New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:39-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 11:30-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 10:56-kor
Anabel Marquina
tollából
Ma 10:11-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:47-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:45-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:44-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 7:53-kor
Hailee Seo
tollából
Ma 7:47-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

The Modern menu
TémanyitásThe Modern menu
The Modern menu EmptyCsüt. 2 Május - 11:47
Brice feat Keenan

Az ember életében fontos szerepet kellene betöltenie a szülinapoknak. Keenan húgát akkor minden földi jóval ellátták, az apjukat meg csak felhívták. Eddig nem igazán volt okuk az ünneplésre, és ha most épp szabadlábon is volt, nem gondolná, hogy egyszer is együtt fogja látni a három gyerekét, ahogy őt ünnepelték volna. Az ő részéről a szolid ünneplés híve volt, az már más kérdés, hogy sosem jött össze. A felesége, a testvérei és a cimborák mind tettek arról, hogy három napig nyűgje annak következményeit.
Smith az az ember volt, aki nem várta el, hogy ajnározzák. A szakma egyik legnagyobbjának az alkalmazásában állt Lawson, és ha szó szerint nem is fosta magát össze a jelenlététől, már akkor is vigyázzba állt, ha meglátta. Tiszteletet parancsoló kinézete, a szakmában betöltött szerepe és a sikeres ügyei mind-mind arra ösztönöztek Keenant is, hogy egyre jobb legyen. Felnézett rá, olyan példakép volt, amit követni érdemes, az ügyvéd pedig feltételek nélkül beállt volna a sorba mögötte. Nem azért, mert birka lett volna, hanem mert olyan ember volt, aki kiérdemelte ezt. Ezek alapján pedig belátható, hogy az ő születésnapja igen fontos volt az ügyvédei, a vele dolgozók számára is.
- Nem hiszem, hogy végig tudnám ülni a hét fogásos menüt - szólalt meg, végignézve azt, hogy a felesége a villájával kergetett néhány borsó szemet a tányéron, csak hogy eltüntethesse azokat. Habár Keenan szeretett időt tölteni a konyhában, az asszony pedig szeretett kóstolgatni közben, megtehették, hogy helyet foglaltak nívós éttermekben és ha házasok is voltak, a mai napig eljártak randevúkra. Lawson a munkája miatt állandóan öltönyökhöz volt szokva, műbőr, vagy makkos cipőkhöz, de szerette Scarlettet látni, ahogy kisminkelte magát, ahogy feltűzte a haját és hogy egy pazar ruhát vett ezeknél az alkalmaknál.
- És megfelel az igényeidnek? Csak mert szerintem nagyon finom, de te hozzá sem nyúltál még a steak-hez. Nem elég véres? Vagy sós esetleg? Miért nem eszel, szívem? - kíváncsian nézte az urát a nő, aki a szemeivel a poharának ívét figyelte megcsillanni a mennyezeti lámpa fényében.
- Csak gondolkodom - gyors mosolyt villantott, egy amolyan nincs itt semmiféle gond típusút. - Paula vegán, Haroldnak meg fogynia kellene, állandóan arról panaszkodik a fánkos nyakkendőjén túl, hogy mióta együtt van Jennel, hízott tíz-tizenöt kilót és már az ágyban sem bírja annyira. Nem mintha érdekelne ez a része, de tudod milyen - vont vállat, kezeivel az evőeszközökért nyúlt, hogy a késsel úgy szántson végig a tökéletes steaken, hogy annak rostjai úgy váljanak szét, mint ahogy kés csúszik keresztül a puha vajon. Mennyei volt. Hogy Smith mennyit érdemelt meg a dolgozóitól? A 228 $-os menüt mindenképpen. Azt elosztva húsz ügyvédre nem is volt annyira kirívóan sok.
Az épp arra járó pincérnek jelzett, aki érdeklődő mosollyal érkezett meg az asztalhoz:
- Hozhatok esetleg önöknek még valamit? Bort? Pezsgőt esetleg? - Keenan nem áltatta magát. Tisztában volt azzal, hogy ez a szívélyesség nem tart ki 0-24-ben, és ha leszedik magukról az itt dolgozók az egyenruhát, befásult, megfáradt magánemberekké válnak, akik talán a hátuk közepére sem kívánják az embereket.
- A konyhafőnököt szeretném kérni inkább. A menüvel kapcsolatban lennének hozzá kérdéseim. Ha nem túlzóan nagy gond és tudna ránk időt szakítani a séf - a megszokott, ügyfelei számára is megvillantott mosoly terült szét az arcán, ami nyugodt volt és várakozó. Rendszerint akkor öltötte fel ezt a rándulást a képére, amikor a piszkos anyagiakról volt szó; nem volt olcsó őt alkalmazni, már csak az ügyvédi iroda nívóssága miatt sem.
- Nem ízlik az étel? - szinte sokkot kapott a pincér, elsápadva kérdezte, talán már arra is felkészült, hogy a fejét venné Lawson, de erről nem volt szó.
- A feleségem végig dicsérte a fogásokat, mégis váltanék pár szót a séffel, ha lehet. Megoldható lenne? - a mosoly eltűnt Keenan arcáról, Scarlett pedig vele szemben fészkelődni kezdett. Nem akart belefolyni ebbe az ügybe, és nem is kedvelte, ha a férje ennyire direkt. Felvehette volna az étteremmel a kapcsolatot telefonon, e-mail-ben, de ahelyett ide jöttek letesztelni a menüt, a személyzetet, a környezetet. Sokszor volt ennyire passzív-agresszív, de Lawson már csak ilyen volt.
- Öhm természetesen. Egy kis türelmet kérnék, uram - legalábbis megpróbálta megoldani. Még csak az kellene, hogy negatív kritikát kapjon az étterem! Azok amúgy is sokkal gyorsabban keltek szárnyra és nagyobb horderővel bírtak, mint a pozitívumok. Az ügyvéd nézte a távolodó pincér alakját, azt, ahogy eltűnt az ajtó irányában a konyha felé.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The Modern menu
The Modern menu EmptyVas. 5 Május - 9:51

Keenan & Brice



A mai nap nem volt pörgős. Nem árasztottak el minket az emberek, így egész nap csak látszatmelókat csináltunk. Egy-egy alkalommal befutottak páran a bár részre, de nem fogyasztottak, ma inkább csak nyammogtak az emberek. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett felpörgetni a csapatot, mikor voltak nagyobb hullámok, de estére ez elmúlt. Körülbelül egy órája nem kellett a tálalópulthoz állnom, így én is kimentem egy kicsit kiszellőztetni a fejem. Ma én vezetem őket, szóval úgy éreztem, ennyi kijárt nekem is. A konyhafőnök tényleg csak ezt a szerepet töltötte be, utasításokat adott, kérdéseket tett fel, mennyi idő míg elkészül ez, vagy az az étel, eközben én felügyeltem a munkafolyamatokat, én osztottam be az időt, mikor indulhat a hús a serpenyőben, és hasonlók.
Hatalmas felelősség volt a vállamon, mégis élveztem a munkám, hiszen ezért is választottam ezt a pályát. Ez nem csupán a munkám volt, hanem a hivatásom és a hobbim is egyszerre.
Eleinte nem terveztem megrekedni egy helyen, de mikor ide felvettek, itt ragadtam. Azóta sokan elmentek, újak léptek a helyükre, én pedig maradtam. Pedig tapasztalatokat kellene szereznem most, mikor még fiatal vagyok, mikor még mehetek, mert a végén nem vezethetek majd mást, mint egy sarki pizzázót. Ezt pedig nem akartam, sokszor azt éreztem, hogy csak elpazarolom a tehetségemet, viszont az előléptetés pedig tökéletesen mutatna a referenciáim között.
- Gordon... Akció van! - dugta ki a fejét az ajtón Lizzie, aki éppen a gyakorlatát végezte nálunk. Kedves lány volt, kicsit bizonytalan, olykor pedig könnyen kiborult. Mégsem kivételezhettem vele ma sem, ahogy a séf sem szokta, mert ha most nem szokja meg a feladathelyzeteket, akkor mi lesz vele, ha kikerül a való életbe?

Fél órával később már az utolsó simításokat végeztem a díszítésen, csak egy dolog hiányzott.
- Hol van már a steak, Lizzie? A vendég belealszik a várakozásba! - emeltem meg a hangom, ahogy ráhelyeztem a díszítőelemet a tányérra.
- Húsz másodperc, főnök! - jött a válasz, amit megnyugodva fogadtam. A többi tányért az adott asztalhoz befejezem addig, majd felteszem a melegítőre. Ekkor fut be Lizzie a steakkel. Fantasztikusan érzi, mikor jó egy steak, azért is raktam ma arra a pályára.
- Mehet! - nyomtam meg a kis csengőt, jelezve ezzel a pincérnek, majd rendesen megtöröltem a kezem. - Ma nyugdíjas napot tartunk - jegyeztem meg magamnak, majd felnéztem a séfre. Bíztam benne, hogy át fogok menni a mai napon, ha nem, akkor azt hiszem megint parkolópályára tesz majd.
Mintha éreztem volna, bejött a pincér, falfehérre váltott arccal, majd nehezen, de kibökte mit akar. A főnök arcán láttam végbemenni a kivégzésemet, én pedig igyekeztem nem magamra venni.
- Gordon, ha valamit elcsesztél...
- Ugyan már, biztos csak halvány fogalma sincs, mi az a rare steak... Semmit nem csesztem el! - Biztos voltam magamban. Talán néha túlságosan is, de ez nem baj, kell ez ebben a szakmában.


X   • X • :tm:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
The Modern menu
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» god's menu | Mona & Dan
» jess & abe ┃modern nekropolis
» are you happy in this modern world? - (Jeremiah & Jennifer)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: