New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:38-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 21:33-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 21:30-kor
Alexa S. Gray
tollából
Ma 21:28-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 21:16-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:14-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 20:54-kor
Charles Holmes
tollából
Ma 20:46-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 20:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Filo & Cara - long time no see
TémanyitásFilo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyCsüt. 2 Ápr. - 14:09


Please work your magic on me

Tegnapelőtt végre hazajöhettem, már el is kapott egy adag paparazzi, ahogy a családdal elhagyom a repteret. Nagyon örültem neki. Mióta kipattant, hogy a záró koncertet mentőn hagytam el, nagyon érdeklődnek irántam, jobban, mint előtte. Úgy tűnik, nem egy rossz marketing fogás, bár őszintén, inkább kihagytam volna. És adja ég, hogy ennél több ne is derüljön ki. A banda kiadott egy közleményt, miszerint elkaptam valami fertőzést, az vert le végül a lábamról, hiszen a sok koncertezés miatt alapból legyengült az immunrendszerem, de nemsoká jobb leszek, mint új koromban, és elkezdjük felvenni a következő lemezt. Nos, ez utóbbit jó tudni, én még ott tartottam, hogy a számokkal marhára el vagyunk maradva. Elvileg most jön egy hónap szünet, amikor dalokat kéne írnunk, hogy aztán beássuk magunk a stúdióba. Nem tudom. Most leginkább azon vagyok, hogy kicsit lerázzam a családot, mert kapásból vissza akartak költöztetni a gyerekkori szobámba, majd mikor nemet mondtam, valószínűleg eldöntötték, hogy váltott ügyeletet tartanak mellettem.
Szerencsére dolgozni nekik is kell, meg iskolába járni, Luna esetében, így néha van egy kis nyugtom, mikor nem kell úgy tennem, mintha minden oké lenne. Mert nem minden oké. Nem vagyok igazán jól, hiányzik... a pörgés. A koncertekről. Az az... állapot. Üresnek érzem a napjaimat, és úgy veszem ki, hogy a többiek sincsenek ezzel másképp. Néha iszom, csak hogy jobbnak tűnjön minden, amivel ugyanakkor nem igazán tűnik jobbnak semmi. Mégis iszom. Inkább, mint hogy felhívjam Pault, tud-e nekem szerezni valami... vidámabbat. Próbálkozom. A kórházban a fájdalomcsillapítókon könnyebb volt. Mindenesetre már tegnap felhívtam Filo-t, mikor tudna vállalni, és szerencsére ma délelőtt már be is tudott illeszteni a napjába. Szóval bevágtam reggelire vagy két Bloody Mary-t, az egészség nevében még a zellerszárat is elropogtattam, aztán fogtam egy taxit, és irány Queens. Annyira nincs közel, többen mondták már, hogy váltanom kéne egy manhattani szalonra, de én szeretem Filo-t, egyetemista korom óta ő vágja a hajam, mikor még csóró voltam, és tökéletes munkát végez, miért váltsak?
- Hahóóó! – nyitok be vigyorogva az üzletébe. – Csak én érzem úgy, hogy marha rég láttalak? – kérdezem, miközben megölelem, és adok neki két puszit, mert tényleg, vagy fél éve nem jártam erre. A hajamon látszik is, már vagy a hátam közepéig ér, és a formája sem a régi. De hé, épp ezért vagyok itt! – Úú, hoztam neked valamit! – jut eszembe, aztán nekiállok előszedni a táskámból a díszdobozt, amit egy párizsi koncertünk óta cipelek magammal. Már nem szó szerint, nem volt végig a válltáskámban, csak a csomagjaim között a szállodákban. Megjárt egyet s mást. Izgatott vagyok, mit fog hozzá szólni, én amint megláttam, rá gondoltam, szóval... megvettem. – Nem tudom, mennyire használhatóak, de színben passzol ide is, gondoltam ha más nem, kirakod a falra így dobozban, vagy valami... – magyarázkodom, mikor még ki sem bontotta. Egyébként egy készlet van benne, fodrászolló, vagy négyféle fésű, hajkefe, ecset letisztogatni a lehullott hajszálakat, meg festőecsetek, amilyeneket ő is használ, csak épp annyi különbséggel, hogy ezeknek gyönyörű, kézzel festett nyeleik vannak, amikre francia nevezetesség tájképeit festették. Elvileg a minőségük is jó, egy szalonban szúrtam ki, egy helyi művész készítette, és hát... Szóval szerintem szép.

credit •  Filo & Cara - long time no see 1735856013
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptySzomb. 4 Ápr. - 18:17

Cara & Filo
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Pszichológusnak érzem magam, miután nem csak az előttem ülők frizuráját hozom rendbe, hanem azok lelki szemetesévé is válok egyben, s a koponyájuk falaiba is belépek. Főként, amikor a kisasszonyok (és néha urak is) beengednek a fejükbe. A problémáik forrását feltárják és addig elemezgetik, amíg én konkrét képet nem kapok - és ezután várják a diagnózist tőlem. Óvatosan, udvariasan. Habár nagyon is nehéz ilyenkor megállni, hogy ne legyek túl erőteljesen megmondó.
A mostani vendégem két barátnőjét is elhozta magával, akiknek szintén kellett egy enyhe igazítás. Mivel egy helyen dolgoznak, azt is megtudtam, melyik munkatársuk kivel dugja össze, amije van. Nem az én dolgom, és ezek az információk tőlem nem mennek tovább. A hölgyek nevetésére nem mindig tudok jó pofát vágni, hiszen azzal, hogy mindannyian ilyen nyílt szexuális életet élnek a mindennapokban, igencsak rongyolják a saját párkapcsolatuk boldog esélyeit. Ezt azonban én nem dönthetem el helyettük, így csak csendben, szolidan próbálok rákérdezni, utalgatni. Hetero emberek...
Amikor elköszönnek, megkönnyebbülök. Kedvelem őket, de az életfelfogásunk nagyon is eltérő. Így felsepregetek, rendet teszek. Van kerek húsz percem Cara érkezéséig - s ezt ki is használom. Leülök és lehűtöm magam egy kávéval. A spotifyról nyomom a 'chill'elő mappám és mély levegőkkel tágítom tovább a kissé megterhelt/leterhelt lelkem. Szeretem az ő problémáikat, így nem kell az enyémekkel foglalkoznom.
- Hé! - kiszélesedő mosollyal figyelem, ahogy belép az üzletbe. A bögre a mosogatóba landol, én pedig megtörölgetem kezeim, mielőtt felé haladnék. - Hát nem tegnap volt, szia-szia! - fogadom el az ölelését, ahogy körvonalaink puhán egymáshoz koccannak. Átölelem, belebújok egy pillanatra az aurájába és őt is beengedem az enyémbe. Behunyt szemekkel simogatom meg a hátát, ahogy elválunk, majd kérdőn felugornak szemöldökeim. - A loboncodon kívül? - lágyan tenyeremmel felfelé dobok egy-két tincsét, majd kuncogok magamban, ahogy nézem. Kíváncsian fürkészem a dobozt, egészen megilletődöm tőle. - Ó, hűha! Mi ez? - kérdezem, ahogy gyűrűkbe bújtatott ujjaim közé fogom a dobozkát és bontogatni kezdem. Kérdőn nézek fel róla, majd vissza rá, ahogy kitárul elém a látvány. Ahogy feltárul elém a látvány, ajkaim elnyílnak és még kissé vállaim is megzuhannak. Egészen meghatódom tőle! - Hűha! Ejjha, nem is tudom, hogy... hű. - nézem meg, ujjbegyeimmel végig cirógatva az eszközökön, azok festői nyeleken. Lágy mosollyal nézek fel Carára. - Ez nagyon kedves tőled, de igazán nem kellett volna! - kiszélesedik mosolyom, ahogy a dobozt lepakolom a szekrényre. Visszalépek hozzá, és ha engedi, ismét átölelem. Valamivel szorosabban, mint az imént. - Édes vagy! Köszönöm szépen, gyönyörűek! - cirógatom meg kissé, majd elhúzódom, hogy teret engedjek neki.
- Ezért jár a megszokott kedvezmény. - nyelvet öltök rá finom mosoly mellett, majd kíváncsian oldalra döntöm a fejem, ahogy hellyel kínálom. - A szokásos lesz? - kérdezem, és ha helyet foglal, kötöm is fel neki a vászonom. - Hogy vagy? Aggódtam ám érted! - mondom, s ha kell hajmosással kezdünk. Ha nem szükséges, belefogok az igazításba.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyKedd 7 Ápr. - 0:55


Please work your magic on me

Jól esik megölelni, hiányzott. Tudom, hogy nincs mindenki ilyen kapcsolatban a fodrászaival, de mikor itthon vagyok, én négy vagy hathetente járok hozzá, hosszú évek óta, néha igazából csak azért, hogy lássam végre, mert amúgy a hajam nem egy problémás valami. Volt idő, mikor próbálgattam, itt felnyírtuk, ott felnyírtuk, kék csík, piros csík, sárga, de az utóbbi két évben csak úgy nő, már ledobott mindenféle festéket, Filo pár centis havi vágásainak hála, és egészen szeretem. Szerettem. Most valami újra vágyom. Ezért is jöttem szinte ide először, mióta itthon vagyok, még a srácokkal sem találkoztam. – Hát igazán, nem engedhettem senkit csak úgy a közelébe, a loboncom a te loboncod  – mondom viccelődve, mikor utal rá, hogy kissé elhanyagolt a hajam. Jogos, eléggé az. Nem igazán voltam az utóbbi hónapokban hajápolós állapotban, és nem is vagyok benne biztos, hogy ez a közeljövőben változni fog.
Szinte ugrálok izgalmamban, ahogy bontogatja a csomagot, és mikor látom rajta, hogy tetszik neki, engedek is a dolognak, tapsikolok is egy sort. Ez van, szerintem már megszokta. Visszaölelem, ahogy megölel, kicsit meg is ringatom, csak úgy. – Tudom, hogy nem kellett volna, azért hoztam, mert megláttam, és rád gondoltam, szerettem volna, ha megkapod. Szóval megkaptad  – mondom egyszerűen, mikor azt állítja, hogy nem kellett volna. Persze, hogy nem kellett volna. Alapjáraton nem hozok neki mindig ajándékot, ha járok valamerre, nem olyan napi a viszonyunk, hogy egyáltalán mindig tudja, ha járok valamerre. De ha látok valamit, aminek úgy gondolom, hogy örülne, akkor igenis megszerzem és elhozom. Csak hogy örüljön. Arra, hogy jár a megszokott kedvezmény, csak nevetve forgatom a szemem, mert... igen, pont ilyenekért járok ide. Nem azért, mert kedvezményt kapok, egyáltalán nem. Hanem azért, mert törődik velem. Nem csak egy időpont vagyok a határidőnaplójában, én legalábbis így érzem.
Boldogan pattanok bele a székbe, aztán mielőtt még rám adná a hogyishívjákot, forgok vagy kettőt, csak meg csak. – Nem, egyáltalán ne ma szokásost szeretném. Hanem államig érő hajat. Feketét  – mondom lelkesen, mert most épp fekete-haj kedvem van. Oké, elég mélybarna az enyém is, de én most olyan igazi feketét szeretnék, aminek szinte kék a fénye, és elnyeli a napot is. – Aggódtál? Miért?  – nézek rá felvont szemöldökkel, a tükrön keresztül. Remélem nem a hülye kórház miatt... Reménykedtem benne, hogy azért nem olvassa azokat a szemeteket mindenki. Látom a fején, hogy de, szóval vállat vonok, és előadom a szokásos sztorit: - Őszintén, jobban felfújja a média, mint amekkora valójában volt. Rohadt fárasztó ennyi ideig az úton, és a végére szó szerint feladta a szervezetem. Végignyomtam egy koncertet lázasan, és megkaptam érte a jutalmam... Nem tudom, benned volt-e már katéter, de... hú...  - fintorgok átéléssel. Nem fájt, nem igazán, már azt leszámítva, mikor kihúzták, de maga az az érzés ott benn... Brr. Traumatikus volt.

credit •  Filo & Cara - long time no see 1735856013
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyPént. 24 Ápr. - 20:41

Cara & Filo
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Nem jár hozzám sok híresség. Sőt. De Cara soha nem is számított elsősorban hírességnek. Jobb szeretek barátként tekinteni rá, egy népszerű barátként. Az ölelésemben bele préselek minden olyan érzelmet, amihez túl érzéketlen némának ítélem és érzem magam. Örülök annak, hogy visszatérő vendégem, és hogy nem bízza másra magát. Ez nem csak remek barátjelvény, kitűnő szakmai jelzővel is bír.
- Megtisztelsz! - enyhén még meg is döntöm fejem közben. Tényleg úgy érzem, hogy sokat jelent, hogy nekem adta a hajkoronáját. Szeretek vele bíbelődni, kellemes a fogása és még akkor is könnyű eset, ha hónapok óta nem piszkálták.
Nagyon jól esik, amikor nem csak a hivatást látják meg bennem, hanem az embert is az olló mögött. Sokaknak semmi mást jelent, másoknak meg még annyit se. Általában lélekszemetesnek nevezném szakma társaimat és magam is, de ahogy átnyújtja a kis apróságot - újra és még egyszer emlékeztet rá, hogy neki a barátja is vagyok. Nem. Nem várok mindenkitől ajándékot, de amikor gondolnak ránk, az jól esik. Mindenkinek, nekem is.
- Nagy becsben tartom majd, gyönyörűek! - felelem kedves hangszínbe burkoltan, majd elteszem egy biztonságosnak tűnő polc tetejére. Onnan pedig visszafordulok hozzá.
Elégedett mosollyal követi pillantásom, ahogy beül a székbe. Hagyom, hogy pördüljön, amennyit csak szeretne, én pedig közben szedelőzködöm előtte az asztalnál. Kíváncsian kapom felé a tekintetem, mikor újításokat kér. Meglepett, de büszke görbére fordul ajkaim vonala, bólogatok serényen neki. - Ahogy kéri a kisasszony. Akkor először vágok, aztán festek, és végül mosakszunk... - közlöm, és már fel is kötöm rá a varázsköpenyem.
A visszakérdezéseitől libabőrösek lesznek a karjaim, és megesküdnék rá, hogy fel fog állni és elviharzik a szalonból. Ennek ellenére - talán, mert láthatja rajtam, hogy tényleg csak az aggodalom beszél belőlem - válasszal szolgál. Megértőn, és aggodalmasan bólogatok hallva a történetet. - Nagyon sajnálom! El sem tudom képzelni, hogy min mentél keresztül. Mekkora felelősség volt rajtad, és mekkora figyelem... - megérintem a vállát együtt érzően, ha a tükörbe pillant, láthatja, hogy kedvesen mosolygok rá vissza. - Örülök, hogy jól vagy, hogy jobban vagy. - nem tudhatom, hogy jól van-e, ezért javítok a kijelentésemen. Aztán megkezdem a kifésülést, és hozom a zsebembe az ollót, és a méretben különböző fésűimet. - Szóval, hogy-hogy fekete? Vadulunk? - kérdem kíváncsian, széles mosollyal ajkaimon.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyCsüt. 30 Ápr. - 1:00

Please work your magic on me

- Aww ne csináld, még a végén megríkatsz! – csóválom meg rá a mutatóujjam viccelődve, mintha tényleg valami rosszat tett volna. Egyébként meg tudna. Fogalmam sincs, mi van velem, de minden hülyeségen bőgök az utóbbi napokban, szörnyű. Ha van bennem egy kis alkohol, akkor valahogy könnyebb, nem is kell sok, csak... egy kis melegség. Ezért volt reggelire jó a Bloody Mary, nem üt, de valahogy könnyebb tőle minden. Plusz a paradicsom egészséges, meg a zellerszár is, ugyebár. Mindenesetre Filo volt az első fodrászom, aki nem anya volt, és eszemben sincs járt utat a járatlanért elhagyni, pláne hogy imádom a csajt. Bulizni valószínűleg nem igazán tudnánk együtt, nem tűnik annak a pörgős személyiségnek, de mikor itthon vagyok, gyakrabban járok fodrászhoz, mint igazság szerint kéne, és ez leginkább a társasága miatt van. – Úúú, örülök, hogy tetszik – pattogok kicsit egyhelyben, amit a családtagjaim valószínűleg megtapsolnának, tekintve hogy pár napja még ki sem tudtam kelni az ágyból, ők meg azok az aggódós fajták. Szerencsére Filo nem tudja, így egyszerűen csak... remélem annak veszi, ami: az örömöm jele. És még csak nem is fájt! Határozottan ideje magam mögött tudni ezt az egész szart.
- Yaay izgaloom – tapsikolok és topogok egy sort, elhülyéskedve az egészen, mert végre történik valami, jó helyen vagyok, jó kezekben, és... kellett ez már. Aztán persze nyugton ülök a seggemen, míg felrakja a köpenyt, meg mikor majd ollóval vagdos az arcom közelében. Már amennyire én tudok nyugodtan ülni. Ami nem igazán jön be, de próbálkozom. Manapság már nem állok neki pörögni a székkel két tincs között, és szerintem ezért hálás. Nehezen ülök nyugton a fenekemen, na. Aztán persze a hülye sajtó által közvetített hülye kórházi tartózkodásomra terelődik a szó, amitől kicsit... kevésbé rezgek utána. Nem tudom. Lelohaszt a téma ezen a ponton. – Durva volt, mármint a turné, de amúgy meg nagyon állat, csak kurva fárasztó, ja. Néha gőzöm sem volt, éppen pont melyik városban vagyok épp, de ugyanakkor meg felvillanyozott minden koncert. Csak hát igen, a jelek szerint megvannak a fizikai határaim. De már jól vagyok – mosolygok rá őszintén a tükörből, mikor azt mondja, örül hogy jól vagyok. Neki elhiszem. Sokaktól csak üres frázis, de tőle szeretem azt hinni, hogy nem. – Valami olyasmi? Nem tudom. Igazából volt egy háttérmunkásunk Londonban ilyen hajjal, annyira jól tudta hordani, hogy ki akarom próbálni. Nem is emlékszem már, mikor volt utoljára olyan rövid a hajam, de amúgy sem árt egy kis felfrissülés – magyarázom, miért is a fekete, meg a rövid. Nem igazán vadulni akarok, mert vad vagyok egyébként is, sosem voltam az a bájos kislány, akinek anyu szeretne, mindig inkább a srácokkal haverkodtam és buliztam, szerintem igazán senki nem fog meglepődni a hajstílus váltásomon. Max aki tudja, hogy egyébként imádom a hajam. De majd imádni fogom röviden is, ennyi.

credit •  Filo & Cara - long time no see 1735856013
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyCsüt. 28 Május - 18:05

Cara & Filo
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Habár meglehetősen sok kuncsaftomnak nyújtok lélekápolást a fodrászkodás művészete mellett, gyakorlatilag mentális búvár is vagyok emellett. Hagyom, hogy feltárják szívük titkait, meghallgatom őket. Meglepődnél, mennyi titkot őriz az, aki a tincseiddel babrálgat eközben. A legvadabb eseteim közé tartozik a feleség, a férj és a szerető esete. Emellett jól tudom, mennyi introvertált személyiség is belép a küszöbömön, s mivel magam is az volnék, vagy legalábbis valami azonos állapotban érző lény - jól tudom, melyik kulcslyukba, miféle kulcs illik. Kitapasztaltam már.
Az ritkán fordul elő, hogy nem csak lelki szemetesként, szívtámaszként gondolnak rám, hanem esetleg ember számba vesznek és leválik kezeimtől az olló és a fésű. Így, hogy Cara meglepetéssel tér be hozzám, megsimogatja bíbor ketyegőmet. Le se tagadhatnám, mennyire jól esik a törődése.
Ahogy helyet foglal, megkezdődnek az előkészületek, én pedig a teljesség igényével érintem. Odafigyeléssel, és törődéssel - ahogy mindig. Kíváncsian érdeklődöm hogyléte felől, nem akarnám átlépni a határokat közöttünk. Csak annyit, és úgy oszt meg velem, amennyire szeretne, de azzal, hogy rákérdek, csak azt éreztetném vele, hogy fontos nekem. És tudni szeretném, hogyan érzi magát, mit él át.
- Annak örülök, hogy ha jól vagy. Csak ez számít. - a tükör túloldaláról, széles mosoly vetül arcomra. Aztán tekintetem lezuhan, és a munkámra koncentrálók. Innentől a beszéd és a tevékenység ketté válik. Megoszlik a figyelmem, de semmi esetre sem engedek egyikből, vagy a másikból. Kivéve, ha elcsendesül a társalgás közöttünk és azt veszem észre, hogy pihenne inkább. Akkor természetesen, csendben hagyom lazítani a székben a későbbiek folyamán.
- Igen, a hajadnak is jót fog tenni. - helyeslőn egyetértek vele. Eközben a rádióban kellemes melódia kezdi el betölteni a teret körülöttünk. Én pedig teljes odafigyeléssel adom bele magam a következő órába, hogy meghozzam a kívánt eredményt Cara számára.
Több kérdéssel nem támadom le, hacsak ő nem nyit egy új témát, úgy csendesen lefoglalom magam a sötét tincsek megalkotásával. Ha beszélgetne, természetesen nem habozom válaszolni neki. Bárhogy is szeretné, alkalmazkodom, beleidomulok az igényeibe.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyKedd 9 Jún. - 2:32

Please work your magic on me

Nem tudom, hogy miért, mikor azt mondja, hogy csak az számít, hogy jól legyek, neki el akarom mondani, hogy annyira nem is vagyok jól. Talán a változatosság kedvéért. Mióta bekerültem a kórházba, nem győzöm hajtogatni, hogy jól vagyok. Fűnek-fának. És fizikailag nagyjából már tényleg jól vagyok, nincs semmi komolyabb bajom, de egyébként... minden fura. – Jó, hát talán kicsit túloztam. Fizikailag jól vagyok. Itthon meg még nem találom a helyem, és full nyugtalannak érzem magam folyamatosan... Oké, sosem voltam az a fajta, aki nyugisan a seggén ül, de most kifejezetten szaladnék folyton. Remélem, hogy ez csak valami turné utáni lecsengési időszak, vagy valami... – lamentálok el a dolog felett, ahogy Filo helyett magamat figyelem a tükörben. Nem bánom, hogy idefelé nem tapadtak rám paparazzik, nem vagyok a legjobb formámban. Anya nagyon próbál felhizlalni, de tartok tőle, hogy a mostani napirendem nem igazán kedvez ennek a törekvésének. Pláne hogy mikor nem a szemei előtt vagyok, többet iszom, mint eszem. Látszik. Én legalábbis látom. Maggie szerint csak többet kéne sminkelnem, amit lehet meg kéne fogadnom, legalább a szemem alatti táskák eltüntetése végett. Egy darabig ezen gondolkodom, meg azon, hogy talán visszavehetnék az alkoholfogyasztásomból is, meg néha tölthetnék otthon is egy-egy estét, nem kell minden éjszaka szétcsapnom magam, de... csak depresszióssá tesz ez a gondolatmenet, szóval inkább kirázom belőle magam. Szerencsére nem ténylegesen rázom meg magam, mert Filo épp a fülem környékén matat az ollóval. – Na és veled mi a helyzet? Mi lett azzal a csajjal, akivel annyit beszéltetek online? Mióta itt vagyok, rá sem néztél a mobilodra, akkoriban meg szinte tikkeltél, hogy megint a kezedbe vehesd. Sikerült végre találkozni személyesen? – érdeklődök. Mert hogy én arra biztattam. Szép és jó egy mély online barátság, de a személyes találkozó minél előbb fontos. Elmélyíti, vagy megtöri a barátságot, de ha személyesen valaki nem szimpatikus, akkor a végtelenségig lehet online beszélni, két év múlva sem lesz az. Néha csak nagy levegőt kell venni, és fejest ugrani. Különben csak... feleslegesen belefektetett energia, és sok-sok fájdalom utólag. Én legalábbis így gondolom, bár tény, hogy nem sok online barátot tudhatok magaménak. Mindig is hamar élő kapcsolatra tereltem az ilyeneket, kinek van kedve annyit pötyögni, mikor beülhetünk egy sörre valami bárba is?

credit •  Filo & Cara - long time no see 1735856013
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyPént. 26 Jún. - 16:50

Cara & Filo
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Nem akarom tovább faggatni, úgy hiszem, hogy ha lesz még valami, amit megosztana velem, előbb-utóbb kikívánkozik majd belőle. És végül igazam is lesz. Amint bele kezdek a hajának igazításába, megszólal. Épp csak felkapom a pillantásom rá, de nem kerüli el a figyelmemet, hogy nem kifejezetten hozzám beszél, inkább a tükörképét figyeli. Lágy mosoly villan arcomon, majd bólogatni kezdek.
- Nem teljesen tudom megérteni, hogy mit érezhetsz. De talán szükséged lenne egy helyre, ami csak a tiéd. Csak és kizárólag a tiéd. Hogy oda bevackolhasd magad, megpihenhess ilyenkor és ne érhessen el senki. Vagy próbáltad már? - kíváncsiskodom csendesen. A hajába merülök, lefoglalja kezeimet, hogy a tökéletességre törekedjek. Közben a gondolataim a szavaiba merülnek, figyelek rá. Elég régóta űzöm a szakmámat ahhoz, hogy menjen.
Bármi is történik vele, történt vele, ami nem tartozik senkire csak a legközelebbi szeretteire, úgy érzem, hogy megviseli, és időt kíván magának, hogy kipihenhesse. Részletek nélkül persze csak a sötétben tapogatózom egyelőre.
Aztán amikor rám kérdez, csak megcsóválom a fejem lágy mosollyal az arcomon. - Köszönöm a kérdést, én jól vagyok. Sokat melózok mostanában, mint láthatod is. - villantok a tükörképére egy kedveskedő mosolyt, majd amikor Christinere kérdez, csak lágyuló vonásokkal rázom meg a fejem. - Nem beszélünk már. Egy jó ideje igazából. - vállat rántok, mintha nem számítana, pedig nagyon is sokat jelentett/jelent nekem. A szívem nála hever, de nem tudtam vele mit kezdeni. Most sem igazán. Nem nekem való a társaskapcsolat.
- Egyedül fogok meghalni, majd meglátod. Én leszek a macsekos néni, akire majd csak évekkel később találnak rá... - persze csak viccnek szánom, de a való igazság az, hogy látok rá valóság alapot. Nem igazán tudok megnyílni, nem igazán tudtam szeretni senkit, soha. Christine volt az első, de elcsesztem. Azóta pedig nem próbálkoztam, igazság szerint akkor sem igazán. Hiába, nem vagyunk egyformák.
- Nem való nekem az ilyesmi. - fűzöm még hozzá, mint már annyiszor, amikor erre rákérdeznek nálam. Őszintén így érzem és gondolom. Nem mindnyájunknak adatik meg, hogy rátaláljon arra a nagy betűs szerelemre. Én dajka mesének gondolom. Mondhat bárki, bármit. Ha majd egyszer átélem anélkül, hogy viszonzatlan lenne, vagy valódi, akkor majd elhiszem és hiszek benne.
- Nem mintha olyan könnyű lenne ebben a mai világban bárkibe beleszeretni... - mondom ki, amit gondolok, lazán vállat rántva.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyHétf. 20 Júl. - 2:44

Please work your magic on me

Mi sem mutatja jobban, Filo mennyire nem tudja, mennyi pénzt is keresünk mi a koncertezéssel, a lemezeladásokkal, az egyéb jogdíjakkal, hogy azt hiszi, nincs saját kis zugom. Egy egész rohadt nagy lakásom van, még az első turnénk után befolyt összegből vettem. Horror ára volt, mert Manhattan, meg olyan környék, alul porta, meg ilyenek, szóval utána kapásból le is voltam égve egy dararabig, de pár gig, és megint talpon voltam. Megérte. Imádom a lakásom. – Van lakásom, ha akarom, nem jön be senki – vigyorgok rá a tükörképemen keresztül. – De épp ez a probléma, nem bírok benne megmaradni egyedül. Nem tudom, hogy magyarázzam... Ha csak úgy vagyok, nem csinálok semmit, nincs ott senki, akkor van egy ilyen... fehér zaj a fejemben. Tudod, mikor a tévében nincs adás, és megy a fekete-fehér hangyaháború. Egyszerre monoton és zaklatott. Néma, de mégis olyan hangos... Nem tudom, ennek mennyire van értelme, de úgy érzem magam, mikor nem történik semmi körülöttem. Úgy érzem, el kell kapcsolnom. Tikkelek, hogy véget érjen – próbálkozom az érzéseim szavakba öntésével, de nem tudom, mennyire sikerül. Lehet, hogy most fog magában őrültnek titulálni. Lehet, hogy igaza van.
Magasba szalad a szemöldököm, ahogy azt mondja, már nem beszélnek a csajjal, mert... akkoriban tényleg nagyon NAGYON egymásra voltak kattanva. – Hogy-hogy? Mi történt? – kérdezek rá, mert ha nem teszem, nem is fogom megtudni. Pedig érdekel, mert hiába találkozunk ritkán, törődök Filóval. Nem tudom, hogy mennyire normális, hogy valaki, akit egyébként ritkán látok, nem is igazán beszélünk még írásban sem, holott tudnánk, mégis ennyire érdekel, hogy mi van vele, de így van. Valahogy tipikusan az a fajta ember, akivel ugyanúgy megtaláljuk a hangot hetek, hónapok után, mintha tegnap beszéltünk volna. Nem rohanok hozzá a lelki bajaimmal, ő sem hozzám, de mikor együtt vagyunk, valahogy úgy érzem, mindenről tudunk beszélni.
A tükörből lesem az arckifejezését, ahogy arról beszél, macskás néni lesz, és próbálom kitalálni, mit lehet erre mondani. Mert nevethetnék rajta, el lehetne ütni ezt ezzel a viccel, de... érzem rajta, hogy nem igazán viccnek gondolja. Ami pedig már baj. – Nem hiszem, hogy így lenne... Van egyáltalán macskád? – kérdezem, kicsit viccelődve, de aztán kicsit elkomolyodva hozzáteszem: - Egyébként tényleg nem hiszem, hogy ilyesmi várna rád. Lehet, hogy még csak nem vagy kész valami komolyabbra, de a megfelelő emberrel majd úgyis menni fog. Én legalábbis nagyon szeretném ezt hinni, mindkettőnk érdekében – mosolygok rá kedvesen. Nem és nem gondolok Joelre. Fenébe, mégis. – Fogalmam sincs... Definiáld a szerelmet. Néha nem tudom, mi is igazán az, mi pedig csak valami... előszele – integetek a kezeimmel, mint valami elszálló madárka.

credit •  Filo & Cara - long time no see 1735856013
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see EmptyHétf. 7 Szept. - 18:54

Cara & Filo
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




A feleletéből máris tudom mekkora baromságot mondtam az imént. Nemhiába, túlságosan civil és hétköznapi vagyok én a sztárok életéhez. Nem élek nagyban, a kicsire adok. Ez úgy egészen jól mutatna a síromon is feliratként szolgálva. Ahogy hallgatom aztán, Cara hogyan éli meg az egyedül eltöltött időt, semmi másra sem tudok gondolni, csakhogy nekem ez mennyire idegen. Tőlem éppen az állna távol, hogy valaki mindig mellettem legyen, s ölnék azért a bizonyos "fehér zajért". Így hát megérteni nem tudom őt, de bólogatásom és arcjátékom mégis ezt sugallja, miközben empátiára törekszem.
- Ha őszinte lehetek veled, nem tudom elképzelni sem, hogy milyen lehet neked. Szürke vagyok én a te szívárványodban. - ha már tanácsot nem tudok adni, legalább hazudni ne hazudjam, hogy átérzem, vagy megértem. Talán pályát tévesztettem, vagy nem vagyok elég képzett. Néha tényleg azt gondolom, hogy fodrászként nem ártana mellékállású pszichológussá is válnom. Meglehet, hogy levetkőzném a gátlásokat, s az introvertált személyiségem is megnyílna, mint a magnóliák májusban...
A fejem kezdem csóválni sután, lomhán, mintha mit se számítana az, hogy többé már nem beszélünk Christineel, pedig nagyon is fontos nekem. Igazi mérföldkő az életem, olyan, akit képtelenség elfelejteni, s hiába tudod jól, hogy nincs ez így rendben, akkor is újra és újra visszatérsz hozzá, mert nincs még egy olyan, mint ő. Ismerős, igaz? - Berezeltem, ahogy az várható volt. Jött az alkalom, hogy szemtől szemben... én pedig fogtam magam és elbújtam. És elszúrtam, tudom, hogy elszúrtam, de talán így volt megírva abban a bizonyos nagy könyvben. És csak sírok utána, mert tudom, hogy fontos volt, de nem csinálok semmit. Van, akinek nem való ez a szerelem-téma. - vállat ejtek szelíden. Így is gondolom. Nem tartozom bele ebbe a 'Fogjukegymáskezétörökkéésmégegynapig' tömegbe. Kiestem a kosárból, de el is fogadtam. Jó nekem így.
Jól esik, hogy őszintén megnyílik nekem, én is rajta vagyok, hogy így tegyek. Ha nem is mutatom ki minden nap minden percében, még fontos a barátsága. Tulajdonképpen nagyon is sokat számít.
- Nincs, nincs. Az új lakótársamnak még nem mertem feldobni, tudod, most vagyunk ebben az ismerkedős fázisban. - teszem hozzá a kifogásom a macskára vonatkozóan. Nem tudom, hogy Ayda hogyan reagálna egy szőrös felhőre, ami megállás nélkül nyávog és kaparászik. Van annak sajátos szaga is, igaz? - Nagyon édes tőled, legyen úgy. - mosolygok rá a tükörbe fürkészve őt. Elég nehéz lenne letörnöm a reményeit és a lelkesedését irányomba, pedig meg tudnám tenni. Volna rá okom.
- Hmpff. - pacisan fújok megdagasztott ajkaim közül. - A jó hírem viszont, hogy nem sokára kész leszel! - jegyzem meg beletúrva a tincseibe. - Bár minden vendégemnek ilyen haja lenne... - búgom elcsodálva a zuhatagát. És egy kicsit témát is terelve ezáltal. Nem mintha a szívügyek ne lennének izgalmasak, mégsem akarom, hogy rossz szájízzel távozzon, mert körbetapostuk mindkettőnk ketyegőjét...



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Filo & Cara - long time no see
Filo & Cara - long time no see Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Filo & Cara - long time no see
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Long time since the last time - Levi & JJ
» Long time ago -- Scott / Natalie
» Long time no see?
» Long time no see ~ Casper & Mi Rae
» ~~~Long time no see~~~Kendra&Dom

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: