New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 76 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 70 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Nick & Tom
TémanyitásNick & Tom
Nick & Tom EmptyVas. Márc. 08 2020, 15:56

Nick and Tom
Leisure time




A város ezen része nőtt a szívemhez, Benji pedig ismerősként szaglászik minden egyes tűzcsapnál és hirdető oszlopnál. Ma már egyszer kifárasztottam egy kutyafuttatóban és a parkban is. Egy kedves, hatéves forma kislány szinte teljesen levakarhatatlanná vált, így megegyeztünk abban, hogy a hétvégi, nagy családi pikniknél is ott lesz majd Benji. Tervezek számára egy meglepi, erdei kirándulást is, embermentesen, legalábbis csak én leszek vele. Eddig nem nagyon mertem bevállalni, de mivel már egyre jobban vagyok, így ha gond lenne, hamar olyan helyre tudnék jutni, ahol kapok segítséget. Megalázónak tartom, még ha hozzá is szoktam, hogy ennyire gyenge vagyok.
Benji farokcsóváló érdeklődéssel néz rám az egyik pirosnál várakozva. Megsimogatom a fejét.
- Szomjas vagy? Nemsokára odaérünk a bolthoz, ott ihatsz, amennyi beléd fér.
Van nálam mindig egy fél literes mentes víz és egy akkora tálka, amiből tud inni Benji, de ezt most már kibírja szerintem.
Nick boltjára véletlenül bukkantam rá. Benji rántott vissza, lelkes szaglálódással az ajtónál, de az első alkalommal elrángattam onnan. Nem ihatok kávét, teából is csak gyümölcsteát ihatok. Néha azonban nagyon érzem a szükségét a kávénak és inkább iszok egy menteset, legalább az érzet meglegyen. A második ilyen megállásánál viszont már tudtam, hogy be kell menni. Aggódtam, hogy Benjivel esetleg nem mehetek be, hiába van rajta a kisegítő hám, ami szintén elég figyelem felkeltő, volt már, ahová nem engedtek be. Nem bántam, mentem máshová. Nem voltam troll, nem írtam fel az oldalukra, hogy de bezzeg. Ez a policy náluk, és csak miattam, nem fogják megváltoztatni. Sőt, feketelistára kerülök.
Ide viszont betérhettem és még Benjit is örömmel fogadták, ami kellemes meglepetés volt.
Előszeretettel vettem úticélnak, főleg, hogy valóban finom süteményeik vannak, cukormentesek is, mert az is tiltólistán van számomra, a legnagyobb bánatomra. Nem szeretem a műédesítőket, itt viszont találtam olyan süteményeket, amelyeket ehetek. Így az egyik kedvelt délutáni séták egyik végcéljává vált.
- Szép napot! - Nyitok be, Benji türelemmel megvárja, hogy becsukjam az ajtót, az orra viszont már lázasan jár, beölelve minden lehetséges illatot, szagot, érzetet.
A pultnál nézelődök, szokásom kipróbálni az újdonságokat, Benji is kap belőle, kivéve a nagyon csokisakat. Abból otthon is csak egy kis kockát kap, mert amint meghallja az alufólia csörgését, máris robog, és nagy kutyaszemekkel kunyizik. Megtanulta, hogy egy jár, többért hiába könyörög. Elég komoly szentbeszédet kaptam az állatorvostól, hogy mekkora veszély ez nekik. Én meg nem tudok ellenállni a könyörgésének, így egy köztes utat találtam és eddig működik.
- Van valami újdonság? - Korántsem azért kérdezem, mert ki akarom harcolni, hogy csak miattam, minden héten jöjjenek újdonságokkal. Mindig van kedvenc, így hoppon nem maradok.
- Egy tea lesz hozzá még, köszönöm.
S nem csak a kínálatért jövök ide. Kedvelem az itt dolgozókat, szerintem ilyennek kell lennie egy üzletben dolgozóknak. Tanulhatnék tőlük elhivatottságból, mert a húgom boltjában néha inkább hátra vonulok, amikor letámadnak a vevők az elképesztő kérdéseikkel. Fogalmam sincs, mi az a csengő, ami mostanában divat, meg tudok-e ajánlani olyan koponyás díszt, amivel lehet woodoozni. Ez a hely kész mennyország hozzá képest.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nick & Tom
Nick & Tom EmptyVas. Márc. 29 2020, 16:19


Tom & Nick

„Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra.” Így szól a közmondás, melyet illendő megfogadni jótanácskánt. Jobban mondva én magam vehettem volna egy kicsit komolyabban a dolgot és akkor most nem ülnék nyakig a süteményekben.
Oké, nem ülök, a lábaimmal biztonságosan állok a padlón, még. Viszont itt, az üzlet hátsó részében, ahol az igazi munka folyik, az édességek elkészítése, bizony süti van süti hátán. Az asztalon már alig van szabad hely hol kidíszíteni a következő adag muffint, holott azt pont még megkéne csinálni, mert a hét második felén esedékes, hogy a megrendelő a pénztárnál fog érdeklődni utánuk, ha nem teszi meg előtte mobilon. Ami kurva jó lenne, még csak egy (újabb) negatív értékelés hiányzik a honlapunkon, vagy a Facebook oldalunkon, netán esetleg az Instagram-on…
A levegőben közben kellemes süteményszag illata terjeng, melyet alapjáraton imádok, főleg, ha fahéj illatát is érezni, de így… Így csak arra tudok most gondolni, hogy mi mindent kell csinálni és milyen kevés hozzá az idő. Mintha valaki egy órával kénye kedve szerint előrébb tekerte volna, holott szerintem éppen az ellenkezőjét kellet volna tennie: eggyel vissza tekernie. Vagy rohadtul nem baszogatnia, elég probléma a különböző időzóna és még erre ez is!
Káromkodok egyet, mikor már a nem tudom hányadik krémcsepp csöppen rá a már amúgy is összepiszkolt kötényemre. Megpróbálom letörölni ezt is, de aztán inkább leveszem magamról az anyagot, félreteszem valahova, ahol nem zavar senkit és kimegyek az elülső részre, ahol a kassza és az asztalok vannak.
Nem zavar, hogy a barista kötény lekerült rólam, egy zöld inget és fekete nadrágot viselek egyenöltözetként ebben a tavaszi időszakban, ez is megteszi. Végtére is a saját magam főnöke vagyok.
– Ez egy szép nap, valóban! – mondom, meghallva, hogy valaki éppen az imént köszönt, miután a bejárati ajtó nyitódását-csukódását lehetett hallani. Hangomon érződik, hogy még kissé ingerült vagyok, no meg egy cseppnyi gúnyosság is. Attól függ kinek szép/jó ez a nap… Mondjuk az időjárás valóban ilyen, süt a nap.
A pultot takarítom egy törlőronggyal, mikor a következő vásárló lép oda, hogy rendeljen. Felnézve egy ismerős arcot pillantok meg, a férfi már párszor járt nálunk, emlékszek az arcára és a kutyájára, kire szintén rá szegezem a tekintetemet mielőtt újra az ember vevőmhöz fordulnék.
– Mindig van valami újdonságunk – felelek a kérdésére, sóhajtva egyet. Hát eddig ez nem esett le? De kedves, segítőkész üzlet tulaj vagyok és bátorkodom is egyből kisegíteni őt. A süteményespulthoz lépve kezemmel az újdonságokat tartó sorokra mutatok. – Ezek itt a szezonális újdonságaink. A kollekció neve amúgy a „Tavasz illatának falatjai”. Totál metaforikus. Van itt „A kobold aranya”, például, ez a fehér-zöld-arany színű cupcake, olyan mintha kis üstben lenne zöld massza, arany csillámporral beszórva… De van itt akkor „A húsvéti nyuszi reggelije” ez a fehér-répasárga színű tortaszelet, tetején tejszínhabbal és egy mini répa marcipánnal… de van itt „Húsvéti tojás”, ami hasonlít egy nagyobb tojásra, csak belül piskóta és krém és meglepetés… – sorolom el pár termék nevét, röviden szót ejtve arról is, hogy melyik mégis milyen.
– Ó, ezekből persze van cukormentes verzió is – jut eszembe elmondani ezt az információt, emlékezvén, hogy adtam már el neki olyan süteményt. – Melyik legyen? – teszem fel a nagy kérdést, azért mégis csak meghagyva neki a választás lehetőségét. Hogy ha szeretne választani, ha nem, akkor az egyik újdonságot kapja az általam felsoroltak közül.
A süti kiválasztás után a tea elkészítéséhez fogok hozzá. – Milyen ízűt? Gyümölcs íz jó lesz? Na és azon belül? Valami új tea ízt is ki akarsz próbálni vagy abból a szokásos? – kérdezek rá a választott italra is a készítés közben. – Valamint elvitel lesz, vagy itt kívánod elfogyasztani? – ez egy újabb fontos kérdés, melyet nem árt feltenni. Még ha tudom, hogy a kutyával helyet szokott foglalni az egyik asztalnál. Végtére is állatbarát üzlet vagyunk, ide nyugodtan betérhet bárki bármilyen állattal. Csak ne legyen veszélyes. Takarítani meg ők takarítanak utánuk, főleg, ha rumlit csapnak, vagy fizetnek pluszban míg én takarítok… De ez most nem lényeges.
– Készpénzzel vagy kártyával kínod kifizetni? – mondom el az utolsó, szintén fontos, ha nem a legfontosabb kérdést, beütve a rendelt termékek árát a kasszába, majd a kiírt összeget kijelző kis képernyőt feléje fordítom, hogy eltudja olvasni és az alapján döntsön.


Szószám: 675 Megjegyzés: Nick & Tom 4146035580
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nick & Tom
Nick & Tom EmptySzomb. Ápr. 04 2020, 19:00

Nick and Tom
Leisure time




Ahogy belépek, érzékelem a feszültséget. Azt hittem, az ilyenek mindenki számára nyilvánvalóak, aztán rájöttem, hogy nem. Megsimítom Benji fejét, aki rám néz. Most már tudom, miért ment tovább. De ha már bent vagyok...
- Elnézést? - Megállok az ajtóban, a fogadásra. Nem ilyen szokott lenni a hangulat.
A következő válasz is érdekes lesz. Biztosan rossz napja van.
- Igen, azt tudom, gondoltam kedves leszek, hátha kedvesebbé teszem a napját. Úgy tűnik, csak még jobban elrontottam. Ezt sajnálom. Nem akartam megbántani - mosolygok rá. Nem az én dolgom, hogy jókedvű legyen. De attól még fejbevágott az, ahogy most fogad ez a hely.
- A húsvéti tojás jó lesz, köszönöm. Igen, cukormenteset kérek - hopp, majdnem elfelejtettem, annyira elvonta a figyelmemet valami egészen más!
- Gyümölcsteát kérek, köszönöm - mosolygok rá továbbra is. - Erdei gyümölcs, a szokásos.
A következő kérdésnél megtorpanok, aztán inkább kimondom a döntésemet.
- Ez most elvitelre lesz, köszönöm.
Előveszem a tárcámat, s a kártyámat.
- Kártyás - tartom fel, majd a készülékhez a lapkát.
Türelmesen megvárom, míg becsomagolja, elvitelre, s úgy döntök, nem szórakoztatom mondanivalóimmal, békén hagyom.
- Nagyon köszönöm! További kellemes napot! - Mosolygok rá, majd távozóra veszem.
Vágyom a kinti zajra, a megkönnyebbüléssel együtt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nick & Tom
Nick & Tom Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Nick & Tom
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» fly with me || nick & val
» Nick & Pola
» Nick & Nelson
» at the end of the day | nick & armand
» Céline & Nick

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: