New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 98 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. Május 20 2023, 22:49-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Joe Weaver
tollából
Ma 15:24-kor
Leilani Murdoch
tollából
Ma 15:17-kor
Grace O'Connell
tollából
Ma 14:35-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 14:35-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 14:20-kor
Selena Blaine
tollából
Ma 13:32-kor
Lisandro Mendez
tollából
Ma 12:07-kor
Lilibeth Winchester
tollából
Ma 12:03-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 11:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
52
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
41
32
Munkások
34
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
27
28
Összesen
223
214

turn on the bright lights
Témanyitásturn on the bright lights
turn on the bright lights EmptyCsüt. Júl. 04 2019, 13:48
Persze, hogy Ulisses előbb tudott erről az egészről, mint a húgom. Persze, hogy mondjuk nem órákkal, de hetekkel előbb. A lelkére kötöttem, hogy ne mondja el senkinek, mert szeretném én, személyesen átadni a hírt, legalábbis azoknak, akik fontosak – és a húgom kimondottan ez a kategória. Ugyanakkor, amíg ez egy fair kérés volt, hozzávetőlegesen hat órával azutánig, hogy ezt megkértem tőle, az első hét után már inkább cinkos társam lett, mint szövetségesem. Aztán volt egy pont – tegnap este – mikor az erkélyén dohányozott, én pedig ittam a borát, és a létező legkegyetlenebbül rákérdezett, hogy pontosan miért titkolom a családom előtt, hogy eljegyeztem Prima Parsons-t, az a mocsok, az a rohadék, miközben úgy vigyorgott, mint amikor ócska horrofilmeket szokott nézni, kimondatta velem. Kimondatta velem, hogy pontosan attól tartok, ami végsősoron meg is történt.
Kéztördelve állok a lakásomban – mióta is lakok itt? Négy hónapja? A válás és költözés után tulajdonképpen arra sem volt időm, hogy tisztességgel kipakoljam a dobozaimat, és hát inkább hasonlít egy raktárra a hely, mint akármi másra. Van egy ágy – vetetlen – az egyik szobában, van egy szoba, ami teljesen üres, egy másik, amit ki kéne festeni, egy íróasztal, amit a nappaliból át kéne vinni valamelyik másik szobába, de akkor min tartanám a laptopomat? A nappaliban egy tisztességes, vadonatúj kanapé – kimondottan kényelmes bármire is. Konyha: evőeszközök, tányérok vagy tálak még csak elméletileg vannak meg, és pár lejárt mirelit szemetet leszámítva mindenféle tápláláék nélkül. A konyha és a nappali között egy ebédlő asztal, ami első blikkre teljesen jól szituált megjelenést kölcsönöz a lakásnak, addig legalábbis, amíg meg nem pillantod közvetlenül mellette az íróasztalt. Hát, szóval ordít a helyről, hogy egy olyan alak lakja, akinek valószínűleg előbb rendet kéne raknia maga körül, mielőtt élethosszig szóló elhatározásokat hoz. Valószínűleg máshová kellett volna meghívnom vacsorázni Stellát, de ezen a ponton már csak arra számítok, hogy nagyobb jelenetet rendez, mint a férje, szóval egyszerűbb ezt a négy fal között rendezni.
Elrámoltam a nappalit (jobbára), odébbtoltam az íróasztalomat (és tudtam, hogy nem maradhat ott, ahová került, és tudtam, hogy még hetek munkája lesz, mire valóban átkerül akárhová máshová), az asszisztensemtől kapott éttermek kínálatát átböngésztem (legfeljebb két órát vett el az életemből, és mire a feléhez értem, már éreztem, hogy megőrültem), majd homlok vakargatva felhívtam vagy hetet, mire találtam egyet, aki hajlandó házhoz szállítani. A bor behűtve. A felkészülős whisky elém rakva. És most kezdődhet a verseny: a húgom ér ide előbb, vagy az a futár, aki azt mondta, fél órán belül kiszállítják a rendelést – egy órával ezelőtt.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: turn on the bright lights
turn on the bright lights EmptyCsüt. Júl. 04 2019, 21:58
Nem mondom, hogy nem lepődöm meg azon a tényen, hogy Jasper vacsorázni hív. Mert meglepődöm. Nálunk nincs csak úgy, mert nincs időnk a "csakúgyokra", de van egy kimondatlan amolyan arany szabály is: a családra mindig hagyj időt. Ezért nem lett a fiunk sem valami sötétlelkű seggfej és ezért gondolok a családtagjaimra meleg szeretettel. Emiatt ragaszkodom ahhoz is, hogy minden évben készüljön egy családi fénykép, mert mániákus fénykép rendezgető vagyok és szeretem ha van egy szoba a lakásban, ahol gyönyörködhetek bennük. Szigorúan számok nélkül persze (ez alól egyedül a fiam képez kivételt aki lehetett is vagy 3-4 éves mikor én a diplomaosztómon beálltam a képre mosolyogni melléjük). A mai napig gyönyörködöm benne, mert mit szépítsük? Gyönyörű gyerek lett, ráadásul okos is, szóval nincs egy fikarcnyi idegpont sem bennem, ami ezzel ellenkezne. Maximum maga a delikvens.
A bátyámért viszont aggódtam. Nem mintha a válás olyan marha egyedülálló dolog lenne a mi köreinkben. Sőt, mondhatnám, hogy az az év ahol nem zajlik le legalább három, amiből egy kifejezetten botrányos, már silánynak minősül. Viszont kell mellé egy nő, aki rendszerezi az életét és pont. Bár nem tudom mi siklott félre, a kényes részletekbe csak akkor megyek bele ha hajlandó is kinyitni a kritizáló száját és noha van valamiféle alanyi kérdőre vonási jogom a dolgokban, annyi mégsem mint mondjuk Ulisses esetében.
Szóval vacsora és nála, hát természetesen mi mást mondhattam volna, mint igent? Bár maga ez, hogy nem étterembe hívott és előtte nem hívta fel a titkárnőmet, hogy mégis miféle éttermeket preferálok mostanában ad okot némi aggodalomra, amin aztán faszán rágom magam a telefonhívás óta. Mi van ha megölt valakit? Vagy beteg? Vagy tudja a jó ég mi minden történhetett? Minek hív a lakására? Biztos szar híre van. Ez ezer százalék és már nem tetszik és ettől kezdve kedvem lenne lemondani az egészet, vagy átrakatni vele egy étterembe, bár nem is vagyok éhes, de menetben hozzá már megiszom két koktélt (szigorúan nem rövidet, bizonyos dolgokra ügyelni kell manapság) és legszívesebben ordítanék az úton előttem tötyögő összes idiótával, hogy mégis mely univerzum mely röppályáján adtak nekik jogsit a gyökkettő tempóra...ajh nem szeretem az ilyet. Egyre tekergőzik egy csomó szar a fejemben a maffiától a bandákig, pedig tudom, hogy Jasper nem..ilyen. Lehet valami baromság csak, hogy a következő családi összejövetelen ne legyen zsályás kruton. (Egyszer volt, jézusom és az is csak kipróbálás szinten.)
Mire odaérek hozzá, már nem látok a vízióktól. Összeveszek a portással is, mert véleményem szerint a telefon basztatása és a munkavégzés számára két külön dolgot kellene jelentsen, így nagyon kelletlenül enged csak fel. Kárhozik a lift is, a lakásba pedig kis híján betörök, de nyitva van az ajtó. Miért van nyitva az a rohadt ajtó is?! Eszelősen sietek befelé és a bátyámat keresem, próbálom elhessegetni a vérbe fagyott padlón fekvő test képét magam elől. Mert itt van. És ül. Istentelen nagyot sóhajtok, ledobom a Hermes táskám a padlóra. - Jó, tehát élsz. És a jelek szerint minden rendben. - megnyugszom egy kicsit, mert akkor már nem lehet akkora katasztrófa. Ha megölt valakit, segítek neki elásni meg ilyesmik, nagyon szívesen. Csak húh. Oké. - A szívbajt hoztad rám. - és ekkor nézek körbe egy kicsit, mintha kicsit hmm, kicsit spártai lenne ez a lakás. Pedig tudja, hogy ha csettint egyet legalább 10 lakberendező palánta (mentori ajánlásokkal persze) itt terem, hogy megcsinálja neki. Kritikus szemmel pillantok körbe, de még ezt a fuvallatot nem engedem be az ajtón, hogy mégis miért él..így? Leülök az asztalhoz, mert..csak mert. - Megöltél valakit? - remélem nem, de mint mondtam, megoldjuk ha igen. Nem mintha tapasztalt lennék hullaásásban, de van az a pénz amiért más megcsinálja. Elveszem előle a poharát. Whisky. Visszacsúsztatom. - Oké. - és csengetnek. Felvont szemöldökkel nézek rá. Most akkor?? Mondjuk igazából vacsorát sem látok.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: turn on the bright lights
turn on the bright lights EmptySzer. Júl. 31 2019, 18:51
Belekortyoltam a whiskybe, és csak arra tudtam gondolni, hogy aki nem egy két lábon járó midlife krízisnek tart, akkor annak csak a poszt-life krízis juthat rólam az eszébe. Utoljára ilyen feszülten Adel ügyvédjére várakoztam a bíróság előtt, mert be akartam verni a képét. (Amit nem tettem meg, és most már nagyon bánom, fene essen bele, örökké bánni fogom!)
Abban nem kételkedem egyetlen percre sem, hogy szeretem Prima-t, és hogy pillanatnyilag semmi nála fontosabb nincs az életemben, de az a helyzet, hogy azt is tudom, hogy más szemszögéből nézve csak nála fontosabb dolgokkal kéne foglalkoznom. Azt hiszem, ezért van szükségem a húgomra, mert ha valaki, akkor ő az, aki kimondja azokat a gondolatokat, amik már nekem is eszembe jutottak, csak ha magammal kell vitatkoznom róluk, akkor azzal nem jutok sehova. Néha szükségem van arra, hogy valamilyen nő a képembe olvassa a tévedéseimet. Adel egy ponton túl nem volt erre alkalmas, túl érzékennyé lett a Polignac-hiba-mérő-műszere, Prima még nem alkalmas rá (egyem a lelkét), na meg amúgy is saját maga ellen kellene érvelnie, olyat meg ki a fene csínál szívesen, a húgom viszont… Nos, ő az a fajta nő, aki megragad minden alkalmat, hogy idiótának nevezzen, pláne, ha idióta módjára viselkedek, és neked mondom, barátom, nagyon jól tudom, hogy mostanában úgy viselkedek. Csak, nézd, ha ezt mástól visszahallom, már hogy egy idióta lennék, akkor egyszerűbb védekezésbe fogjak, hogy aztán elmagyarázzam, hogy miért hihetetlenül logikus és az egyetlen megléphető lépés ez a házasság.
Vagy, tudja a fene, miért kell feltétlenül logikus legyen?
Miért nem elég, hogy egyszerűen ehhez van kedvem?
Jobban, mint hogy rendet rakjak az életemben, vagy bassza meg, legalább ebben a házban.
Ó, látod, most, hogy ebben így megegyeztem magammal, mi szükségem is van Stellára?

Sóhajtottam, ittam egy kortyot a whiskyből, és mikor visszaraktam magam elé a poharat, akkor tépte fel az ajtót Stella. Sóhajtottam, bárhol felismerem a lépteit, bár ez a vehemencia most épp egy kicsit karakteridegen.
- Hát, neked is szervusz – mosolyogtam rá, csak úgy, tovább ülve a kanapémon. Egyébként tényleg szép kanapé volt, egy másik világban, azt hiszem, ennél hosszabban is beszélnék róla, de most az alkalom valahogy sehogy sem olyan, hogy… - Gondoltam, megkérdezem, milyen utad volt ideáig, de most már látom, hogy felesleges – vagy hát szabadkozhattam is volna, hogy nem akartam ráijeszteni, de akárhányszor újragondoltam a helyzetet, arra jutottam, hogy lényegében semmi olyat nem csináltam, amitől valóban meg kellett volna ijednie. Az emberek lépten-nyomon vacsorázni járnak a rokonaikhoz, a fenébe is, csak próbálok úgy csinálni, mintha egy rendes család lennénk, az isten verje meg! – Ez… ez lesz a vacsora. – Sóhajtottam fel a csengő hallatán, és rendben, pár másodpercig lehet, hogy reménykedtem benne, hogy majd ő feláll, és átveszi, nem tudom, miért reménykedtem ilyesmiben, az igazság talán az, hogy rettenetesen lusta voltam. – Bocsáss meg egy percre – mondtam, ahogy feltápászkodtam, aztán kis idő múlva visszatértem két ételhordós műanyag dobozzal. – Rettenetesen unom az embereket, őszintén megvallva frászt kapok a gondolatától is, hogy közöttük üljek ma este, szóval remélem, nem bánod, hogy így eszünk. – Profi hazudozó vagyok, ha arról van szó. – Nyílt valami olasz étterem Chelsea-ben, valamelyik gyakornokom írt róluk kritikát, és hát, úgy látszik, elég meggyőzőre sikerült a cikke. – Még ha nem is értem, hogy miért léteznek a világon ételkritikusok.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: turn on the bright lights
turn on the bright lights Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
turn on the bright lights
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» At the end there will be a bright smile ~
» don't turn into one of them | lou & rick
» Lindsay & Erik - "Hit the lights"
» When life takes a sudden turn
» blinded by the lights - Kira & Alfonso

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: