New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Boris Raznikov
TémanyitásBoris Raznikov
Boris Raznikov EmptyPént. Jan. 24 2020, 20:56
Borislav Raznikov

Karakter típusa:
keresett/saját
Teljes név:
Borislav Raznikov
Becenevek:
Boris Raznikov
Születési hely, idő:
Oroszország, Moszkva; '85.08.29.
Kor:
34
Lakhely:
Bronx
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
nőtlen
Csoport:
Média, művészet és sport
Egyetem:

Череповецкий государственный университет + képzőművészet + már végzett
Munkabeosztás:
restaurátor
Munkahely:
New York különböző múzeumai
Hobbi:
Boris szeret festeni, olvasni és az utóbbi időben eljár futni.
Play by:
Jamie Dornan

Jellem
A gyógyszerek hatására már nem vagyok a régi. Érzem magamon, hogy a mosolyok, erőltetetten kerülnek oda, az érdeklődések mögött nem rejlik mély kíváncsiság, a düh szinte érdektelen fakad.Volt idő, mikor mindez ösztönös volt, zsigerből fakadó, korlátlan, mára már ezt korlátok közé szorítottam, gyógyszerek mondják meg, hogy milyen szeretni, boldognak lenni vagy szomorkodni: semmilyen. De még ez sem tudta elvenni a munkám iránt érzett mérhetetlen csodálatot és tiszteletet, a festészet mindig is fontos helyet töltött be a szívembe, és ez azóta sem változott. A munkában mindig nagyon pontos és precíz voltam, nem ismerek benne lehetetlent. A magánéletben próbálok minél több ingerhez jutni, minél több dolgot kipróbálni. Kíváncsi, kalandvágyó férfi vagyok, aki szeret hosszan parkokban sétálni és kávézókban ücsörögni, könyvet olvasni a metrón vagy éppen elveszni a kínai negyedben.
Legtöbbször megfontolt és előrelátó vagyok, pontos és szabályokat jól követő, de az utóbbi időben meggondolatlanná váltam, és hebrencsé. A nap legnagyobb részében túlizgatott vagyok és türelmetlen, tettre kész, mintha lenne különösebb oka mindennek.
Múlt
"A bipoláris zavar különböző fázisaira úgy lehet tekinteni, mint egy-egy pillanatnyi stádiumra. A betegség természetéből fakadóan a páciens kedélyállapota ezen stádiumok között folyamatosan változik."

Depresszív fázis
Oroszország, Moszkva, 2008, december


Kopognak. Ütemesen kopognak a szobaajtón. Anélkül meg tudom állapítani, hogy ki az, hogy megmozdulnék, és amúgy sincs hangulatom ahhoz, hogy egyáltalán megmozduljak. Anya az, hallom a szusszanásait, a türelmetlenség első jeleit. Ez is az én hibám. Válaszolnom kellene neki, legalább annyit mondani, hogy gyere, de nem megy. Még az is nehezemre esik, hogy kinyissam a számat, nemhogy felkeljek a takaró rejtekéből, s be is engedjem. Sóhajtani sem tudok, mert félek, ha kinyitom a számat kitör belőlem minden gondolat, minden egyes sanyarú gondolat. Elég csak a fejemben hallani.
Annyira álmos vagyok, annyira nagyon álmos vagyok, pedig egész nap aludtam, arra száműztem magamat, hogy egy ágyban osztozzam a bűntudatommal.
Eszembe jut, hogy mi lehetne belőlem: ha nem hagyom abba az úszást két évvel ezelőtt, most nem itt lennék, nem feküdnék a szobában, ahol a falak arra készülnek, hogy komor szürkeségükkel összelapítsanak, ha nem szakítok Ivanaval egy hónapja, akkor most nem kellene egyedül úsznom a bűntudatban, nem kellene itthon feküdnöm, nem kopogna anyám, s mellé nem szólítgatna.
Meg akarok halni. Tulajdonképpen nem először fogalmazódik meg bennem a gondolat, többször előfordult már, hogy eljátszottam a gondolattal, de most először történik meg, hogy igazán megfontolom. Igazán nem is lenne nehéz, éjszaka kilopózhatnék a konyhába egy konyhakésért, s a fürdőbe zárkózva felvághatnám az ereimet. Úgysem érdemes már élnem
Igen így lesz, ma este megteszem.
Anya benyit a szobámba, és rám bámul.

Hipománia
Oroszország, Moszkva, 2011, május


Elkészült a diplomamunkám. Három napig nem aludtam, hogy elkészítsem. Anya kiakadt, s arról kérdezgetett, hogy nem érzem-e ugyan azt, mint decemberben, de én csak a fejemet ráztam. Már, hogy lenne ez olyan, mint december? Akkor nem akartam mozdulni, s csak azon járt az eszem, hogy milyen borzalmas az életem, hogy mennyire elcsesztem az egészet, s mennyivel másabb lehetne máshonnan szemlélni az egészet. Ez most tényleg nem olyan. Ez most belülről dob fel, s életet pumpál belém. Azt sem érzem, hogy három napja nem aludtam, az egész olyan euforikus, olyan mintha elszívtam volna egy füves cigit, úgy érzem magamat, mintha nem lennék teljesen önmagam. Bármire képes lennék, tényleg bármire.
Belülről csiklandoz az érzés, belülről késztet arra, hogy csak beszéljek és beszéljek, pedig anya egészen aggodalmasan néz rám, s nem is figyel. Hát nem látja mennyire boldog vagyok? Nem látja mennyire elégedett vagyok? Hát nem veszi észre, hogy mit alkottam, hogy mennyire tökéletes amit alkottam?
Felordítok, de csak örömömben, anya pedig összerándul. Látom az aggodalmát, s ha lehetne, tudom, hogy képes lennék megfogni.
Anyát azzal biztatom, hogy meg lesz a diplomám. Ezzel a munkával egészen biztosan meglesz. Ő csak félszegen mosolyodik el, de aggódik. Egy pillanatra én is megállok, megállok mindabban amit éppen csinálok, és magam is utoljára rápillantok.
Hihetetlen
Az egész annyira erősen ömlik, annyira magabiztos, hogy hátrahőkölök. Egy egész pillanatig nem tudom hogyan festettem ezt meg, nem emlékszem a folyamatra, csak arra amit közben éreztem: boldogságot, magabiztosságot, elégedettséget, reményt, karizmát.
Talán egy pillanatra megrémiszt, de csak talán.

Mánia
Oroszország, Mostzkva, 2011, november


Csókolózunk, olyan vadul csókolózunk, hogy már képtelen lennék megállapítani, hogy melyikünk ő és melyik vagyok én. A testünk összeér, egymásnak simul, s képtelen egymástól elszakadni. A lány annyira más, mint akikkel eddig voltam, annyira nem az esetem. Tulajdonképpen nem is akarok tőle semmit sem.
Az egyik sikátornál találkoztunk, elég szarul nézett ki, úgyhogy felvettem. Hátul Ivan üvöltözött, hogy hagyjuk ott, hiszen ez csak egy prosti vagy ha nem is az, egy drogos kis csaj akinek a palija rögtön szétver. Ivan amúgy is furcsa volt aznap este, többször figyelmeztetett, hogy menjek haza, mert nem vagyok önmagam. S talán tényleg így is van: az egyik pillanatban vadul társalogtam, a másikban, menekültem az emberek elől, az egyik percben a vodkáért nyúltam, a másikban messzire löktem. Szerinte kiszámíthatatlan voltam, így amikor én hazaindultam, Ő velem jött. Nem akarta, hogy vezessek, és papagájként szajkózta, hogy Boris, baszd meg lassíts már!
Szóval amikor felvettem a csajt, Ivan kiszállt, és valami olyasmit mondott, hogy nem vagyok önmagam, inkább hazagyalogol, én pedig akkor annyira haragudtam rá, hogy tövig benyomtam a gázpedált, és a lány, a lány csak nevetett, mi van meg akarsz halni? kérdezte, s nekem akkor először, először december óta eszembe jutott, hogy mennyire könnyebb lenne ha belehajtanánk a betonfalba.
Igazból nem jön be ez a stílus, ez az olcsóság, de akkor, abban a percben ez nem számított. A vágy rám tört, s én képtelen voltam ellene bármit is tenni.
Most vadul csókolózunk, de már nem érzem a vágyat, már érzem az alkohol ízét a szájában, érzem a verejték szagát a bőrén, s mintha elvágtál volna az érzést, úgy lépek hátra. Elmúlt, elmúlt a vágy, s helyét valami egészen más veszi át, harag, méreg, agresszió . Le kell lépnem, le kell lépnem mielőtt szétverem a lakást.

Kevert fázis
Oroszország, Moszkva, 2012, január


Nem vagyok önmagam, anyám szerint legalábbis. Arra kér, hogy látogassam meg a háziorvost, hogy menjek el egy pszichológushoz, csak tegyek valamit. Az elmúlt napokban borzalmasan viselkedtem, hol a szobámból nem voltam hajlandó kimozdulni, hol a boltban kezdtem üvöltözni, hogy követnek, hagyjanak békén, mert követnek. Paranoiás lettem, minden utcasarkon a gonoszt láttam, s habár eddig sohase féltem, most mégis rettegek. Rettegek a szobába benyitni, rettegek a lépcsőn egyet lépni, mert mintha mindig figyelne valaki, mintha midig lenne velem valaki.
A minap a konyhában úgy szorongattam a kést, mintha lecsapni készülnék, s egyfolytában szorongom, képtelen vagyok egy helyben megülni, nyugtalankodom, a beszédem is sokszor zavaros, s apám egyel több vodkát iszik ilyenkor. Nem érti, nem érti, hogy mi bajom, hogy mi történt velem.
De őszintén, én sem értem. De az érzelmeket, főleg ha a sajátunk nem is igazán lehet megérteni, ugye? Hiszen csak egyszer megjelennek, mindenféle előjel nélkül, s ott vannak, bent maradnak, és belülről irányítanak.
Már nem tudnám megmondani, hogy mitől rettegek, hogy mi az a dolog ami miatt ennyire ingerült lettem. De azt tudom, hogy borzalmasan félek, hogy anyámtól is rettegek, s apámtól ha megjelenik.
Nincs más út, nincs más szabadulás, csak ez maradt meg nekem. A kés, a hideg acél penge. Siklik a bőrömön, hosszú-hosszú csíkokat ejt, a vér pedig megnyugtató melegséggel csorog. Leülök a konyhában, vérben ázok , és most, hosszú idő után, megnyugszom.

Pszichiátria
Amerika, New York, 2014 április

Várható volt, kifejezetten várható volt, hogy bedugnak egy ilyen helyre, hogy bedugnak ide. Mármint nem pont ide, hiszen New York nem éppen Moszkvában van, de várható volt. Irina talált meg akkor este, sikított, egyszeriben csak sikított, aztán képtelen volt a kórházban úgy nézni rám, mint azelőtt.
Mielőtt azt hinné bárki is, hogy kényszerítettek, önként vonultam be. Igazat adtam a kezelő orvosomnak, hogy ön- és közveszélyes lettem, igazat adtam mindenkinek aki lesajnáló pillantással nézett rám. Igen, nézz csak, így néz ki egy mentálisan beteg ember: látszatra olyan, mint a többi, de belülről szétszedi önmagát.
Két hónapja vagyok itt, de még legalább négyet bent kell döntenem. Addigra a szakorvosom meg tudja állapítani, hogy használ-e a gyógyszeres kezelés. A mély depressziót nem lehet csak úgy meggyógyítani. Az orvostudomány még nem áll készen rá, hogy véglegesen eltüntesse, a megszerzett tudás csak egy dologra jó: visszaszorítani az érzelmeket. A cél az, hogy a páciens ne üljön fel az érzelmi hullámvasútra, hanem a földön maradjon, a lehető legkevesebb érzelemmel, mert minél nagyobb az inger, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy a betegség előtör.
A gyógyszerek nagyon elkábítanak. Nagyon sokat alszom, és keveset beszélek. Tulajdonképpen alig érzek valamit. Néha éhes vagyok, néha pedig unatkozom, van amikor eszembe jut valami a múltról,  akkor egy pillanatra átsuhan rajtam valami: hiány, vágy, vagy szomorúság, de ilyenkor rendszerint képtelen vagyok megragadni az érzést, képtelen vagyok eltulajdonítani, így az gyorsan tovaszáll, és visszatér az üresség.

Hazel-fázis
Amerika, New York, napjaink


Amióta kiengedtek a pszichiátriáról, azóta lelkiismeretes vagyok. Lelkiismeretesen beszedem a gyógyszereimet, lelkiismeretesen megjelenek a pszichológusomnál, lelkiismeretesen járok be dolgozni, és szeretem is csinálni. Persze már nem olyan, mint régen, nem olyan intenzív, mint évekkel ezelőtt. Silány mása csak az egykori élvezetnek, de az antidepresszáns csak erre képes, egy hamis utánzatra.
Szeretek dolgozni járni, szeretem, hogy a napjaimat ott tölthetem, és nem kell egyedül lennem. Néha rettegek, hogy újra előtör belőlem valami, valami megfoghatatlanul eleven, és elragad. Ma reggelig tényleg féltem ettől.
A fürdőszoba tükör előtt állok, kezemben a napi adaggal. A hivatalos gyógyszer, a nyugtató és a kedély javító. Be kellene vennem, úgy ahogy évek óta minden reggel beveszem. Tényleg be kellene vennem, de eszembe jut a munkahelyem, eszembe jut az a sok festmény, a sok aprólékos munka. Véletlenül nekiütöm a lábamat a szekrénynek, a hang pedig egy botra emlékeztet, egy lány botjára ami ütemesen siklik a munkahelyem padlóján, és eszembe jut a lány, eszembe jut az élet ami benne van, ami annyira vonz. Irigylem tőle, irigylem, hogy ennyire eleven. Azt akarom, hogy többet kaphasson belőlem, hogy megkaphassa azt aki igazából vagyok, ne csak a silány utánzatot.
Érezni akarom, érezni akarom azt amit Ő. Újra érezni akarok.
Mielőtt ez a gondolat elsiethetne, a mosdókagylóba dobom a gyógyszereimet, és nézem ahogy a víz elmossa őket.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Boris Raznikov
Boris Raznikov EmptyPént. Jan. 24 2020, 22:34
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Boris!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Hűha... Surprised Még mindig szedegetem fel az államat a földről. Nagyon magával ragadott az előtörténeted, a stílus, amiben megírtad, a fogalmazásmódod, a felosztás, meg úgy minden.
Már a jellemedet olvasva érezhető, hogy nem egy unalmas karakter csöppent be közénk, aki reggel felkel, elvégzi a napi rutinját, lefekszik aludni, másnap pedig minden kezdődik elölről.
Nagyon összetett, bonyolult és kiszámíthatatlan betegség, amit felvázoltál elénk, viszont az írásod által egészen megfogható lett. A történeted nagyon emberi és valóságos, éppen ezért annyira magávalragadó is a tragikus hangvétel ellenére.
Tetszik, hogy több jelenetet ragadtál ki, amiknek köszönhetően kicsit jobban megismerhettünk; megtudhattuk, milyen ezzel a betegséggel együtt élni, megutdhattuk, mennyire szerető és aggódó környezeted van. Segítség nélkül nagyon mélyre lehet zuhanni, ami esetedben meg is történt, viszont ha egyszer belátjuk, hogy szükség van segítségre, az sokat javíthat az életminőségen. Ahogy te is fogalmaztál, ez nem olyan, nem annyira igazi, mintha csak egy "silány utánzat" lenne, de a semminél talán ez is jobb. A sok ugyanolyan, érzelemmentes nap után viszont, ha találunk valakit, aki elindít bennünk valamit, esetedben egy lány, aki miatt újra igazán érezni akarsz, talán minden pirulánál többet tud segíteni.
Nagyon szimpatíikus figura vagy, úgyhogy én remélem, a körülményekhez képest jóra fordul az életed, mert ennyi küszködés után igazán megérdemelnéd. Boris Raznikov 2624752903

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Boris Raznikov Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Boris Raznikov Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Boris Raznikov D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Boris Raznikov Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
Boris Raznikov
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the bronx museum of the arts - boris&&hazel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: