New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Sharing memories
TémanyitásSharing memories
Sharing memories EmptySzer. Feb. 09 2022, 22:17

Lassan lépkedek a helyszín felé, az időjárás sem siettet, jussak be a bejáraton túl minél előbb. A nap úgy süt, mintha nem foglalkozna azzal, mi fog itt hamarosan kezdődni, engem pedig megfog az ablakon beszűrődő fény, s még a bejáratból elkattintok pár képet. A fény játéka, az árnyékok sejtelmessége, szelíd homályba burkolása az, ami foglalkoztat.
Szokásomhoz híven, és a megbeszéltek alapján is előbb érkeztem, hogy felmérjem a helyszínt, hol tudok úgy elhelyezkedni, hogy senkit sem zavarok. Manapság már nem vállalok temetésekre és esküvőkre fotózást, se gyerekfotózást, csak azok ajánlásait fogadom el, akikkel még ideérkezésemkor dolgoztam, jeléül annak, hálás vagyok, hogy akkor ezzel megszerezhettem a kenyérre valót. Maria pedig a legelsők között volt, akikkel találkoztam, ő a család feje, ha lehet így mondani, olaszos temperamentuma még az angolon is átüt, pedig már akkor sem volt ifjú. Vejét temeti, s ő keresett fel, mert a családi albumból nem hiányozhatnak a temetés képei, hiszen a is az élet és családjuk szerves része.
Még csak az előkészületek vannak, díszitések, padsorok rendezése, hogy az idősebbek, betegek is kényelmesen helyet tudjanak foglalni. Halkan köszönök, akikkel összefutok, ide nem szükséges a nyakamba akasztani a dögcédulát, én csak így hívom, hogy ne dobjanak ki, megbízásból vagyok itt.
Szeretem a munkafotókat. Az emberek nem is sejtik, milyen arckifejezésekkel dolgoznak, mennyire mások, ha egyedül teszik, s mennyire mások, ha másokkal együtt. S most is elkattintok párat.
- Alessandro - hallom messziről a nevem, felismerve, Maria az. Leengedem a gépet, éppen az egyik ablakon fotozóm a fényt ismét, s megfordulok a pár lépcsős emelvény tetején.
- Maria mama - így kérte, hívjam, s elébe megyek, üdvözölve, ami tőle egy hatalmas és erős ölelés.
- Köszönöm, hogy eljöttél - olaszul beszél azóta hozzám, hogy kiderült, értem a nyelvüket, sok más nyelv közül. Újságíróként nem árt, ha az ember tud jó pár nyelvet folyékonyan, de gyerekként nem ezért fogtam bele, s nem is, mert szüleim akarták. Kevert népességű környéken laktam, s rendkivül idegesített, hogy nem tudok a barátaim szüleivel beszélgetni, s hamar belefogtam nyelveik tanulásába.
- Kár, hogy ebből az eseményből - bontakozok ki az öleléséből, mielőtt megfullaszt, a gépet már előtte hátratoltam, óvatosságból.
- Nem baj, fiam, nyáron lesz az unokám esküvője, s tudom, hogy már megkeresett Margherita - mosolyog, amit viszonzok, belegondolva abba, hogy a saját fiam esküvőjén sem leszek majd ott, nem hogy az unokámén,  ha megélném.
A koporsóra tekint, s halkan szólal meg.
- Róla is kérek fotót - tekint rám.
- Meglesz, Maria mama.
De már nem lépek oda hozzá, érkeztek hozzá, így visszahúzódom a háttérbe, hiszen legyek bármennyire is jóban, nem tartozom a családhoz, s ide dolgozni jöttem.

elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sharing memories
Sharing memories EmptyVas. Feb. 13 2022, 21:19



         

         
Sharing Memories

         

         
“Sosem halunk meg igazán. Csak a testünk múlandó. Minden más állandó és felülmúlhatatlan”
Arany betűkkel, sötétkék szalagra festették a fenti sorokat egy égővörös kálából és fehér szegfűkből álló óriási gömb koszorúra, amely a ravatalozó hűtőjében pihent, sok más virággal együtt, amelyek utolsó útjára kísérik majd a halottat. Nem angolul, hanem olaszul írták, ahogy szinte az összeset. Elhaladok mellettük, ahogy a hajnali szürkületben érkezem meg a ravatalozóba, hogy az utolsó simításokat elvégezzem a délelőtti temetésre. Odakint még éppen csak óvatosan oson a világba a reggel. Nem hallatszik más, csak a hátsó traktusok egyikéből az a régi zenelejátszó, amely recsegve engedi a világba Sinatrát. Massimo dolgozik serényen a gyertyák előkészítésén, és odébb, a garázsban Giancarlo porszívózza a halottas kocsit, új csipkefüggönyöket akaszt fel, és kifényezi a réz gyertyatartókat is a kocsi oldalán. Örökláng kíséri majd az utolsó útján a halottat.
Másfél éve dolgozom itt, és úgy érzem elégedettek a munkámmal, ahogy azzal is, hogy minden esetben méltósággal és kegyelettel tudják megadni a végtisztességet még a halottjuknak azzal, hogy főt hajtanak a nyitott koporsó előtt. Odahaza számtalan módja van a gyásznak. Az én családomban például az egész napos csend és emlékezés az, ami jellemző, de vannak famíliák, akik zenével, színes virágokkal,szalagokkal búcsúznak a világból távozótól. Megint mások régi fényképekkel kirakott szőnyegen viszik vállukon a koporsót….képeken, melyek az elhunyt életének számtalan boldog, vagy emlékezetes pillanatát idézik fel. Vannak, akik gyertyákat gyújtanak, és fényárba borítják akár az egész negyedet, megint mások lampionokat, lufikat engednek fel az égbe, szimbolizálva az elhunyt lelkét. De minden esetben a legfontosabb, hogy emlékezünk. Arra, aki elment, aki többé már nem lehet velünk.
Nem szégyen, a munka amit csinálok, nem is érzem morbidnak, vagy éppen olyannak amiről ne akarnék senkivel beszélni. Akár Tiffany, aki ügyintézőként dolgozik az elülső irodában, mégsem akarja senkinek elmondani pontosan hol dolgozik. “Hát megvesztem én szerinted? Paráznának tőlem az emberek.” Nem értettem,őszintén szólva. Hiszen a halál éppen úgy az élethez tartozik, mint az, hogy levegőt veszünk. Egyszer mindannyian így végezzük: elmúlva és remélhetőleg nem elfeledve. Mert amíg még van aki emlékezik ránk, addig csak a testünk múlandó.
- Tudja senor Calvino, ma lesz az utolsó fellépése, és szeretném ha ezen tökéletesen mutatna. Szóval megkötjük még ezt a méregzöld nyakkendőt olyan szép csokrétába, ahogy Maria, az anyósa kérte. Ne aggódjon, mindenre figyeltem amikor öltöztettem, és Belua, a néma segédem is remek munkát végzett. Csendben dolgozik és tökéletes. De hiszen a csend a leginkább tapintható mindig ezen a helyen.
Mindig beszélek. Tudom, hogy halottak, azt is tudom, hogy mindaz, ami egykor emberré tette őket, már nincs abban a formában ott, ahogyan egykor. Tudom, de ettől még hiszem, hogy valamilyen módon mégis velünk vannak és talán hallanak is bennünket.
Délelőtt kilenc órára már én is végeztem a dolgommal, így besegítek a temetési előkészületekbe. Nem vagyunk sokan itt, úgyhogy minden dolgos kézre szükség van. Én pedig kiveszem a részem a munkából minden esetben. Gyülekeznek az emberek. A lassú moraj szépen körbelengi az egész helyiséget, mint egy lágy, szavakból szőtt függöny. A fekete zakók naftalin illata, a női arcokat fedő fekete tüllök lágy esése, a virágok szinte sírontúli egyvelege egészen különleges atmoszférát teremt a helynek. Nem sokkal a temetés megkezdése előtt a koszorúk mellé állok, magam előtt összefűzött kézzel figyelem az érkezőket. Ha esetleg még szükség lenne rám, itt vagyok, és bármikor, bárhol szívesen teszem a dolgomat. Nem elvárás, a főnököm nem kéri ezt külön tőlem. Akár már el is mehettem volna amikor a saját feladatommal végeztem, de nem akarom a többieket cserben hagyni, ezért maradtam.
Aztán hirtelen megkavarodik a levegő, amikor egy árnyék lebben a szemem sarkából a félhomályban, és borul felém egy fa állványon álló óriási orchideacsokor. Utána kapok, és még félúton sikerül elérnem, mielőtt a földre zuhanna. Egy férfi áll meg mellettem, a nyakában egy fotómasina lóg.
- Hoppá! Óvatosan, itt már a virágok kezdődnek. Vigyázzon a lábára, mert ha egy efféle fa állvány ráborul elég komoly fájdalmat tud okozni. Én már üresen is megtapasztaltam. - fordulok felé halkan, és cseppet sem feddő jelleggel, sokkal inkább kedves gesztusként. Hangomból talán csak egy dolgot vehet ki: erőteljes spanyol akcentussal beszélek, időnként dallamosabban ejtve ki az angol szavakat, semmint egy született patrióta. Fordulnék el, hiszen nem akarom zaklatni, vagy a gyászában megzavarni, de valami megakaszt. A fotómasina az amely valahogy nem illik bele a képbe, ami szokatlan egy efféle helyen, bár tekintve, hogy az elhunyt ismert ember volt, csodálkozom, hogy még csupán egyetlen ember van jelen a sajtó részéről. Igaz Maria, igazi bősz anyatigris módjára tiltotta ki mindazokat a temetésről, akik pusztán nyerészkedni kívántak ezen az egészen azzal, hogy “istenkáromló módon feketítik be az én drága Filippo-mat” hangoztatta pár nappal korábban ezzel kapcsolatban, mielőtt újra és újra beletemette az arcát, a fekete keretes szövetzsebkendőjébe, abba zokogva bele.
- Ugye maga nem egy beszökött sajtós, aki a virágok rejtekéből szeretne képeket készíteni? Ha így van akkor jöjjön gyorsan, kimenekítem innen, mielőtt Maria meglátja és éktelen haragra gerjed. Tudtommal nem engedett be egyetlen újságírót sem.- nézek rá, miközben már azon kattog az agyam, hogy vajon ha a nagy szív alakú rózsa koszorú, meg az elhunytat ábrázoló óriási leporelló mellett megpróbálok vele kiosonni a raktár felé, észrevennék? Remélem nem. A semmiből Belua jelenik meg, aki jelelve próbálja a tudtomra adni, hogy nem találja az arany színű gyertyákat.
- A kettes kamrában láttam még belőlük néhányat. Ha nincs ott, akkor elfogyott, akkor tegyél ki ezüst gyertyákat. Nem hiszem, hogy senor Calvino megsértődne.- beszélek és jelelek is neki egyszerre, miközben néha oldalra sandítok a fotógépes férfira. Nem akarom, hogy elmenjen mellőlem, mert akkor tényleg nagy gond lehet belőle, ha Maria vagy más valaki a családból meglátja.
- Ha elosonunk a koszorúk mellett, akkor a raktárnál ki tudom csempészni magát. Istenem, ne akarjon kéremszépen galibát! - magyarázom neki, szinte könyörgő hangon, mert még mindig szent meggyőződésem, hogy neki nem szabadna most itt lennie.

code by Chocolate cookie

         
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sharing memories
Sharing memories EmptyHétf. Feb. 28 2022, 22:21

Nem feltétlenül a hivatásom okán figyelem az embereket, vagy a múltam miatt. Az egyszer talán úgyis utól fog érni. A testtartás, a tekintetek, önkéntelenül tett mozdulatok, árnyékok az arcok vonalán, gyűrődések a szemek alatt, szájak sarkában, rengeteget elárul mindenkiről. Ezeket szeretem megörökíteni, annyira önmagunkból fakadóak, annyira a miénk. És annyira nem szeretnének az emberek tudni minderről, holott ezek is mi vagyunk. Még pontosabban, ezek vagyunk mi.
- Sandro! - egy kéz csapódik a vállamnak, s mielőtt még megszólalhatnék, egy roppanós ölelést kapok ismét. - Maria mama levakarhatatlan rólad, már látom - cigi lóg a szájából, már abból felismerem, hogy Alberto az, Maria mama unokája. Igazi csibész, de nagyon jó szívű.
- Megtáncoltattam a legelső alkalommal. Szerintem még mindig táncolna - mosolyodom el, s válaszolok neki is olaszul. Élmény volt velük lenni, hiába akartam a háttérben maradni, ők az a típusú lelkek, akik ha befogadnak valakit, akkor befogadnak. Csak így nehéz volt megmaradni fotósnak, nekem mégis sikerült, a képek nagyon jók lettek. Antonio meg istenesen berúgott, egyedül nem tudták hazavinni, felajánlottam a kocsimat.
- Nézd már, a marhát - bök a hátam mögötti irányba, s megfordulok. - Tomassio már megint alkot - horkant fel.
Tomassio észre sem venné a kétbalkezességében, híres erről.
- Na. Minek ide teszi, nem máshová? - olaszos akcentussal válaszol, nincs igazán kedve megtanulni angolul.
A folytatásra értetlenül néz rá.
- Hogy? Maria mama nem fog érte szólni, képe meg had készítsek mán, amikor akarok. Újságírót biztosan nem, van nekünk profi fotósunk.
Alberto máris élvezi a műsort, hallja, amit mondanak, én is, de inkább csak csendben maradok. Rá akar gyújtani, aztán inkább mégis csak visszacsattintja az öngyújtó tetejét, s elteszi a felső zsebbe, vissza.
Tomassio közben figyeli a ravatalozottat, s sóhajt egyet, míg a gyertyákról megy az értekezés.
- Jobb, ha odamegyek - sóhajt egyet Antonio, majd rácsap a vállamra. - Az ebédre is gyere, de gondolom Mamma szólt, hogy oda is hivatalos vagy - azzal ellép mellőlem, s ki sem tudom nyögni, hogy nem éppen. Majd megkérdezem a lányát, Maria mama a vendégekkel fog úgyis foglalkozni. Csakhogy nem engedi el a vállam, belém karol, kénytelen vagyok vele menni.
- Nem osonok él semmi mellett! - fakad ki Tomassio, s mérgesen legyintve lép el. - Még ilyet ... - ezt már olaszul dörmögi, Antonio pedig átkarolja a vállát, ahogy hozzájuk lép, kibontakozva az enyémből.
- Köszönjük, kisasszony, nagyon szépséges lett a diszítés. Ugye magácska csinálta?
Csak a fejemet csóválom mosolyogva. A magácska elég sok mindenkinél ki tudja vágni a biztosítékot.
- Alessandro, majd várunk rád az ebédnél is - néz rám, s elrángatja Tomassiot, aki kezd kicsit kijönni az addig sem nagyon meglévő nyugalmából.
- Hagyja, majd lenyugszik - fordulok utánuk, s el is tűntek az egyik rokoni csoportban. - És Antonionak igaza van, valóban szép lett a diszítés - fordulok a hölgy felé, mosollyal.

elkövette pixelguts & thunder
[/b]
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sharing memories
Sharing memories Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Sharing memories
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» no pride in sharing scars // Cole & Mattie
» don't need no memories // W & N
» bring back memories || mitch & peter
» high school memories #1
»  drinks bring back all the memories | arthur & emilia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: