New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:05-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 20:57-kor
Dawn Gilberson
tollából
Ma 20:26-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 19:36-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 19:15-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 19:04-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 18:41-kor
Eleonora Sagnier
tollából
Ma 18:02-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 17:36-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

e.m.g is almost omg
Témanyitáse.m.g is almost omg
e.m.g is almost omg EmptyCsüt. Okt. 03 2019, 20:44
Elliot Mathilda Greene

Karakter típusa:
50-50
Teljes név:
Elliot Mathilda Greene
Becenevek:
Ellie, Tilly
Születési hely, idő:
Kalkutta ; India | 1987. május 10.
Kor:
32
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Média és művészet
Egyetem:
Indian Institute Of Journalism And New Media  
Munkabeosztás:
Szabadúszó újságíró, asszisztens
Munkahely:
Hall & Schneider
Hobbi:
A túlélésre hajtok
Play by:
Elizabeth Olsen

Jellem

Sosem akartam az a lány lenni, aki irányíthatnak, akinek megmondhatják, mit tehet és mit nem. Makacsul ragaszkodtam az igazamhoz és ahhoz az úthoz, amit elképzeltem. Kislányként égbekiáltó terveim voltak. Űrhajós akartam lenni vagy az első nő, aki birtokolhatja az elnöki lakosztályt a Fehér Házban. Világmegváltó ötleteimmel a szüleim nem tudtak mit kezdeni és megpróbáltak olyan irányba terelni, amit nem akartam. Ennek aztán lázadás és szökés lett a vége, de ha Greene a vezetékneved, nem tudsz elbújni.  Az apám jól menő ügyvéd, az egyik legjobb – ha nem a legjobb – a városban. Inkább a celebek jó hírnevéért harcol, busásan megkéri az árát már csak annak is, hogy együtt szerepeljen a neve valamelyik hírességgel az egyik újság címlapján. Nem alacsonyodik le a köznép szintjére. Szereti a reflektorfényt, a média figyelmet és azt, ha jó színben tüntetik fel. Nem ítélem el érte, de a pénz és a hatalom elvette a józan eszét és ítélőképességét. Anyám teljes vállszélességgel támogatja ebben, néha úgy érzem, egy földönkívüli vagyok, esetleg elcseréltek a kórházban vagy szimplán örökbe fogadtak, de ha akarnám, sem tudnám letagadni a vérvonalunkat.
Szőke vagyok, akár csak az anyám és arcvonásaiban is visszatükröződik az ő bája. Ki is használta rendesen, amikor még nem ébredtem öntudatra és rendszeresen elhordott gyerek szépségversenyekre, de idővel már hiába hazudta le nekem az égről is a csillagokat, eszembe se jutott elmenni egy újabb cirkuszra. Mert az volt. Úgy mutogatott, mint valami bazári majmot és örömét lelte abban, ha rendre magam mögé utasítottam a velem egykorú lányokat.
Apám viszont ugyan azt láttam bennem, mint a bátyáimban. Az új, modern, feltörekvő sztár ügyvédet, aki majd átveszi a jól megalapozott, beton biztos helyét. Sosem volt az az érzelgős típus, nem ölelt meg vagy játszott velem, mint anyám. Sokkal inkább arra nevelt, hogy ne mutassam ki az érzéseimet, ne árulkodjon az arcom arról, mit gondolok valójában. Ez a jó ügyvéd ismérve. Folyton ezt hangoztatta. A legidősebb fivérem beállt a sorba, első szülöttként nem volt más választása, de a középső fivérem már ellenkezett, eszébe sem jutott belépni a birodalomba, noha mindketten tisztában voltunk azzal, hogy ha jók vagyunk, életünk végéig nem lesz gond a megélhetésünkkel. A lehető legtávolabb került a szakmától és mondhatni, a családtól is. Afrikában dolgozik, egy tábori kórházban.
Kalkutta mindig is a szívem csücske marad, pedig nem éltünk ott sokáig. Jobbára csak képekből és videó felvételekből emlékszem rá, de ez elég indok volt arra, hogy meg se álljak Indiáig és csak azért is borsot törjek apám orra alá. Egyetemre mentem, újságírást tanultam, ami szöges ellentéte apám hivatásának. Egy időre eljátszottam a gondolattal, hogy Afrikát is meghódítom, elmegyek a bátyám után és élem a problémáktól és vitáktól mentes életemet valamelyik dzsungelben, de végül anyánk halála visszarántott Amerikába. Szerettem, még ha sosem viselkedett teljes értékű anyaként és neki köszönhetően, legalább nem egy érzelem mentes robottá nőttem.
Múlt
Az eső csillapíthatatlanul esik. A teraszon állok, meleg pokrócba bugyolálva. Görcsösösen szorongatom ujjaim közt a cigarettát, amibe lassan két perce nem szívtam bele. Eszembe jut, amikor anyám egy kicsivel többet ivott a karácsonyi vacsorán. Koppanásig tekerte a rádiót és épp úgy tekergett apám üzlettársai és barátai előtt, mint ennek a cigarettának a füstje. Akkortájt döbbentünk rá, hogy a hirtelen fogyásnak és levertségnek nem a köztük zajló háború az oka. Annál sokkal baljósabb és alattomosabb. Egy év leforgása alatt vesztettük el őt. Nem akart luxuskezeléseket, nem vágyott méregdrága kórházi szobára, csak velünk akart lenni. A kívánsága teljesült, mindhárman mellette voltunk, ahogy most is így lesz.
A leégett cigi megégeti az ujjbegyem, visszaránt a valóságba. Elpöccintem a sárba és hallgatom, ahogy sisteregve megadja magát a víznek. A fekete nadrágkosztümöm alja átnedvesedik, ahogy kibújok a cipőmből és belépek a lakásomba. Illetve, anya lakásába. Nem olyan házasság volt az övéké, mint amiről a tündérmesékben hallasz. A jóban-rosszban persze itt is fellelhető, de csak nyomokban. A lakást egyfajta menedékként használta, ha épp nem úgy alakultak a dolgaik. Ha vitatkoztak és anya úgy érezte, meghazudtolják és próbálják eltaposni. Ide rohant és akár órákat is képes volt eltölteni azzal, hogy bámult kifelé a hatalmas üveg ablakokon. A végrendeletében engem nevezett meg tulajdonosnak, de bizonyos feltételekhez kötötte. Például, sosem jöhetek haza dühösen, ezt a parányi kis lakást nem szennyezheti be a harag, soha többé.
Nem volt ő rossz ember, csak nem tudta, hogy viselkedjen anyaként. Fiatalon ment feleségül apámhoz, be kellett állnia a sorba. Odaadó asszonyként tetszelgett, miközben elhanyagolta a saját vágyait. Egy idő után hozzászokott, felöltötte az álarcát és végezte a napi rutinját. Szeretett minket, de apám megölte azt a nőt, aki mindig is volt.

Hosszú kocsisor kígyózik a városban. Megtiltottam az apámnak, hogy sofőrt küldjön értem, de belefáradtam a folytonos vitákba, így engedtem a kényszernek. Meg aztán, rég találkoztam Arthur-al is, jót beszélgettünk, míg el nem értük a temetőt. Nem számítok arra, hogy ilyen sokan lesznek, azon pedig egyenesen meglepődök, amikor észreveszem a média embereit. Diszkréten meghúzódva, néhány méterrel arrébb állnak anyám sírhelyétől.
Ordítani tudnék, a családomat keresem, apám után kutatok a szememmel, de nem találom. A cipőm cuppog a sárban, az esernyőmet majdnem kicsavarja a kezemből a szél, de én csak megyek előre, koromfekete napszemüvegemre rácsodálkoznak az egybe gyűltek.
Bartolomeow Greene őszes feje bukkan fel előttem, szaporábbra veszem lépteimet, de egy kéz lelassít, majd maradásra bír. Fortyogok a dühtől, nincs kedvem jópofizni senkivel sem, ahogy a részvétnyilvánítást sem akarom végighallgatni.
-Ne rendezz jelenetet Ellie. – Csendre int az ismerős hang. A testem elenged, a szívverésem lelassul. – Nekem sem tetszik és legszívesebben mindet elhajtanám, de leszarom őket. – Mennyire igaza van.
-Ha nem itt és nem most, majd otthon, a négy fal között megkapja a magáét. – Ismer, tudja, hogy nem viccelek és a mormogásából ítélve, szerintem alig várja. James és én sokban hasonlítunk egymásra. Többek közt abban, hogy nehezünkre esik a véleményünket magunkban tartani. Meglepő tehát, hogy arra kér, fogjam vissza magam. Azt hittem, együtt lépünk apánk elé és hordjuk le a sárga földig, amiért képes volt idecsődíteni a kollégáimat.
-Majd ha mindenki lelépett, megtesszük. – Vigyorog, élvezi a helyzetet és ettől nekem is megrándul az ajkam.
-Egyébként hogy vagy? – Átadom neki az ernyőt, mégis csak egy fejjel magasabb nálam. Közben az arcát firtatom, meglehetősen jó döntés volt a napszemüveg. Így kedvemre bámulhatom az embereket.
-Jól, de nyilván te sokkal többet tudsz rólam, mint én te rólad. – Való igaz, Johnatan és James közt elég kicsi a korkülönbség, tulajdonképpen alig egy év, így bizonyos dolgokból kihagynak engem. Viszont, cserébe sok minden olyat elmesélnek, ami egyáltalán nem vagyok kíváncsi. Ilyen a legutolsó történet, miszerint James-ből egy bagócslégy lárváját távolították el a múlt héten.
-Mit akarsz tudni? – Kérdezem sejtelmesen.
-Konkrétan annyit tudok, hogy elcsábított a sötét oldal. Ha apa Skywalker, akkor a főnököd Darth Vader. – Ettől felnevetek és tűröm, hogy minden szem rám szegeződjön. Ettől biztos hangos lesz holnap a sajtó.
-Fenéket, Mark Schneider inkább Jekyll és Hyde keveréke, de vannak jó napjai. – Tényleg vannak, igazából, azt sem tudom, tudja e, hogy kinek a lánya vagyok. Én mondjuk, azt nem tudom, hogy issza a kávét. Képtelen vagyok megjegyezni.
-Gyere, Johnatan már keres minket. – Fogalmam sincs, miből gondolja, de minden bizonnyal a magasságbeli különbség az oka. Ha két fejjel termetesebb vagy az átlagnál, olyan dolgokat is meglátsz, amiket egy magamfajta nem.

Reméltem, hogy képes leszek végigállni a szertartást anélkül, hogy egyszer is a szemüvegem alá kelljen nyúlnom, letörölni egy könnycseppet, de nem sikerült.
Bartolomeow Greene igyekezett rendes apaként viselkedni és gyermekei körében elviselni azt a mérhetetlen fájdalmat, amit szeretett felesége elvesztése okozott. Néha megszorította a kezemet és John vállára hajtotta a fejét, de ezzel az egész ceremónia inkább tűnt színházi előadásnak, mint temetésnek.
Hányingerem volt attól, amit művelt és hiába villantotta rám szemeit James, nem tudott maradásra kényszeríteni...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: e.m.g is almost omg
e.m.g is almost omg EmptySzomb. Okt. 05 2019, 18:22
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Ellie!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Nem mindennap látni ilyen születési helyszínt valaki adatlapjában, és valószínűleg a hatóságok is dobnak egy hátraszaltót, mikor megpróbálják az ottani klímát összeegyeztetni a te bőrszíneddel. Laughing Az efféle apróságok azok, amik igazán meghatározzák az ember jellemét; nem egyesével, hanem ha az összeset egy marokba fogjuk. Neked pedig bőven van mit fognod.
A híres (vagy inkább hírhedt) apáknak megvan az a rossz tulajdonsága, hogy többet látni őket az újságban a családjuk mellett, mint a valóságban. Szerencsére ott volt helyette az édesanyátok, aki lehetőségeihez mérten mindent megtett, hogy szerető családban nőhessetek fel, bár a pénz világában a szeretetnek kevés hely jut, leginkább egy hideg, sötét sarokba száműzik, ahová senkinek sincs kedve bebújni. Ott voltak a testvéreid is, hogy ne állj teljesen egyedül; ugyanakkor egy bizonyos kor felett az embernek nehezére esik folyton a családjára támaszkodnia, főleg, ha az illető olyan makacs vagy önfejű, mint Te. Very Happy
A legkisebb gyerek általában a legsimulékonyabb, akire mindenki figyel, és aki élvezi is a figyelmet. Kevésszer szokták őket harcos jellemnek titulálni, hiszen a család kicsi kincse (főleg, ha egyedüli lány is, mint a te esetedben) mindent megkap, elég szépen pislognia hozzá. Te úgy döntöttél, hogy elsétálsz a sztereotípia mellett anélkül, hogy egyetlen pillantásra is méltatnád, és kikövezed a saját utadat. Habár az ET-d pusztán sugallja mindazt, amely tudásnak én már birtokában vagyok a háttérben, nem túlzás azt állítani, hogy sokkal több ész, ambíció és tehetség szorult beléd, mint amit egy átlagos, szépségversenyre járó lányból kinéznének – nem is beszélve egy adag számításról és tehetséges hazudozásról, amelynek minden bizonnyal nagy hasznát vennék az apád cégénél... Very Happy
Kétségkívül akadnak még meglepetések a tarsolyodban, és remélem, nem is fogod majd vissza magad, hogy felfedd őket idővel. Habár színt csak később kapsz, az elfogadóval a zsebedben már szabadon be is veheted New Yorkot. e.m.g is almost omg 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
e.m.g is almost omg
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: