New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 21:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:39-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 12:30-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 11:56-kor
Anabel Marquina
tollából
Ma 11:11-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 9:47-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 9:45-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 9:44-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 8:53-kor
Hailee Seo
tollából
Ma 8:47-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Be wise ; Armand & Rosalie
TémanyitásBe wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyPént. 14 Aug. - 1:27

Armand & Rosa

Az öcsém felbukkanása olyan jellegű változás volt az életemben, amelyről meg voltam győződve, hogy soha nem fog bekövetkezni. Tíz év telt el azóta, hogy eltűnt, s bár halottnak nyilvánították, a keresését pedig felfüggesztették, sosem tudtam elhinni, hogy valóban ennyi lenne az egész. Az én öcsém túlságosan életerős és akaratos ahhoz, hogy minden szó nélkül egyszer csak vége legyen. Nem akartam megbékélni a ténnyel, ami kezdettől fogva olyan hamisnak tűnt, mindenki más mégis elfogadta. Néha még a saját szüleimnek sem hittem el, hogy képesek voltak megbarátkozni a gondolattal, túl fájdalmas téma volt ez azonban mindig is ahhoz, hogy újra meg újra felhozzuk, még ha nem maradt el úgy nap, hogy ne emlékeztünk volna meg mindannyian - ki-ki a saját módján - Zairól.
Ennek ellenére tényleg nem hittem abban, hogy valaha előkerül. S hogy amikor mégis, akkor majd az én segítségemre lesz szüksége, mégis gyakorlatilag magamon kívül voltam, annyira menni akartam és azonnal segíteni neki. Lehetett volna hazugság is, valaki csúfos tréfája, aki egyszerűen be akart húzni a csőbe, de nem hittem abban, hogy bárki tudná min ment keresztül a családom tíz éve és azóta is minden nap.
Valószínűleg ezért sem lehetséges, hogy éppen velük akarjam megbeszélni ezt az egészet és a tényt, hogy az öcsém úgy tartózkodik a lakásomban, hogy nem szabad azt elhagyni. Legalábbis én meghagytam neki, hogy ne merészelje túllépni a bejárati ajtó küszöbét, mert a végén megint akkora bajba keveredik, mint tinédzser korában, ha nem nagyobba, s újabb tíz évet veszítünk el az életünkből, egymás nélkül. A megoldás keresése miatt éjjel-nappal úgy pörög az agyam, hogy képtelen vagyok normálisan aludni. Azon agyalok mi lesz akkor, ha valaki rájön, ha át akar valaki jönni hozzám. Ha az egyik szomszéd megtud valamit, vagy ami még rosszabb, ha az öcsém múltja mindkettőnknek visszaköszön? Ugyan csak Zade szavaiból tudom, hogy mi történt vele, de így is épp elég megrázó ahhoz, hogy minden erőmmel azon legyek, hogy ne kerüljön vissza abba a világba, ami sokak lelkét és emberiességét követeli.
Karikás szemekkel, láthatóan fáradtan lépek be Armand kávézójába. Ha másra nem is, de arra sikerült rájönnöm, hogy szükségem van valaki olyannak a véleményére is, aki nem a család tagja, vagy nem olyasvalaki, aki csak azt mondaná nekem, amit hallani akarok. Szokásos, határozott lépteimmel haladok befelé, s pillantásommal máris Armandot keresem. - Szia! - köszönök neki oda, amikor végül sikerül rá fókuszálnom. Ötletem sincs mennyire tűnhetek lestrapálnak, az ébren töltött órák azonban valószínűleg jócskán meglátszanak rajtam, még annak ellenére is, hogy finom sminket igyekeztem felvinni az arcomra, a nyúzottságom palástolása végett. Muszáj volt kiszabadulnom a lakásból, mert talán máshol jobban tudok gondolni, s ahogyan már fel is merült... Kell valaki olyan véleménye, aki nem része ennek a szituációnak, s józanon, objektívan meg tudja ítélni mi a jó megoldás - vagy épp jobb megoldás.
- Hogy vagy? Milyen a mai forgalom? - Halvány mosolyra telik csak, azzal azonban mégsem kezdhetek, hogy rögvest a nyakába zúdítok mindent, ami az elmúlt hetekben történt.



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptySzomb. 22 Aug. - 22:19
Rosalie & Armand

Dobozolnék, ha azt mondanám, hogy az emberek unalomból képesek kis dolgokból is háborút indítani a másikkal. A racionális belátás hiánya, a másik megértése valahogy lényegtelenné válik. S jön a meglepetés, amikor a másik előáll egy olyan megoldással, amire a másik csak azért nem gondolt, mert a vörös megülte a fejét és csak a gorilla melldöngetés effekt nyomódott be. Jonathan erre a “szegény vadgalamb csak köröz” legyintést adná én azonban a jobbomat nyújtom a szomszéd felé. Igen, meg lehet oldani, hogy a belső kert szebb legyen, és egyben csendesebb is. Valójában csendes, hiszen olyan üveget tettem oda, ráadásul egy ablak sem néz a belső udvar felé, még csak ajtó sem. Csak nem tudott már kitalálni unalmában, így perel. Nem jött össze, viszont kap cserébe egy olyan szép fát, amelynek már csak egy év kell, hogy elérje a belső udvart elkerítő fal tetejét, s átnőve, évszakonkénti változatossággal lepje meg az ott lakókat. S végre elfogadta, hogy a korábban felajnálott, ház előtti kisebb részt is virágosítsuk. Nekem csak jó, s nekik is, sőt, ő maga ajánlotta fel, hogy kérvényt nyújt be, hogy fát ültessenek még oda, ami nyáron kifejezetten előnyös.
Az ing ujját visszaengedve térek vissza az irodából, ha már volt egy kis időm, akkor Juliettel elrendeztük a papírokat, ami inkább őt szolgálja, hiszen ő dolgozik az adminisztratív részekkel. S van annyira lelkes és lelkiismeretes, hogy ha át akar rendezni valamit, hogy kényelmesebb legyen neki, szól nekem, s csak a beleegyezésem után tesz így. Cserébe segítek neki átrendezni, pakolni, így én is tudom, hova érdemes nyúlni, ha kell valamilyen papír.
Ha valaki barista, vagy netalán üzlet tulajdonos, kötelező ismernie (szerintem legalábbis) az emberi lélek bugyrait. Így elég sokat fel tudok már abból fogni, ahogyan valaki belép. S ahogy Rosalie belép, nem éppen jókedvről és kipihentségről beszél.
- Szia! Szép napot! - Mosolygok rá, miután jeleztem a többieknek, hogy majd én kiszolgálom. Közelebbről sem tűnik vidámabbnak, vagy éppen kipihentebbnek, s Rosaliet nem igazán így szoktam látni. Ha fáradt is, van benne boldogság és elégedettség. Ez most egyáltalán nem az.
- Egészen jól – ha másnak gondja van, számomra még lehet életem legtökéletesebb napja, ezt elég hamar megtanultam, s ezt leginkább apámnak köszönhettem. Sokat tanultam tőle ilyen téren. Főleg, mikor rájött, hajlamos vagyok bűntudatot érezni, csak mert jó kedvű vagyok, míg más nem. - Még a nagy hajrá előtt vagyunk, és után – aztán egy pillanatra megállok.
- S ha gondolod, akkor kitalálom, mire lenne szükséged – a süteményes pulthoz lépek és egy gondüző, finom fűszereket tartalmazó süteményt veszek ki tányérra.
- S ahogy látom, egy erősebb kávéra vágysz most. Hosszabb, vagy rövidebb legyen? - Burkolt kérdés lenne, hogy gond van-e, vagy csak fáradt és menne utána a dolgára? Teljes mértékben!

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyVas. 13 Szept. - 10:27

Armand & Rosa

Az öcsém és én soha nem voltunk áldott jó gyerekek. Viszont azt sem gondolom, hogy létezik olyan, hogy két testvér felnő úgy, hogy ne veszekednének akár csak egyszer is egymással közben. Zai és közöttem ugyan jóval több összekapásról tudnék beszámolni, mint az az ominózus egy, habár valószínűleg az emlékeim egyébként is csalnak velem és jóval több ellentét volt közöttünk már gyerekként is, mint most utólag gondolom. Az idő mindent megszépít, a tényt azonban, hogy az öcsém tizenhét éves korában eltűnt, nehezen lehet megszépíteni. Olyan trauma volt ez az egész család részére, amelyet a mai napig nem hevertünk ki. A helyzet pedig az, hogy a hirtelen felbukkanása és egyáltalán maga a tény, hogy életben van, nos talán még inkább felkavarónak bizonyul - főleg mert egyelőre én vagyok az egyetlen ember a családban, aki tud róla. Tíz éven át nem volt lehetőségem látni őt, beszélni vele, vagy megölelni. Azt hinné az ember, hogy ez az eltelt tíz év is megszépíti majd a jelent, hogy a korábbi súrlódások ez idő alatt megszűntek, de ahogyan a napok telnek, kezdem azt hinni, hogy szó sincs ilyesmiről.
Talán csak a nővérként érzett aggodalmam teszi, de azután, ahogy rátaláltunk Zaira, azt hiszem teljesen jogosan nem akarom, hogy akár csak a lábát is kitegye a lakásomból, hiába jó harminc centivel magasabb nálam és legalább ennyi kilóval nehezebb is ő. Nem hiszem, hogy ha komolyabb bajba kerülnénk együtt, akkor képes lennék őt megvédeni, de ha elkerülhető, hogy egyáltalán bajba kerüljön, akkor szeretném, ha így lenne. Ezt persze hiába magyarázom neki, talán a kezdeti ellentéteink miatt, vagy puszta makacsságból nem akar rám hallgatni. Én pedig lassan abba az állapotba kerülök, amikor már minden számomra reális opciót végigjártam fejben, majd el is vetettem őket, mivel úgy érzem egyik sem működne. Szükségem van külső szakértő véleményére, aki jelen esetben Armand lehet és egy jó erős kávé.
- Tudnám jobban is élvezni, de valóban szép - halvány mosoly jelenik meg a szám sarkában, ahogyan a megjegyzést teszem. Örülnék például annak, ha létezne arra valamilyen varázsige, vagy tapasz, ami rögvest képes lenne megszabadítani a gondjaimtól. Előbbi teljességgel lehetetlen, utóbbit biztosan találni valamilyen elvetemült termékeket gyártó piacon.
- Ennek örülök. - Aprókat bólintok, amikor hallom, hogy legalább neki jó napja van. Remek lenne, ha ez így is maradna, s megfordul a fejemben, hogy hiába lehet elég nyilvánvaló a kinézetemből a lelkiállapotom és az, hogy milyen keveset aludtam az elmúlt időszakban, de mégsem feltétlenül kellene mást terhelnem a saját gondjaimmal. - Akkor biztosan nem unatkoztok. Na meg azt is, hogy jól megy az üzlet és ez neked köszönhető. - Olyat alkotni, ahová betérnek a vendégek és szívesen vissza is térnek, nem semmi munka lehet. Ez a hely pedig Armand munkájának köszönhetően olyan, amilyen.
- Annak nagyon is örülnék, mivel én magam sem tudnám megmondani mire van szükségem. - Itt szokott jönni a kérdés, hogy talán egy jó hosszú ölelés, tíz óra alvás, vagy épp egy fél üveg rövidital a megoldás az adott problémára. Jelen helyzetben úgy érzem mind, egymás után, valamilyen kombinációban. - Teljesen jól látod. Legyen hosszabb. - Lassan bólintok, miközben figyelem a pult túloldalán tett mozdulatait. - Habár ez az alváshiányomon nem fog segíteni. De talán pont annyira feldob, hogy jobb napom legyen. - Amit részben kétlek, részben mégis tovább reménykedem benne. - Elég váratlan helyzetbe keveredtem mostanság, s mint látod még azt sem tudnám eldönteni milyen kávét igyak valamelyik remek süteményetekkel.



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyCsüt. 17 Szept. - 22:17
Rosalie & Armand

Vannak megérzések, apró jele, amelyek arra utalnak, amikor az emberek nem csak a szokásos, jellembeli negatív érzéseiket vetítik ki a világra. Itt egy baj van, amit meg akarnak oldani. S egyelőre csak ennyit érzékelek a válaszból.
Egy pillanatra jobban rátekintek, majd sejtelmesen ránézek.
- S jobbá lehetne tenni? Mondjuk... egy kávéval? - még egyelőre bemelegítek.
Barista, nem barista, Rose nagyon kedves baráttá vált az életemben, s mondhat rám bárki bármit, a barátok fontosak. A vendégeket mások is ki tudják szolgálni.
- Valóban jól megy, köszönöm. S ebben a többieknek is sok munkájuk és energiájuk van – mert ez csapatmunka, még akkor is, ha én válogatom meg, ki kerülhet be.
- Nos, mindjárt kitaláljuk – törődésre, odafigyelésre, ez egyértelmű. S nem csak egy akármilyen kávézóba tért be, hanem ide, ahol történetesen én is vagyok. Adás véve, s ezt a hívást fogadom.
- Hosszabb, máris – bólintok.
Hosszú és erős kávé, hosszabb beszélgetésre. Amihez kell cukor, szükséges szirup, sütemény és.. egy megértő fül. Hamarosan talán el is indul egy kicsit az a folyam, ami mentén majd elindul a beszélgetés. S előbb utóbb meglesz, mert tudjuk, mindenki tudja, mire van szüksége.
Megvan a megfelelő kávébab is ehhez, így ahhoz nyúlok, hogyy ledaráljam, s úgy helyezzem be a kávégépbe.
- Ez igaz, az alváshiányozn nem segít. A feldobásban én is segíthetek – teszem magunk közé a tálcát, hogy elkezdjek mindent rápakolni, ami szükséges.
- Nos.. lássuk csak – tekintek rá, noha már tudom, mi is lesz a számára legmegfelelőbb. A pultból kiveszek egy barackos-pisztáciás krémes tortaszeletet, s mivel ez helyben készült, nem a gyorsfagyasztott, tucat torták, illatosabb, ízletesebb és jobban illik ebbe a kávézóba.
- És mi lenne az a váratlan helyzet? - nézek rá érdeklődéssel. - Persze, csak ha megosztanád velem – veszek elő egy másik süteményt is. - és ezzel a másik süteménnyel.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyVas. 18 Okt. - 18:02

Armand & Rosa

- Örülnék neki, ha jobbá lehetne. - Persze a helyzet korántsem ilyen egyszerű. Ha korábban is tisztában lettem volna vele, hogy megoldja a problémámat Armand egyik kávékülönlegessége, hát itt kezdem a napot azt követően, hogy Isaiah visszaérkezett velem New Yorkba és ha a kávéfogyasztás segítené fenntartani a kiegyensúlyozott, problémamentes életet, bizony sosem lógnám el az alkalmakat, amikor kávét lehet fogyasztani. - De az biztos, hogy jól fog esni. - Az utóbbi időben mondjuk kávé sem kellett ahhoz, hogy ébren tudjak maradni. Folyamatos, pánikszerű érzés kerít hatalmába minden alkalommal, amikor arra gondolok, hogy mi lesz az öcsémmel és visszaemlékszem, hogy milyen állapotban találtuk őt meg.
- Jó csapatot sikerült összegyűjtened. Szerintem legalább annyira szerethetnek itt dolgozni, mint amennyire te szereted a helyet. - Úgy hiszem mindig a tulajdonos az, akinek leginkább szíve-lelke benne van egy projekt, egy ötlet, egy az Armand kávézójához hasonló birodalom kialakításában és működtetésében, fenntartásában. Személy szerint azt hiszem így is van ez jól. Hiszen ha az ötlet megálmodója sem fektetne bele elég energiát, akkor mit érne maga a próbálkozás? Armand pedig valóban szereti ezt a helyet, ez pedig meg is mutatkozik rajta és az egész hangulatán.
Jellemzően szeretek én lenni az az ember, aki segít másoknak, legfőképpen a barátainak. A hivatásomat is részben emiatt választottam és ha esetlegesen arra kerül sor, hogy még a jelenleginél is tovább képzem magam - mert hogy újabban elég nagy álmom, hogy a lovas terápiáknak is részese lehessek és nem csak mint külső szemlélő -, akkor még inkább beteljesíthetem ezt a vágyamat. Furcsa hát jelen helyzet épp a másik végén lenni az egyenletnek és annak az illetőnek lenni, akinek egy barátja jó tanácsára és támogató szavaira van szüksége.
- Ebben biztos vagyok. - Kijelentésem határozott, hiszen nem véletlenül tekintem a mi kapcsolatunkat barátságnak, egymás kölcsönös segítése pedig számunkra már nem hiszem, hogy kötelességnek, inkább természetesnek tekinthető. - Na és.. milyen kávét kapok pontosan? - Ennek ő a szakértője, ő tudja, hogy melyik földrészről, milyen technikával pörkölt kávébab kerül a gépbe, hogy mi az optimális idő a lefőzésére és hogyan kell pontosan ízesíteni. - Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a te kávézód az örök kedvencem és nem fogok máshová járni. Nagyon jól néz ki! - Utálok itt a süteményre és a kávéra egyaránt.
- Nos.. - Kifejezetten örülök neki, hogy tudunk egy kicsit beszélgetni, ráadásul pusztán csak kettesben, mert ha nagyon őszintén mondanám el a nyúzottságom okát, az bizony határozottan nem tartozna más, avatatlan fülekre. Még így nem vagyok benne teljesen biztos, hogy mennyit oszthatok meg másokkal, vagy mennyit nem és ha hivatalos segítséget kellene kérnem az öcsém tisztázása miatt, egyáltalán érdemes lenne-e. - Valaki a segítségemre szorul, de maga sem feltétlenül akarja beismerni. Részben megtette... - Elgondolkodva billentem finoman oldalra a fejemet, igyekezvén végig gondolni azt, hogyan is foglalhatnám értelmesen szavakba az egészet. - Szóval ez az egész nagyon bonyolult. Mivel az illető olyanba keveredett, ami miatt több szempontból is baja eshet. Ha folytatja amit eddig csinált, veszélybe kerül az élete, ha pedig változtatni akar, akkor a szabadsága. Szerinted mi lenne ilyen helyzetben a jó megoldás?



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyKedd 27 Okt. - 22:50
Rosalie & Armand

- Ki tudja? - mosolygok rá. - Néha a kis dolgok rejtik magukban a megoldást, csupán  hagyni érdemes, hogy megjelenjen – ami mellől természetesen nem hiányozhat egy megértő fül és hallgató társaság.
- Ezt nagyon jól esett hallani – boldoggá tesz, hogy ha valaki éppen azt kapja a kávézótól, amiért létrehoztam.
S jól esnek az utána következő szavai is. Mielőtt válaszolnék rá, Jonathan hajol be.
- Hallottuk ám. És naná. A dicséretet pedig köszönjük – és eltűnik a süteményes pulthoz vissza.
Csak széttárom a kezem, miután Jonathanra mutattam.
- Köszönöm én is. Hosszadalmas folyamat és nagyon jó hallani, hogy valóban megérte s elégedett vagy.
Talán az is hozzásegített, hogy egy percig sem kételkedtem abban, hogy jó lesz ez a kávézó. Itt szeretek a legjobban lenni, de ezt senkinek nem árulnám el.
Noha szokásom azon gondolkodni ilyenkor, mi is lehet a probléma, ám az egyrészt jelentősen lekorlátozza a lehetőségeket és nagyszerűen meg lehet lepődni, és elvágódni a vörös szőnyegen, másrészt csak kis részben segít abban, hogy felkészüljünk és megfelelő támasza legyünk valakinek.
- Nos – leveszem a polcról az egyik fémdobozt és kinyitom neki, hogy meg tudja szagolni a kávébab illatát.
- Hmm? Milyennek tűnik? - Megvárom, míg válaszol, s megszemléli, beleszimatol.
- Francia polinéziából van, erős pörköléssel, ami még jobban kihozza azt a zamatot, amit érzel illatban, a nélkül, hogy keserű legyen. Latténak kiváló alapja tud lenni. Egy kis vaníliával és... karamell – megvan az összetétel és egy kis szívmelengetésnek szerecsendió.
A darálóba helyezem a megfelelő adagot és a szemcseméretet is beállítom.
- Gyere, mindig szívesen és örömmel látunk! - Rosalieban a napsugarat szeretem, ami még most is keresztülragyog rettegésén és aggodalmán. Napsugár és ehhez ez az aranyló aroma tökéletesen illik. Lélek és szívmelengető.
Megfelelően egyenletesre tömöm a kávét, majd a poharat készítem elő, előbb a tejet készítem el, színes sávokat tervezek, amiket utána élvezet összekeverni.
- Aki ma a süteményekért felelős, szintén Rosalienak hívják. Örülni fog neki, hogy tetszenek a süteményei – kiöntöm a tejet a pohárba, majd a kávégép alá helyezem, s míg a kávé készül rá, addig egy tányérra, kiveszem a neki szánt süteményt.
Tálcára kerül a sütemény, szalvétával, benne a villával, majd megérkezik a kávé is, rétegezett, aranyló barna szín a legalján, fehér rétegben a tej, majd felette, szintén élesen elválasztódva, a kávé, majd szintén élesen elválasztódva, a hab, ami megmutatja, a kávé nagyon is friss. A tetejére karamell, s a pohár mellé hosszú szárú kanál.
Magamnak egy csodoládés tortaszeletet veszek ki, azzal a burkolt szándékkal, hogy azt is meg fogja kóstolni.
- Van egy jó kis hely – kapom fel a tálcát, s máris beáll valaki a helyemre, hiszen nekem nem kötelességem dolgozni a pult mellett, s odavezetem magunkat egy nagyon is elrejtett, csendes zughoz, amely meghitt és nyugodt.
- Foglalj helyet, ahová jól esik – én úgy foglalok helyet, hogy azért láthassam, ha jönnek segítségért.
Komolyan hallgatom.
- Nem tudom. Ehhez keveset tudok a helyzetről. A kérdés inkább az, hogy ő meg akarja-e oldani? – elgonodlkodva nézek rá. - Valaki nagyon közel álló lehet – nézek rá várakozón, érdeklődéssel. Tudom, hogy valahol el kell kezdenie, hogy kiadja magából és láthatóan nagyon nyomasztja. Vannak dolgok viszont, amibe még ő sem avatkozhat bele. Az aggodalmán viszont enyhíthetek.


kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyVas. 6 Dec. - 0:02

Armand & Rosa

- Ebben igazad lehet. Különben is, gondolom egészen másképp látok egy kérdést, amikor fel vagyok zaklatva, mint bárki más, aki kívülállóként több részletet is észrevesz. Igaz? - Gondolok itt arra, hogy jelen helyzetben igenis olyan ember véleményére van szükségem, aki talán nem is ismeri az egész történetet, de független, objektív véleményt tud mondani. Épp azért, mert nem elfogult a történet egyik szereplőjével szemben sem. Habár tény, hogy talán én magam olyasfajta előnyben vagyok, amelyet egy barát birtokolhat egy másik barát szemében. Viszont azt is tudom, hogy Armand valószínűleg attól függetlenül is a saját őszinte véleményét mondaná meg, hiszen nekem arra van szükségem. Még akkor is, ha esetlegesen az fájni fog.
Nekem azonban lesz lehetőségem otthon átgondolni és mérlegelni, annak a tudatában, hogy valaki más, aki történetesen nem feltétlenül akarja védeni az öcsémet, tulajdonképpen mit gondol. Számomra ez is fontos és tulajdonképpen jó lesz, ha tudom más mit csinálna. Armand ugyanis kétségtelenül jó emberismerő lehet, ha már olyan jó csapatot rakott össze itt a kávézóban is. Ezt pedig nem vagyok rest megemlíteni neki. Mosoly kúszik az arcomra, ahogyan a többiek hivatalosan is rajtakapnak azon, ahogyan dicsérem őket. - Látod? Én megmondtam.- Sokszor elgondolkodom azon, vajon a szüleim miért kezdtek olyasmivel foglalkozni, ami kifejezetten megpróbáló. Hiszen egy-egy döntésen sok múlik, tulajdonképpen az, ahogyan élni tudtunk, nagyban függött attól, hogy az ő vállalkozásuk mennyire sikeres. Ők mégis belevágtak, mert szerették csinálni és mert hittek benne, hogy sikerülni fog. - Én természetesen elégedett vagyok. A kérdés sokkal inkább az, hogy Te elégedett vagy-e mindazzal, amit létrehoztál és ami működik? - Véleményem szerint akkor érdemes valamibe ennyi energiát - és lényegében pénzt - ölni, ha tényleg hiszünk benne.
- Hmm - előbb vetek néhány pillantást az előttem kinyitott kávéra, aztán óvatosan bele is szimatolok. - Karakteres, de nem túl erős. - Első szimatra legalábbis így érzem. Talán ha sok időt töltenék egy halom ilyen kávébab között, már teljesen másképp gondolkodnék az illatáról. Vagy egyszerűen annyira megszoknám, hogy már meg sem érezném különösebben... De az nem lehetséges, hiszen ha minél több kávét lenne lehetősége szagolgatni az embernek  és annál inkább megszokná, akkor a profik sem éreznék a különbséget. Akkor képtelenség lenne olyan konkrét leírást adni, mint amilyennel Armand szolgál számomra. - Hű... Ez így együtt nagyon jó kombinációnak tűnik. Amiben vanília és karamell van már csak jó lehet. - Mindkét íz, vagy épp illat - mikor hogyan gondolunk rá éppen -  melegséget, kellemes, otthonos érzést kelt bennem. Ezekre pedig most épp szükségem van.  
- Ő maga is készíti? - Ugyan rendszeres látogatója vagyok a kávézónak, s mint ahogyan meg is beszéltük, az is maradok, nem ismerek minden üzleti titkot és különleges hozzávalót. Ezért sem vagyok tisztában például azzal, hogy a megvásárolható dolgok közül mi minden készül igazán helyben. - Bárcsak nekem is annyi tehetségem lenne a süteményekhez, mint a te Rosaliednak! - Ezen újfent elmosolyodom. Otthonosan mozgok a konyhában, egyszerűen csak a sütemények sosem voltak olyan széles választékban az élen, hogy azt mondjam magamról, értek is hozzájuk. Pillantásom végig kíséri a kávé elkészítésének és a sütemény tálalásának a folyamatát, ami számomra nagyon is olyan, mintha csak egy mestert látnék alkotás közben. Az az alkotás pedig kifejezetten finomnak ígérkezik.
Szinte felsóhajtok, amikor megérkezünk a helyre, amit Armand kinézett nekünk. Hogy van az, hogy a léleknek már az is valamiféle megnyugvást jelent, ha kellemes környezetben lehet? - Köszönöm. - Nem csak azért szólalok meg, mert helyet ajánl nekem, amit el is foglalok. Azért is köszönetet mondok, mert hajlandó meghallgatni engem és mert olyan finomságokat rakott elém, amelyek a legrosszabb napba is egy kis mosolyt csalnak.
A neheze azonban csak itt kezdődik. Nekem vallomást kell tennem, amiről magam sem tudom mennyire kellene részletesnek lennie. Mégiscsak az öcsémről van szó és a szabadságáról. A bizalmatlanság azonban soha nem volt a kenyerem, ezért is fogok bele a történetbe. - Akkor nem tért volna vissza az életembe. - Ebben határozottan biztos vagyok. Zai nem hívott volna aznap, ha nem lett volna szüksége rám és arra, hogy visszatérjen hozzám. - Igen. Tudod az öcsémről van szó... - Egy pillanatra fellesek rá, ugyanis eddig sosem emlegettem neki, hogy lenne egy öcsém. Legalábbis nem emlékszem ilyenre. - Jó pár éve.. Több, mint tíz éve az apánknál rákot diagnosztizáltak. A kezelése pedig nagyon sokba került, az öcsém Isaiah pedig... - mélyet sóhajtok, s szomorúan gondolok vissza azokra az időkre, amikor benne volt a pakliban, hogy elveszítem az apámat. - Kötelességének érezte, hogy valahogyan maga is segítsen apa kezeléseit finanszírozni. Ezért bajba is keveredett. És most ez a "baj" az, ami visszatért hozzá. Vagy sosem hagyta el... - Ez pedig még csak nem is a teljes igazság, hanem egy nagyon rövid összegzése annak, amit időközben én megtudtam. Hiába vagyok azonban okosabb a történtekben, megoldást még nem találtam arra, hogyan moshatnám tisztára az öcsém nevét.



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyHétf. 28 Dec. - 20:50
Rosalie & Armand

Az összegző kérdése sokkal összetettebb, mint aminek elsőre látszik. Rendezem a gondolataimat, mielőtt válaszolnék, megértve, hogy ez elég fontos a számára.
- Felzaklatottan hajlamosak vagyunk … - keresem a kifejezést. - a régi, megszokott módszereket követni. Kényelmes, ugyanakkor nem válnak be, s erre később jövünk rá, megbánva, amiként reagáltunk. Ezért jó lehiggadni, időt kérni, még akkor is, ha a másik sürget. Oké, vészhelyzet az más – mosolyodom el halványan.
- Lehet benne valami. A mi nézőpontunkból van, hogy nem veszünk észre, mások számára nyilvánvaló dolgokat. Ezért is jó néha átbeszélni, kérdezni, kutatni. Ugyanakkor érdemes azt is észben tartani, hogy a másikon is van egy szemüveg, amin keresztül látja a világot és hogy ő is hajlamos a régi mintázatokat előhozni, vagy gombokat, ahogy mostanában nevezik.
- Igen – nevetem el magam. - Köszönöm. Köszönjük – biccentek.
- Mindig elégedett vagyok és mindig szeretem egyre jobbá alakítani. Ettől működik az egész. Amit a többiek nélkül nem tudnék így megalkotni – ehhez nem csak én kellek s válaszom habozás nélkül érkezik a kérdésére. S örök fejlesztő vagyok, kísérletező, hiszen a világ éppen azért adott, hogy felfedezzük és kipróbáljuk. Megtanulva tisztelni a minket körülvevő világot is.
- Igen - bólintok.
- Akkor nagyon jól gondoltam – mosolygok rá. Szüksége van egy kis komfortos, melengető érzésre, amely körbeveszi. Illatban is.
- Igen – bólintok. - A helyben és kézzel készített süteményeknek megvan a sajátos ízvilága, amit egy futószalagon gyártott sütemény képtelen visszaadni. Legfőképpen a szívet-lelket – márpedig a cukrász Rosalie minden szeretetét beleadja, s jó látni, ahogy már boldogan lép be a kávézóba a munkaidő előtt. Erre a légkörre vágytam, s céloztam meg, mikor nekiindultam ennek a tervnek.
- Biztosan megvan, csak gyakorlás kérdése az egész. Jó, mondjuk mondom én, aki nemrég odaégette a muffint otthon – kuncogok.
Szeretem ezt a kávézót. Lélekkönnyítő, melengető hely, és ennek is szántam. Ide nem lehet, csak egy pár kortyra, sebtiben rohanva beugrani. Itt a pillanat élvezetéről van szó, ízekről, illatokról és harmóniáról. Ha nem megy a gond átnézése lelki oldalról? Majd érkezik illatok és ízek oldaláról? S könnyed beszélgetések, vagy komoly nézőpontok megbeszéléséhez is kiváló kísérő.
- Értem – bólintok.
Érdeklődéssel pillantok rá. Sejtettem, hogy közel állóról van szó, hiszen általában olyankor nagyon nehéz az ember lelke.
A történet elgondolkodtat, egy ideig csak én is az asztalt nézem. Láttam már erre példákat és az az elszomorító, hogy egy jó szándék és akarat vezérelte tett, maga a szeretet, mennyire képes olyan döntéseket adni, aminek kellemetlen az eredménye.
- A jó szándék vezérelte és a jót akarás – tárom szét a kezem. Ebben egészen biztos vagyok.
- Miként tért vissza hozzá? - mivel nem sürgethetem, ugyanakkor még ezzel nem tudok segítséget nyújtani neki. Az is lehet, hogy csak kibeszélnie szükséges, hogy megtalálja a megoldást. Majd alakul, érlelődik a beszélgetés során. Most a figyelmem felé, az a legfontosabb.

kredit:





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyVas. 17 Jan. - 17:21

Armand & Rosa

Aprókat bólogat, Armand magyarázatát hallgatva, mert tény és való, hogy igaza van. Hosszútávon pedig azt hiszem sokan rájövünk arra, hogy sokszor érdemesebb egy lépést tenni hátra, megszemlélni még egyszer a problémát és csak azután dönteni, hogy minden eshetőséget felmértünk volna. Én sem akartam rögvest a rendőrségre rohanni, amiért előkerült az öcsém, ugyanakkor egy idő után elkerülhetetlen lesz valamilyen legális és jogi utat keresni arra, hogy Isaiah újra az élők sorába tartozzon. Viszont a tettei következményekkel fognak járni, amelyek miatt - függetlenül attól, hogy éppen mennyire rossz dolgokról volt szó -, én nem akartam büntetni. Minden körülmények között az öcsém marad és nem szeretném, ha bajba kerülne, vagy történne vele valami - habár ehhez talán már túl késő. - Én már azt sem tudom hogyan állapíthatnám meg, hogy vészhelyzet van-e, vagy sem. - Bizonyos értelemben nagyon is az volt, másrészt pedig szükségem volt valakinek a véleményére, hogy ha felelősségre is vonják az öcsémet, hogyan lehetne megvédeni őt és könnyíteni a büntetésen.
- Szóval érdemes meghallgatni másokat is, de mérlegeljem a saját értékrendben szerint? - Teszem fel a kérdést hirtelen. Mindig kifejezetten talpraesett személynek tartottam magam, de ez a mostani egy olyan helyzet volt, amikor nem tudtam nem arra gondolni, hogy egyszerűen hallgatnom kellene valaki másnak a véleményére. Abban viszont Armandnak nagyon is igaza van, hogy az már nem az én saját döntésem lenne és mivel a saját öcsémről van, végső soron mégiscsak nekem kell döntést hoznom. Isaiah-val együtt.
- Gondolkoztál már azon, hogy esetleg terjeszkedsz? - Egy jól működő, szeretett üzletet nyilván lehet tovább építgetni, szépítgetni, de egy idő után egyetlen hely már túl kicsi lesz neki, ha sokan megismerik és megszeretik, hogy újabb és újabb vendégeket fogadjon be. Nyilván ahhoz, hogy valaki két üzletet vezessen egyszerre, még nagyobb elhatározás és odafigyelés kell, mert nem szabad beáldozni a minőséget csak azért, mert több pénzt lehet keresni, ha pusztán nevében marad ugyanaz egy másik üzlet és atmoszférájában már nem. - Nem véletlenül szokás azt is mondani, hogy a mama főztje a legjobb. - Ami nem tömeggyártással, hanem tényleges ötletekkel, gondolatokkal és újításokkal készül nap mint nap, hol egy kicsit édesebbre, hol egy kicsit szebbre, az mindig is élvezetesebb lesz, mert olyan érzés, mintha személyre lenne szabva.
- Kénytelen leszek recepteket kérni tőletek, hogy legyen min gyakorolnom. - Mosoly bújik meg a szám sarkában, amikor a kijelentést teszem. Csak abban reménykedem, hogy nem kapom meg azt válaszként, hogy a receptek szuper titkosak és egyébként is olyan hozzávaló van benne, amit nem szabad elárulnia sem Armandnak, sem az ő csoda cukrászának. Szívesen maradnék a muffinsütés témájánál, de végső soron nem a receptcsere miatt jöttem ide, hanem azért, hogy egy kis iránymutatást kapjak, a szív és lélekerősítő mellé.
Nem tudtam pontosan mennyit kellene elmondanom a körülményekből, de nehéz úgy tanácsot adni, ha valaki nem ismeri a részleteket, ezért is igyekeztem elmondani azt, ami történt, de mégis úgy, hogy ne bonyolódjak találgatásokba, mivel én magam sem tudhatok mindent, ami az öcsémmel történt. - Igen. - Abban csak egyetérteni tudok, hogy minden, amit Zai tett, csak azért volt, mert akkora a szíve, hogy sosem engedné el a családtagjait, még akkor sem, ha egy olyan betegségről van szó, ami nagyon komoly következményekkel járhat.
- Tudod... - halkan kezdem, egy ideig csak az asztalon fekvő kezeimet figyelem. - Egy ideig azt hittük, hogy eltűnt, mert amibe keveredett annyira magával ragadta. - Bízom annyira Armandban, hogy ha elmondanám amit tudok, nem árulná el senki másnak, de vannak olyan dolgok és olyasmik, amit Zai elmesélt, amelyeket még nekem is fel kell dolgoznom. - Most viszont, hiába van újra itt, velem, nem zárt le mindent a múltjában. Nem engedték őt el, hanem... megszökött. - Fájdalmas kifejezés ül ki az arcomra, mert minden alkalommal, amikor ez elhangzik, túlságosan is valósággá válik annak a lehetősége, hogy még egyszer látni fogom Isaiah-at olyan állapotban, ahogyan rátaláltunk. - Szeretnék neki segíteni és elrendezni ezt, hogy olyan élete legyen, amilyen megérdemel. De nem tudom hogyan vehetném rá, hogy megengedje, hogy segítsek. Azt hiszem attól tart, hogy ha belekeveredek akkor nekem is bajom eshet, de én csak azt nem szeretném, ha vele történne valami és egyedül nem fogja tudni megoldani. Olyan makacs... - Nagyot sóhajtok és megcsóválom a a fejem. Fogalmam sincs milyen leszek szülőként, de csak remélni merem, hogy a saját gyerekem makacsságát képes leszek kezelni, az öcsémével ellentétben.



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptySzer. 27 Jan. - 22:46
Rosalie & Armand

Megerősítésként adtam szavaim, először szeretem mindig, a jobb és nyugodtabb hangulatba kerül az, akivel beszélgetek. Kiegyensúlyozott beszélgetés alapja.
- Ezt igazából ő tudja megállapítani, még akkor is, ha saját dobozból nehéz néha meglátni, mennyire is az – értek vele egyet, noha ez annyira nem tud segíteni, mégis, jó ezt kimondani, hiszen sokszor megesik, magunkban keressük a hibát. És Rosie egyáltalán nem tehet erről az egészről. Innen indulok ki, s hagyom, miként és merre alakul.
- Amennyiben neked ez a döntési folyamatod – bólintok. - Egyénenként változik, ki, hogyan dönt. Érdemes nagyobb képben is nézni, a jövőre vetítve a lehetőségeket – ez segít akár az érzelmeket is kivenni, vagy felerősíteni, ahogyan a személy áll mindehhez.
A kérdésre elmosolyodom. Jól esik a kérdésbe rejtett dícséret.
- Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet a kávézó. A három egyelőre elég, ezeket csiszolgatom saját arculatra, mégis megtartva a fő koncepciót – és éppen ezért is fogom kinevezni az ügyvezetőket hamarosan, hiszen csak így tudom összefogni a három kávézót, átadva az ezzel kapcsolatos teendőket a vezetőknek.
- Térbeli terjeszkedésen itt gondolkodom – szeretem a teret, mert bármivel be lehet tölteni és úgy is lehet hagyni, és élvezni az ürességet.
- Ezzel egyetértek – mosolyodom el. Az egyedi nem attól egyedi, hogy máshol nincs. Hanem hogy olyat tud nyújtani érzésben, ami kitölti azt, aki kapja.
- A receptek szigorúan titkosak – hajolok kicsit előre, hamiskás mosollyal. - De veled kivételt fognak tenni, ebben biztos vagyok. Csak vigyázz, mert szigorúan ellenőrizzük a minőséget – a végére már szélesebbé válik a mosolyom.
Az igenre bólintok. Hiszek abban, hogy mindenkit a jó vezérel, hogy az adott pillanatban azt választotta, amit a lehető legjobbnak vélt. Még akkor is, ha ennek akár a legborzalmasabb következményei lesznek. Éppen ezért sem vagyok képes haragudni, gyűlölni. Nincs értelme, már csak e miatt sem.
Mozdulatlanul hallgatom, s a füleimmel figyelek rá, minden rezdülésére a kiadott hangoknak. Az arc hazudhat. Még a tartás is képes. Ám a hang sosem, mint ahogy a kisebb rándulások sem, amit még az illető sem vesz része.
Finoman megsimítom a kezét, bátorítólag megszorítom finoman, s a közelében hagyom sajátom, jelezve, itt vagyok vele. Nem válaszolok egyből. Mindig átgondolom, megvizsgálom a szavakat, mielőtt kimondanám, ilyen helyzetekben a legfőképp.
- Ebben a testvérére ütött – mosolygok rá. Makacs ő is, s mind a kettejüket a szeretet vezeti, amelyet egymás iránt éreznek.
Nincs itt Isaiah, hogy az ő szemszögéből megnézzük a helyzetet. Most Rosalie van itt.
- Szereted, s segíteni szeretnél neki, ez érthető – fokozatosan még inkább áthelyezem magam a nézőpontjába, ám közben kívülről is figyelem az egészet, s figyelek közben a megérzéseimre. Azok mindig jót súgnak. Mindenkinek.
- Tehát ki akar onnan lépni, a háta mögött hagyni – gondolkodom. Márpedig az a világ nem enged ki senkit a markából, akit megkaparintott.
- Van oka, hogy mi van ott, amiért nem akarja, hogy segítséget adj neki? - Megkerülni szeretném most egy kicsit az érzéseit, részben rásegíteni arra a felismerésre, hogy van, amikor nem tudunk segíteni, mert a másik valóban nem akarja. Rosalie még utána is dönthet úgy, hogy segít. Hiszen, például, itt van velem.  És erről beszélgetünk.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptyKedd 16 Feb. - 21:12

Armand & Rosa

- Szóval ahhoz, hogy segíteni tudjak neki, arra van szükség, hogy azt ő is akarja? - Ismerem az öcsémet és nagyon is tisztában vagyok a makacsságával. Azzal, hogy rám soha nem hallgatna, mert már gyerekként sem tette, hiába próbálok neki olyan tanácsokat adni, amelyekkel őt akarom védeni. Lehet, hogy sokkal magasabb és testesebb nálam, ezáltal pedig erősebb is, de attól még én maradok az idősebb és az én felelősségem lesz, hogy hogyan alakul az élete a továbbiakban. Mással szemben talán azt a módszert alkalmaznám, hogy megvárom, amíg átgondolja a dolgot és akkor segítek vagy adok tanácsot, ha az illetőnek ténylegesen szüksége van rá. Isaiah azonban olyan ember az életemben, akit csak most kaptam vissza és nem vagyok hajlandó újra elveszíteni a makacssága miatt.
- Igen, azt hiszem ez az, amitől félek. A jövő. - Nehéz úgy előre tervezni, hogy tulajdonképpen akármennyire is mi szeretnénk lenni a saját sorsunk alakítói akármennyire szeretném, ha elintézhetném az öcsém ügyét, nem én vagyok az egyetlen ember ebben a helyzetben, aki alakítja a továbbiakat. Ugyanúgy múlik az öcsémen is és azokon az embereken is, akik elől menekült, amikor felhívott engem. Túl sok szereplője van ennek az egész szituációnak, hogy nyugodtan tudjam kezelni.
- Vannak kultúrák, ahol a három szerencseszám, talán neked is ez válik be. - Halvány mosoly kúszik az arcomra. Tényleg nem azzal a céllal érkeztem, hogy elrontsam mindenki hangulatát - gondolok itt legfőképp Armandra -, ezért sem szeretném, ha csak rólam és az én problémámról szólna ez a találkozás. Ha meg is merem osztani a barátommal a történteket, azt hiszem később kell egy kis idő, hogy mérlegeljem, amiket mond. - Van már elképzelésed, hogy mit csinálnál az új térrel? - kérdezek rá érdeklődve, kíváncsi pillantásommal előbb a környezetünkön futva előbb végig, majd Armandra fókuszálva.
- Óó, erre számíthattam volna! - Ezúttal szélesebb és őszintébb mosoly terül el az arcomon. - Majd jó leszek és nagyon fogok próbálkozni. - Főleg ha olyan embereket kellene büszkévé tennem, akik ennek a tevékenységnek a mesterei. Igenis mestereknek nevezném őket, mert nagyon sokan vannak, akik hiába próbálkoznak a cukrászattal, vagy a gasztronómia bármely ágával, egyszerűen nem megy nekik. Nincs meg hozzá az érzékük.
Jól esik a több oldalról érkező támogatás. Nem pusztán egy barátomról van szó, aki meghallgat, de aki a kávéval és a süteménnyel is komfortossá akarja tenni számomra azt, hogy képes legyek mesélni valamiről, amit másnak még sosem mondtam ki hangosan. Fontos nekem a jelenléte, ezért pedig talán egy halvány mosoly is megjelenik az arcomon, amikor a keze az enyémhez ér. - Azt mondod? - A mosolyom ismét szélesedik valamicskét. Lehet, hogy a közöttünk lévő ellentétek ellenére is, Isaiah meg én tényleg sokkal több dologban hasonlítunk, mint gondoljuk. - Igen, nagyon szeretnék neki segíteni.
- Igen. Tíz éven át a része volt, de soha nem azért csinálta, mert elhitte, hogy több lesz tőle más embereknél - hevesen rázom meg a fejemet és talán a hangom is kicsivel érzelmesebb lesz, ahogyan a saját testvéremet védem. - Talán a makacssága. - Finoman megvonom a vállaimat, pillantásomban bizonytalanság csillan. - Őszintén? Nem tudom. Azt mondja veszélyes, de én úgy gondolom nem veszélyesebb, mint bármi más. Ha segíthetnék neki, akkor újra normális élete lehetne. Legalábbis remélem. - Az alsó ajkamat rágcsálva gondolkodom el magam is a helyzeten. Hogyan segítsünk valakin, aki nem akarja, hogy segítsenek rajta?



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Be wise ; Armand & Rosalie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Be wise ; Armand & Rosalie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Be wise ; Armand & Rosalie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie EmptySzomb. 20 Feb. - 23:02
Rosalie & Armand

- Nos... te mit érzel? - Pillantok rá, várakozással. A válasza után folytatom
- Azért nem minden esetben – vakarom meg a pajeszom.
- S ahogy neki, úgy neked is szabad döntési jogod van. Kérdés, hogy legbelül mit érzel. Mit tartasz a lehető legjobb megoldásnak.  
Vannak dolgok, amikbe nem szólhatunk bele, s azt megérzi az ember. S van, amikor éppen azt érezzük, hogy bár nagyon ellenkezik az illető, éppen az a leghelyesebb, ha közbelépünk. Akár a másik tudta nélkül is, hiszen nem látja, mi zajlik körülötte, vagy túl büszke.
- Meglehet – mosolyodom el.
- Köszönöm – Rosieban azt kedvelem, nagyon, hogy még akkor is képes emelni a másik jókedvét, mikor neki magának gondja van. Éppen ezért tartom nagyon fontosnak, hogy mikor segítséget kér, még ha csak beszélgetés formájában is, amit a lehető legfontosabbnak és megtisztelőbbnek tartok , még akkor is, ha nem fogadja meg, mindenképpen megteszem.
- Szeretném szellősebbre az asztalok elhelyezkedését és a galériát megnagyobbítani.
Szeretek teret adni, hogy mindenki a kedve szerint foglalja el, s egyben úgy érezze, van privát szférája.
- Ezt ajánlom is. A kóstoló is szigorú ám – mutatok magamra. És néha érdemes elvenni a fókuszt a beszélgetésben, hogy legyen hely az emésztésre, a dolgok összerakására, s nem csak a süteményeket értve.
- Azt bizony – most már szélesebben mosolygok, simítva még egy utolsót a kézfején. Makacs ám éppen ettől tart ott, ahol tart és ezt tisztelem benne. Velem is nehéz és mégis kitartott mellettem.
A folytatásra lassan engedem ki a levegőt, majd bólintok.
- Rajta, vagy a lelkiismereteden? - teszem fel  neki a kellemetlen kérdést. Mert valójában legtöbbször a bűntudatunkat akarjuk enyhíteni, a lelkiismeretünket, amely azt súgja, hogy jogunk van közbeavatkozni dolgokba. És általáben ebből lesz a tragédia.
Komoly figyelemmel hallgatom. Tíz év hosszú idő és nem fogják kiengedni a kezükből. Összerakom kezeim, s a szám elé teszem, ahogy gondolkodom.
- Tény és való, hogy a testvérből egy makacs, a másik is az. Nem sértésnek szántam – mosolygok rá.
- Nem mindegy, mi, hogyan veszélyes. Ő téged félt, mégis, egymásra találtatok.
Én pedig mind a kettőjüket, hiszen éppen egymásra találtak, és nem azért, hogy újra elveszítsék egymást.
- Hogy tervezed, hogy segítesz neki? - hiszen voltaképpen már úgy jött ide, hogy eldöntötte, segíteni akar, mindössze megerősítést akart kapni és kiönteni a szívét. Mivel Rosalie helyett nem dönthetek, hogy igen vagy nem, csak a rávezetni tudom a helyes útra, hogy megtalálja. A segítség viszont már más dolog. Abban viszont segíthetek.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Be wise ; Armand & Rosalie
Be wise ; Armand & Rosalie Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Be wise ; Armand & Rosalie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Armand & Paige - run boy run
» Nessy&Armand
» Armand & Vicki
» Rosalie & Valentina - Az alapok
» Armand & Ronnie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: