New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

This is not what it seems - Erik&Carmelia
TémanyitásThis is not what it seems - Erik&Carmelia
This is not what it seems - Erik&Carmelia EmptySzer. Dec. 15 2021, 22:13
Erik & Carmelia
This is not what it seems

Az évek alatt úgy koptak el mellőlem a barátok, ahogyan a ruhából szépen lassan kikopik a tinta mosásról mosásra. Egy részüket én akartam, hogy távol legyenek tőlem. Talán mert éreztem, hogy lelkileg nem feltétlenül állnak készen arra, ami vár rájuk ha el kell egymástól búcsúznunk. Mert el kell. Ezt szépen lassan elfogadtam. Talán csak azzal nem tudtam megbarátkozni, elfogadni pedig még inkább nem, hogy ennek az ideje belátható, és igen közel van. Az orvosaim közül Dr Martin volt egyedül bizakodó. Ő már az elején azt mondta, hogy akár évekig is eltarthat a leépülési időszak, attól függően mennyire erős bennem az élni akarás. Bennem pedig erős volt. Talán sosem éreztem még ennyire erősnek. Tulajdonképpen az emberek többsége igazából tisztában sincs a saját létének értékével mindaddig amíg egy napon, majdhogynem a semmiből nem zúdítják rá a diagnózist. Az első időszak a hitetlenkedésé, és a kifogás keresésé. Hogy biztosan tévedés történt, hogy összecserélték a leleteket, szennyezett volt a minta, hozzá nem értő a labor személyzete, az orvos is biztosan rossz következtetéseket von le. Aztán jön az, hogy ez nem lehet ennyire súlyos, hogy biztosan van még remény, hogy ezt mindenki csak rosszabbnak látja, mint amilyen valójában. A tagadás időszaka következik. Nem fogadjuk el, minden erőnkkel azon vagyunk, hogy bebizonyítsuk az ellenkezőjét. Mi nem lehetünk betegek, hiszen egész gyerekkorunktól még csak megfázva is alig voltunk,  a fél életünk úgy telt, hogy kórházban szinte csak látogatóként voltunk. Mi nem lehetünk betegek. Olyanok meg pláne nem, akik számára az elkövetkezendő időszak minden napja tulajdonképpen ajándék. Még az órák is. Az utolsó lélegzetvétellel is tagadunk. Szinte kínkeservesen mosolygunk minden nap, azt gondolván, hogy ez egyfajta védjegye az egészséges embereknek. Aztán szépen lassan rádöbbenünk, hogy ha továbbra is ebben a tagadásban élünk, azzal napokat pazarolunk el az előre kiszámított, és igencsak végessé váló életünkből. Habzsolni kezdünk. Minden ki akarunk próbálni, és mindent egyszerre. Eszement módon vetjük bele magunkat a mindennapokba, és az erkölcstelenség oltárán áldozunk a hedonizmusnak. Hisszük talán, hogy ha emlékeket halmozunk fel, olyan pillanatokat, amelyekben a maguk tökéletességében élhetjük meg, akkor azzal talán elejét vehetjük az egésznek. A halál mégsem jön el olyanért, aki ennyire és ilyen intenzíven szeret élni. Aztán eljön az önsajnálat időszaka is. Amikor elmarunk magunk mellől mindenkit, akit korábban fontosnak hittünk. Akik valóban fontosak is. Nem válaszolunk telefonhívásokra, olcsó kifogásokkal mondunk le baráti összejöveteleket, majd egy szép napon azon kapjuk magunkat, hogy a kutya se keres bennünket. Végül megadjuk magunkat, és színt vallunk. Ezek után már maguktól maradnak el a többiek. Van aki önszántából, van akit valahogy a hetek morzsolnak le mellőlünk. Hirtelen azon kapjuk magunkat, hogy ott állunk az életünkből hátralévő idővel amit nem akarunk elpazarolni.
Újrateremtjük mindazt amik voltunk. Megválunk a múlttól. A tárgyaktól, amelyek nem jelentenek többé semmit. Az óriási háztól, amely feleslegessé válik, és egy kisebbre cseréljük, közel a nyüzsgéshez, közel az emberekhez. Kapcsolatokat gyűjtünk. Kalandokat, rövid barátságokat, amelyek értéke nem az időben hanem a minőségben rejlik. Nem ígérünk semmit, csak teljességet. Nem várunk semmit, csak önzetlen és önfeledt időt. Mindent amit együtt töltünk maga édes teljességében megélve. Mindent odaadunk, és cserébe nem várunk semmi mást, csak egy közös ébredést, csak egy kávét még indulás előtt, csak egy reggelit. Finom omlettet friss gyömölccsel és mézzel.  Csak egy kis beszélgetést mielőtt végleg búcsút intünk egymásnak. Csak egy kis kacsintást, csak egy kis érintést, csak valamit, amit magunkkal vihetünk, és ha éppen az lesz az utolsó napunk, akkor elmondhatjuk, hogy még valakinek csókot leheltünk az ajkára alig egy órával korábban.
Ez lettem a várakozás hónapjai alatt, miközben reménykedőn figyeltem minden reggel hol állok éppen a donor listán. Volt egy lány…..óriási kék szemű, vidám, és kegyetlenül szeretett élni. Közösen jártunk kezelésekre, még a nyár folyamán, de a beköszöntő őszt már nem élhette meg velem. Bár mindig mondogatta, hogy már nem akar tovább küzdeni, már csak pihenni szeretne.

“Tudod, Carmelia….vicces ez az egész. Olyan mintha mindannyian egy óriási társasjátékot játszanánk, és arra várnánk, hogy hatost dobjunk, és végre beérjünk a célba. De valahányszor reggel felkelünk, még mindig ugyanazon a mezőn ácsorgunk, és valahogy sosem akar összejönni az a bűvös hatos. Nekem pedig elegem van abbl, hogy minden nap azt várjam, mikor dobok hatost. Van akinek ez elég az üdvösséghez, de nekem nem. Szóval én kiszállok.”

Mai napig nem tudom mi történt, mert egyszerűen két nappal később már nem volt ott a kezeléseken. Nem voltunk barátok. A haldoklók nem kötnek egymással barátságokat. Csak két ember, aki sodródott egymás mellett a reményben, amely inkább illúzió volt számára, semmint valóság. Azt hiszem ő döntésre jutott. És még a keresztnevét sem tudtam meg soha. Lucynek neveztem el a szőke, apró loknijai miatt.Olyan volt mint egy baba.
Korán reggel volt még, a dér úgy ült meg a fákon, mintha egy lisztes vödör borult volna ki a világra. Éppen csak derengett, a város, amely soha nem aludt, most mégis melankóliában, csendesen, vagy talán csak tompa zajokkal köszöntötte az új reggelt. Mellettem az ágyon egy fekete, hosszú hajú fiú szuszogott. Alig volt több huszonkettőnél. Szégyen érzetnek kellett volna dolgoznia bennem azért amit előző éjjel csináltunk, de inkább a boldogság áradt szét bennem: édes, rekedt sóhajai eleven visszhangként éltek még mindig bennem. Apró csókot leheltem a halántékára,immáron fél órája készen az indulásra. Karja szinte ösztönösen záródott a nyakam köré.
- Uuuuhmmm…..egy kávéra még maradj!- dünnyögte félálomban, a hangja éppen olyan játékos volt mint előző éjjel, noha még jóval az álomföldön belül járt. Nevetve fejtettem le magamról a karját, és csókot leheltem a kezére.
- Már ittam kávét. Minden jót Marcel!
Ha magához tér nem valószínű, hogy keresni fogja a telefonszámom, ahogy nekem sem volt meg az övé. A pillanatoknak pont ez a szépségük: a megismételhetetlenség.
Alig fél óra múlva jókedvűen, bár kissé vacogva indultam meg a brooklyn-i tégla tömbházak között lavírozva a metró irányába. Fél óra múlva bent kell lennem a kórházban, bár valószínű késni fogok. Vagy lehet csak délután érek be.  Egy sms-t küldtem azért Dr Martin-nak, hiszen mégis pofátlanság lenne nem érni oda időre, és még csak nem is jelezni ezt valahogy.
“ Ne haragudjon doki, de késni fogok. Sokat.”
Nevetve dugtam vissza kabátom rejtekébe a mobilom. A jókedvem töretlen volt. Az este számtalan momentuma még mindig elevenen élt bennem, jóleső reszketést okozva a testemben. Aztán nagyjából tizenöt perc séta után rájöttem, hogy ezt a remegést immáron valami más okozza. A csontjaiban lassan éreztem a semmihez sem hasonlító zsibbadó fájdalmat, amely előre jelezte, hogy pillanatokon belül le fogok esni a lábamról. A lélegzetem gyorsulni kezdett amint realizáltam magamban a tüneteket. Tudtam, hogy mi ilyenkor a teendő, csakhogy a nyílt utcán voltam. Lehet indulás előtt már be kellett volna adnom magamnak az injekciókat….de valahogy annyira nem foglalkoztam azzal mennyi az idő. Kétségbeesetten kutattam valami helyet ahova bemenekülhetnék, de olyan gyorsan kapott el a roham, hogy szinte esélyem sem volt rá. Riadtan néztem körbe, mint a csapdát sejtő őzike, amelyiknek fogalma sincs merre kellene menekülnie a közelgő hóvihar elől. Végül megpillantottam az egyik ház mögött a fém tűzlépcsőt, amely vaskos, és hatalmas mostrumkígyóként kanyargott fel a vörös téglás tűzfalon a tető fölé. Az aljában egy vas hordóban ott hagyott tűz pislákolt egy szedett-vetett, nemrég még igencsak jó szolgálatot tevő brooklyn-kályhaként. Nem sok időm volt más lehetőség után nézni, mert éreztem, hogy pillanatokon belül megszűnik minden erő a lábamban, és ha nem adom be magamnak az injekciót, akkor órák is eltelhetnek, mire egyáltalán lábra tudok majd állni. Mire a lépcső alá szinte bezuhantam, már alig álltam a lábamon, fél kezem a táskámban matatott, keresve a gyógyszeres dobozomat, amit mindig magamnál hordtam. Enélkül el sem indultam, mert az életben maradásomat jelentette. Leroskadtam a lépcső alá, és a dobozt kétségbeesett zihálások közepette nyitottam ki. Könyörögve motyogtam magamban, hogy meg tudjam csinálni, hogy bírjak még ki annyit, hogy a két fecskendőről lepattintom a védő kupakot, és beadom magamnak a hasfalba az egyiket, és a felső combomba a másikat.
- Kérlek….kérlek….kérlek…tarts még ki….már nem kell sokáig….kééérlek!- mantráztam szinte megállás nélkül, ahogy zörögve halásztam ki az első adag, előre elkészített injekciót, és a másik szabad kezemmel a szövetkabátomat gomboltam szét, hogy a pulóverem felhúzva hozzáférjek a hasfalamhoz. Már azt sem néztem, hogy lát e valakit, tulajdonképpen nem is érdekelt jelenleg  a környezetem, hiszen a talpon maradásomért küzdöttem. Az első injekciót egy gyors és határozott mozdulattal toltam a hasfalamba, majd a teljes adagot belefecskendeztem. Kihúztam a tűt, és óvatosan magam mellé helyeztem, majd a következőért nyúltam. Szuszogtam, és még mindig csak zihálva vettem a levegőt, amint a nadrágom gombját megoldottam, hogy annyira lehúzzam, hogy a combom felső részéhez hozzáférjek. Újabb döfés, ezúttal a bal combomba, és egy hatalmas felszakadó sóhaj, amint szinte megéreztem a szert szétáramlani a testemben. A fejemet hátra vetettem, és megkönnyebbülten szívtam be, majd fújtam ki a levegőt. Kell egy vagy kettő perc, hogy a tökéletes hatást elérjem, és a roham múlni kezdjen.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: This is not what it seems - Erik&Carmelia
This is not what it seems - Erik&Carmelia EmptySzomb. Dec. 18 2021, 16:52


Carmelia & Erik
"I saw the world from the stars' point of view,
And it looked unbearably lonely."


A világ olyan illúziók sokasága, melyeket a mi elménk teremt magunk köré annak érdekében, hogy ne omoljunk össze életutunk hajnalán. Ilyen egy otthon, ilyen egy társ, vagy ilyen például a művészet. Mindenben kapaszkodót keresünk, még akkor is, ha képtelenek vagyunk ezt belátni magunknak. Én sosem tagadtam, hogy szükségem van ezekre. Nehezen hagytam el például a komor hegyvidéket, borzalmas volt elfogadni a tényt, hogy a gyermekkori emlékeim az idő múlásával halványodnak, s minél messzebb kerülök, annál inkább vesznek el bennem. Hiszen az a kis magányos város volt az alap, ahonnan minden elindult, ahol keletkezett egy ördögi kör, ahonnan végül kiszakadtam, s beleestem a világ forgatagába. Sokan mondják, hogy az otthon ott van, ahol a család... Hogy azt mindenhol meg lehet teremteni... De ez nem így van. Közel sem.
Lassan egy hét telt el azóta, hogy megérkeztem New York városába, s még most is egy különös, idegen érzéssel a mellkasomban ébredek, mely mintha kígyóként tekeregve áradna szét a testemben. Pedig el kell ismernem, hogy egy igazán hangulatos kis tetőtéri lakást sikerült szereznem magamnak, ahonnan csodás a kilátás, s még a naplemente is bágyadt csíkokban kúszik be a nappali plafontól padlóig nyúló ablakán. Nagyjából a cuccaimat is elpakoltam, a díszek is a helyükre kerültek, s bár még egy cseppet üres az egész, de attól még nagyon otthonos. Otthon... Igen, úgy vágyom erre a fogalomra, mint éhező a kenyérre, mégis nehezen húzom ezt közelebb magamhoz. Ezért az idegen érzés. Az emlékek nehezen hagyják, hogy New York közelebb kerüljön a szívemhez.
Ám miért is töprengek ezen megint? Új napra virradtunk, s most már ideje lesz kikelni az ágyból, hogy meglátogassam azt a brooklyni barkácsüzletet, amit kinéztem magamnak. Szükségem van pár új eszközre az alkotáshoz, hiszen a két szobából - a nappalit nem számolva - az egyiket amolyan kis szobrászati műhellyé alakítottam át, ahol a meglepően nagy hely arra ösztönöz, hogy feltöltsem az üres részeket új tárgyakkal. És hát nem tagadom, szeretek vásárolni és nézelődni, s azt hiszem, hogy a pocsék hangulatomon most csak ez lesz képes javítani. S egy kávé majd az üzlet mellett. Mi baj lehet?
Egy fekete, szakadt farmerban, egy vastagabb, fekete-fehér csíkos felsőben és egy vékony bőrkabátban robogok le a tízemeletes lépcsőjén, hiszem amilyen szerencsém van, a lift éppen nem üzemel. Sebaj, úgysem ártana egy kis testmozgás már, úgyhogy legalább a lépésszámlálóra nem faarccal fogok ránézni majd az este, hanem elkönyvelhetek magamban egy kósza sikerélményt. Főleg, hogy a metróállomás mindössze tíz perc sétára van innen, tehát nem éppen ma fogom lesétálni a félmaratont...  
Sőt, még mindig képes vagyok rácsodálkozni, hogy itt milyen könnyedén el lehet jutni egyik pontból a másikba. Ugyan Stockholmban sem volt rossz a közlekedés, de ha például Kirunát és New Yorkot akarnám összehasonlítani, akkor talán egy ötven évnyi hátrányt hamar fel tudnék vésni. Még a playlistem végére sem érek, mikor már bakancsom Brooklyn reggeli nedvességgel befestett köveit tapossa. Az idő kissé csípős ugyan, főleg mikor megborzolja a Szörnyellára emlékeztető tincseimet a szél, mégis számomra tökéletesen viselhető ez az idő, hiszen a jóval alacsonyabb fokokhoz szokott hozzá a szervezetem. Svédországhoz képest ez pedig semmi.
A barkácsüzlet kissé kopottas tábláját már az utca elejéről megpillantom, az utam mégsem arra vezet azonnal, hiszen a látóterembe csúszik, amint egy szőkés hajú nő után egy kis papír landol a földön siettében. Az ösztönök természetesen egyből arra húznak, hogy lépteimet a fecni irányába vegyem, melyet anélkül kapok fel a földről, hogy alaposabban szemügyre venném. Egyből lépek utána, ám ő elveszik egy szűk, kevésbé sem barátságos utcában, de hát mit számít ez? Az ilyen kis kósza események is vihetnek valahova, hiszen semmi sem történik véletlenül ezen a világon. Az illúziók sem...  
A nő után húzó ösztön, mely még parfümjének kósza illatfoszlányait is begyűjti, mégis megakad egy ponton, s átveszi az irányítást a belső világomnak az a szeglete, mely túlságosan is sok mindenben más, mint a többi embernél. S jobb, ha ezeket csupán a művészet oltárán helyezem nyilvánosságra, hiszen a valóság sokkal borzalmasabb annál, mint amilyennek én gondolom. Azok illúziók, ugye... Nem véletlenül kúszok vissza a fal takarásába, mikor felfedezem, hogy a földre roskadva bontja szét magán a ruhát, hogy pár helyen megszúrhassa magát. Az első gondolatom az, hogy egy drogfüggőre épp most jött rá a kényszer, a második pedig az - leginkább a ruhája alapján -, hogy valamilyen betegség épp most kezdi el rágni erősebben a szervezetét. Egy normális ember lehet, hogy inkább hagyná a fecnit a francba, s odébb állna, vagy épp ellenkezőleg, azonnal a segítségére sietne, hiszen nem úgy tűnik, hogy a helyzet magaslatán lenne. Az én feketés, fehéres tincseim mégis töretlenül kandikálnak kifelé a fal mögül, hogy méregzöld tekintetem beszívja ezt a kis jelenetet, s esetleg a következményeit. Talán szemtanúja lehetek egy elszállt állapotnak, de megeshet, hogy egy spontán halálesetnek is? Tudom, ez a jelenet szinte semmi, főleg nem New York utcáin, én mégis izgatott szívdobbanásokkal figyelem, mintha csak egy könyv csattanója következne. A valóság persze megint egy kissé sötétebb, hiszen épp katasztrófa turistaként várom, hogy történjen valami tragédia, melynek az érzelmi töltete feloldhatja az ihletem előtt tátongó gátat. Hiszen szükségem van az érzésekre. Amik bizony szörnyen nehezen érintenek meg mostanság.  
Úgy tűnik, hogy nagyobb gondja is van annál, mint hogy esetleg a környezetét lesse - legalábbis remélem -, ezért is kapok az alkalmon, leguggolok, majd óvatosan töprejárásban befordulok a falhoz, és sietősen az egyik rozoga konténer mögé lopakodok, hogy jobban láthassam őt. Hátha a hatás is nagyobb lesz! Ha csak nem áll fel, és sétál el úgy, mintha mi sem történt volna... Erre azonban nem sok lehetőséget hagyok, hiszen amint hátam megtámasztom a konténer oldalánál, olyan váratlansággal vetődik a karomra annak tetejéről egy megtermett patkány, hogy ijedtemben olyan hatalmasat rántok a karomon, hogy az a kis dög egy csodás ívet kezd leírni a levegőben. Igen, jól sejtitek: egyenesen a szőkeség irányába, mely telitalálat lesz, ha időközben nem mozdul el a pozíciójából. A patkány levegőben történő útját látva pedig fél pillanat sem kell ahhoz, hogy az emberi ösztönök újra átvegyék az irányítást, ezért is ugrok ki gondolkodás nélkül a kuka mögül, s toppanok hozzá közelebb még kicsit sem sejtve, hogy az állat hol ér földet.
- Basszus, sajnálom, esküszöm, nem téged céloztalak meg vele! - mondja ezt egy olyan alak, aki úgy néz ki, mintha az Addams Familyből kelt volna életre. S e szavak közepette teljesen biztosan megteszi a patkány a hatását. 

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
This is not what it seems - Erik&Carmelia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Guess Who - Max & Carmelia
» Joy&Erik
» Wonder Wheel-Kirk & Carmelia
» Would you be mine for a month?*Callum&Carmelia
» Let's Talk Real - Carmelia & Callum

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: