New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 81 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 74 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. Május 20 2023, 22:49-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lennox Walker
tollából
Ma 00:36-kor
Soraya Fitzgerald
tollából
Tegnap 23:52-kor
Melody Sharp
tollából
Tegnap 23:37-kor
Dok Min-Joon
tollából
Tegnap 21:38-kor
Bluebell Muray
tollából
Tegnap 21:08-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 20:59-kor
Maurice Davidson
tollából
Tegnap 20:50-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 20:18-kor
Terry M. D. Scott
tollából
Tegnap 19:29-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
52
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
41
32
Munkások
34
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
26
28
Összesen
222
214

Bailey & Flor
TémanyitásBailey & Flor
Bailey & Flor EmptyVas. Jan. 28 2018, 10:11
Tegnap sikeres napot zártam, kaptam munkát és sikerült albérletet is szereznem, ami – hogy lakótársam is lesz – sokkal jobb, mint, ami egyedül tudtam volna bérelni. Az egyetlen dolog, amit meg kell még oldanom az a költözés. A főbérlőnek jeleztem, hogy lehet csak két hét múlva hévégén fogok tudni költözni, mert akkor van szabadnapom, de ettől függetlenül megkérdezem Marilynt, hogy megengedné-e, hogy valamelyik nap a cuccaimmal együtt jelenjek meg a kávézóban.
Este fél kilencre értem vissza a motelbe, és kilencre már ágyban is voltam, de természetesen hiába tudtam, hogy reggel korán kell kelnem nem tudtam elaludni csak valamikor tíz után, így az ébresztőm elég korainak hatott. „¿Quién fue el animal, que daba cuerda momento así temprano?” („Ki volt az az állat, aki ilyen korai időpontot állított be?”) Teszem fel magamnak a kérdést, amikor megszólal a telefonom, és automatikusan, mindenféle agyműködés nélkül írom be a pin kódomat; amíg „magához tér” a telefonom és megmutatja az időt, én majdnem visszaalszom. Az agyműködésem alacsony szintjét nem csak az első kérdésem árulja el, – amire az egyértelmű és egyetlen lehetséges válasz az, hogy ÉN – hanem a második is: „¿Por qué tengo que levantarme así temprano?” („Miért kell nekem ilyen korán kelnem?”). (Na, vajon miért?) Próbálom beindítani a fogaskerekeket a fejemben, de ez elég nehezen megy. Az egyetlen mázlim, hogy most nem próbálok meg automatikusan kimenni –, mint normális esetben az exemnél, vagy Tíonál – a konyhába kávéért, mert eléggé meglepődnék; itt nincs konyha, és a két ajtó közül az egyik a fürdőszobába, a másik az utcára vezet. Mire összerakom, hogy azért szól ilyen korán a telefonom, mert legkésőbb háromnegyed ötkor el kell indulnom, különben nem érek be a munkahelyemre, eltelik vagy öt perc. A megvilágosodás után, lehajtom magamról a takarót és egyúttal meg is próbálok felülni az ágy szélére, ami nem megy zökkenőmentesen, mert a lábam beleakad a huzatba, és sikeresen a kemény földön landolok. Ez azért megtette a hatását, mert a „veszélyhelyzetet” a szervezetem érzékelte, és adrenalin szabadított fel, aminek hatására éberebb lettem. Nagy nehezen sikerült kiszabadítanom a lábamat a köré csavarodott huzatból, amit nem nagyon értek, hogy hogyan sikerült összehozni, mert általában nem forgolódok vagy rugdosódok túl sokat az exeim elmondása szerint (sem).
A zuhanyt azért a kellemesen langyosnál egy kicsit hidegebbre veszem, hogy ne kómázzak vissza, így viszonylag hamar végzek a zuhannyal. A szobába egy törölközőt magamra csavarva érkezek, ahol az egyik sporttáskámat az ágyra dobva keresek megfelelő ruhát, amiben odakint nem fagyok meg (ezt az észak-amerikai téli hideget sosem fogja megszokni a pierto ricoi szervezetem, bár a hó kifejezetten tetszik). A sok ruhadarab, amit magamra rángatok, elég sok időmet elvesz, de nem szeretnék megfázni. Az ágyat még gyorsan megigazítom, és még gyorsan helyre teszek egy-két dolgot, amit este csak szétdobáltam, majd az éjjeli szekrényen lévő telefonomhoz lépve ellenőrzöm mennyi időm maradt még indulásig; fél öt van. Elindítok rajta halkan egy zenét, a farmerzsebembe teszem és így megyek vissza a fürdőbe fogat mosni; kell valami, ami ébren tart, mert a kávé még várat magára, és a zene – nekem – nagyon jó időmérő is. Indulás előtt még ellenőrzöm, hogy minden fontos dolog nálam van-e, odateszek egy könyvet, valamint előkeresem a fülesemet is. Felveszem a csizmámat, sálat, sapkát, és a kabátomat, majd zárom az ajtót, és a kulcsom helyet cserél a kesztyűmmel. Hamarabb indultam, mint kellett volna, de így legalább van időm a metró felé menet beugrani egy éjjel-nappali üzletbe, ahol vehetek reggelit meg egy „kávét”. A boltban kapható kávébonbon is, (éljen!) azt is veszek a nap további részére. (Marilyntől nem kérdeztem, hogy az alkalmazottak is vehetnek-e kávét, mert igaz, hogy külső füllel hülyén hangzik, hogy otthoni kávét kell inni egy kávézóban, de volt már arra példa, hogy a tulaj kijelentette, hogy az alkalmazottai még teljes áron sem fogyaszthatnak a kínálatból.) Két metróval kell mennem és az átszállás is zökkenőmentes, nem késik, és az olvasás miatt sem szállok le később vagy hamarabb – a zene miatt tudom követni továbbra is az időt. A második metró megállója még körülbelül tizenöt-húsz perc sétára van a Rosa Italian Cafétól. Ez idő alatt meg tudok reggelizni is, most már gyomrom is felébredt, így nem lesz gond. Az éjjel fagyott és már vagy huszadjára bántam meg, hogy nem a bakancsomat vettem fettem fel, mert már megint megcsúsztam egy árnyékban megbúvó jégfolton. Ha így folytatom még vagy a cipő sarka fog kitörni, vagy magamat fogom összetörni, és egyik megoldás sem tetszik, így jobban figyelve és lassabban megyek a célom felé, de még így is bőven időben vagyok. A takarító már elment, nem ég a villany, így gondolom már/még nincs itt senki, amit a telefonomon látható idő is bizonyít: 6:05. Marilyn azt mondta, hogy negyed hétkor kezdünk, ami azt jelenti, hogy van még tíz percem, így kávézó melletti épület falának támasztom a hátam (a kávézó üvegfrontjának mégsem támaszkodhatok, mert még vagy bekapcsol a riasztó vagy betörik, és egyik sem lenne túl szerencsés), és újra előveszem a könyvem, és befejezem, a megmarad néhány oldalt a fejezetből.
Éppen időben teszem el a könyvet és nézek szét egy kicsit az utcán, mert egy fiatal, szőkésbarna, világos szemű – Marilyn leírásának megfelelő – lány lépked a Rosa Italian Café irányába, így a fülest is kiveszem, és elteszem a telefonommal együtt. Ellököm magam a faltól, megvárom, amíg megáll bejárat előtt, hogy egyértelmű legyen, hogy tényleg Ő Bailey.
– Szia! Te vagy Bailey igaz? – kérdezem, hogy valahogy megnyissam a beszélgetést, mert egyértelmű, hogy ő az, mert kinek lehetne még kulcsa, aki nem az üzletvezető, ráadásul megegyezik a személyleírás is. – Én Flor Sanchez Moreno vagyok – nyújtom felé a kezem.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Bailey & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Bailey & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Bailey & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
672
★ :
Bailey & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Bailey & Flor
Bailey & Flor EmptyVas. Jan. 28 2018, 13:10



Flor && Bailey



Bárcsak nálam is könnyen indulnának a reggelek, de az igazság az, hogy egyáltalán nem szeretek korán kelni, és a babavárás is megnehezíti a kezdéseket, ami az indulást illeti. Marilyn kemény főnök, és előbb vagy utóbb, de ki fog derülni, hogy várandós vagyok, aminek vagy az lesz a vége, hogy kirúg, vagy szimplán túllépünk rajta. Sharon már jobban szapulta, mint kellett volna, és ez nem tetszett. Én halkabb szavú vagyok, ha munkáról van szó, mert ott bizony még a falnak is füle van. Nem szeretnék félreértésekbe keveredni, vagy arra bejönni, hogy valaki a hátam mögött kavart. Loláéknál erre nem volt példa, én szerettem ott dolgozni, de miután bezárt az étterem nem volt más választásom, mint új lehetőségek után nézni, nem beszélve arról, hogy még egyetemre is járok. A vizsgaidőszak nem kímél, de nem szokásom panaszkodni. Én vállaltam be, akkor nekem kell végigcsinálnom. A picinek mindene meg kell, hogy legyen. A nagyiék besegítenek, de ki tudja, hogy meddig bírják. Nagyapó például már neki is látott a bölcsőnek, igaz még a nemét nem sikerült kideríteni, mert húztam a vizsgálatokat, és mikor rákérdeztek, hogy akarom-e tudni, akkor nemmel feleltem. A szobafestés is abbamaradt, nem tudom, hogy milyen színűre fessem, amivel nem okozok lelki sérülést a kicsinek. Lustálkodom, az ágyamban forgolódom, és a párnát a fejemre húzva imádkozom, hogy ne legyen ennyire korán, de bármennyire is igyekszem sajnos erről a körről lecsúsztam. Molly, és Maszat az ágyam végében alszanak, a harmadik tag, vagyis Mázli meg szerintem a hűtőt szuggerálja, hogy kijöjjön rajta a kaja, de sajnos fel kellene világosítanom, hogy az ételek tőlem függnek, és nem attól a varázslatos berendezéstől.
- Menjetek már innen. – lököm le a macskámat, mert nem férek el a haspárnámmal együtt. Remek találmány, így oldalt is tudok aludni, és az éjszakák nem azzal telnek el, hogy nem találom a helyemet. Mosolyogva ülnék fel, de a plafon sokkal érdekesebb, mikor elhúzom a szemem elől a huzatot. Az idő fogytán, és Lyn nem szereti a késést, na meg a másik dolog, hogy ma reggel én fogok nyitni. Sharon ledarálta tegnap este, hogy mi lesz a teendőm, de olyan gyorsan hadarta el, hogy csak foszlányokat tudtam leírni. Éljen a rendes munkatársak tábora, akik már le akarnak lépni, és nincs kedvük itt maradni. A végén nem én győzök, hanem az állatok, és egyesével kapják meg a szokásos adagjukat. Nekem az elsődleges feladatom, hogy a vitaminok a szervezetembe kerüljenek egy kis narancslével, és már azon kattog az agyam, hogy mit vegyek fel, ami elrejti a hasamat. Egy cicanadrágot, és egy fehér lengét választok ki, aztán már rohanok is a fürdőbe, és meg sem állok, amíg a fogaim nem fehérek, és a hajamat kontyba fel nem fogtam. A smink nem az én világom, ezért el is hanyagolom. Nem akarok pasizni, éppen eléggé bonyolult az életem hozzá, és nincs kedvem még egy plusz teherhez. Azon vagyok már, hogy elindulok, de majdnem otthon felejtem a kulcsokat, emiatt vissza kell fordulnom, és újra átnézni, hogy mindenem megvan-e, de megnyugszom, és már mehetek is a buszmegállóba. Nekem kész gyönyör lesz, mire Manhattanbe érek, és még a hidat is láthatom. Az egyik jegyzetem veszem elő, és miután a bérletem felmutattam már szállok is fel, és az első helyre huppanok le. Tömegnyomor felsőfokon ez a szakasz, de nem panaszkodhatom, mert ez nem is az iskolás részleg, és csúcsidő. A tekintetem néha elréved, mert nem köt le a tananyag, és mire észbe kapok, már le is kéne szállnom. A könyörgés nem nyúlik hosszúra a sofőrnél, és így még időben ugorhatok le. A kávézó már nincs is messze, de sietnem kellene, mert ma én leszek a kisfőnök, és aggódom is, hogy valamit elrontok. Lyn hamar adta át a stafétabotot. Éppen csak, hogy odaérek, és már meg is pillantom az új munkatársat, aki kedvesen mutatkozik be nekem.
- Szia…igen én vagyok. Mióta vársz rám? – szedem ki a kulcsot, és bejutva az előtérbe már kapcsolom is fel a villanyokat.
- Ajaj, ki kell készíteni a kávégépeket, meg a raktárt sem ártana leellenőrizni. Gyere, kövess. Lepakolunk hátul. – mosolyogva mutatom neki az utat.



Music | Note | Clothes

✖ made by Artemis✖
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bailey & Flor
Bailey & Flor EmptyHétf. Jan. 29 2018, 19:50
A tegezés automatikusan csúszik a számra, mert körülbelül egy idősek lehetünk és a beosztásunk is hasonló lehet, nem hiszem, hogy Marilyn szinteket állapít meg a beosztottai között. A tegezésből pedig nem lett baj, ahogy elnézem.
Bailey nagyon kedves és aranyos lány, de mintha a hangjában, egy nagyon enyhe zavartság vagy félelem bujkálna, amit nem tudok hirtelen hova tenni, de lehet, hogy csak magamat vetítem ki rá - új munka, új elvárások -, meg igazából talán még teljesen magamhoz sem tértem, így csak bebeszélem magamnak.
- Nem, ne aggódj - válaszolok mosolyogva a feltett kérdésére. Kellett egy kis szusszanó a „gyalogtúrával összekötött jégkorizás” után, amit a metrómegállótól idáig tettem meg, és az a tíz perc tényleg nem volt sok.
Miután bejutnunk az ajtón és villanyt kapcsol, kezd megerősíteni abban, hogy aggódik valami miatt. A feladatok felsorolásánál hallok egy kis bizonytalanságot a hangjában, ami vagy azt jelenti, hogy nem mer utasításokat adni vagy még neki is új a jelenlegi helyzet, munka.
- ¡De acuerdo! - na, mondom én, hogy nem vagyok még teljesen magamnál - ööö, rendben - mondom neki (egy általa is ismert nyelven) mosolyogva, hogy oldjam a feszültséget egy kicsit, - amit még nem tejesen tudok, hogy ki vagy mi okoz -, és elindulok utána.
Hátul egy öltöző található néhány zárható szekrénnyel, ahol - gondolom - az alkalmazottak tudják elzárni az értékeiket, valamint egy kisebb asztal és néhány szék. Odalépek az asztalhoz, leteszem rá a táskámat és lejjebb öltözök, mert attól függetlenül, hogy még nem olvadtam fel teljesen, érzem, hogy jó idő van.
- Bailey, Marilyn említette tegnap, hogy van tartalék egyenruhátok minden méretből. Meg tudnád mutatni, hogy hol vannak? Mert akkor gyorsan átöltözök, és már segítek is az előkészületekben - kérdezem tőle. Nem szeretnék a saját ruhámban dolgozni, mert furcsán festenék a kollégák és kolleginák között.
- Melyik lesz az én szekrényem? - kérdezem, amikor sikerül megtalálni a méretem, amit most készülök átvenni.
- Mióta dolgozol itt? - kérdezem tőle öltözés közben, és bízom benne, hogy egy kicsit bővebben válaszol és nem csak egy időpontot mond, talán elárulja vagy céloz arra is, hogy miért olyan bizonytalan most, és csak remélni tudom, hogy nem az én személyem az ok.
A fekete színű egyenruha nadrágjának zsebébe teszem a telefonomat, a sötétbarna rövid kötény zsebébe pedig egy jegyzetfüzetet és egy tollat. A hosszú ujjú ing mandzsettájával meg elbíbelődök egy darabig, sehogy sem akar a kezemre esni ez a vacak gomb.
- A reggeli feladataink akkor a kávégépek kipakolása és üzembe helyezése, valamint a raktári leltár ellenőrzése, igaz? - kérdezem csak, hogy biztosra menjek. - Ha mondod, hogy melyik gépet hol találom, segítek, de ha ezzel boldogulsz egyedül, akkor a székeket is leszedhetem, valamint az asztalokat is előkészíthetem a vendégek fogadására, ha elárulod, hogy hol találom az abroszokat és az étel- és itallapokat - teszem még hozzá, mert arra biztos, hogy nincs időnk, hogy minden szekrényt és fiókot átnézzek.
- A sütemények és a szendvicsek mikor érkeznek? - jut eszembe a kérdés, amikor a bárpult azon részére téved a tekintetem, ami a sütemények és hidegkonyhai ételek hűtésére, tárolására szolgál. Nem tudom, hogy hol van a hátsó bejárat, ahol az árukészleteket behozzák, de remélem nem várunk mi is meg ők is az ajtó két oldalán egymásra, hogy „majd jönnek és szólnak”, mert akkor várhatunk egymásra egy darabig.
A raktár átnézését egyelőre nem akarom egyedül vállalni, mert az még így az első nap elég húzós lenne, főleg, hogy a kínálatot nem igazán tudom csak nagyvonalakban - kávé, teafű, forró csoki, ezekhez ízesítők, illetve az előbb említett ételek, amiket frissen kapnak, készen, nyitás előtt, így ez utóbbiak nem is lesznek a raktárban. Ennek okán még várok egy kicsit, hogy hátha mondja, hogy hogyan tervezi a leltározást, mert, ha arról van szó, akkor nincs mese, egyedül kell elvégeznem.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Bailey & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Bailey & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Bailey & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
672
★ :
Bailey & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Bailey & Flor
Bailey & Flor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Bailey & Flor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eliot Bailey
» Millicent Bailey
» Bailey Scott
» Maisie & Bailey | sooner or later
» Bailey x Zane - Do you have a pub?!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: