New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Metropolitan Museum of Art
TémanyitásMetropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyVas. Júl. 14 2019, 19:26
Metropolitan Museum of Art 20190714v00q5fm1z



Elaine & Topher



- Kérlek, kincsem, ne haragudj rám, egyszerűen nem hagyhatom most itt Melodyt, amikor végre szabadon engedi az érzéseit és olyan aprólékos, de mégis lényeges részletekre tapint rá, amilyeneket eddig egyetlen munkáján sem láttam. Hidd el, egész biztosan élvezni fogod egymagad is a helyet, a Manhattan Museum of Art a világ harmadik leglátogatottabb művészeti gyűjteménye, még a British Museumnál is többen látogatják évről évre!
- Jól van, anya, elég lesz, menj, nehogy Melody útközben rájöjjön, milyen röhejes nevet adtak neki a szülei és idegességében nem megfelelő árnyalatú kéket fessen az égre. Az borzalmas lenne.
- Christopher…
- Csak hülyéskedtem, Anya. Tudom, hogy sokat jelentesz azoknak a srácoknak és én nagyon büszke vagyok, amiért ilyen fontos ember az anyám. Maradj csak, ameddig szükség van rád. Estére viszek kaját, arra ne legyen gondod.
- Köszönöm, fiam. Szeretlek.

Tudom, hogy nem várta el, hogy én is kimondjam. Nehezemre esett a lelkizés, pedig ha valaki a világon számított nekem, akkor az ő volt. Félreértés ne essék, nagyon örültem, amiért olyan munkát talált, amiben ennyire jól érzi magát, és amiben elismerik és számítanak a tehetségére, a szakértelmére és a tanácsaira, mégha tőlem annyira messze állt is a terület, amiben alkotott. Meg a művészetek úgy általában.


Ettől függetlenül nagyon nem bántam volna, ha tíz perccel ezelőtt csörren meg a telefonom azzal, hogy mégsem tud eljönni a közös múzeumlátogatásra, amire csak miatta szántam rá magam. Huszonöt dolcsit adtam ki a jegyért, és most már minden hiába, bent álldogáltam a hatalmas, tetőtől a padlóig fényesre csiszolt előtérben. Fogalmam sincs, miért nem vártam meg még a pénztárak előtt, talán csak túl akartam esni a sorba álláson. Persze anyámnak nem mondtam meg, hogy már kifizettem a belépőt, mert akkor fejvesztve rohant volna ide és azt nem akartam. Neki most ott a helye, a munkája boldoggá teszi. Át tudtam érezni, milyen szerencsés helyzet lehet ez, habár inkább csak az ellentétes szemszögből nézve, mivel én utáltam az enyémet.
Most már mindegy. Valójában legszívesebben sarkon fordultam és elhúztam volna a francba. De valamiért megjelent lelki szemeim előtt egy kép, ahogy este beszámolok anyámnak arról, hogy végül ellenállhatatlan késztetést éreztem, és végigjártam egyedül a múzeumot. Ha nem játszom túl, talán el tudom hitetni vele, hogy bizonyos részeit érdekesnek találtam és élveztem. Azt hiszem, valóban boldoggá tenném vele. Mindig szerette volna, ha szélesítem a látóköröm és jó társaságba járok, amolyan „kultúrprogramokra”. Nem azért, mert másnak szeretett volna látni, mint aki vagyok, hanem, mert mindig azt mondta, hogy több van bennem, mint amit feltételezek, és amennyit engedek elhinni magamnak.


Na, akkor lássuk. Kizárólag a melóhelyre tartogatott bájos műmosollyal a pulthoz mentem és magamhoz vettem egy brossúrát, amik a múzeum különböző kiállításait taglalták. Fegyverkiállítás… fotók a Holdról – talán lesz itt valami, ami legalább annyira leköti a figyelmem, hogy össze tudok eszkábálni egy pár perces élménybeszámolót anyámnak. Kíváncsi  vagyok mennyi pattintott kövön meg elrohadt állatfogon kell átverekednem magam, hogy eljussak odáig.


Á, szóval elég, ha itt átmegyek a zenetörténeti kiállításon, a terem végén a lépcsőn fel és eggyel feljebb ott is lesz a fegyverkiállítás. Hál’Istennek.
A szórólapból felnézve a tömeg miatt megtorpanni kényszerültem egy percre. Mi a francot tud ez a rakás ember nézegetni néhány zongorán? Nagyon izgalmas, tényleg. Az előttem lévő ódon fahangszer előtti kis leírásra esett a pillantásom: „Grand Piano, Ferdinand Hofmann, ca. 1790”. Na, ez a szar több, mint kétszáz éves. Észbontó. Miért nem mozdulnak már…?


Ahogy próbáltam utat törni magamnak a látogatók bámészkodó sokaságában, intim kis jelenet ragadta meg a figyelmem. A mellettem álló gazdagon díszített, szintén nagyon réginek kinéző zongora előtt színes ruhákba öltözött, szőke lány játszott ujjaival a levegőben. Szemeit lehunyva csalt elő képzeletben valamilyen dallamot, és látszott, hogy nagyon beleéli magát. Valószínűtlen volt, ahogy vagy ötven ember fojtogató tömegében ő szemmel láthatóan képes volt egy másik világba álmodni önmagát, ahol még a saját idejében szólaltathatta meg azokat a rozoga billentyűket. Legalábbis kívülről úgy tűnt, valami ilyesmi történhetett éppen. Bár feltételeztem, hogy valami unatkozó, elvont úrilányka lehetett, de volt abban valami bátorság, ahogy el merte engedni magát és átadta magát valaminek, amit láthatólag szenvedélyesen szeretett.
Ezzel együtt, az elvont úrilánykák általában nem szoktak ilyen merészek lenni, inkább csak túl figyelmetlenek és furák ahhoz, hogy észrevegyék magukat. Aztán  pedig elvörösödve-sápítozva kérnek elnézést a „viselkedésükért”, ezért gondoltam, ha átmenetileg már úgyis ott ragadtam mellette, felhívom rá a figyelmét, hogy bámulják.

- Hé, művésznő, elég nagy a közönséged. Gondoltam, szólok.
Kíváncsian vártam, hogy felriadjon, és titkon reméltem, hogy legalább röhöghetek egy jót, ha már ideátkozott a sors ma délután…




◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Júl. 15 2019, 10:45


Topher & Anook

Régen sokat jártam anyukámmal múzeumba. Főként természettudományi múzeumba, meg planetáriumba, csillag vizsgálókba ahol bele lehetett kukucskálni az óriási távcsövekbe. Szerettem vele ilyen helyekre menni, és mindig annyira élveztem, amikor egy-egy szépen megcsinált naprendszer modell mellett elidőzve magyarázott nekem a világegyetem dolgairól. Hogy mi az a feketelyuk, mi a tömegvonzás, eseményhorizont, pulzár, szingularitás, galaxisok, fénysebesség. Olyan sokszor csak álltam, a magam csepp kis valójában, és bámultam rá fel hitetlenkedve, csodálattól tátva maradt szájjal. Próbáltam elképzelni, milyen lenne, ha az időben ide-oda tudnék ugrálni, mint valami különös ugróiskolában. Bal láb múlt hét kedden, jobb láb jövő karácsonykor!
Nem csoda hát, hogy a nyarat kihasználva, igyekeztem minél több időt a város megismerésével tölteni. Persze, voltak olyan programok, amikkel pont, hogy egy más arcát mutatta a nagy alma, de én azokat is élveztem. A modellhajó verseny a Central Parkban, vagy a görkoris akadálypálya az Upper West Side-on annyira tetszett! Imádtam! Próbálok minél kevesebb időt tölteni a rém rendes családdal, és ennek mindannyian örülünk. Szörnyű egy banda, az unokatestvéreimmel kölcsönösen ki nem állhatjuk egymást, a nagybátyám meg egy vén kecske, aki úgy méreget mintha én egy sóbánya lennék amit körbe nyalogathat. A behízelgő mű-kedves, ál-törődő, tenyérbemászó modoráról meg hadd ne mondjak semmit, miközben az előkészítő tárgyaláson úgy zuhant nekem a vádaival, hogy én hazudok, mint egy túlsúlyos kamion. Az apámmal meg még mindig nem sikerült találkozni, aminek jelentős részben az az oka, hogy egészen Európáig menekült előlem, a kedves barátnőjével kiruccantak egy pár hetes körútra a stressz elől. Hogy oda ne rohanjak…! Utálatos emberek, egyáltalán nem szeretem őket, egyiket sem, mégis, ők az én családom, és így vagy úgy, de közéjük tartozom, a mamám utolsó kívánsága volt, hogy keressem fel őket, hogy legyen egy családom, így hát akármilyenek is, megpróbálok velük zöldágra vergődni.
Szerencsére már ismerem a gyenge pontjaikat, Richard, Jason és sajnos még Bo is hajlamosak bármilyen kurtább szoknya után megfordulni. Igyekszem otthon minél kevésbé provokatív módon öltözni, legalábbis, szerintem nincs benne semmi olyan, ők mégis gyakran teszik szóvá, hogy próbáljak már meg nem utcalány módján kinézni. Pedig nem értem, hogy a múltkori top és rövid kantáros farmernadrág, vagy a fekete cicanadrág és lenge táncos póló, vagy a görkorizós sport rövidnadrágom és az edzős pólóm ugyan miért volt provokatív?! Szóval, a mai múzeum látogatáshoz egy csinos, fodros szoknyás, fehér és piros csíkos buggyos ujjú, színes ruhácskát választottam, mert magasról teszek az Addams Family véleményére, úgy kábé bármivel kapcsolatban. Sajnos ez az egyik kedvenc ruhácskám, és mégis olyan mintha kicsit kifogytam volna belőle, már nem simul olyan szorosan a derekamra, és a csípőmnél is egy picit eláll… fogytam volna? Megint? De hát mitől, tegnap is letuszkoltam a torkomon egy almát, sőt még pár szeletke bacont is reggelire meg egy fél pirítóst, és a nagyja bennem is maradt…
Még sosem jártam azelőtt a Metropolitan-ben, de valahogy ma olyan késztetésem volt, hogy oda menjek. Sőt, egyből három napos jegyet vettem, amivel mindent lesz időm alaposan végig járni, hiszen olyan óriási ez a múzeum, hogy egy nap nem is elég rá. Kezemben a brossúrával nézegettem, hogy mik az állandó és időszakos kiállítások, és biztos ami biztos, az időszakos felé vettem az irányt. Pláne, miután megláttam, hogy van egy egész terem telistele antik zongorákkal! Csak mentem körbe-körbe, már vagy egy órája ezek között a hangszerek között, a fejemben a saját dallamom szólt, erre lépkedtem szinte tánc szerűen. A fülemben hallottam, ahogy anyukám azt mondja, Anook. Egy szimpatikus zongoránál félre álltam, és behunytam a szemem, szerintem csak pár pillanatra, de a jelek szerint többre is. Az egyik kedvenc Chopin darabomat zongoráztam a levegőben az ujjaimmal. Hát ez vérciki! Az meg még cikibb, hogy erre egy fiatal srác hívta fel a figyelmemet. Fülem hegyéig elvörösödve eresztem vissza a kezeim, és alig láthatóan dugom el őket a szoknyám ráncai közé.
- Nem lehet nekik ellenállni. - mosolyodok el halványan, miközben megvonom a vállam, mintha csak ennyiről lenne szó, hogy nem lehet ellenállni a zongorák vonzásának. Pedig dehogynem lehet, számtalan más ember megteszi, valószínűleg megint megfeledkeztem magamról, és a saját kis dallamomra keringtem. Mintha egy álomvilágban élnék, egy csupa fullasztó füsttel, sötétséggel teli buborékban, ami kívülről baromi vonzó lehet mások számára. Mert hát mekkora luxusban élek, micsoda fényűző házban lakok, mi gondom lehet az életben? Ööööm… mondjuk pont ez? A családom egy beképzelt hólyagokból álló társaság, és elég kettőt pislognom, félek, hogy én is ilyenné válok köztük.
Végig nézek a srácon, aki szólt, hogy egy kissé megfeledkeztem magamról, és csak szélesebbre húzódik a mosolyom. A testtartásán is látszik, hogy hová kívánja ezt az egészet, mennyire idegen neki ez a környezet. Pedig szerintem mindenkinek a hasznára válna, ha néha meglátogatna egy-két múzeumot.
- Te is a zongorák miatt kanyarodtál errefelé, vagy valamelyik szomszéd teremben van valami izgalmasabb? - nézek rá kérdőn, miközben megkezdem az utolsó körömet a hangszerek közt, mit sem törődve a rám szegeződő pillantásokra, hiszen az előbb elég furán viselkedtem. Kit érdekelnek? Inkább előveszem a kis prospektust, és a térképre pillantva elkezdek találgatni, - Várj, hadd találgassak! - perdülök meg egy egyenes, kihaltabb szakaszon, hogy lassan lépegessek hátrafelé, így a fiúval szemközt állva vigyoroghatok rá, miközben vicces grimaszokat vágva teszek úgy mintha gondolkodnék a dolgon. - Nem vagy az az asztronauta típus, szóval a képek a Holdról… nem, nem oda tartasz. - biggyesztek mindenttudó mosolyt az arcomra - Nem gondolom, hogy a filmes díszletkészítők érdekes kütyüi miatt jöttél, szóval marad a fegyverkiállítás. Balra van! - perdülök vissza, majd könnyed, apró léptekkel török utat a bámészkodók közt az ajtó felé. De az emberek csak még összébb zárnak, hallgatják az idegenvezetőjüket, így képtelenség lenne átjutni köztük.

credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Júl. 15 2019, 20:50
Ahogy figyelmeztettem a kiscsajt arra, hogy mit is csinált éppen, zavartan pislogott maga elé. Azonban a zavara nem volt olyan látványos, és egyáltalán nem tartott olyan sokáig, mint ahogy számítottam rá. Valójában meglepően normálisan, mondhatni cukin reagálta le a dolgot, ami egyszerre késztetett önkéntelen félmosolyra, és egyszerre okozott kisebb csalódást is, mert egyáltalán nem volt végül kiröhögni való a szitu.
Valójában a lányon úgy egyébként sem igen lehetett kivetnivalót találni. Az ilyen típusú csajok, akiknek a szülei pénzeszsákokon ücsörögnek, általában vagy nevetségesen művészkedőek és elvontak, miközben valójában háromig nem tudnak elszámolni, vagy olyan kurvásan öltözködnek, ami arról árulkodik, hogy pont annyira tartják magukat, amennyit az agyatlan csávóik is gondolnak róluk, hogy érnek. Magyarul egy-két használható lyuknyit...


Valahol itt tartottam a gondolatmenetemben, mikor észrevettem, hogy a lány mosolyogva végigmér. Mikor közvetlenül utána megkérdezte, hogy melyik kiállítás vonzott a múzeumba, már tényleg kevés választott el tőle, hogy zavarba jöjjek. Akkor hirtelen el sem jutott a tudatomig, hogy ez nálam egyébként szökőévenként egyszer fordul elő.
Szerencsére a zongorák iránti érdeklődésemmel kapcsolatos gúnyos megjegyzésemet belém fojtja, mikor előhúzva egy, az enyémhez hasonló brossúrát, találgatni kezd, hogy vajon mi szél hozhatott engem a Metropolitanbe.
Mikor rövid okfejtés után rávágja, hogy a fegyverkiállításra kellett, hogy jöjjek, és vidáman elindul arra, amerre én is indultam, mielőtt beállt a sor, már nem bírok elfojtani egy vigyort.
Szerencsére már előttem jár, és nem látja. Nem akarom, hogy beleképzeljen valamit, ami nem létezik. Ezek a gazdag lányok olyan naivak és rózsaszínek. Fogalma se lenne róla, hogy én nem tudok rá úgy nézni. Mint ahogy gondolom, ő sem rám. Egyszerűen nem illünk egymás köreibe.
De ahogy két lépéssel felzárkózom mellé, azt azért el kell ismernem magamban, hogy magát a tényt, hogy társaságom akadt, egyáltalán nem bánom. Fenének sincs kedve itt lenni. Egyedül bolyongva és közben azon gondolkodva, hogy mi a francot is csinálok tulajdonképpen – na, úgy viszont főleg nem lenne.


Ahogy pár méter után újra beragadtunk egy turistacsoport mögé, észrevétlenül szemügyre vettem, miközben kiutat keresett a tömegből. Nagyon csinos, de egyszerű szabású ruha volt rajta, élénk színekkel. Tényleg nem olyan, amit a legtöbb hozzá hasonló lány hordana. Hál'Istennek. Irtózom a tucatemberektől, akik bégetve mennek a divatfalka után.
A másik, amit rögtön észrevettem, hogy vékony. Mármint nem csak úgy simán vékony, tényleg nagyon az volt. Azt az érzetet keltette az emberben, mintha egy aprócska széllökés hátán mindjárt az előttünk bámészkodó sokaság fölé emelkedne, és a fejük felett átlebegne a következő terembe.
Megvakarom a fejem. Valszeg csak túlgondolom, végülis a ruha nem feszült rá az alakjára, nem láthatom pontosan, milyen is a teste. Bennem meg túl élénken él még a korunkbeli angol lányok vaskos combjainak és erőteljes sziluettjének emléke.


Mivel tényleg nem akarom, hogy feltűnjön neki, hogy vizslatom, ezért egy zeneszalont ábrázoló falikép iránt érdeklődést színlelve elnézek a feje felett, ahogy megszólítom.
- Na, és miből gondolod, Légzongorista Kisasszony, hogy nem érdekel az űrutazás? Melyik srác ne akarna űrhajós lenni gyerekkorában? - Én mondjuk pont nem akartam, de ezt nem tudhatta. Realisztikusabb kölyök voltam annál, engem eléggé lekötött ez a bolygó is, és ezt szerettem volna felfedezni, nem pedig a jeges sötétségben repkedni.

Legszívesebben úgy lökdöstem volna félre a másokra tekintet nélkül, a terem közepén tébláboló népet, hogy dőltek volna, mint a kuglibábuk, de annyi higgadt vérmérsékletet még sikerült belém nevelnie anyámnak, hogy ne akarjak mindig, minden helyzetben erőszakos megoldást választani. Ezért inkább az egyetlen olyan lehetőséget választottam, amitől azt remélhettem, hogy eltereli a figyelmem a tömegről, amiben egyre kevésbé éreztem jól magam; tovább csevegtem újdonsült ismerősömmel.
- És mit játszottál olyan cseszettül lelkesen, ha szabad tudni? Várj, hagyd, úgysem fogom ismerni.  Kivéve ha a Prose-tól a Caravant nyomattad, de valamiért ebben erősen kételkedem. Miért választottad amúgy a zongorát? Mert ha jól sejtem, játszol. Mármint azt még vágom, hogy az ember néha unalmában elpenget egy gitárt, vagy odabasz egy dobszerkónak, és közben kiadja a feszültséget. De azt nem látom, ahogy így random rám jön az érzés napközben, fogom magam, leülök a zongorához és elkezdek ott pötyörészni.


Közben szép lassan meglódulnak az emberek, mi meg a nyomukban elkezdünk kitotyorogni a zeneteremből.
Gondolok egyet, és szándékosan nem a fegyverkiállítás felé fordulok, hanem az ellenkező irányban lévő kiállító terem felé, ahol valójában fogalmam sincs, mi a fene van. De hátha meglepem egy kicsit, ne érezze már, hogy ráhibázott az egyetlen dologra, ami érdekelt volna ezen az átkozott helyen...


◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyKedd Júl. 16 2019, 10:19


Topher & Anook

Bár nem túl gyakran, de azért néha megesik, hogy kicsit elkalandozok, és olyasmiket csinálok, ami a lehető legenyhébb kifejezéssel is fura. Múltkor a kanapén teljes átéléssel simogattam egy párnát, mintha macska lenne, egy másik napon meg észre sem vettem, de fülemen a telefonnal mászkáltam a szobámban és bámultam ki az ablakon, miközben folyamatosan az anyukámat hívtam (a szám természetesen ki se csengett). Most meg ez a zongorázás itt a levegőben… lehet, hogy meg kellene látogatnom egy dilidokit? Bár, nekem mindig is voltak fura dolgaim, szóval nem aggódom túl a dolgot. Egyszerűen csak mentálisan ki vagyok merülve, és elég szétszórt a természetem is. Nincs ebben semmi.
Pont így reagálok a dologra, mintha semmi nem történt volna, mert ha meg sopánkodnék, hogy mekkora dinka vagyok, akkor meg azzal hívnám fel magamra a fölösleges figyelmet. Különben is, egyáltalán kinek van erre kapacitása?! Inkább a fiú felé fordítom a figyelmem, és alaposan megnézem őt. Az emberek szokták nézni egymást, de sosem figyelnek oda. Látnak magasságot, hajszínt, szemszínt, a ruhákon lévő márkajelzéseket. De nem látják, hogy hogyan áll az ember válla, milyen a tekintete, a testtartása, a kezei és úgy általában a kisugárzása. Ennek a srácnak például baromi erős a kisugárzása, de leginkább azt küldi a világ felé üzenetként, hogy csesződjön meg. Alaposan. De vajon mi lehet erre az indoka?
Ahogy elindulunk a fegyverkiállítás felé, és előtte toporgok, elgondolkodva billentem oldalra a fejem. Olyan fura, vagy én volnék az? Elmerülök egy kicsit a gondolatokban, ahogy toporgunk az emberek közt, a nagy gondolkodásból kiragad egy kicsit a kérdése. Nagy, csodálkozó szemekkel pislogok rá fel.
- Nos, kedves Nem-Asztronauta úr, onnan gondolom, hogy a legtöbben azt se tudják, hogy mit érdemes nézni ezeken a képeken. A legtöbben leragadnak ott, hogy “hűűű kráteer!” - figurázom ki egy kissé a mondandómat - Meg a Hold szerintem nem is olyan érdekes. Mármint érdekes, persze, de én szívesebben nézek bele a nagy sötétségbe, az égbolton látható csillagok közé, ahol ezer meg ezer galaxis várja, hogy felfedezzük, csak még ahhoz is túl messze vannak, hogy egyáltalán láthassuk a fényüket. - már megint túl csacsogtam a dolgot, valószínűleg ő közel sem ennyire érdeklődő a világűr iránt. Nincsenek illúzióim, az emberek 99%-a nem ennyire fogékony a témával kapcsolatban. - Nem tudom, miért, te akartál űrhajós lenni? - dobom vissza inkább a kérdését, miközben incselkedve billentem oldalra a fejem.
Ez a tömeg próbára teszi az ember mindenféle tűrő- és állóképességét. Haladjanak már! Különben is, ennyi eszük van az idegenvezetőknek is, hogy az út közepén kell őket megállítani?! Nevetséges! Idegesen és frusztráltan kezdem el fürkészni a lehetséges menekülő utakat, keresem a rést ahol át slisszolhatok, de nincs. Egyáltalán nincs.
- Chopin. - felelem, miközben lábujjhegyen pipiskedve próbálok utat törni valahogy. - Az anyukám nagyon szerette a zongora hangját, és ő is játszott fiatal korában, nagyon is jól, csak egy régi sérülés miatt abba kellett hagynia, az ujjaiban eltört pár csont ami miatt már nem tudott játszani. Én mindig is imádtam a zongorát, már baba koromban azon mászkáltam, és csapkodtam a billentyűit. - vonom meg a vállam, mert nincs rá magyarázat, hogy miért szeretek zongorázni. Szeretem és kész, fogalmam sincs miért. Inkább zombizok tovább a népekkel, már majdnem elérjük a lépcsőt is, amikor a fiú hirtelen lefordul, és egy másik terem felé veszi az irányt, amerre történetesen szabad az út.
Értetlenkedve vonom össze a szemöldököm, amikor konstatálom, hogy eltűnt mögülem, és követem is bár nem tudom miért. Hiszen nem együtt érkeztünk, nem is vagyunk barátok, szóval ha akarnék, mehetnék a fegyverkiállításra - amihez őszintén szólva amúgy sincs kedvem.
- Most mit csinálsz? - kérdezem azért némi értetlenséggel a hangomban, ahogy a szomszédos kiállító terembe érünk. Furcsa, nagy márvány és egyéb kődarabok vannak itt, meg rajzok és festmények amik inkább vázlatnak tűnnek,  egy kicsit nyomasztó is meg amúgy se szeretem annyira a szobrokat, pláne a pucér szobrokat… igen, prűd vagyok, na és?! Ahogy a terembe egy kicsit beljebb lépkedek, elkezdem a térképről kisilabizálni, hogy mégis hová lyukadtunk ki.
- “Befejezetlen művek”, mikor nevezhetünk késznek egy műalkotást? - olvasom fel a teremhez fűzött gondolatot - Tényleg ide akartál jönni? - húzom fel a szemöldököm gyanakodva, mert ez a terem annyira fura és ingerszegény, hogy konkrétan rajtunk kívül egy árva lélek sincs itt. Mi a túró?! A komfortzónámból teljesen kiragadva teszek meg pár bizonytalan lépést a fal mentén, ahol ezek a különös képek lógnak. Nem értem ezt a fajta művészetet, mármint, értem is meg nem is, valószínű a saját köldöküket nézegető művészek és tudósok totál mást magyaráznak bele egy-egy képbe vagy szoborba mint amit én gondolok róla.
Egy kényelmesnek tűnő oszlopnak támasztom a hátam, miközben a srácot méregetem elgondolkodva. Tutira fogalma se volt arról, hogy mi a fene van ebben a teremben. Egyszerűen kizárt, hogy tudatosan jött volna ide, ez az a dolog amit nem-hiszek-el. Miközben ezen mélázok, fel se tűnik, hogy továbbra is, leplezetlenül nézem őt, és mindig vissza-vissza térek azokhoz a részekhez, amik tetszenek. Nem tehetek róla, a barna szemnek ez az árnyalata mindig is gyengítette a térdeimet, és tetszenek még a lábai is. Igen, csípem a hosszú combú pasikat, és? Csak nekik szabad a nőket a fenekük meg a cickóik alapján beskatulyázni?
- Khm! - jövök zavarba, és elfordítom a fejem, nem éppen szerencsés módon egy szobor csoport felé, ahol hogy-hogy nem pont van egy pucér csávó, amitől fülem hegyéig elvörösödök. Nabaszki! - Ha már itt vagyunk, lássuk. - mormolom szinte csak magamnak, és elindulok tovább a fal mentén, szigorúan a képeken tartva a szemem. A hasam meg pont ezt a pillanatot választotta alkalmasnak arra, hogy korduljon egy bazinagyot. Mert attól még, hogy nem eszek, a jelzéseket megkapom, hogy kellene.


credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyKedd Júl. 16 2019, 17:08
"Nem-asztronauta úr"... palástolnom kell a mosolyom, mikor visszavág a csipkelődő megszólításomra. Szeretem, ha az emberek lecsapják a labdát. Sajnos nagyon kevesen teszik meg, és általában vagy egyáltalán nem értik a stílusom, vagy megsértődnek, ha cinikus vagyok, vagy ironizálok. Pedig nem sértő szándékkal teszem. Na, jó, legalábbis nem mindig azzal.
Érdekesnek találom, ahogy a világűr iránti érdeklődéséről beszél. Tetszett, hogy ebben sem a leegyszerűsített alapdolgok fogják meg, amit kábé minden gyereknek megmutogatnak kiskorában. Nem, ő olyan ember, aki a dolgok mögé néz. Nem vakítja el az, ami a legcsillogóbb, nem ragad le annál, ami a legkönnyebben érthető, és kíváncsibb annál, mintsemhogy kiegyezzen félinformációkkal.
Egy szóval tetszett, hogy egy-egy elejtett mondatával mennyi betekintést engedett a felszín mögé, akár akaratlanul, akár készakarva tette ezt.
És úgy általában az is szokatlanul kellemes érzés volt, hogy egyáltalán érdekel, miről beszél és mit akar mindezzel közölni.


Megrázom a fejem. Lehet, hogy szimplán ez a hely túl ingerszegény környezet ahhoz, hogy ne koncentráljak olyan apróságokra, amikre amúgy talán nem tenném.
- Néha azt gondolom, hogy akkor foglalkozunk nem kézzelfogható, tőlünk nagyon távol eső dolgokkal, mikor nem bírjuk el a saját életünk súlyát és ki akarunk lépni abból a valóságból, ami túl kiábrándító számunkra ahhoz, hogy benne éljünk.
Mihelyt ez a mondat kicsúszott belőlem, az ajkamba haraptam és lefagytam. A picsába. Az a seggfej apám mondta ilyenkor mindig, hogy "kiszólt belőlem anyám elvont nevelése". Mert, hogy rendes munkásgyerek nem olvas, nem érdeklődik, és ilyesmiket sem mond ugyebár. És én az esetek kilencvenkilenc százalékában tartottam is magam ehhez. Nem szeretem túlgondolni, bonyolítani a dolgokat. Fene essen ebbe a kis szőkébe, amiért nem olyan egysíkú és unalmas, mint amilyennek lennie kéne...
- Szóval ja, nem akartam űrhajós lenni. Szarni bele az egész baromságba.
Muszáj visszatérnem a páncél mögé, főleg, mikor az anyjáról mesél. Anyám az egyetlen személy az életemben, akiről képes lennék még én is szeretettel ömlengeni, de már rég megtanultam, hogy aki hagyja, hogy sebezhetőnek lássák, azt az első adandó alkalommal meg is sebzik. Farkastörvény.


Bevallom, örülök, hogy követ, ahogy elfordulok az ismeretlen terem felé. Nagyon remélem, hogy valami olyasmit találunk majd itt, ami jó beszédtémát szolgáltat, és eltereli a figyelmemet.
Mikor meglátom, hol kötöttünk ki, és látom az arcán a döbbent értetlenkedést, már tudom, hogy remekül fogok szórakozni.
- Nos, kérlek... - tudálékos hangra váltok és simogatni kezdem a képzeletbeli kecskeszakállamat. - Rajongója vagyok a befejezetlen műveknek. Szemet gyönyörködtető látvány, nem igaz? Sokkal érdekesebbek így, abban a tekintetben, hogy... hogy nincsenek befejezve. - A végére már nem bírom, és elfordulok, hogy ne lásson mosolyogni.
Mire újra ráemelem a tekintetem, azon kapom, hogy engem stíröl. Na, jó, legalábbis végighordozta rajtam a pillantását. Önkéntelenül kihúzom mind a 184 centimet. Nincs ebben semmi, én is legeltettem már rajta a szemem, emberek vagyunk.
Ő valószínűleg nem pont így értékeli a helyzetet, mert ahogy észreveszi, hogy figyelem, rákvörös lesz az arca, és elnéz másfelé. Ami viszont ezután következik, jobban próbára teszi a nevetőizmaimat, mint eddig bármi.


Nála pár pillanattal később fogom csak fel, hogy egész pontosan milyen típusú szobor melyik testrésze is van most alig pár centire tőle, szemmagasságban.
Ez az a pont, ahol nem számítanak a körülmények, egyszerűen nem bírom magamban tartani a kirobbanó nevetést. Hamar moderálom magam, de az a pár másodperc elmúlt hónapjaim talán legönfeledtebb pillanatát jelentette.
Ahogy látom, hogy a terem szélén továbblépked, szigorúan másfelé fókuszálva, nem bírom ki, hogy ne cukkoljam még kicsit.
- Ne, kérlek, ne siess úgy, a művészetben való elmélyedéshez idő kell. Kérlek, gyere vissza és tekintsd meg velem alaposabban ezt a csodásan kidolgozott, önnön befejezetlenségében gyönyörű szobrot. - Nem vagyok valami jófej, tudom, de nagyon hosszú idő után végre egy picit jól szórakozom. - Bár, ahogy jobban szemügyre veszem, bizonyos részei kifejezetten alaposan kidolgozottak, vagy te nem így látod...?


Ebben a pillanatban akkorát mordul a gyomra, hogy nem lehet nem meghallani. Nem akarom, hogy még emiatt is kínosan érezze magát, de a visszhangos, tök üres teremben nem bírom nem lereagálni. Viszont nem akarom tovább cikizni sem, ezért közelebb lépek hozzá és halkabban szólítom meg.
- Képzeld, azt olvastam ezen a fullos kis szórólapon, amiből mind a ketten betáraztunk egyet-egyet, hogy eggyel feljebb van valahol egy fasza kis kávézó rész, ha úgy érzed, harapnál valamit...


◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyCsüt. Júl. 18 2019, 11:05


Topher & Anook

Nem tudom nem észrevenni, hogy amióta megszólított, és ilyen különös módon szóba elegyedtünk, teljesen megváltozott a testbeszéde. Nem vagyok pszichológus (még csak az kéne!), de látom amit látok. Kevésbé feszengő, és néha még mosolyog is. Tehetné gyakrabban is, mert határozottan jól áll neki. Ha valaki mindig csak komor arcot vág, sokkal hamarabb megöregszik, mint aki többet mosolyog.
- Vagy egyszerűen csak érdekes, és kíváncsi vagyok, hogy mi várhat ránk a nagy sötétségen túl? - dobom vissza a választ a teljesen megdöbbentő kijelentésére. Hogy mi van? Eddig tökre suttyó módon viselkedett, mint elefánt a porcelánboltban, most mi ez a filozofikus bölcselkedés? Teljesen nyilvánvaló, hogy a felszín alatt rengeteg dolog lapul, amikkel szemben valamiért elutasító a hozzáállása. De nem piszkálom, még akkor se, amikor az űrhajós kérdésre olyan durva választ ad. Inkább csak elfordítom a fejem, és nem veszek róla tudomást, már látom, hogy érdekes személyiséggel van dolgom, és köszönöm szépen, nem fog megvezetni egy egyszerű kitérő válasszal.
Az, hogy egy másik terembe csöppenünk, nem pedig a fegyverkiállításra, egy teljesen váratlan helyzet számomra. Nem szeretem a váratlan dolgokat, szeretek mindent megtervezni, és pontosan követni a tervet. Ez a dolog meg teljesen váratlanul ért, és egyelőre még nem tudok mit kezdeni vele. Pláne azt is figyelembe véve, hogy mi is a terem témája, végképp elvesztem.
A szemöldököm nagyjából a homlokom közepéig szalad, amikor nekiáll magyarázni a befejezetlen művek szépségéről.
- Ezek szerint, ha egy tortához megcsinálom a piskótát meg a krémet, akkor az úgy lesz tökéletes, a maga befejezetlenségében? - kérdezek vissza mosolyogva, majd neki támaszkodok egy oszlopnak (azért előtte ellenőriztem, hogy biztosan ne egy kiállított tárgy legyen). Alaposabban is szemügyre veszem a srácot, próbálok rájönni, hogy miért viselkedik úgy ahogy, miközben tudom, hogy bőven vannak értelmes gondolatai. Vajon ki mondhatta neki azt, hogy a tudás az fölösleges? Jó nagy seggfej lehetett! Ahogy az arcán időzik el a pillantásom, mindig vissza húz a szeme, talán a színe vagy a tekintete miatt, de úgy bele lehet ragadni, mint a mocsárba. És a lábai is tetszenek, biztos, hogy sportolt valamit, de nem jövök rá, hogy mit. A lábbal kapcsolatos, talán valami keleti harcművészet, vagy európai labdajáték?
Persze, hogy zavarba jövök, amikor feltűnik neki a bámészkodásom, el is fordítom a fejem. Erre ott van, márványból, fényesre csiszolgatva, részletgazdag kidolgozással… ó, anyám! Naná, hogy teljesen elvörösödök, mert oké képen már láttam elég sokszor ilyesmit, meg szobrokon és ilyesmi, igazi, élő sráccal még nem volt dolgom, legalábbis nem így. Szégyellős és kicsit prűd is vagyok, nekem ezek a dolgok nem mennek automatikusan mint a többi fiatalnak, nem nem akarok hanyatt vágódni minden jöttmentnek. És különben is, milyen perverz szobrász már, aki pont ezzel kezd el egy művet, és aztán nem fejezi be?! Ugye, hogy perverz! És még ez a srác is kinevet! Remek! Egyáltalán minek jöttem én utána?!
- Hagyj már! Véletlen volt, egyáltalán nem direkt nézegetek ilyesmit! - mormolom, és még a kezem is kirakom, hogy ne piszkáljon és ne nevessen rajtam. Furcsa, de most kifejezetten rosszul esik, eddig ugyanis velem mulatott, most már viszont rajtam, és az hatalmas különbség. Éppen koncentrálok, hogy a fejemben csak normális mennyiségű vér legyen, és ne legyen az egész pofim olyan mint a pipacs. Ha pár percen belül nem javul ez a dolog, akkor szerintem én kifelé veszem innen az irányt. Móka ide vagy oda.
De persze a hasam közbe szól, és éppen hogy valamennyire visszaszorítottam a pirulást, jön is vissza gőzerővel.
- Nem szoktam enni. - rázom meg a fejem, majd rádöbbenek, hogy ez így egy kissé árulkodó kijelentés volt, így inkább korrigálok - Mármint, nem vagyok éhes. - jön is ám a cáfolat, egyenesen a pocimból, korog de nagyon, hogy ez így egy tök nagy hazugság! Tudom én, hogy ennem kellene, tudom én, de a múltkor az étteremben is így jártam, ahová Richard bácsikám vitt vacsorázni. Mi is volt az étterem neve? Valami puccos hely volt az biztos, ahogy őket ismerem. Úgy volt, hogy “egy nagy boldog család” leszünk, de mivel az apám lemondta, ezért a fiai is leléptek még mielőtt leadtuk volna a rendelést. Szóval, ketten vacsiztunk, a vén kecske meg én, és el tudom képzelni, hogy ez kívülről hogyan nézhetett ki! De ott is, amint megettem a főételt, elmentem a mosdóba, mert kikívánkozott, és ugyanígy jártam a desszerttel is. Fogalmam sincs, hogy nem tűnik fel senkinek a dolog, de addig jó! Más se hiányzik, mint az, hogy a nyakamba telepedjenek.
- Mindegy, mutasd légyszi, hol van az a kávézó. - sóhajtok fel mint egy vert sereg. Nem úszom meg, hogy valami cukros szart egyek, amitől aztán seperc alatt viziló leszek. Vissza se nézek a szobrokra, bőven elég kép lóg itt a falon ami frusztrál, inkább vissza nézek a srácra, próbálom kitalálni, hogy mire gondolhat. Szerintem simán azt hiszi, hogy valami aranybilivel a fenekemen születtem, újgazdagnak, esetleg sznobnak néz. Vagy más lenne a dolog mögött? Már csak nem rakta össze fél mondatból, hogy bármit is fogyasszak a jelenlétében, nem fog sokáig bennem maradni.


credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. Júl. 20 2019, 16:45
Nem szoktam meg, hogy egy korabeli lány ennyire szégyenlős legyen, pláne ha csupán egy szobor meztelen testéből kiindulva kap erotikus felhangot egy beszélgetés, de ő szemmel láthatóan ebben sem az a harsány, nagyzolós típus volt. Nekem, akinek legtöbbször végtelenül egyszerű, sőt, sokszor közönséges csajokkal volt dolga, és jobb híján köztük fedezte fel annak idején a szexualitást, ez a szemérmes pirulás nagyon is tetszett.

- Nem szoktál enniii? – kérdezem mímelt csodálkozással elnyújtva az utolsó szótagot. – Hát, pedig ha valamitől nem kell félned, az az, hogy elhízol. Ugye nem vagy te is az a típus, aki mindenből lightot, meg slimet, meg fittet, meg a halál tudja, mit vesz?
Ahogy rápillantok, süt róla, hogy kellemetlenül érzi magát. Bassza meg. Esküszöm, nem akartam megbántani se azzal, hogy kinevettem, se azzal, amit az imént mondtam, de ahogy nézem, valamelyik (vagy mindkettő…) eléggé betalált nála. Picsába. Nem tudok én bánni az ilyen lányokkal.
Nem vagyok hozzászokva, hogy visszafogjam magam.


Eddig nemhogy nem igényelte senki a kifinomultságot tőlem, ha megmutattam volna azt, hogy mennyi fájdalom dúl bennem, és milyen érzékeny vagyok a felszín alatt, valószínűleg már gyerekkoromban szétvernek az utcán a környékbeli kölykök. Mert Birmingham, és azon belül is Aston, ahol felnőttem, ilyen. Ott nem volt helye mély beszélgetéseknek, lelkizésnek. Nem számított más, csak a nyers erő és a tekintély, amit a kiállásával kivívott magának az ember. Ez volt az én világom. Mégha egész kiskorom óta éreztem is, hogy nem ez az, ami engem boldoggá tesz, nem volt választásom. Anyámnak köszönhetően sokkal színesebb képet kaptam, mint a legtöbben, de elég volt kilépnem az utcára, és rögtön szembesültem azzal, hogy nem olyan környezetben élek, ahol az ő finom, empatikus szelídsége jelentheti a boldogulást.

Mikor pár hónappal ezelőtt New Yorkba költöztünk, hirtelen arcon csapott a sokszínűség. A város a nap minden percében százféleképpen emlékeztetett arra, hogy milyen beszűkült buborékban éltem eddig, és egyre inkább bebizonyosodni látszott, hogy anyám világa, amiről annyit mesélt kiskoromban, mégis valós lehet. Tetszett ez a szabadság, mégha volt is pár dolog, ami nagyon távol állt tőlem a new yorki mindennapokban. De nem kellett sok idő, hogy belássam, szomjazom a tudást, a tapasztalást, az olyan jellegű emberi kapcsolatokat, amik mélyről jövően töltenek fel, amikben el lehet lazulni és valóban embernek lenni a folytonos „falkavezéri” címért folytatott küzdelmekből álló magányos és sivár túlélés után.
Persze ahogy megkaptam a pincéri állást a Hilton éttermében, rögtön megtapasztalhattam azt a fajta szélsőséget is, ami semmivel nem volt emberibb annál, amiben felnőttem, mindössze a totál ellentéte annak. A kérkedő, öntelt fényűzés sem volt az én világom.
Az az igazság, hogy nem is tudtam, mi is lehetne az én világom. A lelkem mélyén teljesen elveszettnek éreztem magam.


Megint megráztam a fejem, ahogy mindig, mikor elkalandoznak a gondolataim, vagy kissé befordulok. Visszatérve a való világba arra eszmélek, hogy a lány nincs mellettem. Értetlenül pislogva megfordulok, és látom, ahogy pár lépéssel mögöttem áll a kávézónál, ami mellett épp' az imént sétáltam el anélkül, hogy észrevettem volna. Fejcsóválva visszabandukolok hozzá. Tulajdonképpen nem is tudom, miért cikizem, amiért annyira a fellegekben jár, hiszen bizonyítottam már párszor, hogy én sem mindig vagyok képes a körülöttem lévő dolgokra összpontosítani.

- Na, akkor melyik lesz a mi asztalunk? - hagyom, hogy válasszon a pár üres hely közül. Mikor elhelyezkedünk, gyorsan magamhoz veszem az asztal közepén heverő itallapot, hogy legyen még pár másodpercem elűzni a múltról és egyéb kellemetlen témákról szóló gondolataimat.
Ez remek megoldásnak is  bizonyult minderre, bár nem feltétlen azon a módon, ahogy én terveztem. De tény, hogy a menüt szemügyre véve valóban egy pillanat alatt visszatérek a jelenbe. Igyekeztem nem látványosan mereszteni a szemem, ahogy megpillantottam az árakat. Jelenleg nem kerestem rosszul, de az elmúlt néhány hónap még nem volt teljesen elegendő ahhoz, hogy anyámmal felépíthessünk egy olyan biztonságos életszínvonalat, amiben már egyáltalán nem ráz meg, hogy huszonöt dolcsit adjak ki egy nyamvadt jegeskávéra.

Nem is én lennék, ha ugyanebben a minutumban nem tenném elé a menüt, a tekintetét fürkészve.
- Belém férne egy jó nagy jegeskávé. Te pedig válassz, ami jólesik, csak békéltesd meg végre azt a panaszos gyomrodat. A vendégem vagy.

Ahogy viszonzásul ő is farkasszemet néz velem, most először tűnik fel, milyen különleges, mély szürkéskék színű az írisze. Egy az egyben a háborgó tenger jut eszembe róla Scarborough partjainál, ahová gyerekkoromban jártunk a nagyanyámhoz. Ilyesmit persze nem közlök vele, ehelyett csak egyre tovább hagyom, hogy megmaradjon a szemkontaktus.
- Hogy hívnak? - kérdezem egyszerűen, anélkül, hogy terveztem volna.
Azon kapom magam, hogy valamiért nagyon szeretném tudni a keresztnevét.

Furcsamód egyre jobban érdekel, ki lehet ő, és mi lehet a története...
Metropolitan Museum of Art 23594810




◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Júl. 22 2019, 14:55


Topher & Anook

Persze, hogy zavarba jöttem, eleve nem vagyok hozzá szokva az ilyen látványhoz, az anyám egyházi iskolába járatott, itt is az eredménye. A merev szabályok, egyenruha, hittan órák és a “ha szexeltek mind meghaltok és ha ez nem elég még el is kárhozik a lelketek” hozzáállás jócskán visszavett a kalandvágyamból. Na nem mintha a lelkemet félteném, vagy ilyesmi. Csak szerintem ez olyasmi amit az embereknek szerelemből kellene csinálni, és nem úgy mint a macskák tavasszal… Próbálom megkeményíteni azt a kis selyem lelkemet, de még nehezen megy, azt már tudom, hogy mindenkit gyanakodva méregessek, hátha ártani akar nekem, de az, hogy ha mondjuk nem feltétlen ártani akarna… na azzal nem tudok mit kezdeni.
Megvonom a vállam, amikor a light és a szénhidrátcsökkentett témakörhöz érünk.
- A bacont és a palacsintát szeretem. Szóval ha enni akarsz látni, nagyobb esélyed van rá, ha reggeli időben veszel megfigyelés alá. - felelem kicsit megnyugtatásként, különben itt vinné el nekem a szívbaj, hogy napfényen élek. Ami majdnem igaz is lenne, de ne firtassuk a részleteket. Nem kell azt minden idegen orrára kötni, hogy táplálkozási zavarral küzdök, egyelőre még egyedül. Majd ha súlyosabb lesz, akkor nem bánom, elmegyek orvoshoz. Vagy ha valaki előtt lebuknék, hogy vagy nem eszek egyáltalán vagy kihányom amit megettem. Vajon ennek a betegségnek mi a neve? Bulixia? Anolémia? Vagy valami hasonlóan semmitmondó, hülye latin szavak egymás mögé pakolgatva.
Ahogy elindulunk a büfé felé, csendben vagyok, és a srác is, úgy tűnik vagy elgondolkodott azon, hogy egy kicsit nyersen viselkedett velem, vagy valami más gondolkodni valót talált magának. Én is elmélyedek a gondolataimban, a per, az apám, a családom, hogy anya mennyire hiányzik… bőven van min töprengeni, és akkor a jó dolgokról még egy szót se szóltam. Hogy várom már a sulit, és tegnap befejeztem az első “Made in NY” tésztahidamat is. Kíváncsi lennék, mennyit bír.
A srác simán elsétált volna a büfé mellett, szóval inkább megállok a bejáratánál, hogy észrevegye a hiányomat, és visszaforduljon. Hamar meg is történik. Vannak más vendégek is, de inkább a szuvenírek miatt jöttek, szóval egy teát békésen be lehet szürcsölgetni tőlük.
- Az ott, szerintem szuper lenne - azonnal kiszúrtam azt az asztalt aminél kényelmes fotelkák vannak, és nem kényelmetlen, kemény székek. Nyúlnék az étlapért, de elhappolja előlem, így nekem marad a nézelődés. Nem teszem szóvá, hogy mennyire elvarázsolt módon viselkedett az előbb, valami azt súgja, hogy attól megint csak átmenne kaktuszba, pedig semmi rosszindulat nincs bennem. Amikor azt az érdekes gondolatot mondta az unalmas életekről és az űr titkairól… nekem úgy tűnt, hogy van esze, de mintha szándékosan nem használná. Ez mekkora butaság lenne már! Nem kerüli el a figyelmem, hogy összekócolódott a tekintete, amikor az itallapot nézegette. Sejtettem, hogy borsosak lesznek az árak. Elveszem az étlapot, és állom a tekintetét.
- Emancipált nő vagyok, majd én fizetem a sütimet. De tényleg köszönöm. - jegyzem meg mindenféle támadó él nélkül, egészen halkan és talán még egy kicsit el is mosolyodok mellé. Nem vagyunk jóban, nem a pasim, nem a bátyám, se semmi ilyesmi, és nem fogadhatok el egy idegentől egy ilyen “ebéd” meghívást, mert egyszerűen túl drága. Még én magam is csak szokom, hogy nem kell a pénz miatt aggódnom, anyával azért normálisan éltünk mint a többi ember, és bizony ha meglátta volna a harmincnégy dolláros mignont, szerintem megkérdezte volna, hogy mégis hány fogásos vacsora jár mellé ajándékba?
Fura, hogy milyen sokáig tartja ki a szemkontaktust, az emberek általában menekülni szoktak a hatalmas, vesébe látós szemeim és a mindig fürkésző pillantásom elől. Szóval inkább az étlapot nézem, és csak akkor pislogok rá fel újra, amikor a nevem kérdezi.
- Elaine. Elaine Anook Beaulieu. Az egyik kelta, a másik kanadai, és egy eszkimó. - annyira király, hogy nem az apám nevét viselem! Ha kiejteném a számon a Boswell nevet, szerintem azonnal lelépne, annyira… lóvés és “playboy” hírében állnak itt a városban. Pislogok egy hosszabbat, majd lerakom a kis füzetkét, és a fejem oldalra billentve nézem őt.
- És neked mi a neved? És miért jöttél ide, a múzeumba? Mármint, nem pont úgy nézegetted a zongorákat, mint aki már ide jár aludni is. - teszem hozzá, és vissza költözik a szám sarkába egy kis mosoly is. Amikor megérkezik a pincér, mondom neki, hogy mit kérek, egy hideg zöldteát, és egy csokoládés tortácskát tejszínhabbal.
- És két villát is kérek szépen. Köszi. - teszem hozzá, mielőtt távozna, és ezzel meg is oldódott, hogy hogy ne egyedül egyek meg egy egész kis kosárkányi édességet. - Felezünk? - nézek rá kérdőn, incselkedve. - Amúgy, fura európai akcentusod van. A papám hugának volt hasonló, ő valahol York mellett él. Eltaláltam az országot legalább? Nem vagyok nyelvész... - pirulok el egy kicsit.


credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyCsüt. Aug. 01 2019, 12:05
Ahogy kérdésemre válaszolva elárulja csöppet sem hétköznapi nevét, füttyentek egyet.
- Kelta, kanadai és eszkimó... tudod, egyszerűbb nevet el sem tudtam volna képzelni hozzád. - Ami igaz, az igaz. Ahogy ránézek, elképzelhetetlennek tartom, hogy Christie Taylornak, Sue Jacksonnak, vagy hasonlóan hétköznapi néven hívják, mint a legtöbb csajt a környéken, ahol felnőttem. Pont ettől is volt ő különleges. - Akkor nekem Anook leszel, ha nem bánod. Az a kedvencem a fura neveid közül.
Mikor visszakérdez, hozzátéve, hogy nem tekinti természetes közegemnek a múzeumot, félmosolyra húzom a számat.
- A nevem Topher. Topher Tomlinson. - végig a szemébe nézek, ahogy bemutatkozom. - És jól gondolod, nincs ide éves bérletem. - Egy pillanatig gondolkodom, mit mondjak még el, végül úgy döntök, rövid leszek, de őszinte. - Tulajdonképpen anyám miatt vagyok itt. Mármint őt akartam elhozni ide, mert tudtam, hogy szívesen eltöltene itt pár órát... vagy napot... talán heteket is. Ő amolyan művészlélek. Tudod, az a furcsa, álmodozó fajta, akik folyton festékes arccal mászkálnak, a mondat közepén elfelejtik, miről kezdtek el beszélni, képzelt hangszereken játszanak, meg ilyesmik... - rákacsintok, hogy ne vegyen túl komolyan. - De amúgy, ahogy így egyre többet látok a helyből, úgy egyre hasznosabbnak találom, hogy eljöttem. Elvégre nagyon fontos szembesülni az embernek azokkal a dolgokkal is, amik egész biztosan nem érdeklik, hogy aztán soha többet ne jusson eszébe időt áldozni rájuk.


Azon, hogy bacon- és palacsintarajongónak vallja magát, utólag is halványan elmosolyodom. Szerintem a csajoknak általában fogalmuk sincs arról, hogy mennyire szexinek találjuk mi, ha jóízűen esznek, és éppen nem a külsejük miatt aggódnak, amin valószínűleg úgyis csak ők fedezik fel folyton a vélt tökéletlenségeket.
Miközben a rendelésünkre várunk, ezt meg is említem neki.
- Szóval egy jó kiadós reggelivel lehet levenni a lábadról. - Ugyan az alkatából kiindulva, egyetlen szelet bacon elfogyasztásától is megkétszereződne a súlya, de hát vannak ilyen alkatú lányok, remélem, ő sem csak füllenti, hogy szeret enni. - Ezt jó tudni. Ti, nők úgyis túl sokat aggódtok olyan jelentéktelen dolgokon, mint a súlyotok, a hajatok, a sminketek, vagy mittudomén. Igazából elég szomorú belegondolni, hogy ezzel a saját életüket keserítik meg sokan, tök feleslegesen, pedig a természetességnél, az önazonosságnál nincs szexibb dolog a világon mások számára sem, meg hát ezzel adunk a legtöbbet saját magunknak is, lehet valaki akárhány kiló, vagy ilyesmi.

Rájövök, hogy pusztán a vékonyságának ténye váltotta ki belőlem, hogy ilyesmiről beszéljek, pedig ő egy szóval sem mondta, hogy fogyózna, vagy bármi. Na, szép, ha ő nem ez a folyton mérlegre állós típus, akkor hülyének néz, hogy minek pofázok erről, vagy akár meg is sértődik, hogy egyből valami diétamániás liba jut róla eszembe. Ha meg tényleg azért ilyen vékony, mert van valami problémája magával, akkor még gázabb, mert a végén még bele is taposok a lelkébe. Picsába.  


Amikor megemlíti, hogy fizetné a részét, felhúzom a szemöldököm. Klasszikus férfiszerepben felnőve, természetesnek tekintettem volna, hogy állom, amit kér, de tőle mégis kellemes meglepetésként ér, hogy független és önálló. Ahogy rájövök, hogy azt feltételeztem, úgyis meghívatja magát, mert gazdagnak tűnő lányként előjognak tekinti, hogy kiszolgálják, be kell ismernem, hogy eszerint tele vagyok előítélettel, amiből muszáj lesz ledolgoznom, ha nem akarok ugyanolyan pöcs lenni, mint azok, akiket pont azért utálok, mert a magamfajtával szemben viselkednek hasonló módon.
- Felezhetünk. - Nocsak, ez egyre érdekesebb. - De akkor leszel kedves te is segíteni.
Végigfuttatom a szemem a menün, de most már nem az árakat nézem, hanem, hogy van-e valami, ami akár egy kicsit is emlékeztet azokra a sütikre, amiket otthon ettünk és nem félnék tőle, ha elém tennék. Nem járok sikerrel, a legtöbb dolog vagy unalmas és mélyhűtve is megkapható, vagy fogalmam sincs, hogy egyáltalán mi lehet az. Mivel Anook jelenléte valami fura játékosságra késztet, végül a legszórakoztatóbb megoldás mellett döntök.
- Egy guava créme brulée tartot kérek, és egy jegeskávét. - Igyekszem úgy kiejteni a sütemény nevét, mintha tudnám, miről beszélek. Nem tudom, mennyire jártam sikerrel. Ahogy a pincér távolodik, a tőlem telhető legkomolyabb arccal nézek a velem szemben ülő lányra. - Remélem, tudod, hogy fogalmam sincs, mi az a guava créme brulée tart, sőt, valójában a "créme"-n kívül, amit még fel tudok fogni, egy szót sem értek belőle.


Miközben az akcentusomat találgatja, pici melegség árad szét bennem, ahogy egész jól belövi a helyet, ahol felnőttem.
- Majdnem telitalálat, kisasszony! - mókás reflexből a kezemet nyújtom neki, és csak mikor megrázza, akkor jövök rá, hogy most először érintettem meg. Nagyon puha, picike, fehér kezei vannak. És annak ellenére, hogy nyár van, kifejezetten hidegek. - Hű, érzem az eszkimó vért benned, az tuti. Kérlek, mondd, hogy nem vagy vámpír. Amúgy ja, angol vagyok, bár délebbről, mint ahová tippeltél. Birminghamben nőttem fel, de sok időt töltöttem a nagymamámnál, aki North Yorkshire-ben él. Anyám családja oda valósi, Scarborough-ba egész pontosan. Apám... - elkomorulok, ahogy rágondolok arra a szar alakra. - szóval ő birminghami, ezért anyám is odaköltözött, miután megismerkedtek, és én is ott nőttem fel. Jó ronda egy város. Északot jobban szeretem. Na, de a te kelta-kanadai-eszkimó kombóddal tényleg nem tud versenyezni egy magamfajta egyszerű, félvér gyerek. Hogy sikerült ezt összehozni? Éltél Európában is, Kanadában is? Grönlandon azért csak nem... vagy mégis? - Kicsit gyorsan kezdek beszélni, ahogy próbálom elterelni egyrészt a szót magamról, másrészt a gondolataimat apámról. - Mivel úgyis megöregszünk, mire kihozzák, amit kértünk, üssük el az időt azzal, hogy mondasz magadról öt olyan dolgot, amit fontos tudni rólad, de nem osztanád meg bárkivel. Ne aggódj, valszeg úgyse találkozunk többet az életben, és hidd el, tudok titkot tartani.


Kicsit közelebb húzódom hozzá, és csak remélni tudom, hogy kielégíti érthetetlen kíváncsiságomat, amit az első pillanattól fogva érzek az irányában, és megoszt velem valami érdekeset magáról...

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Aug. 05 2019, 14:08


Topher & Anook

- Anyám elég kreatív volt, ami azt illeti. - mosolyodok el azon, ahogy füttyent is egy kicsit a nevem hallatán. A születési nevem nem is ez, hanem egy kicsit más, Beaulieu anya férjének a neve (akiről nem is olyan sokkal ezelőttig azt hittem, hogy az apám), ezt három évesen kaptam tőle. - Nekem nyolc. - bólintok mosolyogva, amikor azt mondja, neki Anook leszek. Eszkimó felmenőimre vagyok a legbüszkébb, anya nagymamája révén szorult belém némi sarkvidéki vér is.
- Topher? - kérdezek vissza, mert egy kicsit befejezetlennek tűnik ez a név, mintha hiányozna az eleje vagy a vége. Bár, én egy szót se szólhatok senkinek sem a nevére, az enyém is épp elég különc.
Érdeklődve hallgatom az indoklást, hogy miként keveredett ide, de sehogy se látom be, ha van egy művészlélek anyukája, miért ennyire elutasító a múzeummal és úgy általában a kultúrával kapcsolatban. Mert ez viszont már messziről lerí róla, hogy ki nem állhatja az ilyesmit.
- Igaz, hogy néha fiktív hangszerek fölé emelem a kezeimet, de azért a mondat végére emlékezni szoktam. Mindig is úgy gondoltam, hogy a múltból tanulhatunk, csak kevesen hajlandóak rá. Anya mindig ezt mondta, ezért jártunk sokat múzeumokba. - vonom meg a vállam, és ennyiben is hagyom a dolgot, mert hát ha nem érdekli az ilyesmi, minek erőltessem? Én se vagyok valami kultúrsznob, csinálok hétköznapi vagy majdnem hétköznapi dolgokat is.
- Hát, azért ezt nem mondanám… nem eszek valami sokat. - vallom be félénken, majd amikor nekiáll ecsetelni a lányok alakukkal kapcsolatos aggályait, nem is tudom hová nézzek szégyenemben. Inkább csak a padló fekete-fehér kockaköveit kezdem el számolgatni, mert telibe trafált, egy nap vagy huszonötször állok a mérlegre, és mindig sokkal többet mutat mint kellene, olyankor aztán rohanok a klotyóra, hogy kiadjam magamból amit nagy nehezen megettem. Ha nem lenne egy egészen jófajta korrektorom, látná a karikákat a szemem alatt, és a többi tünetet is, amiket igyekszem gondosan eltüntetni a környezetem elől. Nem kell mindenkinek tudnia, hogy hánytatom magam. - Tudod… talán vannak akik nem szeretik amit a tükörben látnak, és emiatt… nem tudnak enni. - jegyzem meg bizonytalanul, majd mielőtt még túl sokat is mondanék neki, elfordulok egy kicsit tőle. Inkább az étlapot böngészem, azon merengve, hogy vajon mi lehet az a sütemény, ami legalább hazáig megmarad bennem, és nem is kapok sokkot az árától. A csokis tortácska mindig is a kedvenceim közé tartozott, így azt kérek, majd megint Topher felé siklik a pillantásom, ahogy kissé zavartan néz rám. Mi van, nem hallott még olyan csajról aki képes kifizetni a saját sütijét?
- De csak egy kicsit! - szögezem le, még mielőtt tényleg nekem kellene megennem még egy fél süteményt, mert az már együtt egy egész, ami nagyjából három napi kalória bevitelemnek felelne meg. Kizárt dolog!
Hallgatom, ahogy kiejti az édesség nevét, és már ettől mosolyognom kell. Roppant magabiztosnak tűnne, ha nem tudnám pontosan, hogy hol kellett volna lennie a hangsúlyos magánhangzóknak, hiszen félig kanadai lévén tökéletesen beszélek franciául is.
- Ami azt illeti, én tudom mit kértél, és elég egzotikus választás. Nem is gondoltam volna, hogy te az a kecsketejes-ebihalas fajta vagy! - ugratom vigyorogva, mert természetesen semmi ilyesmi nincs a süteményben, sőt, kifejezetten fincsinek hangzik, de ha már így alakult, miért ne ijeszthetném meg őt egy kicsit? Kíváncsi leszek, mit szól majd, ha megpillantja a sütijét!
Amikor megfogja a kezem, akkor tűnik csak fel igazán, hogy mennyire hidegek az ujjaim. Mintha egészen fagyosak lennének, talán a légkondi, vagy mi? Mindenesetre az ő tenyere jó meleg, és ha egy kicsit is jobban ismerném, azt kérném, hogy melengesse meg a béka feneke hideg kezeimet.
Érdeklődve hallgatom a származásának történetét, próbálom elképzelni a tájakat ahol dallamosan mégis furcsán érthetetlenül beszélnek az emberek. Azt se mulasztottam el, hogy hasonlóan jó viszonyt ápolhat az apjával mint én… meg tudom érteni az épp csak egy pillanatra előbukkanó indulatát, elvégre én éppen perben állok a saját apámmal.
- Csak Kanadában és itt. Az őseim közt voltak skótok, azt hiszem anyám rokonai közt, de már rég elhagyták a kontinenst, azt se tudnám hol vagyok ha ledobnál valahol Skócia területén. - mosolyodok el szomorkásan, hiszen mindig is szerettem volna ellátogatni Európába, de eddig még nem jött össze. - Szintén anyai ágon voltak eszkimók, a Beaulieu pedig a nevelőapám neve. - vonom meg a vállaimat mintha ebben nem lenne semmi különleges. - Houstonban nőttem fel, a szüleim a NASA-nak dolgoztak, a nevelőapám teszt pilóta és asztronauta volt, anya pedig asztrofizikus volt. - na, most már aztán tényleg zavarba jövök, mert kevés embernek szoktam elmondani amióta benőtt a fejem lágya, hogy anya a NASA-nak dolgozott.
Örülök, hogy témát vált, mert tele vagyok komplexusokkal a zseniális szüleim miatt, akikre ilyen téren aligha hasonlítok. Átlagosnak tartom az értelmi képességeimet, még ha az IQ tesztek mást is mutatnak.
- Ötöt? Miért épp ötöt? - dőlök hátra a széken, miközben összefonom magam előtt a karjaimat, és kíváncsian fürkészem a srácot. - Inkább mondok egyet én, és egyet te. Nincs túl sok titkom. - húzódik huncut mosolyra az ajkam, majd felkapom a fejem mert a jóslattal ellentétben, egész hamar meg is érkezett a rendelésünk. Amint elsiet a pincér, már nyúlok is a jegesteáért, mert elég szomjas vagyok.
- Szóval, titkot akarsz hallani? - ujjammal intem közelebb, majd szinte suttogva folytatom. - Van egy plüssállatom, amit szinte mindig magamnál tartok. - előveszem a táskám, és kinyitom, hogy megpillanthassa a szőrmókot, amint épp a tatyóban hempereg a többi holmi tetején. - Most te jössz!


credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Aug. 05 2019, 18:10
- Így van. Topher. Ennyi. - Valamiért egy pillanatra megkísértett, hogy mondjam el, miért nem szeretem a Christophert, de aztán inkább lenyeltem a mondatot. Túlzás lenne, biztos nem kíváncsi az okára, azt meg nem akarom, hogy azt higgye, panaszkodom az apámmal való kapcsolatom miatt. - De régóta gondolkodom rajta, hogy felveszem mellé a Jean-Pierre-t is. - ez volt a legfranciásabb név, ami eszembe jutott, és ugrathatom vele.
Ahogy a múltról beszél, illetve arról, hogy ezzel kapcsolatban miért is érdekli a történelem, érdeklődve vonom fel a szemöldököm.
- Látod, ez nem is hülyeség. Igaz a saját életünkre is, meg a saját hibáikból való tanulásra, de még sosem gondoltam hasonló szempontból vizsgálni a történelmet. A végén még kikupálsz itt engem. - Abból is látszik, hogy ez bizonyos területeken rám is férne, hogy kikerekednek a szemeim, mikor az ebihalakat említi. - Neee... szívatsz, ugye? - Az a baj, hogy lazán kinéztem azokból a puccos népekből a Metropolitanben, hogy ilyesmit esznek, ha már unják a csokis, vagy karamellás dolgokat. Nyelek egy nagyot. - Ha most hülyítesz, azért bosszút állok ám.

A következő pillanatban azonban elkomorodok. Nem vagyok szakértője a témának, és talán sokszor nem vagyok egy kifogástalanul finom lélek sem, de azt lehetetlen nem észrevenni, hogy viselkedik, mikor szóba hozza azokat, akik elégedetlenek a tükörképükkel, miután be is vallja, hogy ő maga is keveset eszik. Persze, ebből még nem következik, hogy komoly gondjai lennének, de most már biztosra veszem, hogy nem puszta genetika, hogy ennyire vékony. Az a minimum, hogy szigorú diétával sanyargathatja magát, remélem, ennél semmiképpen nem megy tovább, habár ez is bőven túlzás.
Most már nem tudom, hogy reagáljam le, mikor hirtelen elénk teszik a süteményeket. Nem szeretném, ha csak azért enne egy falatot is, hogy ne keltsen visszatetszést, vagy, hogy takargasson valamit. De közben legszívesebben tényleg megráznám, és vele együtt az összes lánynak a szemébe ordítanám, hogy ne csinálják, amit csinálnak, mert felesleges, káros, és közben tejesen elfelejtenek élni. Nem tehetek róla, bizonyos dolgok, úgy, mint a súlyos önértékelési problémák, a magány érzése, és a hasonló fájdalmak rejtegetése elég intenzíven hat rám. Talán mert különböző formában ugyan, de van belőlük elég a saját életemben is, és nem akarom, hogy másnak is át kelljen élnie mindezt. Főként, ha egy ilyen csinos lányról van szó. Ezutóbbi miatt kevésbé kívánni neki bármi rosszat persze külső alapján történő pozitív megkülönböztetésnek számít, de nem tehetek róla, húszas évei elején járó férfi vagyok.

Az zökkent ki keserű gondolatmenetemből, hogy már emeltem a villát a számhoz, mikor eszembe jutott, amit a sütimről mondott. Gyanakodva méregetni kezdem az elém tett desszertet. Kinézetre igazából hasonlított a nagyi custard pie-jára, amit imádtam, csak persze a fele adagot sem teszi ki, és ennek a tetején volt karamell, mellette meg valami rózsaszínes gyümölcsnek kinéző izéből két hajszálvékony szelet díszítésként. Megbökdösöm a villámmal a halványrózsaszín szeletkéket.
- Azok ugye nem... nem valami állatból vannak...? - Megpróbálok magam elé képzelni pár ebihalat, bár gyerekkoromban láttam utoljára élőben. Nem hiszem, hogy rózsaszínek, és főleg nem, hogy lennének ekkora átmérőjűek köztük, de sose lehet tudni, ez Amerika. A végén még kitenyésztettek valami étkezési ebihalat, aminek több a húsa. Felétolom a tányérom.
- Azokat az izéket edd meg nyugodtan, ha szereted, lightosnak néznek ki. Adsz a csokitortádból? Igazából tök guszta.
Nem tudom, ezzel jót teszek-e neki, vagy rosszat, de egyrészt tényleg sokkal több gusztusom van az ő sütijéhez, mint a sajátomhoz, másrészt most csak azt tudom, hogy nem akarom, hogy jelen pillanatban rosszul érezze magát, és ha nem akar enni a sütikből, hát nem kényszerítem rá. Mélyebben majd ráérek átgondolni ezt a problémát később, ha kicsit többet tudok róla.
Az valamiért eszembe sem jut akkor, amit én magam mondtam az imént; hiszen valószínű, hogy nem is találkozunk a mai nap után többet, ezért gyaníthatóan nem is lesz ezzel kapcsolatban olyan, hogy később.

- Imádom Skóciát! - vágom rá rögtön, ahogy szóba hozza. - Gyerekkoromban, mikor nagyanyám is fiatalabb volt még, felkirándultunk néhányszor a határhoz, Melrose környékére, megnézni a Dryburgh Abbey romjait, vagy a Mellerstain House-t. Bár, Edinburgh-nál északabbra még én sem voltam, sajna. De mindenképpen szeretném bejárni az országot, egészen a legészakibb pontjáig. - A következő infora felpillantok. - Nevelőapád van? Értem. - Inkább nem kérdezem végül meg tőle, mi van a vér szerinti apjával, hátha neki is kellemetlen téma. Pedig közben újra az villan be, hogy valamiért vele el tudnék beszélgetni mélyebb dolgokról is.
Amit ezután mond, az még a fura nevével is bőven felér.
- A NASÁnál? Mindketten? Most komolyan? Tudom, hogy azt mondtam, nem vagyok egy űrhajós típusú srác, és ez igaz is, de azért na. Ez menő. Kegyed tele van meglepetésekkel, kedves kisasszony. - Ahogy hátradől, maga előtt keresztbe font karokkal, elmosolyodom. Jól áll neki a lazaság.

Ahogy a táskájába nyúlva mindezek után megmutatja az elnyűtt plüssállatkát, már másodszor fordul elő velem ma délután, hogy nem bírom visszatartani a nevetést. Ezúttal azonban nem rajta nevetek. Mármint nem úgy; ez a lány egyszerűen képtelenség.
- És milyen történet fűződik... hogy is hívják az urat... vagy hölgyet...? - kukucskálok a játék után. - Vagy ezt már új titoknak számolod?

Egy fél percig töröm rajta a fejem, hogy mi lehet az, amit elárulhatok neki magamról, és nem túl komoly, de nem is teljesen semmitmondó. Aztán eszembe jut valami, ami egész biztosan meglepő velem kapcsolatban, sőt, valószínűleg ezt tényleg nem mondanám el senkinek, akivel ismerjük egymást. De ez a lány teljesen idegen, ezért vállat vonok és kibököm.
- A Büszkeség és Balítélet az egyik kedvenc könyvem. - Na, ebben a pillanatban viszont gondosan vigyázok, hogy ne nézzek a szemébe. - Tetszett benne, hogy  Eliza és Darcy, vagy Jane és Bingley esetében megsemmisültek a különböző társadalmi osztályok közötti átjárhatatlannak tűnő korlátok, és amúgy tök szépen írta le a korabeli Angliát, meg ilyenek. - Megvontam a vállam. -  Anyám könyvespolcán találtam még mikor tizennégy voltam, vagy olyasmi. Igazából színes papírborítója volt, és azt hiszem, arra szántam, hogy belecsomagoljak valami apróságot egy csajnak a környékről, akivel smárolni akartam, de szégyelltem volna flancos dísztasakra vagy csomagolópapírra pénzt kérni anyámtól. Mikor meglátta, hogy leveszem azt a könyvet a polcról, teljesen belelkesült, hogy érdeklődöm a könyvek iránt, és azt mondta, az az egyik örök kedvence. Ezért inkább elkezdtem elolvasni, aztán egy másik könyvet, majd egy harmadikat, és így végül tényleg rákaptam az olvasásra. Tudom, hogy gáz, nem kell mondanod...

Na, most rajtam volt a sor, hogy zavarba jöjjek, és félig már megbántam, hogy nem az egyik verekedéssel dicsekedtem, amikben mindig felülkerekedtem, vagy nem találtam ki inkább valami menő dolgot.



◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Aug. 12 2019, 09:15


Topher & Anook

- A Jean-Pierre nem illene hozzád. Inkább talán az Etienne vagy a Matthieu. - mosolygok rá, mert értem én a viccet, de a “Topher” így is épp eléggé különleges. Méghogy az én nevem fura! Annak legalább megvan minden alkatrésze, szegény srác meg olyan névvel él mintha elspórolták volna a felét. Aztán az is lehet hogy ez valami becenév ami neki tetszik, nem tudhatom. De látom rajta, hogy valamit titkol ezzel kapcsolatban, így nem is feszegetem a témát.
- Szívesen kikupállak, karitatív jelleggel. - ugratom, majd azért még egy dolgot hozzá teszek - Persze csak ha van kedved még nézelődni. Én napokat is el tudnék itt tölteni, de ha unod akkor inkább hagylak a történelemmel békén. - természetesen megértem, ha nem akar itt lenni, hiszen látványosan idegen neki a hely, a szituáció és nagyjából úgy minden más is.
- Én? Szivatni? Nem szokásom. - meresztek ártatlan szemeket rá, és bár nem könnyű, de ha helyén marad a pókerarcom. Hű nem is gondoltam volna hogy tényleg elgondolkodik az ebihalakon!
Közben a tea, jegeskávé és a sütemény is megérkezett. Annyira guszta minden! A hasam egy újabb korgása adta jelét annak, hogy most már tényleg nagyon-nagyon ennem kellene pár falatot. Bár a csokitorta illata egészen felkúszik az orromon és mintha finom, kecses ujjak masszíroznák az agyamat, olyan jó érzés, mégis elég sokáig habozok mielőtt egyáltalán a villához nyúlnék. Nem szabad! Nem szabad enni!
Vagy egy percig kapkodom alig észrevehetően a pillantásomat a sütemények, a villa, és a kezem közt, ajkamat kétségbeesetten harapom be közben, mialatt az illatok teljesen elvarázsolnak, meggyengítenek. Remélem Topher nem vette észre ezt a küzdelmet, amibe az az apró mozdulat került, hogy egyáltalán felemeljem a villát. Ügyes vagy Anook, most már csak bele kell szúrni a tortába. Az ujjaim nem engedelmeskednek. Felemelem a kezem, és a csokoládés torta fölött szinte elengedem, így a villa a kezemmel együtt szinte beleesik a süteménybe. Ügyes vagy Anook! Most már csak be kell kapni ezt a kis darabkát, nincs mitől tartani, kicsi is, és finom is lesz. Ez az, gyerünk! Már éppen a számhoz emelném a falatot, amikor Topher megkérdi, hogy nem valami állatból vannak-e azok a kis dekorációs izék. Ezzel megakasztja a folyamatot, a villa szinte kiesik a kezemből, úgy koppan a tányéron a falatkával együtt. Pedig már majdnem megvolt!
- Nem, ez szerintem valami kandírozott grapefruit vagy ilyesmi lehet. - nézegetem én is a rózsaszín csíkokat, majd egyet az ujjaim közé csippentek óvatosan, és gyorsan be is kapom. Ühüm, jól tippeltem, valami piszkosul édes, kesernyés gyümölcs darabok.
- Persze… kóstold meg nyugodtan. - tolom elé a tányért gyorsan, szinte pánik szerűen. Így már nincs egyetlen sütemény sem előttem, inkább a jeges teámból kortyolgatok. Vajon hány kalória lehet benne? Tanácstalanul nézem a süteményeket, majd a hasam ismételt, most már szinte agresszív morgásával mit sem törődve hallgatom inkább ahogy a fiú Skóciáról beszél.
- Nagyon hiányzik? - teszem fel az egyértelmű kérdést. Látszik rajta, hogy imádja a régi otthonát. Bár még nem jártam Európában, de én is szívesen megnézném a szürke kőházakat, zöld mezőket, sziklákat, haragos tengert… milyen lehet a tenger, ha haragos?
- Már nincs. - csóválom meg a fejem egy szomorkás mosoly kíséretében. Még mindig hiányzik apa is, nagyon. Pedig már sok éve történt a balesete, mégis mintha tegnap lett volna az egész. Most meg már anya sincs, gyakorlatilag mindenki akit szerettem meghalt. Maradt nekem a rém rendes család az Elm utcában.
- Mindenki űrhajós típus, Topher csak van aki nem tudja magáról. - pillantok rá az összefont karjaim mögül vigyorogva. - A munka kapcsán találkoztak, legalább ők értették egymást amikor beszélgettek, más úgyse tudja már felfogni ezeket a dolgokat, nekem totál kínai volt az a sok képlet, egyenlet, hipotézis, tétel… - vonom meg a vállaimat lazán, mintha ez semmit se jelentene - Túl okosak voltak, és furák, valószínűleg mákjuk volt, hogy megtalálták egymást különben magányos furabogarak lettek volna.
Meglep, hogy titkokat akar hallani. Az embert nem szokták idegenek faggatni a titkairól, mármint, ez fura. Még semmit se tud rólam, miért épp azokkal akarja kezdeni amit senki se tud? Biztos ami biztos, bemutatom őt a nyulamnak. Amikor pedig nevet, vidáman csatlakozok hozzá, mert végül is igaza lehet, olyan óriási ez a város, hogy annak az esélye, hogy véletlenül összefussunk, elenyésző. Nincs mitől tartanom, rá bízhatom a titkaimat bátran.
- Lány, de a nevét nem mondom meg mert az már új titok. - pillantok rá incselkedve, miközben elrakom a táskát, benne a barátommal. Nehogy más is észrevegye mert az már ciki lenne. Amikor viszont Topher kezd el beszélni, még az állam is a földig esik. Hogyhogy ilyesmit olvas és olyan… amilyen? Képtelenség, ennyire nem lehet valaki sokszínű, és szerintem nála sem erről van szó. Inkább finoman próbálom megfejteni a titkát, rájönni valamire ami a sorok közt lapul.
- Nem ciki. - jelentem ki először is magabiztosan, majd sokkal lágyabban folytatom. - De ha szeretsz olvasni, miért nem használod azt a tudást amit megszerzel? Nézd, semmi sem ciki csak az ha valaki másnak tetteti magát, mint aki valójában. A legtöbben hülyék és okoskodnak, te miért állítod be magad műveletlennek és nemtörődömnek, miközben belül te is tudod, hogy nem ilyen vagy? Hülyeség, ne akarj megfelelni olyan elvárásoknak, amiktől nemhogy több lennél, de inkább kevesebb. Mert a benned lévő értékeket dugdosod és veszed semmibe. - na, hát nyilván nem számított ilyen lelki fröccsre, de tényleg bepöccentem. Melyik barom mondta azt neki, hogy akkor lesz menő ha ilyen nemtörődöm? Ha nem használja az eszét és csak teng-leng miközben egészen sokra is vihetné? Akinek a Büszkeség és balítélet a kedvenc könyve az igenis sokra vihetné…
Magam elé húzom a süteményt amit ő választott, és legyűrök egy falatot.
- Szeretem a képregényeket is meg a szuperhősös filmeket is. És bár nem a legjobb a Tobey Maguire féle pókember, azért egy fontos tanulság van benne. - egy kicsit megállok, és mélyen a szemébe nézek, hogy lássa komolyan beszélek. - A nagyobb erő mindig nagyobb felelősséggel jár Topher, és ha van eszed, használnod kell. Az ember mindig többet akar az élettől és neked lenne is hozzá képességed, használd. - mondom, miközben egy újabb falat süteményt eszek. Mennyei, nagyon finom! Szinte észre sem veszem, hogy már majdnem a felét elpusztítottam, és csak amikor erre rádöbbenek, akkor teszem le a villát.
- Hülye ötlet volt ez a titok mesélés. - jegyzem meg, majd teljesen bezárkózva dőlök hátra. Nincs több titkom, csak az amit soha senkinek sem fogok elmondani. Hogy beteg vagyok, komoly táplálkozási zavarom van. Elég eszem van hozzá hogy ezt tudjam magamról, mégse kérek segítséget, se a családtól se orvostól se senkitől. Valószínűleg ha belepusztulok, akkor sem hiányoznék senkinek sem.



credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptySzer. Aug. 14 2019, 15:56
- Ó, értem. Sajnálom. - Ahogy meglátom szomorkás mosolyát, feltételezem, hogy elvesztette a nevelőapját, nem pedig elváltak az anyjával, vagy hasonló. - Ja, Anglia elég jó, bár főleg a természet, a városok eléggé szürkék és egyformák. Legalábbis a nagyobbak. - Vállat vonok, remélem, hogy azzal, ha mesélek egy kicsit, jobb kedvre tudom deríteni, úgy tűnik, érdekli Európa. Jólesett, hogy valakit érdekel, honnan is kerültem ide. - De én így is szeretem őket. Valahol még Birminghamet is, hiába gyárváros, de ott nőttem fel. Az Exeter Roadról az Elim Churchnél ráfordulni a Hubert Roadra, ahol ameddig a szemed ellát, csak a sorházak végtelenségét látod, nekem a mindennapos utam része volt suliba menet. Nekem ott van otthonérzésem. Bár valójában ez az érzés sokkal inkább emberektől függ szerintem, mint helytől. - Hangosan megkordul a gyomra. - Ne hagyd ki Angliát, szerintem tetszene neked. Jó, azért nem Birminghammel kezdeném a helyedben, de rengeteg hely van ott, amit érdemes felfedezni, egy élet is kevés hozzá.
Megint gyomorkorgás. Egyértelmű, hogy kopoghat a szeme az éhségtől, mégis szinte elém dobja a csokitortát, mikor megkérdezem, megkóstolhatom-e. Összeráncolom a szemöldököm, de amit ezután mond, eltereli a figyelmem. Ez a lány kifejezetten jó abban, hogy lekössön, nem úgy, mint a legtöbb emberrel való beszélgetés, amik közben általában erőszakkal kell kényszerítenem magam, hogy koncentráljak a másikra és arra az érdektelen semmiségre, amiről végtelenül hosszan tudnak beszélni.

"Mindenki űrhajós típus, Topher, csak van, aki nem tudja magáról." Nem tudom, annak a hatása-e, hogy kimondja a nevem - amit, ha belegondolunk, egyébként valamiért ritkán tesznek meg emberek, miközben egymással beszélnek – és ezzel még személyesebbé teszi azt, amit mond, de szerintem ennél a résznél még a számat is nyitva felejtem, ahogy hallgatom. Hát, még mikor hozzáteszi, mit gondol rólam őszintén az elmondottak alapján...
Először arra gondolok, elküldöm a picsába. Nem igazán szoktam hozzá, hogy valaki, pláne kvázi ismeretlenül megmondja nekem, hogy mit játszok meg, és mit kéne máshogy csinálnom. De egyrészt ő nagyon más, mint akikkel beszélni szoktam, és talán pont ezért, de el is fogadom tőle a kritikát. És valljuk be őszintén; igaza van.
- Asszem mindig inkább úgy éreztem, hogy ha olvasok, tanulni akarok, és megérteni dolgokat, pont, hogy akkor tartom magam többre, mint amennyi valójában vagyok, vagy lehetek, és nem fordítva. - Megint valami, amit nem teljesen szándékosan mondtam ki hangosan, csak elgondolkodtatott, amit mondott. Picsába. - Olyanokat mondasz, hogy a végén még elkezdem analizálgatni magam, abba meg elég hamar belefájdulna a fejem. Na, és te mire használod a saját nagyobb erődet, ahogy mondtad? Mert azt gondolom, nem tagadjuk, hogy ha valakiben, akkor benned tuti ezer lehetőség van, nem igaz?

Nem, hiszem, hogy tudatosul bennem, de örömmel tölt el, ahogy eszik egy falat süteményt.
- Szóval képregények, meg szuperhősök? Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ilyesmikért rajongsz. Persze rohadt menők, én is bírom őket, csak nem annak a fajta lánynak tűntél így elsőre. De vitába kell, hogy szálljak, kisasszony: Peter Parker fasza Pókember volt. Andrew Garfield viszont... - grimaszt vágok és lefelé fordítom a hüvelykujjam.

Ahogy leteszi a villát, megint azzal a fájdalmas fintorral néz maga elé, mint amikor felém tolta a sütijét. Vagy csak teljesen begolyóztam és amúgy tök előítéletes módon belelátok valami evészavaros cuccot, csak mert pénzes, fehér csaj. De nem, nem vagyok ennyire felszínes és ítélkező. Nem emiatt jut ez folyton eszembe. Még csak nem is amiatt, mert annyira vékony. Lehet, hogy eredetileg ezek miatt ette be magát a fejembe a gondolat, de mivel nem szokásom ilyesmiken elmélkedni, már régen elfelejtettem volna, ha nem adna folyamatosan apró kis jeleket. Én pedig alaposabb megfigyelő vagyok, mint ahogy sokan gondolnák, ráadásul valljuk be, ő eléggé érdekel is ahhoz, hogy odafigyeljek rá. De ez a téma annyira kívül esett azokon a dolgokon, amikhez értek, amiket kezelni tudok, hogy őszintén nem tudtam, mivel teszek jót, vagy mivel ártok neki.

Őszintén reméltem, hogy ezzel nem érek el ellenkező hatást, mint szerettem volna. Reméltem, hogy nem bántom meg, nem hagy majd faképnél, de tanácstalan voltam, ezért úgy tettem, ahogy egyébként is szoktam az életben, és ahogy ő is viszonyult hozzám az előbb. Tehát a szemébe néztem, és teljesen őszinte voltam.
- Már megállapítottuk, hogy idegenek vagyunk. Azt is, hogy valószínűleg úgysem találkozunk majd többé. Ezért kérlek, ne küldj el a picsába, amiért most megkérdezem: problémád van az evéssel, Anook? Mármint... - beharaptam az alsó ajkam, és keresgéltem a szavakat. - ...szenvedsz valamitől, ami bizonytalanná tesz, ami miatt nem szereted magad, és ami miatt nem eszel rendesen? Ha gondolod, ezt két titoknak számoljuk.
Véletlenül sem akartam elviccelni a dolgot, sőt, szerintem régen vártam már választ egy kérdésemre ilyen feszülten. De megijeszteni sem akartam.
Reméltem, hogy valamilyen érthetetlen módon megnyílik nekem, ha csak egy picit is, mert fene tudja, miért, de nagyon szerettem volna tenni valamit érte, ha tényleg bajban van...


◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆

"There's no pleasure without a sin
Be my tonic and I'll be your gin.
I ain't no lookin' for the perfect bliss
I'm just Topher without the Chris..."
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. Aug. 26 2019, 15:00


Topher & Anook

Furcsa hallgatnom őt, hogy mennyire felszabadult, amikor a hazájáról beszél, még a hangja is megváltozik. Nekem is hiányzik Houston, tudom milyen a honvágy, pedig én nem hagytam el az ország határait, csak egy másik államba költöztem. El se tudom képzelni, hogy neki mennyi mindenhez kellett hozzászoknia, és ezek közül talán a legkevesebb az időjárás és a másik időzóna. Az is halvány mosolyt csal az arcomra, amikor azt mondja, hogy ne hagyjam ki angliát, de csak enyhén ingatom a fejem.
- Nem, azt hiszem, egyedül nincs kedvem világot látni. Tudod, jó dolog utazni meg szerettem is régen a szüleimmel, de egyedül valahogy... biztos csodálatos ország, de nem szeretnék elmenni oda, egyedül. Azt hiszem, kicsit... félnék. - teszem még hozzá a végét szégyellősen, és inkább a korgó-morgó pocakomra fókuszálok, mintha pusztán azzal, hogy meredten nézem, meggátolhatnám ezeket a nem kívánatos hangokat. Persze nem, de ez van, próbálkozni attól még lehet.
De a sütemény se segít rajtam, mert bármennyire is mohón estem volna neki, fejben már el is indult egy kalória számláló, ami úgy pörgött fel mint valami Japán szupervonat. Nem, nem szabad habzsolni, pláne nem tortát. Szépen apránként megeszegetek két falatot az talán bent is marad a gyomromban, és nem okoz beláthatatlan károkat. Ahogy a villán pihenő apró falatkára nézek, akaratlanul is a szemem elé kúszik a kép, hogy ez majd hány plusz kilót jelent. Örülhetek, ha egyből megúszom, mármint ezt a falatot, a következővel már biztosan elérem a két kilót is. Ez biztos, hisz látszik rajta, hogy mennyi fölösleges energia, mennyi kalória az egész!
Elkalandozok egy kissé ezen, így nem is csoda, ha inkább Topher elé toltam a tányérom, majd hallgattam a történetét az olvasásról, és igazán mérges lettem rá. Melyik hülye mondta azt neki, hogy műveltnek lenni ciki? De most komolyan!
Aztán, amikor kifejtem a véleményem, látom az arcán, hogy ez egy kissé erős volt. Szabadkozhatnék, hogy jaj nem is úgy gondoltam, és ne haragudjon rám, és egyébként is természetesen ki vagyok én, hogy beleszóljak, amúgy se ismerem így jóformán véleményem se lehetne. De nem így teszek, hanem komoly arccal fürkészem a szemeit, és várom, hogy mi lesz a válasza.
- Én csak felvetettem neked, hogy mennyivel több lehetnél, ha akarnál. Ebben nincs semmi. - vonok vállat, miközben tanácstalanul elmosolyodok. - És ha tudni szeretnéd, én arra használom a szabadidőmet, hogy felhívjam az emberek figyelmét arra, hogy nagy a baj az emberekkel. Amint a városba költöztem, csatlakoztam az itteni zöld aktivistákhoz, de tagja vagyok a helyi "#metoo" mozgalomnak, küzdök a női egyenjogúságért, a gyermekek jogaiért...  ilyesmi. Talán uncsinak tűnhet, de szerintem ez fontos dolog, és ha lenne egy csomó pénzem, tutira ilyen célokra is fordítanám. Például nagy hajókat bérelnék, hogy begyűjtsem vele az óceánok felszínén lebegő rengeteg műanyag szemetet. - valószínűleg hülyeségnek tartja, sőt valószínű, hogy ezt is afféle hóbortnak veszi majd, mint a "légzongorát". Nem is hibáztatnám érte, hiszen a legtöbb ember nem annyira elkötelezett, mint én, pedig tisztában vagyok vele, hogy én is tehetnék még sokkal-sokkal többet is.
Aztán, amikor kicsit lazább témára terelődik a szó, szinte észre sem veszem, hogy már három falat süteményt is betoltam az arcomba, nyelem mint kacsa a nokedlit. Mmmm! Hát ez isteni! Jó ez a Creme brullée torta is, de vajon milyen lehet az én csokisom? Nyami!
- Szeretem a szuperhősöket. Batman a kedvencem, persze az eredeti. Oké, még jó az a kis trilógia is, Christian Bale elfogadható denevérember, de a lényeg úgyis a Sötét Lovagban volt, Heath Ledger egyszerűen zseniális. Sose játtam még jobb Jokert, szerintem nem is fogok. Kiegészítették egymást Batmannel. Valahogy tetszik a gondolat, hogy ő nem egyszerűen jó, mint Amerika kapitány, hanem ő az aki... szükségszerű. Megteszi amit kell még akkor is, ha emiatt be kell piszkolnia a kezét. Ez tetszik. - mosolygok rá a srácra, és valahogy egészen ellazulok itt a szükséges rosszon való elmélkedés közben. Talán kegyetlenség, de tényleg úgy vélem, hogy egy afféle igazságosztó, mint Batman, jól jönne a való világban is. Végtére is, a törvények gyakran állják a helyes cselekedetek útját. Ezekben az esetekben tényleg, a szükséges rossz talán nem is annyira rossz, nem?
Erről a szófordulatról jut eszembe az evés, és, hogy talán nem helyes, hogy már három falat gyümölcsös, és két apró falat csokis süteményt is megettem. Borzasztóan mohó vagyok, nem szabadna... nem szabadna. El is tolom magam elől a tányért, erre viszont Topher reakciója volt az, ami kibillentett a lelki egyensúlyomból.
Bámulok rá. Bambán.
Kétszer is kinyitom a számat, hogy válaszoljak, de mindig becsukom, és újra fogalmazom amit mondani akartam.
- Semmi közöd hozzá, hogy mennyit eszek. - suttogom végül rettenetesen sebzetten, és nem áll szándékomban a szemébe nézni. Szóval számolta, látta, hogy mennyit eszek és ő is soknak találja! Kétségbeesetten kutatnak a szemeim a mosdó felirat után, kell itt lennie egynek, ahol kiadhatom magamból ezt a hülye süteményt! Tudtam, hogy ez lesz, tudtam, hogy egyszer valaki majd megjegyzi, hogy KÖVÉR vagyok.
- Lehet, hogy nem találkozunk többet, de nem kérdezhetsz tőlem ilyesmit. - fordulok vissza mégis a fiúhoz, és nagy, őszinte szemekkel nézek rá. - Senkitől sem kérdezhetnél ilyesmit, fogalmad sincs, hogy milyen nehéz annyit enni mint egy cukorbeteg hörcsög! Ha nem jössz ezzel az egésszel, talán fel se tűnt volna, hogy mennyire sokat ettem meg ebből a hülye süteményből... - természetesen őt hibáztatom, amiért észrevette a dolgot. Pedig nem tehet róla, igazából tudom, hogy nem tehet róla. Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy kóros amit művelek, hogy ennem kellene vagy a kórházban kötök ki ahol majd erőszakkal tömik belém az ételt. Mégis, rá zúdítom a haragomat, mert feltette azt a kérdést amit már vagy száz embernek kellett volna, legalább ezerszer. Hogy lehet az, hogy egy teljesen idegen fiú veszi észre, hogy valami bajom van, azok akikkel együtt élek még csak nem is sejtik a dolgot?
Idegesen, mégis bizonytalanul pattanok fel a helyemről, miközben a táskámból próbálom előtúrni a pénztárcámat. Mégis, az előző gondolatmenet és az indulatok együttesen felforgatják a gyomromat ahogy kell, és már érzem is, hogy bajban leszek. Fáj a hasam is, mérgesen dörzsölgetem meg, hogy nyughasson már. De nem akar, én pedig beletörődve huppanok vissza a kis fotelba, várva, hogy hamarosan jobban legyek.
- Nagyjából fél éve kezdődött, amikor a mamám beteg lett. Előtte... más voltam, testesebb típus, persze ezt most nehéz lehet elképzelni. - nem merek a szemébe nézni, a szégyentől szinte csak motyogom magam elé a szavakat, pedig tudom, hogy ha másnak nem is, legalább neki itt és most el kell mondanom ezt az egészet. Úgysem találkozunk többet, mit árthatna vele? - Én csak... aggódtam érte, nem tudtam enni, nem tudtam aludni, kialakult ez a dolog, hogy nem eszek. Fázós vagyok, tudod hogy van ez... vastag pulcsi, vastag nadrág, ilyesmi, reggel hideg van. Egyszer úgy mentem el a boltba, hogy vegyek valami kaját, és... és pár osztálytársam meglátott és kicsúfoltak, hogy kövér vagyok. Utána már nem is tudtam enni ha akartam sem. Próbálok, tényleg. Néha egész jól megy, máskor rosszabbul, de amióta itt lakok még az a kis javulás is elveszett ami otthon még megvolt. Az új családom utál, állandóan küzdenem kell ellenük, az apám gyűlöl, konkrétan perben állok vele. Mindenki ellenem van, és már nem maradt senkim sem. - összeszedem minden bátorságomat, hogy a szemébe nézzek, elvégre úgysem tud tenni semmit, nem ismer, nem tudja ki vagyok. Nem tud megakadályozni sem.- Mégis minek egyek? Minek rám pazarolni az ételt, ha úgysem fogok hiányozni senkinek?


credit •    Metropolitan Museum of Art 4146035580    •   Metropolitan Museum of Art 1735856013  
mind álarcot viselünk
Elaine Calver-Beaulieu
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Metropolitan Museum of Art 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f786e5657415674333650627558513d3d2d3930333930363330322e313631383865393466313962343162663133363731303933303432382e676966
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
Anook
★ családi állapot ★ :
Happily married to Mr Calver
★ lakhely ★ :
Manhatten
★ :
Metropolitan Museum of Art AnnaSophia-Robb-annasophia-robb-37632469-160-160
★ foglalkozás ★ :
tanuló, építészmérnök
★ play by ★ :
Annasophia Robb
★ hozzászólások száma ★ :
113
TémanyitásRe: Metropolitan Museum of Art
Metropolitan Museum of Art Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Metropolitan Museum of Art
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the bronx museum of the arts - boris&&hazel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: