New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 85 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 70 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 13:15-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 12:35-kor
Heather Burton
tollából
Ma 12:34-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:27-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 12:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 11:49-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 11:48-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 11:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Sakamoto Keisuke
TémanyitásSakamoto Keisuke
Sakamoto Keisuke EmptyHétf. Feb. 22 2021, 17:56
Sakamoto Keisuke

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Sakamoto Keisuke
Becenevek:
Kei
Születési hely, idő:
1993. Március 1. Los Angeles - California
Kor:
27 év
Lakhely:
Queens
Szexuális beállítottság:
asex
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
Kutatás és Oktatás
Egyetem:
Kogakkan University – Cultural and Visual anthropology, shinto priest
Munkabeosztás:
shinto priest (meikai)/vallásantropológus
Munkahely:
Inari Shrine, Los Angeles
Hobbi:
hangszeren játszás, táncok (hagyományos), teaszertartás
Play by:
Haruma Miura

Jellem

Dédnagymama:
“Bolond kölyök, hogy képzeled, hogy van képed akárcsak egy szót is levésni a múlt dicső történetéből? Te, akinek apja is egy senki volt? Takarodj a szobádba!”

Nagymama
“Engedd lejjebb a vállad, a biztos kéz kulcsa, ha az energiád szabadon áramoltatod tovább a vesszőbe. Lélegezz, figyelj és engedd útjára az ideget. Most már sokkal jobb”

Anya
“Szent kamikra mondom, tartsd már úgy a lábadat, ahogy mutatom! Legalább a táncot járd el már úgy, ahogy kéne, ha már fiúnak születtél!”

Jenny, kutatótárs
“Fogalmam sincs, honnan jönnek az ötleteid, de vissza ne tartsd!”

Naoko néni
“Tudom, hogy a családod sosem fogadott be, mégsem hátráltál meg, s azt adtad nekik, amit mindenkinek: szeretetet. Feltétel nélkül. Nem illik ilyet mondani, édes fiam, de kimondom: őrült vagy, hogy olyanokra pazarlod ezt, akiknek a szemében senki vagy.”


Senki vagyok. Sehová nem tartozom. Így tetteim csakis rám vannak hatással, hiszen nincs, akihez kötődjek.


Múlt


Eltelt a megadott napok száma a temetés után, most már beléphetek a házba. Elvégezték a szükséges szertartásokat is, amiben csak mint résztevő vehettem részt, mint immár a család feje.  
- Most már teljesen a tiéd, fiam – Naoko néninek csak a hajszálai többek a ráncainál, ahogy együttérző mosollyal a kezembe adja a ház kulcsait.
- Köszönöm, Naoko néni – s tudom, hogy egyedül hagynak a házzal, a múltammal és a családommal. Legalábbis az emlékeivel.
S ez az emlékezés nem úgy szomorú, ahogy ezt ebben az államokban vélnék.
A családom sosem fogadott igazán be, hiszen elég rendesen belerondítottam a szokásokba azzal, hogy mertem fiúnak megszületni. Már a dédnagymamám felmenői is mikoként szolgáltak a szentélyeknél, s ezt én férfiként nem ápolhatom és nem vihetem tovább.
Dédi sosem beszélt hozzám, s hamar megtanultam, hogy ne kerüljek a szeme elé. Ez még nem akasztott meg abban, hogy úgy éljek gyerekként, ahogy csak engedték a szokásaink. Vagány gyerek voltam, mindent fel akartam fedezni, s ez egyedül csak nagyanyám szívét olvasztotta fel valamennyire. Tőle tanultam meg az íjászatot is, az egyik legjobb íjász lányaként volt mit átadnia. Mégis, táncban remekelt igazán, mint ahogy édesanyám is. S leginkább ebben jeleskedem én is, s a zenélésben. Dédnagyanyámat, akármennyire is nem fogadott be, akárhányszor a régi legendákról mesélt, mindet megjegyeztem, annyira nagyon szerettem beleélni magam a mítikus lények küzdelmeibe, a hősek küzdelmeibe. Az egyetlen esemény közöttünk is ehhez kapcsolható. Ahogy megtanultam írni, lelkesen nekiültem, hogy lejegyezzem a meséit, s egy alkalommal rajtakapott. Azután a nap után még csak rám sem akart nézni, s megtanultam, hogy az útjába se kerüljek. Mégsem féltem tőle. Nem értettem, amit évtizedekkel később igen: ezek a legendák szájról-szájra terjednek és éppen ettől válnak fontossá, mert az élőszó adja meg mindazt a tanulságot, amit magukban hordoznak.
Tőle főleg régi tárgyak maradtak fenn, amelyek hatalmas eszmei értékkel bírnak. Gondosan csomagoltam vissza őket, s úgy gondoltam, ha a szentélyhez tartoztak eddig is, ezután is ide fognak tartozni.
Nagyi holmijain már jókat mosolyogtam, megértve végre teljesen, miért ő volt az egyetlen, aki nyitott felém a családból. A kötelezettségeit szentnek tartotta, ugyanakkor az életet szerette élvezni fiatal korában.
Anya doboza. Sokszor láttam, ahogy éjszakánként kinyitja és nézegeti azt, ami benne van. Tudtam, hogy érték a számára és akármennyire is képtelen volt elfogadni gyerekének, aki szégyenére mert fiúnak születni, még a legnagyobb dühömben sem volt szívem a dobozhoz nyúlni, megértve, hogy számára az az egyetlen öröm, s nem, nem rajtam kívül, az sosem voltam a számára.
Minden okuk megvolt, hogy eldobjanak maguktól. S nekem is megvolt minden okom, hogy amint mehettem volna, ellhagyom azt a házat, amely nem fogadott be.
Ők valóban nem fogadtak kegyeikbe, ám a kamik talán igen. Nagyi mesélte, akárhányszor csak rosszat tett velem dédanyám vagy anyám, valami baj történt a közösségben. Innen tudták, hogy meg kell tartaniuk. S bár ezt babonának tartom, abban hiszek, hogy ugyan próbálgattam másfelé a szárnyaim, itt éreztem otthon magam.
Jót mosolygok a leveleken, egyiket sem nyitom ki, félreteszem. Az az ő élete volt, az ő féltett titkai, s úgy tartom, semmi közöm nincs hozzá. Egy fotó sarka tűnik ki az egyikből, ahogy a halom megcsúszik, s rajta felismerem anyámat. Ahogy ölel valakit, de az takarásban van.
Kihúzom, s meglepve látom, hogy én vagyok a képen vele … és egy férfi. Hosszasan tanulmányzom az arcot, sokat felismerve vonásokban a sajátomból. Megfordítom a fotót. Három név, és egy dátum. Visszapillantok a levélre, ami nem csak levél.

A születési anyakönyvi kivonatom nálam van. Mégis, ez is az enyém, ellenben itt az apa neve nem áll üresen....



- Egészen biztos, tudni akarod? - A nyomozó komolyan néz rám, előtte mindazzal az információval, amivel megkértem.
Határozottan bólintok.
- Igen, egészen biztos vagyok benne – várakozással telve nézek rá.

Akármennyire is akartam tudni, mi van apámmal és családjával, a repülőgépről leszállva úgy éreztem, nincs jogom az életükbe rondítani. Az övékébe is. Csak azért, mert reménykedem abban, ha már a családom nem fogadott be, talán most átélhetem, milyen az, családban lenni. Megpillantva az arcom az üveg visszatükröződésében, nagyanyám arca mered vissza az enyém helyett. Elmosolyodom. Sosem magamért tenném meg, hanem, mert úgy vélem, joguk van megtudni. És mert... az ő örökségük is.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sakamoto Keisuke
Sakamoto Keisuke EmptySzer. Feb. 24 2021, 09:25
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Kei!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Többnyire mindenki életébe a család jelenti a biztos pontot és azt a fajta biztonságot, amire egy gyereknek a legnagyobb szüksége van ahhoz, hogy legyen mersze nekivágni a jövője felfedezésének. Ha tudjuk, hogy számíthatunk valakire, aki megvéd majd minket és ott lesz mellettünk egy nehéz döntésünkkel szemben, úgy könnyebben lépünk meg olyan dolgokat, amiket egyedül talán nem tennénk meg. A család gondolata számodra sajnos nem ezt hozta magával. Elzárkóztak előled és esélyt sem kaptál arra, hogy megmutasd milyen ember válik belőled. Nehéz lehetett ezt megtapasztalni és elfogadni, de úgy tűnik téged ez sosem tört meg annyira, ami miatt úgy dönthettél volna, hogy nem éled meg az életeddel járó lehetőségeket. A legjobbat akartad kihozni abból, amit a magadénak mondhatsz, miközben tartottad magad ahhoz, hogy ne feledkezz el arról sem ki is vagy pontosan.
Jó volt olvasni arról, hogy legalább a nagymamáddal nem volt ennyire távoli a kapcsolatod és általa részessé válhattál a családodnak. Az új fordulat és édesapád gondolata viszont olyan eseményeket sodort az utadba, amik akár jobbá írhatják át az eddigi történetedet. Az újratalálkozás biztosan nem lesz könnyű, de remélhetőleg benne megleled majd azt, amit keresel. Kíváncsian várom mit tartogat számodra majd a folytatás.Sakamoto Keisuke 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Sakamoto Keisuke A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Sakamoto Keisuke D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Sakamoto Keisuke 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1705
 
Sakamoto Keisuke
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: