New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 92 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 78 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Qadir Abbar
tollából
Ma 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Ma 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Ma 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Ma 21:58-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 21:52-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 21:33-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
TémanyitásFalcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptySzomb. 4 Ápr. - 16:00

Falcon & Bishop
Határozottan kijelenthettük, hogy gyűlölöm a kórházakat. Ez valamiért mindig is így volt, és szerintem nem is igazán fog már változni. Egyáltalán, az orvosokon és a hipochondereken kívül van olyan élő, emberi lény, aki szívesen tölti az idejét a fertőtlenítő szagú, személytelenül fehér – vagy éppen halványzöld, még a hideg is kiver tőle – folyosókon?
Mindenesetre időnként muszáj volt megjelennem egyszer-egyszer az egészségügyi intézményekben, ha a helyzet éppen úgy kívánta. A mai napon úgy kívánta, legnagyobb bánatomra természetesen. Gondoltam rá, hogy hagyom a francba az egészet valamelyik beosztottamra, vagy éppen a társamra, de túl fontos volt az ügy ahhoz, hogy másra bízzam. Nagy hibám ez, tudom én jól, és ezért is voltam hajlamos túlhajszolni magam. Nem vettem észre, csak amikor már túl késő volt, és a nyálam az asztalomon gyűlő aktákra folyt.
Lendületesen vágtam át a nővérpult előtt, és amikor utánam szóltak, csak a jelvényemet lóbáltam meg. Ez volt az első áldozat, aki túlélte a támadást, és nagyon erős volt a gyanúm, hogy az én emberemről volt szó. Csak annyi volt a pechje, hogy megzavarták, ez pedig egyúttal az áldozat szerencséje is, ugyanis így túlélhette. Válságos állapotban volt ugyan, de élt, és ez volt a lényeg. Az egyetlen élő tanú, aki adhatott személyleírást, én pedig ki akartam hallgatni, mégpedig a lehető leghamarabb.
A kórterme előtt egy járőr szobrozott, akit még én rendeltem ki ide. Jobban mondva kérelmeztem, mert a nevét csak akkor tudtam meg, amikor elolvastam az egyenruháján a kis táblácskát. Alig pár másodperc alatt felmérte, hogy jobb, ha nem tartóztat fel, orvosi utasítás ide vagy oda. Halkan csusszantam be az ajtónyíláson a kórterembe. Odabent félhomály uralkodott, és a nem túl jó bőrben lévő férfi ott feküdt az ágyon, láthatóan eszméletlenül. Vagy csak aludt, ezt így nem tudtam volna megállapítani. A helyében nekem se sok kedvem lett volna magammal beszélni, de nem ő volt az utolsó, ebben biztos voltam. Én pedig el akartam kapni azt a szemetet, mielőtt újabb áldozatot szed. Biztosra vettem, hogy felbőszült a sikertelenségén, és még a szokottnál is brutálisabb lesz a következővel, akit valószínűleg már ki is nézett magának. Az idegességtől a szívem a torkomban dobogott.
Néztem a férfit, megszólítottam ugyan, de semmire nem mentem vele. Néma maradt, csupán az őt életben tartó gépek monoton hangja volt, ami megzavarta a csendet. Gondolataimból a felháborodott hang zökkentett ki, ami mögöttem hangzott fel. Azt se vettem észre, hogy kinyílt az ajtó, ez nagy hiba!
- Hölgyem, azonnal menjen ki! Ide nem jöhet be, a páciensnek sok pihenésre, és főként nyugalomra van szüksége egy ekkora trauma után! – próbált rám szigorúan nézni a nővér, de nem sokra ment vele. Hozzá hasonlókat szoktam reggelizni az őrsön.
- Beszélnem kell vele! – közöltem nemes egyszerűséggel, mire sóhajtott. Biztos több tucatszor játszotta már le ezt a beszélgetést a pályafutása során.
- Elhiszem, de mint látja, altatásban van, amíg nem javul az állapota. Sajnálom, de várnia kell, nyomozó… - azzal már nyitotta is az ajtót előttem, hogy kitessékeljen.
- Hadnagy! – javítottam ki a titulust mintegy automatikusan. – Amint felébred, értesülni szeretnék róla. Itt a névjegyem! – nyomtam a kezébe, azzal már ott sem voltam. A járőrtől is csak futólag búcsúztam el, és az eredménytelen látogatáson bosszankodva indultam el a kijárat felé. Most már útvonalat választottam, abban reménykedtem, hogy a menza környékén lesz egy automata, amiből ihatok egy borzalmas vizezett kávét. A semminél még azt is jobbnak ítéltem most meg.
Tekintetem mogorván járattam ide-oda a kórtermek ablakain, meg ajtókon, amikor elhaladtam az egyik rehabilitációs előtt. Nem is volt ezen semmi különös, ám alighogy túlmentem pár méterrel, hirtelen leesett, hogy mi keltette fel öntudatlanul is a figyelmem, amikor fél szemmel benéztem. Már léptem is vissza hátrafelé azt a néhányat, és álltam újabb jó fél percig, befelé bámulva, hogy megbizonyosodjak róla. Tényleg nem volt számomra ismeretlen a bent lévő, és ugyan jó pofizni nem volt szokásom, valamint se kedvem, se időm nem volt erre igazán, mégis bekopogtam, és bedugtam a fejem.
- Falcon? – kérdeztem úgy, mintha nem lennék benne teljesen biztos, pedig az voltam. Az arcmemóriám szerencsére egész jó volt, még ha a név nem is tökéletesen. – Szent szar… mit keresel te itt? - dünnyögtem az orrom alatt, ami persze nyilvánvaló volt, és akármit reagált is, jobban kitártam az ajtót. – Zavarna, ha bejönnék egy kicsit? – kérdeztem őszintén. – Egy nővérke elég bőszen üldöz éppen… - vicceltem el egy kicsit, habár nem mosolyogtam és nem is nevettem, de valószínűleg sejtette, hogy csak poénnak szántam.
~ megjegyzés ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyCsüt. 16 Ápr. - 17:19


Brady Quanticóban van, közelharcot oktat. Perez nyomozó lett Los Angelesben, Argon mesterlövész Bostonban, Carter csatlakozott a különleges osztaghoz Irakban. Connorral három évvel West Point után találkoztam újra. Én akkor tértem haza Irakból, és kineveztek főhadnaggyá, Connort szintén, az egyik sikeres kiküldetése jutalmául. Emlékszem, hogy nevetett, mert közel másfél éven át egy pokolban ültünk, és mégsem tudtunk egymásról, pedig a diplomaátadó után úgy váltunk el, hogy a szobámban az ágyamra feküdt, hanyatt, mosolyogva rám nézett, és azt mondta: Ugye, tudod, hogy nem menekülhetsz előlem örökké? Aztán együtt töltöttük az éjszakát. Reggel láttam utoljára egészen az előléptetése napjáig. És amikor egy évvel később, ő Irakból hazatérve, én az alagsori gépszobából rohanva (késve) érkeztem az őrnagy irodájába, mindketten ott álltunk nem sejtve, hogy a következő két évet együtt töltjük Kabulban. És ha ez nem lenne elég, és nem volt elég, megkaptuk az engedélyt, hogy együtt mehessünk Asadabadba 8 hónapra. Aztán az álom, amiről el kellett volna hinnünk, hogy csak álom, véget ért, és én a poklok poklát járom meg éppen, remélve, hogy neked nincsenek fájdalmaid, boldog vagy, gondtalan, bárhol is vagy most a világban vagy azon túl. Hiányzol, bassza meg…
- Bishop? – kábultan nézek rád, nem rég kaptam nyugtatókat és fájdalomcsillapítót, de a hangodat ismerem, ugyanolyan idegesítő, legalábbis nekem, mint a West Pointon, de kissé homályosan látlak, és nem is vagyok biztos benne, hogy nem téptem be a drogoktól. – TE mit keresel itt? – észre sem veszem eleinte, hogy nem csak izzadtság gördül le az arcomon, de később letörlöm a vegyülő könnycseppeket is, és megköszörülöm a torkom. – Mi az isten van itt, átjáróház? – mindenki megjelenik, akit nem akarok látni, pszichiáter, az a köcsög Wallem, csak épp azokat nem látom többé, akikről álmodok, csodákat és rémeket. – Mi a szart csináltál? – halk, rekedt köhögés követi kérdéseimet, amikre csak azért érdekel a válaszod, hogy tudjam, milyen indokkal küldjelek el.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyPént. 17 Ápr. - 20:29

Falcon & Bishop
Mondjuk úgy, hogy újabban állandóan régi ismerősökbe botlok. Oké, mikor a West Pointon jártam, azért annyira mégsem volt meglepő, hiszen sok régi oktató ott maradt. Inkább az volt meglepő, akibe ott akadtam bele, de ez most mellékes. Arra azonban végképp nem számítottam, hogy újabb ismerős arc fogad majd, amikor a kórház folyosóján caplatok végig. Egy orvos még hagyján lenne, de egy régi iskolatárs? Hát, a Sorsnak valóban roppant furcsa humora van.
- Igen, én vagyok. – az azért máris jó jel, hogy felismert, majdhogynem egyből. Pedig elnézve őt, nem volt túl jó passzban, Du Ponttal ellentétben, aki a józansága ellenére is percekkel később észlelte, hogy én vagyok az. Úgy látszik, hogy vannak még olyanok, akikben mély nyomot hagytam, csak azt nem tudtam, hogy Freyaban pozitív, vagy negatív értelemben tettem ezt. Mindegy is, igazából, az ilyesmi sosem foglalkoztatott különösebben.
- Hát, elhiheted, hogy nem téged. – bukott ki belőlem, még a szemöldökömet is felvontam, ahogy bentebb léptem és tüzetesebben is megnéztem magamnak. – Dolgozom. – válaszoltam meg mintegy mellékesen a kérdését, hogy aztán bókoljak a magam módján. – Szarul nézel ki. – állapítottam meg, de én is voltam már hasonló állapotban, szóval ez nálam semmit nem jelentett. Egyszerűen csak tudtam, hogy milyen ez. Azt pedig egy pillanatig sem gondoltam, hogy a könnyei miattam folynának, mert annyira a lelkébe gázoltam volna a nem túl kedves szavaimmal. Mit csodálkozik amúgy meg? Nem vártam örömtáncot, de azért ez a fogadtatás sem nyerte el különösebben a tetszésemet. Egyéni probléma, igaz?
- Azt nem tudom, hogy mi van itt, de reméltem, hogy a folyosó végén találok némi kávét. Aztán pechedre megláttalak, és gondoltam beköszönök. – vallottam be, hogy valójában nem is egy nővér elől menekültem, hiszen azt a kört már letudtam percekkel ezelőtt. Nem foghatott ki rajtam semmiféle fehérbe öltözött idióta, legyen az orvos, vagy ápoló. Nem kedveltem őket, ők sem engem, és ez így volt jól. Néha megfordultam itt, bár inkább Brooklyn volt a felségterületen.
- Mint említettem, dolgozok. Csak ők úgy gondolták, hogy most nem sokra jutok az újdonsült áldozatommal, amíg mesterséges kómában tartják. – vázoltam nagy vonalakban. Hogy miféle áldozatomról volt szó, azt már nem fejtettem ki, de természetesen nem én juttattam ide szerencsétlent. Akkor lehet, hogy nem kómában lenne, hanem már a hullaházban, de én igazán nem akartam kérkedni a képességeimmel.
- Mi történt veled? – érdeklődtem. Tudom, hogy általában a hozzám hasonló emberek – én legalábbis egészen biztosan – nem szeretnek az ilyesmikről beszélni, de gondoltam hátha elmondja nekem, mint szakmabelinek. Biztosra vettem, hogy nem jó kedvében van itt üdülni, és a fenébe is, tényleg nem nézett ki a legjobban, én meg voltam annyira kíváncsi, hogy rákérdezzek. Kideríthettem volna akkor is, ha nem avat be, és úgy sejtettem, hogy jelenleg mindenféle társaságot a pokolba kívánna legszívesebben, de hátha mégse. Csak még ő maga sem tud róla, hogy szüksége van arra, hogy kibeszélje magából valakivel, aki nem agyturkász, és tudja, hogy mi a dörgés.
~ megjegyzés ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyPént. 17 Ápr. - 21:07


Már nem emlékszem, hogy téged magad nem bírtalak, vagy csak rikácsoló tyúknak tűntél eleinte, de azt tudom, hogy nem ellenségekként és nem ellenfelekként váltunk el. Emlékszem, amikor a diplomaátadón odajöttél gratulálni az arany csillagomhoz, mert a kezdetektől viseltem a végéig, én pedig mindig is büszke voltam rá, hogy a top 5%-ba tartozom, akkor őszintén megköszöntem, mert te is őszintének tűntél, minden jót kívántunk egymásnak, még vetettél egy szempillarebegtető pillantást Connorra (nekem végig meggyőződésem volt, hogy odavagy érte), és elváltunk. Nem tudom, mi történt veled azóta, de talán nem jártál olyan rosszul, mint mi, és közülünk is én vezetem a toplistát, mert hátramaradtam, pedig bassza meg, Connor, embert nem hagyunk hátra! De Bishop, te itt vagy, jársz, nem tűnsz betegnek semmilyen dimenzióban, a lelkedet nem nyomja rothadó teher, ami lassan, de biztosan felemészt, mint sav a csontokat, és én ezért most, ebben a pillanatban csodállak és irigyellek, bármivel is birkóztál meg az elmúlt pár évben.
- Te meg szánalmas vagy a kicsinyes bújkálásoddal – nyögöm neked, miközben hátradőlök a felpuffasztott párnákra, még ülő pozícióban, aztán hallgatom a magyarázkodásodat, ugyanazt többször, nem változtál sokat. – Lelőttél valakit? – behúnyom a szemeimet, és homlokomra emelem az egyik kézfejem. Következő kérdésedre azonban összeragadnak a szempilláim a szorítástól, majd feloldódnak még néhány könnycseppben, amiket kézfejemtől nem látsz. Tudhatod, hogy bármi is történt, nem mesélhetem el, főleg neked nem, mert nem sok közünk van egymáshoz az ismerettségen kívül, és biztosan nem akarod hallani a valóságot, még ha a protokoll meg is engedné.
- A tengerentúlon voltam – motyogom halkan, és visszanyelek még néhány gombócot. – Afganisztánból jöttem haza – vagy hoztak, de ez bizonyosan mellékes a jelen szituációban. – Nem mondhatok többet – rád nézek, és nem tudom visszafogni a könnyeket, bár izzadtságnak is tűnhetnek, de arra az időre emlékeztetsz, amikor a boldogságomhoz társult a remény, a lelkesedés, a magabiztosság és a hit – bennünk, abban, amit csinálunk, és Connorban, aki több volt a legjobb barátomnál is. – Na és te? – megtörlöm az arcom. – Jól nézel ki.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyPént. 17 Ápr. - 21:22

Falcon & Bishop
Nem bírtam ki, kurtán felnevettem, hogy szánalmas lennék, és bujkálnék. Ugyanis mind a kettő olyan távol állt tőlem, mint ide India, és természetesen az előbb sem mondtam komolyan. Inkább csak viccnek szántam a magam módján, bár nem vagyok egy humorzsák, az tény. Azt azonban, hogy nem értette, ráfogtam a jelenlegi nem túl rózsás állapotára. Megesik, nem? Elnézhető apróság csupán, én meg nem vagyok az a sértődékeny típus, aki fennakadna azon, hogy nem értik a poénját.
- Nem, bár nagy volt a kísértés, hogy azt a nővérkét figyelmeztetésképpen lepuffantsam. Csak hogy nyomatékosítsam a szavaimat. – közöltem teljesen komolyan, vagy legalábbis látszólag. Ám elég volt ránéznem ahhoz, hogy tudjam, tényleg elég nagy baj lehet. Közelebb léptem hát hozzá, és a vonásaim akkor komorultak el igazán, amikor közölte, hogy honnan jött. Arcomon, szemeimen olyan árny suhant át, ami egyértelművé tette, hogy mindent értek. Olyan ember arckifejezése öltött rajtam „testet”, mint aki járt már hasonló cipőben.
- Értem. – bólintottam végül. – Úgy látom, hogy Afganisztán senkit nem kímél. Milyen ott a helyzet most? – ebből pedig elég egyértelművé válhatott számára, hogy én is megjártam az ottani terepet. Nem is kevés ideig, és nálam is balul sült el a vége, aminek konkrétan most ittam a levét. Ezt persze nem mesélhettem el neki, mivel a nyomozás folyt, ő pedig nem volt rendőr. És, mintha csak hallotta volna a gondolataimat, végül ő mondta ki a szavakat, amiket nekem kellett volna.
- Hát persze! – biccentettem végül. – Valami szarul sült el. Ismerős. – én viszont tényleg nem mondhattam el, hogy nálam mi volt, ami félresiklott, hiszen a hadsereg tussolta el az egészet, és alá kellett írnom egy titoktartásit. Szörnyű volt az egész, azóta sem hevertem ki teljes mértékben, hogy civilek is áldozatául estek az akciónak. Nem véletlenül szereltem le, és vonultam vissza. Oké, hogy bármikor behívhattak újra, de már évek óta nem vettem fel az egyenruhát. Nem is szándékoztam visszatérni.
- Dolgozom! – ismételtem újra. – Egy áldozatom az intenzíven fekszik. Ki kellene hallgatnom, de még nem beszélhetek vele, azt mondják. Úgyhogy iszok egy kávét, és megyek. Gyűlölöm a kórházakat még mindig. – fintorogtam, de azért nem úgy tűnt, mintha nagyon rohannék. Engedély nélkül ugyan, de leültem, és úgy tettem, mintha nem láttam volna a könnyeit. Jobb, ha nem hívom fel rá a figyelmét, úgyis biztos kellemetlenül érezte magát. Én is csak otthon szoktam sírni, azt is már csak néha. Ha gyereket ölnek meg, vagy ha túlfeszítem magamban a húrt. Megesik sajnos.
- Kösz, talán megszégyenítek egy mosott szart is! – nevettem fel, fáradtan túrva bele a hajamba. – Negyvennyolc órája nem aludtam már. – vallottam be őszintén. – Viszont ez az első eset, hogy nem hullához kell mennem ebben az ügyben. És ennél többet én sem mondhatok. – rándultak meg felfelé az ajkaim. – Meddig tartanak bent? – érdeklődtem, hátra dőlve a széken, keresztbe vetve a bokámat a térdemen.
~ megjegyzés ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyPént. 17 Ápr. - 22:14


Nem örülök, hogy leültél, nem akarom, hogy sokáig maradj, nem akarlak itt látni, bár ami azt illeti, senkit sem akarok itt látni, akikkel szívesen szembenéznék most, azok a halott bajtársaim, amint számon kérik a hibáimat, életem legrosszabb döntéseit, amikkel megöltem őket.
- Kint voltál? – nézek rád, a meglepetés valamennyire érződik hangomban, hogy vajon mi az úristent kereshettél te Afganisztánban, gyűltek-e a plecsnik a kabátodon, vagy csak ültél a seggeden egy bázison segélycsomagos csokoládét zabálva. – Alapvetően békés. Néha megölnek 5-6 katonát – sóhajom közben remeg a levegő az ajkaimon, de reménykedem benne, van annyi eszed, hogy ne kérdezz tovább. – És egyre szarabb a csokoládé.
Mondhatnám neked, hogy talán egy cipőben járunk, de el sem tudom képzelni, hogy átélted, amit én, és itt pattogsz az izgalomtól, hogy az áldozat szájából hallhatod, ki akarta megölni, és ha próbálnék is együttérezni veled, hát nem akarnék, mert csakis arra kell gondolnom, hogy én vagyok a hibás, végzetesen, megmásíthatatlanul és helyrehozhatatlanul.
- Én három hónapig aludtam – újra letörlöm a verejtéket a homlokomról. Mióta felébredtem, folyamatosan izzadok, pedig állítólag nem vagyok lázas, talán pszichoszomatikus, de mindenesetre hetek óta nem múlik. Csoda, hogy büdösebb vagyok egy hasmenéses tevénél? – Még szerencse, mert nem érdekel – nem érdekel a te ügyed vagy bárki ügye, tulajdonképpen nem érdekel semmi, és azt hiszem, most is csak egy jó löket diazepám tudná megmozgatni a fantáziámat. Kérdésedre úgy nézek rád, mintha nem látnád a fától az erdőt, és talán így is van, de neked meg kellene bocsátanom, legalábbis könnyebb, ha meggyőzöm magam a gyengeségeidről, mint hogy elkezdjelek újra megismerni, mert ez aztán nagyon nem megfelelő pillanat hozzá. – Gondolom, ameddig újra megtanulok járni…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyHétf. 20 Ápr. - 10:56

Falcon & Bishop
- Kint. Miért olyan meglepő ez? – vontam fel a szemöldököm értetlenül. Fogalmam sem volt, hogy mégis mit gondolhat rólam, de ha ennyire meglepődött azon, hogy voltam kint éles helyzetben, és védtem a hazámat úgy, akárcsak ő, akkor nem lehet túl jó véleménye. Pedig sohasem voltam az a fajta, aki ült a seggén, és nem csinált semmit, vagy próbálta volna elkerülni a veszélyes helyzeteket. Mindig száztíz százalékot adtam bele, már kadétként is, úgyhogy vagy az emlékei koptak meg, vagy soha nem figyelt rám igazán. Mindegy is, nem tartoztam senkinek elszámolással.
- Mesterlövész vagyok, nem egy irodista aktatologató. – tettem még hozzá mintegy mellékesen, csak hogy tisztában legyünk mind a ketten a másik pozícióival, és helyzetével. Éveket töltöttem odaát, és ezen érdemeimet senki sem kisebbíthette. Legalább annyit láttam, mint ő, és talán most sajnálta magát, de ugyanúgy veszítettem el társakat, és ugyanúgy ömlött a szar a nyakamba, mint valószínűleg neki is. Kómában ugyan nem feküdtem, de lelkileg ugyanúgy megviseltek az ottani események, és nekem még hazatértem után is bőven kijutott a jóból, de én nem álltam le most ezt ecsetelni, és versenyezni abban, hogy kinek keményebb az élete.
- Értem. – biccentettem végül. Nem kérdeztem, már nem volt kedvem, és amúgy sem érintett az egész. Nem volt már hozzá közöm, legalábbis szerettem ezt gondolni. – Még jó, hogy nem igazán éltem ilyenekkel. – utaltam a csokoládéra. Manapság már tartottam a fiókomban vésztartalékot, de akkoriban nem voltam egy nagy édesség fanatikus. Most meg mindenféle szeméten éltem, főleg a kávén ugyebár, de egy jó hamburgert, vagy pizzát sem vetettem meg. A sztereotípiákkal ellentétben viszont a fánkra továbbra sem fanyalodtam rá, és még mindig tökéletes kondiban tartottam magam.
- Az kemény. – érezzek együtt? Nem igazán ment, mivel nem jártam hasonló cipőben. Engem lelkileg viseltek meg jobban a szolgálatteljesítés évei, nem pedig fizikailag. – És mikor tértél magadhoz? – érdeklődtem azért egy kicsit, hogy mégse tűnjön olyan feleslegesnek, hogy bejöttem. Bár annak éreztem, mert már az első pillanattól kezdve rájöttem, hogy nem fogadnak szívesen. Elég jól ismerem az embereket, elég gyorsan át szoktam látni a helyzeteket, de másképp nem is tudnék levezényelni egy kihallgatást. Ugyan nem vagyok profilozó, de tanultam, hogyan kell olvasni a jelekből, a testbeszédből.
- Ó, micsoda öröm veled beszélgetni! – mosolyogtam negédesen. Olyan idegesítő, tenyérbe mászó módon, amennyire csak tőlem telt. Amivel igazából engem is ki lehetett hozni jócskán a sodromból, de hát direkt csináltam. – Én se vagyok valami jó beszélgetőpartner, de te még rajtam is túlteszel. Máskor ne kérdezz, és akkor nem kapsz választ. – hiszen ő érdeklődött, hogy velem mi van, én meg válaszoltam. Nem azért tettem, mert annyira rajonganék az üres fecsegésért, sőt. Kifejezetten rühelltem, ha beszéltetni akartak.
- Aha… és hogy haladsz? – felálltam ugyan, mert sokáig nem szerettem egy helyben lenni, de az ablaknál távolabb egyelőre nem mentem. Ott álltam meg, és kibámultam az árnyékoló résein át a külvilágba. – Tudod, szerintem sokkal eredményesebb lennél, ha végre kihúznád a fejed a seggedből, és nem merülnél bele az önsajnálatba. Tudom, most azzal fogsz jönni, hogy nekem fogalmam sincs róla, hogy min mentél keresztül, és ne ugassak bele. Nem, valóban nem tudom, mert nem mondasz semmit, csakhogy te sem tudsz rólam semmit. Azt hiszed, hogy csak körülötted van szar? Hidd el, nagyon jól tudom, hogy mennyivel könnyebb sajnálni magad, és mindenkit elküldeni a francba, de nem célravezető. Tapasztalatból tudom. Mindenki életében vannak nehéz időszakok, és borzalmas pillanatok, legalábbis azokéban, akik hozzánk hasonlóak. – eresztettem kicsit bő lére, de ki kellett adnom magamból, mert kezdett bosszantani a gyengeségnek ilyesfajta megnyilvánulása. Én nap, mint nap láttam még most is a borzalmakat. Lehet, hogy átélt ezt-azt, de amikor egy gyerek gyilkosát kell kézre kerítenie, és látja a holttestet, az semmihez sem hasonlítható. Egyetlen terroristához sem. Ott legalább okkal öl, mert ezt mondják neki. Én meg az áldozatoknak próbálok még ma is igazságot szolgáltatni, és látom az értelmetlen, beteges emberi kegyetlenséget. Folyamatosan. Úgyhogy nekem ne akarja beadni, hogy itt csak az ő élete ment tönkre. Ebből is fel lehet állni, de ahhoz ki kellett jönni ebből a lelki állapotból. Idő kellett nekem is, hogy ezt beismerjem, de sikerült.
És most akartam adni egy löketet ehhez neki is. Ha meg kiküld? Kit érdekel? Nem fog tudni ő maga kirakni, szóval akkor megyek úgyis, ha jónak érzem. Ha azt látom, hogy felfogta, és nem süket fülekre találtak a szavaim. Lehet, hogy felizgatom vele? Nem igazán érdekelt, mert talán pont ez kellett, és még csak nem is a rossz szándék vezérelt. Igazából minden, csak az nem. Majd idővel belátja úgyis.
~ megjegyzés ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyKedd 28 Ápr. - 21:07


Ingerült válaszaidra lehajtom fejemet, és ujjaimmal megdörzsölöm orrnyergemet, majd homlokomat. Mindenféle gondolat megfordul a fejemben és fordult az elmúlt napokban, olyan gondolatok, amikre más helyzetben nem lennék büszke, vagy egyáltalán nem is képzelegnék ilyesmiken, de egy ilyen állapotban az önkontroll nem az erőssége, talán ez normális, szeretném azt hinni, hogy legalább ez elfogadható, hiszen ki bocsátana meg olyan kételyeket, hogy miért nekik kellett meghalni, miért nem nekem, te miért ugrabugrálhatsz itt vidáman, ha ők nem, pedig te is ott voltál, ahol a nap is öl.
Akkor sem emelem fel a tekintetem, amikor újabb kérdést teszel fel, egész könnyűt, úgyhogy büszke vagyok rád, talán tényleg van benned egy értékelhető szikra, bár őszintén szólva nem tudom, mert nem emlékszem rád igazán, a West Pointon sem ismertelek meg érdemlegesen, azóta meg életek jöttek és mentek, utak fordultak meg, és lám, most mégis szürreális jelenetnek vagyok része, egy pillanatra még kételkedem is a valóságosságában.
- Pár hete – válaszolok halkan, de csak akkor nézek rád, amikor folytatod a hisztit. Mert nekem annak tűnik, hiába jogos vagy megérthető, itt és most távoli és időtlen, és ahogy az arcodat nézem, arra gondolok, hogy irigyellek, irigyelem a bőröd fényét, a szemed csillogását, az izmaid pattanását, a hangod erejét, ahogy minősíted megnyilvánulásaimat, amikkel már akkor sem törődtem, amikor elhangzottak, így választ nem érdemel.
Válaszra nyitom ajkaimat a kérdésed után, de nem adsz esélyt érdektelen fecsegésre, amiért valójában iszonyatosan hálás vagyok neked. Amiket pedig utána a fejemhez vágsz, azt pislogás nélkül hallgatom végig, azt sem veszem észre, hogy még lélegzem, pedig a hangod most tényleg nagyon, de nagyon idegesítő, még másokénál is irritálóbb, mert mögötte van az eredménytelen fejtegetés, hogy mi miért úsztuk meg, miért lehetünk itt, és ugyanazok a kérdések percről percre, napról napra, kínzásuk magja pedig a tudat, hogy ezekre a kérdésekre senki sem adhat választ.
- Erre nem vagyok kész – az ablaküveg felé fordulok az arcod helyett, pedig vakít a nap, de most úgy érzem, megérdemlem az önmarcangolást fizikailag is. – Én öhh… - egymás után több rövidebb sóhaj hagyja el ajkaimat, ahogy fegyelmezni próbálom a pulzusomat, és közben nekidőlök a felállított párnáknak. – Emlékszel McBrightra? – újra a szemedbe nézek, részben a reakciódra vagyok kíváncsi, de leginkább bele kell kapaszkodnom a tekintetedbe, mert ha ezt kimondom, kötelek nélküli zuhanás lesz, már a védőháló alatt. – Connor… - képtelenség kimondani, és ami azt illeti, ebben a pillanatban jöttem rá, hogy egyáltalán nem is akarom kimondani, hiszen még van egy halvány reménysugár, hogy Connor megmenekült, mert…
Beugrik egy kép: a homokban fekszem, lámpák vakítanak, dübörgés hallatszik, rádiók zörgése és amerikai katonák kiabálása. A fejem oldalra van fordulva, és ahogy kinyitom, Connor arcát látom, amint felemelkedik, hallom, hogy „azonnal vigyék el!”, majd elsötétül minden, és arra ébredek, hogy Connor dögcédulája a kórházi ágyam melletti kis szekrényen nyugszik. Most megfogom a láncot, és az ölembe emelem. Hitegetem magam, hogy ez semmit sem jelent, bármi megtörténhetett, bármi, Connor jó katona, az egyik legjobb, együtt voltunk a legjobbak, az nem lehet, hogy útjaink soha többé nem futnak össze.
- Ez az övé – csak bámulom a fémdarabot, végighúzom rajta hüvelykujjamaz, aztán mutatóujjamat is, és erre a néhány másodpercnyi csendre megszűnik körülöttünk minden.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyCsüt. 7 Május - 22:02

Falcon & Bishop
Egy kicsit kezdtem kételkedni abban, hogy jó ötlet volt-e egyáltalán bejönnöm. Egészen biztos egyébként, hogy nem, és nem is értem magam. Hirtelen ötlet volt, az tény, de nem az a típus voltam, aki feltétlenül kereste volna mások társaságát. Még akkor sem, ha történetesen jóban voltam az illetővel, erre most bejöttem ide egy olyan emberhez, akinek szinte csak a nevével voltam tisztában. Vagy tényleg nagyon fáradt voltam, vagy kezdtem bekattanni az ügy miatt. A lényeg, hogy a pillanatnyi fellángolásomnak hála most kényelmetlenül kezdtem érezni magam, és azért nagyon nem rajongtam soha. Vissza azonban már nem csinálhattam, ugye? Kimenni meg gyávaság lett volna, és valahol amúgy is elégtételt jelentett, hogy hiába kívánt a háta közepére, nem tudott kirakni. Csakis akkor fogok innen elmenni, ha én akarok. Lehet az a hobbija valakinek, hogy másokat bosszantson? Nekem talán ennyi szórakozásom maradt ebben a rohadt életben.
- Tudom, de lesz olyan pillanat, amikor késznek érzed rá magad? – kérdeztem komolyan, és mivel nem állta a szemkontaktust, én továbbra is az arcát néztem. Hátha mégis meggondolja magát, és újra visszatér az arcomra a tekintete az ablakon túli világ bámulása helyett. – Hidd el nekem, mindig könnyebbnek fog tűnni, hogy elengedd magad és belesüppedj az önsajnálatba, de újra mondom, kurvára nem célravezető. Fel kell állnod a padlóról, mert az élet nem fog megállni, hogy megvárja, amíg összeszeded magad, és felkészülsz rá. – ez már bizony csak így megy, én nagyon jól tudtam. Engem a munka rángatott ki, a családom, meg néhány ismerős. A kényszer, hogy úgy mondjam.
- Igen, emlékszem. – biccentettem kurtán, mert nem igazán értettem, hogy miért jutott ez most eszébe. – Connor, igen. Emlékszem. – erősítettem rá újra a korábbi válaszomra, ezúttal végre újra állva a tekintetét. Én nem az a típus voltam, aki majd elnéz másfelé, mert zavarba jön egy kellemetlen témától. Mondjuk, nekem nem volt ebben semmi, de rajta láttam, hogy megviseli, vagy legalábbis nagy hatással van rá a férfi emlegetése.
- Értem. – pillantottam rá futólag a dögcédulára. Nekem is volt egy ilyenem otthon, természetesen a saját nevemmel. Az pedig, hogy ez nála volt, csak egyet jelenthetett. – Gondolom veled volt… - mondtam ki azt, ami megfogalmazódott bennem egyből. Nem volt nehéz kitalálni, ahogyan azt sem, hogy miért volt ilyen megviselt. Volt egy sanda gyanúm, ahogyan magamból indultam ki, hogy saját magát hibáztatta a veszteség miatt. Igazából azt sem tudtam, hogy volt-e köztük valami, de már egy barát elvesztése is nagyon fájdalmas tud lenni. Egy egyszerű bajtársé is, mert mi odaát egy család vagyunk. Együtt fekszünk, együtt kelünk, és olyan borzalmakat látunk, amiket még szavakba önteni is nehéz lenne egy civilnek.
- És biztos, hogy… - nem tudtam, hogyan fogalmazzam meg a kérdésem, mivel nem volt erősségem már nagyon régóta az empátia. Nem véletlenül nem az én szokásom volt általában közölni a családdal sem a szerettük halálhírét, hanem a társamé. – Szóval, hogy nem úszta meg? Láttad őt? – mert bármi megtörténhetett. Volt részem olyan akcióban évekkel ezelőtt, hogy azt hittük három társunk is meghalt egy támadás során, aztán kiderült, hogy ketten megúszták. Isteni szerencse volt, és ki tudja, ha nincs hulla, akkor addig még volt esély.
- Te és ő…? – érdeklődtem félre billentett fejjel. Nem voltam jó a csajos témákban, meg az efféle érzelmes dolgokban, de ha már így hozta a sors, hiába nem volt hozzá semmi közöm, én azért rákérdeztem.
~ megjegyzés ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital EmptyVas. 7 Jún. - 22:00


Idegesít a határozottságod, a remek megoldásaid, hogy mindenhonnan van kiút (szerinted), és az élet nem ér rá hónapokat vagy éveket várni egy döntésre. Ha te ilyen könnyen túllépsz mások halálán, akkor vagy hazudsz magadnak, vagy szociopata vagy, vagy kénytelen vagyok megemelni a kalapomat az akaraterőd előtt. Bármelyik is legyen, én vagyok te, és még csak azt sem tudom, hogy túl akarok-e lépni bármin.
- Lehet, hogy az a pillanat sosem jön el, ha rajtam múlik, de neked – hangsúlyozom – biztosan nem tiszted eldönteni, hogy mire van szükségem – csak motyogok, mert nem akarok és nem is tudok támadni, túlontúl erőtlennek érzem magam minden dimenzióban, és Dr. Aisling által arra is rá kellett jönnöm, hogy a dacos dühöngésből nem mindenki érzékeli, hogy nem kívánatos személy számomra. De nem is tudnék megnevezni senkit sem apán kívül, akit szívesen látnék most ebben a szobában.
Az őrnagy látogatása óta te vagy az első, aki ismerte Connort. Azt nem tudom, hogy mennyire, mert saját barátaink és ismerőseink is voltak, én például nem is emlékszem az évfolyamunk minden tagjára, talán a felére.
- Velem – bólintok, és a dögcédulát bámulva tovább simogatom, hallom a hangod, de nehezemre esik beengedni. Hagylak gondolkodni, bár kicsit tartoka ttól, hogy fogok reagálni a szavaidra, ha kimondod, ami nekem nem sikerül. – Láttam – sóhajtok, és összeráncolom a szemöldököm, miközben próbálom felidézni, hogy tényleg láttam-e őt, mert az emlékeim még mindig zavarosak, talán részben hamisak is, nem tudom, mi tartozik az agyam kreálta, gyógyulást segítő illúziói közé, és mi valóságos múlt. – Senki sem úszta meg – feleslegesnek érzem hozzátenni, hogy rajtam kívül, felesleges újra és újra tudatosítanom magamban, hogy ez mind rohadtul igazságtalan. Leteszem a dögcédulát az éjjeliszekrényre, és hátradőlök a párnákra.
- Barátok vagyunk…voltunk. Az akadémia óta. Három éve együtt mentünk Kabulba, azóta nem váltunk szét. Mostanáig – ismét sóhajtok, miközben rád nézek, nem tudom kiolvasni az arcodból a gondolataidat vagy érzéseidet, idegennek tűnsz, de ugyanilyen idegennek tűnik mindenkinek az arca, a hangja, és közben mindenkiben ismerőset látok. Valami ilyesmi lehet az őrület, pedig még nem érzem magam annak, csak hason csúszva, homlokkal előre száguldok lefele a lejtőjén, mintha semmi sem állhatna az utamba. – Veled mi történt azóta? – és ez csakis azért érdekel, mert addig is összpontosíthatok bármi másra magamon kívül.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Falcon & Bishop | Mount Sinai Hospital
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Say something! - Falcon & Ryan
» Abbey Mount School
» Kate Bishop
» Lane & Bishop
» Preston & Bishop

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: