New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marcos Diego Garrido
tollából
Ma 21:01-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 20:44-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 20:15-kor
Cassiopia Boschello
tollából
Ma 20:07-kor
Owen Grady
tollából
Ma 20:06-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:44-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 19:44-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:19-kor
Salvador Ario
tollából
Ma 19:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
Témanyitáswe're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptyKedd Aug. 18 2020, 17:40


Nemo & Loise

2020. július



Felgyulladt a kocsim. Azaz, felgyújtották.
Ha ez egy ideális világ lenne, én pedig normális, traumáktól és furcsaságoktól mentes életet élhetnék, ez a mondat legfeljebb egy vicc kezdőmondataként vagy éppen csattanójaként hangozhatna el, és jóízű nevetés követhetné. Vagy kínos csönd, mert rémes vagyok viccmesélésben (is). Mivel azonban a Chevroletem nem csak hipotetikus lángokra kapott, hanem valódiakra, kis híján felrobbanva, a nevetésem a hihetetlennek hangzó hír hallatán hamar (micsoda alliteráció, Loise; ez vajon a minden rosszban felbukkanó jó meglátásának számít? A terapeutám büszke lenne) sírásba fordult át. Zokogásba, ha nem akarok hazudni, de senki nem látott közben, úgyhogy igazság szerint csak magamat kell meggyőznöm róla, hogy nem ültem összegömbölyödve és hüppögve a földön másfél órán keresztül, azon töprengve, hogyan lett ez az életem. Nem is igazán az autóm elvesztése fájt - noha ez sem segített, nagyon szerettem az öreg, lassan induló, hangos kocsimat, a kopott piros színével és folytonos olajszagával együtt, amikre inkább csak bájos karakterhibákként gondoltam, semmint valódi problémákra -, pusztán csak ez lehetett az a pillanat, amikor az év eseményei végül végképp felülkerekedtek rajtam. Az általános érzelmi labilitásom, a munkám, Zofia, Zofia ügyei, Bobby, Bobby ügyei, Ryan ügyei, Saúl és a bajsza, Cole és a nyomozás, most pedig ez. Sok volt, több, mint amit megfelelően tudtam volna kezelni.
Az sem igazán segített, hogy a tűz csak cseresznyeként szolgált a hab tetején, legalábbis az összes jel erre utalt. Mielőtt ugyanis nyakon öntötték volna benzinnel (gondolom én, hogy valahogy így történhetett, semmi fixet nem kötöttek az orromra), a kocsi összes létező felületébe nyomdafestéket nem tűrő sértéseket véstek, szinte mindet kiegészítve a „prostituált” egyik kevésbé udvarias szinonimájával, és ez még a kevésbé gyomorfogató részlet. A mintavétel során sperma nyomait találták az üléseken; leginkább ezeknek hála tudta a kapitányom előbb az SVU-nak, majd a non-verbális érvelőtechnikáit alkalmazva (nagyon szigorú tekintete van, tanítania kellene) a mi őrsünknek kisajátítani az ügyet az NYPD körein belül, így csak az FDNY-jal kellett osztozkodni.
Nem mondom, hogy nem volt hányingerem a vandalizmus pontos körülményeinek hála, hogy ne állt volna égnek minden egyes szőrszál a bőrömön, elképzelve, hogy valaki az autóm felett önkielégített, vagy hogy ne álmodtam volna utána napokig nyugtalanul tengerillatú hotelszobákról és meg nem hallott nemekről, de nem állt szándékomban félreállni és hagyni másoknak, hogy pátyolgassanak. Amint összekapartam magam – szó szerint – a földről, bele akartam vetni magam a nyomozásba, mert ismertem magamat annyira, hogy tisztában legyek vele; addig nem lesz nyugtom, amíg ki nem derítem, ki és miért áll a dolog hátterében. Tudnom kell, hogy ez nem James műve, aki esetleg szagot fogott a Sykes-szal való nyomozásra, vagy az oroszoké, akik talán így akartak üzenetet továbbítani Zofiának. Eldönteni sem tudom, melyik lenne a kisebbik rossz, és szívem szerint mindkettőt messzire elkerülném.
Azt hittem, a kapitány közbelépése az én segítségemre is lesz – az összeférhetetlenség miatt arra természetesen nem számítottam, hogy nyomozhatok a saját ügyemben, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy nem csak eltiltanak tőle, de a „lelkibékémre” hivatkozva semmilyen információt nem osztanak majd meg velem ÉS még kényszerszabadságra is küldenek. Hiába minden tiltakozásom és ellenvetésem, a kapitány hajthatatlan maradt.
Ha egy kicsit is jobb lennék a mentális egészségem ápolásában, vagy a problémáimmal való szembenézésben, ugyanúgy nem fogadtam volna örömmel a felszabadult időt, aminek hála bejelentkezhettem volna néhány plusz alkalomra a terapeutámnál, de nem estem volna tőle kétségbe sem. Szó se róla, az első alkalom után többször nem tört el a mécses (még), de a gondolat, hogy különösebb cél nélkül és tudatlanul lézengjek a levegőben ki tudja meddig, majdhogynem ijesztőbben hatott, mint az eset maga. Leülhettem volna persze a számomra kedvesekkel, hogy a segítségüket kérjem, de az azzal járt volna, hogy el kell mesélnem nekik, mi történt, és aggodalmat keltenem bennük. Nem, ez szóba sem jöhetett. Mindenkinek megvannak a maga problémái, és egyiküknek sincs szüksége többre. Zofia mindig átlátott rajtam, úgyhogy csak annyit meséltem el neki, hogy a kocsim vandalizmus áldozata lett, és a sokk hatására hazatoloncoltak egy kis időre, ami technikailag nem hazugság, tehát nincs min átlátnia, Aprilnek pedig… idővel elmondom, mi történt. Kénytelen leszek, mert ha nem tőlem hallja, előbb-utóbb úgyis a fülébe jut, és akkor nem csak aggodalmas, de dühös is lesz. Nem hiszem, hogy April valaha is lett volna igazán dühös rám, és nem vagyok – soha nem is leszek – felkészülve a pillanatra, amikor esetleg ellenem fordítja a haragját.
Az első otthon töltött nap elégnek bizonyult, hogy addig zaklassam Bent, a partneremet, amíg nem szaladt ki a száján egy nyom, amin elindulhatok – pontosabban a kocsim ügyében nyomozó FDNY-s Fire Marshall neve. Előbb szitkozódni kezdett, majd könyörögni, hogy ne tegyek semmi megfontolatlant, de szerintem mire letettük a telefont, mindketten tudtuk, hogy mit fogok lépni, ezért könnyíthette meg a dolgom egy címmel is. Egyszerre spórolt meg nekem egy rövid Google-keresést és biztosított a támogatásáról. Ben a legjobb.
Így kerültem másnap az FDNY egyik brooklyni épületébe (taxival, autó híján), Nemo Eastont keresve. Furcsa név, de még mindig úgy vagyok vele, hogy a Heloise-szal nem ítélkezhetek, és legalább megkönnyíti a megtalálását. Elég kicsi rá az esély, hogy több Nemo szaladgáljon nemcsak az FDNY, de úgy New York köreiben is, legyen Easton, vagy nem Easton. Meglehetősen biztos vagyok benne, hogy sosem volt szerencsénk egymásoz, vagy ha mégis, csak látásból, az arcmemóriám pedig borzalmas, tehát igazából ugyanott lennénk, mintha sose találkoztunk volna. A vallomásomat az SVU-nál vették fel, és a tűz körülményeiről amúgy sem tudtam az égvilágon semmit sem elmondani.
A jelvényem megmutatása és az ügy megemlítése után meglepően zökkenőmentesen kaptam tájékoztatást az asztala felé, és valahol ekkor döbbentem rá, hogy igazából ez volt a tervem könnyebben megvalósítható része. Fogalmam sincs, hogyan fogok meggyőzni egy vadidegent, hogy egyrészt engedjen betekintést az eset részleteibe, másrészt hagyja, hogy segítsek a továbbiakban. Pláne az én kommunikációs képességeimmel.
Nem igazán tartozik a valaha volt legjobb ötleteim közé a dolog, az biztos. Szerencsésnek mondhatom majd magam, ha Easton csak elzavar, és nem szól a feletteseimnek, annak az esélyét pedig meg sem fontolom, hogy esetleg pozitívan reagálna a megjelenésemre, annyira csekélynek tartom. De meg kell próbálnom, és ha nemet mond, más megoldás után néznem, és azt is megpróbálni. És így tovább, amíg valamelyik út járhatónak nem bizonyul.
Akaratlanul is szaggatottan fújom ki a néhány másodperc erejéig visszatartott levegőt, és megindulok a mutatott asztal felé.
- Nemo Easton? Jó reggelt! – köszönök egy leheletnyit hadarósabban, mint ahogy azt a fejemben elterveztem, amikor a férfi feje felemelkedik a nevét hallva. Egy-két pillanatig csak a kezemet tördelem, valami olyan taktikát fontolgatva a fejemben felvázoltak közül, amit meg is tudok valósítani, hogy aztán csalódottan döbbenjek rá, hogy ilyen nem létezik. A kihallgatószobán kívül nem tudom megjátszani magam, keményebbnek és határozottabbnak tűnni, mint amilyen vagyok. Nem megy, hiába próbáltam mindig is, és próbálom most is. A szavak azelőtt megakadnak a torkomon, hogy kiejthetném őket. Különben is; ha át is tudnám (vagy akarnám) őt verni valamiféle hazugsággal, nem hiszem, hogy azzal hosszútávon bármi számomra hasznosat elérnék. Marad az őszinteség.
Egy elfojtott sóhajjal nyúlok egy közeli szék után, és húzom Easton asztala mellé. Ez a legkeményebb, amit produkálni tudok; non-verbálisan kifejezni a makacs hajthatatlanságom.
- Heloise Riegan vagyok – mutatkozok be kapásból, amint leültem. – Tudja, a rendőrnő a felgyújtott kocsival – teszem hozzá, ha a név nem csengene ismerősen. Más esetben megpróbálnék mosolyogni, hogy elvegyem a kijelentés élét, de hozzávetőlegesen 48 órája nem aludtam rendesen, így meg se fontolom a cselekedetet, mert tudom, hogy gyászosan elvéreznék. – Ha az információim helyesek, maga nyomoz az ügyben, és nagyon hálás lennék, ha meghallgatna, mielőtt elküld vagy kidobat.
Fogalmam sincs, hogy közbeszólna-e, vagy megállítana-e, mert nem hagyok időt sem magamnak, hogy ellenőrizzem, sem pedig neki, hogy cselekedjen. A helyzet már így is messze van az ideálistól, kétlem, hogy bármit rontok rajta, ha egyben rávetek mindent, ami csak eszembe jut. Aztán ki tudja, mindig is jó voltam a kellemetlen szituációk még kellemetlenebbé tételében. Más a pálcikával való evést vagy a klingon ismeretét tartja a haszontalan szuperképességnek, én pedig a kínos még kínosabbá varázsolását. A klingonosok jobban jártak.
- Nézze, tudom, hogy a legkevésbé sem professzionális vagy akárcsak szabályos, amit csinálok, de senki nem mond nekem semmit, és el sem tudja képzelni, mennyire fontos lenne tudnom, amit eddig kiderítettek. Kérem. Ha tudna némi tájékoztatást adni, mérhetetlenül hálás lennék, és nem kürtölném világgá, hogy így tett. Kérem!
És hagyja, hogy segítsek, teszem hozzá fejben, de ezt – egyelőre – visszafojtom. Még én is feltudom mérni a korlátozott szociális készségeimmel, hogy az túl sok lenne az így is erőteljes nyitás mellé.  


As the hours pass I will let you know
That I need to ask before I'm alone
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptyKedd Szept. 15 2020, 13:40

Heloise & Nemo

The problem lies in the answer I won't find

James nem egészen három hónapja volt az aktuális legfiatalabb tagja az egységünknek. Annyi idős volt, mint a húgom, de ebből magabiztosan letagadhatott volna vagy tíz évet, és még akkor sem hittem volna el, hogy valójában nem egy tizennyolcat épp betöltött kamasz, aki unalmában ellógta a matekórát. Nem sokat segített az ügyén az sem, hogy épp az asztalom túlfelén ücsörgött, szinte teljesen vízszintesbe csúszva a gurulós irodaszékében, és egy 2B-s ceruzát egyensúlyozott a homlokán. Azt a sárga bevonatút, azzal a hasztalan rózsaszínes-pirosas radírral a végén, amivel maximum csak elmaszatolni lehetett a grafitot, eltűntetni biztosan nem. Ez csupán azért fontos részlet, mert ez a színű és típusú ceruza amolyan vörös posztóként lebegett a kutyám szeme előtt, aki így most panaszosan nyüsszögve kerülgette jobbról-balról James lábát, és mivel ugrálnia nem szabadott, éppen csak annyit lökdöste az illetékest, hogy megbillenjen a homlokán az íróeszköz. Ez volt a kihívás a játékukban, az egyiknek egyensúlyban kellett tartani a ceruzát, míg a másik mindenáron meg akarta szerezni, hogy aztán módszeresen szétrágja valamelyik asztal alatt bujkálva. Nem mindig volt egyértelmű, hogy ki melyik szerepkört tölti be.
- Nem azt mondom, hogy tévedsz, csak, hogy feleslegesen éled bele magad bármibe is. Lelkesedj akkor, ha visszajött a laborból a gyújtófolyadék-minta eredménye, addig viszont ez sem több egy szimpla raktártűznek álcázott biztosítási csalásnál – automatikus mozdulattal vonja meg a vállát, aminek hála a grafit lebillen a homlokáról, Dash pedig egyből ráharap, és el is menekül vele, nehogy véletlenül is megpróbálja valamelyikünk kicsavarni a fogai közül.
- Nincs neked valami dolgod?
- Kellenek a helyszínen készül képek a jelentéshez, szóval nincs. – Ebben egyébként igaza van, de ettől most csak még jobban idegesít.
Valahol hajnali egy óra magasságában jelentették a tüzet az Atlantic Avenue Bed-Stuyhoz közelebbi felén, ami rám nézve azt jelentette, hogy a reggel hetes munkakezdés helyett már fél három óta dolgozom, és ennek fényében tényleg nem volt türelmem James hülyeségeihez. Mentségére szóljon, ez azért neki is feltűnik, így, mielőtt még bármit is mondhatnék, magasba emelet kezekkel, megadón csóválja meg a fejét. – De szerintem megvárom az asztalomnál.
Ezzel a lendülettel kapásból el is löki magát az asztalomtól, és visszagurul a saját monitorja elé. Két méter távolságból már kapásból nem is annyira bosszantó.
Megkönnyebbülten fújva egyet temetem vissza minden figyelmem a munkába, de alig lapozok kettőt a helyszínszemle dokumentációi között, és mikor egy ismeretlen női hang úgy dönt, követi a kollégám rossz szokását, és nem hagy nyugtot nekem. Éljen!
- Segíthetek? – kérdem nyomban, mire a nő egy levegővel olyan mennyiségű információt zúdít rám, hogy akaratom ellenére is döbbenten szalad a magasba mindkét szemöldököm. Eközben valamelyik asztal alól Dash is előbukkan, és szám szerint egy darab ugatással jelzi, hogy valaki érkezett, ha esetleg elmulasztottam volna észrevenni az előttem ülő idegent, aki ekkor már rég maga alá húzta az egyik üresen álló görgős irodaszéket, és a magyarázata felénél járt. Komolyan, ha nem tudnám, hogy egyébként szörnyen okos, - már a kutya –, őszintén kételkednék a képességeiben.  
Már a nyelvem hegyén van, hogy megkérjem, távozzon, de végül aztán mégis inkább az irattartóhoz nyúlok. Egyetlen ügyem van csak mozgó helyszínnel, így gyorsan rábukkanok az autó aktájára, felnyitva a sárga dossziét pedig egyből szembe is találom magam a teljesen kiégett Chevrolet fényképével, és Riegan nyomozó nevével is. Óvatosan kihúzom a fotót, és Heloise felé fordítva, elé tolom az íróaszalon.
- Nos, gondolom azzal már tisztában van, hogy az autója menthetetlen – kezdek bele türelmesen, ügyelve arra, hogy a hangom ne billenjen ki abból a nyugodt, egyenletes hangszínből, amit Nana egyszerűen csak álmosítónak szokott nevezni. Ha Heloise mindenáron arról szeretne beszélgetni, amit eddig sikerült kiderítenünk, ám legyen, rengeteg olyan információval tudok szolgálni, amit ő együltő helyében nyomban elfelejt. – Szokatlanul magas hőfokon égett, és rettentő gyorsan végigterjedtek a lángok az egész beltéren. A diffúz égés során a legtöbb területen, de főként a műszerfal körüli részen, a felületi égés tökéletes, tehát a folyamat során keletkezett égéstermékek stabil kémiai szerkezetű, további oxidációra nem képes. Az anyag belseje felé viszont az oxigénhiány miatt maradtak még reakcióképes, ép részek, ami azt jelenti, hogy a tűzoltóknak sikerült hamarabb eloltani a tüzet, minthogy az autója fémalkatrészekig égett volna, ez azért jelentősen megkönnyíti a nyomozást. Az autó oldalán lévő égésnyomok magassága és sötétfekete színe valószínűleg a magas füstkoncentráció jele. Az éghető anyagok állapota és a körülbelüli égési idő kettőse a gyors hőtermelésre vezethető vissza, ami a füstnyomokkal együtt egyértelműen a gyújtófolyadék használatának jeleit mutatja. A mi laborunk sajnos közel sem dolgozik olyan gyorsan, mint a maguké, így konkrétumokkal még nem tudok szolgálni.
Lustán nyújtózva egyet összekulcsolom a tarkómon mindkét kezem, és hátra dőlök a széktámlának, adva úgy fél percnyi időt Heloise-nak, hogy feldolgozza a hallott információkat. Vagy, legalábbis megpróbálja. A kutya, aki a néma csendet éppúgy halálos ellenségének tekinti, mint a sárga grafitceruzákat, nyugtalanul ficeregni kezd a székem mellett. Felváltva emeli hol a jobb, hol a bal mancsát, mint aki türelmetlenül toporog egy hosszú sor végén, közben meg együltő helyében olyan vadul csóvál, hogy mind a tizenhat kilója ide-oda dülöngél. Hiába eresztem le a kezem, hogy megvakarjam a füle tövét, nem sokat csitít az izgatottságán.
- Nézze, Riegan nyomozó, mi itt egészen másfajta perspektívából végezzük a nyomozást, nem hiszem, hogy maga ezekre az információkra kíváncsi. – És ez még csak nem is hazugság, egyszerűen csak elfelejtem megemlíteni, hogy a rendőrségi anyagokat – már azt a keveset, ami jelenleg a birtokomban van – nem áll szándékomban megosztani vele. – Szívesen segítenék, tényleg, de…
Dash panaszosan belevinnyog a mondatom közepébe, fel-alá kapkodva a fekete tekintetét köztem és Heloise között. Beletelik néhány pillanatba, mire rájövök, mi baja van, de mivel a megszokottnál több, mint három órával korábban kezdtem a napom, a koránkelés számlájára írom a lassú reakcióidőt.
Egy lemondó sóhajjal kísérve, a kutyáról egyenesen Heloise kérlelő őzikeszemeibe fúrom a tekintetem.
- Megtenné kérem, hogy kinyújtja oldalra a kezét? Dash is ott volt, mikor átvizsgáltuk az autóját, valószínűleg ismerős neki az illata. Ha nem szaglászhatja meg, hogy megbizonyosodjon róla, három percen belül idegbajt kap, és higgye el, olyan magas frekvencián tud ugatni, hogy bereped tőle az üveg is.
A biztonság kedvéért azért beleakasztom a jobbkezem ujjait a nyakörvébe, mert bár Dash teljesen ártalmatlan, azért elég heves, nem akarom megkockáztatni, hogy helyből száznegyvenre gyorsulva rontson neki Heloise-nak, ha a nő megengedi neki, hogy odamenjen. Szegény elég zaklatottnak tűnik anélkül is, hogy az ostoba pásztorkutyám székkel együtt felborítsa.


szívecske  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptyCsüt. Okt. 08 2020, 17:35


Nemo & Loise

2020. július



Nyomozóhoz mérten meglepően sokszor hiányzott belőlem az a taktikus előrelátás, amit a társaim látszólag ösztönösen birtokoltak. Valahol itt bukhatott ki igazán, hogy soha nem erre a pályára készültem a személyiségfejlődésemet meghatározó években, és soha nem bújtam az agyamat tornáztató csavarokkal teli krimiket, legyenek azok könyvek vagy sorozatok.
Vagy csak szimplán lassabb a felfogásom, mint sokaké. Nem szégyen az igazság, és a terapeutám szerint a probléma felismerése az első lépés a gyógyulási folyamat hosszú, döcögős útján. De hogyan gyógyíthatnám meg a lassú észjárásomat, amikor ez technikailag nem egy betegség, csak a lényem része? Ha tudnám, hogyan hozhatom helyre magam, most nem gondolkodnék ezeken a kérdéseken, sokkal jobban aludnék, és az életem egésze… boldogabb lenne. Legalábbis ebben reménykedek, mert ha nem teszem, nem tudom, mi tartana a víz felszínén.
Mindenesetre, amivel lemaradtam észben, azt behoztam kitartással, szorgalommal és olyan sok túlórával, amit sosem merek senkinek bevallani, mert mindig olyan pillantásokat von maga után a megosztott szám, hogy szívem szerint bemásznék egy asztal alá, és magamra húznám a terítőt (ha nincs, egy szalvétából is kihozom a maximumot, esküszöm), csak szabadulhassak tőlük.
Így kötöttem valahol ott ki, hogy sok, de lineáris, kiszámítható ügyet kaptam – amivel nekem személy szerint nem volt problémám. Nem a sikerérzet hajszolása vezérelt, hanem a segítségnyújtás, legyen akármilyen kicsi is benne a szerepem.
Az agysejtek kellő száma azonban jelen esetben igencsak problémásnak tűnt, mert az égvilágon semmit nem értek Nemo Easton szavaiból, aki egy perccel ezelőtt még döbbenten pislogott rám, most pedig valami nagyon okosat ad elő nekem, nagyon monoton hangon. Mintha egy komédia csatornáról dokumentumfilmre kapcsoltam volna.
Hirtelen több, mint tíz évvel fiatalabbnak, pattanásosabbnak és a kémia óráktól szenvedőbbnek érzem magam. Nem egy kellemes érzés, ráadásul a tinédzserkori magabiztosságom nem tér vissza mindezekkel egy csettintésre.
- Bevallom, egyesével ugyan többé-kevésbé értem az elhangzott szavak jelentését, de így egybe finoman szólva is zavaros az egész. Bár természetesen nagyon értékelem, hogy hajlandó volt ennyi információt megosztani velem – sietek leszögezni, mert ugyan nem értem, miről van szó (van egy olyan sanda, bizonytalan gyanúm, hogy legalább egy kicsinyke részben, de pont ez volt a cél), de hálás vagyok, amiért nem lettem kapásból visszafordítva. Szeretném azt gondolni, hogy nem mentem volna, de ha a futás és a konfrontálódás között kell választanom, a futás annyival vonzóbb és egészségesebb döntésnek tűnik. – Ugyanakkor, nem feltétlenül az égés pontos folyamata érdekelne – teszem hozzá némi óvatossággal a hangomban. Habár ha jól nem is esik egy professzionális szájából is hallani, hogy az autóm menthetetlen, legalább nem ringatnék hiú ábrándokat, ha eddig tettem volna.
Nem tettem. Még én is felfogtam, hogy az a kocsi többet nem fog beindulni. Nyugodjon békében.
Visszafogok egy mély és nehézkes sóhajt, mert fogalmam sincs, hogyan kellene azt megfogalmaznom, hogy „eltiltottak a rendőrségi nyomozástól, kényszerszabadságra küldtek, de nagyon tudnom kellene, kik keze lehet a dologban, mert két olyan ügybe is belelóg a kezem, amikkel nagyon megüthetem a bokám, és ha ez figyelmeztetés, szeretném tudni”. Ez még fejben is úgy hangzik, mintha kényszeres hazudozó lennék, vagy abnormálisan paranoiás. Talán a két halmaz metszete.
Már nyitnám a számat, hogy ezt megpróbáljam új, kevésbé pszichiátriai osztályra beutaló módon előadni, amikor mozgást érzékelek a látószögem sarkából, majd egy a mozgó testhez tartozó állatias nyöszörgést, és egek, egész eddig észre sem vettem egy kutyát Nemo Easton széke mellett. Nyomozók gyöngye, ez vagyok én. Megpróbálom az elkeseredettség és az ideg számlájára írni a dolgot. Nem sikerül.
- Ó, persze, nincs allergiám vagy ilyesmi. Szia, Dash – dőlök egy kicsit előre, hogy kényelmesen a kutyus orra közelébe nyújthassam a kezem. Ha megengedi, a kötelező szaglászás után meg is paskolgatnám a fejét, mert nagyon barátságosnak tűnik. Ha abból ítélkezek, hogy Nemo biztos, ami biztos alapon még le is fogja mellettem, talán kissé túlságosan is. – Nagyon jó fiú vagy, ahogy látom. Már ha fiú vagy. A Dash fiú név, ugye? Nem mintha manapság számítana, és nem akartam arra sem asszociálni, hogy ne lehetnél lány, ne vedd magadra. Megnézném mi vagy, de nem akarok udvariatlan lenni. Én Loise vagyok. Lány, ha nem lett volna egyértelmű – mekegem, mert úgy tűnik, ha állatokról van szó, sokkal kevésbé érint kellemetlenül az összevissza haladó, cél nélküli magyarázás. Egészen addig, amíg eszembe nem jut, hogy nem vagyunk egyedül.
Krákogva egyenesedek ki, kissé gyorsabban, mint ahogy azt elsőre terveztem, így alig hallhatóan, de nekiütődik a hátam a széktámlának. Ow.
- Ez elég lesz neki? Mármint, szívesen simogatom tovább is, de az eléggé elterelné a gondolataimat arról, amiért jöttem.
Tessék, újabb őszinteségi faktor: fizikailag képtelen vagyok egynél több dologra értékelhetően odafigyelni. Komolyan, miért is lettem nyomozó? Költői kérdés, inkább felejtsük el, nagyon nem szeretnék pánikrohamot kapni, és még ennél is kevésbé vágyok szerencsétlen vadidegeneket sokkolni vele. Jól vagyok.
- Szóval, visszatérve az eredeti témára… nézze, őszinte leszek, mert úgy lesz a legtisztább: okom van azt hinni, hogy az autóm felgyújtása kapcsolódhat egy nem teljesen publikus nyomozáshoz, és mindenképpen tudnom kellene, hogy a feltevésem helyes-e. Ahogy talán már tudja, az SVU-nál dolgozom, és csakis ezért indult nyomozás nálunk is a kocsi felgyújtása előtt keletkezett rongálásnak hála, de nagyon kicsi rá az esély, hogy bármerre is haladnánk majd vele – magyarázom ismét felhevülten, és ugyan tudom mit mondtam a figyelmem megoszlásáról, de az ujjaim ismételten megtalálják a kissé közelebb poroszkált Dash bundáját. Milyen stresszlevezető ez a kutyasimogatás. Önkénteskednem kéne egy menhelyen, talán vihetném Zofiát is.
- Amennyire tudom, a talált DNS-minta nem szerepel a rendszerünkben, kamera nem volt a környéken, szemtanúk még nem jelentkeztek, innentől fogva voltaképpen vakok vagyunk. Ha jól következtetek, az egyetlen, ami nyomra vezethet, az a gyújtóanyag és maga a gyújtogatás – folytatom, mert azon túl, hogy a saját nyomozásomtól eltiltottak, ezt a logikai sorozatot követve kötöttem ki itt és most. Meg mert nem tudtam volna hova máshova fordulni. – Tudom, hogy nem szabadna ilyet kérnem, de nem hazudok, amikor azt mondom, hogy fontos lenne belelátnom a részletekbe. Talán segíthetnék is Önnek. Kérem.


As the hours pass I will let you know
That I need to ask before I'm alone
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptySzomb. Nov. 28 2020, 00:27

Heloise & Nemo

The problem lies in the answer I won't find

Az igazat megvallva, nem igazán értettem az emberekhez. Engem nem különösebben zavart; egész addig nem is gondoltam, hogy ez probléma, míg a környezetem lépten-nyomon emlékeztetni nem kezdett rá, hogy márpedig az. Nem is kicsi.
A saját érzéseimre sem voltam soha ráhangolódva, nemhogy másokéra, és mindegy, mennyire teljesítettem jól nyomás alatt, az adott pillanatban felmerülő érzelmi szükségletekre egyszerűen nem tudtam jól reagálni. Ennek fényében érthető mód sorszerű csapásnak éltem meg a tényt, hogy mégis megnyertem magamnak Heloise Riegan-t, aki a hatalmas rajzfilmbárány szemeivel több fronton is annyira szokatlan adaléka volt a napnak, hogy fogalmam sem volt, mit kezdjek vele. Ha tartotta volna magát a pofátlanul magabiztos rendőri szervek általános sztereotípiájához, és egy metaforikus lépéssel előre, beleállt volna a jogkörömet illető vitába, mostanra már megkértem volna, hogy távozzon. Ehelyett úgy tűnt, ő valahol félúton elfelejtette, hogy nyomozó, mert olyan megszeppenve ült előttem, mint aki attól tart, hogy visszakérdezem tőle az elhangzottakat egy röpdolgozat formájában. És, mikor valaki láthatóan kényelmetlenül érzi magát a társaságomban, úgy azért elég nehéz megmaradni a közömbös elutasításnál, az A terv sikerére alapozva viszont nem készültem B tervvel. Elméleti szinten mondjuk tudtam, hogy van egy beszélgetésnek csúfolt arany középút a heves viták és a szótlan apátia között, de a gyakorlati alkalmazással már láthatóan gondjaim akadtak. Ha nem így lenne, most valószínűleg még jegyben járnék.  
- Igen, azt gondoltam, hogy nem ilyesfajta tájékoztatás reményében jött – a szám sarka bocsánatkérő mosolyba görbül, mert bár egy egész kicsit valóban az volt a cél, hogy összezavarjam, az arckifejezése láttám azért mégis bűntudatom támad, amiért kellemetlen helyzetbe hoztam. – De, ahogy már említettem, én nem, mint rendőr, hanem mint tűzszakértő voltam jelen a helyszínen, úgyhogy félek, az égési folyamatokat leszámítva másféle információval nem igazán szolgálhatok.
Most épp.
Kényelmes lett volna azt mondani, hogy az én munkám itt véget is ért, mert hát a papírforma szerint tényleg. Innentől már a laboron múlt, mit tud kezdeni a vizsgálatra küldött anyagmintákkal, majd az NYPD munkatársain, hogy a jelentésünk alapján igényt tartanak-e további szakértői közreműködésre. Ez egy autótűz esetén elég ritkán fordult elő, és hiába a nyomozó szokatlan felbukkanása, én azért ismét arra fogadtam volna, hogy ez most sem lesz másképp. Nem ez volt az első eset, hogy a közszolgálati szféra személyes érintettségre hivatkozva eltiltott valakit egy nyomozástól, egész biztosan nem is az utolsó; a lehető legracionálisabb oldalról közelítve a problémát, ebben az ügyben nem volt semmi szokatlan. Nem is igazán tudtam hová tenni Heloise aggodalmát. Ugyanakkor, ha az ember Nancy Easton százhúsz centis rémuralma mellett nő fel, gyorsan megtanulja, hogy csak azért, mert egyesek nem látja a problémát, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
„Ne legyél már ekkora tulok, nEmO bEnTlEy EaStOn, ha valaki segítséget kér, akkor nem kioktatásra vágyik, nEmO bEnTlEy EaStOn, csak azért, mert nem érted, még nincs jogod lekicsinyelni más problémáját, nEmO bEnTlEy EaStOn.”
Amíg ő előre dőlve a székén kedélyesen társalog a kutyával, én száműzöm Nana bosszantó hangját a fejemből, és helyette azon kezdek tűnődni, hogy vajon Heloise valóban létezik-e. Egészségtelenül korán kezdődött ez a nap, és alig négy óra alvással a hátam mögött valahogy egészen szürreálisnak tűnt a látvány, ahol egy rendezett szőke hajkorona a polkorrektség jegyében épp végtelen kedvességgel a hangjában elnézést kér a kutyámtól a nemét illető elhamarkodott feltételezés miatt. Kíváncsi lettem volna, rajtam kívül más is látja-e a nyomozót, vagy ideje lenne szabadnapot kérnem és kipihenni magam végre.
Fogalmam sincs arról sem, vajon mennyi idő telik el, mielőtt a hangja végül visszaránt a valóságba. Egyszerre tűnik két percnek és másfél évszázadnak, és egy pillanatra annyira ráfókuszálok a megfelelő időhatározó megtalálására, hogy kis híján elmulasztom a feltett kérdését is. A tekintetem Dash irányába siklik, aki még egy kósza pillantás erejéig se vesz tudomást rólam, csak makacsuk figyeli Heloise-t, hátha az ő szíve könnyebben lágyul a könyörgő szemekre.
És ez egyébként még mindig nem tud száz százalékban meggyőzni arról, hogy Riegan nyomozó létezik és én nem csak hallucinálok.
- Persze, elég. Köszönöm – felelem némi hatásszünet után, mert hát Dash alkotmányos jogának tekintette, hogy egy emberekkel teli helységben legalább kétpár kéz mindenképpen csak és kizárólag vele foglalkozzon, de nyilván nem állt szándékomban megkérni Heloise-t, hogy simogassa a kutyámat, mert halálra idegesít az ugatása, mikor fáradt vagyok.
Szerencsére nem is kell, mert Dash kikuncsorogja magának a figyelmet, így nekem semmi másra nem kell koncentrálnom, csak arra a ijesztő mennyiségű, zavaros információhalomra, ami rekordidő alatt hagyja el Heloise száját.
Még így sem feltétlenül értem, amit értenem kéne.  
- Kérem, ne vegye sértésnek, de nem lehet, hogy a felettesei okkal tiltották el ettől az ügytől? – kérdem annyira óvatosan, amennyire csak tőlem telik. Nem akarok arra utalni, hogy minden egyes szava úgy hangzik, mintha az éjfél utáni History Channel összeesküvés-elméleteit hallgatnám, de azért ott van a hangomban a feltételezés. Nem szemrehányás, mind jártunk már hasonló cipőben. Ez egyszerűen egy ilyen szakterület, az ember a legjobbra törekszik, és ez olykor a legrosszabbat hozza ki belőle. – Nem látok bele abba, hogy milyen publikus vagy nem teljesen publikus nyomozások folynak maguknál, és azt leszámítva, hogy már sérült volt az autó oldala, az én aktám nem is említ mást a gyújtogatás előtti rongálásról. Viszont úgy tűnik, magát eléggé… felzaklatja ez az ügy, úgyhogy talán jobb lenne, ha ezt a kollégái szakértelmére bízná.
Nem épp a zaklatott volt a legjobb szó az állapotára, mert ahhoz képest, hogy az imént még teljesen elveszve pislogott rám az égésfolyamatokat hallgatva, mostanra egészen megtalálta a hangját. Tényleg kezdett hasonlítani egy rendőrre.
- A következtetése egyébként valóban jó, de ha most azt mondom magának, hogy benzint használtak, mint gyújtóanyag, közelebb kerül a megoldáshoz? – laboreredmény nélkül is szinte teljesen biztos voltam benne, hogy benzinnek nem volt köze a tűz keletkezéséhez, de egy olyan banálisan egyszerű példára volt szükségem, aminek hála talán Heloise is belátja, hogy mire kér éppen. Nem tudtam, és őszintén, nem is igazán akartam kockáztatni a munkámat egy olyan eset miatt, ahol teljesen sötétben tapogatódzom. – Kikérdez mindenkit Brooklynban, aki az elmúlt hetekben tankolt? De a benzint egyébként behelyettesíthetjük akár mással is. Bizonyára maguknál is van évente Tűz-, és Balesetvédelmi előadás, úgyhogy gondolom tudja, mennyire könnyű hozzájutni a gyúlékony anyagokhoz; azzal sem segítenék túl sokat, ha biztosítanám arról, hogy körömlakklemosóval öntötték le az autóját, mielőtt felgyújtották.
Ettől persze még nem téved, a tűzvizsgálati jelentés és a szakértői közreműködés valóban járható útja a nyomozásuk előre mozdításának, amiben nagyon szívesen segítenék is neki – hivatalos keretek között. Minden szabadságra küldött túlbuzgó nyomozó úgy gondolja, hogy az ügye létfontosságú, a közreműködése élet-halál kérdését jelenti, és nyomozásban való részvétele nélkülözhetetlen a lezárás érdekében. Fordított esetben, más helyen és más időben, én épp ugyanilyen makacs elhatározással kérlelném Heloise-t, hogy segítsen. Vagy engedje, hogy segítsek. Ez a terep számomra sem teljesen ismeretlen.
- A legtöbb, amit tehetek, hogy felvilágosítom az autója állapotáról. Hivatalosan. – Egy óvatos mozdulattal az asztalon heverő akta felé bökök az ujjaimmal. – Előfordulhat, hogy öt percig nagyon sürgősen kifelé kell bámulnom az ablakon, és előfordulhat, hogy maga eközben kihasználja a helyzetet, és nem hivatalosan beleolvas a helyszíni jelentésbe, hátha rálel a szörnyen fontos részletekre, amit tudni kell. Gondolja, hogy boldogul vele egyedül?
Nem bántásnak szánom, de mivel az elmúlt percekben sem lettem varázsütésre szakértője a társadalmilag elfogadott kommunikáció alapelveinek, valószínűleg sokkal hűvösebb hangszínt választok, mint ami indokolt lenne. Pedig tényleg nem szándékos, ez részemről egy teljesen racionális, tárgyilagos kérdés; Heloise-nak nem ez volt a munkája, nem várta el senki, hogy eligazodjon az égés kémiai folyamatai között. Nem is tudom, a rokonaim miért gondolták, hogy erre felhívni valaki figyelmét érzéketlenség.
- Figyeljen, nyomozó, én megértem az aggodalmát, tudom, hogy ilyenkor lehetetlennek tűnik nyugton maradni, de muszáj megkérdeznem, hogy miért akar mindenáron belefolyni ebbe az ügybe? Miért kockáztatná a saját állását és az egész karrierjét, ahelyett, hogy ráhagyná ezt a nyomozást a részlegére? Csak mert, engedje meg, hogy én is őszinte legyek magával, nem egészen értem, hogy mi ez az egész. Anélkül pedig, hogy tudnám, pontosan mi történik, én sem szívesen veszélyeztetném a munkámat. Ha mindenáron segíteni akar, akkor első körben esetleg elmondhatná, hogy mi folyik itt, mert nekem ez tűnik… hogy is mondta az előbb? Finoman szólva is zavarosnak.



szívecske  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptyCsüt. Dec. 24 2020, 00:01


Nemo & Loise

2020. július



Nem teljesen idegenek számomra az őrültnek néző pillantások vagy az arra utalgató hangsúlyok; pár hónap pszichiátria még a negatív reakciót is kiöli az emberből. Nem azt mondom, hogy nem esik valahol egy leheletnyit rosszul, hogy Nemo Easton minden próbálkozásom ellenére is megnyomta volna már kétszer a pánikgombot az asztala alatt, ha lenne ilyesféle készülék az asztallapja rejtekében, de képes vagyok rajta különösebb gond nélkül, egy „oké, valahol jogos” bólintással túllépni.
Különben is, fontosabb dolgom is akadt, semmint megsértődjek a Nemo Easton szemszögéből nem teljesen alapozatlan vádakon – át kell lapoznom egy aktát. Véletlenül. Feltűnésmentesen. Lehetőleg anélkül, hogy leverném, szanaszét szórnám a benne lévő papírokat, mindenki és még plusz két fő figyelmét magunkra vonva. Arról nem is beszélve, hogy meg kell próbálnom minél több számomra is érthető részletet megjegyezni belőle. Valahogy nem tartom túl esélyesnek, hogy Nemo (még mindig kicsit furcsa rá így hivatkozni, az agyam automatikusan az „ússz és evezz” dalocskát párosítja hozzá, mert kulturálatlan vagyok) megengedi, hogy nekiálljak fénymásolni.
- Valószínűleg nem fogok annyit érteni, mit szeretnék, ez tény, de már kezdem megszokni – felelek őszintén, nem pillantva fel az aktából. Vajon az emlékeim akarnak becsapni, vagy az éppen olvasott, szöveges rész tényleg gyanúsan, majdnem szóról-szóra ugyanannak tűnik, amit alig öt perce maga Nemo is előadott nekem? Nem mondhatom, hogy nem figyelmeztetett, de… naiv módon elkapott annyira a remény, a hála és a sikerérzet keveréke, hogy azt hittem, tényleg ez lesz a megváltásom. Elég kezdő hiba, egy kicsit szégyellem is magam érte. – De feltételezem, a magyarázatra vonatkozó felajánlás inkább csak költői kérdés volt, ugye? Nem mintha tiltakoznék, ha úgy akarna végigvezetni a folyamaton, mint egy ötévest – emelem rá a tekintetem, mert ha tovább bámulom a kémiai képletet, aminél végleg elakadtam, félő, elfog a sírhatnék. Megint. Próbálok nem túl kétségbeesetten bámulni rá, valószínűleg inkább kevesebb, mint több sikerrel. De legalább elmondhatom magamról, hogy nem az emocionális manipuláció vezérel (nem mintha egyrészről értenék hozzá, másrészről pedig Nemo annak a típusnak tűnne, akit ez meghat), szimplán csak az életem esik darabjaira. Megint. Jéééj? Anya, megnyugodhatsz, a lányod nem száz százalékosan egy komplett szemétkupac, ellenben az életrevalósága egy identitásválságos egyetemistáét sem üti meg.
- Nem az eltiltásom okával van a problémám. Ha hiszi, ha nem, én is szeretnék hátradőlni és másra hagyni az aggódást, de nem vagyok abban a helyzetben, hogy ezt megtehessem. Ha emlékszik, említettem egy nyomozást, aminek vagy köze van a gyújtogatáshoz, vagy nincs, de nem tudhatom biztosra, amíg valamelyik megoldásra nem kerül, és higgye el, erre - a gyújtogatásra - rövid időkereten belül kaliberekkel több esélyem van még így is. – Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz, mert ha mondjuk a Jameses ügyhöz kapcsolódik az incidens, akár még meg is lehet annak az esélye, hogy hamarosan egyről a kettőre jutunk Cole-lal, ellenben ha ez egy Zofia felé intézett burkolt fenyegetés, kétlem, hogy Bell egyhamar elbírna az orosz maffiával. Ergo, nem hazudok, csak… bizonytalan állítást teszek.
Persze, nem zárhatom ki azt sem, hogy az autóm halála egyik ügyhöz sem kapcsolódik és csak az év döntött úgy, hogy én még tényleg nem kaptam idén eleget a jóból - amit mellesleg nem tartok túl igazságosnak, ha mondhatok ilyet anélkül, hogy eltúlzott, narcisztikus önsajnálatként értelmezné bárki is -, de pont azon van a hangsúly, hogy nem tudom, mi az igazság, és lassan fizikailag érzem magam képtelennek még egy fenyegetéssel a hátam mögött létezni. A határaimon vagyok, egész egyszerűen nem megy. Szeretnék úgy tenni, mintha minden rendben lenne, de nincs hozzá elég erőm.
Az ajkaimat harapdálva zárom be a – legyünk őszinték – számomra valóban használhatatlan aktát és tolom vissza Nemo elé. Nem szabad ennél többet mondanom, nem is akarok ennél többet mondani, de önző mód arra vágyok a legjobban, hogy legalább ezt az egy idegőrlést és körömrágást a hátam mögött tudjam.
És abból igazán nem lehet bajom, ha nagyvonalakban vázolom a szituációt, ugye? Legalábbis a Jameses nyomozást illetően. Zofia továbbra is oly' mértékben az én felelősségem alá tartozik, hogy meg se forduljon a fejemben, hogy bármivel is veszélybe sodorjam. Amúgy sem tenném, legalábbis szeretném azt hinni, de így végképp nem kockáztatok semmiféle kétes végeredményű helyzetet.
A combomon táncoltatom az egyik ujjamat, miközben hátradőlök a székemben (elvileg magabiztosságot sugároz, gyakorlatilag csak nem szeretném, ha a testbeszédem egy pillanat alatt elárulná, hogy mennyire személyes ügyről van szó ebben az esetben is), és szóra nyitom a számat.
- Tudja, mivel foglalkozik az esetek többségében az SVU, igaz? – Meglepődnék, ha nem így lenne. Kis híján szakmabeli, csak ezt meg ne hallja az NYPD, mert kirúgnak a morál rombolásáért, vagy valami hasonló sületlenségért, ami azt foglalná magába, hogy nem szeretjük (így, kollektíven) FDNY-t. – Jelenleg együtt dolgozok egy nyomozóval a narkotikum osztályról; egy drogszövetkezet két kisebb résztvevőjét szeretnénk nyomás alá helyezni a múltban elkövetett szexuális bűncselekményeik vádjaival. Ugyan igyekeztünk diszkrétek lenni, de nem tudhatjuk, hogy a gyanúsítottak mennyire vannak tisztában a törekvéseinkkel. Befolyásos emberekről beszélünk, és ha mindez nem lenne elég, mindkét felet személyesen ismerem. A kocsimba szavakat karcolták, mielőtt felgyújtották; fenyegetőeket – foglalom össze a történetet a lehető legelvonatkoztatottabb, legmonotonabb hangomon. Büszkén konstatálhatom, hogy egyszer sem akadok el, vagy szökik magasba a hangom. – Így már érti, miért keresem még ott is annyira a válaszokat, ahol más esetben eszembe se jutna?
Nem igazán van választásom, akár így is mondhatnám. Az, hogy becsukom a szemem, és úgy teszek, mintha mi sem történt volna, az elmúlt évtizedben sem vált túlságosan a javamra.
De tény, ami tény, nem szabadott volna ennyire tekintetlennek lennem a másik félre. Erre nincs mentségem, de nem tudom magam érte úgy rosszul érezni, ahogy normál esetben tenném. Furcsamód meglepően kis mértékben érint meg a bűntudat. Ha a kiégés érzelemtompulással jár, talán évekkel ezelőtt igyekeznem kellett volna elérni az állapotot.
Vagy csak eltúlzom. Talán a kialvatlanság teszi.
- Nézze, nyilvánvaló, hogy nem gondoltam ezt úgy át, ahogy kellett volna – ismerem be, megadóan magam elé emelve a kezeimet. Az utóbbi időkben ez akár a mottóm is lehetne. – Sajnálom. Nem volt túl fair így magára rontanom és a gyanúimra hivatkozva kérnem a segítségét, ráadásul mindezt ennyire szabálytalanul. Természetesen nem várom el, hogy mindent kockára tegyen ezért. Így is többet segített, mint más tette volna.
Visszafogok egy sóhajt, és a hajamba túrok. – Valószínűleg nem is kellene tovább rabolnom az idejét. Szia, Dash – nyúlok még egyszer le a kutyához, mielőtt Nemo felé biccentenék. – Köszönöm.
Az érzelmi manipulációnak számít, ha egy részem azt kívánja, miközben felállok, hogy szóljon utánam? Anya, visszaszívom, a lányod mégiscsak szemét.


As the hours pass I will let you know
That I need to ask before I'm alone
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise EmptyHétf. Feb. 08 2021, 19:41

Heloise & Nemo

The problem lies in the answer I won't find

Ha valaki megkérdezné: mégis mire számítok, hová fog ez vezetni, nem tudnék válaszolni; ösztönös gyanakvással figyeltem, ahogy Heloise az aktát bújja, és csak azt az egyet reméltem, hogy nem a munkám elvesztéséhez. A felvetését hallva megrándul a szám széle, de csak a szemem sarkában látszik a mosoly, azt ő aligha veheti észre orrig a papírokba temetkezve.
- Egyelőre sajnos magamat sem tudom végigvezetni rajta – ismerem el halkan, és csak egy egész kicsit hangzik úgy, mintha bosszantana ez a tény. Ami amolyan apró győzelem annak fényében, hogy valójában halálosan idegesít minden nyomozás, ami valaki más munkája miatt áll. – Bármivel is öntötték le az autóját…
Elgondolkozom egy pillanatra, mérlegelve, hogy a rendelkezésemre álló információkra alapozott elméletemből mennyit oszthatok meg vele, mi az, ami még nem számít túl soknak. Nem, mintha lenne létjogosultsága az ilyen aggályoknak úgy, hogy ott az ügy aktája a kezében - amit nem mellesleg én adtam át neki.  
Felkapom a tollamat az asztal széléről, és ide-oda kezdem forgatni az ujjaim között, hátha a monoton mozdulatsor mentén sikerül egyenesbe rendeznem a saját gondolataimat is; közben még véletlenül sem veszem le róla a tekintetemet. Nem attól tartok, hogy elszalad a mappával, ha kicsit hosszabbat pislogok, sőt, még csak az sem különösebben szórakoztat, ahogy próbálja megfejteni a leírtakat, egyszerűen csak érdekelnek a reakciói.
- Egyelőre nem tudom, mit használt az elkövető, de bármi is volt az, nem benzin vagy olaj. Sőt, szerintem egyáltalán nem olyasmi, amihez az ember először nyúlna, ha fel akarna gyújtani valamit. Ha valaki specifikusan választ olyan anyagot, ami szokatlan, az általában nem véletlen. – Volt rá némi esély, hogy tévedek, és az illetékes egyszerűen csak nem akart pénzt költeni gázolajra, úgyhogy felhasználta a kamrában talált rovarirtó folyadékot a célra, de Heloise látogatására alapozva azért nem erre kötöttem volna nagyösszegű fogadást. Most először vettem úgy igazán fontolóra, hogy talán nem annyira egyszerű az ügy, mint elsőre gondoltam, és a nyomozó aggodalma esetleg tényleg megalapozott.
Nem annyira dob fel a tény, mikor más igaza az én tévedésemmel jár együtt, márpedig ehhez az eshetőséghez egyre csak közelebb lök a nyomozó magyarázata is. A semminél épp csak egy kicsit több információt oszt meg, és egyelőre még nem tudom, hogyan tudnám hasznosítani, azért mégis előrelépésnek könyvelem el. Lehet, hogy épp tévedek, ilyenkor jól jönnek az ilyen apró félsikerek is.
Azt ellenben nem igazán tudom, mit mondhatnék az elhangzottakra. Riegan nyomozó úgy érezte, nincs választása, mikor hozzám fordult, és bár mostanában számomra sem voltak idegenek az ilyen kilátástalannak tűnő helyzetek, amibe most ő is belekényszerült, erre továbbra is egyetlen válaszom volt csak: mindig van választásunk. Ezt – annak érdekében, hogy Nana, mint a világ leidegesítőbb belső hangja ne zúgjon megint visszhangot a gondolataim közé – nyilván nem állt szándékomban kimondani, úgyhogy csak visszanyeltem a kötözködést, és némán bólintva jeleztem, hogy értem. A részlege munkáját, a nyomozása kapcsán megosztott részleteit, azt, hogy miért van itt; értek mindent, de ez nem változtat a tényen, hogy nem nyújthatom át neki ezüsttálcán amit kér.  
- Nem, valóban nem gondolta át – értek vele egyet a terveit illetően, a tekintetem eközben makacsul követi a mozdulatot, amivel a hajába túr. Az előbbi magabiztossága megint fakulni kezd, a helyét átvevő tanácstalanságggal viszont, bármennyire is szeretnék, nem tudok mit kezdeni. Hogy is tudnék, mikor a sajátommal se boldogultam már hetek óta, ez számomra is új terepnek bizonyult. – Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
Nem tudom eldönteni, hogy a hirtelen távozásra tett kísérlet a feladás jele, vagy érzelmi zsarolásnak szánja-e, pedig, ha csak egy kicsit is jobban figyeltem volna, - nem a szavaira, hanem rá – akkor talán az is feltűnik, hogy Heloise viselkedésében eddig nem volt semmi manipulatív.
Azért volt itt, mert nem tudta, hova máshová mehetne.
Mindezek ellenére nem állítom meg, mikor felemelkedik a székből. Hagyom, hogy búcsúzóul még elköszönjön a kutyától, aki némileg sérelmezi, hogy ezután máshová irányul majd a figyelem, de azért nyugton marad. Már amennyire képes rá. Mondjuk úgy, hogy nem akarja bosszúból szétrágni az asztalomat – most még.
Megvárom, hogy Heloise – marasztalás híján – elhagyja a látómezőm, ezzel együtt az irodát is, és csak utána nyúlok a monitor előtti jegyzettömb felé. Letépem a felső darabot, és sietve ráfirkálom a telefonszámom, hogy aztán félbehajtva kétszer, az ujjaim között szorongatva induljak a bejárat irányába én is. Dash nyomban mozdul velem együtt; rá kell szólnom, hogy maradjon a helyén, és bár nem lelkesedik az ötletért, hogy kimarad valamiből, azért engedelmesen visszahelyezi a teljes testsúlyát a székem mellé.
Úgy sétálok ki az épületből, mintha csak levegőzni indulnék, a lépteim is csak akkor gyorsítom meg kicsit, mikor végre küszöbön kívülre kerülök. Nem sok előnyt hagytam Heloise-nak, így viszonylag hamar sikerül utolérni, és mivel nem áll szándékomban megragadni a karját, igyekszem inkább elé lépni, hogy megállítsam, mielőtt eltűnik a szemem elől.
- Riegan nyomozó, csak egy percre – hátrálok egy-két lépést, hogy ne ütközzünk egymásnak, közben felé nyújtom a mutató és középső ujjam szorításában raboskodó papírfecnit. – Vasárnap reggel a Prospect Parkba viszem a kutyát, a nyugati oldalon, a Lafayette Monument körül. Ha esetleg véletlenül arra járna reggel hét-nyolc óra magasságában...
Azt már csak gondolatban teszem hozzá, hogy addigra valószínűleg az elemzőink is végeznek a helyszínről vett mintákkal, és én is többet tudok majd mondani az esetről. Bízom benne, hogy ha én nem is, ő azért tud olvasni a sorok között, és rájön, hogy nem csak labdázni hívom meg.


szívecske  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
we're a house on fire and we want to keep burning // Nemo & Loise
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» welcome to my house? // Bobby & Loise
» keep one eye open like || loise & sykes
» burning bridges | elijah & fran
» it will be fine // Zofia & Loise
» the wisdom of the fallen | loise & april

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: