New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 81 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Ma 20:07-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 20:04-kor
Harriett L. Chauvet
tollából
Ma 19:48-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 19:29-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 19:28-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 19:28-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 19:27-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 19:22-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

z.a.c
Témanyitász.a.c
z.a.c EmptyPént. 17 Jan. - 18:03
Zilpha Abigail Cornish

Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
Zilpha Abigail Cornish
Becenevek:
Zillie
Születési hely, idő:
New York; 1990.09.13
Kor:
Huszonkilenc
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Eljegyzett (hivatalosan házas, egyébként bonyolult az ügy)
Csoport:
Művészet
Egyetem:
NYU ; Digitális kommunikáció és média/multimédia szak
Munkabeosztás:
Kezdő hírszerkesztő
Munkahely:
FOX tévétársaság
Hobbi:
Festés, festés, festés, ez az egyetlen, ami kikapcsol
Play by:
Logan Browning

Jellem

5 dolog, amivel az őrületbe lehet kergetni:
• ha a mosogatógép helyett, a mosdótálcába helyezed a piszkos tányért
• ha küszöbünk átlépte után, még eszedbe se jut levenni a cipődet
• ha üvöltve énekelsz a zuhany alatt (ez leginkább a szomszédnak szól)
• ha tegnap megbeszéltünk valamit és te mára már nem emlékszel rá
• és ez egy percig sem Tristan-ról szól, mielőtt az hinnéd

5 dolog, amivel megmelengeted a szívemet:
• ha elviszel egy tárlatra valamelyik múzeumba
• ha megajándékozol egy új ecsetkészlettel
• ha te is ugyan úgy rajongsz a cicákért, mint én (Consuela Banánhinta hercegnő igazi előkelőség, szereti, ha imádod)
• ha elfogadod az ötleteimet (főként a főnökömnek címezném, remélem olvasod te #@&Đ{ )
• ha nem akarod rám erőszakolni az igazadat

5 dolog, amit nem vagyok hajlandó megenni:
• sóska
• banán
• mazsola
• zsíros húsok
• tengeri herkentyűk

5 dolog, amit tényleg szeretek:
• végignézni a naplementét
• tengerpart homokjába dugni a lábujjam
• sétálni az esőben
• festeni (bárkit, bármit, a nap bármely szakában)
• azért a munkámat is
• a vőlegényemet, illetve férjemet, de igazából mindegy, minek hívom, akkor is szeretem


Múlt


-Hé Szépségem, hozz nekem egy kávét! – A háta mögé nézek. Rajtam kívül senki nem áll a tárgyalóban. Felszalad a szemöldököm, kínomban megrándul az ajkam és elmosolyodom. Nem, nem mosolygok, inkább vicsorgok.
-Tessék? – Kicsit előrébb hajolok, hátha rosszul hallottam és csak a fülem csengett az előbb.
-Egy kávét kértem Cicám, feketén. – Ismétli meg az imént mondottat, csupán egy szösszenetnyi információval megtoldva. Tényleg arra kér, hogy hozzak neki egy kicseszett kávét. Nem asszisztens vagyok és még csak nem is gyakornok. Fél éve vagyok itt, tulajdonképpen kidolgozom a belem, hogy ne kezdőként legyek számon tartva és erre leküld az elsőre, hogy pótoljam a koffeinhiányát?! Na neeeem…
-Nos, szóval… - Félve kezdek bele, a kezdeti bátorság hamar elillant. Nem ismerem a fickót, de úgy terpeszkedik a karosszékében, mintha a FOX vezérigazgatója lenne. – A kávéautomata az elsőn van, de néhány ajtóval arrébb, a főnökök irodája mellett… - Váll ütközik a lapockámnak, éles, visító hang csapja meg a fülem, az a fajta, amit képtelen vagy elviselni pár másodpercnél tovább. A kávés fiú kiesik a bőr székből, beletelik néhány lélegzetvételnyi időbe, mire feltápászkodik a földről.
-Kellie, én csak… – Beletúr fekete üstökébe, elvörösödik a feje és egy pillanatra sem néz rám. Hamar leesik a tantusz és ráébredek, hogy az imént oly hevesen belém ütköző személy nem lehet más, mint a tévétársaság vezérigazgatójának egyetlen gyermeke, az imént a szemével levetkőztető, majd kávét kuncsorgó srác pedig az asszisztense.
-Bradley édesem, hívd fel Samantha-t és mond meg neki, hogy az egész csapatot várom egy délutáni meetingre. Nem kapok szikrát, Meghan és Harry Kanadába költöznek. A közelükbe kell férkőznünk… - Bradley – most már a nevét is tudjuk – gyors léptekkel suhan el mellettem, én pedig a követem őt, amilyen gyorsan csak tudom. Nem szívesen tartózkodom Kellie-vel egy légtérben, miután volt merszem bedobni az „ötlet dobozba” az egyik kreálmányom és az apja lehetőséget adott, hogy megvalósítsam. Ezt még el sem meséltem Tristan-nak, annyira szürreális az egész.

***

A telefon másodpercek óta búg a fülemen. A nappaliban fekszem, esteledik, a város fényei átszűrődnek a behúzott sötétítő függönyön.  Várok még pár csöngést, aztán lenyomom, nyilván nem ér rá, azért nem vesz fel.
-Nehogy le tedd! – Szól bele anya lágy, mély hangján. Szeretem hallgatni, ahogy beszél, ahogy artikulál, ahogy beleéli magát egy történet mesélésébe, és ahogy képes apát percek alatt lecsillapítani. Élénken él emlékeimben a vacsora, melynek alkalmával bemutattam Tristan-t, mint vőlegényemet. Ha akarnám, sem tudnám elfelejteni, szeretném az egészet semmissé tenni és tiszta lappal kezdeni. Hetek teltek el azóta, nekem pedig az a hülye ötletem támadt, hogy ismételjük meg. Nem szóltam róla Tristan-nak, egyelőre csak anyának vetettem fel az ötletet és adtam neki pár napot, hogy beadagolja apának. Ma telt le a határidő, nekem meg remeg a kezem és titkon azt reméltem, nem kapok választ a vonal túlsó végén. - Itt vagyok, csak apád nyaggatott a macskával.
-Mi baj van Mrs Potts-al? – Eddig feküdtem, most hirtelen ülök fel, kicsit bele is szédülök.
-Ne aggódj, semmi komoly. Csak megcsípte egy méhecske, feldagadt az orra. Nagyon mókásan néz ki, majd küldök róla képet. – Kuncog a telefonba, nekem meg konkrétan megállt a szívem egy pillanatra. Mrs Potts akkor lett a családunk tagja, mikor befejeztem a gimnáziumot. Azon a nyáron találtam a szakadó esőben, egy kuka mellett gömbölyödött. Ne bírtam ott hagyni.
-Remek, megint tilosban járt. – Állapítom meg hamar, de térjünk a lényegre, nem ezért telefonáltam. - Megbeszéltétek apával a vacsorát? Hétre foglaltam asztalt, a város egyik legjobb étterme. Rákérdeztem az étlapjukra, tengeri herkentyűik is vannak, apa biztos talál magának valami finomat. – Mély hallgatás következik, egy percre azt hiszem, valamelyikük rosszul lett.
-Szívecském, próbáltam apáddal beszélni, hogy cserélje el a műszakját, de sajnos nem tudta. – Nem kell több magyarázat, nem kell a mázas körítés, ebből is sejti az ember lánya - még ha féleszű is - hogy szüneteltessük a közös időtöltések tervét.

***

Próbálom kinyitni a szemeim. Először csak az egyiket, szoktatom a vakító fényhez. Aztán a másikat, mikor már az első felfogta, hogy felkelt a nap. A plafont bámulom, a vastag takaró alól eszem ágában sincs kimozdulni. Az oldalamra fordulok, megvakarom a gyűrűsujjam. Nem bírom, szinte a húsig mélyesztem bele körmeimet. Szabályos kör alakú folt éktelenkedik rajta, zöld színű, mintha beütöttem volna. De cseppet sem fáj, csak viszket. A fémallergiám előjött. Biztos a szoba kulcsa, láncon csüngő kártya, melybe könnyedén belefér az ujjam. Nyilván szórakoztam vele az éjjel a bárban, másra nem tudok gondolni.
Szokásomhoz híven, heves mozdulatokkal, szinte hullámozva fordulok át a másik oldalamra. Oké, jó, szóval a rengeteg anyag mögül egy szőke haj kandikál ki. Horkol és hozzám képest elég ramaty állapotban lehet. Elmúlt tizenegy óra és még mindig az igazak álmát alussza.  
Kutatok az emlékeim között, hátha sikerül valamit felidéznem. Annyira nem rakhattam el magamat vízszintesbe, hogy ne derengene valami a tegnap estéről.
És bumm; derült égből villámcsapás. Felemelem a bal kezem, még mindig ott a folt a gyűrűsujjamon. Kirántom a takaró alól a másik kezem, azon meg ott csücsül egy gyűrű.
-Tristan. Tristan, hallod, ébredj fel. - Egész közel hajolok a füléhez, úgy motyogok a hallójáratába, de semmi reakció. - Legalábbis így hívnak, azt hiszem. - Lehúzom a fejéről a takarót és megkönnyebbülök, hogy az ismerős névhez, ismerős arc is társul.
Oltári nagy szarban vagyok... de legalább jóképű.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: z.a.c
z.a.c EmptyVas. 19 Jan. - 20:41
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Zilpha!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

A helyzet, amibe kerültél azon a bizonyos vegasi estén, legalább annyira különleges, mint a neved maga. A különbség legfeljebb az lehet, hogy utóbbit azért gyakrabban vallod be. Laughing Nem mintha bárki is elítélhetne ezért, ha az ember bejelent egy új kapcsolatot, rögtön az elején fel szokott vetődni: na, és hogy találkoztatok? Azt meg mégsem szívesen vallod be a szüleidnek, hogy egy részeg este eredménye volt a kaszinók és csillogó-flitteres jelmezek világában. Rolling Eyes Bátor döntés volt részedről az, hogy lényegében egy teljesen ismeretlen emberrel vágtál bele nem kisebb dologba, mint házasságba. Jogos, hogy kockázat nélkül nincs igazi nyereség; az pedig igencsak nagy kockázat, hogy édesapád nem túl kedvező véleménye miatt lényegében a családod és a férjed között kell döntened.
Azért reméljük, hogy az esküvőre (a másodikra) már megoldódnak a dolgok, azután pedig igazán nem lesz más teendő, mint megmutatni mindenkinek a FOXnál, hogy jóval többet tudsz tenni, mint a kávészolgálatatás. z.a.c 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
z.a.c
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: