nezhettem vegig. Apam italba fojtotta banatat, mar nem is foglalkozott a kisallat kereskedessel, ahol egykor annyi idot toltottem az allatokkal. A hugomrol mar ne is beszeljunk.. Az o elhanyagolt fiokjaban gyogyszereket talaltam. Nem birtam a folyamatos aggodast..
Egy ido utan kezdtem en is elvesziteni  a remenyt.  Ugy ereztem, ez nekem mar tul sok, ismet csak tehetetlen vagyok.
Ekkor varatlanul ujra az eletembe csoppent Andrew Parker. Az ember, akihez oly sok szep emlek fuzodik, – a gyermekkori szerelmem -. Kicsit anyara is emlekeztet, na meg a gondtalan eletunkre. Nem sokkal kesobb hosszas beszelgetesek kovetkeztek. Elmeselte, hogy a menyasszonya egy eve eletet vesztette egy tragikus balesetben. Egymas tamaszai lettunk. A kapcsolatunk zokkenomentes volt, de hat annyi rossz utan ennyi igazan kijar, nem igaz?! Engedtem, hogy egyszeruen csak usszak az arral es kivetelesen ne kattogjon az agyam. Elvezni akartam az eletet, nem foglalkozva azzal, hogy kivel mi tortenik.
Egy evvel kesobb a szeretett ferfi megkerte a kezem, en pedig azonnal egy hatalmas IGEN—nel feleltem.

***

Korulbelul fel evvel kesobb jottek a gondok. Kezdtem azt erezni, hogy most ebredtem fel egy tundermesebol.  A problema csak az, hogy en soha nem szerettem volna hercegno lenni.. Lassan feltuntek az aprosagok es az, hogy Drew akarata ellenere is Alicet latja bennem. Csakhogy en sosem leszek az a no. Akkor sem lehetnek o, ha szeretnek. Meglehet, hogy en is csak egykori onmagunkat lattam a ferfiben: a gondtalan, kutyat setaltato, szelesen mosolygo fiatalokat.
Nem meglepo, hogy ezek utan a kapcsolatunk mar nem huzta sokaig es alig egy honapon belul veget is ert. Nincs eskuvo, sem feher ruha es hatalmas torta.

A jelen:
Nehany eve mar nover vagyok az egyik New York-i korhazban. Mondanom sem kell, mennyire szeretem azt, amit csinalok. Igazabol szamomra ez nem is munka.. meg akkor sem, ha hanyagolnom kell miatta a barataimat, akik tobbnyire szinten munkamaniasok.
Apammal egyaltalan nem tartom a kapcsolatot, fogalmam sincs merre lehet, vagy hogy mibol el. Csak a hugom maradt nekem, aki sajnos az evek soran drogfuggo lett. Talan megsem igyekeztem elegge, hisz kudarcot vallottam.. Ha anya elne, ez az egesz biztosan nem igy alakul. Mind boldogan elnenk.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Samantha J. Jones
Samantha J. Jones EmptyKedd Feb. 22 2022, 17:18
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Samantha!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

A történeted megmutatta nekünk, hogy hogyan tudja egyetlen ember elvesztése, vagy épp egyetlen nap befolyásolni akár az egész életet is. Édesanyád betegsége, és az azt megelőző küzdelem azért, hogy meggyógyuljon, épp elég embert próbáló. Mellette megbarátkozni annak a gondolatával is, hogy a számodra fontos szomszéd srác, aki egyben az egyik legjobb barátod és aki melletted volt életed fontos és kevésbé fontos pillanataiban, elköltözik és nem lesz ott melletted, nem tudsz majd átugrani hozzá csak úgy... Mind-mind olyan dolgok ezek, amelyeket időbe telik feldolgozni. Tulajdonképpen egész életedben veszteségeket kellett feldolgoznod, kezdve egy apró galamb életétől, az édesanyád elvesztésén át a gyerekkori jó barátod, majd szerelmes elengedésével. Azt hiszem az is egy hozzáállás, ha csak a negatív oldalát, az elvesztés részét nézzük. Talán ilyenkor szokták mondani, hogy az a bizonyos pohár félig üres.
Szerintem viszont fontos törekedni arra, hogy ne mindig üres legyen a pohár, ne is félig tele, hiszen igenis el kell ismerni, hogy vannak olyan dolgok, amelyek rosszul esnek, amit mi magunk is el tudunk rontani. Arra kell koncentrálni, hogy a pohár - és a tartalmának - egészét is lássuk. Hogy vannak ugyan negatív dolgok, nehéz időszakok, szomorú történések az életben - elveszítünk embereket, elhagynak minket, de igenis vannak pozitívak is. Például az, hogy minden nehéz helyzetből tanulunk valamit, amiből sikerül kiverekednünk magunkat. Te pedig nem csak a saját életed esetében teszel így, hanem minden körülmények között segítesz másoknak és gondoskodsz azokról, akik rászorulnak. Ennél szebb elhatározás pedig nem is igen van az életben. Megérdemled, hogy a sorozatos rossz után most újra meg újra jó dolgok történjenek veled! Samantha J. Jones 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Samantha J. Jones Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Samantha J. Jones Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Samantha J. Jones 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Samantha J. Jones 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Samantha J. Jones 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Samantha J. Jones
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Samantha Flynn
» Samantha Bothwell
» samantha nelson
» Cheryl Jones
» Erica Jones

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: