New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 53 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Charlie Stone
TémanyitásCharlie Stone
Charlie Stone EmptySzer. Jan. 08 2020, 23:40
Charlie Stone

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Charlie Stone
Becenevek:
Charlie; Beast
Születési hely, idő:
Chicago; 1996.07.11
Kor:
23
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Diák
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Még tanul: Manhattan College; Gépészmérnök
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
mosogató egy gyorsétteremben
Ha dolgozik//Munkahely:
Mc Donalds
Hobbi:
Olvassás, Kung-fu; Iaido
Play by:
Nicholas Hoult

Jellem
Régen igazán vagány tökös srác voltam, aki nem félt szint semmitől. Ezért sokszor szemtelen és meggondolatlan is voltam. Simán oda mentem 14 évesen egy lányhoz, aki a pasijával sétált, és megcsókoltam a lányt majd közöltem neki, hogy adja meg a számát. A pasija őrjöngeni kezdett, és nekem akart jönni, de nem érdekelt. Főleg mivel általában elértem vele azt, amit akartam. Max verekednem kellet. Sőt lehet úgy mondani, hogy előbb ütöttem sokszor, mint ahogy engem akartak. Inkább megelőzőm a csapást. Abba is szartam bele, hogy minek mi a következménye. Mit érdekelt engem, ha nem én vagyok az áldozat. Betört a faszi kocsijának a szélvédője. Na és? Kiütöttem a kezéből a telefonját? Nem érdekel. Ha baja van velem, akkor rendezzük le elvet vallottam. Az sem zavart, ha hülyére vertek egy ilyennél. Akkor legalább tudtam, hogy még kell javulnom a bunyó területén. Aztán a börtönben hamar megtanították, hogy ne legyen akkor nagy a szám… Mióta meg kijöttem azóta rá jöttem, hogy jobb ha meghúzódom egy sarokban, és csendben vagyok. Ennél biztosabban nem tudom elkerülni a bajt, és vele, hogy vissza kerüljek.

Múlt
Azt mondják a filmekben, hogy Bronxban felnőni szörnyű és tragikus dolog, de azért a Szeles Város sem egy leányálom. Nézzünk meg engem. Anyám csak egy prosti volt a sok közül, amikor pedig apámról kérdeztem, akkor azt mondta, hogy egy kuncsaft volt. Néha üzletember, néha drogbáró, máskor énekes. Egyszer még azt is mondta, hogy Sting az.  Mondhatnám, hogy a születésem után anyám felhagyott a mesterségével, és talált egy gazdag férjet magának, de nem így volt. Csak ehhez értett. És ha dolgoznia kellet, akkor engem elzavart otthonról, hiszen a kuncsaftok nem akarnak egy gyereket hallgatni, aki a szomszéd játszik. Igaz ő csak azt mondta, hogy menjek le a kapu elé. De nem tudtam megmaradni a kapu előtt. Mire az eszemet tudtam már az utcákat jártam, s hamarosan barátaim is lettek. Olyanok, mint én, akiknek nem kellet vagy lehet otthon lenniük. Hamar kiismertük a környéket, tudtuk ki az alkoholista, tudtuk kivel kell vigyázni, már, mint a magunk módján. Csak egy dolgunk nem volt. Pénzünk csokira, képregényekre, üdítőre. Huan Alvares a helyi kis drogbáró volt, akinek pont kapóra jött három kis hülye gyerek, mint mi. Azt mondta, ha elviszünk neki egy csomagot pár saroknyira, akkor ad nekünk pénzt. Belementünk. Rá jöttünk, hogy ez elég könnyű meló, így egyre többször csináltunk ilyet neki, pedig tudtuk, hogy drog van a csomagban. Volt, hogy elkapott minket egy zsaru, de mivel gyerekek voltunk, elengedtek egy – egy pofon kíséretében. Milyen kis naívak voltunk. Nem azért engedtek el minket, mert gyerekek voltunk, hanem mert nem mi kellettünk nekik. De azért regisztráltak minket. Persze, amikor a zsaruk elkobozták vagy más miatt eldobtuk a csomagot, akkor Huan nagyon pipa volt ránk, s meg is vert minket. De azért kitartottunk mellette.  13 éves koromra már igazi gengszternek éreztem magam, aki bármit meg tehet. Ha akartam loptam a boltból, ha akartam betörtem egy kocsi szélvédőjét, hogy elvegyem belőle, amit akartam. Nem érdekelt már az iskola sem. Anyámnak, ha volt is fogalma, hogy mit csinálok, amikor nem otthon vagyok, akkor is inkább nem foglalkozott vele. Majd összejött egy tűzoltóval. Johnathan Smith. Eleinte rendszeres kuncsaftja volt anyámnak, végül már oda is költözött hozzánk, anyám is abba hagyta a munkát, hiszen John eleget keresett. John keménykezű fickó volt, aki nem egyszer emelt kezet rám, főleg, ha ivott, alkalmanként még anyámra is. 14 éves koromba arra mentem haza, hogy anyám zokog a fürdőszobába, miközben vérzett a karja. A konyhakés is még ott hevert mellette. Anélkül, hogy mondta volna tudtam mi történt. John megint ivott, ő pedig megpróbált késsel védekezni, ezért még nagyobb verést kapott. Szó nélkül sarkon fordultam és Huanhoz futottam, hogy adjon nekem egy stukkert. Jót nevetett, hogy milyen tökös lettem, és adott. Mondott még valamit, hogy azért legyek okos, de nem figyeltem rá. Alig 15 perc múlva ott voltam a 197es Tűzoltóparancsnokságon. A riasztó visított, mint a sakál, mindenki rohangált, hogy felöltözzenek, és menjenek eloltani a tüzet. Hamar megláttam, ahogy John is ott van, szóltam neki, de csak ordított, hogy húzzak el, most mennie kell. Amikor hátat fordított nekem, akkor elővettem a pisztolyt, s meghúztam a ravaszt, majd újra, és újra… mire feleszméltem már rendőrségen voltam. Szándékos emberölés. Hivatalos közel elleni erőszak. Lőfegyverrel való visszaélés. Drogbírtoklás. a másik tucatnyi kis bűn már nem igazán számított. A bíró úgy gondolta, hogy az emberölés már önmagában annyira súlyos bűn, hogy felnőttként kezeljenek, nem is beszélve arra, hogy 1 tűzoltó meghalt, és másik 3 megsebesült ahogy visszarúgott a fegyver vagy megpattantak a lövedékek. 27 év letöltendő a Fox River Állami fegyintézetben. Anyámtól elvették a gyámságomat, így ő sem látogathatott meg.  Az első pár év nagyon kemény volt. Verekedések, hasonló fiatal bűnözőkkel barátkoztam, és képeztük egymást, hogy ha majd ki kerülünk, akkor jobbak legyünk. De a „benti barátaim” csak jöttek, és mentek… Ők csak 1-2-3 éveket voltak, aztán mentek is vissza az életbe.
2014 -ben meghalt az édesanyám. Ezt olyan durván és kegyetlenül közölték velem az őrök, amennyire csak lehetett. Nem érdekelte őket, hogy mit érzek. Aznap este valami eltört bennem, s végre kezdtem rá ébredni, hogy mit tettem magammal. Öngyilkos akartam lenni, ezért felvágtam az ereimet is, de az őrök megmentettek. A pszichológus mellet egy pap is naponta meglátogatott, akivel egyre jobban kezdtem megbízni. Ő azt mondta, hogy még nem késő nekem, s kezdhetek új életet. Újra el kezdtem tanulni a börtön falain belül, s elkezdtem a könyvekbe temetkezni.  Mint kiderült elég jó eszem van. 2018-ra le is érettségiztem, egész szép eredménnyel. Kezdtem elhinni én is, hogy van még számomra remény, főleg, amikor Marcus Atya azt mondta, hogy beszélt az érdekemben pár emberrel, s ha szeretném járhatok egyetemre. Nagyon megörültem neki, és be is adtuk a jelentkezésemet a Manhattani Egyetem Gépészmérnök karára.  Legnagyobb meglepetésemre fel is vettek. Hálaadás estéjén a kormányzó a pulyka vacsora megnyitóján bejelentette, hogy kegyelmet kapok. Felfüggesztik a további börtön büntetésemet, járhatok egyetemre, de hetente jelentkeznem kell a megadott felügyelőtisztnél, nem hagyhatom el a nekem kijelölt lakást, és ha a legkisebb bűncselekményt is elkövetem azonnal megyek vissza.
9 év után újra szabad voltam, egy új városban. De rá kellet ébrednem, hogy nem minden olyan, mint gondoltam. Idekint más szabályok élnek, mint odabent. Ami a legrosszabb, hogy az emberek kérdezgetnek. Honnét jöttél? Hol tanultál? Szüleid mit csinálnak? Csupa olyan kérdés, amikre nem akarok válaszolni. Nem vagyok kész a válaszokra. Valahogy ahhoz sem volt kedvem, hogy el menjünk leinni magunkat egy kocsmába, mert mi van, ha egy részeg verekedni akar velem. Egy estéért nem mehetek vissza a börtönbe. Szóval mivel szép lassan ki maradtam az egyetemi általános szociális életből, így lassan kezdtek észre sem venni. Az sem tett jót a megítélésemnek, hogy sportlövészet órán, teljesen ügyes voltam mindenbe, de amikor lőni kellet volna először táblára, akkor nem tudtam meghúzni a ravaszt. Helyette inkább leraktam a fegyvert, és kimentem az óráról. Mindig azt hazudom magamnak, hogy nem baj, megszoktam, hogy egyedül vagyok. A terv egyszerű, csak tanulok, dolgozok és csendben meghúzom magam, de az életbe közbe szólt. Ott az a lány. Nem beszéltem vele még, és csak 3x láttam eddig, de meg kell tudom, a nevét, és beszélnem kell vele. Eldöntöttem, hogy ha legközelebb látom, akkor megszólítom...
 

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Charlie Stone
Charlie Stone EmptyPént. Jan. 10 2020, 21:23
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Charlie!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Huhh te! Annyi idős vagy mint én, ugyanolyan egyetemista vagy mint én, de mégis már olyan élet van mögötted, mint annak aki végigélte az éveit, és rengeteg mindent tapasztalt már. Rolling Eyes  Nincs egy egyszerű múltad, és bár sokan mondják, hogy megjárták már a poklot, de gyaníthatóan mindegyik ismerősöm közül te vinnéd el a pálmát.

Amikor a jellemzésed olvasni kezdtem és egyre nyilvánvalóbbá vált a nemtörődöm viselkedés, a „nagyjából senki sem számít csak én” egoizmus erőteljes jelenléte óhatatlanul az Amerikai História X jutott eszembe, és annak Derek-je. Noha egészen más a kontextus, de neked is megvolt a magad Cameronja, aki a rossz útra vitt, és aki miatt tulajdonképpen mindig rajtad marad egyfajta bélyegként a múlt, akármit is csinálsz. Charlie Stone 2624752903  „Az élet túl rövid az állandó gyűlölködéshez. Nem ér annyit.” ez a mondat a filmben hangzik el, és azt hiszem ez rád is pontosan igaz, mert a börtönben rájöttél, hogy mennyi minden másképpen alakulhatott volna az életedben, ha egy kicsit jobban odafigyelsz. A jellemed egy hatalmas átalakuláson ment át, noha a múltad elől nem nagyon van menekvés, bárhova is fogsz menni, mindenhol utolér. Embarassed

A történetedben egy teljesen átfogó képet adtál arról, hogy honnan jutottál el oda, ahol most vagy. Tulajdonképpen lehetne hibáztatni az anyádat, vagy azt a férfit akit az életébe fogadott és emiatt kitett téged az erőszakos viselkedésének. Ami aztán persze tragédiához is vezetett. Vagy Huan Alvares aki már gyerekkorodban lerántott a bűn mocskába, amikor mindegy volt mit csinálsz, ha pénzt kapsz érte, amit aztán arra költhetsz amire akarsz. Fegyvert adni egy gyerek kezébe abszolút felelőtlenség, noha egy drogdílertől nem is nagyon lehetne másféle felelősséget elvárni azt hiszem. Nagyon szépen átvezetted, hogyan lett belőled az édesanyád halála után a börtönben aztán más ember. Charlie Stone 2451935670  Sokakat egy hirtelen és nem várt tragédia ébreszt rá, hogy mennyire rossz irányba haladnak, és ez nálad is így volt. Kaptál egy esélyt, egy lehetőséget, amit érezni rajtad, hogy nem akarsz újra elpazarolni, amivel élni akarsz és ezt jól is teszed. Az élet nem dobálja az új esélyeket olyan sűrűn, szóval vigyázz rá! Charlie Stone 1159569709  És ott van az a titokzatos lány, akiről a végén írsz, aki talán egy lehetőség egy esély valami jobbra. Csakhát....a múlt...a múlt és az ő démonjai ott maradtak és kísértenek. Vajon elfogad majd téged úgy ahogyan vagy? Nagy dilemma, örök kérdés.

Kellemesen és olvasmányosan fogalmazol. Charlie Stone 4142114136  Érdekes és elgondolkodtató problémákat feszegetsz az életből és azt nagyon jó történetmeséléssel hozod. Én szerettelek olvasni, érdekes történetet alkottál érdekes karakterrel.

A Tara-Plecsnit egy biztató öleléssel adom most át, hogy ne add fel, küzdj az új lehetőség beteljesedéséért! Színt admin ad majd neked.  

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Charlie Stone
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zariah Stone
» Like a stone skipping across water
» heart of stone ┃bell & carlos
» Charlie&Joy
» Charlie Ray

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: