New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Omens in your skies
TémanyitásOmens in your skies
Omens in your skies EmptySzomb. Feb. 17 2024, 11:47

Emmalynn

Vivienne

-Szóval végül is szakítottunk. –forgattam meg a szemeimet egy sóhajjal. Brian volt az a pasi, akihez hajlandó voltam odaköltözni, és nem számított, hogy az egyetem is legalább egy órára volt tőlünk. Azt mondta, hogy komolyan gondolja, majd vigyáz rám, és nincs is másra szükségem, csupán rá. Végül aztán mégis csak kirakott, arra hivatkozva, hogy fojtogató vagyok, ráadásul mit csinálok egész nap otthon, ha van, hogy elmarad a főzés, vagy épp nem szedem le azonnal a kiteregetett ruhákat. Az anyám halála után az apám is pontosan ezt csinálta, állandóan kritizált valamit, és sosem volt neki semmi elég jó. Azt gondoltam, ha az a mihaszna, semmire sem jó anyám eltűnik a képből, akkor végre úgy figyel rám, ahogy szerettem volna, viszont nem így volt. De legalább ritkán, egy-egy alkalommal mondta, hogy köszönöm.
Viszont ő még arra sem volt képes, szóval szerintem nem velem volt a probléma a kapcsolatban. Meg aztán nem is én maradtam ki minden éjszaka a munka után, mondván, hogy a „haverokkal” megiszunk egy sört a bárban. Mhm, biztosan így volt… csak gyanítom az a bár inkább volt klub, ahol csajok vetkőztek. Ki hiszi el, hogy a pasija hamburgert zabálni megy be egy ilyen helyre, nem pedig csajok számát megszerezni?! Persze… mi van, ha tényleg nem történt semmi ilyesmi, csak…
A nagy mélázásomból aztán Emma térített magamhoz, így nagyokat pislogva néztem rá, belekortyolva a boromba.
-Úgy döntöttem, hogy Manhattan-be költözöm. Találtam egy jó környéken lévő, viszonylag jó áron lévő lakást. Szép is, elég nagy ablakai vannak, úgyhogy kellően világos, ha valamit alkotni, vagy olvasni akarok. Meg aztán biztos nem lehet túl zűrös. Eddig párszor jártam arra, amikor mondjuk megbeszéltem a részleteket a nővel, aki kiadja nekem, vagy felmértem, hogy milyen bútorok kellenek még, de a szembe szomszédomhoz, vagyis a leendő szembe szomszédomhoz elég tehetősnek tűnő alakok jöttek folyton. Vagy valami sznob, vagy titokban ő Hannibal Lecter a sorozatból, és vacsora partikon eteti meg másokkal az áldozatait. –mosolyogtam egy jót ezen. De mi van, ha… valami zűröset csinál, amikor éjszaka behúzódnak a függönyök és bezárul az ajtó. Ki ő? Egy átlagos fickó, vagy egy rafinált bűnöző? Egy gyilkos…? Valaki, aki visszaadja az ember alapvetően nyugodt, gondolatoktól mentes létét…?!
-De mesélj valamit te is. Van valami izgalmas ügy, ami érdemes az említésre? –vontam fel a szemöldököm egy kíváncsi, izgatott mosollyal. Mindig örömmel hallgatom a beszámolóit.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptySzomb. Feb. 17 2024, 19:38

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- Mondanám, hogy meglepődtem, de szerintem egyébként sem illettetek össze. - nem mintha gyakran összejártam volna velük felesleges harmadiknak, de azért volt fogalmam róla, ki az a Brian. Végül is még össze is költöztek. Nekem hamarabb leesett, mint nekik, hogy Vivienne nem olyan lány, mint amilyet a férfi szeretett volna magának. Tény, hogy érettebb a koránál, okos is, de ő még egyetemre jár, bontogatja a szárnyait, elvan a saját elvont kis világában. A fickó ezzel szemben leginkább feleséget, családanyát keresett magának. Nem alkalmas még egy ennyire komoly, végleges kapcsolatra. Egy fiatalabb sráccal talán még működhetett is volna, mert hasonló életszakaszban vannak, és nagyjából egyszerre érnek meg arra a szintre, hogy családot akarjanak alapítani. Már ha ez mindkét félnek szempont.
- És most hogyan tovább? Van hol laknod? Nálam bármikor meghúzhatod magad, amíg nem találsz lakást. - de mintha a falnak beszéltem volna.
- Vivienne! Figyelsz te rám? - szóltam rá kicsivel erélyesebb hangon.
Mosoly költözött az arcomra, amikor megnyugtatott, hogy már talált magának lakást Manhattan-ben. Jó környék, kedvező ár, szép, világos otthon. Az égbe szökkent a szemöldököm, amikor kitért a szembe szomszédjára, akihez folyton pénzesnek tűnő vendégek járnak, így arra a következtetésre jutott, hogy vagy sznob, vagy a sorozatos Hannibal Lecter.
- Hát akkor ne tőle kérj hozzávalókat, ha kifogysz valamiből. Vaagy... ezzel az ürüggyel megtudhatod, ki is ő valójában. Végül is új szomszédként illik bemutatkozni.- mosolyogtam jót az abszurd elképzelésen. Vivienne-ből még ki is nézem, hogy komolyan gondolta. Élénk a fantáziája és nagyon rá tud kattanni dolgokra. Amik tegyük hozzá, hogy legtöbbször csak az ő fejében léteznek. Illetve a borzalmas pasi választásai teljesen be tudják szippantani, és olyankor megszűnik létezni. Azzal, hogy szakítottak, lényegében visszakaptam őt. Minden furcsasága ellenére kedvelem őt és a gondolkodását. Arról nem is beszélve, hogy hasznos szolgálatot teszünk egymásnak.
- Megismerkedtem Dr. Jekyll és Mr. Hyde párosával. - de ez nem téma, csak... említésre méltó?
- És még előtte beléptem egy thelemikus szektába is. Lényegében befolyásolható, potenciális sorozatgyilkosok gyülekezete, akik Aleister Crowley vélt vagy valós dolgait használják fel a tetteik magyarázatára. Mint kiderült, már vagy több, mint két évtizede... Húsz évvel ezelőtti gyilkosság is köthető hozzájuk. És nem itt, hanem még Angliában. Ez egy globális őrültség. - forgattam meg a szemeimet.

...
Emma lakása

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyVas. Feb. 18 2024, 08:19

Emmalynn

Vivienne

-Igazad lehet! Egyébként is jó, ha az ember… jó viszonyt ápol a szomszédokkal, mert akkor ékén hagyják őt is, meg a dolgait is. Lehet, hogy egyébként tényleg csak ilyen körökben mozog, de olyan… látens szociopata feje van. Tudod, mint aki bármikor bekattanhat és elvághatja a nyakad. –nem tűnik túl idősnek, olyan negyven körül lehet, viszont tényleg figyelemre méltó, hogy kik járkálnak hozzá. Vagy egy csapat simlis vezető, vagy… akármi más is lehet. Szekta, rituálék, kannibalizmus, titkos társaság…
-Micsoda?! Dr. Jekyll és Mr. Hyde? Ezt hogy kell érteni? –ennyivel nem ússza meg ezt a témát, és ezt valahol belül ő is biztos tudta. Többszörös személyiség, egy ember két arca, mentális zavar, vagy nagyon is tudja, hogy mikor melyik énjét mutassa?! Tényleg egy orvos-gyilkos párosról van szó, vagy csak szimplán van egy élhető, és egy gonosz énje is? Minden embernek van gonosz énje, olyan, amit legszívesebben elrejtene, de nem mindegy, hogy ki mennyire képes megálljt parancsolni magának.
-Szóval egy rakás ember, akik a szabad akarat kérdéskörét kifogásként használják fel az esetleges gyilkosságok és hasonló baromságok megmagyarázására. Kedvesen hangzik… -forgattam meg a szemeimet hozzá hasonlóan.
-De húsz év, és két kontinens az baromi hosszú idő és nem kis teljesítmény. Valamit nagyon tudhat, ha ennyi éven át képes volt megtartani, és kiterjeszteni a szektáját. Hihetetlen, hogy mennyien bedőlnek ezeknek a misztikus blabláknak. –engem is, pontosabban minket is érdekelnek az ilyen elvont témák, a sátánizmuson át egészen a mindenféle szektákig és hasonlókig, de sosem lépnék be egy ilyenbe sem. Azok a helyek csak az elfogadás és összetartozás látszatát keltik, de én azt igazából és maradéktalanul akarom.
-Viszont akkor ez azt jelenti, hogy a közeljövőben várhatóak akár kiemelkedően érdekes gyilkosságok is? Vagy ezek is csak eljátsszák, hogy ők kegyetlen gyilkosok, de valójában csak leszúrnak valakit, aztán ott hagyják, had eméssze fel a természet? –néztem rá kérdőn, izgatott, kíváncsi csillogással a szemeimben.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyVas. Feb. 18 2024, 13:46

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- Az sosem baj, ha az ember éber és nem bízik meg vakon a szomszédaiban, de te magad is mondtad, hogy egy elég jó környéken találtál lakást magadnak. Elképzelhető, hogy vagyonos az illető, és emiatt a vendégei sem a szegény negyedből kúsznak elő hozzá. Miért ne adhatna vacsora partikat nekik? Orvos, ügyvéd, befektető, bármi lehet. De azért tartsd szemmel, hát ha tényleg lappang benne valami. - Vivienne-nek egyébként jók a megérzései, csak szokszor túlságosan is meglódul a fantáziája, ha valami érdekeset lát.
- Derítsd ki, ki ő, mivel foglalkozik. Figyeld meg, milyen gyakran járnak hozzá, és hogy ők kicsodák valójában. Lehet, hogy nem találsz semmit, de legalább megnyugodhatsz, hogy az egyetlen chesapeake-i ismerősöd én vagyok. - és kielégítheti a kíváncsiságát is, addig úgysem nyugodna.
- Így ahogy mondtam. Említésre méltó történet, de túl hosszú és bonyolult ahhoz, hogy belemenjek, és valójában nem is szeretnék. - több okból sem adhatom ki a részleteket. Újabb és újabb kérdéseket vetne fel, amikre nem válaszolhatok. Most mondjam, hogy a képzeletére bízom?
- Ugyanolyan, mint az összes többi szekta, csak ez ráadásul sorozatgyilkosokat nevel ki, nem csak lehúzza őket anyagilag. Nem tudom, ki áll az egész mögött, de biztosan nem százas, ha azt élvezi, hogy másokat ilyen szinteken manipulálhat. - azt hiszik, hogy szabadok, bármit megtehetnek, de valójában csak azt teszik, amit az alapító elvár tőlük.
- Nem akarnak kegyetlen gyilkosok lenni, csak azt teszik, amit a szekta feltételként megszab nekik. Olyan ez, mint egy pontgyűjtőverseny. A hűség minden formája, minden áldozat pontot ér. - ebben inkább ez az érdekes, nem is igazán a módszer.
- Általában egy szektára jellemző tőrrel leszúrják az áldozatot, vagy épp ahogy sikerül, ha a körülmények nem engedik a klasszikus megoldást. Volt olyan is, akit lelőttek, autóbalesetet okoztak, öngyilkosságnak álcázták. A repertoár elég széles skálán mozog. Akik élvezik a gyilkososdit, ők túlcifrázzák a rituálét és időnként megkínzott, megcsonkított hullákat, tetthelyeket hagynak maguk után. Volt akinek kivágták a szemét a Hóruszra való utalás miatt.
De sokan nem mernek kockáztatni. Ilyen esetekben könnyebb hanyagnak lenni, hagyhatnak valamit, ami után a rendőrség a nyomukra akadhat. Ha leszúrod egy elhagyatott helyen, ott hagyod minden nélkül, nem hagysz DNS mintát, ujjlenyomatot magad után, akkor nehéz utána menni, hogy melyik szekta tag lehetett a sok közül. A legtöbbeknek pedig gyomra sem lenne hozzá. Sokszor a szekta tagjai válnak áldozatokká, mert nem képesek eleget tenni az elvárásoknak. A rendőrségnek nehéz dolga van ezekkel, és addig amúgy sem lesz vége, amíg meg nem találjuk a mestert, aki az egész mögött áll. Addig mindig lesznek új tagok, új gyilkosságok.
- mindig is tetszett Vivienne lelkes hozzáállása, mert ez előbbre tudja vinni a munkájában. A megszállottság azonban veszélyes dolog. Engem nem szórakoztat mások haláláról, veszteségéről sztorizgatni. Jut belőle épp elég, amikor a kollégákkal kell átrágni valamit, akár hosszú napokon keresztül is.

...
Emma lakása

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyVas. Feb. 18 2024, 16:06

Emmalynn

Vivienne

Csendben hallgattam a kifejtését arról, hogy lehet, hogy szimpla vagyonos, unatkozó férfi, aki miért ne adhatna vacsora partikat, de ettől még jogos, ha nem bízom meg mindenkiben csak úgy. Szerinte derítsem ki, hogy kicsoda ez a férfi, kik a vendégei, stb. Pár apró, de annál határozottam bólogatás kíséretében vettem magamhoz a poharamat ismét-.
-Én is erre gondoltam. ma már elég hamar, és elég ügyesen utána lehet nézni az embereknek, de az, amit mondjuk a social media felületeken, vagy a munkában nem olyan, mint amikor valaki otthon, a természetes környezetében lehet. A legjobb az lenne, ha valahogy akkor látnám. Lehet, mégis csak ez a kéregetés lesz a megoldás. –címeztem is az ötletgazdának egy elismerő, széles vigyort.
-Hát… jó. Akkor a mesedélután fele elmarad. –bólintottam rá egy visszafogott mosollyal. Valószínűleg az illető olyan pozícióban lehet, ami miatt nem tudja leleplezni a sztoriját, vaaaagy… Emma személyesen ismeri az alakot, jobban, mint mondjuk csak egy ügyet, így falaznia kell neki. Ez az ember vajon tudós lehet, ahogy a történetbeli doktor is, vagy valami egész más? Esetleg ez csak valamiféle fedőnév valamiféle beteges kísérletekre?!
-Van olyan szektavezér, akinek nincs valami baja? –néztem rá őszinte kíváncsisággal, bár némileg eltűnődve.
-Érdekesen hangzik ez az egész. Belemész valamibe, amiről aztán kiderül, hogy sokkal mélyebb, rosszabb, mint gondolnád. Az emberek többsége alapvetően fél a haláltól és annak a gondolatától, hogy megszűnik létezni, szóval, ha fenyegetve érzik magukat a szekta által, simán lehet, hogy emiatt gyilkolnak. Gyorsan leszúrnak valakit, aztán hagyják elvérezni egyedül, amíg végül ki nem leheli a lelkét és békére nem lel. De végül is, a nap végén ők is csak emberek, talán. Szerinted a legtöbben meggyőződésből ölnek a szekta kedvéért, vagy azért, mert nem akarnak meghalni? –ezeknek általában ő a szakértője, szóval érdekel a véleménye.
-Illetve… tudom, hogy ez egy furcsa kérés lesz, de ha esetleg találtok olyan helyet, ahol érdekes volt a halál neme, vagy csak úgy alapvetően a helyszín, szólnál róla? Akkor oda kéretem maga gyakorlatra, és én is megnézhetem a helyszínt. –mondanám, hogy meglepő volt a kérésem, de ez egyáltalán nem lenne igaz. Emma az egyetlen, aki tudja, hogy mennyire vonzódom az ilyesfajta helyzetekhez, amikor művészi, gyönyörű képekben lehet ábrázolni a halált. Amióta csak megpillantottam azt a képet arról az öngyilkos nőről, aki olyan, mintha aludna azon a kocsitetőn, mániákusan szeretnék valami hasonlóan művinek tűnő, mégis természetes helyzet adta fotót készíteni. Ezek a szektás ügyek pedig talán jó alapot adhatnak erre.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyVas. Feb. 18 2024, 17:14

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- A social media, a LinkedIn és egyéb elérhető felületek, ahol képeket, információkat lehet gyűjteni emberekről nem mutatják meg, ki vagy valójában, de sok esetben adhatnak egy támpontot. Kiindulásnak épp elég, hogy nagyjából tudhasd, mire számíts. A foglalkozás sokat segít, kivel milyen stílusban érdemes beszélni. A közösségi média kedvelések adhatnak közös témákat, zene, filmek, sorozatok, stb. Néha már egy név, egy születési dátum is elég ahhoz, hogy ösztönös következtetéseket vonjunk le. A napi horoszkópban nem hiszek, hogy ugyanakkor minden bak pénzt talál az utcán, és minden rák szerelembe esik, de az asztrológia sok mindent jól lát. - nem olyan nehéz ismeretlenül is lenyomozni, kiismerni valakit. Kicsit az én munkám is együttjár a stalkerkodással. Nyomozóként sokszor az áldozatról, az elkövetőről mi sokkal-sokkal többet megtudunk, mint a saját családja valaha is.
- A személyes tapasztalással semmi sem versenyezhet. - menj csak cukrot kéregetni. Úgysem bírtad volna megállni.
- Köszönöm. - hogy tiszteletben tartotta a döntésemet, hogy ebbe a témába nem szeretnék belemenni. Talán egyszer, de most biztosan nem lehet. Nem szeretem eljátszani senki bizalmát, akkor sem, ha másodállásban sorozatgyilkos démon.
- Még egy ilyennel sem találkoztam. Majd alapítunk egyet, és teljesen felrúgjuk a sztereotípiákat. - leghamarabb akkor jön el az a pont, hogy lesz defektmentes szektavezér. Bááár... ez is relatív. Ha már eljutunk arra a pontra, hogy szektát akarunk alapítani, ott már bizony a gondok nem kicsik. Ez is egy olyan, ami tipikusan a 22-es csapdája.
- Szerintem nagyon csekély azok száma, akik meggyőződésből, a hitük miatt gyilkolnak. A legtöbben tartozni akarnak valahová, ezért hajlandóak áldozatokat hozni és időnként túl messzire menni. Mások féltik a saját életüket, a családtagjaikét, amikor már rádöbbennek, hogy sajnos ez nem egy vidám buli, ahol egymás kicsi lelkét ápolgatják. Vannak olyanok is, akik eleinte vonakodnak, majd rákapnak az ízére. Élvezik, mert a stresszhelyzet hatására mindenféle hormon szabadul fel a testükben, ami kellemes izgalommal tölti el őket. Te irányítasz, hatalmad van mások felett. Isten lehetsz, aki élet és halál felett dönt. Másokból hiányzik a morális gát, és a szekták mögé bújva vígan gyilkolászhatnak, mert valamiért ez izgatja őket. Mindegy, hogy ki milyen okot talál, az szinte soha nem a vallási meggyőződés. - én így látom, és így tapasztaltam a beépülések során, illetve az íróasztal másik oldalán.
- Rendben. Szólni fogok. - bólintottam egy mosollyal kísérve. Vivienne és az ő ötletei.
- De te mit értesz pontosan érdekes halálnem alatt? Inkább látványos, vérfürdős, bizarr, vagy nem baj, ha nem látványos, de semmiképp sem átlagos megoldás? - csak hogy tudjam, mikor érdemes ugrasztanom.


BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyHétf. Feb. 19 2024, 09:26

Emmalynn

Vivienne

-Az asztrológia szerintem amúgy a maga nemében tök érdekes. Vannak, akikre nem kifejezetten jellemzőek a saját csillagjegyének megfelelő vonások, de azért akadnak szép számmal, akikre igen. És ezek nem olyan általános dolgok, mint amik tényleg az ilyen napi akármikben szerepelnek, amiket bárki magára tud venni, hogy „ez annyira én.” Szerintem van abban valami, hogy a születésünk pillanata meghatározza a létünket és azt, hogy milyenek leszünk, ha kialakul a saját személyiségünk. Persze ez torzulhat idővel, de… a lényeg, hogy egyetértek ebben. –ezért is terveztem én magam is csekkolni mindenhol, ahol csak fellelhető a férfi. Az is sokat elmond, hogy kiket követ és őt kik követik. Barátok, ismerősök, orvosnál betegek. Ezek mennyire folynak össze, mennyire sem, van-e szerelmi élete, ha igen, akkor milyen szakaszban. Egyedül él, esetleg valami családtaggal, a párjával?
Nem szeretek nem tudni dolgokat, és utálom, ha kihagynak valamiből, de nem akartam erről a fura, Jekyl&Hyde esetről kérdezgetni, mivel úgy voltam vele, ha beszélhet róla, gondolom úgy is fog majd. Ráadásul az első körös dolog az, hogy megtudjam, kicsoda szomszédságába költöztem be pontosan, pluszban pedig itt volt a szekta, amihez Emma idő közben csatlakozott.
-Igen, én is valahogy így gondoltam. Mármint… biztos van olyan, aki tényleg ekkora vallási fanatikus, de a legtöbben csak ráhúznak dolgokat a hitükre, legyen az szekta, egyház, vagy valami teljesen más. A hovatartozás igénye mindenkiben benne van, és ezek a szekták, ezek a helyek be tudják őket szippantani, akár nagyon rövid idő alatt is. Azt viszont érdekesnek tartom, hogy képesek kihozni az emberekből valamiféle ösztönöket, amiknek engedhetnek. Mármint… gondolj bele. Az ember végül is ugyanolyan állat, mint bármi más, csak mi képesek vagyunk beszélni, illetve elnyomni ezeket az ösztönöket, de ha olyan közegbe kerülnénk, ahol nincs erre szükség, lehet, hogy nálunk is minden megváltozna. Az erkölcsök, a morál, a szabályok mind társadalmi megegyezésen alapulnak, és nem feltétlenül jók. Én például a halálbüntetést is pártolom. –de ez már egy újabb, hosszan kifejtős téma. Az áldozat is megérdemli, hogy a vele kegyetlen, esetlegesen az életét kioltó elkövető meghaljon, ahogy neki kellett. Plusz annak, aki megtette ezeket a bűnöket is sokkal jobb, ha nem szenved tovább a saját kegyetlen gondolataitól, hanem végre békében pihenhet.
-Köszönöm. –csillantak fel a szemeim a mosolya és a válasza kapcsán. Sokat jelent, hogy segít nekem ebben.
-Igazából mindkettő. Ami nem átlagos megoldás, az már önmagában érdekes és bizonyos értelemben látványossá válik. Viszont egyértelműen az előbbi, tehát a látványos, sokszor vérfürdős kategória az, amiről a legjobb képek készülhetnének. De a halál szerintem önmagában művészi, nem kell ehhez mindenféle szándékosan teátrális beállítást csinálnia az elkövetőknek. Persze, nagyra értékelem azt, amikor valaki munkát rak abba, hogy nekem már ne kelljen, de… az egyszerű nagyszerű. –ráadásul tudom, hogy ezek egyszer élő, lélegző emberek voltak, és nem kellene őket alkotásként felfognom, de nem tudok mit kezdeni ezzel. Számomra ez csodálatos, hisz végül is megszabadultak a hús börtönétől, és közben műalkotássá válhattak.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyKedd Feb. 20 2024, 15:25

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- A döntéseink, a genetika, a környezetünk, az emberi kapcsolataink azok, amik formálnak minket, de én is érdekesnek tartom, hogy időnként mennyire találó. - például az én esetemben is.
- Viszont ha már áltudományok... mit gondolsz a numerológiáról? - sokan odáig vannak a számmisztikáért is, hogy nem csak a születésünk pillanata, de a nevünk is döntő szerepet játszott abban, milyen sorsot, személyiséget szántak nekünk.
- A szekta, amibe beépültem egy új kor, illetve Hórusz eljövetelét jövendeli és segíti elő. De szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányan hisznek ebben igazából, és hányan csatlakoztak más okok miatt. - annyira abszurd, hogy ezt bárki is bekajálja.
- Utálom, ha valaki csak az ösztöneinek él. - húztam el a számat.
- A halálbüntetés számomra szörnyen relatív dolog. Van hogy az életfogytiglani bezártság valakinek rosszabb, mint ha gyorsan megszabadítják a szenvedéseitől. Elvégre mi életcélja lenne? - nem mindenkinek büntetés.
- Aztán ott van az is, hogy bár nagyon sokan megérdemlik, de közben a rendőrség sem tévedhetetlen, nem mindig egyértelmű a bizonyíték. Meghamisítják őket, bűnbakot keresnek, hogy ne a valódi tettest kelljen lecsukni, hanem egy szerencsétlent, aki rosszkor volt rossz helyen. Elég ha nem szimpatikus a megjelenése, a vallása, a bőrszíne, akármi, ami miatt elhiszik róla. - sajnos a rendszernek vannak undorító hibái.
- Van hogy megvan a tettes, aki egy igazi rohadék, aki csak ártani tud másoknak, de gazdag üzletember, ravasz ügyvéd, stb. A bizonyíték egyértelmű, de nem lehet felhasználni, el kellene engedni, mert jók a kapcsolatai, aztán meg ugyanott folytatja, ahol abbahagyta. Ezeket ott helyben agyon kellene lőni. - én megtenném.
- Megpróbálom művészi szemmel is nézni a halált. - még ha távol is áll tőlem.
- Ha valami hozzád illő esetet látok, értesíteni foglak, és megkérem a kollégáimat, hogy ők is tegyenek így. Mivel én is elvont ügyekre vagyok specializálódva, már meg sem fognak lepődni ezen a kérésen. - biztos vagyok benne, hogy cserébe Vivienne nagyon odateszi magát a munkában, és nekem is segít, ha szükségem lesz rá. Valamit valamiért. Így működik a világ.


BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptySzer. Feb. 21 2024, 09:13

Emmalynn

Vivienne

-Érdekesnek tartom, és akadnak, akiknél ez is legalább annyira találó, mint mondjuk a horoszkóp. A számoktól baromi rég óta rettegnek emberek, vagy tulajdonítanak neki jelentőséget. Mik az "erős" számok, a balszerencsét hozók... szerintem ezek alapvetően érdekes dolgok. Furcsa, hogy egy-egy név mennyire meghatározza a viselőjét, akkor is, ha az adott személy nem tudja, mit jelent, vagy mi a névszáma. Plusz egyébként vannak szülők is, akik így akarják "bevonzani" a gyerekük személyiségét, életútját, jövőjét. Nem feltétlenül ostobaság csak azért, mert nem tartozik a kifejezett tudományok közé. -a számmisztika egy érdekes "tudományág."
-Hát ez szerintem a legtöbb ilyen hit alapú dologra igaz. Viszont az is érthető, ha valaki meg túlzottan beleéli magát abba, hogy mennyire hisz ezekben. Nem vagyok marxista, de nem véletlenül mondta, hogy a vallás a nép ópiuma. Igaza volt. Mindenki hinni akar abban, hogy majd a halál után van valami, és épp ezért lehet őket befolyásolni. Általánosságban elmondható, hogy az emberek java része tart az ismeretlentől, és annál jobban már csak az ismeretlen fájdalomtól fél, szóval ha azt mondod nekik, hogy xy eljön és megvált, de ha nem teszed ezt vagy azt, akkor nem elég, hogy meghalsz, még hozzájön az is, hogy a pokolban, vagy valami rossz helyen fogsz örökké szenvedni, máris megijed és inkább megteszi, amit szeretnél. -ez mindig így volt, és így is lesz. Az egyházak, akárhogy szépítik, a reménytelen ember kétségbeesésén élősködnek.
-A rendszer rosszul működik, nem is állítottam soha, hogy nem, vagy nem fordulhatna elő tévedés, de aki kiskorúak sérelmére követ el erőszakot, vagy védtelen nőkkel, férfiakkal szemben, azt nemtől, kortól, vallástól függetlenül ki kellene végezni, vagy tényleg úgy bezárni, hogy többet a napot se lássa. Nem pedig internetet biztosítani neki a börtönben, hogy bármihez hozzáférhessen. Meg ugye ott vannak az olyan helyek, mint mondjuk Dél-Korea, vagy Japán, ahol az a bevett szokás, hogy ha 18 éves korod alatt csináltál valami súlyosat, akár bántalmaztál valakit, vagy öltél, amint nagykorú leszel, ezek törlődnek az aktádból, és lehetsz bármi. Van egy lány Koreában, akit az osztálytársai hajsütővassal megégettek, kényszerítették, hogy letépje a sebeit, és úgy buktak le, hogy a genny átütött a lány felsőjén, amit aztán le kellett vágni róla. Ők szabadlábon vannak már, sőt. Az egyikükből nővér, a másikukból pedig óvónő lett. -ráztam meg a fejemet egy hitetlen fintorral. Gyűlölöm az ilyen és ehhez hasonló történeteket, mert nem tartom őket igazságosnak, sőt.
-A halál tényleg művészet. Sokszor képes olyan helyzeteket teremteni, amiket beállításokkal sem, és gyakran van, hogy az, aki életét veszítette, olyan, mintha csak aludna. Annyira... békés. -csodálatosnak tartom ezeket, és emiatt imádom azokat a képeket, amiken a családtagok az elhunyt szeretteikkel pózoltak. Sokszor azt sem lehet tudni, melyik ember a halott, főképp, ha csecsemőkről volt szó.
-Szuper, köszönöm. Úgy is tudod, hogy ezek nem mennek a munkám rovására, illetve ha bármiben kell a segítségem, szólj. -ma már így működinek a dolgok. Te teszel értem valamit, én pedig érted.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptySzer. Feb. 21 2024, 13:43

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- Ez a mesterséges "bevonzás" akkora ostobaság. Főleg, hogy egyesek sokszor még a szülés dátumával is játszanak. - mint ha bármit is befolyásolna. Legfeljebb az egészségén.
- És mi a véleményed a grafológiáról? - az is hasonlóan áltudomány.
A vallási fanatizmussal és a rendszer hibás működésével csak egyetérteni tudtam.
- Hallottál már a queens-i Aunt Marie's étteremről? - néztem rá kérdőn.
- Sierra lett az új ügyvezető, és az volt a vizsga munkája, hogy az idén ő szervezze meg a farsangi bulit. Ha van kedved, eljöhetnél te is. - vetettem fel a dolgot.
- Bár ott lesz a nővérem, de van egy olyan érzésem, hogy érthető okokból nagyobb százalékban a munkával foglalkozna, és nem igazán jutna rám ideje. Senki mást nem ismernék ott, szóval jól jönne egy ismerős arc. - ments meg, légyszi.
- Nem kell egész este engem őrizned. Akár még hozhatsz is magaddal valakit, ha szeretnél, nem zavarna. Természetesen én állom a jegyeiteket, ha úgy döntesz, eljössz. - végül is az én fejemből pattant ki az ötlet, így ez a minimum.
- Nem igazán van kedvem partizni, de Sierrát sem szeretném megsérteni, hogy egy számára ilyen fontos rendezvényt kihagyok. - megbántanám, aztán engem örök bűntudat gyötörne. Inkább kibírom azt a néhány órát.
- Kicsit átmenet a buli és a bál között. Élő zene lesz, nem DJ. Nem kell extrémen kiöltözni, de ha valaki szeretne elegáns és csinos lenni, amit egyébként máskor nem nagyon lehet megtenni a hétköznapokban, akkor semmi akadálya. Mindkét vonal beleillik abba, amit a nővérem kitalált. Sőt... akár egy harmadik is. Mindig vannak humoros vendégek, így biztos lesznek olyanok, akik be is öltöznek. Azt előzetesen elárulhatom, hogy én biztosan nem fogok. - eszem ágában sincs feltűnést kelteni. Majd meghúzom magam az egyik sarokban, hallgatom a zenét, és elbeszélgetek azzal, aki épp megunja a táncot és hozzám vetődik.


BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyCsüt. Feb. 22 2024, 09:36

Emmalynn

Vivienne

-Hát az. Maximum annyiban befolyásolhatja, hogy vagy előbb, vagy utóbb születik meg az a gyerek, de nem biztos, hogy egy kedves és odaadó Szűz, Halak, vagy Rák lesz belőle. Sőt, ha esetleg nem a teherbeesésedet manipulálod, hanem magát a szülést, könnyen lehet, hogy a károsodás miatt egy pszichopatának adsz életet, aki leszúr álmodban. –vontam meg a vállamat hanyagul, szemforgatva. Ez egy végtelen baromság.
-Hát… a grafológia nem kifejezetten győzött meg. Mármint… persze, meg tudod állapítani mondjuk, hogy annak a valakinek remegett-e a keze, gyorsan írt-e, de nem gondolom, hogy az írási stílusból megállapítható valaki személyisége. Annak több értelmét látom, ahogy törvényszékileg használják, szóval arra, hogy megállapítsák, mikor keletkezett az adott írás, amit látunk, stb. De abban nem hiszek, hogy egy ember jelleme benne van az írásképében. –főleg, hogy sokan vannak, akiknek alapvetően remeg a kezük, vagy valami betegség miatt nem tudják helyesen tartani a ceruzát vagy tollat, tehát eleve megváltozik az íráskép. Meg aztán vannak, akik mondjuk szépen rajzolnak, de nagyon csúnyán írnak, és fordítva. Pedig egy és ugyanaz az ember az alkotó. A horoszkópokban nem a napi szintű értelemben, a számmisztikában bizonyos mértékig hiszek, de a grafológia egy teljesen másik ága az áltudományoknak.
Érdeklődve néztem rá, ahogy ismét megszólalt és felhozta az Aunt Marie’s-t, ami egy queens-i étterem volt. Finoman bólintottam, hisz egyszer tényleg jártam már ott, amikor épp azon a városrészen tanyáztam egy pasival.
-Az a retro feelingű, tipikus amerikai étterem a szállodával, ugye? –kérdeztem azért vissza a biztonság kedvéért, majd elszopogatva a borom maradékát pislogtam rá kíváncsian. A poharamat lehelyeztem az asztalra, majd végül elgondolkozva néztem Emma-ra, majd az üres üvegre, aztán ismét rá.
-Elmegyek veled. Azt nem hiszem, hogy akadna, akit elhívnék magammal, de sosem lehet tudni, szóval köszönöm, észben tartom. A beöltözés viszont nálam sem játszik, azt meghagyom Halloween-ra. –szólaltam meg végül egy óvatos bólintás és mosoly kombinációjával.
-Te kiöltözöl, vagy inkább valami hétköznapibb vonalat fogsz képviselni? Már csak azért, hogy annyira ne üssünk el egymástól, ha már egymás megmentői leszünk egy buliban. Érdekes lenne, ha én valami csillogós, vagy feltűnő ruhakölteményben lennék, te pedig valami nadrágkosztümben. –annyira nem vagyok nagy parti arc, de ilyenkor mindig meg lehet figyelni a potenciálisan érdekes embereket, akikkel akár ismeretséget is lehet kötni egy-egy ilyen alkalommal.
-De akkor ezek szerint a nővérednek sikerült találnia egy olyan helyet, ami tetszik is neki és nem egy rábaszás az egész? –döntöttem oldalra a fejemet kérdőn.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyPént. Feb. 23 2024, 13:37

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- Igen, az. - bólintottam rá a visszakérdezésére. Ezek szerint ismerte a helyet.
- Újabban már van reggelijük is. A palacsintát egyszer muszáj megkóstolnod. - az valami isteni. Elég válogatós tudok lenni, úgyhogy nem ajánlanám, ha nem így gondolnám.
- Köszönöm! - hogy hajlandó eljönni velem. Be is zsebelhetett érte egy hálás mosolyt.
- Ahogy mondod. Sosem lehet tudni. Talán elhívhatnád akár Hannibal Lecter-t is. - vontam fel a szemöldököm bujkáló mosollyal.
- Egyébként is jobban jársz, ha lesz egy B. terved. Bár mindenképp szeretnék, de sajnos a munkám miatt benne van a pakliban, hogy én mégsem leszek ott, mert jön egy telefon a semmiből, hogy találtak egy hullát. Számolnunk kell ezzel is. És akkor már nem csak Sierrát, hanem téged is cserben hagynálak. - nem örülnék neki, de az élet nem kívánság műsor, nekem pedig vannak kötelességeim. Jobb ha minél előbb elkapom a gyilkost, és nem járkálhat tovább szabadon, hogy még több áldozatot szedhessen.
- Ezt még nem döntöttem el. - ami a ruhaválasztásomat illeti.
- Ez tényleg egy talán soha vissza nem térő alkalom arra, hogy az ember kiöltözhessen. De csak emiatt az egy este miatt felesleges lenne megvennem valami drága ruhát, amit aztán soha többé nem tudnék felvenni. Vagy ugye lehet, hogy soha sem. - ha meggyilkolnak valakit, akinek az ügye értem kiált.
- De tudod mit? Szerintem inkább legyen egy csinosabb darab, mint hétköznapi. Nem felszolgálni vagy biztonságiőrnek megyünk, hanem vendégek leszünk. Adjuk meg a módját. - döntöttem el végül.
- Akár együtt is elmehetnénk megvenni őket. - vetettem fel a dolgot.
Sierrával kapcsolatban elégedett mosoly jelent meg az arcomon.
- Igen! Azt hiszem, sikerült neki. Lelkes és imádja. Nem mostanában láttam őt ilyennek. Nagyon bepörgött. Az elődje elég maximalista és korrekt srácnak tűnik, így Sierra nem egy leélt szemétdombot vesz át tőle. Segítik egymás munkáját, amíg szükséges. Ritka az ilyen becsületes, segítőkész hozzáállás. - reméljük, hogy tényleg csak egy ritka rendes srác, nem pedig valami agresszív állat, aki ezzel próbálja leplezni a pszichopátiáját. A csendes gyilkosok a legrosszabbak. De az ilyen vad fantáziálást és elméletgyártást meghagyom Vivienne-nek. Ennek ő a mestere. Ráadásul Sierra jó emberismerő. Biztosan kiszúrná, ha Fellowes-zal nem stimmelne valami. Ugye!?


BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyPént. Feb. 23 2024, 15:40

Emmalynn

Vivienne

Tudomásul vettem és megjegyeztem a palacsintás megjegyzését, mivel bíztam abban, hogy Emma kritikus ízlésén nem megy át más, csak a legjobb minőség.
-Hát nincs mit. –viszonoztam a mosolyát, hogy aztán csak finom mozdulattal félrebillentett fejjel hallgathassam a mondandóját tovább.
-Egyébként… vajon eljönne, ha a random szomszéd csaj elhívná egy ilyen eseményre? –gondolkoztam el a dolgon egy pillanatra. Végül is… akár még igent is mondhat rá. Lehet, hogy már unja a sok sznob ember társaságát, és szívesen partizna egyet ő is. Vagy azt mondja, hogy nem. Vagy belevág a levesbe…
-Ugyan már, ez nem cserben hagyás. A nővéred is tudja, hogy milyen ez a fajta munka, ahogy én is. Érdekes lenne ennyi idegen között egyedül, de biztosan feltalálnám magam. De majd… gondolkozom, kit tudnék elhívni magammal, mint kísérőt, ha te hirtelen felszívódnál. –tényleg benne van a pakliban. Emma baromi elkötelezett a munkája iránt, és amennyi gyökér dolgozik ott, én is inkább vele akarnék nyomoztatni. Sok életképtelen szobanövény, akivel szintén csak egyel többen vagyunk.
-Én benne vagyok! Vegyük, vagy kölcsönözzük őket? –néztem rá kíváncsian.
-De egyébként fejben én is a kiöltözés pártján álltam, szóval bíztam benne, hogy ezt mondod. A hétköznapokban, főleg a mi munkaköreinkben és hasonlókban annyira nem lehet kamatoztatni a szép, csinos, vagy akár dögös és figyelemfelkeltő darabokat. Egy estére legalább igazán nőnek öltözhetnénk. –jelent meg egy sokkal élettel telibb és elvarázsolt mosoly az arcomon. Szinte már látom is magam előtt a jelenetet, ahogy belibegünk az Aunt Marie’s-be. Plusz így nem egyedül kell elmennem ruhát válogatni, hanem magammal cibálhatom őt is, pontosabban még csak azt sem, mivel saját maga ajánlotta fel, hogy együtt menjünk.
-Mhm, az biztos, hogy ritka. Csak nehogy valami rejtett dolog legyen a háttérben, és esetleges hátsó szándék. De talán nem, és a testvéred végre révbe érhet egy számára tökéletes helyen, a tökéletes kollégákkal. –ugyan a nővérét nem ismerem, de sosem lehet tudni, ki milyen valójában. Lehet, hogy ez a srác maximalista és precíz, meg segítőkész és jófej, de sosem lehet tudni, hogy ki a gyilkos a tömegben. Rendkívül sok olyan személy van, aki eladja magát valamilyennek, de közben pedig teljesen más a valóság, az, ami az álarcán túl van.
-Csak Sierra állításaira hagyatkozol, vagy lecsekkoltad azért a srácot, hogy ki ez, mi ez, akivel a tesód együtt dolgozik? –megkérdezném, hogy akarja-e, hogy beleássam magam a dolgokba, de nála aligha értenék ehhez jobban. Kettőnk közül ő él abból, hogy nyomoz mások után.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyPént. Feb. 23 2024, 16:53

Vivienne & Emma
“Omens in your skies”

- Vajon a random, új szomszéd csaj elég bátor és őrült, hogy ezt megtegye? - pontosítottam a kérdésen. A költői kérdésen! Jobban kellene vigyáznia magára, egyszer talán a rossz ajtón kopogtat.
- Én nem tartom magam egy elveszett nőnek, nem rémiszt meg az, ami az átlagot igen, szeretem feszegetni a határokat, de eszembe sem jutna, hogy egy ismeretlennel menjek akármilyen rendezvényre. - akkor sem, ha egyébként érdekes lehetőség, hogy valakit egy teljesen más környezetben is megfigyelhess közvetlen közelről. Nem véletlenül nyomozó vagyok és nem stalker.
- Lehet, hogy nem klasszikus cserbenhagyás, de én annak élném meg. - nem szeretnék Sierrának csalódást okozni, és így már Vivienne-nek sem. Én hívtam meg, az én felelősségem, hogy jól érezze magát.
- Nem féltelek. Pillanatok alatt kiszúrnád a legérdekesebb és legrejtélyesebb személyt a tömegből. Két perc múlva pedig már szinte mindent tudnál is róla. - ebben a forgatókönyvben teljesen biztos vagyok.
- A kölcsönzés jó köztes megoldásnak hangzik. - bólintottam.
- Csak nem önt le minket senki vörösborral, hogy aztán fizethessük ki még pluszban a kárt is. Én még sosem kölcsönöztem ruhát... - szóval nincs tapasztalatom a témában.
- Én is valami hasonló gondolatmenet alapján jutottam erre a következtetésre. - hogy miért kellene inkább kiöltöznünk.
- A munkámban persze utálom, ha nőként bánnak velem. Utálom a "mit keres egy ilyen csinos, törékeny, fiatal nő egy ilyen szörnyű tetthelyen" és ehhez hasonló kérdéseket. Nem szeretem ha alábecsülnek engem, az erőmet, a képességeimet, a rátermettségemet, pláne ha valahogy ezt még a magasságommal, a hajam színével is összefüggésbe hozzák. Egyébként is főként az eszünket kellene használni egy-egy nyomozás során, nem azon versengeni, hogy ki tud több fekvőtámaszt csinálni. Ostoba, maradi hozzáállás. - forgattam meg a szemeimet fintorogva.
- Sierra nagyon megérdemelné végre. Úgyhogy remélem, hogy nincs semmiféle kellemetlen meglepetés a háttérben, amit eddig nem vett észre a sorok között. - vagy amit én nem vettem észre.
- Az Aunt Marie's jól megy, nem pénzmosó, nem egy fedőcég valami piszkos üzlethez, ezt már ellenőriztük. - különben nem ajánlottam volna neki a helyet ilyen felelős, számon kérhető, bejegyzésre kerülő pozícióban.
- Egyelőre csak a nővérem megérzéseire hagyatkoztam. Tervben van, hogy leinformáljam a srácot és a többieket is, mert azért nagyon nem mindegy, kik veszik körbe, de még esélyem sem volt rá. Eddig levegőt venni se nagyon volt időm, nem még Fellowes után szaglászni. Deee... ha esetleg megtennéd nekem, hogy utána jársz a dolgainak, azért extrán hálás lennék. Ha te nem találsz semmit, kétlem, hogy érdemes lenne mélyebbre ásnom az életében. Nem mindenki rejteget sötét dolgokat, és nem mindenki bűnöző másodállásban. Talán a srác egyetlen bűne, hogy unalmas és kiégésig munkamániás. Biztosan Sierra is ezért kedveli annyira. - bocsi, nővérkém. De te is menthetetlen eset vagy.
- Annyit tudok, hogy Remington Fellowes-nak hívják, énekel valami bandában, és fent van az instagramon. - ott azért megnéztem magamnak. Ráadásul Darkbloom barátja és zenész társa is, aki a szektás ügyemhez kötődik, elég szorosan. Így mondhatni testvéri és szakmai kötelességem is volt.


BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Omens in your skies Ezgif-2-8415a69641
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
Omens in your skies Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
Omens in your skies Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
260
★ :
Omens in your skies Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies EmptyVas. Feb. 25 2024, 12:54

Emmalynn

Vivienne

A kérdésén csak jót mosolyogtam, ahogy azon is, hogy neki eszébe sem jutna, hogy egy teljesen idegennel menjen el bármiféle rendezvényre. Alapesetben nekem sem fordult volna meg a fejemben, de ha sikerül összebarátkoznom ezzel a furcsa férfival valamiféle ürügy kapcsán, akkor megláthatnám, milyen is egy olyan közegben, ahol nem a megszokott körével kell bájolognia, hanem egy teljesen más, idegen terepen bizonyíthat.
-Igen, én is valahogy így képzelem, de azért jó, ha van ott valaki, akit ismerek is. -bólintottam rá a dologra egy halvány, hitetlen mosollyal. Emma legalább biztos pont. Ettől még nem lennénk összenőve, így én megtalálhatnám az érdekes embereket, ő pedig megkaphatná a sarokban ülős nyugalmát, akkor is, ha egyébként ő hívott el magával.
-Én sem tudnám megmondani, mikor kölcsönöztem utoljára ruhát, de örülök, ha tetszik ez a megoldás! És én sem hiszem. Mármint... balesetek persze vannak, de nem hiszem, hogy a tesód beengedne mindenféle kultúrálatlan részeget a rendezvényére. -csal hallomásból ismerem Sierra-t, de nem tűnt olyannak, mint aki oda meg vissza van a váratlan helyzetekért. Szóval a vörösboros foltok majdhogynem teljesen ki vannak zárva.
-Persze, ezzel mind így vagyunk. Én sem szeretem kifejezetten, amikor nem értik, mit akarok a hulláktól, nem kellene ezt csinálnom, nem nekem való szakma, inkább legyek valami más, vagy éppen semmi. De most legalább a szó jó értelmében figyelnének fel arra valahol, hogy mi is a nők táborát erősítjük. -a magasságunk, a testalkatunk, a külsőnk eléggé hasonló, szóval teljesen át tudtam érezni azt, amiket mondott. Szeretem, ha rám irányul a pasik figyelme, de nem így, és nem ott. A hullaházban, a tettek helyszínein nem szeretem, ha annak látnak, aminek mondjuk egy bárban, vagy egy sima hétköznap.
-Akkor a munkahely legalább tiszta, és még ha van is valami simliség a dologban a srác részéről, az nem befolyásolja az Aunt Marie's-t. -kár lett volna érte, szeretem a hamburgerüket.
Érdeklődve, kissé meglepve pislogtam rá, amikor elkezdte ecsetelni, hogy még nem volt ideje utánajárni ennek a Remington-nak, de hálás lenne, ha én megtenném neki, mivel, ha nem találok semmit, akkor valószínűleg tényleg nincs is ott semmi sem.
-Persze, szívesen leinformálom a srácot, vedd úgy, hogy megtörtént. -bólintottam rá a dologra egy széles vigyorral.
-Az insta jó kiindulási alap. Ha van más közösségi felülete is, akkor pedig megtudhatjuk, hol született. A Remington Fellowes nem egy túl gyakori név szerintem. Pár kattintással meglesz még az is kb, hogy mit szokott reggelizni, aztán utána már tényleg nyugodt lehetsz afelől, hogy maximum tényleg csak együtt fognak végtelen sokat dolgozni. -ráztam meg a fejemet hitetlenül.
-Kivételesen szurkolok, hogy ne legyen semmiféle izgalmas sztori a háttérben.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Omens in your skies
Omens in your skies Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Omens in your skies
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Melting under blue skies

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: