New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 99 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 88 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. Május 20 2023, 22:49-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Venus Heighel
tollából
Ma 11:38-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 11:35-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 11:19-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 10:17-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 09:55-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 09:45-kor
Aviva Pierce
tollából
Ma 09:16-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 09:02-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 07:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
52
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
41
32
Munkások
34
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
26
28
Összesen
222
214

Tate Dawson
TémanyitásTate Dawson
Tate Dawson EmptyHétf. Márc. 01 2021, 19:57
Tate Dawson

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Tate Dawson
Becenevek:
Tate
Születési hely, idő:
Vermont, november 29.
Kor:
30
Lakhely:
Queens
Szexuális beállítottság:
inkább kiállítottság
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
munkások
Egyetem:
NYU - a második évben elbocsátották
Munkabeosztás:
könyvesbolti eladó
Munkahely:
Műszaki Szakkönyvek boltja
Hobbi:
különösebben nincs semmi, amiben elmélyülne, de bele lehet rángatni új dolgokba
Play by:
Dan Stevens

Jellem
A legnagyobb felróható bűne talán a lustasága. A lustaságát ő maga is összekeveri néha a depressziójával. Van, hogy napokig el se hagyja a házat, máskor megőrül, hogy valami kis társasága legyen. Első blikkre jól ápolt, megnyerő modorú, csak a régi Martens bakancsai rohadnak le a lábáról. Nehezen illeszkedik be, de gyűjti maga köré a csodabogarakat. Bármi, ami hétköznapi, alapból elítélt nála, szereti, ha az életnek van egy sodrása, csak ez a sodrás sokkal viharosabb, mint amivel még egészségesen el lehet élni. Vannak nagyon magas csúcsai, és vannak nagyon mély mélységei, a kettő között lavírozik, éppen csak annyi kiegyensúlyozottsággal, hogy a pszichiátriai beteggondozóba fél évente behívják. Aki nem ismeri, a valóságtól elrugaszkodott, éretlen hülyegyereknek gondolná, olyasfajtának, akinek rég túl kéne lennie valamiféle önmegvalósításon, de az ilyesmik egyelőre még váratnak magukkal. Neki, ha nem a jelen van, akkor a múltján rágódik, fél a jövőtől – mondjuk ki nem? – illetve attól, hogy a világon semmi perspektívája nincs. Rögtönzött melók, kevesebb pénz, mint szeretné, a szemeiben ülő örökös rosszkedv, nagyjából ennyivel vissza is adható. Ennyivel, illetve szépen énekel.

Múlt
Összességében eszes gyereknek tartottak, aztán valószínűleg ez lett a vesztem.
Bár ez most kicsit nagy ugrás, mert tudod, ha épp azt nézed, ahogy a kedves összepakol, hogy itt hagyjon téged örökre, akkor az utolsó dolog, amivel vigasztalhatod magad, hogy legalább eszes gyereknek tartottak.
A kedves meg olyanokat mondott még az elmúlt hónapokban, hogy:
- Nem viszed semmire az életben.
- Kezdhetnél már magaddal valamit.
- Figyelj, mindig rossz kedved van, ezzel már nem mondasz sok újat.
- De dolgozol is magadon, vagy csak a pirulákat szeded?
- Ebből csak te tudsz felállni.

Aztán beleunt, én pedig tétlenül néztem, ahogy a szekrényből kipakolja a turkálókból összeválogatott ruhatárát (kizárólag vintage darabok, mert ettől lesz valaki autentikus személyiség, nem?), gondosan összeszedegeti a parfümjeit (ijesztően drágák, olyanfajták, amiket eszembe se jutna ajándékba venni neki), a fogkeféjét pedig egyszerűen a kukába hajítja.

Nem volt több érvem arra, hogy marasztaljam. Azt hiszem, megpróbáltam mindent, de azt is hiszem, hogy az, ami tőlem a minden, az másnak egyszerűen a puszta minimum. Némán figyeltem minden mozdulatát, pedig már elmondta százszor, hogy néha csak úgy nélkülem lenne, sőt, levegőt venne, úgy, hogy nem követem őt minden mozdulatommal.

- Hagyjál már élni.
- Most nem vagyok úgy, hogy beszélgetnék.
- Figyelj, nem gondolod, hogy annak, hogy mi ide jutottunk, nem csak hozzád van köze, hanem hogy én szeretnék valami változást? Mikor gondoltál rám utoljára?

Nagyon sokáig szenvedett velem, mielőtt belém unt volna. Vagy nem tudom, most így visszanézve a szeretetünk mindig is azon a csendes, szavak nélküli megállapodáson alapult, hogy mi ketten együtt vagyunk rosszul, mert megtépázott minket a sors, mielőtt összekerültünk volna. Túl sok szart láttunk egymás előtt, szóval ráálltunk egymás sebeinek nyalogatására, nekem eszembe se jutott a gyógyulás, szerinte meg ez az egész úgy, ahogy van, nem egészséges. Rosszat teszünk egymásnak. Vagy hát én teszek rosszat neki, csak ezt így senki nem meri kimondani, miután az idegösszeroppanásom után ő vitt be a pszichiátriára. Sokat meséltem neki anyám haláláról, egy átvodkázott este elmondtam neki, hogyan vert apám gyerekkoromban, és hogy lázadtam minden ellen, amit a nyakamba akasztottak. Rövid punk korszak (sose nőttem igazán ki), gyújtogatások, késő éjszakai kimaradások. Mindig is szerettem úgy gondolni magamra, hogy valamiféle túlélő vagyok, egy kiválasztott faj, több mindenkinél valamilyen titokzatos módon, aztán mások szerint ezt az egészet csak túl romantizálom, bármit is jelentsen ez.

De eszes gyerek voltam. Valahogy mindig mindenen átevickéltem, jó munkáim voltak, még ha az egyetemről így-úgy ki is buktattam magam, de kinek is kell a biztonságos 9-to-5, meg egy albérlet, ahova csak aludni jár az ember, de mégis a fizetése kétharmada rámegy, csak hogy az az ágy meglegyen, meg a falatnyi városember lét, amit igazából sosem éreztem, élveztem, vagy gondoltam volna magaménak.

Ő Európából jött, én Vermont egyik legunalmasabb kisvárosából. Tudod, olyanfajta hely, amit csak légypiszoknak hiszel a térképen, de ha élőben látod, szinte a frász kerülget, ha a hétvégi grill partikra gondolsz, meg a csendes, erdei kunyhókra, ahová az emberek romantikus vakációkat képzelnek el, vagy valamiféle író csodabogarat, aki alkotói szabadságra vonult vissza. Volt még egy patak, abba tinédzser koromba belefulladt egy kis kölyök, azóta is az egész város arról beszél. Aztán jött New York, végtelen kocsmázások, talán több fű, mint szeretném bevallani, egyszer kokainoztam (senkinek nem ajánlom, azután az egy alkalom után is van az emberben valami furcsa sóvárgás, csak hogy még egyszer, még egyszer, még egyszer – nem éppen pénztárcabarát), és még volt egy átvirrasztott éjszakám, amikor begombáztam és megértettem az univerzum legnagyobb összefüggéseit pár örök mese és egy piramisok titkairól szóló dokumentumfilm segítségével.

Nem tudom, mi fogott meg benne, és ha igazán bele akarok gondolni, már azt sem tudom, minek is marasztalnám. A szakítások fájnak, ezt mindenki tudja, de ha rosszul vagyok vele is, meg nélküle is, akkor végül is mi a különbség? Ez amúgy az ő gondolata. Én csak végtelenül szerelmesnek hittem magam, aztán rájöttem, hogy inkább csak végtelenül hülye vagyok, hogy ennek az egésznek egy percre is bedőltem. Már az elején tudnom kellett volna, már rég nem tűnt ő se olyan különlegesnek, mint hajdan, de megszoktam, megszerettem, és rájöttem, hogy nem akarom elengedni, közben meg mégis hagytam, hadd menjen, mielőtt még felszínre törnek azok a kimondhatatlan gondolatok, amiket sosem mertem hozzá vágni, pedig szerettem volna.
- Azt hiszed ennyivel több vagy?
- Gondolod, hogy más harcolna ennyit érted?
- Gondolod, hogy érsz ennyit?

Ja, gondolta. Nem pustán gondolta, de kitakarította magát az életemből. Nincs tiltás, nincs törlés, nincs harag, vagy ami mégis, az nem kézzel fogható, nem centizhető, legfeljebb az összetört kis szívemen, de amúgy is folyton rossz kedvem van, sok újat már én sem tudok mondani.

Mindenesetre üres lett nélküle a lakás. Este levittem a szemetet a fogkeféjével, a gyógyszereim helyett pedig benyakaltam egy üveg vodkát. Hajnalban a vécé fölé hajoltam, öklendeztem és könnybe lábadt a szemem.
Pedig, tudod, tényleg eszes gyereknek tartottak.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Tate Dawson
Tate Dawson EmptyHétf. Márc. 01 2021, 23:44
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Tate!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mindannyian a magunk módján próbáljuk túlélni ezt az életnek nevezett valamit, aminek akaratlanul is a közepébe csöppentünk. Ha túl komolyan vesszük, attól egy idő után szálanként esünk neki a hajunknak, ha pedig próbáljuk lazábbra fogni a gyeplőt, akkor valaki biztos nekünk ugrik, hogy: legyél már komolyabb, hát nem látod mennyi probléma van körülötted? Az emberek zsenivé válnak, ha mások életébe kell beleszólni, hiszen ők mindig jól tudják, hogy neked mi lenne a jó, holott néha saját magunk sem tudjuk eldönteni mit is akarunk valójában az élettől vagy akár önmagunktól. Smile
Kaptunk személyedben egy olyan férfit, aki próbál jót cselekedni, alkalmazkodni a nagyvilághoz, mégis van benned egy beletörődő hajlam is egyben, ami ezt a funkciót egyszerűen megtagadja. Úgy tűnik elfogadod, amit kapsz, mert úgy gondolhatod ennél több nem jár neked, magadat viszont nem akarod beállítani olyannak, amit elvárnak tőled és ami egyáltalán nem te vagy. Talán nincs is erre szükség, mert az élet nem csak a katasztrófa állomás irányába halad, hanem időnként a napos oldalt választja, ott pedig mindig akad olyan, ami kimozdíthat, újabb lendületet, motivációt adhat. Abból amit megtudhattunk rólad úgy hiszem nem kell félteni attól, hogy ne találnád fel magad vagy érnéd el azt a célt, amit kinéztél magadnak.Very Happy
Nagyon tetszett a fogalmazásod, ahogyan a történeted is!  Tate Dawson 690269075

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Tate Dawson A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Tate Dawson 0ccc7335f4d895a22d49f284de48185cf1d1e3d5
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Tate Dawson 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1696
 
Tate Dawson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Emily Dawson
» Betsy V. Dawson
» Mabel Dawson
» Melrose Dawson
» Emilia Tate

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: