New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 7:36 pm-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 7:15 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 7:04 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 6:41 pm-kor
Eleonora Sagnier
tollából
Ma 6:02 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 5:36 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 5:34 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 5:30 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 5:28 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Cat-mouse game - like house of night ☾
TémanyitásCat-mouse game - like house of night ☾
Cat-mouse game - like house of night ☾ EmptyVas. Okt. 13, 2019 11:19 am

Rora && Allie



Magam vagyok a csend… senki sem láthat… senki sem hallhat… néma vagyok, mint a köd… az álmok… a szellemek…
Határozott léptekkel indultam a kisbolt felé, ahol terveztem bevásárolni, ha már kaptam egy szabadnapot. Persze igyekeztünk Tae Oh-val sok időt együtt tölteni, de mivel ma még nem beszéltünk, úgy kezeltem a helyzetet, mintha nem találkoznánk. Ragaszkodtam ahhoz, hogy nem akarok azért állandóan vele lenni, mert ha nem is sok, pár barátom van, illetve a húgomra is oda kell figyelnem.
Példának okáért nem ártott volna Katie-nek ebédet csinálni holnapra, hogy szegény ne haljon éhen, és lényegében ezért is vagyok most itt. A telefonomba böngészve a kis listát pakolgattam a kosaramba sorban a dolgokat, amikből terveztem ebédet főzni. Igyekeztem azért amennyire lehetett eltiltani a lánykámat az amerikai kajáktól, mert amúgy baromi egészségtelen, ahogyan étkeznek. Pont ezért is főztem neki általában ír ételeket... Mondjuk mi sem éppen a kalóriaszegény kaják hívei vagyunk, de még mindig kevésbé zsírosak és koleszterin szint növelőek az ételeink, mint az itt élőké. Ezért is gondoltam arra, hogy főznék neki egy kis levest póréhagymából baconnel, meg húsos pitét, mert ilyenkor úgyis szezonja van és Katie is szereti. Valami sütit is be kéne vállalnom, de őszintén nem tudom, hogy mennyi energiám lesz hozzá. Ettől függetlenül azért bevásároltam rendesen a leveshez meg a pitéhez is, mert jóformán csak fűszerek voltak otthon. Pár napja inkább vittem haza a kaját, mert túlságosan sok dolog volt a motel körül, amiket nem tudtam elhanyagolni.
Mindenesetre kifejezetten azok az emberek közé tartozom, akiknek ha van ideje, akkor szeretnek főzni. Másokkal ellentétben, engem nem tesz stresszessé, sokkal inkább kikapcsolja az agyam, ha az anyukám régi receptjei által készítek valamit.
Ahogy kiválasztottam a fóliázott bárányhúsok közül az általam legszebbnek ítélt darabot, a fülem mögé tűrtem egy tincset, és csak a szemem sarkából sikerült megpillantanom a lányt, akinek hála sosem voltam egyedül a suliban... Nem. Nem arról van szó hogy barátok lettünk volna, sokkal inkább gyűlöltük egymást, de ettől függetlenül inkább együtt lógtunk, minthogy egyedül ücsörögjünk. Én magam rideg és halkszavú voltam, ő pedig egy törtető, aki mindenben jó akart lenni. Értelemszerűen, egyikünket sem kedveltek, mert belőlem két szót alig lehetett kihúzni a családom halála után, ő pedig hajlamos volt nem észrevenni, hogy milyen lekezelő módon tud beszélni másokkal... Nem mintha mindez rám nem lenne igaz. Ha jobban belegondolok, talán pont a hasonlóságunk miatt nem kedveltük egymást, mert még külsőben is megmutatkozott mindez. Ugyanaz a szív alakú arc, a babás vonások, még a magasságunk is megvolt. Talán a leghangsúlyosabb különbség annyi volt, hogy most és akkor is vékonyabb volt nálam. Ettől függetlenül kicsit ijesztőnek hatott, hogy a hajviseletünk határozottan hasonlónak tűnt, holott már évek óta nem is beszéltünk egymással. Sőt, igazából sosem beszélgettünk a másikkal, szimplán csak elvoltunk együtt... Hogy ne egyedül legyünk.
Ettől függetlenül én magam egy egyenes ember vagyok, és sosem játszom el azt, hogy az ismerőseimet nem állítom meg két percre. Persze Rorát kifejezetten sosem kedveltem, de azt sem állíthatom, hogy utáltam volna őt... Vagyis nem utáltam annyira. Mindenesetre belepakoltam a húst a kosaramba, aztán csak utána léptem oda hozzá.
- Nem ajánlom az ilyen gyorsfagyasztott szarokat – szólaltam meg végül – Inkább rendelj, finomabb lesz.
Egy halvány mosolyt varázsoltam az arcomra, miközben szemléltem először a kezében szorongatott pizzát, majd pedig az arcára néztem. Ez a lány világ életében piszok szép volt, ami miatt lényegében népszerűnek is számított, csupán túlságosan játszotta a primadonnát. És ez volt az egyik oka annak, hogy sosem voltak úgy igazán barátai. Én magam pedig lehettem volna népszerű, csak már nem akartam az lenni. Akkoriban lényegében vegetáltam és igyekeztem elengedni a családommal történt tűzesetet. Viszont arra tisztán emlékszem, hogy a csuklómon található heg miatt Rora védett meg... Ezért pedig egy kicsit hálás voltam neki addig a pillanatig, amíg nem tudatosította bennem, hogy csak a hangzavar irritálta és azt akarta, hogy a többiek fogják már be.
- Annyira felszívódtál az érettségink után, hogy azt hittem elhaláloztál – jelentettem ki az arcát szemlélve – Vagy minimum elköltöztél a városból, mondjuk Párizsba, hogy valami fancy színház társulatának tagja lehess.
Persze a hangom cinikus volt, de titkon valamennyire érdeklődtem. Igazából szerintem a gimis találkozások mind ilyenek. Az ember nem tud teljesen közömbösen állni a másikhoz, hiszen a pályaválasztás előtt állva az embernek durva ambíciói vannak... És ha esetleg összetalálkoznak régi ismerősök, nos... Lényegében mindenki arra kíváncsi, hogy mindezekből mennyit tudtak beváltani.
Én magam nem akartam szemét lenni a lánnyal, szimplán csak folytattam ott, ahol anno befejeztük. Mert ezt találtam biztonságosnak, de igazából nincs bajom Rorával. Soha nem is volt.

ruha || 719 ||  Hercegnő...  Rolling Eyes  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat-mouse game - like house of night ☾
Cat-mouse game - like house of night ☾ EmptyKedd Okt. 15, 2019 10:10 pm
Allie & Rora
Its nice when you meet up with people from the past and see how much you've both grown.
Szeretem azt hinni magamról, hogy a legtöbb dologban ha nem is vagyok kiváló, de legalábbis eligazodom és képes vagyok önmagam funkcionálni ebben az életben. Hiába küzdök azonban hosszú évek óta a túléléshez egyik legszükségesebb készség elsajátításával, a konyha valahogy nem akar befogadni sem engem, sem a nemlétező főzőtudásomat. A drága nagyanyám forogna a sírjában, ha tudná, hogy az unokája még akkor is majdnem felgyújtja a házat, ha csak egy sima teát akar főzni. Ellenben a pirítós készítést például már egészen mesteri szintre fejlesztettem. Ennek ellenére anyám még mindig azzal nyaggat, hogy muszáj lesz valamilyen más készséget elsajátítanom, ha valaha is férjhez akarok menni, mert az én jövendőbelim szívéhez nem a hasán keresztül kell vezessen az út.
Amit azonban az én drága édesanyám nem ért meg, az az, hogy hiába nem végzek olyan munkát, mint ő orvosként, attól még legalább annyira elfoglalt vagyok. Meghallgatásokra, próbákra, külön ruhapróbákra kell járnom, és akkor még az előadásokról nem is beszéltünk, amik között napról-napra szinte arra sincs időm, hogy öt percre leüljek, csak úgy a semmittevés kedvéért. Nem csak hogy időm nem lenne főzni tanulni, de az utóbbi időben bevallom már energiám sem. Egy színész élete sem csak lazsálás és havi kétszeri színpadon töltött este. Tény, hogy nem egy reggel nyolctól délután négyig irodában ülős elfoglaltság, de akkor is szellemi odafigyelést és időbefektetést igényel, különösen ha valaki szeretne előre lépni is.
Ami persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne értékelnék egy jó vacsorát, vagy a házi kosztot. Egyszerűen csak nálam bármelyik étkezés lebonyolítása kimerül abban, hogy egyrészt vagy rendelek valamit, vagy beszerzek valami olyasmit a boltból, amivel maximum húsz percnél többet nem kell foglalkoznom. Most is valami ilyesmire készültem, mert azzal terveztem tölteni a napomat, hogy a szövegemet tanulom, az pedig nem szokott túl jól sikerülni, ha nincs más a házban kávén kívül - ami bár nagy kedvenc, de az agyműködésemet valahogy nem úgy segíti, mint egy kiadós étkezés.
Alig töltök el két percet a boltban, amikor rájövök, hogy talán előre kellett volna gondolkoznom azt illetően, hogy mit lenne kedvem enni, vagy mire van szükség otthon, amiből még én is össze tudok ütni valami ehetőt. A sorok között bolyongok és a különböző árukat nézegetve próbálok valami olyan után kutatni a polcokon, ami már első pillantásra is étvágygerjesztőnek tűnik. Már az is megfordul a fejemben, hogy sokkal jobb ötlet lett volna, ha otthon maradok és egyszerűen rendelek valamit, de valahol az édességes sor közepén rájövök, hogy talán nem is olyan rossz dolog, hogy töltök egy kis időt a házon kívül is. Így nem golyózok be rövid időn belül, amiért napokig nem találkozom más emberekkel, csak a családommal, velük is körülbelül csak akkor, amikor reggel elhagyják a házat, este pedig együtt leülünk a vacsoraasztalhoz. Bele sem merek gondolni mi lenne velem, ha netán végre rászánnám magam, hogy saját lakást béreljek és teljesen egyedül lennék. Biztosan keresnék magam mellé egy lakótársat, hogy legalább valaki rám találjon, ha egy szövegtanulós maraton során netán elhaláloznék.
Végül a pizza mellett döntök, mert elég szimpatikusan bámul vissza rám a  hűtőből, és rövid idő alatt még azt is sikerül elhatároznom, hogy a négysajtos elég bizalomgerjesztő. Na meg persze tudom, hogy a bátyám nincs odáig a sajtért kifejezetten, így nem fogja megdézsmálni az én kajámat, már ha egyáltalán méltóztatik ma megjelenni a szülői házban. Felkapom a fejem, amikor valaki megszólal mellettem, és rögtön a hang irányába fordulok, csak hogy szembetaláljam magam a középiskolás éveim egyik meghatározó alakjával, Allievel. Fura érzés újra látni, hiszen bár együtt lógtunk az iskolában, annyira nem kedveltük egymást, mert egyikünk sem értette meg a másikat igazán. Mégis szükségünk volt azonban egymás társaságára és igazából nem volt olyan vészes.
- Maximum megetetem a bátyámmal - felelem egy félmosollyal a szám sarkában, amit a gondolatnak szánok, ahogyan elképzelem, hogy ha Allienek igaza van, akkor hogy nyomom majd le Philip torkán a pizzát.
- Téged is jó újra látni - vágok vissza legalább olyan éles nyelvvel, mint ahogyan ő is, de a korábbi mosolyom ezúttal kissé szélesebb lesz, csak mert eszemben sincs beszólni, vagy flegmának lenni vele. De talán ismerjük már egymást annyira, még ha jó ideje nem is találkoztunk, hogy tudja, nem gondolom komolyan. - Pedig egyáltalán nem tűntem el, csak gondolom nem jártál mostanában a színházban. Sokat dolgozom...  - Megvonom a vállaimat, mert akármennyire is igyekszem jól teljesíteni színésznőként, azért elég amatőr lenne tőlem, ha most fél órán át azt kezdeném fejtegetni, hogy igenis mennyire jó vagyok. - Na és Te? Mi jót csinálsz mostanság?



you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ KxLwe2
Cat-mouse game - like house of night ☾ V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ V5Kks9
TémanyitásRe: Cat-mouse game - like house of night ☾
Cat-mouse game - like house of night ☾ EmptyKedd Nov. 26, 2019 6:16 pm

Rora && Allie



Magam vagyok a csend… senki sem láthat… senki sem hallhat… néma vagyok, mint a köd… az álmok… a szellemek…
A tinédzser éveim... Az eddigi rövid kis életem legmeghatározóbb évei. 15 éves koromban teljes mértékben meg voltam győződve arról, hogy enyém a világ, hogy bármi lehet belőlem, mert a családi hátterem tökéletesen biztosított számomra mindent. Volt egy gyönyörű házunk Dublinban, apám jól keresett, így anyának lényegében már csak a gyereknevelés maradt. Ettől függetlenül is elég jó nevelést kaptunk, így a nővéremnek és nekem is voltak ambícióink, és valószínűleg Katie sem akart volna szimpla feleségként tengődni.
Viszont ez az egész lényegében úgy égett porig, mintha soha nem történt volna meg. Én pedig a magam részéről szerintem egyetlen pillanatra sem leszek majd képes arra, hogy lezárjam ezt az egész dolgot még akkor sem, ha nagyon igyekszem majd... Legalábbis ezt a mai napig így érzem annak ellenére is hogy azért történik pár jó dolog velem. Nagyon nehéz feldolgoznom, hogy lényegében egyedül vagyok az árral szemben – bár ez már nem teljesen igaz, még ha nem is vagyok hajlandó elfogadni a dolgot – és úgy kéne kezdenem valamit magammal.
Ezért is volt számomra kifejezetten nehéz az itteni középiskolába beilleszkedni, és lényegében egyetlen „barátot” számolhattam magamnak... Aki lényegében nem is volt az, csupán az egyedüli olyan személy az egész iskolában, akinek nem voltam a szegény kicsi Allison. Gyűlöltem a sajnálkozó pillantásokat, és titkon kifejezetten hálás voltam neki azért, amiért mindenkire rádörrent, aki a közelembe mert jönni, még ha utána fel is világosított arról, hogy nem, ez nem azt jelenti, hogy mi barátok vagyunk. Lényegében nem is voltunk kifejezetten hasonlók, mert amíg én igyekeztem egyszerű ruhákban járni a suliba és szinte egyáltalán nem használtam sminket – mert a teljes beolvadás volt a célom – addig ő általában elég feltűnően öltözködött, és a szép illetve népszerű lányok köreit erősítette... Viszont őt meg nem igazán szerették a többiek. Igazából legalább annyira magányos lehetett, mint én, de egyikünk sem volt hajlandó ez ellen tenni. Nem kerültünk közelebb másokhoz és egymáshoz se.
Kicsit meg is lepett, amikor a lányt megpillantottam a pizzák között válogatva. Nem mintha egyetlen pillanatig feltételeztem volna azt, hogy tud főzni, én magam pedig lényegében azt mondtam magamnak, hogy az egyetlen ok, amiért odaléptem hozzá az volt, hogy ne legyek bunkó és menjek el mellette csak úgy. De az évek alatt lényegében semmiben sem változott, ugyanúgy csinos volt, csak éppen a haját csapatta le, és eltűntek az akkor belefestetett piros melírcsíkok, illetve jóval letisztultabbnak tűnt a stílusa is. Én meg még mindig praktikus voltam, amiért egyszerűen csak nem akartam kiöltözni azért , hogy maximum fél órát eltöltsek egy kisboltban, ahol egy negyvenes eladón kívül senki sem lát.
- Ha férfihisztit akarsz hallgatni egész délután, akkor feltétlenül ajánlom, hogy tedd meg – rántottam egyet a vállamon. Emberek között dolgoztam már jóideje így tudtam, hogy mennyire ki tudnak borulni attól, hogy ha valami nem úgy van, ahogyan azt ők elképzelték. Öntöttek már rám forró kávét, löktek fel a lépcsőfordulóban, erőszakoltak meg majdnem... Mondhatni ezek mindennapos dolgok voltak egészen Tae Oh megjelenéséig. Mert ő a borzalmas jellemvonásai ellenére – mármint amiket akkor még borzalmasnak hittem – védelmezett mindannyiunkat. Ezért pedig akkor is hálás voltam neki, még ha nem is voltam képes ezt kellőképpen kimutatni. Most már azért valamennyire más a helyzet.
- Azt gondolom – válaszoltam én is vigyorogva arra, amit mondott – Megöleljelek, vagy átugorhatjuk a felesleges nyáladzást és az udvariassági köröket?
Egyáltalán nem akartam megjátszani magam. Talán tényleg örültem neki egy kicsit, hogy egy régi ismerősbe botlottam, viszont soha nem volt olyan a kapcsolatunk, ami miatt azt kéne éreznem most, hogy a nyakába kellene ugranom. Örültem, hogy ő sem cselekedett másképp és így olyan Auroraként élhetett tovább az elmémben, mint ahogyan megismertem őt. Talán ridegnek és távolságtartónak tűnt, talán többet gondolt magáról, és ez az egész lehetett akár alaptalan is... De soha nem mutatta egyetlen esetben sem azt, hogy egy kétszínű alak lenne. Mindig a saját borzalmas önmagával kellett szembesülnie a világnak, én pedig ezt valahol tisztelni tudtam benne. Mert határozottan elfogadhatta és szerethette saját magát, ha végül soha nem változott meg, és lényegében... Mindannyiunknak ez az egyik fő célja az életben, nem?
- Én is sajnos eléggé elfoglalt vagyok a munka miatt – vontam meg a vállam – De mondjuk sosem hívtál meg, pedig igazán kíváncsi lennék, hogy mire fel volt akkora arcod anno. Legalább egy kicsit talán meg tudnám érteni az örök ambiciózus Aurorát.
Talán a szavaim bántónak hangzottak, de elég puhán ejtettem ki a szavakat lágy hanghordozással. Ismer már ő annyira, hogy igazából csak egy ingyen jegyet akarjak kisajtolni magamnak annak érdekében, hogy ténylegesen megnézhessem egyszer őt. Elég nehéz úgy színdarabokra rohangálni, hogy fogalmam sincs arról, hogy a művésznő éppen hol mit és mikor tevékenykedik.
- Beszálltam a családi bizniszbe – vontam meg a vállam. Soha nem emlegettem neki, hogy az pontosan mit takar a dolog, de hirtelen felindulásból úgy döntöttem, hogy ha benne van, akkor talán hamarosan megtudhatja – Viszont ha tényleg nincs kedved a férfihisztihez azt ajánlom, hogy ugorj át hozzám és tanítok neked egy olyan receptet, amivel bármilyen helyzetben le tudod kenyerezni a bátyádat, annyira finom lesz. Jó lenne nem?
Én magam nem akartam erőltetni a dolgot, és már szinte számítottam is a nemleges válaszra, ahogyan egy kicsit félrefordulva bedobtam a kosaramba némi fűszert is a húsokhoz, ami a mások oldalon volt, a mélyhűtők mellett. Én magam sem értettem ezt a hirtelen jött hatalmas kedvességet a részemről, de talán... Valamilyen szinten üresek voltak ez a lány nélkül a napjaim. Végülis ő volt az egyetlen olyan ember az életemben, aki egy olyan szakaszban volt mellettem, amikor ténylegesen szükségem volt arra, hogy valaki csak úgy ott legyen.

ruha || 900 ||  Hercegnő...  Rolling Eyes  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cat-mouse game - like house of night ☾
Cat-mouse game - like house of night ☾ EmptyHétf. Dec. 30, 2019 8:53 pm
Allie & Rora
Its nice when you meet up with people from the past and see how much you've both grown.
Sosem voltam kifejezetten odáig azért, hogy visszafelé nézzek és a múltban élve merengjek azon, hogy 'milyen jó is volt', na meg 'azok a régi szép idők'. Csak mert egyrészt számomra nincsenek olyan régi és szép idők, amelyekre vissza kellene tekintenem. A gimi számomra nem a tipikus legszebb időszaka volt eddigi életemnek, sokkal inkább tudnám hasonlítani az Éhezők viadalához. Egyszerűen túl kellett élni. Attól, hogy valakinek ezer barátja volt, még nem jelentette rögtön azt is, hogy azok a barátok nem fognak neki hátat fordítani idővel, vagy hogy nem próbálják meg letaszítani a képzeletbeli hierarchia csúcsáról. Egyszerűen csak a taktikával kellett megbarátkozni. Valaki vagy egyedüli játékosként kezdte és nyerte meg a dolgot, vagy hajlandó volt szövetségeseket szerezni.
Azóta sem vágyom rá görcsösen, hogy visszatekintsek, vagy éppenséggel osztálytalálkozót tartsunk, esetleg összefussak valakivel az évfolyamról. Sokkal jövedelmezőbb, ha a jelenre koncentrálok és mindazokra a dolgokra, amelyek jelenleg az életemet jelentik. Bár kaptam már meg, hogy munkamániás vagyok, én örömmel vetem magam bele minden alkalommal a szövegtanulásba, táncpróbákba és előadások rengetegébe. Csak mert élvezem, ha színpadon lehetek és őszintén szólva unatkoznék, ha nem ezt csinálnám. Meglenne a lehetőségem, hogy a diplomámnak hála műfordítással foglalkozzam, de eszemben sincs otthon ülni és hosszú oldalakat bújni franciául. Elég, hogy egyfajta védőháló nekem a végzettségem.
A munkám mellett viszont nem sok időm marad bármi mást csinálni. Bár talán igazabb lenne úgy fogalmazni, hogy nem igazán hagyok időt magamnak arra, hogy komolyabban beleássam magam másba is. Így például a főzés sem vált kifejezett erősségemmé az elmúlt években. Amit persze a nagymamáim a szingliségem mellett a legnagyobb gyengeségemnek tartottak, csak mert ha még arra sem vagyok képes, hogy magamat ellássam, hogy fogok 'megfogni valami fess fiatalembert'? Eszemben sem volt felvilágosítani őket azzal kapcsolatban, hogy a mai világban már egyáltalán nem úgy indul egy-egy kapcsolat, hogy a nők háziasszonyi képességeikkel megpróbálják lenyűgözni a kiszemeltet.
Ha pedig tulajdonképpen csak arról van szó, hogy nem akarom hagyni éhen halni a bátyámat, magammal együtt, akkor mindegy is, hogy mit viszek haza, mert Phil igazi férfi módjára gyakorlatilag a gyurmát is megenné, amikor éhes. Én pedig sem abban a hangulatban nem vagyok, hogy komolyabban tanakodjak az ételkiválasztás végett, de olyan f eledékenynek sem nevezném magam, hogy elfelejtsem, amit minden kishúg megtanul élete során: amíg ugyanazt esszük, mint a bátyánk, addig nem vész nyoma az ebédünk felének, amikor kérnek 'egy falatot'.
- Elég hosszú ideje hallgatom már a bátyám hisztijét, szerintem ki fogom bírni, ha nem tetszik neki - felelem határozottan. Csak mert tény, hogy kettőnk közül én eléggé ismerem már Philipet. Nyilván lehetne azzal érvelni, hogy bezzeg párkapcsolati tapasztalatom ilyen téren nincs, nem kellett még komolyabban más férfihoz igazodnom. Én pedig könnyű szívvel felelhetném, hogy legalább én nem járok úgy, mint azok a lányok, akik a gimis szerelmükkel maradnak és tizen-, huszonévesen gyereket szülnek, majd negyvenéves korukra megbánják az egészet.
- Továbbra sem vagyok az az ölelgetős fajta - megrázom a fejem az ajánlatára. Eszemben sincs úgy csinálni, mintha ez a hirtelen találkozás egyszerre megszépített volna bennem minden emléket, alig néhány évről ezelőttről. Elviseltük egymást, de ennek most sem kell többnek lennie. - Plusz nem gondolom, hogy bármelyikünket is érdekelné mi lett a másik háziállatával, vagy ex pasijával. - Mert hát jellemzően mik azok a témák, amik feljönnek, ha hasonló helyzetben összefutunk valakivel? Megházasodtál már? Hova jártál egyetemre? A család jól van? Tök felesleges, mert úgyis megfeledkezünk róla.
- Majd küldök egy pár jegyet neked a legközelebbi előadásra. - Mondom kimérten, miközben az ajkaim halvány mosolyra húzódnak, lágyítva ezzel az egyébként kifejezetten póker arcomat. Szó sincs róla, hogy rosszul esne, hogy megkérdőjelezi a hozzáértésem és tehetségem, hiszen a színészek élete tulajdonképpen ebből áll - cafatokra szednek bennünket a kritikusok, épp ezért az a cél, hogy fejlődjünk és jók legyünk abban, amit csinálunk. - Persze csak ha érdekel a Dzsungel könyve átdolgozása. - Hiszen nem erőszak a disznótor.
- Nem gondoltam volna, hogy maradsz a családi üzletben - jegyzem meg ténylegesen meglepetten, csak mert hiába próbálok előhúzni ezzel kapcsolatban bármilyen információt is az emlékeim mélyéről, nem sikerül. - Milyen terveid is voltak középiskola utánra? - Teszem fel a kissé provokatív, de tulajdonképpen informálódó kérdést. Csak mert tény, hogy én már a gimnáziumban is elég határozottan tudtam, hogy mit akarok csinálni, Allisonnal kapcsolatban azonban nem tudok megragadni semmit, amiről eszembe jutna, hogy mit is mondott, mivel akar foglalkozni, amikor a kötelező karrier-tanácsadási köröket róttuk, még tizenévesen.
- Hiányzik az idei jótékonykodás? - Szemöldökeim felszaladnak, amikor kérdő pillantásom a lányra emelem, de a hangomban ott van az a játékosság, ami a szavaimban is benne rejlik. Mindketten jól tudjuk, hogy csak azért, mert köztudottan nem tudok főzni - ezt pedig a kiválasztott megvásárolandó dolgok is elárulják -, még nem tekintem magam olyannak, aki rászorul mások segítségére. Épp ezért az sem lenne jótékonyság Allietől, ha elfogadnám az ajánlatát. - Legyen. Ma úgysem terveztem mást csinálni a szövegtanuláson kívül. - Ennyi idősen fiatal lennék még ahhoz, hogy minden más emberekkel történő interakcióra és szocializálódásra nemet mondjak, szóval egye fene alapon igent mondok a nő ajánlatára. Hátha a végén kiderül, hogy az a néhány év amíg nem találkoztunk, mindkettőnknek jót tett és talán ma már jobban megértjük egymást.



you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ KxLwe2
Cat-mouse game - like house of night ☾ V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Cat-mouse game - like house of night ☾ V5Kks9
TémanyitásRe: Cat-mouse game - like house of night ☾
Cat-mouse game - like house of night ☾ Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Cat-mouse game - like house of night ☾
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Where's my Minnie mouse?
» Cat and the mouse | Lana & Charlotte
» Khaled & Shane | The cat and the mouse
» Came on, game on
» Sun Woo & Ah In | house of cards

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: