New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 75 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 66 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lennox Walker
tollából
Ma 09:04-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 08:53-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 07:49-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:38-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:27-kor
Angelo D'Amore
tollából
Ma 06:54-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 06:40-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 06:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 06:02-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Darius Thornton
TémanyitásDarius Thornton
Darius Thornton EmptySzer. Jan. 15 2020, 00:50
Darius Thornton

Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Darius Thornton
Becenevek:
Nem szoktak becézni
Születési hely, idő:
USA, 1987. május 18.
Kor:
32
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Munkások
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
válasz ide + milyen szak + még tanul/már végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Testőr
Ha dolgozik//Munkahely:
Harrington birtok
Hobbi:
Box, Autószerelés, illegális autóversenyeken való részvétel
Play by:
Brett Dalton

Jellem
Rövid, sötét haj, ébenfekete szemek, karakteres arc, kidolgozott test. Ez Darius Thornton teljes valójában. Legalább is ez tűnik fel először az embereknek, ha ránéznek. Ha találkozol vele, akkor ezt az arcot örökre megjegyzed. Azonban e mögött a megnyerő, erőtől duzzadó test mögött több van, mint aminek Darius mutatja magát. Ugyanis mindenkinek csak annyit mutat magából, amennyit szeretne, és csak nagyon kevés embernek adatik meg, hogy megtudja, milyen a valódi Thornton.
Azok, akik felszínesen ismerik, csak az tűnik fel, hogy távolságtartó, magának való, és nehezen nyílik meg. De ha megnyílik, szeret csipkelődni, és kifejezetten élvezi, ha egy nőt felbosszanthat ezzel a viselkedésével. Nagyon makacs, önfejű, és nem csapatjátékos típusú. Azóta nem játszik csapatban, amióta a tengerészgyalogság egyik bevetése után őt hibáztatták, amiért a "halálba vezette" a csapatát.
Bizalmatlan mindenkivel szemben.
Minden helyzetben feltalálja magát. Ha éppen szorult a helyzet, akkor is kihúzza magát belőle. Azonban kritikus mind mással, mind magával szemben. Sosem elégedett a saját teljesítményével,még akkor sem, ha dicséretet kap. Mindenben talál olyat, amit javítani lehetne. Eleinte mindenkivel távolságtartó. Mondhatjuk úgy is, hogy antiszociális, ám a munkája megköveteli, hogy kontaktusba kerüljön másokkal. Azok, akik ismerik, mert közel engedi őket magához, azt mondják, hogy néha vannak szellemes megszólalásai. Talán egy kicsit humorosnak is lehet mondani, de azért ezen a téren nem esik túlzásokba.
Egyébként szabadidejében szeret régi veterán autókat, ésújabbakat is szerelni. Illetve szereti az állatokat. Gyermekként sokszor hazavitte a kóbor állatokat, aminek ő nagyon, ám a szülei kevésbé örültek.
A beceneveket nem igazán szereti, ezért mindenki Darius-nak vagy csak Thornton-nak szólítja.
Az otthonában kialakított egy kisebb edzőtermet, amit minden este igénybe vesz. Ugyan van futópadja is, ám ha teheti, inkább az otthona közelében levő tó körül rója a kilómétereket.
Egyébként elég forrófejű típus. Nagyon hamar felkapja a vizet, de miután kitombolta magát, általában úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Ezzel a legtöbb embert összezavarja, ám nem foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla mások.

Múlt

Hangosan kopog a lakkcipő talpa a mahagóni parkettán. Egy kosztümös, ötvenes éveiben levő nőt követek. Nem is tudom, miért vagyok itt. A pszichológusom szerint az lenne a legjobb, ha tovább lépnék a múltból, de én nem vagyok biztos abban, hogy ez a legjobb döntés. Elmélázok, és felsóhajtok, majd a már velem szemben álló nőre tekintek.
-Kérem, várjon meg itt. Szólok Mr Harrington-nak, hogy megérkezett.
Válaszul csak bólintok, és várom, hogy visszatérjen. A folyosón, amin jöttünk, végig képek vannak a falon. Idő közben zsebre csúsztatott kézzel közelebb sétálok egyhez. Családi kép. Középen egy negyvenes házaspárt látok. A férfi úgy néz ki, mint egy jóllakott napközis, a felesége vékony, szőke hajú. Nem illenek egymáshoz, ez azonnal szembe tűnik. Két oldalukon a lányaik. Nem is gondolnám, hogy lehet ilyen kegyes a genetika.
-Hm. -felvonom a szemöldököm, miközben nézem őket, ám ekkor megfordulok, mert lépteket hallok.
-Jöjjön velem. Mr Harrington már várja Önt.
A nő arcáról azt vélem leolvasni, hogy ne számítsak túl sokjóra, de azért követem. Az ajtó mögött egy iroda körvonalai rajzolódnak ki, ám nem sok időm van körül nézni, mert az iróasztaltól feláll az imént a képen látott cipó képű férfi. Magamban elnevetem magam, de azért az arcomon semmi jelét nem mutatom különös humoromnak.
-Jó napot, Mr Harrington. Darius Thornton vagyok. -a kézfogásom kemény, és magabiztosságot sugall, ám közel sem érzem azt, hogy itt lenne a helyem.
-Thomas Harrington vagyok. -mutatkozik be ő is, aztán visszalép az iróasztal mögé. -Kér valamit? Esetleg üdítőt, vagy egy pohár vizet?
-Nem, köszönöm. -kulcsolom össze ujjaimat az asztalon, mire Harrington bólint a titkárnőjének, hogy távozhat.
-Nos, Ön tengerészgyalogos volt. Mi motiválta mégis, hogy jelentkezzen erre a munkára? -kérdezi. Fölényesen viselkedik, és közben rágózik. Enyhén hátradölök, és két ujjammal megtámasztom a fejem.
-Tovább akartam lépni. Sok mindenen mentem keresztül, és úgy éreztem, kell egy kis nyugalom.
-Nyugalom? Arra ne számítson, hogy itt nyugalomra lel...
-Higyje el, hogy számomra ez nyugalmat hoz. Nem tudja, min mentem keresztül. -vágok a szavába, miközben a szemeibe nézek, és a férfi elhallgat.

Másfél évvel ezelőtt
-Itt Jack...Szerintem rohadtul nincs semmi ebben a koszfészekben.
A rádió hosszan recsegett, de azért tisztán hallottam a zöldfülű hangját, és elmosolyodtam.
-Rendben, Jackie. Várj meg ott. Zac, Morty, ti hol vagytok? -kérdezem a rádión, miközben az épület hátsó bejárata felé veszem az irányt, ahol Jack is van.
-Zac valami mozgást hallott bentről. Elment megnézni. -csámcsogta rágózva, lezseren Morty, mintha valami apró, jelentéktelen dolog lenne, hogy ketté váltak.
-Miért váltatok ketté? -állkapcsom megfeszül, mert ez soha nem jelent jót. -Utána kell menned... -rázom meg a fejem lassan, majd felsóhajtok. -Várj, odamegyünk mi is. -indulunk el a bejárat felé sietősen. Miután Jack-kel megtaláltuk Morty-t, a raktár bejáratához siettünk.
-...Most mit csináljunk ezzel a kis suttyóval? -a kapun alig szűrődött ki bentről a férfi hangja, de azért hallani lehetett, mit mondanak.
-Minden eddigi munkánkat tönkre teheti... -szólalt meg egy másik mélyebb hangú pasas. Ekkor intettem Jack-nek és Morty-nak, hogy jöjjenek utánam.
-Természetesen megöljük, mint ahogy a többit is... -válaszolt egy női hang, és hallottam a fegyvere kattanását, ahogy kibiztosította. Azonnal cselekednem kellett...
-Tegye le a fegyvert most azonnal. Gyerünk! -kiabáltam, miközben előléptem a rejtekhelyemről. Ezzel egy időben lövések hangját hallottam. Zac holtan esett össze, aztán rám céloztak. Nem értem rá sokáig ledöbbenni, mert rohannom kellett. Rohantam az életemért.
-Rohadékok... -kiabálta Jack, miközben az ellenség felé lőtt, egy embert sikerül is eltalálnia, de ezzel egy időben ő is megsérült. A nőt nem láttam sehol, ám a következő pillanatban Morty-val lépett elő, és azonnal fejbe lőtte, de én is felé lőttem, így a nőt kinyírtam.
-A kurva életbe. -rohantam Jack-hez. Csak abban bízhattam, hogy ő túlélte velem együtt. Könny szökött a szemembe, és letérdeltem Jack mellé. Nem mozdult. A szemeiben már csak ürességet láttam...


-A két lányomra kell vigyázni. Ők a szemem fényei, ezért a legjobbat akarom nekik. Ezt remélem megérti. -mosolyodik el, majd folytatja.
-Persze. -röviden válaszolok.
-Rendezek holnap egy versenyt. Aki a legjobban teljesít, az kapja meg a munkát. Természetesen a feleségem, és a lányaim jelenlétében. Szeretném, ha Ön is részt venne rajta. -a férfi elhallgatott, majd tovább folytatta. -Remélem nem túl extrém a kérésem, még akkor sem, ha nyugodtabb életre vágyik...

Tegnapelőtt éjszaka 2:35
Az egyik lakatlan utcában már javában hallhattam a kocsik zaját, mely szinte a csontomig hatoltak. Négány nagymenő hangosan bömböltette a motort, míg mások egy-egy baráti társasággal csevegtek. Úgy tűnt, mintha egy partyba cseppentem volna, ám ott volt az a kis feszültség a levegőben, amelyet minden verseny előtt éreztem, amikor megjelentem. Magabiztosan szálltam ki a sötétkék Lamborghini-ből, majd Martin és Nicol felé vettem az irányt.
-Sziasztok. -mentem közel hozzájuk, és ajkam szegletében ott volt az a csibészes, magabiztos mosoly, amely általában megnyerővé tesz. Na, nem játszottam meg magam. Valóban örültem, hogy ők is eljöttek, és habár Nicol-lal sokszor csípkelődök, adtam neki egy puszit, majd Martin-nal is kezet fogtam.
-Hamarosan kezdődik. - szóltam hozzájuk, de közben körbe néztem, hogy felmérjem, kik lesznek versenyben.
Ekkor jött velem szembe Janice. Már láttam rajta, hogy tesz valami csípős megjegyzést,ezért még szélesebb mosolyra húzódott a szám.
-Á, Janice. - biccentek felé köszönés képpen. -Csak nem tévedtél el?
-Szerintem inkább te tévedtél el, tengerészgyalogos. Ez a verseny most az enyém. - arcán haragot fedeztem fel, és hogy távolságtartását még jobban kimutassa, összefonta karjait.
-Azt majd meglátjuk...
Amikor Janice megfordult, megnézhettem magamnak hosszú, sötét haja alatt kerekedő fenekét. Markolni való, az már biztos...
A versenyt természetesen én nyertem meg, de ennek a párbajnak Janice-szel koránt sincs még vége, úgy gondolom.


-Akkor találkozunk ezen a versenyen. -mondtam, miközben felálltam az asztalhoz, és kezet fogtam Mr Harrington-nal.
-Rendben. Alig várom. -teszi hozzá, majd az ajtó felé mentem, és kiléptem rajta...


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Darius Thornton
Darius Thornton EmptyKedd Jan. 21 2020, 21:56
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Darius!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Huhh, hát ha te így töltögeted a fegyvered, nincs is merszem nagyon becézgetni, de még viccelődni sem…pedig…na jó, csak ezt az egyet. Smile  Mikor megláttam a neved valahogyan óhatatlanul az Oscar című örökbecsű Stallone klasszikus jutott eszembe és abban Dr Thornton Pool, és ahogyan ezt Marisa Tomei ki tudta mondani, halálos. Darius Thornton 530746732  Valahányszor megpróbálnám kimondani a neved, mindig ez jut eszembe. Elnézést a kis kitérőért, bár ez lehet csak nekem volt humoros. Darius Thornton 2591762830  No de itt most te vagy a lényeg, meg a történeted, ami bevallom nagyon érdekesre és igazán izgalmasra sikeredett. Maga a jellemzés részed is olyan, amit ritkán olvastam mostanság. Nem csupán arra tértél ki, hogy a jellemében milyen a karakter, hanem figyelmet fordítottál a külsőre is, vagy éppen arra, hogy miképp szereted ha szólítanak. Bizalmatlan vagy. Ez mindenképp feltűnt nekem, meg az, hogy mindezeken túl mégis újra és újra esélyt adsz talán az embereknek, hogy megismerhessenek. Talán titokban vágysz is rá, kimondatlanul is, hogy elfogadjanak. Maximalista vagy, az örök elégedetlen, aki mindig a legtöbbet akarja nyújtani. A forrófejűség talán az egyetlen ami nem biztos, hogy előny a te szakmádban, de talán érthető annak tükrében, hogy valahol le kell vezetni a feszültséget. És úgy tűnik neked a veterán autók és a gyorsaság jelentik ezt a módot. Darius Thornton 2451935670

A történeted jelen-múlt kettőssége nagyon tetszett. Darius Thornton 1471401822  Mintha az a régi ember, aki elvesztette a társait egy bevetés során, ahol nem feltétlenül ő hibázott, mégis ő maradt mind közül életben, nem is az lenne, aki egy gazdag férfi két elkényeztetett lányának a védelmére szerződik. Tetszett az ahogyan egy fényképről véleményt alkottál – talán nem is jársz messze a valóságtól. Ami azonban az egészben különösen tetszett az két dolog volt: egyrészt az akció jelenet megjelenítése, ami nekem kifejezetten kedvemre való volt. Darius Thornton 690269075  Szinte láttam lezajlani, mint egy film apró, fekete-fehér kis bevágásában a múltból, és a jelenben a leendő munkaadód próbatétel felvetése. Ez azért is izgalmas, mert egyből a népmeséket juttatta eszembe, ahol ha kiállod a próbát elnyered a király kezét meg a fele lányát, vagy fordítva  Smile …esetedben egy megbízást, amire most valamiért nagyon szükséged van. Nyugalmat remélsz? Talán most viszel az életedbe valamiféle más izgalmat.
A végén az a gyorsulási versenyes kis jelenet na az meg nekem kifejezetten jó nosztalgiával hozta vissza a régi F2F fílinget, és kicsit téged is emberközelibbé tett. Lám mi lapul a frissen vasalt ing,és a zakó alatt? szemöldök

Kifejezetten tetszik benned, hogy rengeteg párbeszédet használsz az írásodban, mégis sikerül vele gördülékennyé tenni az egész történetvezetést. Szeretem ha valaki így tud írni, és élvezetessé tenni az írását mások számára is. Darius Thornton 108800823

A Tara-Plecsnit egy régi kis fekete Cadillac modell autó kíséretében adom most át. Színt admin ad majd neked.


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Darius Thornton
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zoya Thornton
» Carina Thornton
» Olympia Thornton
» Little Thornton x Big Sis --> Chapter 1
» Darius & Pam

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: