New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 123 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 110 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Vincent Gauthier
TémanyitásVincent Gauthier
Vincent Gauthier EmptySzomb. Nov. 07 2020, 17:21
Vincent Gauthier

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Dr. Vincent Harold Gauthier
Becenevek:
simán csak Vincent
Születési hely, idő:
Montréal, Québec; Kanada - 18/02/1983
Kor:
37 év
Lakhely:
Chelsea, Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
elárulva válófélben
Csoport:
egészségügy
Tanulmányok:

Psychology & Sociology BSc (Psychologie et Sociologie Baccalauréat) – Department of Psychology, Faculty of Arts and Science; Université de Montréal
[2002 - 2005]

Clinical Psychology PsyD (Psychologie Clinique Doctorat) – Department of Psychology, Faculty of Arts and Science; Université de Montréal
[2005 - 2010]

Examination for Professional Practice in Psychology (EPPP) – Association of State and Provincial Psychology Boards (ASPPB)
[2010]

Licensure as a psychologist in the state of New YorkOffice of the Professions; New York State Education Department
[2011]
Munkabeosztás:
counseling psychologist | tanácsadó szakpszichológus
Munkahely:
Vincent Gauthier, psy.D.
(private practice)
Hobbi:
tollgyűjtés (mert az embernek sosem lehet elég és ami ennél is fontosabb, jó minőségű tolla);

tenisz, amikor belefér az idejébe;

sakk, mert ha épp nem nyerni szándékozik az ember, meglepően pihentető;

dokumentumfilm nézés, mert szereti hallgatni a filmek elején feltett drámai kérdéseket ("vajon Hitler a Hold sötét oldalára költözött?"), és elkönyvelni, hogy a filmek végére sem kapott rájuk választ
Play by:
Daniel Brühl

Jellem
Egyesek egész egyszerűen kevésbé intenzíven élik meg az érzelmeiket, mint mások. Ettől nem lesz sem könnyebb, sem kevésbé validált mindaz, amin keresztülmennek, és nem vesztik jogukat a szituációhoz illeszkedő, általuk legmegfelelőbbnek megítélt reakció kifejezéséhez, mindegy, miképp fogadja azt a környezetük.

Nevezhetjük szakmai ártalomnak, de nem szeret a szükségesnél több időt a saját személyiségének boncolgatásával tölteni. Abból sosem sül ki semmi jó; ha hibát keresünk abban, amit nem szándékozunk kijavítani, csak felesleges fejfájást okozunk magunknak.
Nagyvonalakban tisztában van a személyisége pozitívabb és negatívabb oldalaival, nem érzi magát rosszul a saját döntései fényében, nem forgolódik álmatlanul a morális iránytűje helyességén aggodalmaskodva, és neki ez bőven elég.

Tudja magáról, hogy az erősségei pont abból a tószerűen nyugodt lelkiállapotából eredeztethetőek, amely miatt már oly' sokszor vágták a fejéhez az "érdektelen", "jégember", és "szívtelen" szavakat. Mindig ironikusnak tartja, ha sértegetni kezdik, miközben úgy vélik, nem hatja meg semmi. Időpocsékolás, nem? Persze, ha ráérnek, és ettől jobban alszanak, csak egészen nyugodtan.
Mindenesetre, a nyugodtabb érzelmek teszik lehetővé számára, hogy reálisabban lássa az adott helyzeteket, zökkenőmentesebben koncentrálhasson rájuk, és logikusabb megoldásokkal szolgálhasson. A higgadt elemzőkészségével valahogy adottnak tűnt a pszichológiai pálya.

Ha a legnagyobb gyengesége felől érdeklődnénk, azt felelné, hogy olykor hajlamos rajta túlságosan eluralkodni az egoizmus, és ez leereszkedő viselkedést eredményezhet. Ő maga nem feltétlenül lát ebben problémát, de elég gondot okozott már az életben, hogy legalább a fáradtság elkerülése végett megpróbáljon több türelmet tanúsítani a lassabb felfogásúak felé. Hogy ez mennyire sikeres projekt, arról a barátai alacsony száma tudna mesélni.
Rugalmatlan, nem egy spontán típus. Ha valamerre lép, az általában gondos elemzés eredménye, éppen ezért annyival jelentőségteljesebb, ha mégis kapásból dönt valami mellett.

Különös ösztönként gondol a bizalomra, már csak azért is, mert ritkán érzi a késztetést, hogy ennyire függni akarjon, vagy éppen merjen egy másik embertől, de tagadhatatlan, hogy időről-időre ő is tesz kivételeket, nem véletlenül házas. Sokszor jellemzik nyersként is, amiért olyannyira mindenen felül értékeli az őszinteséget, hogy nem számít, milyen formában adja, vagy kapja azt. Erre többnyire vállat von; neki jó így.

INTP | vízöntő | mardekár | lawful evil
Múlt
Az életünk mérföldkövei nem "csak úgy" történnek.

Tagadhatatlan, hogy mint mindenben, itt is a kivételek erősítik a szabályt: az élet néha jön, kiosztja a maga lapjait, és nemcsak nekünk, de az égvilágon senkinek semmi ráhatása nincs - ilyenek például a tragédiák. De minden más? Valaki döntésein múlnak.

| childhood |

Nem leszünk "csak úgy" elvált szülők gyermeke; a szüleink döntenek a válás mellett. A háttérben meghúzódhat akármilyen ok, a körülmények befolyásolhatják a véleményünket, de az egyik félnek végül úgyis ki kell mondania a szavakat: el akarok válni.
Az anyám tíz éves koromban tette ezt meg, és az apám sem tiltakozott túlságosan hevesen. A végletekig pragmatikus emberek, úgy vélték, képesek megítélni, mikor érdemes még küzdeni valamiért, és mikor válik felesleges, időpazarló kapálózássá az egész. Felnőtt fejjel, pszichológusként visszagondolva az a benyomásom, hogy évekkel korábban is tudták már, hogyan fog lezárulni a történetük, még ha soha nem is hallottam őket veszekedni. Néha a halk szavak mélyebb sebeket ejtenek, mint azok, amiket tányértörés hangja követ.

Amikor leültettek, hogy elmondják a hírt, mindketten végtelenül nyugodtak voltak. Talán ezért is volt olyan szürreális az egész, és ezért ébresztett bennem oly' kevés érzelmet. A kettő keverékének hála mára már nem tudnám megmondani, mit gondoltam azokban a percekben.
Csak a barna kanapéra emlékszek, amin ültem. A csíkos zoknimra, amin akkor vettem észre az apró lyukat. A szüleim érzelemmentes arcára.
- Vince, az anyukád és én el fogunk válni. Tudod, mint Ed szülei. Azt szeretnénk, ha vele mennél New Yorkba - mondta a kanadai apám. Emlékszek, épp előléptetésre várt a kórházból; osztályvezető onkológus akart lenni. Értelemszerű, hogy nem lett volna elég ideje egy gyerekre, főleg nem egyedülálló szülőként.
- De ez nem jelenti azt, hogy ne látnád az apukádat is - tette hozzá az anyám. Amerikai származású volt, apám miatt költözött ki. Hídmérnökként dolgozott, általában otthonról. Rengeteg ideje lett volna rám. - Úgy terveztük, a nyarakat itt tölthetnéd, és ha ezen felül jönni szeretnél hozzá, csak szólnod kell.
Apám egyetértően bólintott. - Így van. Mindent megtudunk beszélni, ugye tudod?
Én is bólintottam, noha tudom, a gesztus sokkal magabiztosabb volt, mint ahogy én éreztem magam.

| adolescence |

Nem kötünk ki "csak úgy" a pályánkon; mi választjuk meg, mivel akarunk foglalkozni. Talán segítséggel, talán nyomás hatására, de az is lehet, hogy fel kell adnunk az álmainkat, de a végső döntés mindig a mi kezünkben van, legyen az bármi.
Az anyám mindig mérnökként képzelt el, a tanáraim folyton a professzort látták bennem. Számomra az előbbi túl unalmasnak tűnt, az utóbbi pedig túl sok türelmet igényelt volna. Nem mondom, hogy a pszichológiánál erre ne lenne szükség, de ott valahogy jobban kifizetődik, sokkal érdekesebb mindaz, amit visszakapsz a befektetett időből és energiából.

Amikor középiskolás junior voltam, az apám elé álltam, hogy hozzá tervezek költözni a közeljövőben, mert Kanadában akarok pszichológiát tanulni, annak ellenére, hogy New Yorkban képzeltem el a jövőmet. Anyám már tudott a terveimről, és ha nem is örült különösebben a választott egyetememnek, belátta, hogy bárhova járhatnék, így is, úgy is kevesebbet látna belőlem.
- Az illene hozzád - mondta ő, és ennyi volt az egész, az utolsó középiskolai évemet már Kanadában kezdtem, hogy visszaszokjak a franciára. A montréali egyetem csak franciául oktatott. Undorító, de mit lehet tenni? Éveket spóroltam meg a tanulmányaimból a kanadai rendszernek hála, ezért csekély ár volt elviselni a francia nyelvet, és mellette angolul is újravenni a szaknyelvet.

| adulthood |

Nem találjuk magunkat "csak úgy" párkapcsolatokban. Az egyértelműn túl, még ha nem is kifejezetten válogatunk a partnerek között, számtalan döntés előzi meg az elköteleződést, tudatosan vagy tudat alatt. Vonzódunk-e másikhoz? Mire vágyunk tőle? Mennyire vagyunk hajlandóak megnyílni?
Nem olyasmi ez, amit érdemes lenne elkapkodni, különösen akkor nem, ha építeni szeretnénk rá. Valahogy az élet iróniája, hogy pont egy ekkora kaliberű döntésnél vágtam sutba minden óvatoskodásomat, és vettem el az első nőt, aki pár hónapnál tovább izgatta a fantáziámat.
De szerelmes voltam, Michelle pedig csodálatos, és amikor lustán heverészve a házassággal való viccelődés hirtelen már nem csak vicc volt, életemben először akartam valamit csak az érzésre hivatkozni megtenni.

Hazugság lenne azt állítani, hogy ne lettek volna kétségeim. Nem vakított el annyira a szerelem, hogy ne láttam volna a spontán tervünk minden egyes hibáját, az összes kanyart, amiről úgy véltem, nem fogjuk tudni bevenni.
Még aznap is, öltönyben állva a sebtében feldíszített, bérelt bushwicki raktárépületben, körülvéve egy tucatnyi értetlen rokonnal és megpillantva a modelleket megszégyenítő jegyesemet (jegyesemet, te jó ég, normális gyűrűnk se volt) is az volt az egyik legelső gondolatom, hogy vajon meddig fog ez tartani? Egy év, két év?
Aztán Mitch rám mosolygott, olyan magabiztosan, mint mindig, és azt mondta, hogy "akarom". És én is akartam.

Az évek valahogy mégis minket igazoltak, én pedig kezdtem kételyek nélkül elfogadni, hogy egy impulzív döntés vált életem legjobbjává. Az irónia, már megint az irónia.
Betöltöttük az öt éves évfordulónkat, közeledtünk a tízhez. Olyan helyzetekből segítettük ki egymást, amikbe soha senki másnak nem nyújtottunk betekintést. A kapcsolatunk túlélte Michelle balesetét, nem öltük meg egymást a mindkettőnket megterhelő felépülési idő alatt. Az élet ment tovább. Aztán jött a telefonhívás.

Nem nézek a hívásazonosítóra, mielőtt kapásból felvenném. Hívtak már furcsább időpontokban is. - Dr. Vincent Gauthier, miben segíthetek?
- Szia, Vincent, Aveline vagyok. Rossz időpont?
- Nem, dehogy - felelem a sógornőm kérdésére. Rossz időpontnak éppenséggel nem mondanám, késeinek már annál inkább. A karórám szerint közeledünk a tíz óra felé. Lassan szívesen átvonulnék a hálószobába, de megvan a maga hátránya, ha cikket írsz az American Psychologist-ba. Nem mintha panaszkodnék. - Minden rendben? Mitchért kellene mennem?
Valószínűleg csak hívok neki egy taxit, ahogy azt nekik is tenniük kellene.
- Miért kellene? Nincs itt. Tudnád adni? A saját telefonját bizonyára megint elhagyta, nekem viszont tudnom kéne, hogy áll-e még a holnap, különben bevállalok egy helyettesítést.
Zavartan vonom össze a szemöldököm. - Azt mondta, hogy veled lesz. Koktélozás, vagy micsoda.
- Nem lehet, hogy Letára gondolt? - Hallom a kétkedést a hangjában. Mindketten tudjuk, hogy Michelle és Aveline is közelebb áll a kisebbik lánytestvérükhöz, mint egymáshoz.
- Nem, emlékszek, hogy csodálkoztam, amiért a te nevedet mondta. Nem beszéltetek meg mára semmit...?
- Amennyire emlékszek, nem. Figyelj, még ne kezdj el aggódni, biztos jól van. Felhívom Letát, és visszajelzek, rendben?

Végül nem volt rá szükség. Nem sokkal azután, hogy letettük a telefont, kattant a bejárati ajtó zára, és Michelle lépett be a lakásba. Nem hazudott arról, hol volt, és mit csinált, és valahol a harag alatt ezt biztosan értékeltem, de nem tudtam másra koncentrálni a beszélgetés alatt, csak a nyakán virító, kiszívott pontra, mely hangosabban közölte velem, hogy mi lett belőlem, mint bármilyen kiáltás.
Felszarvazott férj.
...
A kibaszott irónia.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vincent Gauthier
Vincent Gauthier EmptyVas. Nov. 08 2020, 19:50
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Vincent!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

1. Engedd meg, hadd fejezzem ki rajongásom az avatarod iránt, mert imááááádom Danielt. Vincent Gauthier 3719483937
2. Az általad megálmodott karakterhez ráadásul tökéletesen illik Daniel megjelenése, szóval nálam már nyert ügyed van. Very Happy
3. Lawful evil.  Vincent Gauthier 1471401822
Van a karakteredben valami nagyon megfoghatatlan és rejtélyes. Mintha nem csak egy falat kéne áttörni ahhoz, hogy igazán megismerhessünk téged, hanem ennél jóval többet. Mivel a legtöbb ember inkább az érzelmeire hallgat bármilyen szituációban, talán ezért nehéz téged kiismerni. Annyira nyugodt vagy, annyira kevéssé mutatod ki az érzelmeidet, hogy nehéz rajtad kiigazodni - olyan vagy, mint egy végtelen rejtvény, amivel az ember nagyon sokáig és nagyon szívesen elszórakozik. Az egyik megfejtés két újabb kérdést vet föl az emberben. Nagyon komplex személyiséged van, tisztában vagy a jó és rossz tulajdonságaiddal, az esetleges sértések sem váltanak ki belőled nagy és viharos érzelmeket. Kíváncsi lennék, hogy tényleg ennyire lepereg rólad minden vagy csak inkább szimplán nem mutatod ki az érzelmeket?
Kicsiként kellett átélned a szüleid válásával, de mindketten biztosítottak a támogatásukról, amiért már akkor nagyon szerencsés voltál. Nem szenvedtél ezért semmiből hiányt, nem akartak befolyásolni, nem akart az egyik elvenni a másiktól. Bár minden válófélben lévő/elvált pár ilyen higgadtan tudna gondolkodni a gyerekről ilyen helyzetben. Sokszor hallani pereskedésről a gyerek miatt, szerencsére, nálad ez kimaradt. A pályaválasztásodban is támogattak, nem akartak visszafogni, terelgetni, megmondani, mit és hol tanulj. A személyiségedhez nagyon is passzoló pályára léptél, aminek megvan a maga izgalma és szépsége; a te nyugodt személyiséged pedig ehhez abszolút passzol.
Valóban érdekes, hogy pont egy ennyire racionális ember érzelmi alapon döntött, amikor belevága a fejszéjét egy nem kisebb vállalkozásba, mint a házasságba. A szerelem tényleg mindent elsöprő érzelem, a jelek szerint még a racionális érveket is. Úgy tűnt, minden jól alakult, de aztán mégis hatalmas pofont kaptál, ha nem is szó szerint. Hiba lenne azt gondolni, hogy az esküvő napján is benned lebegő kétségek testet öltöttek volna, mert házasságok mindig is mentek tönkre és mindig is lesznek tönkrement házasságok. Borzasztó érzelmi hullámvasút, egyik félnek sem könnyű, de ha már idáig eljut két ember, akkor ott valami nagyon nincs rendben. Ráadásul kettőn áll a vásár, akármennyire is megbántva érzi magát az ember ilyenkor. Van, amikor érdemes dolgozni a kapcsolat megmentésén, van, amikor nem. Kíváncsi lennék, nálatok mi a helyzet.
Élmény volt a lapodat olvasni az elejétől a végéig, imádtam minden egyes sorát, úgy tökéletes, ahogy van. Vincent Gauthier 2624752903 Tetszik a stílusod, ahogy fogalmazol, úgyhogy egész biztos foglak a későbbiekben olvasni a játéktéren is. Very Happy

Színt és rangot admintól kapsz majd, de én addig sem szeretnélek tovább feltartani Vincent Gauthier 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Vincent Gauthier Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Vincent Gauthier Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Vincent Gauthier D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Vincent Gauthier Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
Vincent Gauthier
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: