New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 92 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 1 rejtett és 75 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Joe Weaver
tollából
Ma 8:25 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 8:24 pm-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 7:49 pm-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 7:47 pm-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 7:44 pm-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 7:43 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 6:56 pm-kor
Valeria Callegari
tollából
Ma 6:31 pm-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 6:13 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
TémanyitásClyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyHétf. Jan. 13, 2020 8:05 am



Clyde & Oliver


brotherhood



Rózsa
Nem túl kényelmes az otthonlét, mióta otthagytam az egyetemet. Állandón azt a bizonyos megfelelő alkalmat keresem, amikor beszámolhatok terveimről, és egy tízes skálán csak kilenc lenne a kiborulási szintjük a szüleimnek, nem pedig hirtelen harminckettő. Biztos vagyok benne, hogy nem repednek, majd az örömtől, ha megtudják mit tettem. Nyilván nem megöltem valakit, bár ki tudja, lehet ez egyenrangú a szemükben vele. Néha csak fel-alá járkáltam a házban, már a nyelvem hegyén volt a bomba, amit terveztem közéjük dobni, de aztán végül mindig felkaptam a kabátom, és elmentem sétálni egyet.
Most is hasonló helyzet áll fent. Kimegyek a konyhába, ahol anya főz épp a sárgás lámpafénynél. A levegőben olasz kaja illata terjeng, ami egy pillanatra egészen levesz a lábamról. Anya felém fordul, hogy megkérdezze mire van szükségem. Elszánt vagyok, ki akarom mondani az igazságot, hogy hetek óta nem az egyetemre járok be, hanem az egyik haverom lakására, aki a cégem társalapítója. Ja, igen és egy cégem is van… - tenném hozzá, ha szóhoz jutnék, de nem jutok. A húgom éppen akkor ront be az ajtón. Ledobja a táskáját szinte a küszöbön, aztán dühös léptekkel vágtázik a konyhába. Szuper. Hosszasan kezd arról panaszkodni, hogy valamelyik tanára, hogy kiszúrt vele, hogy ez az árva hármas fogja tönkre vágni a karrierét. Én lustán megforgatom a szemem, ami fölött képtelen elsiklani. Erőteljesen – már amennyire kitelik tőle – belecsap a kezembe, és megrágalmaz, amiért kiparodizálom, ami az ő lelkét olyan súlyosan nyomja. Magamba folytom a nevetésem, csak egy kósza félmosolyt engedek meg magnak. A húgi lassan beszívja a levegőt, majd egyértelműen közli anyával és velem, hogy mi nem értjük meg, hogy ez neki mennyire fontos, és ezzel véget ér a jelenete, én éppen csak tapsolni felejtek el. Újra kettesben maradok anyával, aki visszatér az én problémámra, ismételten felteszi a „mire lenne szükségem” kérdést. Elveszett a pillanat varázsa, a húgom csúnyán belerondított. Mikor megérkezett, már tudtam, hogy nem ez lesz az a bizonyos nagy pillanat.
- Nem kell semmi, csak szólni akartam, hogy lelépek egy pár órára – beleegyezően bólint, majd az arca felém eső részét odatartja, hogy nyomjak rá egy puszit, mielőtt nyomtalanul eltűnnék. Jó gyerekként én ezt nem tagadom meg tőle, úgyhogy kap tőlem futólag egy csókot orcájára, aztán már ott se vagyok.
Berongyolok a szobámba, hogy magamra kapjak valamit, és ismét lelépjek valami kocsmába talán. Ekkor pillantok meg egy képet, amin kisgyerekként mi négyen testvérek éppen kicsi a rakást játsszuk. Végigfut a szemem az arcokon, és kiszúrom Clyde bátyám. Clyde. Ő jelentheti számomra a megoldást tekintve, hogy elég jól tud érvelni, és nyert ügyem van a családnál, ha a legnagyobb hülyegyereket magam mellé sikerül állítanom. Továbbá az se utolsó tényező, hogy akár tesztalanykánt is hasznát vehetném.
Mielőtt elhagynám a házat, még a nappaliból felkapok gyorsan egy pulcsit, ami magányosan hever a kanapén. Tökéletes indok, hogy csak azért rongyolok át a bátyám lakására kéretlen, mert nálunk hagyott valami pulcsit. Nem mintha indíték nélkül nem rontanék be hozzám, attól nem kell tartanom, hogy valami nővel találnám, nem nagyon van magánélete. Ezt le se tagadhatja, sokáig éltünk egy fedél alatt, ismerem, mint a rosszpénzt.
Egy kis séta után felszállok a legközelebbi metróra, amit elvisz a Washington Square Parkig, ahonnét már gyalog is nagyon gyorsan eljutok Clyde lakásához. A társasház ajtaján pont akkor lép ki egy fiatal lány, akit nehezemre esik nem megbámulni, amikor oda érek. Még mielőtt becsukódik az ajtó, elkapom, és szaporán kezdem szedni a lépcsőfokokat, míg el nem érem a megfelelő szintet. Veszek egy nagy levegőt, és határozottan kopogok az ajtón.
- Csak hogy kinyitod – a köszönés nem az én asztalom, főleg a testvéreimnek, velük felemelő érzés bunkónak lenni. -, gondoltam meglátogatlak. Na meg anya átküldte velem ezt, mert múlt vasárnap otthagytad – nyújtom felé a kezemben lévő pulcsit, aminek sajátosságai csak akkor tűnnek fel. Egy női S-es méretnek megfelelő kék darab, amin nagy rózsaszín betűkkel áll a „GIRLS SQUAD” felirat. – Fura ízlésed van – tettem hozzá.
Egyedül is betalálok anélkül, hogy invitálna. A kis lakásában eltévedni nem lehet, én is egész otthonosan mozgok, annak ellenére, hogy alig párszor jártam nála. Ezért is lehet furcsa neki, hogy most csak úgy betoppanok. Lehuppanok a kanapéra, férfiasan a térdemre pakolom a másik lábam, majd megpihentetem a karfán a kezem.
- Hogy megy a munka? – fogok bele a bájcsevejbe. Nem akarom első pillanatban bevetni a nehéz katonaságot, először oldom a feszültséget.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyCsüt. Jan. 16, 2020 9:59 pm


oliver & clyde

Már csak két nap volt hátra, hogy átköltözzek az új lakásomba. Hálás voltam Paulnak, hogy tegnap még velem együtt átnézte a szobákat, nehogy ott felejtsek valamit, bár úgy hittem, ha ez megtörténne, attól még biztosan találkozunk. Tudtam, hogy valahol eleve kellemetlenül érezte magát a kérése miatt, de valahol megértettem őt is. Erica és ő már gimis koruk óta jártak és hogy lassan, egyre közelebb a harminc felé úgy döntöttek, hogy összeköltöznek, nos… az nem volt meglepetés. A kellemetlen helyzet csak annak volt betudható, hogy Paul nem élt egyedül, vagyis hát ő meg én néhány éve közösen béreltünk egy kisebb lakást, mióta őt a szülei kirakták, engem meg… nos, úgy voltam vele, hogy eljött az ideje az önállósodásnak. Emlékszem, drága kishúgom nem fogadta akkoriban annyira jól a döntésem, bár egészen hamar „felépült” a sokkból.
Más kérdés, hogy jelen körülmények között Paulnak meg kellett tennie azt az elég kellemetlen bejelentést, hogy megkérjen: költözzek el, mivel Erica beköltözne, az pedig egy elég érdekes helyzetet generálna, ha mi hárman együtt élnénk. Nem arról van szó, hogy ne kedveltem volna Ericát, de tény, jelenlétemmel kissé csökkentettem volna a romantikus hangulatot és akkor még egész finoman fogalmaztam.
Valljuk be, egy bizonyos ponton irigyeltem őt. Ahogy elnéztem őket, az egyetem után mindketten stabil jövőképpel rendelkeztek, megvoltak a saját céljaik és ezek összeegyeztethetőek voltak egymáséival. Valahol az én párkapcsolataim mindig itt buktak el: eleinte megvolt az érdeklődés, az a bizonyos láng, majd lassacskán elmúlt, elhamvadt, egyre több lett a vita és a „nem foglalkozol eleget velem”, majd a „nem is érdekellek”, avagy „sose nyílsz meg nekem”, „nem tudom mi jár a fejedben” és társai. Eleinte amit érdekesnek találtak bennem, az válik számukra a legidegesítőbbé. A precizitásom, a rejtélyességem – ők mondták, nem én! – a szorgalmam és a kitartásom; végül mind valami olyanná válik, ami terhes lesz nekik. Meglehet, a magam módján én is egy szabad lélek voltam, csak nem pontosan úgy, miképpen azt a Hollywoodi filmek lefestik. Megeshet, hogy képtelen vagyok eléggé alkalmazkodni valakihez, hasonulni hozzá, így pedig… nos, a dolgok mindig ugyanúgy végződnek. Na jó, nem pontosan ugyan úgy, mert ha az összes exem úgy szakított volna velem mint Stella, magyarán megcsal és még nagyközönség előtt le is önt kávéval, nos… a jelenleginél is jobban kiábrándultam volna az emberiségből.
Aznap viszont egyedül voltam. Paul és Erica épp vásárolni voltak néhány új holmit a lakásba, így meghitt magányomat arra próbáltam használni, hogy átnézzek néhány lehetséges cikk vázlatot, amit a többi Opinion részleges küldött át. Vagyis… ez volt a terv.
Igazából  amint meghallottam a dörömbölést, sejthettem volna kit fogok megpillantani a másik oldalon.
Enyhén megemelkedett a szemöldököm belépője láttán, majd hagytam, hadd folytassa csak a mondandóját. Kifejezetten jó hallgatóság tudtam lenni… már ha úgy akartam. Jelen esetben viszont jobban érdekelt, hogy miért is toppant be hozzám, elvégre ismertem mindegyik testvéremet és bizony bejelentés nélkül tűntek fel, annak mindig valami nyomós indoka volt. Vagyis, számukra nyomós, az én számomra inkább kellemetlen. Húgi általában pénzt kért, Oliver pedig… kíváncsian vártam, hogy mit.
- Neked is szép napot Oliver, igazán kedves tőled, hogy küldtél egy SMS-t, mielőtt elindultál – mondhatni kifejezéstelen arccal néztem drága öcsémre, még inkább jelezve ezzel az iróniát a szavaimban. Kezdtem azt hinni, hogy manapság ez a „nem köszönés” valami trend, amiről engem senki se értesített… meglehet meg kellene kérdeznem valamelyik Beauty részleges lányt, azok otthon vannak az ilyenben – lehetőleg akkor, ha Warren nincs a közelben.
- Ó, kösz… – már eleve a póló színe kicsit megakasztott, elvégre nem emlékeztem rá, hogy lenne ehhez hasonlóm, majd mikor kiszúrtam rajta a feliratot, szemöldököm újra feljebb vándorolt a homlokom. - Ugye ezt te se gondoltad komolyan? – mindennek ellenére intettem neki, hogy jöjjön beljebb. - Azt meg vidd haza a kishúgunknak. Az a kedvence, szerintem kikaparja a szemed, ha rájön, hogy elhoztad – még mielőtt a mondat végére érnék, ő már bent is volt, így csak egy halk sóhajjal csuktam be mögötte az ajtót.
Végül is követtem őt a nappali irányába, hogy én végül a hűtő felé kanyarodjak.
- Kérsz valamit inni? – nem mintha sok mindennel szolgálhattam volna, tekintve hamarosan bekövetkező költözésem tényét, de úgy hittem nem igazán viseli meg, ha nem tudok semmi extravagáns innivalóval szolgálni. Nem mintha amúgy tudtam volna.
Kérdése hallatán egy kicsit elmosolyodtam, de végül hagytam magam és belementem a játékba. Mindketten tudtuk, hogy őt mennyire érdekli a munkám… nem nagyon. Vagyis eleddig így tűnt a számomra.
- Csak a szokásos. Úgy tűnik az egyik lány részleget vált, így kicsit több lesz a munkám, Bradford még mindig azt hiszi, hogy képes elnyerni előlem a főszerkesztői pozíciót, de nem untatlak a további részletekkel – mindeközben megkerestem magamnak az ásványvizet.
- És veled mi a helyzet? – úgy illett, hogy visszakérdezzek én is, de nem akartam rögtön az iskolával jönni. Pontosan emlékszem, hogy mennyire utáltam én is a „Hogy megy az iskola?” kérdést, mikor nekem szegezték. Az ember mindig reflexből rávágja, hogy „jól” és a beszélgetés kifújt, jobb esetben. Rosszabban addig kérdezgetnek, amíg eleged nem lesz az egészből – és bár biztos voltam benne, hogy Oliver céllal van itt, nem akartam még az előtt elriasztani, még mielőtt kiderül, miért is látogatott meg.

creditstay  • 835
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptySzomb. Jan. 18, 2020 10:14 pm



Clyde & Oliver


brotherhood



Rózsa
Bízom Clydeban. Nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy miért tölt el vele kapcsolatban ez az érzés, ami egészen a csontvelőmből eredezik. Talán a genetika miatt, hogy ugyanaz a vér folyik az ereinkben, bár ennyi erővel a húgiban is bízhatnék, de ő egy szeszélyes nőszemély, aki csakugyan kiszámíthatatlan, mint gyakran jómagam. Talán a gyerekkori csínyek tartottak össze, bár azokban gyakran egyedül vettem részt, és pont az idősebb testvéreim ellen irányultak. Megmagyarázhatatlan jelenség ez a bizalom, hiszen mind ezek ellenére egy-egy szövetségest látok fivéreimben. Pont ezért szép, ha az embernek vannak testvérei. Clyde a legidősebb, aki a legtöbb időt töltötte el a szüleink hatókörében, így tapasztalatból neki jutott ki a legtöbb. A fogalmazási készsége is a helyén van, tud érvelni, és valamiért idegesítően nyugodt tud maradni látszólag minden kiéleződött helyzetben.  Rá van szükségem, és ezt fáj beismerni, mert már előre látom a tekintetét, mikor ezt meghallja. Tartok tőle, hogy kritikus képességeivel majd ostorként csap le rám, vagy egyáltalán nem fogalmaz meg kritikát, ami talán még rosszabb, mint az első lehetőség.
A szívem hevesen kezd dobogni, mikor kinyitja az ajtót, de nem úgy, mint mikor egy nagy szerelem üti fel fejét, sokkal inkább, mint mikor az ember a végzetével néz szembe.
- Persze, hogy küldtem. Mindig küldök. Milyen idióta állít be szó nélkül? - könnyen átragad rám az ő ironizáló stílusa. Az arcomra egy bájos mosoly kerekedik, ezzel érzékeltetve, hogy ne várjon többet annál, mint amit nyújtani tudok. Egyébként is, milyen világban élünk, ha az ember már a testvérhez se állíthat be szó nélkül? És mi van, ha drámaian azt kell közölnöm, hogy elhunytak a szüleink? Akkor se állíthatnék be egy szó nélkül?
- Ugyan Clyde, ne vessz el a részletekben - vágom szinte azonnal rá arra a költői kérdésre, hogy komolyan gondoltam-e a pulcsis dolgot. Nyilván nem, de kellett valami indok. Én előre láttam -, ahogy az meg is történt -, hogy majd zavarja, ha kéretlen állítok be. Persze engem az egyáltalán nem fusztál, hogy mi böki az ő csőrét, még ha az ő lakásában is vagyunk. Szép dolog a testvér lét, de magánszférára senkinek ne legyen igénye, ha van egy öccse avagy húga - Annyi ruhája van, hogy egész Afrikát fel lehetne belőle öltöztetni, ez az egy csak nem tűnik fel neki - ezzel a lendülettel, ahogy belépek a lakásba a folyosón egy komódra le is dobom a pulcsit, ami ezzel túl is teljesítette feladatát.
Egy pillanatra elgondolkodtam rajta, hogy valami extra pia rendelést leadok neki. Kíváncsi lennék, hogy milyen fejet vágna, ha egy zombi koktélt kérnék tőle extra rummal. Végül elvetem az ötletet, és csak annyit mondok:
- Kösz nem, most inkább csendben kiszáradni van kedvem - kissé erőteljesebb hangon válaszolok, hogy a konyhában is jól hallja, habár a kettő szomszédos, így valójában indokolatlan a dolog. Ezt hívják megszokásnak, ugyanis otthon üvöltözve szoktam beszélgetni szobákon átívelve a családtagjaimmal.
Csendben végig hallgatom a munkahelyi sztoriját, bár most is pont annyira nem érdekel, mint minden vasárnap délben. Oké, Clyde, mind tudjuk, hogy sikeres vagy. A főszerkesztő szótól egy pillanatra féltékenység önt el. Egy kicsi utálom amiatt, hogy mindezt már elérte az életben, és ezért megkapja a neki járó figyelmet, és elismerést. Én is ugyan erre vágyom a cégemmel kapcsolatban, de jelen pillanatban a dicsőség helyett csak óriás gombócot idéz elő a gyomromban. Míg beszél egy elfojtott sóhaj szökik ki két ajkam közt egész halkan. Nem is reagálom le mondandóját, képtelen vagyok tovább hallgatni az áradozását.
Én jövök, mutat rá a visszadobott kérdéssel. Hát ez nem lesz könnyű szülés - fogalmazódik meg bennem a gondolat. Rá pillantok, ekkor láthatja szememben a kétségbeesést, ami mostanra teljes egészében kiült az arcomra. Elkapom a fejem, és a pontot kezdek el bámulni. Úgy teszek, mintha a  velem szembeni polcon lévő holmik lennének olyan érdekesek, közben idegesen matatok a kanapé karfáján ujjaimmal. kitapintom az összes redőt, és annak vonalában húzom végig ujjaim.
- Ami azt illeti - köszörülöm meg a torkom - van itt valami, ami mostanában történt… egy hónapja - ez pusztán azért lehet extra információ, mert azóta elég sokszor találkoztunk az ünnepek alatt, de akkor még csak érett bennem a nagyszabású előadásom -  éppen bent voltam az egyetemen - nehezebb kimondani, mint terveztem. Úgy jöttem ide, hogy elmondom, és letudom, de nehezen találok szavakat, amik máskor könnyedén folynak belőlem. -, és kidobtam a barátnőm.
Magam is meglepődöm a befejezésen. Nem pont így képzeltem el, de nem akart kijönni a számon az igazság. Bár az is igaz, hogy kidobtam a barátnőmet, mielőtt magam mögött tudtam volna az egyetemet.
- Borzalmas volt a csaj, totál féltékeny volt Lolitára, pedig te is tudod, hogy ő abszolút friend zone kategória - nyilván tudja, hiszen míg otthon lakott is sokat megfordult Lolly nálunk, aki semmi több számomra egy kellemes barátságnál.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyVas. Jan. 19, 2020 2:38 am


oliver & clyde

Totálisan érzelemmentes arccal meredtem rá válasza hallatán, de ismertem már annyira, hogy tudjam, lepereg róla a válaszom, ha esetleg más hozzáfűzni valóm lett volna a dologhoz. Az évek során volt alkalmam nem egyszer megtapasztalni, hogy drága öcsém ha rá is kérdez az ember véleményére akkor is csak akkor foglalkozik vele, ha őt igazolja. Vagy legalábbis családtagjaival szemben előszeretettel csinálta ezt és nem gondoltam volna, hogy az egyetemi élet és az évek múlása ezen bármit is változtatott volna.
- Azért engem mégis csak érdekelne, hogy miért láttad szükségesnek elzarándokolni hozzám a húgunk pulóverével… bár azt hiszem, ez is egy nagy talány marad – vagy legalábbis egy darabig biztos. Azért tényleg érdekelt volna, hogy egyszerűen csak benézte a dolgot és tényleg azt hitte, hogy az enyém, avagy valami teljesen más dologról van szó, de nem akartam túl gyors következtetéseket levonni.
- Túlzottan is figyelmes, ha a ruháiról van szó. Ha itt felejted, akkor majd emlékezz rá, hogy én szóltam – mondom mindezt már a konyhából, majd halkan felhorkantottam a kérdésemre adott válasza hallatán. Hát ha a szárazság mellett dönt, akkor nem akartam semmit se rá erőltetni. Ettől függetlenül magamnak töltöttem egy ásványvizet és úgy tértam vissza a szobába, bár nem foglaltam rögtön helyet.
Érdeklődése a mindennapjaim iránt pont olyan rövid volt, mint amennyire sejtettem. Folyamatosan megkaptam, hogy nehéz kiigazodni a fejemben lévő káoszon, meg az arcomon ülő rideg arckifejezésen… vagy legalábbis drága húgom ezt előszeretettel hangoztatta. Azt persze nem tudta – és persze nem is kellett neki – hogy ezt a viselkedésformát valamennyire miattuk is alakítottam ki. Mindig is éreztem magamon egy úgynevezett… ki nem mondott elvárást. Lehet valójában ez soha meg se fordult a szüleink fejében, de én mindig úgy hittem: mint elsőszülött gyerek nekem kell példát mutatnom a testvéreimnek, vinnem kell a prímet, úgymond mutatni az utat. Sose jelentett terhet számomra, ha valamilyen okból nekem kellett rájuk vigyáznom, vagy valamelyik házifeladatukban segítenem kellett – már ha tudtam, persze – mert ezt hittem normálisnak. Mondhatjuk, hogy úgy véltem, nekem kell lennem a magingathatatlan bástyának – más kérdés, hogy átkozottul nem voltam az. Az én életem se csak felfelé ível, nem egyszer kaptam pofonokat, szembesültem kellemetlen élményekkel. Az ezek kapcsán átélt frusztrációt viszont próbáltam az otthonomtól távol tartani. Persze, láthattak rossz kedvűnek, vagy valamennyire magam alatt, de nagyon mélyen sose avattam be őket a kételyeimbe, zavaraimba, kétségbe eséseimbe – mert nem engedhettem meg magamnak. Lehettem a hallgatóságuk, a támaszuk, de fordítva nem nagyon engedhettem ezt meg magamnak. Nem azért, mert nem akartak volna meghallgatni, vagy foglalkozni velem, egyszerűen csak nem akartam gyengének látszani a szemükben… vagy legalábbis a testvéreimében semmiképp.
Épp ezért dőltem a konyhánál lévő ajtófélfának, kezemben a poharammal, érdeklődve hallgatva Oliver válaszát a neki szegezett kérdésre. Viszont az arckifejezése valamiféleképpen nem tesz boldoggá. Láttam már ilyennek és nem jelentett sok jót. Abban a pillanatban elkezdtem kalkulálni, hogy mi történhetett: valamelyik barátja rávette valami illegális dologra? Akkor első körben azt kellene tudnom, hogy mire, hogy tovább tudjam gondolni a szituációt. Esetleg teherbe ejtette az aktuális barátnőjét? Ettől még jobban kirázott a hideg, elvégre annyira jó apa lenne ő most jelenleg, mint amennyire én versenytáncos. Fontos megemlítenem: botlábam van, azaz nulla az érzékem a ritmusra való mozgáshoz. Rendben, lehet elhamarkodott kijelentés tőlem, hogy Oliver csapnivaló apa lenne, de úgy véltem, egyelőre még nem érett meg egy ilyen komoly feladathoz. Még én se érzem magam késznek a gyerekvállalásra, nem hogy ő!
Igazából hallgattam a nagyon lassan haladó felvezetést, konkrétan a mondatai közben tökéletesen hallottam a nappaliban lévő falióra másodpercenkénti kattogását, annyira hegyeztem a fülem.
Majd mikor befejezte a mondanivalóját, akkor kitört belőlem a sóhaj. Ennyi? Komolyan? Kezdtem azt hinni, hogy teljesen feleslegesen aggódtam, de… akkor miért tűnt nem is olyan régen annyira kétségbeesettnek? Az, hogy kirakta a barátnőjét, vagy hogy őt kirakták az egy teljesen átlagos történés volt a mindennapjainkban, ezért ez nem számított annyira újdonságnak, hogy bármiféle rettegésre adjon okot, hacsak nem arról van szó, hogy megbánta a döntését.
- Nos Oliver, ez igen kellemetlen. És most mi lesz? Rájöttél, hogy mégse kellett volna kiraknod? Vagy megkereste Lolitát és megpróbálta rajta leverni a dolgot? – tudom, ez nem egy barkóba, ahol ki kellett találnom mi is jár pontosan a fejében, de hihetetlen mód kezdtem úgy érezni, hogy abban a különleges helyzetben vagyok, mikor is csípőfogóval kell kiszednem az öcsémből, miért is tört rám ezen a délutánon. Egy ponton ez mókásnak is  lehetett volna tekinteni, mert több olyan esetet tartottunk számon, ahol ez fordítva valósult meg, vagyis ők próbáltak tőlem valamit megtudni, amit nagyon nehezen osztottam meg velük, de lám! Vannak még csodák. Más kérdés, hogy mennyire fogom magam csodásan érezni, ha kiderül, miről nyilatkozik ilyen nehezen az én drága-drága kisöcsém.

creditmain attraction  • 759
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyVas. Jan. 19, 2020 6:56 pm



Clyde & Oliver


brotherhood



Rózsa
Csak tovább nyúzza a pulóver kérdést, amit én már rég lezártnak tekintettem. Miért nem maradhatunk annyiban, hogy rendes akartam lenni vele kivételesen, csak még ez se jött össze normálisan? Jó persze, nekem más szándékaim vannak, de mind ezekről neki nem kell tudnia. Ahogy az előbb is mondtam, fölösleges elveszni a részletekben.
- Nem szerethetem a bátyám annyira, hogy látni akarjam a túlzottan kíváncsi pofáját? – igyekszem ezúttal is kitérni a válaszadás elől. Nem szeretnék elhamarkodottan közölni dolgokat. Visszapillantok rá immáron a lakása folyosójáról, és még egy látványosan erőltetett mosolyt villantok irányába, hogy azzal nyugtázzam szavaim.
- Megtarthatod, neked biztos jobban áll majd – persze abban nem vagyok egészen biztos, hogy a húgunk is így gondolja. Valószínűleg ha erről tudna nem csak engem, hanem Clydeot is számonkérné amiatt, hogy mit művelünk a cuccával. Szerinte nehéz legkisebbnek lenni, szerintem meg a bátyjának nehéz lenni, de talán ebben még Clyde is osztaná a véleményem, annak ellenére, hogy elég sok mindenben két különböző irányt képviselünk.
Akár még érdekelhetett is volna az, amit a munkájával kapcsolatban mondott, mert mégis csak király dolgokat művelt, de ennek a ténynek a beismerését szeretem jó mélyen magama rejteni. Mindig is úgy éreztem, hogy a testvéreim sikerei jó nagy pofont jelentenek számomra. Az egyik írózseni a másik a számítógépekhez ért magas szinten, a harmadik meg… hát ő a húgi, de egyszer ő is biztos valamiben túlszárnyal, mert mióta az eszemet tudom ez a kedvenc hobbijuk. A mai napig emlékszem rá, hogy a szüleink milyen büszkék voltak, mikor Clyde elkezdett újságíróként dolgozni. Anya azon a héten vasárnap kizárólag az ő kedvenceit főzte, és olyan lelkesen kérdezgették az asztal körül a munkájáról, hogy aznap nem csak késtem, de sürgős ügyek miatt hamarabb le is kellett lépnem az ebédről. Senki nem vett róla tudomást, hogy életemben először akkor ajánlották kiállításra a rajzaim. Egy kis galériában állított ki a saját munkáiból az akkori rajztanárom, aki néhány diáknak – köztük nekem - felajánlotta, hogy néhány rajzukat feltűzzék a falra, ezzel akarta bemutatni a tanári oldalát a munkájának. Mind ez teljesen lényegtelen volt, mert bármennyire is közbe akartam szólni a beszélgetésbe, azon a vasárnap határozottan elcsitítottak. Mielőtt leléptem közöltem félvárról, hogy megnézem a kiállításom, és ezzel rövidre zártam a beszélgetést részemről. De ez csak egy példa volt azok közül, mikor túlragyogtak, ugyanis ezt közösen háromszoros erőbedobással csinálták.
Kicsit én is megzavarodom a saját szavaim hallatán, de hamar korrigálom a befejezést. Belül pedig ostorozom magam érte, hogy már megint nem jött össze. Lehet ezúttal is csak magamra kéne kapnom a kabátom, és elszáguldani valahova bűntudattól nehéz szívvel.
- Jaj nem, semmi ilyen. Egyedül arra jöttem rá, hogy latin lányokkal nem érdemes kezdeni. Fogadd meg ezt jó tanácsnak, a forróvér néha már éget – valóban erre azzal a bizonyos lánnyal kapcsolatba jöttem rá, habár én már sok lánnyal kapcsolatban sok mindenre jöttem rá a hetek, hónapok, évek alatt, amit velük töltöttem.
Látok még némi esélyt rá, hogy kilyukadjon valahova a beszélgetésünk, remélhetőleg a lényeghez, így tovább morfondírozok rajta, hogy mondjam el neki. Némi csendet követően felpattanok a helyemről, majd elkezdek fel-alá sétálgatni a szobában, közbe ismét belefogok:
- Te tudod mi az az apszis? – próbálom megközelíteni más irányból a dolgot, építészeti irányból. Kevés órán voltam úgy tényleg jelen, de valami mégis ragadt rám a poron kívül. – Az apszis a bazilikáknak egy része. Ebben tudod mi a durva? – idegesen a hajamba túrok, és feltűnően kerülöm a szemkontaktust vele. – Hogy fogalmam sincs hol helyezkedik el a bazilikán belül, milyen funkciót szolgál, ki találta ki, vagy épp milyen modern épületekben használják ugyan ezt az elemet. Nem tudom. Nem érdekel. Leszarom – rápillantok, tudni akarom, hogy követi-e az eseményeket, amik az agyamban felpörögtek. A légzésem követi az ütemet, felgyorsul, hirtelen olyan száraznak érzem a szám, mintha sivatagi szelek fújnának benne.
- Kérhetnék mégis egy pohár vizet? – szakítom meg egy pillanatra a gondolatmenetem. Életemben nem okozott ekkora problémát beszélni. Mindig olyan egyszerű volt felszólalni bárhol, bármilyen körülmények között tudtam mondani a magamét. Sose okozott lámpalázat, ha fel kellet szólalni, nagyközönség előtt is könnyedén beszéltem. Most viszont egy kínzással felér.
- Szóval az apszisnál tartottam – kezdek újra bele, mikor egy kis vízzel megnedvesítem kiszáradt torkom. – Az apszis az én Stellám – idézem magamban fel a volt barátnője nevét, akiről egyedül az az információ maradt meg bennem, hogy csúnyán kikészítette a bátyám. Pont ezért tökéletes hasonlatnak találtam -, de én még azelőtt menekülni akartam előle, hogy megaláz. Szóval hátat fordítottam az apszisnak, mielőtt kikészített volna.
Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen érthetőre sikerült a magyarázatom. Az idegeim viszont már teljesen kivannak. Csak a kérdés mikor jön rám egy kibaszott szívinfarktus ilyen megpróbáltatás után. Idegesen kapkodok levegő után a válaszára várva. De képtelen vagyok várni.
- Otthagytam az egyetemet – mondom ki végül ki kissé megemelve a hangom. A betűket gyorsan kapkodom egymás után, csak egy elhadart mondat is lehetne, de számomra még is olyan óriási jelentősége van. Azzal, hogy kimondom hatalmas kő zuhan le a szívemről, ezzel együtt egy óriás sóhaj szakad fel a torkomból.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyVas. Jan. 26, 2020 8:21 pm


oliver & clyde

A kérdése kifejezetten jó volt, más kérdés, hogy az utóbbi években akkor pillantottam meg őt is általában a lakásom küszöbén, ha éppen valamit kérni szeretett volna, avagy anyáék küldték át valamiért. Persze, tisztában vagyok vele, hogy az emberek változnak és meglehet Oliverben feléledt valami család egyesítő ösztön, avagy egyszerűen úgy érzi, ő akar az év testvére lenni… de erre nem sok esélyt láttam.
Így tehát inkább csak nagyvonalúan elmosolyodtam szavaira.
- Örülnék, ha így volna Oliver – hagytam inkább annyiban és nem kekeckedtem, csak hogy ne maradjon egy hatalmas törés a lelkében, ha azt merném mondani: az utóbbi időben ha fel is tűnt nálam, nem a személyes hogylétem és hiányom miatt toporzékolt nálam.
Viszont erre a kijelentésére csak elnevettem magam.
- Én ebben nem vagyok biztos. Először neked is fel kellene próbálnod ahhoz, hogy teljes legyen a kép – egy kis szórakozás nekem is belefér. Az pedig, hogy drága öcsém boldogan illegeti magát egy ilyen remek feliratos pulóverben, nos… ez egy igazán kedves elképzelés. Még a végén ezzel kiderül, hogy ezzel a tettével megoldotta nekem a születésnapi ajándéka problémáját. Mennyire örülne egy egyenpólónak az imádott kishúgunkkal! Értem, természetesen ez mérhetetlenül gonoszul hangzik így most, de őszintén – emellett a három testvér mellett eléggé felkészültnek kellett lennem bármilyen kellemetlen eset bekövetkezte kapcsán. Egyedül legidősebb öcsém hagyott számomra valamennyi nyugtot, de voltak napok, mikor már azért beugrott az, hogyha nem figyelek eléggé, akkor majd pont ő kivitelezi a legnagyobb galibát. Értettem valamennyire a számítógépekhez, de az én tudásom csak a felhasználói szintig jutott, miközben ő, nos… nem akartam tudni mennyi idejébe telne feltörnie valakinek a bankszámláját.
- Néha pedig még latinnak se kell lenniük ahhoz, hogy forróvérűek legyenek – vagy legalábbis, hogy forró dolgokat öntsenek rád. Tényleg az volt a szerencsém akkor, hogy a készítmény még nem volt friss, mert abból aztán még szebb Twitter bejegyzés lett volna a WSN lapján, hogy épp azért nem haladok a cikkeimmel mert épp kórházban vagyok kávé okozta égési sérülések miatt. Teljesen remekül hangzott.
Ezen gondolatomból a kérdése zökkentett vissza, amire első körben csak összevontam a szemöldököm.
- Hát… nem igazán? – olvasott embernek tartottak, de az nem volt egyenlő azzal, hogy én vagyok az idegen szavak szótára. Meg aztán engem sose érdekelt annyira az építészet, inkább próbáltam az írás irányában érvényesülni. Persze, mint egyszerű író képtelen lettem volna megélni, ezért is indultam el az újságírás felé, ami szintén nem volt egy életbiztosítás, de még mindig többre vihettem idővel, mint a könyveim publikálásával. Valamit valamiért.
Amint végül megmagyarázta nekem mi is az az apszis, onnantól kezdve tisztább volt a kép – mármint azon értelemben, hogy a kifejezés onnantól már nem számított számomra ismeretlen fogalomnak. Azt viszont még mindig nem láttam át, hogy ez miért is kapcsolódik az ő és barátnője ügyéhez. Mindettől függetlenül türelmesen hallgattam, mert tudtam, végül egyszer csak ki fog lyukadni a lényegre, csak úgy látszik, barokkos körmondatokban és társai kíséretében próbálja felvezetni a hírt. Ez ugye újra csak a vészvillogókat kongatta a fejemben, de nem akartam gyors következtetéseket levonni, vagy egyáltalán, hogy az aggodalom bármilyen formában kiüljön az arcomra.
- Persze – indultam vissza a konyhába és kérésének eleget téve töltöttem egy pohár vizet neki is. Mikor átnyújtottam neki a poharat inkább én is úgy döntöttem, hogy leülök, mivel egyre inkább azt a benyomást keltette ez a beszélgetés, hogy egy nehéz szülés előtt állunk és egyhamar nem érünk a végére. Lehet tényleg hamarabb megtudtam volna a célját, ha eleve egy barkóbával kezdünk.
- Igen, pontosan ott, hogy nem érdekel az apszis – biccentettem, majd belekortyoltam a saját vizembe – és milyen rosszul tettem, mert amint megemlítette Stellát, máris kaptam egy kisebb köhögő rohamot. Hirtelen fogalmam se volt, miképp sikerült egy ekkora éles fordulatot vennie a beszélgetésnek, de azért össze kellett szednem magamat. Épp ezért volt lehetősége kifejtenie az „elhagytam mielőtt kikészített volna” monológot anélkül, hogy beléfojtottam volna a szót. Ez után meg persze pont azért nem mondtam semmit, mert egyáltalán fel kellett fognom, hogy mire akar kitérni ezzel az egésszel. Folyamatosan kerülgette a témát, kicsit közeledett felé, majd hirtelen megint feldobott egy új megközelítést, ami csak összezavart. Úgy ködösített, mint néhány interjúalanyom, csak jelen esetben még kérdeznem se kellett, ő megoldotta ezt magának.
- Örülök, hogy csavaros észjárásúnak tartasz és tény, nem egyszer sikerül mindenhol összeesküvés elméletet látnom, de… már én is kezdem elveszíteni a fonalat – vagyis, nem teljesen. Mert már az, hogy hátat fordított az apszisnak már adott egy gondolatot – de én először valami olyasmire gondoltam, hogy leadott egy tárgyat, vagy elbukott valami nagyon fontos vizsgát…bár ez utóbbi esetében már nem lett volna helytálló a lelépett még mielőtt megalázták volna kijelentés.
Igazából nagy eséllyel magamtól is rájöttem volna, hogy mire akar kilyukadni, de mégis, jobb volt így, hogy ő mondta ki. Vagyis… könnyebb, de a végeredmény hasonló: éreztem, ahogy a tekintetem elkerekedik és úgy meredtem drága öcsémre.
- Szeretném azt hinni, hogy viccelsz, de az előbbi nyakatekert nagybeszéded után nem hiszem – hunytam le a szemem, majd felsóhajtottam. - Könyörgöm, legalább azt mondd, hogy nem csak az apszis riasztott el az egyetemtől, mert akkor nehezen fogom vissza magam majd, hogy ne akarjalak tarkón vágni – lassan az orrnyergemhez nyúltam és felsóhajtottam. Próbáltam nyugodtan kezelni a helyzetet, de nem volt egyszerű. Tudtam, hogy sok időt és energiát szánt a felvételire, most pedig… eldobta az egészet. De miért? Normális indokokat akartam, nem  Stella apszisokat… vagy fene tudja miféle összetett építész agyamentségeket.  

creditown me  • 876
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyKedd Jan. 28, 2020 7:27 pm



Clyde & Oliver


brotherhood



Rózsa
Minden fájdalmas emlék ellenére imádtam a testvéreim, és elképzelni se tudtam volna nélkülük se múltam, se a jelenem. Fogalmam se volt róla, hogy milyen lehet egykeként felnőni, hogy nincs körülötted senki, aki kora reggel egy pohár jég hideg vizet öntsön az arcodba – megtörtént eset, de megbosszultam.  Sose tartottam magam minta testvérnek, aki foglalkozik a többiek lelkével, habár Courteney nyűgjeit meghallgatom néhanapján, mikor már senki sincs, akihez fordulni tudna. Egészen más otthon lakni úgy, hogy már csak ketten vagyunk. A bátyáim régi szobái érintetlenül állnak, bár sokszor rákészültünk a húgival, hogy a saját arculatunkra formáljuk, de apa nem hagyta mondván, ha bármi történne, ők tárt karokkal várják haza Clydeékat is. A szüleinken is meglátszott a két legidősebb hiánya, úgy gondolom, nem véletlen ragaszkodtak annyira a vasárnapi ebédekhez főleg most, hogy egyre jobban kezdtünk szétszéledni. Ha pedig minden hét legvégén találkoztam Clydedal, akkor minek rohangáltam volna át hozzá hét közben minden kínommal? Amúgy is a gondjaim nagy része idegileg totál kikészítenék.
Viszonzom a mosolyát, de ebből már ő is tudhatja, hogy ez úgy se fog változni. Nem fogok hozzá átjárni, hogy lelenc legyek a nyakán, és a semmiről beszélgessünk egymás mellett ülve a kanapén egy közepesen szar hétfő délután. Enyhén szólva más vizeken eveztünk, és nem hiszem, hogy őt túlzottan érdekelte volna bármelyik sztorim, amiben taccsra tettem magam, vagy a monológjaim arról, hogy milyen káprázatos lányokkal sodort össze a sors. Továbbra is tervezek neki meghagyni minden cenzúrázott izgalmat a vasárnap ebéd mellé.
- Hát te akartad – közlöm, még pont azelőtt, mielőtt az előszobabútoron hagynám a pulcsit. Ha valakit, akkor engem bármilyen hülyeségre rá lehetett venni. Nem volt ez másképp a baráti köröm esetén se, akármiben képes voltam fogadni, és a végsőkig elmenni, hogy nyerjek. Fogom az aprócska pulcsit, mert annak ellenére, hogy a húgunk nem anorexiás, azért mégis jóval nagyobb darab vagyok nála, és beledugom a karom az ujjába. Szeretek szabadidőmben falat mászni, de ez ezúttal nem válik kapóra, mert gyakorlatilag rám szorul a ruhadarab – Remélem kiégeti a retinád a látvány – megfordulok, hogy a folyosón lévő apró tükörben megcsodálhassam magam ebben a női göncben. – Minden fotó öt dollárodba kerül – figyelmeztetem, mielőtt még nagyon belelendülne a telefonja nyomkodásába. Ezt követően megpróbálom magamról lefejteni a pulcsit, de csak sikertelen próbálkozásba fullad a művelet, aminek végeredményeként gyakorlatilag leszakad rólam a ruhadarab. Egy pillanatra megáll bennem az ütő, aztán hangosan kezdek nevetni. Teljes mértékben igazat adok ezúttal Clydenak, hogy Courteney kikaparja a szemünk. Nem, nem csak enyém, innentől kezdve Clyde is bűnrészes, na meg rá nem tud megharagudni a kishúgunk.
- Te már csak tudod, nem, de? – huzigálom fel-le a szemöldököm. Mindketten tudjuk mire gondolok. Persze nekem is vannak rémes exeim, de annyi ideig egyikkel se voltam együtt, hogy legyen idejük nyilvánosan megalázni. A lányok többségével amúgy is én szakítottam, mert valami mindig kiderült róluk, amitől felfordult a gyomrom, vagy egyszerűen szúrta a csőröm. Volt néhány lány, akik nehezen fogadták a szakítás hírét, és a lehető legkreatívabb módokon borultak ki, szerencsére elzárt helyen. Engem rángattak már a hajamnál fogva, ordítozták a nevem bokrétába kötött káromkodásokkal, rúgtak gyomorszájon, pofoztak fel úgy, hogy a vörös folt napokig virított az arcomon. De talán a legdurvábbak mégis azok a hölgyek voltak, akik engem rúgtak ki többnyire valami félreértett féltékenységi ügy miatt. Rajtuk keresztül ismertem meg, hogy a szebbik nem milyen aljas és bosszúálló tud lenni, és a legrosszabb mikor összeállnak többen. Elég nagy paradoxon, hogy miközben ki akarják nyírni az embert olyankor tudnak a legvonzóbbak lenni.
Szépen lassan felvezettem, hogy mégis mi az apszis, és mi köze van hozzám, a problémáimhoz. Képtelen vagyok csak egyszerűen kibökni az igazságot, és két szóval elintézni. A hosszú felvezetés tökéletes idő arra, hogy saját magam felkészítsem az ezt követő tornádóra, ami Clydeból kiszabadulhat, amint meghallja az igazságot. Suttyomban még a menekülési útvonalakat is kinézem magamnak. Azt se tartom kizártnak, hogy megkerget a lakásban, amiért otthagytam a tanulmányaim egy másik jövőkép miatt. Egyedül abban reménykedem, hogy legalább a cégem ötlete tetszeni fog neki, végül is nem tétlenül ücsörgök otthon az egyetemi órák helyett, hanem azzal foglalkozok, amit szeretek csinálni, rajzolok. Szerintem még életemben nem izgultam valami miatt ennyire. Ez ezért lehet, mert tavaly az egész családot zaklattam a felvételire készülés alatt, most meg eldobtam az egészet. Mindenkinek megmutogattam a rajzokat, amiket beadtam az ösztöndíj-pályázatra, és amennyiben csak egy „jót” kaptam, még hetekig dolgoztam rajta. Sose küzdöttem ilyen kitartóan semmiért, és be is jutottam, de végül egy nagy csalódás volt számomra az egyetem. Rossz szájízzel gondolok vissza a professzorok csámcsogó hangjára, és érthetetlen magyarázataikra.
A korty víz után ismét hidratáltan kezdek neki a monológomba. Clyde, az exének megemlítése után, fuldokolni kezd, és valahol aljas módon ilyen hatásra vágytam. Azt akartam, hogy átérezze mennyire gyűlöltem ezt az egészet. Nem zökkent ki a krákogása, végigmondom a mondókám, és utána némiképp megkönnyebbülök. Sajnos, elég hamar kiderül, hogy nem tudja pontosan miről papoltam az elmúlt percekben. Egy pillanatra átjárja minden porcikámat az ideg, és egyszerűen kibukik belőlem a felszabadító igazság.
- Nem viccelek – erősítem meg szavait egy bólintással. – Tulajdonképpen elég frusztráló volt az egész Cornell, a tanárok, a diákok, az órák, miden. Kicsit úgy éreztem magam, mint ahogy egy idegen érezheti magát a Földön – megtaláltam a saját baráti köröm, akikkel együtt szenvedtük végig az órákat, de nagyon hiányzott a gimi nyújtotta szabadság. Nem tudtam koncentrálni, unalmasnak tartottam az egészet. Egyszerűen éreztem, hogy ez nem az én utam, nekem nem egy vacak urbanisztika óra jegye fogja meghatározni a jövőm. A rajzóráink száma is a minimumra volt csökkentve, hogy a mérnöki tárgyak előtérbe kerülhessenek. A sok fizika meg matek egészen kezdte kiölni belőlem a belső Olivérem, félő volt, hogy a végén még megkomolyodnék.
- Ne aggódj, már mindent elterveztem – jelentem be, még mielőtt teljesen kiakadna – Isaacékkel alapítottunk egy grafikus céget. Főként tervezünk mindenféle dolgokat, logókat, plakátokat, könyvborítókat, de foglalkozunk animáció készítéssel. Rövid meséket csinálunk gyerekeknek többnyire, de tervben van valami South Park féle dolog is – darálom el a jól betanult szöveget. ezek nagyrésze főként egyelőre csak elképzelés, de már rajta vagyunk a megvalósításon is. Mikor pedig odáig jutunk, akkor kellő promócióval könnyedén népszerűségre tehetünk szert. Legalábbis így álmodtuk meg, szóval nem lehet másképp.
- És hogy áll a költözés? – váltok hirtelen témát egy összepakolt dobozt kiszúrva, mert kezdem úgy érezni, hogy túl sok szót pazaroltunk rám. Szeretném magam mellé állítani Clydeot, hogy apáéknak ne fájjon majd annyira a hír, de jelenleg a stressz belülről felemészt, úgyhogy kell egy kis szünet a beszélgetésünkbe.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyVas. Feb. 02, 2020 1:21 am


oliver & clyde

Annak ellenére, hogy egy családból és egy vérből valók voltunk, valami okból mégis két totálisan más világot képviseltünk. Bár mindketten inkább a kreatív irányban mozogtunk ő inkább a rajzolásban teljesedett ki, miközben én az írásban találtam önmagamra. Ő imádott különböző sportokat kipróbálni, miközben engem jobb esetben is csak Josh nyaggatására voltam hajlandó bármi testmozgásra hajazót végrehajtani, hacsak nem a metró után futásról, vagy mondjuk a párkapcsolati igények kielégítéséről volt szó. Na jó, néha elmentem úszni is, ha nagyon ki kellett szellőztetnem a fejem. Az uszoda közege és a sok víz valahogy nyugtatólag hatott rám, őszintén szólva nem tudom miért. Mégis…néhány hossz lehúzása sokszor segített, meg addig se a kettes számú opciót választottam, vagyis a cigarettát, avagy a hármasat, az alkoholt. Hála az égnek egyik testvérem se látott még igazán részegnek, elvégre olyankor bújtam ki igazán magamból és nem lett volna egy kedves élmény. Vagyis… tartok tőle, hogy Oliver lett volna olyan aljas, hogy videóra vegye botlábú bátyja miképp válik nagy táncossá, majd csókszörnyé. Totális katasztrófa.
- Hogy mi? – pillantottam rá először értetlenül, majd rájöttem, mire is értette amit mondott. Őszintén, nem bírtam megállni nevetés nélkül, ahogy néztem miképp próbálja magát beleszuszakolni a húgunk pulóverébe. Valóban már a telefonomat kezdtem el keresni, mire jött a megnyilvánulás. - Ne szórakozz, már többet is adtam neked eddig, mint öt dollár – jelentem ki, hogy bizony megörökítsem az utókornak igazán impozánsan kinéző öcsémet. - Ennek majd mindenképpen helyet szorítunk a családi albumban – képtelen voltam letörölni az arcomról a vigyort addig a pillanatig, amíg konkrétan le nem szakítja magáról a pulcsit. Abban a pillanatban mikor nevetésben tör ki, én se bírom tovább, mert tény, az egész helyzet rendelkezik valami komikummal, de tény, egész hamar összeszedem magam, hogy aztán felkaphassam a pulóvert… vagyis ami maradt belőle.
- Jó. Ezt hagyd itt, ha a húgunk kérdezi tőled, hogy tudsz-e valamit a pulcsijáról, te azt mondod nem láttad. Sose jutna eszébe, hogy majd pont hozzám hozod át ruhapróbára, előbb gondolna arra, hogy valamelyik barátnőjének adta oda. Legrosszabb esetben kereshetünk egy hasonlót, de… amíg nem sipákol, addig nincs gondunk – gondolom végig a szituációt. Tényleg kellemetlen volt, hiszen tudtam, Court szereti ezt a felsőt, mi pedig… nem kicsit tettük tönkre. - Ó és ha véletlen valamilyen indokból mégis csak el kellene neki mondanod, hogy mi történt a pulcsival ne próbáld meg az egészet rám kenni. Még mindig hihetőbb hírforrás vagyok nálad, újságírás ide vagy oda – arról már ne is beszéljünk, hogy onnantól nem csak Courtney lenne rá mérges, hanem én is.
Viszont a „Te már csak tudod” részre kicsit sötéten néztem rá. Tény lányok számában elég csúnyán rám vert volna, de ha a kapcsolatok hosszát tekintjük, még mindig én vittem a prímet. Hála az égnek Stella volt az első, aki tényleges nagyközönség előtt rendezett jelenetet, az előtte lévő lányokkal sikerült úgy véget vetnünk a dolgoknak, hogy mások ne legyenek fültanúi. Más kérdés, hogy a szakítás indoka újra és újra ugyanabban lyukadt ki, így persze kijelenthetnénk, hogy bennem és a munkamániámban van a hiba, de… utáltam, hogy egy idő után mindig le akartak kötni és beosztani az időmet. Frusztrált, ezáltal még inkább a munkába temetkeztem. Végeredmény? Semmi jó.
Majd utána pedig mint derült égből villámcsapás jön a bejelentés: Oliver otthagyta az egyetemet. Úgy, hogy bárkinek bármit szólt volna róla. Persze, valahol értettem azt, miért nem vezette fel nekünk már a nagy ötletét az előtt, hogy dobbantott volna a Cornellről – elvégre ez az ő élete, az ő döntései. Más kérdés, hogy mekkora károkat okozhat ezzel magának és másoknak is.
- Inkább meg se kérdezem, miért nem egyeztettél velünk… vagy legalább anyáékkal – nyúltam már az orrnyergemhez, majd vettem egy újabb nagy levegőt. - Remek dolog ez kedves öcsém, de tudod mivel kezdődik a legtöbb vállalkozás? Veszteséggel. Kell egy csomó papír, mire bejegyzett céged lesz, gondolom valami üzlethelység is, ahol fogadhatod az érdeklődőket, a reklámozásról nem is beszélve… és ez még csak a kezdet. Honnan teremted meg ehhez a pénzmagot? – totál felesleges lett volna arról veszekedni vele, hogy csak úgy lelépett az egyetemről. Falra hányt borsó és már megtörtént. Nincsen időgépünk, hogy hirtelen ott teremjek a tanulmányi osztályon és kirángassam onnan Olivert azzal a felkiáltással, hogy „Nem teheted tönkre az életed”. De… azzal nem tudtam vitatkozni, hogyha gyűlölte az építészetet, akkor nem sok opció volt.
- Ennyire kiállhatatlan volt az egész? Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy átjelentkezz valami más szakra? – tény, az egy újabb kínkeserves procedúra lett volna, de a szüleink még mindig jobban benyelnénk, mint azt, hogy „huhú, van egy cégem, gazdag leszek!”. A nagy büdös francokat.
A kérdés hallatán viszont csak felvontam a szemöldököm.
- Ne terelj. Most te leszel a téma… jó nem? Amúgy is szeretsz a figyelem középpontjában lenni, hát, ha ezt elmeséled anyuéknak, egy darabig megnyered a dolgot – bár persze nem ebben a verzióban szerette volna. Tény, lehet kissé gonosz dolog volt ezt az orra alá dörgölni, de őszintén… mérges voltam rá. Megint csak hirtelen, érzelmekből döntött, mindenféle logikát figyelmen kívül hagyva, én pedig csak néztem miképp rohant a lehetséges vesztébe. Kiborított.

creditproblems  • 823
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyHétf. Feb. 03, 2020 2:20 pm



Clyde & Oliver


brotherhood



Rózsa
Apró dolgokban különböztünk, avagy hasonlítottunk a testvéreimmel. Courttel járt leginkább egy rugóra az agyunk, bármennyire is fáj ezt beismerni. Sok dologban hasonlított a személyiségünk, kicsit mindketten próbáltunk kitörni a családi közegből, és ezzel mindenki agyára menni. Ha már itt tartunk egymást felhúzni is nagyon jól tudtuk a hétköznapokban egyszerű kis semmiségekkel. Neki voltak leginkább olyan idegesítőek a barátai, mint amilyenek az enyémek tudtak lenni.  Néhány sráctól, akikkel együtt lógott, szívesen megkérdeztem volna, hogy a szülei rakták anno ilyen rosszul össze őket, vagy már miután kijöttek az anyukból ejtették őket fejre, és ezért lettek ilyen sötétek. Külső jegyekben is megvoltak Courteneyvel a kapcsolódási pontok, mintha a szüleink direkt a végére akarták volna a hagyni a lényeget, ezért mi kaptuk a szexi géneket tőlük. Oké, a bátyáimnak meg kijutott a zseni személyiégi jegyekből legalább, ha már a férfiasságukat elhagyták valahol félúton.
Persze számon lehetne engem kérni, hogy miért pont én beszélek férfiasságról, aki egy női pulóverben illegeti magát a bátyja albérlete kellős közepén. Erre egészen egyszerű a válasz. Mert még egy női göncben is jobban hasonlított egy hím egyed testfelépítésére az enyém, mint mondjuk Clyde amúgy. Egészen fergeteges látvány volt, mikor rávette magát valamilyen sportra szökő évente egyszer. Minden ilyen pillanatot serényen dokumentáltam, hogy meglegyen az örökkévalóságnak, és legyen mivel zsarolni.
- Igazad van, emeljük a tarifát. Legyen tíz dollár fotónként – ő se gondolhatja teljesen komolyan, hogy majd ingyen hagyom, hogy lekapja csodálatos testem. Talán ő fotós a családban, de jár a fizetés a modellnek is. – A mellé a kép mellé tegyük, amelyiken súlyzózni próbálsz – lelkesedem egyből az ötletért. Albumra nem is nagyon volt szükségünk, teljesen jól működött az egymásról készült képeink gallériájaként a „tesós” chat csoportunk. Ha lehet ezt mondani, akkor én voltam a legaktívabb és leglelkesebb tagja a beszélgetésnek. Előszeretettel készítettem a testvéreimről kínos képeket, amikbe olykor unalmas óráimba belenyúltam egy kicsit a photoshpban, esetleg feliratoztam. Clyde személyes instagramjáról is szerettem lelopkodni a fényképeket, hogy kedvemre alakítsam, és új értelmet adjak a tájképeinek. Egyszer felajánlottam neki, hogy megmutatom hogyan kell kezelni a PS-t, és mivel varázsolhatja ütősre a képeit, de nem támogatta az ötleteim.
Addig, addig szórakozok a pulcsival, míg két darabban nem végzi a földön. Hirtelen tör elő belőlem a nevetés. Kellemesen szürreális volt eddig is a helyzet, de most egy új szemszögből csodálhattam meg a történéseket. Hirtelen én lettem az az ember, aki kislányok ruháját szaggatja a szét, ez már majdnem olyan rossz, mintha a nyalókájukat venném el. Mondjuk mivel a tulajdon húgomról van szó ezúttal, annyira nem érint mélyen az eset. Ő is tönkretette már jó sok cuccom.
- Most ezt úgy mondod, mintha valaha is beköptelek volna bármelyik testvérünknek – forgatom meg unottan a szemem. Piciként sokat árulkodtam a szüleinknek a tesóimról. „Clyde csúnyát mondott rám…” és a többi. De a testvéreimnek a testvéreimről még nekem se járt el a szám. Szerettem kicsiként a bátyáim cinkostársa lenni mindenféle ügyekben, ettől mindig idősebbnek éreztem magam. Elcsenni a többiek játékait, közösen játszani apa felnőttes holmiaival egy átlagos kedd délután volt. Egy idő után viszont már túl idősnek érezték ehhez magukat, körülbelül ekkor kezdődött a verekedős korszakom. Akkoriban egy ideje már jégkorongoztam, és előszeretettel vertem a bátyáim úgy, mint a jégpályán az ellenfelet. Sajnos nem lettem hirtelen én is idősebb és magasabb, bármennyire is szerettem volna felnőni a két nagyobb testvéremhez, így könnyedén elkaptak, és lefogtak, mikor agressziót alkalmaztam ellenük. Pluszban még a szüleink is megbüntettek érte, ha orrba mostam valamelyiket véletlenül. Apa könnyed természete ilyenkor kicsit mindig sárkányosra váltott, de még így is ő enyhült meg hamarabb. Anya nagyon tudott haragudni a bántalmazás bármilyen formájáért. Ezért ismerem pontosan az összes sarkot a házunkban minden repedéssel és beázással.
Az egyetemmel kapcsolatos terveim vagy inkább az aniterveim tálalása nem sikeredik olyan jóra, mint megálmodtam. Tudtam, hogy Clyde nem fog örülni a hírnek, hogy feladtam az egyetlen értelmes dolgot, amit eddig véghez vittem az életben. De még így is elmondhatom magamról, hogy jártam egyetemre, sőt előbb befejeztem, mint bármelyik bátyám. Kár, hogy arról nem adnak papírt, hogy „a leggyorsabban távozott”.
- Nem egyeztettem, mert közölted volna, hogy ne legyek ennyire szánalmasan idióta, ne tegyem tönkre a jövőm, és talán még az is hozzátennéd, hogy hozzád ne forduljak, ha pénz kell – az utolsó mondatot idétlenül az ő hangját utánozva mondom ki. Nyilván, ha most utálja az ötletem, hogy megvalósítottam, akkor előtte is egészen biztos mélyenszántó gondolatai lettek volna vele kapcsolatban. Felhozott volna ész érveket, helytálló indokokat és mind ezt valami prezentációval alátámasztotta volna, amivel anyáékat levette volna a lábukról, és végül én még mindig a Cornell hallgatója lennék. – Ne aggódj a pénz miatt Zayden állja a kezdő tőkét. Legalább rá büszke az apja, hogy belekezdett egy vállalkozásba… Céghelyiség nem kell, max a tervezésre, nem kenyeret árulok, hogy közvetlen kontaktra legyen szükség. Az internet a valaha volt legpraktikusabb platform grafikusok számára. Egy Facebook vagy Instagra hirdetés pedig meglepően olcsó tekintve, hogy mennyien veszik. Ráadásul van egy nagyon király honlapunk – az elmúlt egy hónapot azzal töltöttem, hogy az Isaac által lekódolt sablont megtöltsem élettel. Feldobtam néhány minta plakátot és logót. Amikor pedig belépnek az emberek a platformunkra, automatikusan elindul egy rövid animáció a csapatunkról, és a start up kínálatairól. Tiszta és átlátható honlap, amiben Isaac barátom kimaxolta a felhasználóbarát kifejezést. A telefonomon bekeresem a címet, és odanyújtom Clydenak. – Ez azért elég biztató, nem? – ha ez nem győzi meg akkor ma már semmi sem fogja. Talán, ha nem próbálkoznék, és hagynám lenyugodni azzal tenném a legtöbbet.
- Mert nem csak a kibaszott apszisokat utáltam, hanem az egész egyetemet. Nem értem, hogy ti hogy bírjátok – miután kimondom, realizálom, hogy elhamarkodott kijelentés volt. Sejtem, hogy most jön az oktatás arról, hogy ő milyen kitartó, és példát vehetnék a kitartásáról. Ha nem ő, akkor majd a szüleink elmondják, mikor közlöm, hogy végeztem a tanulmányaimmal, és a munkaerő piacra lépek.
Következő szavaival sikerül eltalálni a legérzékenyebb pontom. Hirtelen nem is tudom mit reagáljak, hogy üvöltsek, vagy csak gyilkos tekintettel bámuljak rá. Végül a C verzió mellett teszem le a voksom.
- Te most szivatsz? – röhögőm kényszeredetten el magam. – Nőj fel a saját árnyékodba, és akkor majd megtudod milyen láthatlannak lenni, és egész életedben azt hallgatni, hogy bezzeg a bátyáid… Kösz a nagy semmit, Clyde – magamra kapom a kabátom, és felráncigálom a cipzárját. Véletlen se mondom ki, hogy bíztam benne, azért fordultam épp hozzá. Erre mivel jön itt nekem? Hát azzal, hogy néhanapján szeretem, ha nekem is kijut a figyelemből. A kijárati ajtó fele veszem az irányt, és tervezem egy felnőttesen köszönés nélkül magára hagyni.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... EmptyCsüt. Feb. 13, 2020 9:24 pm


oliver & clyde

Újabb csodás felvetésére csak felvontam a szemöldököm, majd megráztam a fejem. Be kellett valljam, hogy Oliver egyáltalán nem volt elveszett eset, ha üzletről volt szó, vagy arról, hogy rábeszéljen embereket olyan dologra, amelyekhez tulajdonképpen semmi indíttatásuk sincs. Milyen jó, hogy én nem azok közé tartoztam, akiket a fejükre ejtettek és már volt nem kevés tapasztalatom drága öcsém meghitt próbálkozásaiból. Más kérdés, hogy abban a pillanatban meg se próbált hatni rám, így aztán végképp egyszerű dolgom volt.
- Még akkor is bőven lógsz nekem ki tudja mióta. Milyen jó, hogy már egy jó ideje nem adok neked kölcsön… – jegyeztem meg, majd a folytatásra csak felhorkantottam. - Micsoda remek ötlet. Válogass mellé még néhány képet, aztán csinálhatsz anyáéknak belőle naptárat karácsonyra – mennyire büszkék lettek volna idióta gyermekeikre, végig nézve a sok-sok csodás fotót. Mindenesetre készítettem néhány mérhetetlenül előnyös képet Oliverről, ami onnantól kezdve a telefonom memóriájának egy jól elrejtett részén lapulhatott, tekintve, hogy nem sokkal később az ominózus ruhanemű amiben drága öcsikém pózolt áldozatul esett az ő testfelépítésének.
Miután felvázoltam a tervemet a bűnjelek eltűntetése kapcsán és megkaptam a következő megjegyzését, újra megnyerhetett tőlem egy lassú szemöldök felvonást.
- Oliver, ki tudja milyen új kedves hobbikra teszel szert, aztán ha véletlen eljárna a szád, még a végén kifizetődőbb ötletnek találnád rám kenni a dolgot azzal a felszólalással, hogy „Court úgy is rajong érted, rád kevésbé haragszik, mint rám”, vagy valami hasonló csodás eszmefuttatás – magyaráztam meg neki a felvetésem, bár nem sokkal később már meg is bántam, elvégre ezzel lehet pont egy bogarat ültettem a fülébe. Emlékezni fog erre, ha eljön számára az a bizonyos pillanat és lehet még használni is fogja… de ha megtenné, abból nem eszik, hogy egyedül vigyem el a balhét.
Az egyetemmel kapcsolatos dolgaival meg… konkrétan tényleg azt mondta el, amit én magam is kifejtettem volna. Hogy tönkre teszi a jövőjét, ez nem egy jó ötlet, húzza ki egy darabig, kereshetünk magán tanárt is, aki talán jobban elmagyarázza neki az apszis lényegét; meg igen, az is biztos lett volna, hogy anyagilag nem én lettem volna a fő támogatója a történetnek, pont azért, mert ha rosszul kezeli a dolgokat és belebukik, akkor legalább szembesül a tettei következményeivel. Rendben, hogy az ember a legjobban a saját hibáiból tanul, de vannak olyan pillanatok, mikor felmerül bennem a kérdés: Olivernek miért kell folyamatosan halmoznia ezeket a hibákat?!
Azért erre a „legalább rá büszke az apja” dologra kicsit elhúzta a számat, de végül nem tettem rá megjegyzést. Nem egy apró tényezőt nem vett figyelembe ami elég nagy különbség az ő és Zayden helyzete között. Ahogy hallottam, a drága családja dúskált a pénzben, így talán ők könnyebben fel tudtak volna abból állni, ha a gyermek egy veszteséges vállalkozásba kezd; szemben Oliverrel.
- Értem én, hogy Zayden megteremti nektek az alaptőkét, de mindez akkor is pénz. Nem csak a hirdetési felület megvásárlása pénz, hanem a honlapotok domain bérlése is. Meg ahogy mondtad, nem egy ember vesz Facebookon és Instagrammon reklám felületet, ebből adódóan tehát annak a reklámját fogják nagy eséllyel többször feldobni, aki többet perkál – szusszantam fel. - Ha pedig megvalósul a legnegatívabb forgatókönyv, akkor még mindig az van, hogy nem nullán álltok, hanem Zayden családja adott bele ki tudja mennyi pénzt. Persze, még az elején vagytok, de ahogy telik az idő, úgy kell egyre több pénzt beleinjektálni a történetbe. A legtöbb vállalkozás minimum az első egy évben veszteséges és ha ezt az egy évet nem bekkelitek ki jól, akkor nem fog működni. Ha pedig nem működik, akkor nagyjából annak köszönhetitek, hogy nem adósodtok el, mert Zaydenék támogatták a dolgot. De tudod, az én lelkiismeretem nem bírná, ha tulajdonképpen elég sok pénzzel tartoznék egy barátomnak, még akkor se, ha nekik az az összeg annyira nem hiányzik – tény, idő közben leesett, hogy Oliver nekem is lóg pénzzel, mégse viseli meg annak nem visszafizetése. Bár azért reménykedtem, hogy a barátaival nem csinál hasonló húzásokat.
- Nem mondom azt, hogy nem bíztató, de… úgy is mindegy mit mondok, nem? Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fogadtál el bármiféle tanácsot tőlem – meglehet kicsit túlzó volt a kijelentés, de nagyjából igaz volt.
- Úgy hogy olyan szakot kerestem, amiben biztos voltam, hogy szeretni fogom, továbbá mert személyes vereségként éltem volna meg ha feladom – csak a saját nevemben beszélhettem. Más kérdés, hogy ösztöndíj ide vagy oda, azért a családom is végig támogatott, így pedig nem bírtam volna a tükörbe nézni, ha az a gondolat nyomasztott volna, hogy a szüleim kidobtak egy csomó pénzt az ablakon amiatt, mert én képtelen vagyok megfelelni az elvárásoknak.
Aztán pedig azzal a bizonyos kedvesnek nem nevezhető megjegyzésemmel borult az egész helyzet. Lehet még meg is tudtuk volna beszélni a dolgot, de ez olyan volt Olivernek, mintha sót szórtam volna a sebre. Más kérdés, hogy ezzel a hozzáállásával mindig is az őrületbe kergetett.
- Láthatatlannak, hát persze. Szegény Oliver, aki egy lépcső alatti kis gardróbban nőtt fel és sose kapott a családjától szeretetet… ó várj, keverem a történeteket – nevettem most fel én, mert átkozottul szűk látókörű volt. Csak a saját kis sérelmeit látta, hogy neki hány dologról kellett lemondania, de egy dolgot nem vesz figyelembe: négyen voltunk és én voltam a legidősebb, ebből adódóan tehát fényévekkel többször szembesültem ugyanazzal, amivel neki kellett. Hányszor kerültek háttérbe az én vágyaim, mert nekik kellett kedvezni? Értsd meg Clyde, a testvéreid… Megszámlálhatatlan alkalommal. Az én eseteim csak azért nem kaptak akkora visszhangot mert én nem játszottam be a primadonna effektust, mint ahogy ezt akkor is tette.
Utána mehettem volna, de őszintén… nem volt kedvem. Állítsam meg, hogy újra meghallgathassam, mennyire igazságtalan vele a világ mert két ilyen bátyja van, akik mellett nem tud szárnyalni? Hát most megteheti és megmutathatja, hogy mennyire jó… ha pedig nem sikerül, újabb tanulópénz. De mint már említettem: Oliver gyakran szeret hibázni, duplázni azokat meg aztán még inkább.

creditblinding lights  • 950
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Clyde & Oliver - Csak azt akartam mondani, hogy...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Julian & Roman || Ez is csak velünk történhet meg...
» Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
» Abby és Karin - "Csak barátkozik"
» Noel & Stacie | Hogy van a kutya kínaiul?
» Clarissa & Cillian - Jó hogy újra látlak?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: