New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
TémanyitásDanny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... EmptyKedd Márc. 10 2020, 20:16
To Danny

Végre kingedtek abból a börtönből. Mert hát bármennyire is volt ott elméletileg jó dolgom, de azért két hónap mégis csak két hónap. Rengeteg, ha arról van szó, hogy azt az időt egy kórházban kell tölteni. Persze az ott dolgozók mind ngyon kedvesek voltak velem, és  család, meg a barátok is nagyon sokszor meglátogattak, de azért már nagyon vártam, hogy végre a saját pihe puha ágyikómban aludhassak. Amint megkaptam a zárójelentést, már száguldottam is kifele  kórházból. Vagyis majdnem... Mert azért az ajtóig még kéytelen voltam a kerekesszékben ücsörögni, és csak azon túljutva cseréltem le a kerekeket a mankóra. Mert bármennyire is voltak hasznosak a gyógytornák - amikre egyébként még vissza kell járnom - még mindig nem vagyok képes huzamosabb ideig állni, vagy épp sétálni. De idővel majdcsak belejövök ebbe is, nem?
Tehát a lényeg, hogy már épp úton vagunk hza, én pedig csak az ablako keresztül bámulom a mellettünk elhaladó tömeget. A többi autóst, és a gyalogosokat, meg a bicikliseket, akik elsuhannak mellettünk. Vagyis inkább mi mellettük, de ez már részletkérdés... Egészen addig, míg el nem érünk addig a bizonyos kereszteződésig. Rémálmaim gyalogátklőjéhez, ahol mindaz történt, amire még mindig nem emlékszem. Itt azonnal kapok is apa keze után, és szó szerint ráparancsolok, hogy álljon meg. Nem is foglalkozok az értetlenkedésével, amint leparkolt, már pattanok is ki a kocsiból. Nagyjából úgy nézhetek ki, mint egy reumás vénasszony. Gyakorlatilag pedig úgy is érzem magam. Hónom alá kapom a mankóimat is, és szép lassan közelebb vánszorgok ahhoz a kereszteződéshez.
Semmire nem emékszem abból a balesetből. De talán most, hogy itt vagyok, és látom is a helyet, talán most eszembe jut valami. Akári... Akár csak egy apró részlet is, ami egész biztos hogy ott lapul mélyen. Csupán csak a felszínre kéne hoznom.
Gyerünk Lucy... Nem lehet olyan nehéz emlékezni...

■ ■ Zene ■ ■Luv ya  Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... 1471401822  ■ ■credit

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... EmptyKedd Márc. 24 2020, 23:24
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... Tenor

Újra ezzel a személlyel hozott össze a sors, avagy a munka. Fontos kérdéseket teszek fel az idős hölgynek, aki mutogat, magyaráz, miközben én írkálok, figyelek. Nemrég jelentkezett, mint szemtanú, aki tökéletesen látott, és hallott mindent az esettel kapcsolatban. A legutóbbi gyilkossági ügy után ez egy könnyebbnek tűnt, mégsem olyan brutális az ügy, mintha a nő meghalt volna, akit a baleset ért. A másik ok, amiért nem hagytam másnak, mivel a fiatal felnőtt szintén kínai származású, így a kihallgatása könnyebb lesz a saját anyanyelvünkön. Eddig kétszer találkoztam vele, miután felébredt, illetve pár nappal később, ugyanis az első alkalommal nem tudott semmi informatívval szolgálni, legnagyobb bánatomra az utóbbi alkalommal sem.
Most, ha sikerrel járok, előrébb viheti a néni az ügyet, ha esetleg egy rendszámot megjegyzett, ha az autó színét, márkáját is, még jobb. Ahogy hallgatom a szavait, ez teljesen lehetetlen, abban a pillanatban pont nem volt rajta szemüveg, és távolra nem lát rendesen. Annyi információval szolgál, amit eddig is tudtunk, honnan hova indult Lucy Chong, az autó merről jött. Percekkel később útjára is engedem az idős hölgyet, ennél többet nem tudunk kisajtolni a helyzetből. Én is indulnék vissza az irodába, amikor egy autó áll meg a közelben, és egy ifjú nő száll ki belőle. Csak gondolni kellett rá, megjelent a balerina. Kérdő pillantást vetek rá, ő biztosan nem vett észre, nem köszön, nem int, hiszen az út túloldalán áll. Megvárom, míg a közlekedési lámpa pirosat mutat az autóknak, és az engedélyét megkapva indulok át a zebrán. Nem tervezem megijeszteni, de mégiscsak háttal áll nekem, így talán az lesz a vége. Kezemet a vállára teszem, miközben köszönök, ezzel hívom fel számára, hogy itt vagyok. Valószínűleg megfordul, ekkor újra a szemeibe nézhetek, ahogy azt a kórházban is tettem. Tekintetem kemény, de mégis megtalálható benne a lágyság, ahogy a mankóra tekintek. Nem érdemelte meg mindezt, jobban örültem volna, ha egy előadáson találkozom vele, mintsem abban a steril helységben.
- Esetleg azért jött, hogy eszébe jusson valami? – teszem fel újabb formában a már megszokott kérdést. Nem zárhatjuk le az ügyet, amíg nem kapjuk el azt a fickót, az nem vallana rám, azonban addig idegesítő személyként ugyanazt a kérdést fogom ismételgetni, amíg érdemleges válasz nem érkezik. Nem eresztem pillantását, szemeim az övéibe fúródnak. Másról mesélnek, mint a legtöbb ember szemei, az övében látszik a szenvedés, a fájdalom, amit más lehet, észre sem venne, én viszont szeretek elemezni. Most is ezt teszem, de előbb megállapítom, hogy a legtöbb kínai lánnyal ellentétben, ő nagyon szép.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... EmptyKedd Márc. 31 2020, 19:22
To Danny

Hiába kérdezik meg minden egyes nap, hogy ugyan már édes kislányom, mégis hogyan történt? Mert egyszerűen nem emlékszem. Arra még igen, hogy siettem, mert késésben voltam. És aztán csk a nagy bumm, és a sötétség. De az egyértelmű, hogy nem én voltam a hibás. Mármint annyiban igen, hogy kicsit körültekintőbben is közlekedhettem volna, és akkor valószínűleg észrevettem volna, hogy az a féleszű autós nem hajlandó megállni a piros lámpa ellenére. Nekem csak ennyi volt a hibám. Míg az a másik... Az tönkretette a karrierem, és az életem, és még csak meg se állt megnézni, hogy egyáltalán életben vagyok-e még. És csak annyit tudok, amennyit a hírekben, és az újságokban is közöltek. Semmi többet.
És valószínűleg nem is fog ennél több információ beugrani, hiába kédezi meg még ötezerszer az a nyomozó, hogy mire emlékszem. Ennek ellenére mégis megállítom apát, ahogy hazafele menet elhaladunk amellett a kereszteződés mellett, ahol az egész trtént. Mert lehet csak ismét látnom kell a helyet, és beugrik valami. Legalábbis a sorozatokba, és a filmekben ez így szokott működni. Igaz, ez itt nem valami kitalált mese. Ez a valóság, itt sosem úgy mennek a dolgok, ahogy azt az ember elképzeli.
- Önnek is szép estét, Nyomozó... - Naná , hogy megijedtem. Hisz olyan csendben osont a hátam mögé, hogy észre se lehetett venni. Persze ebből a másik csak annyit láthatott, hogy egy pllanatra összerezzentem, mielőtt még felé fordultam volna. A tekintetemben viszont ez nem látszik. Meg úgy ngyjából semmi sem, szinte teljesen üres, ahogy a férfira pillantok. De aztán a tekintetem ismét a kereszteződést pásztázza.
- Egyébként igen... De teljesen feleslegesen...
■ ■ Zene ■ ■Luv ya  Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... 1471401822  ■ ■credit

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... EmptyHétf. Ápr. 27 2020, 22:38
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... Tenor

Ha nem lenne jó a kommunikációs képességem, nem lennék nyomozó. Ebben a szakmában hatni kell az emberekre, van, akire erősebben, van, akire gyengébben, azonban elő kell hozni belőlük azt az énjüket, amitől dalolnak, mint a kismadár. A hölgynél elég udvariasnak lennem, amit tud, vagy éppen látott, azt mind megosztja velem, azonban a rendszámtábláról fogalma sincs. Itt belemegy a részletekbe, elkezdi mesélni, hogy már ennyi idősen nem jó a szeme, és örül, ha az orráig ellát szemüveg nélkül. Én végig türelmes vagyok vele, ez az egyik erényem, amit anyám dicsérni szokott. Elköszönés előtt utoljára visszautasítom a vacsorameghívást, amin a szingli lánya is részt vesz, majd elszomorítva hagyom útjára menni.
Én is indulnék hazafelé, mert mára nincs papírmunkám, ebből a kihallgatásból nem kerültek ki hasznos dolgok, azonban utolsó pillanatban egy ismert nőt veszek észre. Mögé lépve köszöntöm, és hangjában hallom az ijedtséget. Talán nem így kellett volna idesomfordálnom, holott nem akartam csöndes lenni, ez nekem az alapmozgásom.
- Elnézést kérek, amiért megijesztettem – bár fiatalabb nálam, és én elfogadnám a tegeződést is, mégsem tesszük, akármennyire is különös, magázódva beszélünk. Egyikőnk sem hozta fel ennek kínosságát, ezzel azt jelezte felém, hogy megfelel neki a helyzet. Jobban szemügyre vételezem az arcát, nem visel sok sminket meglátásom szerint, nem csúnyítva azzal bársonyos bőrét, mégis ad magára. Tekintetemet akkor veszem le róla, mikor a kereszteződést szemléli, én is arra pillantok szavait hallgatva. Sóhajtok egy mélyet, természetesen egy ilyen baleset után nem várhatok el tőle semmit sem, de sokkal egyszerűbb lenne a dolog.
- Nemsokára megkapjuk az itt lévő kamera felvételeit, onnantól könnyebben tudjuk azonosítani az elkövető rendszámát – adom meg a választ. Épp a papírmunka folyik a rendszerrel, hogy megnézhessük, azokat a képsorokat, ezzel elkapva a gázolót. Nem szeretek gazfickót futni hagyni, a kisasszony esetében sem fogom ezt tenni. Nem fair, és az igazságtalanság az egyik dolog, amit a legjobban utálok a világban.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... EmptyHétf. Május 18 2020, 13:52
To Danny
tumblr_ov8wde7FMi1tbvfmpo2_540.gif

Apa először meg sem akart állni. De ahogy elhaladtunk emellett a kereszteződés mellett, egyre jobban éreztem a késztetés ahhoz, hogy körülnézzek. Így apa is kénytelen volt megállni, és hagyni, hogy kimásszak nagy nehezen a kocsiból. Ez még mindig nagyon nehezen megy, és még mindig nem igazán tudtam hozzászokni a tényhez, hogy csupán csak mankókkal vagyok képes huzamosabb ideig talpon maradni. Bár ezt szerintem sosem lehet teljesen megszokni. De tudom, hogy ez nem fog örökké tartani, és egyszer végre elhagyhatom majd a mankókat is. És újra felállhatok a színpadra, és táncolhatok úgy, mint régen. Persze nem kergetem magam álmokba, tudom, hogy ez nem mostanában fog megtörténni. Talán még éveknek kell eltelnie, mire végre minden a normális kerékvágásban mehet tovább, de tudom, hogy egyszer annak az ideje is eljön.
De addig is, első lépésként ezt az egész ügyet kell lerendezni. Mert még mindig nem tudták elkapni azt az embert, aki felelős volt a balesetért, aki itt, ezen a helyen ütött el, gyakorlatilag derékbe törve a karrierem. De nem is tudom, hogy akarom-e tudni, ki volt az. Hogy akarom-e látni az arcát, a tekintetét, és az esetleges megbánást, és azt, ahogy megfizet a tetteiért. Már ha egyáltalán megbánta, amit tett. Mert ha megbánta volna, akkor egész biztos, hogy már jelentkezett volna a rendőrségen. De nem. Ehelyett ő még mindig bujkál, és éli tovább az életét, mintha mi sem történt volna. Talán már el is felejtette azt a balesetet hetekkel ezelőtt... Igaz, legszívesebben én is elfelejteném mindet, de ezek a mankók, és a műtét utáni hegek minden egyes nap emlékeztetnek arra hogy már semmi sem ugyanolyan, mint volt.
- Legközelebb viseljen valami cicanyakörvet, ami csilingel, és akkor nem ijeszt meg... - hangom ugyanolyan komoly, mint mindig is, mikor a nyomozóval beszélek, de most azért a szám sarkában mégis megbújik egy aprócska kis mosoly. Ahogy elképzelem a rendőrt a nyakában azzal a kis csilingelős vacakkal, akaratlanul is felkuncogok igaz, próbálom visszafogni magam, mert hát ez a helyzet mégsem olyan, ami túlságosan is sok okot adna a nevetésre, és a boldogságra.
- És ha az sem segít...? Ha még úgysem fogják megtalálni az elkövetőt...? Felesleges időpocsékolás csak az egész... - sóhajtok fel, ahogy a hajamba túrok, és Danny-re pillantok. Mert talán tényleg időpocsékolás az egész. Teljesen felesleges...
■ ■ Zene ■ ■Luv ya  Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... 1471401822  ■ ■credit

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Danny & Lucy ~ I wanna go back in the time...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» i don't wanna take your time [Dick&Jenn]
» the summer time will come back ♡ Lena & Kris
» Flor && Lucy
» Lucy & Kay
» Long time since the last time - Levi & JJ

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: