New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 180 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 163 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (535 fő) Szomb. Nov. 23 2024, 15:45-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tyra Greene
tollából
Ma 21:47-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 20:12-kor
Caspian E. Lincoln
tollából
Ma 20:02-kor
Rosemary Sawyer
tollából
Ma 19:40-kor
Amber Fleming
tollából
Ma 17:56-kor
Amber Fleming
tollából
Ma 17:55-kor
Amber Fleming
tollából
Ma 17:55-kor
Amber Fleming
tollából
Ma 17:54-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
25
Diákok
48
37
Egészségügy
26
17
Hivatal
9
13
Média
49
39
Munkások
37
23
Oktatás
18
10
Törvényszegõk
18
42
Üzlet
24
27
Összesen
241
232

Hey doc, we have a problem
TémanyitásHey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyVas. Márc. 08 2020, 14:03




A gmail tökéletes volt arra, hogy az összes hivatalos levelezését ott futtassa. Nem vágyott saját rendszerre és nem is érdekelte azon programozók munkája, akik minden bűntudat nélkül egy nívósabb autóra való összeget el akartak volna kérni a munkájukért cserébe. Dolgozhatott volna akár papír alapú dokumentumokkal is, de rég nem volt már ahhoz türelme, hogy a saját dolgozószobájában könyvtári hangulatot teremtsen. A tarkóját nekidöntötte a széknek, a kezével pedig fordított magán, hogy a tetőtéri lakás üvegezett ablakán elnézhessen Manhattan felhőkarcolóira, amik a távolból néztek vissza rá. Ha belegondolt, jó élete volt, virágzott minden befektetése és a gondokat sikerült hamar megoldaniuk, gördülékenyen dolgozott a szervezete, az emberei, akik a keze alá tartoztak. Persze, megvolt a napi programja a hogyan-basszuk-fel-az agyát projektekkel, de huzamosabb időre semmi ilyen nem kötötte le a gondolatait, mert mindig jutott ideje arra, hogy azon gondolkodjon, a felhalmozott pénzét mibe tudná úgy befektetni, hogy az még többet kamatozzon.
A háttérből gyerek nevetés zajai törtek be a nyitott ajtón, kicsi lábak meztelenül csapódtak neki a padlónak, ahogy Ravenna szaladgált a lakásban. Perla és a három gyerkőc nem rég érkezett hozzá, mindig szívesen látta a sógornőjét, a három gyereket pedig mindennél többre tartotta. Ugyan soha nem méregették össze egyetlen családtagjukkal sem, hogy ki engedett többet a kicsiknek, de Dom tudta, hogy bármit megadna azért, hogy lássa Ravennát, Enzot és Nataliat felnőni, férjhez menni és elvenni feleségül egy szép lányt. Alig várta, hogy a lányok udvarlóit megszopassa, és hogy idegbeteg legyen akkor, ha a lányok készültek az első báljukra. Nem akarta tudni, hogyan és mint vesztették el a szüzességüket - majd, a távoli jövőben, amikor ő már kacsát fog maga után húzni és a lányok elérik a hatvanadik életévüket - mert akkor biztosan letépi a trógerek farkát, bárki is rontja meg őket. Habár nem volt saját gyereke még, DB tudta, hogy abban az esetben módszeresen fogja kiiktatni a lánya - ha születik - udvarlóját.
A hallott nevetést felváltotta az, hogy valaki sós zsákként elborult, azután pedig már csak a keserves sírás hangjaira kapta fel a fejét Baldassare. Még csak bele sem telt egy másodpercbe, már talpon volt, öles léptekkel szelte át a dolgozószobát, hogy a helyszínre érve lássa a kisebb terror helyszínét - Ravenna állából ömlött a vér, Enzo pedig sokkos állapotban figyelte az üvegasztal vérben úszó szélét. Elnyelte a kitörni készülő káromkodást, miközben Perla, a gyerekek anyja is megérkezett futva, de mielőtt ő cselekedett volna, DB volt az, aki odaért a kislányhoz és az ujjai közé vette a sírástól és vérzéstől maszatos arcot, belenézve a kislány szemeibe.
- Hozz egy törölközőt - rá sem kellett nézni a nőre, már szaladt is, Enzo pedig még mindig csak állt ott, a szerencsétlen gyerek képtelen volt befogadni a látványt. A törölköző hamarosan megérkezett, Domenico Ravenna álla alá tette az anyagot. - Én vezetek, te hozod őket - pillantott fel Perlára, aki csak bólogatott. Na ezért nem fogja megmutatni a valódi munkáját egyetlen nőnek sem. Nem kell, hogy tudjon bárki is a gyengébbik nemből, hogy képes volt a kínzásra. Hogy a végletekig képes volt elmenni és a szart is kipucolni abból a beleivel együtt, aki keresztbe tett neki. Mert a hűségnél többre csak a megtorlást tartotta. Nem egészen három perccel később már a négyesük a garázsban kötött ki, a lépteiket pedig Ravenna fájdalomtól átitatott sírása kísérte. Gyűlölte ezt a hangot, és ha a családján bárki más tette volna ezt az unokahúgával, az lett volna a legkevesebb, hogy elbeszélget vele, de Enzo sem mentesült ez alól. Hiába, hogy hét éves volt, a tetteknek mindig következményei is voltak. Jó, vagy rossz, az szituációfüggő volt. A kölyök szerencsés volt, mert neki nem kellett idejekorán felnőnie, ahogy Domeniconak, ő lehetett gyerek. A korábban az autóba pakolt gyerekülések csak a BMW hátsó üléseire fértek be, ezért a gyors bekötés után már Dom be is indította az autót, hogy tempósan vágódjanak ki aztán a forgalomba, mert hiába ütött az óra 18:37-et, a New York-i közlekedés soha nem aludt, és mindig zsúfolt volt a város. A percek ólomlábakon vánszorogtak, így amikor nem egészen tizenöt perccel később lefékezett a kórházhoz tartozó parkolóban és Y-ban befarolt a szabad helyre, már nyitotta is ki az ajtót, és ahelyett, hogy Enzoért nyúlt volna, a kislányt csatolta ki és vele a karjában indult meg. Perla mellette sietős léptekkel kapta a karjaiba a kisfiút, aki odabújt az anyjához, bűnbánó kiskutya szemekkel figyelve a húgát. Kis híja volt, hogy elsírja magát ő is, de a fiúk nem bőgnek, mert az katona dolog. A faszt!
Még két percet vesztettek azzal, hogy a sürgősségi várójába értek és Dom csak annyi időt várt, amíg be nem kopogott az ajtón. Látta, hogy volt ott tolókocsis fickó, haldokló idős nő és egy olyan fekete fickó, akinek a széke mellett egy oxigénpalack volt, de nem érdekelte. A gyerek testében, ami alulról súrolta a hetvenhárom centit, kevesebb vérrel rendelkezett.
Fordított egyet az átvérzett törölközőn, hogy a még fehér anyagot áztassa el bíbor tócsaként a gyerek vére. Egészen romantikus lett volna, de látta, hogy a tolókocsis ember elfordította a tekintetét is a lányról. Izgatta volna? Nem, most épp nem foglalkozott azzal, hogy a gyereken csak egy sárga Csőrikés póló és fekete Batmanes nadrág volt egy rózsaszín-fehér pettyes zoknival. Nem divatbemutatóra készültek, igazából lefosta, miben kellett ide jönniük.
- Üdv! - feszes mosoly jelent meg az arcán, ahogy kinyílt az ajtó. - Tudom, hogy protokoll, meg minden, de esetleg nem lehetne, hogy felmenjünk a gyerekosztályra? - intett a fejével Ravenna felé, jelezve, mi is a probléma.
- Jézusom! Azonnal jöjjenek be - tárta szélesebbre a nővér az ajtót.
Nagyjából tizenöt perccel később léptek ki onnan. Túljutottak azon, hogy nem ő volt a gyerek apja, a kihallgatás pedig annyiban merült ki, hogy Enzo, aki egybefüggően képes volt már beszélni, elmondta, hogy történt a baleset. Megtudták a dolgozók, hogy Ravenna milyen vércsoporttal rendelkezik, hogy nem amerikai állampolgár, csak látogatóba érkezett és azt is, hogy Domenico Baldassare minden létező számlát maga fog kifizetni. Ha kell, arany fogtömést is csináltat a dokiknak, csak haladjanak már. További hat perc kellett ahhoz, hogy eljussanak a gyerekosztályra, a kislányt hordágyon cipelte egy kórházi alkalmazott, de DB most eltekintett ettől a furcsa amerikai pániktól, sokkal inkább azért is, mert amikor ő fogta Ravenna kezét, csak hüppögött a kicsi, ha az anyja, akkor meg keserves hisztivel megtoldott bőgéssel adta a világ tudtára, mekkora fájdalmai vannak. Ahogy a lift ajtaja szétnyílt, és beléptek a folyosóra, Dom csak futólag nézett a dokira, aki a fehér köpenyében úgy nézett ki, mintha épp a hatodik műszakját tolta volna le zsinórban. Tudnak ők is pihenni egyáltalán? Biccentett a nő felé, miközben az ápoló tudatta a kislány állapotát a doktorral, Dom pedig elkövette azt a hibát, hogy elengedte Rave kezét. A bátor-vagyok-másfél évesen kislány hirtelen megint úgy rázendített a sírásra, hogy Baldassare füle csengeni kezdett.
- Ő itt az apja.. - mutatta be Domot az ápoló a fehér köpenyesnek.

- Még mindig nem - ingerültté vált az említett. - Nagybátyja. Üdvözlöm, Doktornő - nyújtott kezet a nőnek, a szavait pedig sírás hangjai kísérték. Igazából túl is tolva annak hangerejét. Mi az istent nyelt le a kölyök? Hangosbemondót?


¤ Marion meets Domenico ¤

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyHétf. Márc. 09 2020, 14:49


Domenico & Marion

Sokadik kávé után görnyedek a pult fölé, ahol a nővérek szoktak ülni. Előttem magasított pult, így szerencsére, aki csak elsétál előttünk, nem látja, hogy a fejem az asztallapot támasztja, csak akkor, ha be is kukkant a pult mögé. A többiek esküsznek rá, hogy a második emeleti automata adja a legerősebb kávét, ráadásul finom is; még a büfés kávét is veri. Ma már nem is tudom, hanyadik műanyag poharat ürítem ki, de a hatás egyelőre elmarad. A fejemet nehezemre esne megtartani, ha arról lenne szó, a szemeim leragadnak, szerintem egy tollat sem tudnék most stabilan, biztosan a kezembe fogni. Szerencsére semmi nem ad egyelőre okot rá, hogy aktivizáljam magam. Az este egészen csöndesnek tűnik, csak az amúgy is bent fekvő gyerekek vannak rajtunk kívül a kórtermekben. A szükséges infúziót mindenkinél bekötöttük, akire kellett, arra utoljára is ránéztünk, utána mindenkinél lámpát oltottunk, hadd aludjanak. A látogató családokat is mind haza kellett már küldenünk, hiszen a látogatási idő lejárt. Akármennyire is fáj ez ilyenkor, a szülők sajnos nem maradhatnak bent a gyerekekkel. Sokan hajlandóak lennének akár felárat is fizetni egy pótágyért, de a szabály az szabály. Minden este akad legalább egy-két felnőtt, akiknek el kell magyaráznunk, hogy ez akármennyire is szeretnénk, de nem így működik, mi pedig nem tehetünk mást, csak megígérhetjük, hogy a gyermekük a legjobb kezekben lesz. Ma egy apukára kellett a biztonsági őröket ráhívni, mert megfenyegette az egyik nővért, amikor az szólt neki, hogy ideje lenne mennie. Amúgy sem voltak jó passzban, hiszen a hat éves Tommynak amputálni kellett a jobb karját könyékig, mert a család autóbalesetet szenvedett, a kisfiúnak meg beszorult a karja. Egyetlen módja volt, hogy ki tudják húzni a kocsi roncsai közül, ez pedig a karja amputálását jelentette. Akármennyire is próbálunk sokszor nyugalommal és higgadtan hozzáállni a szülőkhöz, sokszor mégis hangos szóváltás lesz a vége. Nehéz így látni a gyermeküket, nehéz kórház falai között tudni őket, nehéz megemészteni a tudatot, hogy történt velük valami - valami olyan, amin ők mint szülők nem tudnak segíteni. Mindenki azt hiszi, hogy az ő családjában nem történhetnek tragédiák, velük nem történhet semmi szörnyűség, de óriásit tévednek. Csak amikor ez a gyereken csattan, akkor sokkal nehezebb elviselni ezt a megrázkódtatást.
- Hé! - Hirtelen oldalba bök a mellettem szorgosan gépelő Christine. - Kelj már fel! - szól rám halkan, mégis erélyesen, ami elég ahhoz, hogy felemeljem a fejem legalább. Christine a harmincas évei végén járó, barna hajú, mindig kontyot viselő, a szemeivel is mosolygó nő, aki amióta az eszét tudja, azóta az egészségügyben szeretett volna dolgozni. Azt mondta, azért nem lett orvos, mert mindig is attól tartott, hogy rosszul lesz egy-egy műtét közben, elájul, elkezd remegni a keze, úgyhogy nővér lett inkább. De abból az egyik legjobb. A gyerekek mind imádják őt, még azokon a napokon is képes mosolyt csalni a picúrok arcára, amikor a fájdalom miatt szomorkodnak.
- Fent vagyok - nyöszörgöm élettelenül, mélyeket pislogva.
- Nesze - Egy apró kis műanyag flakont tol elém. Hátrébb kell húzódnom, hogy el tudjam olvasni, mi van ráírva. - Úgy nézel ki, mint az öcsém, amikor gimiben folyton a haverjaival szívott - húzza el a száját, majd visszafordul a monitor elé. Sóhajtva egyenesedek föl, egy hatalmasat nyújtózom, majd letekerem a kis tubus kupakját, hogy aztán egy-egy cseppet csöppentsek a szemembe. Alig telik el pár másodperc és máris határozottan kevésbé égnek az egyébként borzasztóan fájó, ezek szerint vérvörös szemeim. Úgy döntök, ideje egy kicsit megmozgatni zsibbadt tagjaimat. Felállok, átsétálok a folyosó túlsó végére az itteni automatához. A zsebemben turkálok, de végül annyiban hagyom; felesleges még egy kávét meginni, mert a végén annyi koffein lesz a szervezetemben, hogy én szorulok majd ellátásra. A mostani állapotomon semmi nem segítene, csak egy kiadós vacsora, aztán legalább tíz-tizenkét órányi alvás. Amikor visszafordulok, Christine szalad felém papírral a kezében. Nem kell semmit sem mondania, így is tudom. Csak int a fejével, hogy kövessem, és így is teszek.. A lift felé menet átfutom a kartont, amin nagyjából le van írva, mi történt a - papírok szerint - másfél éves kislánnyal. Egy egész család száll ki a felvonóból, a kislány már hordágyon, a látvány pedig elég józanítóan hat ahhoz, hogy azonnal olyan éber legyek, mintha most keltem volna fel. Elég egy pillantást vetnem a kislányra, és azonnal szembetűnik, amit a papíron is felvázoltak. Az állához tartott törölközőből ítélve elég sok vért vesztett, egy kicsit sápadt is, de erre nagy valószínűséggel az ijedtség is rájátszik. A férfi felém nyújtott kezét elfogadom, határozottan megrázom, majd Benjamin felé fordulok, aki az ágy mellett áll és várja az utasítást.
- Told a hármasba, azonnal jövök - már fordulnék is el, de gyorsan visszafordulok a családtagok felé. - Egy valaki jöhet - figyelmeztetem őket, mielőtt mindannyian megindulnának a kislány után. Mivel még nagyon fiatal gyerekről van szó, ezért egy felnőtt mindenképp szükséges a továbbiakhoz, de nem az egész család. Visszasietek a pulthoz, a nyakamba kapom a korábban levett fonendoszkópot és már indulok is az ajtó felé, amin egy hatalmas hármas látható. A szobában az ágy mellett Christine is ott áll már, aki előkészíti a szükséges infúziót.
- Szervusz, Ravenna - odahúzom a legközelebbi széket a hüppögő, sírástól könnyes arcú kislány mellé. - Én Marion vagyok, én fogom megnézni a sebedet, rendben? - mosolygok rá kedvesen, közben már veszem is fel a gumikesztyűt. Vagy a kesztyű csattanó hangja, vagy a tény, hogy meg kell vizsgálni megijeszti annyira, hogy az eddigi hüppögés keserves sírásba megy át. Ez errefelé nem gyakori, úgyhogy türelmesen hátrébb hajolok, amíg valamennyire megnyugszik. Jobb szeretném, ha magától engedné és nem kéne lefogni hozzá. Amíg valahogyan sikerül megnyugtatni a kislányt, addig a férfi felé fordulok, aki az előbb igencsak mellere szívta, hogy a kislány apjának nézték.
- El kell állítani a vérzést, mielőtt még több vért veszít. Mindenképp össze kell varrni a vágást, aztán a törés kizárása végett egy röntgen is szükséges - magyarázom a férfinak. - A biztonság kedvéért huszonnégy órára bent fogjuk tartani megfigyelésre, mert az agyrázkódás sem kizárt ilyen esetben.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Hey doc, we have a problem 415c1e1426af4b81aebc2fe7636943dd31fe4f82
Hey doc, we have a problem A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Hey doc, we have a problem Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hey doc, we have a problem 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
108
★ :
Hey doc, we have a problem 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyHétf. Márc. 16 2020, 21:40




Annak ellenére, hogy nem talált olyan nőt, akivel a családalapításon gondolkodott volna, még tudta, hogy nem csak a hagyományoknak akarta szentelni az életét, az olasz családmodellnek. Kevesen tudták ugyan róla, hogy vágyott arra, hogy sikongató lurkók hada kerülgessék őt otthon, de ahhoz az az élet, amelyet most élt, nem lett volna a legideálisabb. Egzisztenciálisan ugyan mindent képes lett volna megadni a gyerekének, sőt, igazából egy egész iskolányi gyerek étkeztetését egész sokáig képes lett volna kifizetni, ha a bankszámláin lévő felhalmozott pénzéről beszéltünk, de tudta, hogy egy-két dolgon akkor változtatni szeretett volna. A viselkedését, a tanult viselkedést nem akarta átadni az utódjának és ténylegesen részese akart lenni a gyereknevelésnek, olyan szülővé akart válni, ahol az ő szava volt a szentírás és ha egyszer nemet mondott, akkor az nem is maradjon. Ámbár azzal is tisztában volt, hogy a tervei ellenére a gyerekeinek szinte mindent meg fog engedni és a kívánságaikat fogja lesni naphosszat, mert a büszkeség és a hála, hogy apa lehet, az első számú projektté fog válni akkor majd.
Hál'istennek egyelőre viszont még önmaga maradhatott, ami azt jelentette, hogy nagybácsiként is az ujjaik köré csavarták a kicsik, ő pedig ha ideje volt rá, akkor Enzo tank makettjén dolgozott a dolgozószobája asztalán. Most is, hogy oldalra pillantott, a makett ezernyi darabja hevert szanaszét, és csak tíz percig káromkodott előző este, mert az egyik láncszem nem kapcsolódott a másikhoz. Az idealizált képet hátrahagyta DB akkor, amikor Ravenna sírása törte meg a csendet, és ahelyett, hogy sajnálkozott volna, a tettek mezejére lépett. Nem volt fatökű, sem pedig papucs, hogy a kibaszott időt húzva tipegve a problémát járja csak körül cselekvés nélkül.
Perla helyett is a józan gondolkodást és a gyors segítségnyújtást választotta. A kocsiban nem beszéltek túl sokat, leginkább csak a pici sírásának kereszttüzében lépett rá a gázra és kezelte a pedálokat, a kormány pedig lassú ritmusban fordult a tenyerében, amikor kellett. Dom a visszapillantó tükörből is a két gyereket figyelte, aztán meg már a karjaikban tartva őket, ameddig a diagnózist, vagy éppen a megoldást nem beszélték meg előttük a dokik-nővérek. Mintha kidobták volna, mint macskát szarni, a léptei határozottan csapódtak a padlóhoz, hogy a liftben Ravenna apró keze az ujját szorongassa. Túl kicsi volt még, hogy a teljes tenyerét képes legyen átérni a kislány, Dom pedig hagyta, hogy kapaszkodjanak belé, mert így, a majdnem százkilencven centijével csak Góliátot játszott a két kölyök mellett. Meg úgy relatíve mindenki fölé magasodva elég sok fejtetőt látott már élete során.
A kézfogás következtében Ravenna halk szipogása immár szirénázó bőgéssé érlelődött, Perla is a kezét nyújtotta a dokinak, de aztán hagyta, hogy a nő hátat fordítson a hármasuknak, meghallva azt a pár szót, engedélyt is.
- Menj be nyugodtan - megköszörülte a torkát a nő, Dom pedig a szemeibe nézett hosszan. - Te vagy a hőse. És Enzoval is lennie kell valakinek - mosolyodott el, de csak azért, hogy ő ne kezdjen rá a sírásra.
- De te vagy az anyja - a bólintás túl korai volt, túl féltő és túlságosan is aggódó.
- Menj már! Lehet, hogy elviseltem, hogy úgy kilőtt belőlem, mint a rakéta, amikor megszületett, de ez most máshogy vérzik. Nem én, hanem ő - az ajka lebiggyedt, DB pedig égnek emelte a tekintetét. Két másodperccel később megölelte a sógornőjét és az unokaöccsét, egy-egy puszit adva a hajukba, és már ott sem volt. Előre engedte a dokit, aki ugyanabban a pillanatban futott be, meg is fogta neki a lengőajtót. Hagyta, hogy a belépése után magukra záródjon az ajtó, és azt is, hogy a doktornő a kislány mellé telepedjen le. Nem ment egyelőre közelebb, hanem az ápoló mozgását figyelte inkább, de aztán amikor Ravenna arcán lecsorgott az újabb könnyfolyam, a karja pedig érte nyúlt ki, Dom sóhajba fulladó káromkodással indult meg. A farmer, fekete póló és ballonkabát kombó nem azt a látszatot keltette, hogy tökéletes küllemű üzletember lenne, de nem is igazán érdekelte mindez.
- Szabad lesz? - érdeklődött a fejével a gyerek felé bökve, de igazán meg sem várta a választ, mert a még szabad széket odahúzta az ágy másik oldalára, az ujjai a pedig a gyerekért nyúltak.
- Helyi érzéstelenítéssel fog mindez történni, vagy inkább altatnák azért, mert még ilyen kicsi? - érdeklődött a doktornő szavai nyomán, mutatóujja pedig csak Ravenna egész alkarját érték, ahogy simogatta a puha, meleg bőrt. - Az édesanyja bent maradhat? Kaphat egy pótágyat a gyerek mellé? Mert egyedül nem fog itt maradni a gyerek, és ezzel nem szeretném, ha vitába szállna velem. Alapvetően olaszul beszélnek hozzá otthon, és nem hiszem, hogy túlságosan megnyugodna attól, ha angol hablatyolást még csak nem is érti. Perla, az édesanyja kiválóan beszél angolul - nézett át az ágy felett a nőre, Rave pedig kezdett megnyugodni az ismerős hangot hallva, az érintése pedig még inkább ezt segítette. - A pénz nem akadály, bármennyit is mondjanak - tette hozzá még ezeket a szavakat, és ahogy a nő apró termetéről a kis Zsebibabára nézett az ágyon, elmosolyodott, ami csakis a gyereknek szólt.
- Calmati per favore - a hangja olyan halkan csengett, hogy Ravennának fülelnie kellett, ha nem akarta a nagybátyja szavait eltéveszteni. - Miben tudok segíteni, Doktornő? - érdeklődött, és csak azután nézett előbb fel az infúziós nőre, majd a dokira is. Christine a fertőtlenítés után az átlátszó zsák hosszú csövének végén lévő tűt indította el Ravenna felé, aki ezt észre sem véve, még könnyes szemekkel nézte azt a furcsa nénit, aki az előbb hozzá beszélt, de nem értett belőle semmit, és csak azután vett tudomást a kislány a kézfejébe csúsztatott tűről, hogy az ápoló már elhúzódott a közeléből. És persze..  bömbölés újra kezdetét vette.

Domenico pedig most határozottan kételkedni kezdett abban, hogy ezt nonstop el tudná viselni egy gyerektől, aki kivételesen az övé lenne. Önkéntelenül rázta meg a fejét, azon túllendülve, hogy egyetlen szó sem hagyta el a száját.



¤ Marion meets Domenico ¤

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 00:12


Domenico & Marion

Gyerekként sosem volt kellemes élmény kórházban lenni. Elég volt átlépni a küszöböt és magával ragadott a pánik, a félelem, a reszketés és minden porcikámat átjárta a teljes bizonytalanság. Már a bejáratnál éreztem a hely auráját, ami eleinte buborékként vett körül, aztán teljesen beszippantott. Arcon vágott a fertőtlenítő szag, megjelent előttem a sok fehér köpenyes férfi és nő, akik fel s alá rohangáltak keresztbe-kasul a folyosón; néhányan kiabáltak is, ami még jobban megijesztett. Mindig azt képzeltem, ha a színeknek szaga lenne, akkor a fehérnek olyan szaga lenne, mint amit a kórházakban lehet érezni, hiszen ott annyi minden fehér van; a falak, sok helyen a padló, az orvosok köpenye, a lámpák hideg fénye, a nővérpult - kicsiként még nem tudtam, hogy így hívják azt a nagyon magas pultot, ami mögé úgy el tudnak bújni a nem fehér köpenyes nők és férfiak, hogy ne lehessen őket látni -, még a folyosón a székek is, a szobák ajtairól nem is beszélve. Mindez gyerekként nagyon ijesztő; folyamatosan próbáltam kibújni a vizsgálatok alól, kapaszkodtam anyukámba, sírtam, kiabáltam. Bármit, csak ne nyúljanak hozzám a fehér köpenyesek! Aztán persze akaratom ellenére mégis megtörténtek a vizsgálatok, amiket szerettem volna elkerülni, ezért aztán mindig görcsbe szorult a gyomrom, ha kórházba mentünk valami miatt. Ahogy kezdett benőni a fejem lágya, úgy fogtam fel, hogy a szagnél és a fehér köpenyeknél sokkal többet rejt egy ilyen épület; az orvosok, akik ide-oda rohangálnak minden nap életeket mentenek, beteg embereken segítenek. Elfogadtam, megértettem, idővel pedig érdekelni kezdett a téma. Olyannyira, hogy az orvosi pályát választottam minden gyerekkori rossz élmény, ijesztő pillanatok és a kelletlen vizsgálatok ellenére. Rájöttem, hogy az ilyen épületek falai között jó dolgok történnek, az orvosok új esélyt adnak embereknek, és ez az, amit én is szeretnék csinálni.
A sok esti és éjszakai műszak mind fizikailag, mind szellemileg nagyon fárasztóak. H a sok éjszakai műszak egymást követi, akkor még fárasztóbbak. Pihenni nem igazán van időnk ilyenkor, folyamatosan ébernek kell lennünk, hiszen bármikor bejöhet egy eset, a betegeknek, sérülteknek pedig nem mondhatjuk, hogy várjanak egy kicsit, amíg magunkhoz térünk. Csak egy pillanatra hunyom le a szemem, de szerencsére Christine gondoskodik róla, nehogy elbóbiskoljak. Ilyenkor egyszerre vagyok hálás érte és egyszerre utálom, amiért ennyire figyel mindenre és mindenkire. A szemcsepp sokat segít, de az álom akkor pattan ki teljesen belőlem, mikor a liftajtó nyílik és meghallom a keserves sírást, majd az apró, vérző állú kislányt is. Gyorsan felmérem a helyzetet; muszáj megvizsgálni, hogy lássam, mivel is állunk szemben, a vérzést el kell állítani, aztán jöhetnek a további vizsgálatok. Benjamin az utasításomat végrehajtva azonnal a megnevezett vizsgáló felé tolja az ágyat, de mielőtt én is követném, közlöm a családdal, hogy csak egy valaki jöhet be velünk a szobába. Átfutom a papírokat, amin a kislány adatai vannak, de a nevén és a rövid kórtörténeten kívül a többi adattal nem foglalkozom. Benjamin hamar távozik a társaságból. Már rutinos, tudja mi fog következni, kérnem sem kell, hogy készítse elő a röntgent. Tudom, min mehet át a kislány; az ijedtség részéről talán nagyobb, mint a fájdalom. Nem tudja, hol van, ki ez a sok idegen, mi ez a szar, mik ezek a vakító fények körülöttünk. Én is éltem már át hasonlót. Amikor ismét hangosan felsír a gumikesztyű csattanása után, hátrébb húzódom és a bent tartózkodó férfira pillantok. Röviden felvázolom neki, mi fog történni a következőkben, de most fontos, hogy megnyugtassa a kislányt.
- Fájdalomcsillapítót fog kapni infúzión keresztül - mutatok az ágy mellett álló állványra, a már ott lógó tasakra és a nővérre, aki éppen ott ügyködik mellette. - Nem kell belőle sok, hamar lecsöpög, ami neki elég lesz - válaszolok a kérdésre. - Nem fogjuk elaltatni, pont azért, mert kicsi és ahogy látom, nem kevés vért veszített. Valamelyikük bejöhet majd vele, mert a röntgennél meg kell majd tartani, hogy ne mozogjon - magyarázom tovább a kivizsgálás menetét.
- Ez sajnos nem pénz kérdése - csóválom meg a fejem sóhajtva. Nem ő az egyetlen, aki semmiképp nem akarja egyedül hagyni a család legkisebb tagját a kórházban éjszakára egyedül, idegenek között. Egy pillantást vetek a papírra, amin a kislány adatai vannak. Ahogy látom, nincs biztosítása. - Olasz állampolgár? - érdeklődöm a férfitől. - Ha igen, akkor talán tehetünk valamit az ügy érdekében. - Összenézek Christine-nel, aki hevesen bólogat.
- Olaszul sem beszélünk, csak Joe és Gabby, de ők nincsenek. - Ezúttal én bólogatok. - Mi maximum annyit, amennyi az étlapokból ránk ragad - neveti el magát, majd határozott mozdulatokkal megtapogatja a kislány karját, és az éveknek és a rutinnak hála gond nélkül felhelyezi a kanült, aztán beledugja a vékony műanyag csövet. Egy pillanatig azt merem hinni, hogy Ravenna végre megnyugszik, már éppen hajolnék is vissza hozzá, amikor feltűnik neki a kézfején ékeskedő szerkezet. Hátrébb húzódom, majd leülök az ágy mellé húzott székre.
- Ha nem fog megnyugodni, akkor muszáj lesz lefogni. Nem szeretném, de muszáj lesz - emelem tekintetem a férfira. - Bele kell néznem a szájába, és a sebet is meg kell néznem, mielőtt tovább megyünk - sóhajtok lemondóan. Örülnék, ha sikerülne valamilyen módon elcsitítani a kis beteget, legalább addig, amíg megvizsgálom. Ha lefogjuk, akkor csak jobban rákezd, ami se neki, se nekem nem jó. Türelmesen várok, amíg a nagybátyja próbálja kezelni a helyzetet, aztán a siker vagy kudarc tekintetében folytatom a műveletet. Mivel nem tudom megkérni, hogy fordítsa a fejét a nekem jó irányba, ezért egy apró lámpát veszek elő a zsebemből, amivel belevilágítok a szájába.
- Hoppá! - Intek Christine-nek, hogy tolja ide a kicsi gurulós asztalt, amin egy tálcán mindenféle eszközök vannak. Egy vékony csipesszel nyúlok be a szájába, és kihúzok egy aprócska fehér gombócot; ez bizony Ravenna egyik foga.
- Emlék az első harci sérülésből - felemelem, hogy a férfi is láthassa, majd a tálcán lévő kis tálba dobom. - Tejfog, szóval semmi komoly - tisztázom gyorsan, mielőtt pánikot keltene ez az apróság. Óvatosan elveszem a gyerek álla alatt lévő törölközőt, hogy a sebet is szemügyre tudjam venni. Nem tűnik annyira mélynek így első ránézésre, de majd a röntgen után fogom alaposabban megvizsgálni. Felcsípek egy adag vattát, óvatosan hozzáérintem a sérült bőrfelülethez megnézni, hogy szivárog-e belőle még vér. A vatta tiszta marad, úgyhogy attól is, a csipesztől is és a gumikesztyűtől is megszabadulok. - A röntgen a következő. Mire odaérünk, addigra lecsöpög elég az infúzióból is. - Eltolom magam az ágy szélétől, Christine már az ajtóban, éppen szól Bennek, hogy jöjjön. A termetes fickó pillanatokon belül megjelenik, és már tolja is ki a csöppséget a röntgen felé Christine segítségével, aki az infúziós állványról gondoskodik. - Néhány pillanatig majd nyugton kell tartani a kicsit, amíg elkészül a felvétel. Három felvétel fog készülni; szemből és egy-egy a koponya mindkét oldaláról. Ha ez megvan, és megúszta törés nélkül, akkor összevarrom a sebet.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Hey doc, we have a problem 415c1e1426af4b81aebc2fe7636943dd31fe4f82
Hey doc, we have a problem A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Hey doc, we have a problem Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hey doc, we have a problem 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
108
★ :
Hey doc, we have a problem 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptySzer. Márc. 25 2020, 22:47




Kevés olyan dolog volt az életben, amivel ne tudott volna egyedül szembenézni. Mindig is jóval határozottabb volt, mint a két testvére, és igényelte azt, hogy egyedül legyen, ameddig a megoldásokon törte a fejét, és egyedül is akart eljutni a ranglétra legfelső fokára. Ha lehetett volna, akkor az egész, legalább százhúsz főből álló családtag bent lett volna Perla mindhárom szülésénél. Ha lehetett volna, mind a százhúsz ember el akarta volna vágni a köldökzsinórt mindhárom esetben, de ehelyett csak a konkrétan vett szűk családi kör volt jelen a kórházban és túllicitálták egymást, hogy ugyan hány centivel és hány grammal fog majd kibújni mindegyik gyerek Perla szülőcsatornájából. Baldassare élete nem volt egyszerű, mert fejben mindig jelen kellett lennie, nem engedhette meg magának a csak henyéléssel teli napokat, a semmittevést pedig hírből sem ismerte. Megvolt a napi rutinja, napkeltétől késő éjszakába nyúlóan és képes volt ugyanolyan kedvvel felkelni négy és fél óra alvás után is, ha kellett vagy muszáj volt, de a reggeli feketéjéből sosem engedett.
A napi rutinjának nem volt része az, hogy kórházakat látogasson meg, de a lehetőségeihez mérten legalább ő igyekezett nyugodt maradni, ha Enzo és az anyja odakint a csendes pánikot élve át várakoztak, idebent pedig a Tökmag éppen most próbálgatta a hangszálait, hogy ugyan, egy kibaszott operaénekessé akart válni. Dom füle annyira nem preferálta ezt az elhivatottságot, és valahogy sejtette, hogy a doki és a nővér sem volt ebben az esetben túl elfogadó.
- Szerintem oda is én fogok menni, ha ez nem okoz önöknek gondot. Előbb tudom úgy megfogni a gyereket, ahogy kell, mint az anyja, aki túlságosan is szereti - nem mintha ő ne ment volna a tűzbe a gyerekek helyett. Nem mintha nem belezte volna ki azt, aki a gyerkőcök közelébe ment ártó szándékkal, csak ha a fizikai erőt vettük alapul, akkor nem volt meglepő, hogy Domenico a ruha-fedte szálkás izmaival többre ment, mint Perla, a szülés után csak alig módosult modell testével, kissé teltebb lett, de kívánatos és felettébb gyönyörű nő volt, akiért a mai napig bolondult Dom bátyja, a nő férje.
Felvázolta menet közben a lehetőségeket, ám a doktornő szavaira felsóhajtott. De, pénz kérdése volt, mert nem amerikaiként a nem létező biztosítást az állam nem állta, hiszen járulékot és adót sem fizettek a gyerek után. Domenico mégis egyelőre szó nélkül hagyta az egészet, ám a válaszadást egy bólintással reagálta le.
- Igen, olaszok vagyunk - maga DB is annak tartotta magát, még akkor is, ha már régóta kettős állampolgársággal rendelkezett. Büszke volt a származására, az otthonára, a családjára, az elért sikereire az üzleti életben és hiába, hogy az angol mellett a franciát is beszélte az anyanyelvén túl, attól még mindig szentimentálisan ragaszkodott azokhoz a gyökerekhez, amik a csizma országához kötötték őt. Mert egy jó pasztánál nem volt finomabb étel. Egy isteni tiramisút nem körözött le a New York sajttorta és az amerikaiak whiskyje bármilyen jó lehetett, az olasz boroknál semmit sem értékelt jobban. - Ebben az esetben Perla marad - nem kérdésnek szánta, és ember legyen a talpán, aki nemet mond neki ebben a helyzetben, amit nem fogad el, és nem érdekelte volna, ha egyenesen a kórház igazgatója rongyolt volna be ide, vagy az egész üdvhasereg. Értékelte, hogy a nővérnek ennyire jó kedve volt, mert Ravenna is egy pillanatra elfelejtette a sírást, hogy végighallgassa a nevetést, de aztán a szipogásba forduló pityergés és viszont nem szakadt meg most sem. - Rajta vagyok az ügyön - jelzett csak ennyit a nőnek, mert kezdett elege lenni abból, hogy a másfél éves kislányt kvázi leszedálva kellett volna tartani, ezért agyának leghátsó és borzasztóan rejtegetett emlékei közül lassan, olasz semmiségekről, mondókákról mesélt a gyereknek, aki eleinte azt sem tudta, hogy kire nézzen. A nagybátyjára, a szőke szép doktornőre, vagy a mellette vidám Giling-galangot játszó suhanó-libbenő nővérre. Bizalmatlan kíváncsisággal mérte fel mindhárom felnőttet, de végül beadva a derekát egészen Dom kezéért nyúlt, hogy nagy bátran marokra fogja a nagybátyja egyetlen ujját. És benne a vérkeringést is megpróbálja teljes erejével elszorítani. mire Baldassare teleszívta a tüdejét levegővel. Hagyta, hogy a nő megnézze Ravenna száját és végezze el rajta a szükséges vizsgálatokat, amit még a röntgen előtt kellett. A magyarázatra elvigyorodott a felnőtt férfi, biccentéssel reagálta le a szavakat.
- Azt elkérném majd, hogy a Fogtündér meglátogathassa. Majd igyekszem megvesztegetni egy modellel a pénz helyett - beszélt, Isten tudja, minek, de ez a rohadt nyugati szokás már beékelődött a testvére gyerekeinek életébe is. Volt otthon egy félig kész modellje, már csak be kellene fejeznie. Bár lehet, hogy a tank nem kifejezetten lányos ajándék volt. Csakugyan. Félrecsúszott, hogy ne legyen útban a már látott az ágyas fickónak, és amint Perla az ágy mellett termett, hogy folytassa a kis semmik suttogását a kislányának, Enzo bátortalanul benézett a nyitva hagyott ajtón is, végighallgatva azt, amit Marion Domeniconak jelzett a szavaival, ám nem a nőt, hanem a nagybátyját figyelte, a magával hozott plüsskutyát szorongatva úgy, mintha a nyakát akarta volna letépni félelmében.
- Ha elmondja, pontosan hol nem lesz útban a kezem a felvételek során, akkor természetesen segítek, nem kell idegeneknek hozzáérnie a lányhoz.  Nem beteges alkatok, a kötelező oltásokon kívül nem járnak orvosokhoz, a nagyanyjuk gondoskodik arról, hogy egészségesen egyenek, változatosan - igen, beszélt. De csak tudatni akarta, hogy nem kell egy sor felesleges vizsgálatnak kitenni a rémült törpe kisasszonyt. - Csak ön után, hölgyem - karjának felemelésével jelezte a dokinak, hogy menjen előre, hiszen kettejük közt ő ismerte a kórházat, hogy melyik ajtó mit rejtett maga mögött és ha nem volt több megjegyzés, vagy kérdés, és valóban elindult a nő, akkor Dom szótlanul követte őt, az ajtóban beletúrva Enzo rövid hajába. - Nincs semmi baj, kölyök - a hangja megnyugtató volt, egyáltalán nem rendre intő. Antonioval Natalia születésekor megegyeztek, hogy ha bármi is történik a legidősebb testvérrel, akkor Dom lesz az, aki a szárnyai alá fogja venni a bátyja gyerekeit, amit nem akart, hogy bármikor is megtörténjen. Nem akart arra gondolni, hogy a testvérei közül bárki is meghaljon, és ha kell, akkor ő a két kezével fogja visszarángatni mindegyikőjüket a halál torkából akár. Enzo vékony karja a levegőbe emelkedett, hogy Dom a kezét megfogva sétáljanak a folyosón az aktuális ajtóig, ahol Perla várta hármójukat, idegesen be-bepillantva a lengőajtón túlra. Dom nem beszélt, csak átadta a gyereket az anyjának, hogy Marionnak az ajtót kinyithassa, és ha bent voltak mindketten, rámosolygott a beteg kislányra. A picsákat beteg, inkább csak sérült. Ravenna megigézve pislogott Christine-re, a szája pedig kis fogatlan vigyorba fordulón figyelt, ám az apró kis hurkás ujjai a kanül felé tapogatóztak. Még mindig kényelmetlen volt neki az.
- Basta! Che cosa fai Ravenna? - mint akit rajtakaptak, az aprócska test a nagybátyjára pislogott.
- DomDom Dom DomDom - nevetett rá a férfire, aki megforgatta a szemeit. Már épp a nyelve hegyén volt, hogy rákérdezzen, drogot pakoltak-e bele az infúzióba, és attól van-e ilyen jó kedve a kis kópénak, de az utolsó pillanatban meggondolta magát. Még akkor is, ha a gyógyszer gyógyszer titulust kapta, nem pedig a drog elnevezést. Pedig azok voltak. Ravenna Domenicot a fentebbi megnevezéssel illette, ami Baldassaret nem zavarta egyáltalán.
- Kell rám bármilyen védőfelszerelés? Vagy a röntgen sugárzás engem már nem fog érni? - nézett szembe a géppel a kórteremben, válláról pedig lecsúsztatta
az eddig viselt kabátját. Nem testépítő volt, de figyelt arra, hogy izomszövetek tapadjanak a testére, de alapvetően nem ekörül forgott minden gondolata. A tenyereit összedörzsölte, mert a gép fémágya a borításán túl is túl hideg lesz a kisgyerek testének.


¤ Marion meets Domenico ¤

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyVas. Ápr. 05 2020, 01:06


Domenico & Marion

- Mindenre oda kell figyelned, mindennek tökéletesnek kell lennie - hangzottak el Colette nénikém kioktató szavai már nagyon sokadjára az interjúm előtti héten. Kicsiként mindig csodáltam Colette nénikémet, édesanyám nővérét.. Ő volt az egyetlen orvos a családban, mások teljesen más szakmát választottak maguknak - vagy inkább “örököltek”. Anyám vitte tovább a szülei és az ő szüleik cégét, de sosem érezte kényszernek; mindig közel állt a szívéhez a divat, ebben tudott kiteljesedni. Apám az ő apja helyét vette át a parlamentben, szóval az öreg Arceneaux széke mondhatni családban maradt. Colette nénikémnek eszébe sem jutott a divat felé kacsintgatni, mivel állítása szerint: “Nem is ért hozzá, a rondábbnál rondább kifutós maskarák tervezése nem az ő asztala, ő inkább valami igazán hasznosat akart csinálni.” Anyám ilyenkor mindig megorrolt rá, mert szerinte a divat igenis hasznos a társadalom számára, Colette szerint viszont nem. Anyám ezekben a beszélgetésekben folyton a saját igazát kezdte bizonygatni, Colette a sajátját. Apámmal általában ilyenkor elvonultunk, mert ha azok ketten elkezdtek veszekedni, olaszokat meghazudtoló módon beharsogták az egész környéket. Szóval Colette nénikémet egész kicsi korom óta csodáltam, amiért az embereken segít. Gyerekként azt hittem a fehér köpenye miatt, hogy valami szuperhős. Később, amikor már nagyobb voltam, akkor erről meg is bizonyosodtam; ő igenis valamiféle szuperhős a maga módján. Osztályvezető főorvosként nagy tapasztalat van már mögötte, rengeteg esettel és emberrel találkozott, tudja, milyen helyzetben mit kell mondani. Tudja, mit várnak el az embertől orvosként, szakirányválasztás előtt álló rezidensként pedig pláne. Szerettem volna kikérni a véleményét, szerettem volna tőle néhány tanácsot, de inkább használati utasítás pontosságú kiselőadást kaptam tőle.
- Tudom, tudom… - sóhajtottam már sokadjára. Elfáradtam a hallgatásban, elfáradtam abban, hogy sokadjára ugyanarra az információra próbáljak meg ugyanolyan lelkes és megértő arcot vágni, mint elsőre. Az orrnyergemet dörzsölve dőltem előrébb, nehogy elaludjak a rögtönzött egyetemi kurzus alatt.
- Dehogy tudod! - kiáltott fel zabosan, a kezét jellegzetesen a csípőjére téve. Ha mérges volt, mindig ezt csinálta. - Untatlak netán? - kérdezte előre dőlve, egyenesen rám szegezve villámokat szóró, már-már ijesztően zöld szemeit. Az orrlyukai a levegővételek alkalmával legalább kétszeresükre tágultak, amitől úgy nézett ki, mint valami rajzfilmfigura. Csak amikor jobban megnéztem, akkor tűnt fel, hogy a permanensen tökéletes vörös tincsei most nem annyira tökéletesek. Nincs tökéletesen az arca köré simítva, a vége töredezettnek is tűnik. Mintha egy kicsivel kevesebb haja is lenne, mint amire emlékeztem, ráadásul néhány ősz szál is megmutatkozott. Azt hiszem, felette is kezd eljárni az idő, és egy bizonyos kor felett a tökéletes haj már nem minden. Az öltözködésére soha nem fordított annyi időt, mint a hajára; természetesen vörös loboncára nagyon büszke volt, még akkor is, ha állítólag gyerekként sokat bántották érte.
- Nem, Colette néni - csóváltam meg a fejem mélyeket pislogva.
- Tudod, hogy csak segíteni akarok - folytatta pár pillanat szünet után. Az arca meglágyult, a karjait leengedte maga mellé. - Azt szeretném, hogy elérd a célodat, nem mellesleg pedig te kérted a segítségemet - pillantott rám a mondat vége felé felhúzva az egyik szemöldökét.
- Persze, tudom, bocsánat.
- Akkor folytathatjuk?
- Igen - bólogattam sóhajtva, és igyekeztem a legjobb arcomat mutatni huszadjára is.
Mint később kiderült, Colette néni nem mondott hülyeségeket, sőt. Talán megérte annyiszor végighallgatni a monológját, érdeklődést színlelni és nem elaludni minden második mondatnál, mert tényleg elértem a célomat. Az interjú jól ment, hiába voltam olyan ideges előtte, hogy azt hittem, a lábaim felmondják a szolgálatot, és mielőtt elkezdhetném a rezidensi időszakom kitöltését, hozzám kéne orvost hívni. Sikerült, most pedig a világ másik felén csinálhatom azt, amit szerettem volna. Mondjuk a sokadik éjszakás ügyelet nem szerepelt a bakancslistámon, de az élet sokszor nem habos torta.
Ismertetem a férfival a kivizsgálást menetét, hogy miket fogunk csinálni a kislánnyal annak érdekében, hogy megtudjuk, mennyire súlyos a sérülése. A röntgen elkerülhetetlen, hiszen nem zárhatjuk ki ránézés alapján a törtést, repedést, vagy a még súlyosabb következményeket, de mindenek előtt infúzión keresztül kap egy kis fájdalomcsillapítót, amitől remélhetőleg hamar megnyugszik.
- Nem, dehogy, sőt! - válaszolom a felvetésére. - Fontos lesz nyugodtan tartani, különben nem tudunk normális felvételt csinálni róla, és nem szeretnék a kelleténél többször nekifutni, már csak a sugárzás miatt sem.
Természetes reakció, hogy valaki szeretne itt maradni a kicsivel. Nem ez az első eset, amikor a hozzátartozók (általában értelemszerűen a szülők) foggal-körömmel ragaszkodnak a bent éjszakázáshoz. “Nem kell pótágy sem.” “Jó a fotel.” “Nem érdekel, hogy hol, akár a széken is, de itt maradok.” “Fizetek is érte, ha kell.” Gyakran több fejfájást okoznak nekünk a szülők, mint a kis betegek, akik javarészt nyugodtan alszanak éjszaka, sőt, néha még élvezik is, hogy éppen ők vannak a figyelem középpontjában. Általában csak a liftben állva értik meg, hogy tényleg nem maradhatnak bent, ha nincs rá valami tényleg alapos indokuk. Mint például most, a kis Ravenna esetében, aki az egészből valószínűleg annyit fog fel, hogy érthetetlenül beszélő idegenek próbálják piszkálni a fájós állát.
- Rendben, ahogy gondolják - bólintok, amikor közli, hogy az édesanyja marad a kicsivel majd. Talán a gyerek és az anyja szempontjából is jobb lesz, ha ő marad itt vele, mert úgy mindketten megnyugodnak, és a nő arról is meg tud győződni, hogy a kislánya jó kezekben van.
Mielőtt elhagynák a vizsgálót és a röntgen felé vennénk az irányt, mindenképp szeretnék belenézni a kis sebesült szájába. Szeretném látni, ott bent mi a helyzet, de ez nem olyan egyszerű, mint szeretném. Amilyen kicsi, olyan erővel ellenkezik eleinte, amíg a férfi el nem kezd mesélni… valamit. Merthogy egy szót sem értek belőle, de az alkalmat kihasználva belenézek az apró szájacskába, ahonnan csipesszel szedek ki egy ici-pici tejfogat.
- Modellel? - kérdezem összevont szemöldökkel. Mégis milyen modellel lehet megvesztegetni egy ilyen korú gyereket? Az apró fogat belehelyezem egy üvegcsébe, aminek a tetejét lefedem a hozzá tartozó műanyag tetővel, és így adom a férfi kezébe. Ben nem sokkal később már Christine-nel karöltve tolja az ágyat a másik helyiségbe, ahol a következő vizsgálat elvégzésére kerül sor.
- Megmutatom, az lesz a legegyszerűbb. - Valóban könnyebb lesz szemléltetni, mint elmagyarázni, és reményeim szerint gyorsabb is lesz. A vizsgálót sem viselte jól a kislány, úgyhogy ezek után csak képzelem, mennyire fogja rosszul viselni a röntgent, ahol hideg is van, fémes szag terjeng és egy hatalmas gép fog a feje fölé lógni. A folyosó végén lévő lengőajtón túl egy hatalmas fémes színű ajtó elég látványos belépni tilos jelzéssel tudatja velünk: megérkeztünk a röntgenhez.
- Benjamin már hozza is - mutatok a kezében kék szövettel bevont védőmellényt cipelő férfira. - Gondolom, nem kell segíteni. Mármint… ez csak egy mellény… mint bármilyen más mellény. Csak bele kell bújni - magyarázom a súlyos ruhadarabra mutogatva.
- Szerintem menni fog neki - mosolyodik el Ben, aki azután, hogy átadja a mellényt, a mellettünk lévő kicsi, leválasztott helyiségbe megy.
- Igen, bocsánat… Szóóóval… - a gép felé fordulok és intek a férfinak, hogy kövessen. - Ide kéne lefektetni majd a gyerkőcöt először a hátára - mutatok a fém asztal szélére. - Igazából annyi a lényeg, hogy ne hajoljon az asztal fölé, és mindenképp felfelé nézzen először a kicsi. Az első felvétel szemből fog készülni, utána, ha szólunk, akkor először az egyik oldalára kéne fordítani, akkor célszerű lesz az asztal mellé állni, utána a másik oldalára fordítani és a másik oldalra állni. Amikor a hátán fekszik, akkor talán a derekánál lesz érdemes tartani, amikor az oldalán, akkor pedig akár le is lehet guggolni hozzá. De ami a legfontosabb… - visszalépek az ajtó mellé, ahol a fogasszerű tartóról, egy jóval kisebb méretű, ugyancsak ólom védőruhát akasztok le. - Ezt rá kéne adni. Ha nagyon nem hagyja, akkor elég ráteríteni is, csak az azért macerásabb, mert az oldalán fekve lecsúszhat róla. Bár, most gyorsan talán sikerül - pillantok a kislányra, aki a korábbiakhoz képest viszonylag jókedvűnek tűnt. Feltehetően a fájdalomcsillapító megtette a hatását. A kicsi védőruha tépőzárját felnyitom, ogy gyorsan bele tudja bújtatni a gyerkőcöt. A ruha leginkább egy ujjatlan nyári ruhához hasonlítható, amit az oldalán össze lehet zárni. Ha ezzel megvagyunk - amennyiben sikerült -, a kis helyiségbe megyek, ahol Benjamin mellett Christine is ott áll már. A gépet Ben kezeli, beállítja a szükséges irányba és közelségbe, és amint Ravenna is hagyja, elkészülnek a felvételek.

credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Hey doc, we have a problem 415c1e1426af4b81aebc2fe7636943dd31fe4f82
Hey doc, we have a problem A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Hey doc, we have a problem Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hey doc, we have a problem 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
108
★ :
Hey doc, we have a problem 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptyVas. Ápr. 12 2020, 17:08




Anna Cataldonak hívták Domenico Baldassare anyai ágon lévő nagymamáját. Az öregnek nem mondható nő csupán hatvanöt évet tapodta a Föld porát, éveinek utolsó részében pedig olyan betegséggel küzdött, ami megtépázta az életerejét, ami megcsorbította a nőiességét, és azt, hogy igazán gyönyörűnek érezhesse magát. Domenico, ahogy a mai napig imádta az anyját, úgy rajongott a nagyijáért, aki kórházi körülmények közt adta fel az élettel szembeni harcot. Az évekig húzódó, hullámzó egészségének a halálos kimenetelű daganat tett keresztbe, és ha az, hogy a nőiességének egyik szimbólumától, a mellének levétele nem lett volna elég, a kór egészen az agyáig terjedve terpesztette ki halál-ujjait, hogy az áttét győzedelmeskedjen a nő felett. Emlékezett arra a három évtizeddel ezelőtti időszakra DB, amikor ő fogta a húga takaróba bugyolált, kukacra emlékeztető, de teli torokból üvöltő ficergő testét. Hogy az édesanyja már akkor elsiratta és akkor már a nagyija lelkéért mondott imákat, amikor még Anna Cataldo élt. Igen, DB családjának mindkét ága a szervezett bűnözés mocsaraiból emelkedett a magasba. Az akkori hat éves gyermek nem értette, hogy a mamájának miért kellett szenvednie, hogy a morfiummal kezelt test miért képes még arra a mosolygásra, ha rájuk nézett. Az olasz egészségügyi létesítmények semmiben sem különböztek az amerikai párjuktól. Ugyanúgy a halál fekete leple lengte körbe a falakat, ugyanúgy az élet esszenciája párolgott a padlóból és ugyanúgy az életet igenlő és becsben tartó gépek pittyenő hangjai szűrődtek ki az ajtók alatti réseken. Ahogy az elmúlásba fonódó betegségre, úgy a temetés teljes egészére is képes volt visszaemlékezni. Nem sírt. Még akkor sem, amikor az anyja zokogásban tört ki, és amikor a nagyapja megtört a rá nehezedő magány érzetétől. Domenico az apja hasonmása volt, aki egyenes háttal, mereven bámult előre és nézte azt végig, ahogy a földet lapátolták rá a mélyedésbe leengedett koporsóra, ami fehér volt, aranyozott cirádás mintával körberajzolva - emlékezett rá, mert ha a nyílt koporsóban nyugvó testet nem engedték neki megnézni, apró, hat éves tenyere végigkísérte az aranyozott mintázatot a ravatalozóban, miközben a nők fájdalomkönnyei kísérték a maga kálváriájának útján végig.
De Baldassare nem a múltban élt. Nem a halál küszöbén állt, hanem egy majdnem baba nagyságú kicsinyke lányért aggódott, aki képtelen volt a fájdalmat kirekesztenie a tudatából. A fájdalomreceptorok még nem estek át a változáson nála, minden egyes kínt teljességgel megélt. Domenico orvosi tudás hiányában szent meggyőződéssel követte figyelemmel a mellette dolgozó és éppen beszélő nő szavait. Nem értetlenkedett, igyekezett nem különösebben buta és agyatlan kérdéseket feltenni és üdvözölte azt, hogy Dr. Arceneaux megosztott vele minden fontosabb információt, mintegy őt is lenyugtatva velük. Dom nem sokszor pánikolt, mert a nyugalmát csak részben és alig törte meg az ideges reakcióival. Még akkor is igyekezett lehűtenie a meggondolatlanságát, ha épp nehézségekkel futott össze, olyan váratlan eseményekkel, mint amilyennel a jelenben is meg kellett küzdeni. Ám azzal remélte, hogy nem fognak majd hadakozni, hogy a kislány mellé kellett valaki olyan, akit ismert. És ezért a döntésért bármennyi pénzt elherdált volna. Ha kellett, még az adományra is a fejét fogja adni, akár az igazgató szobája előtt lecövekelve is, ha arra volt szükség. Mert nem fogja az unokahúgát olyanokra hagyni, akik egyrészt nem beszélik a kicsi nyelvét, másrészt nem bízott bennük. Persze, orvosok voltak, de a rokonainak a legjobb ellátást akarta megadni ezekben a nehéz körülmények közt is. Olyat, ami megjárt nekik, mert ők Baldassarek voltak. DB azzal, hogy sikeressé tette a "vállalkozásait" és egyre több pénz folyt be a számlájára, már a minőséget is elvárta és talán meg is követelte mindazt. Újabb bólintással felelt arra, hogy a nő is beadva a derekát hagyja majd, hogy Perla lecövekeljen Ravenna ágya mellett, és nem is forszírozta a továbbiakban, hogy mégis milyen körülmények közt történik az, mert az, valójában nem volt létfontosságú kérdés.. Egy a gyermekéért aggódó szülő az oroszlánokkal is megküzdött volna a védelmező ösztön miatt. Mert mégis csak belőlük serkent az új élet - és ezt pedig Dom mindenképpen üdvös genetikai csodának gondolta. A fogat érintő kérdésnél elmosolyodott, mert valóban nem lehetett egyértelmű.
- Ha időm engedi, akkor modellépítéssel szoktam foglalkozni. Enzo nem rég kapott egy Sikorsky katonai helikoptert. Egészen le tudja szedálni az emberi agyat az a fajta koncentráció, ami azt megköveteli - nézett a nőre, az arcvonásai komolyságot jeleztek. - Olyan, mint a puzzle, csak 3D, festéssel, ragasztással szerszámokkal - magyarázta meg teljes egészében, nehogy véletlenül félreértsék és aztán meg nem megfelelő gondolatokat társítsanak a nagybáty-féle elköteleződéshez, a pillantása pedig végigkísérte mind a nővér, mind a doktornő mozgását és sürgölődését a kislány körül, miközben ő meg megpróbálta lefoglalni és elterelni Ravenna figyelmét azzal, amije volt: a hangja, a történetei, a biztonságérzete. Az üveget a kabátja zsebébe rejtette a foggal, hagyva, hogy Christine és Ben gondját viselve a lánykával már menjenek is a vizsgálóból át, a röntgenig. Az biztos, hogy buborékfóliába fogja csavarni a kis kópét innentől kezdve, mert az ő felügyelete alatt nem lesz sérülés többé!
A vizsgálóban a Bentől kapott mellényt már vette is volna magára, amikor a doki szavai szórakoztatóakká váltak Dom számára, ezért megállva a mozdulatban türelmesen hallgatta végig azt a magyarázkodást, amivel a nő rukkolt elő. Megköszörülte Baldassare a torkát, miközben a pillantása végigfutott a nő ruhába bújtatott testén is.
- Biztosíthatom, hogy öltözni, és vetkőzni is tudok, már elég régóta - megtartotta a további véleményét, de a magabiztosan pimasz mosolya elárulta őt: kedvelte, ha a nőket képes volt zavarba ejteni, noha nem sokszor élt ezzel a lehetőséggel és eshetőséggel. Annál Dom sokkal komolyabb figura volt, mint hogy a csábítás ódon művészetének kedvezzen. Tudta, hogy mit akart és rendszerint meg is szerezte azt. További szófecsérlés nélkül bújt bele, hogy aztán már odabent, a kislány mellett hatalmasnak tűnő gépről hallgatott rögtönzött előadás közben felváltva nézte a nőt és a röntgent, miközben Ravenna hangját lehetett hallani a háttérben, de már kevésbé hisztérikusan. Jókora bólintással adta a nő tudtára, hogy megértett minden egyes szót, és ahogy Marion átnyújtotta neki az ugyanolyan, de kisebb egyszerű mellényt, mint ami olyan, mint minden mellény, rámosolygott az unokahúgára. Még hallotta, ahogy a nő léptei távolodtak tőle, és mielőtt még túl sokáig időztek volna el itt ezen a helyen, olaszul kezdett el beszélni, hogy megnyugtassa Ravennát, és a hét fogást gyakorolva, játékkal adta rá a felsőt, hogy aztán összefűzze a mellkasa előtt azt, és már ott is voltak a gépnél. A korábban hallott instrukcióknak igyekezett Dom eleget tenni, úgy forgatva az apró testet, hogy ne fájjon neki, hogy ne legyen a minimumnál kényelmetlenebb, és csak az utolsó fordításnál guggolt le a gyerek elé, aki ha szipogott is és fészkelődni próbált, Dom érintése mindig lenyugtatta őt. Amint az utolsó hangok is elhaltak, lekapta a gyereket a fémpadról, hogy aztán a levegőbe feldobva a kicsi testet a lányka sikítva nevessen fel. Amint elkapta, ujjaival bontotta is Ravenna mellényét, másodpercekkel később pedig lehúzta róla azt, rápakolva megint az unokahúgát arra az ágyra, amin betolták. Amikor az ajtó nyílt, Domenico is már félig megszabadult a saját mellényétől, ám ahelyett, hogy a nőnek nyújtotta volna azt át, lepakolta azt is a kicsi mellény mellé.
- Mennyi idő lesz, amíg megjönnek az eredmények? - érdeklődött, csak a miheztartás végett. - Illetve egy kérdést, ha megenged. Merre találjuk a legközelebbi automatát, ahol csokik is vannak? Néha megengedik a szülők, hogy csak úgy nassoljanak a gyerekeik és Ravenna olykor egészen pártolja a hogyan legyünk harcosan hisztis hercegnők, én meg nem mondanék nemet egy toppantó másfél évesnek, aki a Reese’s Peanut Butter cupot bármikor képes lenne megenni. Fürdés közben, alvás közben... belerakva a minestronéba. Elég érdekes szokásai vannak, de majd felnő. Vagyis jó lenne, mert ha nem csak mutogat, hanem beszél is, az könnyebb időszak - ebben bízott. Idő közben Ben megjelent, hogy elkormányozza Ravennát az ággyal együtt, ezét Dom pillantása a dokinőre és a nővérre vándorolt. Hátha valamelyiküknek volt már tapasztalat tinédzserekkel, akiknek a randipartnerei még éltek. Remélte, hogy Ravenna nem szedett menet közben össze semmilyen fertőzést sem, de eskü alatt vallotta is volna, hogy igyekezett megbízni a doktorokban, elvégre ők voltak azok, akik diplomát szereztek az orvoslás terén, nekik pedig az életmentés volt a céljuk.


¤ Marion meets Domenico ¤

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem EmptySzer. Ápr. 29 2020, 00:19


Domenico & Marion

Az első holttesttel még egyetem első évében találtam szemben magam egy vizsgás tantárgy kerein belül. Mindenkinek a rábízott részt kellett megfelelően preparálni az elvárásokat megugorva. Az első vágásoknál remegett a kezem. Közvetlen az első vágás előtt az émelygés és a hányinger kerülgetett. Féltem belemélyeszteni a szikét az asztalon fekvő férfi bőrébe. A tanulmányokhoz elengedhetetlen eszköz helyett az embert láttam magam előtt, aki valakinek a fia, apja, férje, szeretője lehetett. Féltem belevágni, a testébe nyúlni, de emellett kíváncsi is voltam, hogy milyen érzés lehet. A nyomás, ami a tárgy teljesítése helyezett a vállunkra végül úrrá lett a rosszulléten és a bátortalanságon. Először egyenetlenül vágtam, lassan, kicsit pontatlanul is, de végül némi gyakorlat meghozta a gyümölcsét. A tanárunk, egy őszes, púpos hátú, szemüveges, alacsony férfi, Dr. Beaufort, hírhedten utálta a gyerekeket. Mindig azzal riogatott minket, hogy egyszer úgyis fogunk gyereken is dolgozni. Rémisztő volt ezt hallgatni egy külsőre kedvesnek tűnő, de valójában zsémbes, befásult, gyakran rosszindulatú embertől - meg úgy bárkitől az lett volna. Sosem tudtuk meg, miért utálta a gyerekeket, mert a folyamatos dohányzás okozta tüdőrák elvitte, mielőtt megkérdezhette volna bárki. Dr Beaufort a gyerekeket utálta, én meg Dr. Beaufort személyét utáltam. Talán ezért határoztam el még az első egyetemi évemben, hogy gyermeksebész szeretnék lenni.
A koporsótól és a boncolástól szerencsére olyan messze vagyunk a kis Ravenna esetével, amennyire csak lehet. Nem szép a sérülése, és a ficánkolása, folyamatos mozgolódása kicsit aggasztó, mert így nehezebb megfelelően ellátni, de komoly aggodalomra valószínűleg nincs ok. Ha a röntgen nem mutat semmit, akkor pár öltéssel megússza, holnap este pedig haza is mehet.
- Óóó, értem - mosolyodom el a megvilágosodás pillanatában, amikor leesik, hogy a modell nem valami százhetven centis, darázsderekú nőre utalt. - Ismertem anno egy fiút, aki hasonló dolgokat csinált szabadidejében, csak ő inkább fantasy figurákat rakott össze; sárkányokat meg ilyeneket. Ez olyan, mint egy ortopéd műtét, csak nem kevesebb, hanem több alkatrésze lesz az alanynak - mélázom el hangosan egy elég bizarr, de szerintem mégis találó analógián.
A helyét elhagyó fog kivétele után azonnal indulunk tovább a következő vizsgálat helyszínére, ahol megnézzük, Ravenna buksijában minden a helyén van-e. A kórház nagy részéhez képest hideg terembe érve jogos a védőmellény felől való érdeklődés, de Ben rutinosan már a férfi kezébe is nyomja a súlyos ruhadarabot.
- Igen, ez… nyilvánvaló - vakarászom a tarkómat kínomban, aztán megköszörülöm a torkom és inkább minden további nélkül belépek a röntgengép elé, mielőtt megint valami kínosat mondanék. Részletesen elmagyarázom, miként fog zajlani a vizsgálat, mert a baleset fényében itt fog kiderülni, valójában mekkora a baj. Miután megbizonyosodom róla, hogy minden világos, a terep pedig elő van készítve, az üvegfal túloldalára lépek, ahol Ben és Christine már startra kész vannak. A felvételek hamar elkészülnek, minden különösebb akadály nélkül. Úgy tűnik, a beadott nyugtatók megtették a hatásukat. A folyamat végeztével visszalépek a vizsgálóhelyiségbe, mielőtt a kórterembe mennénk.
- Pár perc és meglesznek - válaszolok a férfi kérdésére. - Egy radiológus nemsokára megnézi, de szerintem, mire a kórterembe érünk, addigra tudni fogjuk, hogy van-e törés vagy repedés - magyarázom tovább a teljesség kedvéért. - Érdekes szokásai vannak - mosolyodom el a csokikereső akció mögöttes indokán. - Közvetlen a lift mellett van a legközelebbi, de őszintén megmondom, fogalmam sincs, mi van benne - húzom el a számat. - Ha ott nem talál, akkor a földszinten, a bejáratnál van még egy, az sokkal nagyobb, ott egészen biztos találni fog, viszont egyelőre nem javasolnám, hogy keményet vagy ropogósat egyen. Pár napig fájdalmas lehet a rágás, ezért inkább pépesebb, puhább ételekkel kéne próbálkozni, csak a biztonság kedvéért. Ha nem muszáj, akkor az esti infúzión kívül több fájdalomcsillapítót nem javasolnék neki, de ha valami keményet eszik, akkor garantáltan kelleni fog. Ráadásul a kiesett fog miatt sem ajánlom egy-két napig az ilyen ragadós dolgokat, sem a tejtermékeket. Ezeket mellőzni kellene sajnos - magyarázom, miközben elindulunk a radiológiáról vissza a kórtermek felé. - Szerintem nem lesz ezzel gond, legalábbis most este biztosan nem. Általában, ha egy ilyen kicsi gyereket ekkora sokk ér, a kitartó és hangos hiszti ellenére gyorsan elfáradnak, és valószínűleg most az infúzió is egy kicsit elálmosítja. - Bízom benne, hogy megfogadja a tanácsomat, és a mostani alkalom kivételes lesz és nemet tud mondani a kislánynak. Tényleg a saját érdekében tanácsolom neki ezeket, még akkor is, ha holnap megjelennek a krokodilkönnyek a csokimegvonás miatt. Néha még az ilyen lelki zsarolás ellenére is tartaniuk kell magukat a felnőtteknek, ha azt szeretnék, hogy a csöppség minél hamarabb rendben legyen. Amikor a szülők nem tartják be az utasításokat, gyakran pár napon belül ismét a kórház egyik folyosóján futunk össze, mivel nem tudtak nemet mondani a gyerkőcnek. Szülőként valószínűleg én is nehezebben fogadnám meg a tanácsokat, a saját gyerekem könnyei láttán, vagy éppen, ha a hisztijével az őrületbe kerget, de orvosként tudom, akármennyire is kegyetlen néhány előírás a szülők és a gyerek szempontjából, sajnos szükségesek.
A folyosón váratlanul megtorpanok és visszalépek pár lépést. Benyitok az egyik kórterembe, ami a reményeimhez hűen üres. A lámpák leoltva, még szinte érezni a tisztítószerek szagát. Nemrég járhatott itt Doris, akit az emeleten mindenki ezzel a szaggal azonosít.
- Ben - szólok előre a kollégámnak, aki pár ajtóval arrébb áll meg hirtelen, a válla fölött néz rám. Intek neki, hogy jöjjön vissza. Eredetileg valószínűleg a háromágyasba akarta betolni a kislányt, ahol rajta kívül lett volna még egy kisfiú, de ha már szabad a kórházi szobához képest egész komfortosan kialakított egyágyas, akkor miért ne tölthetné el itt az estét? Tágra nyitom az ajtót, hogy be tudja tolni a kislányt, hogy aztán átfektesse a kényelmesebb, puhább ágyba, ahol nyugodtan aludhat majd. Az ágy mellett egy kisebb kanapé is megtalálható, ami ugyan nem nyújtja az otthon kényelmét, de talán komfortosabb lesz az anyának is egy pótágynál. - Itt talán kényelmesen ellesznek éjszaka - mutatok körbe a gyerekrajzokkal és egyéb kedves figurával díszített falú szobán, ami a legkevésbé hasonlít egy valódi kóteremhez, leszámítva a műszereket az ágy mellett. Még az ajtóban állok, amikor az éppen ügyeletes radiológus szakorvos, Dr. Browne a kezembe nyomja az eredményeket.
- Csipoghatott volna - pislogok meglepetten az alacsony termetű nőre, aki csak mosolyogva legyint.
- Amúgy is erre van dolgom - vonja meg a vállát, futólag pedig bepillant a szobába, ahol Ben éppen most helyezi kényelembe a kis beteget. - Szerencsére semmi komoly - mutat a leletekre, majd gyors búcsú után már rohan is tovább a dolgára. A fekete-fehér felvételt a fény felé emelve én is megbizonyosodom Laura állításáról; valóban nem látható semmi olyan elváltozás, ami aggodalomra adna okot.
- Se törés, se repedés - csóválom a fejem még mindig a képeket nézve. - Tényleg semmi komoly, pár öltéssel megússza - mosolyodom el a jó hír következtében, majd beljebb lépek a szobába. - Fertőtlenítés és helyi érzéstelenítés után fogom összevarrni. Ahogy látom, talán három-négy öltés elég is lesz - magyarázom a következő lépéseket a családnak, hogy ők is képben legyenek. Christine egy fecskendőbe előkészíti a pontos lidokain mennyiséget, de előtte még egy vattával és fertőtlenítővel alaposan kitisztítom a sebet. - Egy kicsit meg kéne fogni a fejét, hogy ne mozogjon - kérlelem a két felnőtt hozzátartozót, miután pedig valamelyikük segít néhány pillanatig nyugton tartani a csöppséget, gyorsan sterilizálom a területet, ezután szúrom csak meg két helyen az apró tűvel. Miután meggyőződöm róla, hogy semmi reakció nem jön a kislánytól az álla tapogatására, kézbe veszem a fogókat, a cérnát és a tűt. - Most viszont nem csak kicsit kéne tartani, mert nem hiányzik egy hirtelen mozdulat.

credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Hey doc, we have a problem 415c1e1426af4b81aebc2fe7636943dd31fe4f82
Hey doc, we have a problem A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Hey doc, we have a problem Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hey doc, we have a problem 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
108
★ :
Hey doc, we have a problem 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Hey doc, we have a problem
Hey doc, we have a problem Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Hey doc, we have a problem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nat & Tig / There's a little problem
» B*tch, we got a problem
» Telling the time isn’t my problem. - Hobbs & Joseph

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: