New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:07-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:03-kor
Alastair Carver
tollából
Tegnap 22:27-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:15-kor
Marco Reilly
tollából
Tegnap 20:59-kor
Leilani Murdoch
tollából
Tegnap 19:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 19:50-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 19:29-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Tegnap 18:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

These days ; Greg & Rosie
TémanyitásThese days ; Greg & Rosie
These days ; Greg & Rosie EmptyVas. Jan. 17 2021, 00:25

Greg & Rosie

Sokan hisznek a babonákban, a rossz szerencsében, abban, hogy ha eltörik egy tükör, az évekig balszerencsét hozhat, vagy hogy a fekete macskákban bármiféle rossz lehet. Míg én személyesen soha nem hittem az ilyesmiben és nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, addig azt hiszem a családomban lehetett valaki a felmenőim között, aki tényleg eltörhetett egy tükröt, vagy magára haragíthatott valamilyen mitikus lényt, mert ha össze akarom vetni az életem során átélt dolgokat, amelyek vagy nálunk, a Silvera családban történtek, vagy a tágabb rokoni körökben, akkor nem is következtethetek nagyon másra. Csak hogy meg lettünk átkozva. Hogy ez engem is babonássá tesz-e vagy sem, azt már én magam sem tudnám megmondani. Apa betegsége, a testvérem eltűnése, aztán évekkel később a felbukkanása és annak körülményei... Mind-mind olyasminek számított, amelyet a maga nemében is nehéz volt feldolgozni. Belegondolni abba, hogy mindez egy családon belül történt pedig néha egy kicsit talán túl sok is volt.
Ha pedig ez nem lenne elég, akkor azt hiszem ez az egész átok dolog a család többi részében is jelen volt - lehet, hogy lehetne ezt egyszerűen Sorsnak is nevezni, de arról mindig is azt hittem, hogy összességében sokkal inkább jó dolog, mintsem hogy olyan csapásokat hozzon, amelyeket megtapasztaltunk. Butaság lenne azt állítani, hogy túldramatizálom ezt az egészet, mert nem lehet azt mondani, hogy egy olyan baleset, ami Greggel is történt, a véletlen műve lenne, vagy egyszerűen megtörténhetne mással is, aki az ő szakmájában dolgozik. Statisztikailag elég kicsi lehet az esélye, hogy valaki hasonló dolgokon menjen keresztül, de nem is lenne túl népszerű maga a hivatás, ha ez állandó velejárója lenne. Attól persze még nem egy leányálom és nem is jár mellé életbiztosítás.
Akármennyire is különbözőek voltak a helyzetek - egészen pontosan Isaiah és Greg - bizonyos értelemben én mégis képes lettem volna őket egymáshoz hasonlítani. Mindketten tragikus dolgokon mentek keresztül, de ha a végeredményt nézzük, mégiscsak adódott egy újabb lehetőségük egy teljes életre. Nagyon megviselt volna, ha bármelyiküket is elvesztem - habár ezt a tényt az öcsém kapcsán el kellett volna fogadnom, sosem tudtam -, különösen azután, hogy hosszú ideje nem történt már semmi rossz a családunkban.
Ez az állapotot pedig határozottan azzal szerettem volna fenntartani, hogy meglátogatom Greg-et, hogy tudjam, hogy hogy van most, hónapokkal a történtek után és hogy az állapota csak javul, nem pedig esetlegesen romlik. Emellett pedig feltett szándékom volt nem csak azzal meglepni, hogy ennivalót viszek neki, de azzal is, hogy elmondom neki az unokaöccsével kapcsolatos jó hírt, amire valljuk be senki nem számított és nem is nagyon mertem híresztelni, tekintve a körülményeket.
Viszonylag jókedvűen érkeztem meg a házhoz, ahol Greg mostanában több időt tölt, mint Manhattanben, ami a felépülését tekintve egyébként is jó döntés volt. Nem mellesleg így közelebb is vagyunk egymáshoz, ami abban az esetben, ha segítségre van szüksége, nem utolsó. Jeleztem ugyan előre az érkezésemet, hogy tudja, mikor számítson rám, de nem mondtam el neki a részleteket, mert egyszerűen nem akartam lelőni a poént. Megnyomom a csengőt és addig várakozok, amíg ki nem nyílik az ajtó és meg nem pillantom a férfit. - Szia Greg! - Széles mosoly jelenik meg az arcomon, jó látni őt és tudni, hogy lesz még lehetőségem látni őt a jövőben is. Nem vesztettük el.
- Gondoltam megleplek és hozok neked enni. - Megemelem valamelyest a kezemben tartott papírtasakokat, a bennük rejlő dobozokba rendezett étellel együtt. - Remélem éhes vagy és nem zavarok nagyon. - Mint ahogyan minden más esetben, néha a társaságban is jól jön a változatosság. - Arra gondoltam, hogy evés után akár sétálhatnánk is egy rövidet. Ha van kedved. - Akkor talán adódna alkalmam arra, hogy elmondjam hogyan került elő az öcsém. De mindent csak sorjában.



Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
These days ; Greg & Rosie 4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
These days ; Greg & Rosie 0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
These days ; Greg & Rosie 2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
These days ; Greg & Rosie D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
These days ; Greg & Rosie Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
These days ; Greg & Rosie F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: These days ; Greg & Rosie
These days ; Greg & Rosie EmptyCsüt. Jan. 28 2021, 13:38
Rosalie & Greg

Vannak előnyei és hátrányai is annak, ha valakinek olyan feje és jelleme van, mint nekem. Elsőként, kiváló szűrőkkel bír, az agyturkász szerint. Hogy mi a hátránya? Oda-vissza tökéletesen működik. Ezért nehéz belőlem bármit kiszedni, és ezért is vállaltam én el a ”csali” szerepet. Most viszont kéne az info, amit lezártam, a küldetés utolsó hetéből. És mi a mázli? A pszichoterapeuta a kezdetektől ismer és a hosszú évek alatt megtalálta a kulcsok egy jelentéktelen részét, amivel ezt kinyitja.
Egy hónapba telt így is, mire meglett az a kulcs, amivel eggyel beljebb jut. A második hónapban meglett a következő és most itt tartunk. A tárgyalás pedig zajlik, hűségesen, én pedig egyelőre itthon épülgetek, kevés kijárási lehetőséggel, de ez nem zavar, mert a kis zugműhelyemben le tudom foglalni magam és bárki, bármikor meglátogathat, házam nyitva áll mindenki részére. Szerencsére, csak a bejáratot kellett akadálymentesíteni, a küszöböket alapvetően is utálom, így a felújításnál is szépen eltűntek, évekkel ezelőtt.  A kutyák legnagyobb örömére, s ki is használják.
- Megmondanád, hogy abba a gödörbe, hogy teszek bele egy ekkora bokrot? - tartom fel a kezemben a kékszakállt, újratelepítés gyanánt, mert a pár ág, ami lelógott, kész dzsungelt érlelt, míg nem voltam itthon. Apolló néz rám, az egész pofája fülig homokos és földöntúli boldogság honol a képén. A háta mögött kész földhalom, előtte meg akkora gödör, hogy a bokor háromszor is beleférne.
- Ide a következőt... nem odaaa, ide – mutatok arrébb gurulva a kertben, ahová terveztem a következőt. Kutyasuli ide meg oda és sétáltatás, az energiájuk kiapadhatatlan, ugyanakkor már tudják a napi rutinomat, és rengeteget segítenek. Először nem akartam ezt úgymond kihasználni, hiszen az dolgoztatás lenne, ám annyi energiával és lelkesedéssel, segíteni akarással, amivel bírnak, én adtam be végül a derekam. Igaz, ki ne szeretne legálisan egy vagy több akkora gödröt ásni, hogy egy kocsi is belefér?
- Marcipááááán – hát nem belekaparja a földet a szemembe? Csak neveni tudok, s bár nem látom Marcipán boldog arcát, el tudom képzelni, ahogy vigyorog. Nem dörzsölöm ki, majd kipislogom, és megtanultam, hogy nem is érem el a szemem sokszor, hogy kisöpörjem belőle, ami belement, ki kell bírni, s el is feledkezem róla, miután kikönnyeztem munka közben a földet a szememből.
- Nah, kész. Kaja? - a szó. Azt értik, máris robognak be a hátsó ajtón, én meg a rámpán rodeózok fel, tiszta homokos fejjel. Pedig nem is kapartam a földet. A konyha helyett viszont a bejárat felé figyelnek és én is hallom, hogy Rose meg is érkezett. Fülig érő vigyorral, jó földes arccal és hajjal nyitok ajtót, mert nem söpörtem le magamról útközben, amit Marcipán lapátolt rám.
- Szia Rosie! - szólt, hogy jön, s igyekeztem úgy az ültetéssel, hogy az elkészüljön, mire megérkezik. Ha valaki itt van nálam, arra teljes figyelmemet szentelem.
- Akkor... a steak nekem marad? - kérdezem kíváncsian, félig mosollyal. Készültem, hogy jön, s vettem egy jó kis adag steakhúst, kizárólag Owen ajánlásával, tökéletesen megbízok a szaktudásában, ő a legjobb! - Köszönöm, hogy nem hagysz éhen halni és hoztál enni is – pillantok rá. Nem vagyok másoktól függni akaró típus, az viszont elég sokáig nem jutott el a fejembe, hogy amit most kapok, figyelmességnek nevezik és köszönet jár érte.
- Mint a farkas! Gyere be! Miért zavarnál? Hiszen mondtam, hogy jöhetsz - Beljebb gurulok, aztán onnan visszafordulok a folyosó közepéről és úgy nézek rá.
- Abszolút. Két kísérőnk is lesz – a konyhából toporognak kifelé, még nem jönnek. Kaja, kaja és kaja.
- Bemutatom Apollót és Marcipánt, a két tesót. A fehér gombolyag, vagy a kanapén, vagy az ablakban, Pehely.
Küldtem neki képeket róluk, legfőképpen az éppen nem normális pillanataikról. Rengeteget segítettek abban, hogy a mindennapokban ne vesszek el a tervezésben, ahová állítólag az agyturkász szerint menekültem a valóság elől. Ha tudná, hogy rengeteg tervet kellett apám cégének félretenni, míg végre működőképes lettem? Ez elég sok mindent átgondoltat velem még most is, hiszen egy főre építeni dolgokat, nem működőképes.
- Bor, sör, víz, vagy bármi más? Dobd le magad, konyha, nappali, étkező, ahová kedved akad. Addig megmelegítem őket – nyújtom a kezem a csomagokért, hogy megkönnyítsem és kényelembe helyezhesse magát.
- És milyen a lovardában? Régen voltam már arra – pedig a lovakat kedvelem. Ők meg a hajamat, ami nem zavar. Rosieval pedig kifejezetten szeretek lovagolni, s ha több időm lenne, többet molyolnék a lovaik között is, csak mert jó érzés.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
These days ; Greg & Rosie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Travis & Greg
» only some days. or weeks. or...
» Greg & Maggie
» One of those summer days
» shitty days can sometimes be better - Roxy && Max

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: