New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 72 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 67 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. Május 20 2023, 22:49-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 07:43-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 00:36-kor
Soraya Fitzgerald
tollából
Tegnap 23:52-kor
Melody Sharp
tollából
Tegnap 23:37-kor
Dok Min-Joon
tollából
Tegnap 21:38-kor
Bluebell Muray
tollából
Tegnap 21:08-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 20:59-kor
Maurice Davidson
tollából
Tegnap 20:50-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 20:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
52
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
41
32
Munkások
34
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
26
28
Összesen
222
214

lilia eleanor mainville
Témanyitáslilia eleanor mainville
lilia eleanor mainville EmptyKedd Jan. 29 2019, 20:58
Lilia Eleanor Mainville


Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Lilia Eleanor Mainville
Becenevek:
Lili
Születési hely, idő:
Los Angeles | 1984.01.01.
Kor:
35
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Elvált
Csoport:
Hivatal
Egyetem:
Brooklyn Law School - ügyvéd
Long Island University - gyermekpszichológus
Munkabeosztás:
Ügyvéd
Munkahely:
Ronai & Ronai LLP
Hobbi:
Szeret főzni, kirándulni, a lányaival lenni, a kedvenc meséiket rongyosra nézni, hercegnőnek beöltözni
Play by:
Natalie Dormer

Jellem


Egész kicsi volt még, amikor a szülei elváltak. Na, nem annyira kicsi, hogy ne emlékezne a hónapokig elhúzódó procedúrára. A viták és az egymásra való köpködés beleégett az agyába, hiába igyekezett akkora erővel kivakarni onnan. Egyik héten az anyjával élt a napsütötte Kaliforniában, úsztak a tengerben és halat sütöttek a tornácon, a másik percben már Torontóban volt, egy teljesen másik országban, szinte idegenek között. Szerette az apja rokonságát, de csak akkor, amikor az idegesítő nagynénik elől az anyja karjai közé menekülhetett. Egyedül nagyanyját imádta, rajongásig szerette az egykori prima balerinát, aki elvarázsolta őt az életútjával. Hat éves volt, mikor eldöntötte, balerina lesz és tizenkettő, mikor abbahagyta a táncot. Hettie meghalt, Lilia pedig már nem érezte annyira közel magához ezt a mozgásformát.
Apjával is egyre ritkultak a találkozók, míg végül aztán végleg megszakították a kapcsolatot. Nem bánta, mert elege volt a folytonos veszekedésekből, az anyja ott, ahol tudta szidta volt férjét és ugyan így tett az apja. Beszorult két olyan fal közé, ahonnan alig tudott kimászni. Szorította mellkasát, levegőért kapkodott, frusztrált volt és nem volt hajlandó enni. Tulajdonképpen ez vezetett ahhoz, hogy nem kívánt többé találkozni Jasper Campbell-el.
Felvette anyja nevét és teljesen új életet kezdett. Eltökélt szándéka volt, hogy segíteni szeretne sorstársain. Azokon a gyerekeken, akik hasonló körülmények között élnek, akiket megvisel a szüleik csatározása.
Szorgalmasan tanult, magabiztos és céltudatos tinédzser vált belőle. Nem volt stréber, nem választotta a tanulást a bulizás helyett, megtalálta az egyensúlyt a kettő között.
Első próbálkozásra nem vették fel az egyetemre, de nem adta fel és addig próbálkozott, míg végül sikerült. Másodszorra…
Nem kifejezetten romantikus, távol áll tőle a nyálas, túlzott kedvesség, a partnerünk becézgetése és a többi dolog, ami ehhez tartozik, de akit szeret, azt teljes szívéből szereti. Nem volt sok férfi az életében, de nem is volt olyan lány, aki húzta a strigulákat.
Amilyen sikeres a munkájában, annyira szerencsétlen a magánéletében…
Elvált, egyedülálló anyaként él két kislányával és bár a lányok apja részt vesz az életükben, nem sok hasznát veszi.

Múlt


Álmosan dörgölöm meg a szemem, nagyokat pislogok, a szobámban félhomály van, csak a teknőc lámpa világít, apró, pici, kövér teknősöket festve a falra. Felülök az ágyamban, magamhoz húzom a lábaimat és az ujjacskáimat a tenyerembe szorítom. Nagyon fázok, pedig hosszú ujjas pizsamát adott rám anya. A talpacskáim hangosan csattannak a padlón, szomjas vagyok. Hallom a szüleim hangját, anya kiabál, biztos megint apa miatt. Mostanában túl sokat veszekednek. Ezt nagyi mondta, amikor a boltban összefutott a szomszéd nénivel. Sírt is egy kicsit és azt mondta, talán jobb lenne, ha magához venne. De nem akarom itt hagyni az anyukámat.
Óvatosan nyitom ki az ajtót, a konyhába csoszogok halkan, de egyre esősödik a hangzavar. Csapkodnak, tányért törik és anya elsírja magát. Könnyes lesz a szemem, gyorsabban lépegetek hozzájuk, segíteni akarok anyán, de úgy tűnik, az apukám olyan erősen fogja a hajánál fogva, hogy ledermedek. Visítani kezdek, mire apa elengedi anyát, aki felkap és a szobámba fut velem. Kapaszkodok a nyakába, nem akarok leesni a kezei közül. Ránk zárja az ajtót, de apa nem jön utánunk.
-Semmi baj tücsök, semmi baj… – Erősen szorítom magamhoz, mutatóujjamat a számba veszem és a teknőcöket nézem a falon. Rám mosolyognak, én vissza rájuk, de nem tudok aludni. Ma nem sikerül…

***

A bíróságon ülök. Egy órával korábban érkeztem. Rettenetesen izgulok, a második kávémat iszom és a harmadik cigimet szívom, amit a portástól kunyeráltam.  Nagyjából két éve szoktam le a cigiről, de most muszáj volt rágyújtanom. Életem első perének leszek a főszereplője, rajtam áll vagy bukik egy kislány jövője.
Legalább hatszor végighúzom a bagót az utcai szemetes tetején, hetedjére is megcsináltam volna, ha nem szólítanak a nevemen. Remegni kezd a térdem, kiszárad a torkom és izzadni kezd a tenyerem. Tisztára úgy viselkedem, mint egy amatőr. Én voltam az évfolyam egyik legjobbja, anyámnak köszönhetően a legjobb helyekre járhattam gyakorlatra, mégis úgy érzem, mindent elveszítek ma. A pert, a magabiztosságomat, a nem létező hírnevemet, az egészet, amiért olyan keményen dolgoztam.
Jéghideg a kezem, beszívom alsó ajkam, úgy tanulmányozom át újra az esetet. Milliomos család gyermek elhelyezési pere, ahol az apuka magának akarja a kizárólagos felügyeleti jogot, miközben bántalmazza, megalázza a családját. Két kislányról van szó, egyikük óvodás korú, az idősebb, talpra esettebb már elmúlt tíz. Tudom, hogy a gyerekek fantáziája hatalmas tereket tud betölteni, hogy bármit életre keltenek a kis világukban, de úgy érzem, ez a tíz éves forma lány lesz számomra a mentsvár. A segítőm, a biztatóm és az ügyem megoldója lesz. Legalábbis remélem, mert jelen pillanatban olyan ideges vagyok, hogy semmi sem jut eszembe…
…szóval, ennek így kell történnie.
És így is történt…
…a bíróság az anya javára döntött, az apát távolságtartási végzéssel és két és felfüggesztett börtönbüntetéssel bocsátották szabadon.

***

A kórházi ágy szélén próbálok napirendre térni. Némán, alig hallhatóan veszem a levegőt. A lányok anyámnál vannak, úgy tudják, az apjuknak intézünk valamilyen fontos ügyet. Nem avattam be őket mindenbe, leráztam őket a szokásos „ez a felnőttek dolga” dumával és nem firtatták többé. Hazafele be kell ugranom néhány nyalókáért. Hogy stabil lábakon álljon a hazugság, amit magányomban találtam ki.
Tenyerem hasamra tapasztom, mélyet sóhajtok. A múlt héten még hallottuk a szívverését. Az orvos szerint erős, egészséges szívdobbanások követték egymást. Úgy éreztem, végre révbe ér az életünk. Végre megint minden olyan lesz, mint azelőtt. Egy kisfiúnak örültünk volna a legjobban, de persze mindegy volt, csak egészséges legyen.
Úgy hiszik, valóban kisfiú volt. Egy icipici, radarjelzés a monitoron, nem volt nagyobb egy földimogyorónál. Azt mondták, képtelen vagyok kihordani egy fiú magzatot. Ezért is lett mindkét gyerekünk lány. Pedig szerettem volna, ha teljesül Bellamy vágya, hogy végre egy kicsit megbillen a mérleg, felkavarodik a nőuralom a házban. De nem így történt és ez volt az, ami minket végleg elválasztott egymástól.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: lilia eleanor mainville
lilia eleanor mainville EmptyKedd Jan. 29 2019, 22:27
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Lilia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Azt kell mondanom, ez a második nekifutás nekem is sokkal jobban tetszik. Be kell neked vallanom, nem vagyok nagy rajongója Natalie Dormer kisasszonynak, de ezzel az arccal, és ezzel a szép, összeszedett történettel így együtt egy nagyon figyelemreméltó karaktert alkottál. Nagyon tetszik, hogy a jellemedben, és a sztorid három részletében is visszatér ugyanaz az elem, a megromlott házasság, a magára maradt anya, aki aztán egyedül neveli a gyerekét, vagy gyerekeit. Elvált szülők gyerekeként, elvált asszonyként küzdesz a bíróságon a hasonló helyzetűekért. Úgy érzem, ezzel teljes a kör. De azt hiszem, az ex-férjeddel még lesznek további izgalmas köreid, amelyeket biztos vagyok benne, hogy érdemes lesz olvasni. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
lilia eleanor mainville Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
lilia eleanor mainville Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
lilia eleanor mainville Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
lilia eleanor mainville Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
 
lilia eleanor mainville
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the hippie preacher - eleanor mainville
» lilia elsie mainville
» Eleanor Clark
» Eleanor Jade Hale
» Eleanor & Megan - it could be a nice friendship

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: