New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:38-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:39-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 11:30-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 10:56-kor
Anabel Marquina
tollából
Ma 10:11-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:47-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:45-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

What you plant now, you will harvest later
TémanyitásRe: What you plant now, you will harvest later
What you plant now, you will harvest later EmptySzer. Nov. 15 2023, 14:44
plant mania
Sonia
table for 2
 
Mindig a szám volt az, ami a legtöbb problémát okozta, mert sokszor képtelen voltam befogni azt és néha túlságosan is őszintén vállaltam a véleményemet, a nem tetszésemet. Ezt talán többször sikerült nyilvános helyen közölnöm, mint az örömöt és a hálát, de azt talán betudtam bűnös emberi szokásnak. Ne értsen félre senki, a borzasztóan fecsegő kedvem volt az, ami miatt aztán az ujjamra került az eljegyzési gyűrű is és azt azóta is hordom, hogy a világ túloldalára érkeztem. Ha nem figyelek oda, akkor üres pillanataimban is azért nyúlok a hüvelykemmel megforgatva az ujjamon, hogy a gyémánt középre kerüljön ismét. Nem érdekelt, hogy valószínűleg egy vagyonba került Amirnak, de a férfi megtehette, hogy szégyentelen mennyiségű pénzt szórt el gazdag család sarjaként. Nem azért vagyok vele, nem mozgat meg a pénz világa, mert akkor nem akarnék dolgozni, akkor nem akarnék alkotni, hanem elfogadnám a kitartott feleség pozícióját és abban a világban, luxusban dagonyázva várnám azt, hogy elhalmozzanak. Amir természetesen a megismerkedésünk elején kijelentette, hogy a tenyerén fog hordozni, bármit is kívánjak, azt teljesíti, én pedig akkor azt kértem, hogy ne akarjon megváltoztatni. Tartotta és tartja magát a mai napig ehhez, de akkor sem vagyok abban biztos, hogy az első igent kimondva teljes mértékben boldognak érezném magam. Nem véletlenül ékelek magunk közé ekkora távolságot. Nem véletlenül menekültem előle sok ezer kilométernyi távolságra. Nem véletlenül kezdek egyre elkeseredettebb is lenni, hogy nem kapok azonnal és rögtön munkát a Ritz-Carltonban, vagy bárhol máshol. Nem akarom, hogy Amir utánam jöjjön és azzal köszöntsön, hogy én megmondtam.
Tudom, hogy nem ezekre kellene gondolnom, hogy ki kellene kapcsolódnom végre és kiélvezni, hogy végre nem tizennégy órákat vagyok az étteremben, hanem szabadon mozoghatok és ismerkedhetek egy számomra kincses térképként létező városban, mégis ezekből a gondolatokból végül Sonia megjelenése ránt(ana ki). Túlságosan őszinte vagyok és nyílt, tudom jól, ez akkor válik nyilvánvavá, amikor a kényelmetlenségének apró rezzenéseit fedezem fel. Kifújom a levegőmet, elpillantok a nőről is, ahogy eltünteti a szavaimat alátámasztó bizonyítékot. Bocsánatot kérnék a fellobbanó bűntudat végett, de azzal még nyilvánvalóbbá tenném a tényeket. Lassan mosolyodom el aztán, hogy én lepjem meg. Nekem elég lenne egy tipikus hotdogos stand is akár. A gyrosos az utca sarkán, a libanoni étterem három sarokkal arrébb vagy az olasz két megállóval távolabb, a mexikói, az argentin steakhouse, vagy akár a Yonkers negyed is. Nem mondhatnám, hogy meg tudnám jegyezni New York összes negyedét és városrészét, de igyekszem.
- Ha rám bízod, egész nap csak sorolom, hova mennék szívesen - igazodom hozzá, nem fogom nyaggatni a babavárós kérdéskörökkel. - Ha nem unod a mexikói ételeket, akkor szívesen ennék tacot, nachost és corn dogot. Valahogy a mexikói konyha eddig nem az a világ volt, amivel napi szinten találkoztam volna és ha választanom kellett, akkor mindig otthon főztem, vagy az étteremben ettem. Az volt a legcélszerűbb - vonom meg a vállamat, mert az egyik előnye az étteremi munkának, hogy jobb esetben ingyen étkezhetünk legalább egyszer. Persze minden a vezetésen múlik, de ki az, aki a fine diningnak és a luxus ételeknek képes lenne ellenállni? Sokszor már a kóstolás is eltelített. Hiányoznak az illatok és az ízek, ezt szeretném pótolni az összes étterem felkutatásával New Yorkban. Előreengedem az ajtónál - nem azért, mert babát vár, hanem mert ehhez szoktam hozzá. Odakint sem sietek, de igazodom ahhoz a tempóhoz, amivel sétál.
- Szerettem volna valami újat kipróbálni. Étteremláncon belül mozogva váltani, mert ideát megüresedett egy pozíció és azt gondoltam, hogy simán, zökkenőmentesen fog alakulni minden. Nem nagyon jött be az elméletem, úgyhogy azóta már sok helyre beadtam az önéletrajzom, de eddig még nem igazán mondhatnám magam sikeresnek a keresgélést illetően - szívom meg az orrom, hogy ne menjek át picsogó nőbe, mert nem vagyok alapvetően negatív. Céltudatos vagyok, vannak terveim és szeretem azt gondolni, hogy kézben tartom az életem, hogy erős vagyok, önálló és behódolva a 2023-as trendnek, girlpowert rólam mintázták. Hogyne! - Három nappal ezelőtt voltam próbanapon egy portugálnak nevezett étteremben, de... - rázom meg a fejem, mert valahogy a körülmények olyanok voltak, amitől amint hazaértem, három percig sikáltam a kezem. Nem vagyok abban biztos, hogy ne lehetne őket feljelenteni a népegészségügynél. Csak azért állok meg, mert a legközelebbi mexikói étterem bejárata előtt járunk már. Ha előtte azt is mondta, hogy nincs ellenvetése, kivárok, hogy az azóta eltelt időben meggondolta-e magát.
- Te szereted azt, amit csinálsz? - a grafikusságra gondolok a kérdésemmel, mert ez még nyilvános adat volt a Facebook profilján. A kreativitást meg lehet unni egyáltalán? Az ő munkájának is vannak olyan részei, amit a háta közepére sem kíván?





get in my belly




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.
mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
What you plant now, you will harvest later 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
What you plant now, you will harvest later 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
What you plant now, you will harvest later Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: What you plant now, you will harvest later
What you plant now, you will harvest later EmptySzer. Nov. 01 2023, 08:32



Plant mania

“A beautiful plant is like having a friend around the house.”



Szedi a terhesvitamint, amit felírtam? Szedjen még mellé fólsavat, a rosszullétekre, hányásra sajnos várandósként elég kevés eszköz az, ami a rendelkezésünkre áll, és amivel nem tehetünk kárt a magzat fejlődésében. Szedjen B6 vitamint, igyon sok folyadékot, inkább többször egyen keveset, hogy ne terhelje meg a gyomrát. A rosszulléteket a megnövekedett HCG hormonszint okozza, a második trimeszterbe érve ez elkezd csökkenni, amitől ne ijedjen meg, teljesen természetes, élettani folyamat. Utána már a rosszullétek is mérséklődni fognak, majd szépen lassan elmúlnak. Legalábbis az esetek többségében ez a jellemző. Létezik egy állapot a terhességben, ami  manapság egyre több terhes nőt érint, ez a Hyperemesis gravidarium, lefordítva, terhességi vészeshányás. Bízzunk benne, hogy ön nem esik bele ebbe a csoportba, Miss.Gutiérrez. A fogyás az első trimeszterben még belefér, nyilván nem kóros szinten, ha meghaladja a tíz kilót, azt mindenképp orvosolni kell. Figyeljen oda az étkezésre. A magzatot jelenleg egy héttel kisebbnek mérem, de ez még nem intő jel. Két hét múlva esedékes az első genetikai ultrahang, addig is szedje amiket javasoltam, és próbáljon meg egy kicsit több energiát belefektetni az evésbe.

Még mindig groteszk számomra, mikor a férfi akar diktálni a nőnek egy olyan dologról, amit soha nem fog megtapasztalni a saját testén. Ilyenkor úgy érzem, hogy idő és energiapazarlás volt annakidején kivívniuk női őseinknek az egyenjogúságot, a feminizmust. Terhesnek, bocsánat, várandósnak lenni az eddigi legkeményebb dolog, ami történhetett velem ebben a rohadt életben. Egy evészavaros nőnek ez az egész olyan kihívásokkal jár, mintha legalábbis Lucifer próbálná visszaédesgetni magát a Mindenható kegyeibe. Mierda!
Reggel vagy fél órát töltöttem a tükör előtt állva, felhúzott pólóval, és a hasamat néztem. Bámultam szemből, oldalirányból, és mindvégig úgy éreztem magam, mintha egy süllyedő hajón lennék, ahonnan nincs menekvés, de azért felveszed azt a kurva mentőmellényt, hátha...
Vékony testalkatomnak köszönhetően, várható volt, hogy a terhesség jelei a megszokottnál sokkal hamarabb meglátszanak majd a hasamon. Ezt eddig sikerült bő, vagy épp több réteg ruházattal orvosolnom, de ma reggel olyan durva késésben voltam, hogy nem volt időm nekiállni tökölni azzal, mit mire és hogyan vegyek fel. A fekete azt mondják karcsúsít, ez egy első idős terhes hasra is érvényes lehet?! Majd nem veszem le a kardigánom, ezeken az expókon úgyis mindig rohadt hideg van...
Igazából tényleg nem terveztem sokáig maradni, annyi volt csupán a célom, hogy megszabaduljak a rajtam maradt, az anyanövényről leválasztott hajtásoktól -milyen ismerős szituáció ez-, de a sors  közbeavatkozott. Ha mondhatom ezt. Általában nehezen evickélek közösnevezőre más nőkkel, de Cassandrával félelmetesen jól kialakult köztünk az összhang, így hát készséggel segítettem neki megbízható embertől növényeket, magokat vásárolni, és nem tudtam nemet mondani az ebéd meghívásra sem, ezzel tulajdonképpen egy újabb stresszforrást generálva magamnak. Soha, semmiyen körülmények között nem étkezem mások előtt. Persze, akadnak eme íratlan szabály alól ritka kivételek, például amikor egy jó, névtelen, másnap reggel eltűnős szexbe torkollik a gyertyafényes vacsorameghívás...
Egy kiadós hányást, majd szájöblítést követően sietősen rongyolok ki a női mosdóból, a kilincseket szigorúan csupán papírtörlővel érintve. Desagradable![Undorító]
Amint visszaérek hozzá, átveszem tőle az újabb "zsákmányt", amit ma szereztem, mert bár mindig megfogadom, hogy nincs hely több növénynek már otthon, valahogy mindig akad még egy-egy betöltetlen lyuk, ahova be tudok passzírozni néhány új kaspót. Nem mondom, hogy nem döbbent meg a viccnek szánt megjegyzése, az azonban sokkal inkább, ahogy félszegen a hasam felé pillant, és még bocsánatot is kér. Egy torokköszörülés kíséretében összébb húzom magamon a hosszított, térd fölé érő, törtfehér kardigánomat, és igyekszem úgy tenni, mint aki az általa mondottakat meg sem hallotta. Koronát igazítok, és a szokásos, magabiztos mosolyommal kezdem méregetni.
-Lepj meg! Mi a séf mai ajánlata? - Dobom vissza a labdát. Már nem is tudom melyik beszélgetésünk alkalmával vallottunk egymásnak a munkánkról, azt meg már végképp nem bírom felidézni, hogy ezek a személyesebb hangvételű üzenetváltások minek az apropóján jöttek létre kettőnk közt, de ha már így alakult, ne a kínos csend uralkodjon. Attól kiborulok.
-Volt valami konkrét oka, hogy eljöttél Dubaiból? - Merthogy ezt a témát is érintettük. Valóigaz, lehetnék tapintatosabb, hiszen nem köttetett köztünk világi barátság, hogy csak úgy, mindenféle tapintatosságot mellőzvén, máris fejest ugorjunk a dolgok közepébe, de miért is tenném?! Sosem volt az erősségem a nyájas, tapogatózó kommunikáció. Közben persze, ha elindultunk, könnyed léptekkel sétálok az oldalán, felszegett állal, olyan magabiztosságot árasztva, hogy azt akár háborús fegyverként is bevethetné a hadsereg. A látszatot fenn kell tartani.

BEE


Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jackie Monroe
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
What you plant now, you will harvest later 3a6baca35e4b63906e68790d2c25b8f0638a7c95
What you plant now, you will harvest later C2efb18aa7773e13e889032436d5fe25f76d23e1
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
She'll never love you, more than money and cigarettes, every night's a beartbreak.
♫ :
on my way
★ családi állapot ★ :
she loves the cocaine, but cocaine don't love her back
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
What you plant now, you will harvest later 0a436f4596ce1e0d413d3b471f4e8b4d0bbb18df
★ idézet ★ :
Everyone is gonna die and no one is gonna remember you so, fuck it!
★ foglalkozás ★ :
Prostituált, bolti szarka, közveszélyes munkakerülő
★ play by ★ :
Marisa Abela
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
What you plant now, you will harvest later 6c77c2633e03bfa5c984bfe1ab33285268ea7efa
TémanyitásWhat you plant now, you will harvest later
What you plant now, you will harvest later EmptyKedd Okt. 24 2023, 16:47
plant mania
Sonia
table for 2
 
Ha minden alkalommal, amikor rossz kedvem lenne, vennék virágot, nem lenne annyi növényem a lakásban, mint amennyit öntözök. Nem rég költöztem, még nincs is itt mindenem, de már most azon gondolkodom, hogy kellene még több növény és azoknak kaspó, tartó. Ha találok valakit a házban, akiről kiderül, hogy ezermester, meg fogom kérni, hogy segítsen be egy-egy projektbe, cserébe nagyon szívesen főzök és mosogatok rá egy hétig. Nincs szükségem másra, csak két szorgos-dolgos ügyes kézre és némi hozzáértésre. Úgy értem a szög beütésén túl és még csak nincs is annyi eszement ötletem, mint amennyit gondolnak rólam. Amikor felmerült az az ötlet bennem, hogy el fogok menni a növénykiállításra, szükségem volt alibire, amit meg is kaptam a Facebook egy szobanövényes csoportjában. Első reggelemet töltöttem a városban egy rémes alvással teli éjszaka után (szirénázó mentőautókkal is álmodtam), amikor úgy döntöttem, korzózok az alkalmazáson. A kávé kavargatás közben akadtam rá egy teljesen random, eleinte még nyugodtan vitatkozó nők csoportjára (mert férfi nem vett benne részt - végignéztem mint a 352 üzenetet), ahol szemet szúrt egy bizonyos profil - nem kellett sok, hogy kéretlenül üzenetet küldjek neki és nem azért, hogy az átlagot meglovagolva zaklassam, hanem épp ellenkezője: szimpatikus volt az írásaiban és a normális hozzászólásaiban - helyesen írt, nem rövidített és nem használt szlenget, mert az a halálom. Még ha konyhán is dolgozom, mindig ügyelek arra, hogy érthető legyek, mert hogy várhatnám el azt, hogy tiszteljenek, ha én magam sem tisztességes felnőttként viselkedem?
Szó szót követett, én pedig bezsongva vártam a napot. Elterveztem, mit veszek és lényegében be is tartom a magamnak szánt ígéretet. Egy zacskó fűszernövénymag és két doboz a tartalma a kezemben szorongatott zacskónak, az egyikben kavicsvirág, a másikban pedig Vénusz légycsapója. Másfél évvel ezelőtt szembesültem azzal, hogy ha nem figyelek, akkor a ruhám is a virág áldozata lesz. Nem vagyok gyilkos, de többször megfordult már a fejemben, hogy a növényt szívesen megetetném a sarokban boogiezó pókjaimmal - már ha lennének. Meglengetem kezem tartalmát. Nincs az az isten, hogy elmenjek én is itt mosdóba és amiért Sonia épp odatart, az általa vett virágokat is megkapom, nem is kell több, már azokat vizslatom és átkozom magam, amiért én nem azt vettem meg, mint amit ő is. Pontosabban: azt is meg kellene vennem. A női mosdók mindig kriminálisak, bárhova is menjen az ember. Volna időm elsietni a három sorral beljebb lévő standhoz, hogy alkudozva magaménak tudhassam azt a virágmentes szobanövényt, de van mersze elsétálni előttem egy nőnek a kezében tartott nagyra nőtt királybegóniával. A pillantásom nem a nőre vetült, hanem a fakó vérszínű levelekre és már épp indulnék a nő után, mint egy illatot fogott kopó, de észbe kapok. Nem azért, mert ne mernék, hanem azért, mert a telefonom rezgéssel kísért csengőhangja megakaszt a mozdulatban. A kapott üzenet nem hosszú, ellenben feszültséget szít bennem: megköszönik a jelentkezésem, de találtak nálam alkalmasabb munkaerőt. Két hete keresek munkát, mert a Ritz-Carltonból még mindig nem hívtak vissza, pedig lassan már napi szinten zaklatok ott valakit - bárkit - akárkit - mindenkit, hogy mi a helyzet. Lassan onnan is elutasítanak és kitiltanak. Megköszönöm a kicsi olasz étterem ügyvezetőjének, hogy visszajelzett, elegyengetem a kezeimben a zacskókat aztán, újra leválasztva az enyémet Sonia növényeitől.
- Hihetetlen, hogy mindenki az apokalipszisre készül a női mosdókban. - dohogok, amikor megjelenik. Nem őt kritizálom, hanem a női mosdók átkát. - Néha olyan, mintha egy konkrét szülést vezetnének le odabent, annyira sokáig húzódik ez az egész. - tudom, hogy babát vár, látszik rajta már, apró domborulat még a hasán, de látványos annyira, hogy nőként tudd, mit jelent. A foodbaby máshogy néz ki, tudom, mert étteremben dolgozom. - Bocsi, nem úgy gondoltam!
- Készen vagy? Mehetünk? - érdeklődöm tőle és ha bólint, nyújtja a kezét, átadom neki a zacskót, amennyiben ragaszkodik ahhoz, egyéb esetben magamnál tartom azt is, nem okoz gondot. - Mihez van kedved? Mit ennél? - lélegzetvételnyi szünet. - Nem ér azt mondani, hogy nem tudom, bármi jó, semmi sem jó - szélesedik a mosolyom. A szülők és a konyhai dolgozók rémálma ez a három kiejelentés. Választok, ha neki tényleg mindegy, de az valószínűleg azt jelenti majd, a legelső utunkba eső étterembe berontunk, mert elterveztem: minden éttermet és kávézót, cukrászdát felkutatok New Yorkban.




get in my belly




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Jackie Monroe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
What you plant now, you will harvest later 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
What you plant now, you will harvest later 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
What you plant now, you will harvest later Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: What you plant now, you will harvest later
What you plant now, you will harvest later Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
What you plant now, you will harvest later
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: