New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 66 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Joe Weaver
tollából
Ma 14:28-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 14:14-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 13:57-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 13:04-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 11:59-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 10:48-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 07:21-kor
Luana Machado
tollából
Ma 07:05-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:32-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Valentina & Arnaud
TémanyitásValentina & Arnaud
Valentina & Arnaud EmptyCsüt. Márc. 26 2020, 23:36

Valentina & Arnaud
"Smile at strangers and you just might change a life."
Szokásos munkanapnak indult, azt leszámítva, hogy majdnem elaludtam olyan fáradt voltam. De végül erőt vettem magamon ahhoz, hogy kikászálódjak az ágyból. Elmentem a fürdőbe fogat mosni majd gyorsan felöltöztem, mert már így is késésben voltam. Az ilyen napokon adok hálát azért, hogy nem órákra van a munkahelyem, na meg azért, hogy nem kell tömegközlekednem. Szerencsére rendelkezésemre áll a régi jó barátom, a 2007-es VW GTI Golfom amivel lehet elég tempósan közlekedni. Ennek általában meg is iszom a levét, mert időnként “megszalad” a gázpedál, amiért kaptam is már párszor csekket, amikor éppen nem volt dugó a városban és lehetett menni.
Szokásosan beálltam a Mazars parkolójába, majd siettem fel az irodámba, hogy el tudjam kezdeni a munkát időben. Odaköszöntem a munkatársaknak, majd lepakoltam a cuccomat a székemre és elfoglaltam a helyemet.
A napi feladat, amivel kezdenem kellett, már várt rám az asztalomra írva: Közösségi oldalak frissítése. Ez egyébként a kedvencem, mert kreatívságot igényel de nem egy nagy hűhó. Annyi, hogy frappáns szövegeket kell kreálnom, adott esetben képet szerkesztenem a posztokhoz, meg kitalálni, hogy egyáltalán milyen hír vagy információ ér meg annyit, hogy ki legyen posztolva. Erre a napra M-Faktoros posztok mellett döntöttem. Utóbbi egyébként annyit takar, hogy felvétel lesz az audit csapatba, ahol úgymond “mentorok” előtt kell teljesítenie a jelentkezőknek. Egyébként az ehhez kapcsolódó ötlet a mi marketing csapatunkhoz kapcsolódik, tehát én is hozzájárultam ennek az M-Faktoros “eseménynek” a megszületéséhez.
Miután végeztem a szerkesztéssel már szólt is a főnök, hogy meeting lesz 10 órakor, szóval menjek le a tárgyalóba. Ezzel a bejelentéssel együtt kicsit a kedvem is lecsökkent a naphoz, ugyanis nem szeretek meetingelni. Nincs sok beleszólásom a dolgokba egyénként, maximum úgy, hogy a marketinges csapat ötleteit prezentálom. Szokás szerint elmondták, hogy kellenek az új ügyfelek, mik a célok, amikre törekedni kell, vegyük ezeket komolyan és a többi… Mire vége let a meetingnek valósággal  el tudtam volna aludni.
A teremből kifelé jövet kicsit lemaradtam a többiektől, nem mentem azonnal fel az irodába, hanem megálltam a kávé automatánál, hogy kicsit felfrissítsem magma. Miközben vártam, hogy kész legyen a cappucinom megpillantottam egy ismeretlen, fiatal, dekoratív, szőke hajú lányt, aki eléggé eltévedettnek tűnt. Elvettem az italomat és miközben kevergettem odamentem hozzá, hátha tudok valamiben is segíteni.
-Ne haragudj, keresel valamit? –szegeztem rá a kérdést barátságos mosollyal. –Vagy tudok bármiben segíteni? –egészítettem ki az előbbi kérdésemet, majd vártam a válaszára, hátha szüksége van rám. Már volt rá példa, hogy gyakornokok keresték errefelé a HR-es irodát, szóval gondoltam megér egy próbát.
~ Megjegyzés ~ 404 ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Valentina & Arnaud
Valentina & Arnaud EmptyCsüt. Ápr. 02 2020, 01:13
Valentina & Arnaud


Miután sikerült minden vizsgám az első félévben, úgy döntöttem, hogy keresek egy gyakorlati helyet, ahol el tudom mélyíteni a tudásom. Az egyetemen különféle plakátok hívják fel a hallgatók figyelmét a gyakornoki pozíciókra – én is így értesültem a Mazars gyakornoki programjáról. Először nem is akartam jelentkezni, mert úgy gondoltam, hogy elsőévesként, úgy sem vennének fel, de utána végiggondoltam, és rájöttem, hogy veszíteni valóm nincs, ezért beadtam a jelentkezésem.
Meglepődtem, amikor behívtak egy tesztírásra. Tudom, hogy ez még nem jelenti azt, hogy fel is fognak venni, de ezek szerint látnak bennem fantáziát. Egy kicsit ideges voltam a héten, pedig nincs miért, hiszen ez csak egy teszt, aminek az eredménye nem befolyásol semmit – azon kívül, hogy bekerülök-e a programba vagy sem. Nem dől össze a világ, ha mégsem vesznek fel, de azért örülnék neki, ha egy ilyen nívós helyen dolgozhatnék.
Miután kikapcsoltam az ébresztőmet, még egy kicsit az ágyban feküdtem, de végül felkeltem, hogy reggelizzek valamit. Felvettem a köntösöm és a mamuszom, majd a konyhába mentem. Készítettem egy pirítóst, ami mellé egy pohár narancslevet ittam. Közben megnéztem a telefonomon a híreket. Ezután a fürdőszoba felé vettem az irányt, hogy megmossam az arcom és a fogam. Miután ezzel is végeztem, visszamentem a szobámba, hogy felöltözzek. Még tegnap este kikészítettem a ruhámat, amit fel szerettem volna venni. Igaz, hogy csak egy tesztírás, mégis fontosnak tartom a jó megjelenést. Egy kék-fehér csíkos blúzra és egy szürke elegánsabb nadrágra esett a választásom, amihez egy fekete magassarkút társítottam. Feltettem egy kevés sminket, a hajam végét pedig egy kicsit begöndörítettem.
Ránézek az órára, és megállapítom, hogy ideje elindulnom, ha nem szeretnék elkésni. A New York-i közlekedés borzalmas. Általában mindig a fontos találkozók előtt történik valami az úton, ezért nem kockáztatok. Egyébként is utálok késni, ezért mindenhova legalább öt perccel hamarabb érkezek, de most még ennél is korábban szeretnék. Beleraktam a táskámba a telefonom és egy könyvet – mert könyv nélkül nem megyek sehova -, majd a vállamra vettem, és elindultam. Felszálltam a megfelelő metróra, majd miután találtam egy szabad helyet, ahová leülhetek, elővettem a könyvet, és olvasni kezdtem.
A leszállás előtt nem sokkal összepakoltam, majd, amikor kinyíltak az ajtók, a lépcső felé indultam. Ahogy felértem, körbepillantottam, hogy merre is kell mennem. Hamar rájöttem, mivel otthon már megnéztem.  Az út során azon gondolkoztam, hogy milyen teszt várhat rám, mert erről nem adtak tájékoztatást.
Amikor odaértem, megnéztem, hogy mennyi az idő, és láttam, hogy még van negyedórám a kezdésig. Mielőtt beléptem volna az épületbe, vettem egy nagy levegőt és kifújtam. Bementem, majd a recepciós utasításait követve, elindultam a megfelelő irányba, azonban nem találtam az irodát. Kezdtem egy kicsit ideges lenni, ám ekkor valaki megszólított. A hang irányába fordítottam a fejem, és első ránézésre egy nálam nem sokkal idősebb srác állt előttem.
- Igen, a HR-es irodát keresem. A gyakornoki program tesztírására jöttem, és a recepción azt mondták, hogy erre kell jönnöm, de lehet, hogy valamit félreértettem – feleltem. – Esetleg meg tudnád mutatni, hogy hol van? – néztem rá kérlelőn. - Már nem bízom a tájékozódási képességemben, miután megint cserben hagyott – tettem hozzá egy zavart mosoly kíséretében.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Valentina & Arnaud
Valentina & Arnaud EmptyKedd Ápr. 07 2020, 23:11

Valentina & Arnaud
"Smile at strangers and you just might change a life."
Nem mondom, hogy mindig barátságos vagyok idegenekkel, de igyekszem a legjobb formámat hozni, főleg akkor, ha a karrieremről van szó. Ennélfogva megválogatom a szavaimat is a munkatársakhoz, meg próbálok jó benyomást kelteni, mert túlságosan tetszik ez a cég ahhoz, hogy itt hagyjam. Vannak napok nyilván, amikor én sem vagyok a toppon, ez is speciel olyannak indult, ráadásul a meetingtől még unalmas is lett. De ettől még volt bennem annyi, hogy felajánljam a segítségem az idegen lánynak. Már a kisugárzása is megért egy misét, hiszen rendkívül dekoratív volt az öltözékében, aranyosnak tűnt, szóval gondoltam, miért ne?
A válaszára csak szélesebb lett a mosolyom, a megérzésem ugyanis nem csalt, valóban gyakornoknak akart jelentkezni. –Oh, nem, jó helyen jársz, csak… menni kell még egy picit –Ahhoz képest, hogy mennyi embernek kell felkeresnie a HR-es irodát, jól eldugták, ugyanis a lift mögötti rövid folyosón van, arra meg általában nem gondol senki. Meg amúgy is az egész épület egy kész labirintus. –Örömmel megmutatom –azt hiszem azzal jobban is járt, hiszen mire elmagyaráztam volna hol van az iroda, annyi idő alatt simán meg is mutathattam neki. –Szerintem nem a tájékozódási képességeddel van itt a baj, csak részeg volt, aki tervezte a cégnek ezt a részét –nevettem el magam. Próbáltam kicsit oldani benne a feszültséget, hiszen szemmel láthatóan izgult. Amit mondjuk nem csodálok, hiszen bár nekem nem kellett tesztet írnom, mert az apám által kerültem be, de el tudom képzelni, hogy mennyire izgulhatnak a gyakornok-jelöltek egy ilyen helyzetben.
-Amúgy ne haragudj, Arnaud –nyújtottam neki a kezem bemutatkozásképpen, hiszen ez nem történt meg rögtön miután megszólítottam, de szerettem volna tudni a nevét nyilvánvalóan.
-Ha szeretnéd indulhatunk, csak ezt gyorsan lehúzom –mutattam neki a még kezemben lévő cappucinot, amiből azóta sem ittam, mióta megvettem az automatánál. Úgy gondoltam, mielőtt még kidönteném, inkább megiszom húzóra. Igaz, hogy kicsit meleg volt, de nem volt elviselhetetlen, szóval lehúztam és kidobtam a poharat a kukába.
-Na, mehetünk –indultam meg a lány mellett a folyosón, a megfelelő iroda irányába. –Egyébként milyen pozícióra jelentkeztél? Mit tanulsz? –törtem meg a csendet kissé basic kérdésekkel, de a célom továbbra is az volt, hogy ne érezze magát kínosan a lány és talán kicsit oldódjon a feszültség benne. Jó, tudom, utóbbi problémán nem feltétlen egy idegen fog segíteni, de legalább amíg velem beszél nem a tesztre gondol.
~ Megjegyzés ~ 378~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Valentina & Arnaud
Valentina & Arnaud EmptyVas. Ápr. 19 2020, 00:30
Valentina & Arnaud


Reménykedtem benne, hogy a mai napot megúszom mindenféle probléma nélkül, de sajnos ez nem így lett. Tisztában vagyok vele, hogy rémesen tájékozódom, de hogy már egy épületben sem tudok kiigazodni, az már szinte nevetséges. Amikor közli velem, hogy jó helyen járok – vagy legalábbis majdnem -, akkor megnyugszom. Tehát mégsem hagyott cserben a tájékozódási képességem, vagyis nem annyira, mint szokott.
Fogalmam sincs, hogy mitől lett szélesebb a mosoly az arcán, de ettől csak még kedvesebbnek tűnik. Már az is rendes dolog volt tőle, hogy megkérdezte tud-e valamiben segíteni, de hogy hajlandó megmutatni is, az igazán nagylelkű a részéről.
- Nagyon köszönöm – mosolygok rá. – Remélem nem tartalak fel – fűzöm hozzá. Nem tudom, hogy mennyivel van arrébb az iroda, de lehet, hogy a kis kitérőnk miatt elkésik egy értekezletről, azt igazán nem szeretném.
Felnevetek azon, amit mond, és ezzel egy időben szinte érzem, ahogy a felgyülemlett feszültség távozik a testemből. A nevetés tényleg gyógyír.
- Ebben lehet, hogy igazad van, de hidd el, hogy a tájékozódási képességemmel is baj van – vigyorgok rá. – Képes vagyok gps-szel is eltévedni – tudatom vele az igazságot, magam sem tudom, hogy miért. Bizonyára nem érdekli, hogy milyen ügyetlen tudok lenni, hiszen alig két perce ismerjük egymást. – Úgyhogy nem lepődtem volna meg, ha félreértettem volna valamit – teszem hozzá. Sokkal nyugodtabbnak érzem magam az iménti kis viccelődéstől.
- Valentina – mutatkozom be én is, miközben kezet fogok vele. Egyre szimpatikusabb a számomra. Ha bekerülök a gyakornoki programba, akkor szívesen megismerném jobban is. Nem hátrány, ha van legalább egy ember a munkahelyeden, akivel jó kapcsolatot ápolsz, akivel a hét végén beültök valahova és kipanaszkodjátok magatokat egymásnak.
- Ó, persze, csak nyugodtan – mosolygok rá. Amíg várom, hogy megigya a kávéját, lepillantok az órámra. Szerencsére még mindig időben vagyok. Ezért szeretek korábban ott lenni a megbeszélt időpontnál, mert bármi közbejöhet – jelen esetben, hogy egy kicsit eltévedtem.
- A könyvelő gyakornoki állásra jelentkeztem. Számvitelt tanulok – válaszolom, miközben elindulunk a folyosón. Nem tudom, hogy általában is ennyire beszédes-e, vagy csak látja rajtam, hogy feszült vagyok, és megpróbálja elterelni a figyelmem a tesztről. Bármelyik is legyen, hálás vagyok érte, mert működik.
- Te is gyakornok vagy? Vagy pályakezdő? – érdeklődöm. Nem sokkal lehet idősebb nálam, ezért csak ezt a két lehetőséget tartom elképzelhetőnek. – Milyen területen dolgozol? – Nem tűnik olyannak, aki szívesen veszik bele a számok tengerébe, de mint tudjuk, a látszat néha csal.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Valentina & Arnaud
Valentina & Arnaud EmptyPént. Május 01 2020, 00:09

Valentina & Arnaud
"Smile at strangers and you just might change a life."
-Dehogy tartasz! Most ráérek –igazából meetingek után úgy is kis idő mire mindenki megtalálja a helyét, meg aztán nem én vagyok az egyedüli, aki néha beiktat kávé vagy cigiszünetet. Így egyáltalán nem jelentett számomra problémát, hogy segítsek a csajszinak.
A tájékozódási képességére utaló megjegyzésein nevetnem kellett. –Ezért vagyok én itt–reagáltam le kissé poénosan a helyzetet. Persze valójában úgy gondoltam, hogy biztosan csak túloz. Elég talpraesett meg intelligens lánynak tűnik ahhoz, hogy ne tudjon megoldani helyzeteket. Viszont tudniillik, hogy a nők hajlamosak túlozni, meg felfújni dolgokat, szóval simán lehet, hogy csak rájátszott erre az egész „eltévedéses” szituációra.
-Szép neved van –jegyeztem meg a bemutatkozása után. –Illik hozzád –mondjuk, az utóbbit nem tudom miért kellett hozzátennem, de gondoltam nem veszi még tolakodásnak. Talán a napját is feldobom vele, mielőtt még az iroda ajtaja előtt bepánikolna. Meg aztán ha megkapja majd a gyakornoki állást, akkor amúgy is kell neki egy mentor, aki segíti, én meg már amilyen régóta itt dolgozom, szerintem elvállalhatnám. Úgyhogy ha lehet ezt így mondani, akkor „kinéztem magamnak”. Őszintén, nem volna rossz egy ilyen lehetőség… Neki is jó, mert egy jófej srác segít neki, nekem meg előrelépést jelenthetne a karrieremben.
-Számvitel? Hm, nem rossz, de annyira nem az én világom –válaszoltam kissé elmerengve, miközben már haladtunk a folyosón az iroda felé. –Nekem kissé monotonnak tűnik –de amúgy minden pénzügyes cucc, tehát nem csak a számvitel. Nem azért, nekem is tanulnom kellett ilyesmit, de engem mindig is valahogy jobban vonzott a marketing, a dolgok kreatív és kötetlen része.
-Nem mondanám magam annyira pályakezdőnek, én már jó ideje itt dolgozom. Gyakornokként kezdtem –örültem neki, hogy kicsit kezdett érdeklődőbb lenni Valentina, mert ezek szerint sikeresen eltereltem a gondolatait a tesztről. Úgyhogy jó néven vettem, hogy ő is kérdezősködik. –Marketinges vagyok –feleltem a kérdésre. –De néha mindenes is –ingattam a fejem mosolyogva. Jó, nem ez a jellemző, hogy más feladatait csinálom, de közgazdasági végzettséggel alapvetően mindenhez értek egy kicsit. Nyilván nem bíznak rám pénzügyet, de kisebb adminisztrációt mondjuk szoktak. –Nincsenek azért szűken lehatárolva a munkakörök… szerencsére –igazából én szeretem, hogy változatos a meló. Legalább mindig kicsit másféle feladatot kapok, és nem unom szét magam.
Idő közben megérkeztünk az érintett iroda elé, amire nagy betűkkel ki volt írva az ott dolgozók neve és pozíciója. –Na, ez lenne az. Megkérdezem a lányokat odabent, mi a helyzet –utaltam ezzel arra, hogy még nem hagyom itt. Ehelyett ugyanis biztosra akartam menni, hogy minden rendben lesz. Bekopogtam, majd benyitottam az irodába. –Sziasztok! Hoztam nektek egy gyakornokot, ha minden igaz tesztet írni jött. Tudjátok fogadni? –közben arrébb álltam, hogy Valentina is be tudjon jönni az ajtón és vártam a megerősítésre, hogy innen már átveszik.  
~ Megjegyzés ~ 435 ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Valentina & Arnaud
Valentina & Arnaud Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Valentina & Arnaud
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Arnaud & Levi
» A megmentő - Valentina&TJ
» Arnaud & Camilo || situations
» Valentina & Trenton
» Anita & Valentina - fodrászat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: